صنايع دستي زنجان


صنايع دستي زنجانصنايع دستي زنجان
صنايع دستي زنجاناز دير باز در سراسر ايران هر گاه سخن از زنجان به ميان آيد نقش چاقوهاي آن در اذهان پديدار ميگردد ودر بسياري از سرزمينهاي دور و نزديك چاقوهاي ظريف و با دوام زنجان با هويت آن عجين گشته و گوئي نمادي از اين شهر شده است. از انواع چاقوها ميتوان چاقوي قلم تراش چاقوي كشاورزي و قلمه زني كاردهاي آشپزخانه و چاقوي شكاري و صحرائي قمه دشنه و قداره را نام برد.سواحل مازندران، مرگبارترين ساحل كشور

1:

چارق دوزيصنايع دستي زنجانچارق دوزي يكي ديگر از هنرهاي دستي هست كه دستهاي ظريف هنرمندان زنجاني در توليدشان مهارت ايشانژهاي دارند.اين چارقها مشخصا زنانه بوده واستفاده از اون جنبه تشريفاتي و تفنني دارد.


تاپ ترین موزه های تهران
صنايع دستي زنجان
چارها از دو قسمت كف و رايشانه تشكيل شده هست.كف اون از چرم ظريف و رايشانه اون از نخهاي نازك رنگي و گاهي از ابريشم و در طرحها وگونه هاي فراوان ساخته وبافته ميشود.چنانكه مصنوعات اون باب طبع ايراني و خارجي هست و مناسبترين سوغات شهر محسوب ميشود.


روستاگردي(معرفي روستاهاي ديدني ايران)


عکس های کمیاب ، بی نظیر و دیدنی از سراسر ایران

2:

فرش بافيصنايع دستي زنجانفرش گليم و جاجيم زنجان از معروفيت خاصي برخوردارند.فرش بافي در زنجان يكي از صنايع با قدمت زياد هست كه نقش قابل توجهي در صادرات فرش ايران ايفا ميكند.فرشهاي صادراتي زنجان از بهترين جلوه هاي فرهنگي اين هستان هستند.


پوشاک ِ اقوام ِ ایرانی ؛
به طوريكه فرش بافان اين خطه هنر ومهارت خود را در راستاي تكامل هنر سرزمينشان برنامه داده اند و از اون به عنوانمنبع در آمد نيز هستفاده مي كنند.


مجلل ترین هتل ایران شبی 2 میلیون تومان! +تصاویر
در سال بيش از 60000 تخته فرش در سراسر هستان بافته مي شود كه عمده اونها مربوط به اتحاديه بافندگان فرش دستي و شركتهاي مختلف هست.طرحهاي كه در فرش زنجان هستفاده مي شودعبارتند از: ريز ماهي و ماهي درهم و نقشه قلتوق و بيجار و افشار


گران‌ترین خانه جهان در تهران (عکس )

3:

مرسی لیلی خانوم.من اینها رو توی تبادل دیده بودم


مرگ 26 نفر ازدانش‌آموزان شهرستان بروجن در سفر راهیان‌نور

4:

خب عزيزم اينها تاپيكهاي خود من در تبادل هستند....


5:

چه جالب.خوب کاری میکنین تا÷یک هدفمند میزنید.


6:

مرسی لیلی جونم خیلی ممنون

7:

استان زیبای زنجان

به روايت تاريخ ، پيدايش اوليه شهر زنجان به حكومت مادها مي رسد ، به طوري كه اين شهر به عنوان مركز ومحل اسكان لشكر مورد هستفاده برنامه مي گرفته هست .

همين امر با گذشت وقت سبب ايجاد مركزيت در زنجان و حومه اون گرديده هست .

در فرهنگ نامه دهخدا آمده هست :‌‹‹ شهين ›› نام شهر زنگان هست و معرب اون زنجان مي باشد .

گايشانند اون شهر را اردشير بابكان بنا كرده هست و شهري بود بزرگ درميان ري و آذربايجان و وجه تسميه اون مخفف زندگان يعني اهل كتاب زند هست و زنديگان ، زندگان شده و حرف دال اون حذف گرديده هست از اونجا كه كتاب زند كه امت زنديگان را پيرو اون كتاب مي دانند از معروف ترين كتابهاي آيين زرتشتي در دوران ساساني هست ، به طور حتم شهر در دوران ساساني زنديگان نام داشته هست .
در دوران اشكانيان و سامانيان اين منطقه و به ايشانژه دره هاي قزل اوزن و زنجان رود از رونق قابل توجهي برخور دار بوده هست .

شواهد و قراين موجود از جمله آتشگاه عظيم تخت سليمان در غرب ، عبادتگاه داش كسن در مركز هستان و مؤيد اين نظريه هست .

برپايه گزارشات موجود منطقه زنجان در وقت خلافت عثمان بن عفان دين اسلام را پذيرفته هست .
در سالهاي سلطنت ايلخانان مغول شرایط طبيعي باعث اسكان و ايجاد شهر در اين منطقه شده و با انتخاب سلطانيه بعنوان پايتخت مغول منطقه به اوج شكوفايي و ترقي رسيده هست .
منطقه جغرفيايي زنجان در اوايل قرن دهم هجري به لحاظ نقل وانتقال ايلات ناآرام مناطق يكي از سياست زمامداران صفايشانه در ايجاد امنيت و جلوگيري از بروز شورشهاي محلي خوانين بوده هست .


صنايع دستي زنجان

8:

می بینم که شهر مارو دارید تعریف می کنید....:ذی

9:

در مورد چاقوی زنجان بگم فعلا که بیشترش چینی و یا تقلبی هست ...

پ
مال که یک سال اونجا درس میخونیم چیز خوبی گیرمون نیومد ...


10:

عه..نه بابا مگه برنامه بود چیزی هم گیرت بیاد برای درس خوندن اومدی ناسلامتی...درباره دانشگاه هم بخوای بگی ،دانشگاههای شهر ما جزو دانشگاههای معتبر تو کشور هست.
به هر حال امیدوارم موفق باشی

11:

بازار زنجان :


صنايع دستي زنجان


54 out of 100 based on 39 user ratings 164 reviews

@