نقش توریسم(گردشگری) در تحولات شهر و شهرنشینی محمودآباد


نقش توریسم(گردشگری) در تحولات شهر و شهرنشینی محمودآباد
اصولا" دو رکن اصلی گردشگری ، انسان و محیط هستند و همین دو رکن موضوع اصلی علم جغرافیا را تشکیل می‌دهند.


آنالیز مدل-پایه تصاویر با قدرت تفکیک بالا جهت استخراج نیمه اتوماتیک جادههای شهری (مطالعه موردی: سان-دیاگو، آمریکا)
همانطور که در علم جغرافیا به دنبال تاثیرات متقابل بین انسان و محیط هستیم در گردشگری نیز از انجا که انسان به عنوان یک رکن پايه ی تاثیرگذار بر روی محیطی که به عنوان فضای جغرافیایی مطرح هست ، به دنبال شناخت این تاثیرات می‌باشیم .


ارزیابی نظام توسعه کالبدی شهری و ارایه الگوی مناسب توسعه کالبدی شهر با استفاده از ‏‎GIS‎‏ در قالب مدل توسعه پایدار زمین (مطالعه موردی شهر ار
به همین خاطر در نگرش به مقوله گردشگری جدای از مسائل ظاهری اون باید به پیامدهای گوناگونی که این مقوله بر روی یک منطقه گردشگرپذیر می‌گذرد ، توجه داشته باشیم.


امکانات و تنگناهای توسعه روستایی با تاکید بر زراعت و دام داری، دهستان لفور، شهرستان سواد کوه
از طرف دیگر محیطی که از گردشگری متاثر می‌شود دارای جاذبه‌های طبیعی ، اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و همچنین امکانات زیربنایی می‌باشد.


تحولات ساختار زراعی روستاهای دهستان پیوه ژن بخش احمدآباد مشهد - 1375-1345
لذا هدف این تحقیق را می‌توان در جملات زیر خلاصه کرد: 1 - معرفی توانهای بالفعل و بالقوه گردشگری در منطقه محمودآباد به عنوان یک ناحیه مستعد گردشگرپذیر.


کاربرد سیستم اطلاعات جغرافیایی و تحلیل شبکه در مکان یابی داروخانه ها (منطقه مورد مطالعه: منطقه 6 تهران)
2 - شناساندن گردشگری به عنوان یک فعالیت چندبعدی با اثرات مهمی که بر اقتصاد ، اوضاع اجتماعی ، فرهنگی و کالبدی شهر محمودآباد گذاشته هست .


مطالعه شرایط اقلیمی برای توسعه کشت چغندرقند در منطقه چناران
3 - مشخص کردن مشکلات ناشی از توسعه گردشگری در شهر محمودآباد و ارائه راه حلهای پیشنهادی در این زمینه، به نحوی که راهگشای ادامه فعالیت در این زمینه باشد.


نقش منابع طبیعی در اقتصاد روستایی دهستان میان دربند (کرمانشاه)


شناسایی و تعیین مسیر احداث جاده با استفاده از سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی (پژوهش موردی جاده لار - بریز در استان فارس)


60 out of 100 based on 55 user ratings 830 reviews

@