خداحافظي "علي كريمي" ‌از تيم ملي فوتبال ايــران


خداحافظي "علي كريمي" ‌از تيم ملي فوتبال ايــرانخداحافظي "علي كريمي" ‌از تيم ملي فوتبال ايــران
در نامه‌اي سرگشاده به رييس فدراسيون فوتبال
"علي كريمي" ‌از تيم ملي فوتبال ايــران خداحافظي كرد
مصطفوي: او تصميم خودش را گرفته است

كفاشيان: تصميم مي‌گيريم
سرويس: ورزشي - فوتبال

1387/07/18
10-09-2008
14:41:05
8707-09564: كد خبر
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: ورزشي - فوتبال
علي كريمي‌ روز پنج‌شنبه - امروز - از تيم ملي فوتبال ايران رسما خداحافظي كرد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، علي كريمي ‌روز پنج‌شنبه با ارسال نامه‌اي به علي كفاشيان رييس فدراسيون فوتبال تصميم خود را براي خداحافظي از تيم ملي فوتبال ايران اعلام كرد.

داريوش مصطفوي مديرعامل باشگاه پرسپوليس تهران با تاييد اين خبر به ايسنا گفت: علي كريمي‌تصميم خود را براي خداحافظي از تيم ملي گرفته و متن نامه‌ي خداحافظي او در اختيار فدراسيون فوتبال برنامه مي‌گيرد.

در همين حال "مهدي تاج" نايب رييس فدراسيون فوتبال نيز با اعلام اين موضوع كه در جريان خبر خداحافظي "علي كريمي‌" برنامه گرفته است به ايسنا گفت: هنوز نامه‌ي مبني بر اين تصميم علي كريمي‌ دريافت نكرده‌ايم .

علي كفاشيان رييس فدراسيون فوتبال نيز با تاكيد بر اين كه هنوز نامه‌اي مبني بر خداحافظي علي كريمي‌از سوي فدراسيون فوتبال دريافت نشده است به ايسنا گفت: پس از وصول اين نامه به سرعت آن را بررسي كرده و درباره‌اش تصميم گيري مي‌كنيم.

علي كريمي‌پس از انجام سه بازي در تركيب تيم پرسپوليس و به ثمر رساندن چهار گل چهارشنبه به تيم ملي فوتبال دعوت شد.

به گزارش ايسنا، متن كامل نامه علي كريمي‌به فدراسيون فوتبال به شرح زير است:

"جناب آقاي علي كفاشيان، رياست محترم فدراسيون فوتبال به اطلاع جناب‌عالي مي رساند با آنكه بيش از صدبار افتخار پوشيدن پيراهن تيم ملي را داشتم همچنان اين پيراهن برايم عزيز و مقدس است. اتفاقات چندماه اخير و موانعي كه در راه من در تيم ملي به وجود آمد، دور از مهر و محبت و خلوص نيت بوده. امروز احساس مي كنم تيم ملي و گردانندگان آن با نبود اين حقير آرامش و تمركز بهتري براي رساندن تيم ملي به سرمنزل مقصود خواهند داشت. از اين رو با تمام علاقه و عطش كه در راه رسيدن به تيم ملي دارم نوعي احساس تحميلي مرا رنج مي دهد، فشار رسانه ها و مردم انتخاب واقعي را از انتخاب كننده بازيكنان سلب نموده از اين رو باتوجه به جو فعلي ضمن عذرخواهي از مردم خوب و فهيم و تمامي آنهايي كه با محبت و مهر صادقانه مرا پذيرا شده‌اند به خاطر مصلحت تيم ملي و با آرزوي توفيق براي دوستان ملي پوش دعاگوي آنان در راه پرفراز و نشيب تا جام جهاني هستم.
اميدوارم جنابعالي و مردم خوب شرايط مرا درك كرده باشند و بدانند كه اين تصميم سخت و مشكل را صرفا به خاطر مصالح تيم ملي گرفته‌ام. زماني با حضورم به تيم ملي خدمت مي كردم و امروز با خداحافظي از تيم ملي خدمت بيشتري انجام داده ام. به اميد صعود تيم ملي به جام جهاني و خوشحالي تمام ملت عزيز ايران".

علي كريمي، بازيكن اسبق تيم ملي و باشگاه پرسپوليس.


انتهاي پيامدنيزلي: اين برد بازگشت ما به ليگ برتر بود

1:

نامه علی کریمی به کفاشیان/

رفتارهای اخیر دور از خلوص نیت بودعلی کریمی بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان در نامه‌ای به رئیس فدراسیون فوتبال دلایل کناره گیری خود را از تیم ملی تشریح کرد.به نقل خبرگزاری مهر، متن نامه علی کریمی خطاب به کفاشیان که متن اون در اختیار خبرگزاری مهر برنامه گرفت به شرح زیر هست :به اطلاع عالی می رساند با اونکه بیش از صد بار افتخارپوشیدن پیراهن تیم ملی را داشتم همچنان این پیراهن برایم عزیز و مقدس هست.


پرسپوليس با شکار شاهين به آرامش رسيد
اتفاقات چند ماه اخیر و موانعی که در راه حضور من در تیم ملی به وجود آمد دور از مهر و محبت و خلوص نیت بوده.


يانوش به شهرداري تبريز پيوست
امروز احساس می کنم تیم ملی و گردانندگان اون با نبود این حقیر آرامش و تمرکز بهتری برای رساندن تیم ملی به سرمنزل مقصود خواهند داشت.


عليپور:امکان حضورکاشاني درشاهين بوشهرنيست


کریمی تصریح کرد : از این رو با تمام علاقه و عطش که در راه رسیدن به تیم ملی دارم نوعی احساس تحمیلی مرا رنج می دهد.


نصرتي: دنيزلي کارش را بلد است
فشار رسانه ها و امت انتخاب واقعی را از انتخاب نماينده بازیکنان سلب نموده از این رو با توجه به جو فعلی ضمن عذرخواهی از امت خوب و فهیم و تمامی اونهایی که با محبت و مهرصادقانه مرا پذیرا شده اند به خاطر مصلحت تیم ملی و با آرزوی توفیق برای دوستان ملی پوش دعاگوی اونان در راه پرفراز و نشیب تا جام جهانی هستم.


نصري به‌ جاي حرف‌ زدن روي‌ فوتبالش‌ تمرکز کند
امیدوارم عالی و امت خوب شرایط مرا درک کرده باشند و بدانند که این تصمیم سخت و مشکل را صرفا به خاطرمصالح تیم ملی گرفته ام.

وی تاکید کرد : وقتی با حضورم به تیم ملی خدمت می کردم و امروز با خداحافظی از تیم ملی خدمت بیشتری انجام داده ام.


منچسترسيتي صفر – ليورپول1
به امید صعود تیم ملی به جام جهانی و خوشحالی تمام ملت عزیز ایران.


آخرين وضعيت ترکيب بازيکنان استقلال مقابل مس

2:

کریمی چرا اخه ؟

واقعا این تیم ملی هم خودش نمی دونه چی کار داره می کنه !!!!

3:

درپي خداحافظي علي كريمي از تيم ملي
علي كفاشيان: با «كريمي» مذاكره خواهيم كرد

قانع مي‌شايشانم يا او را براي بازگشت راضي مي‌كنيم
سرايشانس: ورزشي - فوتبال

1387/07/18
10-09-2008
15:01:30
8707-09572: كد خبر
پايگاه خبري دانشجايشانان ايران - شهرستان تهران
سرايشانس: ورزشي - فوتبال
در پي انصراف "علي كريمي" از حضور در تيم ملي فوتبال ايران، رييس فدراسيون فوتبال رسما از ايشان براي مذاكره حضوري دعوت كرد.علي كفاشيان پس از فراخوان خداحافظي "علي كريمي" از همراهي تيم ملي به خبرنگار ورزشي پايگاه خبري دانشجايشانان ايران (ايسنا)، فرمود: با توجه به اينكه "كريمي" بازيكن ارزنده‌اي هست و جزء سرمايه‌هاي ايران به حساب مي‌آيد، قصد دارم با دعوت از ايشان در محل فدراسيون فوتبال طي ملاقاتي حضوري با او مذاكره كنم.رييس فدراسيون فوتبال ايران، اضافه کرد: ابتدا بايد هستدلال‌هاي كريمي را بشنايشانم.

كريمي آزاردگي‌هايي از مسايلي كه اخيرا ايجاد شده در دل دارد.

به اين جهت بايد با ايشان صحبت كنيم.ايشان در جواب به اين پرسش كه چه وقتي با "علي كريمي" ديدار خواهيد كرد؟ خاطر نشان كرد: در اولين موقعيت از كريمي مي‌خواهيم تا براي مذاكره به فدراسيون فوتبال بيايد.كفاشيان در پايان، متذكر شد: بايد ابتدا با علي كريمي صحبت كنيم.

بالاخره يا او ما را قانع مي‌كند و از تيم ملي كناره‌گيري مي‌كند و يا ما او را قانع مي‌كنيم و او هم‌چنان در تيم ملي باقي مي‌ماند.


انتهاي پيام

4:

علي دايي:
کريم باقري را به تيم ملي دعوت مي نمايم
دعوت "علي کريمي" به خاطر افکار عمومي نبود

نقطه قوت كره شمالي ضد حمله‌هاي خطرناك اونهاست
سرايشانس: ورزشي - فوتبال

1387/07/18
10-09-2008
8707-09627: كد خبر
پايگاه خبري دانشجايشانان ايران - شهرستان تهران
سرايشانس: ورزشي - فوتبال
سرمربي تيم ملي فوتبال ايران پيش از انجام تمرين عصر پنج شنبه در نشست خبري به پرسش خبرنگاران درباره تيم ملي فوتبال جواب فرمود.به نقل ايسنا؛ علي دايي در اولين پرسش درباره ي خداحافظي "علي كريمي" از تيم ملي فوتبال فرمود: دعوت از علي كريمي به تيم ملي فوتبال به خاطر افكار عمومي نبوده و فرمودن اين حرف درست نيست.

در مورد دعوت از كريمي بايد بگايشانم كه اگر كريمي در دو سه بازي اخير خود آماده نشان نمي‌داد و بازي درخشاني نداشت به تيم ملي فوتبال دعوت نمي‌شد.

با اين حال تيم ملي به بازيكناني نياز دارد كه همانند سرباز در خدمت تيم ملي باشند.


ايشان در ادامه درباره دعوت از بازيكنان ديگر به اردايشان تيم ملي به ايشانژه پس از آسيب ديدگي اوندرانيك تيموريان و خداحافظي علي كريمي فرمود: من همه بازي هاي ليگ را تماشا مي‌كنم، بايد بگايشانم كه بازيكنان آماده زيادي در ليگ وجود دارند كه مي‌توانند به تيم ملي دعوت شوند كه مي‌توانم از بازيكناني همانند محمد محمدي از پيكان، مهدي شيري و فريد عابدي از برق شيراز و ميثم بائو از ابومسلم را نام ببرم.

اينها بخشي از بازيكناني هستند كه در آينده مي‌توانند به تيم ملي دعوت شوند.

با اين حال در حال حاضر به دليل موقعيت كمي كه در اختيار داريم نمي‌توانم در تركيب تيم تغيير عمده‌اي را ايجاد كنم.دايي درباره "کريم باقري" نيز فرمود: با اوصحبت کرده ام.

او به تيم ملي دعوت خواهد شد.

اگر امروز در تمرينات نيست به خاطر مصدوميتش هست.

باقري را پس از رفع مصدوميت دعوت خواهم کرد.سرمربي تيم ملي فوتبال ايران درباره ي كره شمالي حريف روز چهارشنبه تيم ملي ايران در رقابت‌هاي مقدماتي جام جهاني 2010 هم فرمود: اين تيم را به خوبي اوناليز كرده‌ايم، اونها در كارهاي هجومي بسيار خوب هستند و از خط حمله خوبي برخوردارند.

اونها در خط حمله از سه بازيكن بسيار خوب برخوردارند با اين حال در كارهاي دفاعي بسيار آسيب پذير هستند.

نقطه قوت كره شمالي ضد حمله‌هاي خطرناك اونهاست.دايي درباره اين بازي ادامه داد: اينكه امت انتظار داشته باشند برابر كره شمالي به پيروزي برسيم با توجه به اينكه اين بازي در خانه انجام مي‌شود انتظار به جايي هست.

از همه مي‌خواهم براي حمايت از تيم ملي به ورزشگاه بيايند و تيم ملي را همچون هميشه حمايت كنند.ايشان در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود به رخدادهاي اخير باشگاه سايپا اشاره كرد و فرمود: در بازي با كوروفچي اشتباهاتي صورت گرفت كه نبايد انجام مي‌شد.

اختلاف سايپا با اين تيم 8 گل نبود حتي تيمي از ليگ دو ايران هم از اونها 8 گل نمي‌خورد.

با اين حال من هم جزئي از باشگاه سايپا هستم و به عنوان عضايشان از هيات مديره اين باشگاه در اشتباه‌هاي اونها دخيل هستم.

با اين حال من در چند روز گذشته در خارج از كشور بوده‌ام و در تصميم گيريهاي اونها و در جلسه‌هاي هيات مديره شركت نداشتم با اين همه تصميم‌هاي اونها را مي‌پذيرم.دايي درباره سايپا همينطور فرمود: در نشست هيات مديره تصميم گرفته شده تا ليتبارسكي در تيم بماند و به كارش ادامه دهد ضمن اونكه جواد منافي و فروزاني به عنوان دستيار بار ديگر با او كار خواهند كرد.دايي درباره دعوت از بازيكنان خط دفاعي سايپا با توجه به عملكرد اونها در چند بازي اخير هم فرمود: مبناي دعوت بازيكنان دو تيم ملي شايستگي اونها بوده هست.

همه اونهايي كه به تيم ملي دعوت شده‌اند شايستگي دعوت را داشته‌اند.به نقل ايسنا؛ در تمرينات تيم ملي بازيكناني كه در بازي روز چهارشنبه پرسپوليس و ابومسلم خراسان شركت داشتند به طور جداگانه به انجام ريكاوري مشغول بودند .

ديگر بازيكنان پس از گرم كردن به دو گروه تقسيم شدند و اين دو گروه از بازيكنان زير نظر علي دايي و افاضلي به انجام كار با توپ و تمرين پاسكاري پرداختند.انتهاي پيام

5:

اونايي كه از سرحسادت ادعا ميكردن واسه تيم ملي بوده كه کریمی اومده پرسپوليس آتيش گرفتن

دایی می دونست کریمی دیگه حاضر نیست تو تیم ملی بازی کنه … برای همین دعوتش کرد تا خود کریمی از تیم ملی خداحافظی کنه ! اینجوری دیگه کسی به علی دایی ایراد نمیگیره که چرا کریمی رو به تیم ملی دعوت نمیکنه !

و کریمی رو به تیم ملی دعوت کرد ! تا برای همیشه کنار گذاشته بشه …

6:

من نمی دونم کدام *** این علی دایی رو مربی تیم ملی کرد.
تیم ملی ما الان نصفش از تیم سایپایی انتخاب می شود که از هر تیمی 5 ،6 تا می خورد و در انتهای جدول ردبندیست!

کریمی بازیکن ارزنده ای بود و هست که دوست ندارد زیر نظر آدمای کوچیک کار کند.

7:

واقعا روزی که علی دایی مربی تیم ملی شد.

این روزها هم قابل پیش بینی بود
واقعا حیفه که بازیکنی مثل کریمی توی تیم ملی نباشه.
امیدوارم حداقل اینبار به عقلشون برسه که نباید چنین بازیکنی رو از دست بدن.

8:

بدبختی این هست چند تا *** هم دور ور خودش جمع کرده

اومده کریمی رو زده کنار
میخواد با باقری جبران کنه !!


--
والا از کارهای این دایی نمیشه سر در آورد

9:

واقعا دست مریزاد به کریمی که گول نخورد و گند زد به هیکل دایی با این کارش
دایی میخواست کریمی رو به تیم ملی دعوت کنه و کاری کنه که دور از پرسپولیس باشه و یا تو تمرینات اسیب ببینه و یا عقب بیفته و حتی اگه کریمی میرفت هم فقط سیاهی لشگری بود برای تمرینات اسیب دیده کنی دایی که سر خلیلی هم اومد و یقینا دایی غلام نژاد و صادقی رو گذاشته به کریمی بازی نمیداد ولی کریمی با بازیهای درخشانش و گلزنی های مکررش به جامعه ورزش ایران نشان داد که چه بازیکن بزرگی هست و چه کسی با عناد او را دعوت نمیکند و وقتی هم دعوت شد کنار کشید تا نشان دهد که از چه چیزی میترسد و تو نامه اش هم مرد و مردانه فرمود که وقتی اوضاع ناجوره من نمیام
این درست مثل شرایط 7-8 سال پیش هاشمیان هست که از المان کشوندنش چند تا بازی به شرق اسیا بردن و بازیش ندادن که باعث شد از اوج بیفته و باشگاهش رو از دست بده و اونم خداحافظی کرد که مجبور شدن برن منت کشی و بیارنش و یقینا روزی که دایی روسیاه خواهد شد کریمی با افتخار دوباره به تیم بازخواهد گشت همانطور که از نامه اش هم معلوم هست که خداحافظی کلی نکرده و فقط به خاطر شرایط تیم از حضور عذرخواهی کرده هست
فقط کریمی بزرگ
فقط مارادونای اسیا
فقط جادوگر

10:

من که حسابی با این کارش حال کردم دمش گرم..........


11:

خوردبين در فرمود‌وگو با فارس:
مسئولان تيم ملي بايد با چراغ به دنبال كريمي باشند


پايگاه خبري فارس: سرپرست تيم فوتبال پرسپوليس شهرستان تهران فرمود: پس از خداحافظي كريمي از تيم ملي، بايد با چراغ به دنبال او باشند.


محمود خوردبين در فرمود و گو با خبرنگار پايگاه خبري فارس، درباره خداحافظي كريمي از تيم ملي، فرمود: خيلي از آقايان از اين تصميم خوشحال شدند.

آيا در تمام دنيا مثل ايران با يك بازيكن بين‌المللي برخورد مي‌كنند؟ اگر من هم به جاي كريمي بودم، به تيم ملي برنمي‌گشتم.ايشان اضافه کرد: با كريمي صحبت كردم.

معتقدم نبايد اجازه بدهند از تيم ملي بنابر دلايل پوچ و بي‌‌حرمتانه كنار برود.

قبول كنيم كه با او برخورد خوبي نداشتيم؛ ولي فكر كنم تصميم او نهايي باشد.خوردبين عنوان كرد: كريمي ثابت كرد خيلي‌ها در تيم ملي، سطح و كيفيت فوتبالشان از او كمتر هست.

در دو بازي پرسپوليس مي‌خواستند او را مهار كنند؛ اما چهار گل براي پرسپوليس زد و حالا پس از خداحافظي رسمي‌اش از تيم ملي، مسئولان و تيم ملي بايد با چراغ به دنبال او باشند.انتهاي پيام/

12:

پس از خداحافظي هافبك پرسپوليس
كفاشيان: كريمي را به تيم ملي بازمي‌گردانيم


پايگاه خبري فارس: رئيس فدراسيون فوتبال ايران فرمود: با صحبت و دلجايشاني، كريمي را بار ديگر به تيم ملي برمي گردانيم.


به نقل پايگاه خبري فارس،‌ علي كفاشيان درباره خداحافظي علي كريمي از تيم ملي فراخوان نمود: اين فوتباليست يكي از بازيكنان ارزنده ايران هست و در بازهاي اخير در رده باشگاهي به خوبي توانايي هاي خود را نشان داد و به همين دليل نيز به اردايشان تيم ملي دعوت شد.ايشان ادامه داد: خبر خداحافظي ايشان را از رسانه ها شنيدم و با وجود تلاش فراوان تا كنون موفق نشده ام كه در مورد تصميمش مبني بر خداحاظي از بازي هاي تيم ملي به طور مستقيم با ايشان صحبت كنم.

دراين مورد با علي دايي صحبت خواهيم كرد و بدون شك كريمي نير درباره علت خداحافظي خود نيز توضيحات را ارائه خواهد كرد.رئيس فدراسيون فوتبال عنوان كرد: فدراسيون فوتبال براي بازگشت كريمي به تيم ملي ايشان را متقاعد خواهد كرد.

شايسته كريمي نيست كه از ما دلخور باشد؛ البته فدراسيون به دليل اتفاق هايي كه افتاد با كريمي برخوردي را داشت، هر چند لازم بود با ايشان صحبت مي كرديم و در ادامه به دليل اونكه ايشان در واقعيات جسماني خوبي برنامه نداشت، دايي ايشان را به تيم ملي دعوت نكرد؛ اما وظيفه ما هست كه با كريمي صحبت كرده و از او دلجايشاني كنيم تا همچنان در تيم ملي ايران حضور داشته باشد.ايشان اضافه کرد: فكر مي كنم خداحافظي از بازي هاي تيم ملي براي كريمي زود هست چون همچنان مي تواند بازيكن موثري براي تيم ملي ايران باشد.

تلاش مي كنيم تا از تصميمش صرف نظر كند.انتهاي پيام/

13:

کفاشیان در فرمودگو با مهر:
نباید تیم ملی از نبودن کریمی متضرر شود / تلاش می کنم کریمی برگرددرئیس فدراسیون فوتبال فرمود: نباید وجود برخی کدورت ها و بی مهری های شخصی باعث شود تیم ملی از نبود یک بازیکن تاثیرگذار نظیر علی کریمی متضرر شود.

علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال با بیان این مطلب به خبرنگار مهراضافه کرد: هر ورزشکاری آرزوی پوشیدن پیراهن تیم ملی و افتخارآفرینی برای کشور را دارد و نباید برخی کدورت ها و نامهربانی ها که کاملا جنبه شخصی دارد باعث تضعیف فوتبال ملی شود چرا که هدف مجموعه فوتبال کشورموفقیت تیم ملی و راهیابی به جام جهانی هست و در این راه باید از تمامی پتانسیل و ظرفیت فوتبال کشور هستفاده شود.

کفاشیان اضافه کرد: علی کریمی بازیکنی ارزشمند برای فوتبال ملی هست که کادرفنی تیم ملی با دعوت از این بازیکن ضمن صحه گذاشتن بر آمادگی های بدنی و فنی این بازیکن نشان داد که هیچگونه اختلافی در این زمینه وجود نداشته و تیم ملی آماده هست تا از توانایی های این بازیکن و هر بازیکن آماده دیگری در راه صعود به جام جهانی بهره بگیرد.

رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه تصور نمی کنم کریمی قلبا حاضر به کناره گیری از تیم ملی باشد و برخی دلخوری ها و اتفاقات گذشته درتصمیم وی تاثیرگذاربوده هست، فراخوان نمود: همانطور که ازمتن نامه علی کریمی برمی آید وی برخی بی مهری ها و نامهربانی ها را دلیل کناره گیری خود فراخوان نموده که تلاش خواهم کرد پس از مشورت با سرمربی تیم ملی و درجلسه ای حضوری با علی کریمی مشکلات موجود را برطرف و زمینه بازگشت این بازیکن را به تیم ملی هموار کنم.

وی تاکید کرد: تصور نمی کنم مشکلی بر سر راه بازگشت کریمی به تیم ملی وجود داشته باشد و کدورت های موجود قابل حل هست و امیدوارم کریمی با نگاهی ملی، تیم ملی را از وجود بازیکنی توانمند و تاثیرگذارمحروم نکند.

کفاشیان درپایان فرمود: اعتقاد دارم اگر ازکریمی بخواهیم که به خاطرمنافع ملی درتصمیم خود تجدید نظرکند، او با احترام به خواست امت و دوستداران فوتبال به تیم ملی بازخواهد گشت.


14:

به نظر من کار علی کریمی واقعا اشتباه بود..
درسته که حال همه ی ما از علی دایی به هم میخوره ولی علی کریمی به دایی پشت نکرد بلکه به 70 میلیون ایرانی که دوست دارن تیم ملی کشورشون موفق باشه پشت کرد ...


15:


منم هم بهش حق میدم هم از این جهت از کارش ناراحت شدم حامی...

16:

در تمرين سپس ظهر تيم ملي
دايي: جايگزين‌هاي خوبي براي علي كريمي داريم
پايگاه خبري فارس: سرمربي تيم ملي فوتبال ايران فرمود:‌ نفراتي خوبي براي جايگريني علي كريمي در اختيار داريم.


به نقل پايگاه خبري فارس، علي دايي در باره آخرين اظهاراتش راجع به عدم موافقت علي كريمي براي عدم حضورش در اردايشان تيم فراخوان نمود: در پي عملكرد خوب كريمي در 2 مسابقه اخير پرسپوليس ايشان را به تيم ملي دعوت كرديم؛ اما خودش به اردو نيامد؛ البته بازيكنان خوبي را در اختيار داريم تا جاي ايشان بازي كنند.ايشان اضافه کرد: برخلاف دوره قبل علي كريمي به دليل آمادگي از سايشان كادر فني مورد توجه برنامه گرفت و به تيم ملي دعوت شد؛ اما خودش از حضور در اردو انصراف داد.دايي فرمود: ‌يك بازيكن به تنهايي تاثير گذار نيست بلكه در يك تيم فوتبال 11 نفر حضور دارند و ما به زودي جايگزين علي كريمي را به تيم ملي دعوت خواهيم كرد.انتهاي پيام/

17:

رقابت كريمي - دايي مهم‌تر از ديدار ايران - كره!
تلـايشانـزيـون‌هـاي عـربـي منـطـقـه:

"كريمي" جادوگر شورشي
سرايشانس: ورزشي - فوتبال

1387/07/19
10-10-2008
8707-10217: كد خبر

پايگاه خبري دانشجايشانان ايران - شهرستان تهران
سرايشانس: ورزشي - فوتبال
بخش‌هاي ورزشي تلايشانزيون‌هاي عربي منطقه دعوت از "علي كريمي" براي عضايشانت دوباره در تيم ملي ايران و سپس رد كردن اين دعوت را در صدر اخبار خود برنامه دادند.نيل اسپورت "كريمي" را جادوگر شورشي ناميد و فرمود ستاره فوتبال ايران كه دوباره به ليگ باشگاه‌هاي كشورش پيوسته هست، قبل از اينكه دعوت دايي را رد كند با نيامدن خود به تيم ملي ايران عملا به دايي و حذف خود در ديدار با حجاز اعتراض كرد.به نقل پايگاه خبري دانشجايشانان ايران (ايسنا)، مفسر اين تلايشانزيون با تعجب از جهش دوباره كريمي اضافه کرد: كريمي چهار گل در دو بازي به ثمر رسانده هست كه سه گل اون در يك بازي بوده هست و جالب‌تر اون كه اين گل‌ها نه با پاهاي جادايشاني او بلكه با سر جادايشاني‌اش به ثمر رسيده هست.ايشان پيش‌بيني كرد: كريمي كه افكار عمومي فوتبال ايران را نيز با خود دارد، تا انتظارات حرفه‌اي خود را بدست نياورد به تيم ملي ايران بازنخواهد گشت.تلايشانزيون ورزشي العراقيه نيز فرمود: علي كريمي با پشت كردن به دعوت مربي تيم ملي ايران پس از درخشش در ليگ اين كشور جواب عدم دعوتش در ديدار با حجاز را به دايي داد تا در آستانه ديدار حساس ايران و كره شمالي در راه جام جهاني فوتبال ايران و آسيا را غافلگير كند.اين تلايشانزيون بازگشت مهدايشان‌كيا را نيز مورد توجه برنامه داد و فرمود: دايي با دعوت دوباره ستاره‌هاي فوتبال ايران ضريب قدرت اين تيم را در مسابقات مقدماتي فوتبال آسيا بالا برد.تلايشانزيون الراي نيز قهر علي كريمي از تيم ملي ايران را متوجه رقابت اين بازيكن و دايي توصيف كرد و فرمود: رقابت كريمي و دايي از ديدار ايران با كره شمالي مهمتر شده هست.انتهاي پيام

18:

به نظر من که علی کریمی داره لجبازی میکنه

19:

کریمی بهترین کار را کرده و خود را سبک نکرد 70 میلیون ایرانی هم به هیچ وجه دوست نداشتند او به این ترتیب بیاید دیشب هم در برنامه 90 نظرسنجی شد که درسته 80 % فرمودند باید می اومد ولی 20 % یعنی از یک میلیون نفر دویست هزار نفر هم معتقد بودند که بهترین کار را کرد و یقینا فوتبال دانان بهتر میدانند که او چرا این کار را کرد و کارش درست بود دایی میخواست او را له کند ولی خود گوشه دیوار گیر کرد و حالا میگه جایگزین خوبی داریم کی ؟؟؟ ابرام صادقی کسی که تیمش 5 تا 6 تا گل میخوره عقل حکم میکنه که کریمی فقط به فوتبال خودش در پرسپولیس فکر کند و راه پیشرفت خود را ادامه دهد بدون حاشیه همان کاری که کریم 3 سال پیش کرد و امروز در 35 سالگی انگار 25 ساله هست و کریمی هم با تمامی حرفهایی که میفرمودند دیگر تمام شده و ...

میتواند تا سالهای سال در پرسپولیس به خوبی و افتخار بازی کند و روی ادمهایی لجبازی چون دایی را کم کند و از اینجا میگویم :
کریمی بهترین کار را کردی

20:

به نظ من کار درستی نکرد! نه او نه دایی!
تیم ملی که جای فردیت و منفرد بودن نیست،خونه ی خاله و بچه بازی هم نیست!
هر دو مغرور بودن هم دایی هم کریمی!
از کار هیچ کدوم هم دفاع نمیکنم بلکه میگم دایی نباید اینطوری برخورد میکرد کریمی هم نباید مغرور و از خود راضی رفتار میکرد....
نمیشه که هر وقت آقا دلشون خواست بیان و هر وقت نخواست نه! از اونور هم دایی برخورد مناسبی نداشت! اما کریمی دوران خودشو پشت سر گذاشته بهتره به بازی تو پرسپولیس ادامه بده که اونو از دست نده؛ یه وقتی اگه کریمی ادامه میداد الان تو بهترین جای دنیا توپ میزد

21:

نه عزیزم تیم ملی کدومه؟؟؟
وقت دادکان که میفرمودن فقط کارشناسا حق نظر دادن درباره تیم ملی داره و بقیه امت شوت بعد که دوران کن فیکون شدن این فوتبال رسید و قلعه نوعی و دایی الان دیگه میگن هیچکس نباید در مورد تیم ملی حرف بزنه و فقط اقایون خودشون میدونند چیکار نمايند و بس و دیگر این تیم ملی تیم 70 میلیون ایرانی نیست در نتیجه دایی خوشش اومد یه روز صادقی و غلام نژاد رو بذاره و کریمی رو دعوت نکنه یه روز هم که دید سه تا سه تا گل میزنه دعوتش کنه ولی کریمی دیگه ننه قمر نیست که دلش واسه تیم ملی بلرزه یا به خاطر دیدن فلان گوشه دنیا هم که شده بره نیمکت نشین تیم ملی بشه کریمی الان اقای خودش نوکر خودشه و هر وقت خواست میتونه دست بکنه تو جیبش بره کل دنیا رو بگرده دایی هم بره با 10-12 بازیکن سایپهان که بازیکنان خودش و دستیارش هستند دعوت کنه بره نتیجه گرفت فبها نگرفت هم فبها خود داند ولی این دیگه تیم ملی نیست

22:

در مورد ملی بودن یا نبودنش بحثی ندارم هم موافقم هم مخالف که حالا اینجا جاش نیست!
اما یکمی هم حق بدین مثلا کریمی عادت کرده بود که هر مربی بیاد بلافاصله با پیک طلایی دعوت بشه تیم ملی! در صورتی که اینجوری نیست ...این همه دوره تو تیم ملی بوده چه گلی به سر ما زدن؟ اصلا همین دوره های اخیر کریمی کجا درخشش داشته که به اون هستناد کنیم؟ نه کریمی از یه وقتی به بعد دیگه دور فوتبال حرفه ای رو یه خط قرمز کشید و رفت دنبال تجارت! از فوتبال و از این عرب ها پول میگرفت میاورد اینجا ساختمون میساخت!! نتیجش هم همینی میشه که شما میگی که دست میکنه تو جیبش میره فلان جا!
این هم دلیل نمیشه شهروز جون! خب دایی هم دست میکنه تو جیبش و میتونه بره کره ماه!
اما بازم میگم کریمی کار خوبی نکرد! اصلا فوتبال ما هر کی به هر کیه انگار نه انگار فدراسیونی هست رییسی هست کسی هست ...
هر کی دلش میخواد میره مستقیما شخصی نامه میزنه به فیفا و انصراف میده (مرادی)
فلانی نامه میزنه آقا ما دیگه نیستیم (کریمی)
لابد فردا هم نامه میاد که کفاشیان پیرو توافق نظر دوستان و بچه ها تیم ملی از فردا در قسمت واترپلو ادامه ی فعالیت خواهد کرد(چه فرقی میکنه بلاخره سرباز وطنه)
....


23:

اقاجون هر کسی اختیار خودش رو داره و میتونه هر روز خواست از کارش کنار بکشه مگه بابای تو مثلا مغازه داره فردا تعطیلش کنه به کسی مربوطه؟؟؟ یا کارمند باشه یه شغل ازاد بهش پیشنهاد بشه بره از اداره هستعفا بده به کسی مربوطه؟؟؟ خب مرادی خواست هستعفا بده به کسی ربطی نداشت و زیادی زر زدن همانطوری که مارک شیلد هسترالیایی هستعفا داد و بدون جنجال رفت پی کارش یا کریمی تا امروز بازی کرد امروز خواست دیگه تو تیم ملی فوتبال بازی نکنه به کسی ربطی نداره که بگی هر کی هر کیه خب توتی هم در شرایط مشابه کنار کشید یا ندود یا زیدان یا ..........

کلا هر کسی میتونه هر وقت خواست خداحافظی کنه و این اصلا درست نیست که بگیم نه مرادی حق نداشت یا کریمی نباید خداحافظی میکرد و ....


24:

این هر کس خیلی مهمه! وقتی تو صحنه ی ملی و رسانه و فلا ن و فلانه دیگه هر کس معنی نداره باید یه سری چیز ها هم در نظر گرفته بشه!
خب اصلا اینطوری بگیم آقا دایی مربی تیم ملیه عشقش کشیده کریمی رو دعوت نکنه بقیه رو سننه نه؟ مگه وقتی رائول دعوت نشد تیم ملی چی شد ...

فرانچسکو توتی با اون عظمتش دعوت نشد تیم ملی یا فلان ستاره رو مربی دوست نداشت و دعوت نکرد!
تازه کریمی در مقابل اونا هیچه ...
پس اینجوری نیست!

25:

همینه دایی هم که همینو میگه یعنی به کسی مربوط نیس کی رو دعوت میکنم و کی رو نمیکنم و در نقطه مقابل هم وقتی توتی یا بکام یا هر کسی دیگر خداحافظی کرد هیچکس نفرمود باید بیاد بازی کنه یعنی اصلا اینطور موارد باید برنمیداره یعنی چی سربازه مگه کشکه؟؟؟ عشقش نمیکشه بیاد بازی کنه واسه تیم ملی دیگه هر قدر بازی کرده بسه برن افراد دیگه رو بیارن

26:

آره دیگه همینه! منم نفرمودم کریمی برگرده تیم ملی یا پاشیم برم جمیعا ازش عذر خواهی کنیم ...

دگه خودش صلاح خودشو از بقیه بهتر تشخیص میده دیگه
دایی هم تو تیم ملی مختاره! سر مربی تیم ملی اختیار تام داره،پس اینجوری هم نیست که به خاطر دعوت کردن یا نکردنش بگیم این تیم ملی هست یا نیست...


27:

تیم ملی نمیخواهیم ****** ترک مافیایی نمیخواهیم
-----------------------------------------------------------------------------------------------


با تاكيد بر كنار گذاشتن هميشگي هافبك پرسپوليس
دايي: به كريمي براي عدم بازگشت به تيم ملي كمك مي‌كنمپايگاه خبري فارس: سرمربي تيم ملي فوتبال فرمود: هافبك پرسپوليس تصميم خود را براي عدم حضور در تيم ملي گرفته هست و من نيز ايشان را در اين راه ياري مي‌كنم.


به نقل پايگاه خبري فارس، تيم ملي ايران سپس ظهر امروز در ديداري دوستانه در كمپ تيم‌هاي ملي با تساايشان دو بر دو مقابل تيم پيكان متوقف شد.علي دايي در پايان اين بازي دوستانه فراخوان نمود: براي انجام بازي دوستانه با هدف و نيت خاصي پيكان را انتخاب نكرديم، بلكه مي‌خواستيم براي هماهنگي بازيكنان يك بازي دوستانه داشته باشيم كه يكي از بهترين تيم‌هاي ليگ برتر را برگزيديم.ايشان ادامه داد: اين مسابقه در واقعيات خوبي انجام شد و سپس 2 روز ريكاوري، اين ديدار دوستانه را انجام كرديم؛ اما تمركز اصلي ما براي بازي با تيم ملي كره شمالي هست.دايي با اشاره به عملكرد بازيكنان عنوان كرد: بدون شك همه در واقعيات خوبي هستند كه به اردايشان تيم ملي دعوت شدند و من از عملكرد اونها راضي هستم.

همه بازيكنان با توجه به آمادگي‌شان مي‌توانند در ديدار با كره شمالي ما را همراهي كنند.ايشان در باره اظهاراتش مبني بر عدم بازگشت علي كريمي به تيم ملي در وقت مربيگري ايشان فرمود: علي كريمي پس از دعوتش به تيم ملي عنوان كرد كه نمي‌خواهد براي اين تيم ملي بازي كند و تا وقتي كه من هستم كريمي به تيم ملي دعوت نخواهد شد و اين امري كاملا طبيعي هست.

كريمي خودش اين تصميم را گرفته و من به ايده او احترام مي‌گذارم.دايي تاكيد كرد: كمك مي‌كنم كه كريمي در تصميمش پافشاري كند.

بنابر اين تا وقتي كه من سرمربي تيم هستم ايشان به تيم ملي دعوت نمي‌شود و طبق خواسته خودش او را در اين راه كمك خواهم كرد.


دايي در جواب به اين سوال كه با فشار مطبوعات كريمي را به تيم ملي فراخواند تاكيد كرد:‌هرگز چنين نبود.

من هيچ وقت با فشار مطبوعات بازيكنان را به تيم ملي دعوت نمي‌كنم.

قبل از اين نيز در ديدار با كايشانت كريمي با بازوبند كاپيتاني تيم ملي وارد ميدان شد.

براي من همواره آمادگي بدني بازيكنان در اولايشانت هست.

هر بازيكني كه آماده باشد به تيم ملي دعوت مي‌شود.

اگر كريمي در مقابل تيم‌هاي هستقلال و ابومسلم همان عملكرد ضعيف در مقابل پگاه را ارايه مي‌كرد هرگز ايشان را به تيم ملي دعوت نمي‌كردم.دايي خاطرنشان كرد: توجهي به نتيجه اين بازي دوستانه برابر پيكان ندارم، زيرا مسابقه اصلي ما برابر كره شمالي هست.

شناخت خوبي از اونها داريم و چهار مسابقه اخير اين تيم را به خوبي اوناليز كرده‌ايم و نقاط ضعف وقوت اونها را مي‌دانيم.ايشان در باره كنار رفتن علي كريمي از تيم ملي و احتمال دعوت شدن بازيكني جديد خاطرنشان كرد: براي ديدار با كره شمالي تيم خود را بسته‌ايم و با همين نفرات به كار خود ادامه مي‌دهيم.

بنابر اين هيچ بازيكن جديد به اردو اضافه نمي‌شود.

رايشان كريم باقري نظر مثبت داشتم وبراي حضورش در تيم ملي با او صحبت كردم؛ ولي متاسفانه مصدوم هست.سرمربي تيم ملي شايعه حضورش در جلسه تمريني روز گذشته سايپا را رد كرد و فرمود: اين روزها من تيم ملي را زير نظر دارم و هرگز در تمرين سايپا حضور نداشتم.

پس ازكسب نتايج نامناسب ضعيف ليت‌بارسكي اعضاي هيئت مديره قصد اخراج ايشان را داشتند و خودش نيز با كسب اون نتايج دوست داشت اخراج شود ولي تصميم گرفتيم كه ايشان با دستياران ايراني‌اش به كارش در سايپا ادامه دهد و به نظرم نتايج اخير سايپا عمدي بود.دايي در باره واقعيات جسماني 2 بازيكن كليدي ايران تاكيد كرد: متاسفانه اوندرانيك تيموريان و وحيد هاشميان مصدوم هستند و ما اونها را براي ديدار باكره شمالي از دست داديم.

اميدوارم هر چه زودتر با كسب بهبودي بار ديگر به تركيب تيم ملي اضافه شوند.انتهاي پيام/

28:

تیم ملی نمیخواهیم ****** ترک مافیایی نمیخواهیم
-----------------------------------------------------------------------------------------------علي دايي:
تا وقتي كه سرمربي تيم ملي باشم "كريمي" را دعوت نمي‌كنم

نگذاشتيم "ليتبارسكي" به هدفش برسد
سرايشانس: ورزشي - فوتبال

1387/07/20
10-11-2008
8707-11010: كد خبر
پايگاه خبري دانشجايشانان ايران - شهرستان تهران
سرايشانس: ورزشي - فوتبال
سرمربي تيم ملي فوتبال ايران فرمود: تا وقتي كه سرمربي تيم ملي باشم علي كريمي را دعوت نمي‌كنم، همينطور هيچ بازيكني جايگزين او در تيم ملي نمي‌شود.به نقل پايگاه خبري دانشجايشانان ايران (ايسنا)،‌ علي دايي در پايان ديدار تداركاتي تيم ايران مقابل پيكان در جمع خبرنگاران اظهار كرد: پيكان را براي محك زدن بازيكنان انتخاب كرديم و تلاش كرديم به تمامي بازيكنان موقعيت دهيم تا به ميدان بروند.

خوشبختانه بازيكنان چند روزي موقعيت داشتند تا ريكاوري كنند و معتقدم بازي خوبي انجام داديم، به خصوص بازيكنان جديد و از تمامي نفرات راضي هستم.دايي درباره عملكرد مهدي مهدايشان‌كيا نيز فرمود:‌ از تمامي بازيكنان راضي هستم، مهدوكيا نيز جزو بهترين بازيكنان تيم ملي ايران هست و مي‌تواند براي تيم ملي موثر باشد.علي دايي درباره علي كريمي نيز فرمود: كريمي فراخوان كرده هست كه نمي‌خواهد در تيم ملي بازي كند، بنابراين من هم تا وقتي كه سرمربي تيم ملي باشم او را دعوت نخواهم كرد.

هيچ مشكل خاصي ميان ما وجود ندارد، تنها وقتي كه بازيكنان به تيم ملي دعوت مي‌شوند بايد تمامي اون‌ها با جان و دل بيايند.

كريمي تصميمش را گرفته هست و من نيز كمكش مي‌كنم تا بر رايشان اين تصميم پافشاري كند، بي‌ترديد او تصميم گرفته هست به تيم ملي نيايد به همين دليل تا وقتي كه سرمربي تيم ملي باشم او را دعوت نمي‌كنم.دايي خاطر نشان كرد: دعوت از اين بازيكن به تيم ملي هيچ ارتباطي به فشار رسانه‌ها ندارد و ما تنها به كار فني بازيكنان نگاه مي‌كنيم.

كريمي پيش از اين در بازي مقابل كايشانت كاپيتان تيم ملي بوده هست و به اردايشان اردبيل نيز دعوت شد كه به دليل مصدوميت تنها دور زمين دايشاند.

پس از اون هم مسائلي كه اطلاع داريد رخ داد و علي كريمي در تيمي بازي نمي‌كرد كه بخواهم او را دعوت كنم.علي دايي درباره دعوت از بازيكن جديد به جاي علي كريمي نيز فرمود: كريمي درخط مياني بازي مي‌كند و ما بازيكناني در اين پست داريم، بنابراين دليلي ندارد كه بازيكني را دعوت كنيم.ايشان درباره دعوت از كريم باقري نيز فرمود:‌ ما همواره شايسته‌ها را انتخاب مي‌كنيم و كريم باقري نيز واقعيات بسيار خوبي دارد اما در حال حاضر مصدوم هست و اميدواريم در بازي‌هاي بعدي بتوانيم از او هستفاده كنيم.دايي درباره وضعيت بازيكنان آسيب ديده تيم ملي نيز فرمود: متاسفانه هاشميان و تيموريان هر دو آسيب ديدند و نتوانستند در اين مقطع تيم ملي را همراهي كنند.دايي درباره ايران مقابل كره‌شمالي نيز فرمود:‌ ما چهار فيلم بازي اين تيم را اوناليز كرديم و شناخت كاملي از كره‌شمالي داريم.

بي‌ترديد در اين بازي براي پيروزي به ميدان مي‌رايشانم.دايي درباره شايعه‌ي حضورش در تمرينات تيم سايپا نيز فرمود: من در تمرينات تيم ملي بودم و به تمرينات سايپا نرفتم.دايي درباره عملكرد ليتبارسكي سرمربي سايپا نيز فرمود: او به دنبال اين بود كه نتايج ضعيفي بگيرد تا از سايپا اخراج شود اما ما تصميم گرفتيم تا او را نگه داريم كه به اين هدفش نرسد و دو مربي ايراني را نيز به كادر فني اضافه كرديم.

بي‌ترديد مربي كه پيش از هر بازي بازيكنان را چندين كيلومتر وادار به دايشاندن مي‌كند تنها قصد ضربه زدن به تيم را دارد.


انتهاي پيام

29:

دایی یک عقده ای روانی بیشتر نیست.
الان محبوبیت کریمی از کل تیم ملی بیشتره.

می دونم روز چهارشنبه تو ورزشگاه آبرو ریزی بدی می شه چون همه فریاد میزنن “دایی یادت باشه، کریمی باید باشه” که البته حرف حقی هم میزنن.

یکی نیست به این مرتیکه بگه آخه مگه کریمی با تو مشکل داره که خودت قاطی می کنی.

مسئله با یه دلجویی کفاشیان حل می شد ...

حالا امروز آقا قد قد کرده که : ببخصید من کلیمی لو در تشمیمی که گرفته کمک میکنم و تا وقتی من شرملبی هستم دعوتش نمی کنم .
بدبخت عقده ای! خودتم پات لب گوره.

یه مساوی دیگه بدی رو هوایی.

اونوقت برای کریمی بیچاره کم حاشیه ترین بازیکن تیم ملی تو این سالها بوده خط و نشون می کشی!

30:

یاد حرف سید محسن می افتم

---

کدام *** این رو مربی کرده اخه !

31:


در مواجهه با خبرنگاران
كريمي: دست از سر من برداريدپايگاه خبري فارس: هافبك تيم فوتبال پرسپوليس شهرستان تهران فرمود: هر چه لازم بود در مورد تيم ملي فرموده ام و بهتر هست رسانه ها دست از سر من بردارند.


به نقل پايگاه خبري فارس: علي كريمي سپس تمرين امروز فرمود: بهتر هست ديگر براي انجام مصاحبه كسي به من رجوع نكند چون دوست ندارم حرفي بزنم و هر چه لازم بود،‌ فرمودم.ايشان ادامه داد: با حرف هايي كه در روزهاي اخير زدم بسيار تحت فشار برنامه گرفتم،‌ تا اونجايي كه فكر مي كنم اشتباه كردم كه حرف دلم را فرمودم؛ ولي به هر حال صحبت كردم و اكنون ديگر بايد خبرنگاران دست از سر من برداشته و اجازه دهند به پرسپوليس فكر كنم.كريمي پس از تمرين امروز در مواجهه با خبرنگاران رفتار نامناسبي ارائه كرد و باعث رنجش اونها شد.انتهاي پيام/

32:

ببخصید تا وقتی من شرملبی هستم کلیمی لو دعوت نمی کنم


تیم ملی نمیخواهیم ****** ترک مافیایی نمیخواهیم

-------------------------------------------------------------------------------------------------------


كامل/نشست خبري علي دايي:
"كريمي" مواظب صحبت كردنش باشد!
رييس‌جمهور نظرمان درباره كريمي را پذيرفت


مايلي‌كهن تيربارانم كرد، حلا مي‌گايشانند گذشت كنم
سرايشانس: ورزشي - فوتبال


1387/07/21
10-12-2008
14:47:15
8707-11595: كد خبر
پايگاه خبري دانشجايشانان ايران - شهرستان تهران
سرايشانس: ورزشي - فوتبال
نشست خبري سرمربي تيم ملي فوتبال ايران در حالي امروز انجام شد كه بخش عمده‌اي از اون مربوط به كناره گيري "علي كريمي" از تيم ملي بود.به نقل پايگاه خبري دانشجايشانان ايران (ايسنا)، سومين نشست مطبوعاتي علي دايي از ساعت 12 و 30 دقيقه در محل روابط عمومي فدراسيون فوتبال انجام شد و علي دايي پس از خوشامدگايشاني به خبرنگاران به سوالات اونها جواب داد.* برنامه‌ي شما براي دعوت از كريمي چه بود و چه شد كه او به تيم ملي نيامد؟

- اين برنامه‌اي بود كه شما به اون پرداختيد.

وظيفه‌ي من به عنوان سرمربي تيم ملي اين بود كه بهترين‌ها را به تيم ملي دعوت كنم و من هم وظيفه‌ام را انجام دادم و بهترين‌ها را دعوت كردم.

چند بازيكن ديگر بودند كه مي‌توانستند به تيم ملي دعوت شوند اما، چون محدوديت وقتي داشتيم، اين محدوديت اجازه نمي‌داد كه بتوانيم همه‌ي اونها را به تيم ملي دعوت كنيم.

اما، مطمئنا از اونها با ادامه‌ي اين روند دعوت خواهيم كرد تا در اردوهاي بعدي تيم ملي حاضر شوند.
* در حال حاضر وضعيت تيم ملي پيش از ديدار با كره‌ي شمالي چگونه هست؟

- در دو روز اول به دليل خستگي بازيكنان ناشي از حضورشان در ليگ برتر به تمرينات ريكاوري پرداختيم.

در روزهاي اول چهار، بازيكن آسيب ديده داشتيم كه با تلاش پزشكان اونها در حال حاضر در وضعيت خوبي برنامه دارند.

همين جا بايد از كادر پزشكي تشكر كنم.

در حال حاضر هم با تمام قوا در حال تمرين كردن هستيم كه بتوانيم در روز بازي با كره شمالي سه امتياز را كسب كنيم.
* شما درباره‌ي كريمي قبل از دعوت شدنش به تيم ملي فرموده بوديد كه او در هيچ تيمي بازي نمي‌كند.

اما، ما مي‌خواهيم بدانيم زندي در كجا بازي مي‌كند كه به تيم ملي دعوت شده و آيا شما نظارتي بر عملكرد او داشته‌ايد؟


- هر كس كه به تيم ملي دعوت مي‌شود، مدت‌ها زيرنظر من و همكارانم بوده هست.

من دوستان زيادي در كشورهاي مختلف دارم كه بدون اينكه حقوقي دريافت كنند و به صورت افتخاري با من همكاري مي‌كنند.

اونها در آلمان، قبرس و امارات همه چيز را زيرنظر دارند و عين چشمان من هستند.

زندي هم در قبرس بازي مي‌كند اگر نمي‌دانيد برايشاند اين را پيگيري كنيد.

درمورد كريمي هم بايد توضيح كوتاهي بدهم.

كريمي كاپيتان من در ديدار مقابل بحرين و كايشانت بود.

در اردايشان دوم در اردبيل هم به دليل ‌آسيب ديدگي كه داشت تنها دايشاند و سپس اون مسايلي به وجود آمد.

پس از اون كريمي در هيچ باشگاهي بازي نمي‌كرد و به خاطر همين مساله او به تيم ملي دعوت نشد.

اما، در اين دوره به دليل دو بازي خوبي كه انجام داد، به تيم ملي دعوت شد.

ملاك براي من توانايي‌هاي فردي هست و مطمئن باشيد كه ما داريم كارمان را به درستي انجام مي‌دهيم.
* شما از ابتداي حضورتان در تيم ملي عقيده به جوانگرايي داشتيد اما، الان مهدايشان‌كيا را دعوت كرديد و برنامه هست كريم باقري هم از بازي بعد به تيم ملي اضافه شود.

اين با شعار شما جور درنمي‌آيد.- من هميشه فرموده‌ام شايسته‌ها را به تيم ملي دعوت مي‌كنم.

حالا اين بازيكن شايسته 40 ساله باشد يا 16 ساله، تفاوتي نمي‌كند.

اين برداشت شماست كه فرموده‌ام جوانگرايي مي‌كنم.

اگر تمام مصاحبه‌هاي من را نگاه كنيد مي‌بينيد كه فرموده‌ام شايسته‌ها به تيم ملي دعوت مي‌شوند.
* ديروز شما در تمرينات فرموديد تا وقتي كه من هستم كريمي جايي در تيم ملي ندارد.

به نظر خيلي‌ها اين حرف چندان سنجيده نبود و مي‌تواند نتايج زيادي داشته باشد.

آيا اين حرف آخر شما در مورد كريمي هست؟


- اين حرف آخر من هست.

اما، شما به من بگايشانيد اين نتايج چيست؟* خودتان بهتر مي‌دانيد كه اگر خداي ناكرده تيم ملي به جام جهاني نرود خيل تماشاگران پرسپوليس چه فضايي را در ورزشگاه‌ها ايجاد مي‌كنند.

- ببخشيد.

اگر برنامه باشد به خاطر يك نفر تيم ملي به جام جهاني صعود نكند، ما بايد همه چيوقت را جمع كنيم و برايشانم دنبال كارمان.

پس نظم، عشق، علاقه و ديسيپلين كجا مي‌رود.

تيم ملي در دست من امانت هست.

اين تيم نه مال من نه مال شماست بلكه براي اين ملت و مملكت هست.

من امانتدار هستم و دوست دارم به نحو احسن از اين امانت نگهداري كنم.

وظيفه‌ام اين بود كه هر موقع كريمي عملكرد خوبي داشت او را به تيم ملي دعوت كنم اما، از شما يك سوال دارم خواهش مي‌كنم اين سوال را جواب بدهيد.

چند نفر از شما مي‌دانستيد كه اگر كريمي به تيم ملي دعوت شود، جواب منفي به اين پيشنهاد مي‌دهد.

كسي كه به تيم ملي دعوت مي‌شود، بايد به اين پيراهن عشق بورزد و هر موقع به اين پيراهن رسيد بايد به اون وفادار باشد.

اكثر شما مي‌دانستيد كه اگر كريمي به تيم ملي دعوت شود، به تيم ملي نخواهد آمد.

اين از قبل برنامه‌ريزي شده بود.

شما كه اين را مي‌دانستيد چرا در اين دو، سه ماه اين قدر بر رايشان اين مساله اصرار كرديد.

اگر ايران را دوست داريد بايد از تيم ملي حمايت كنيد.
* اما، آقاي دايي اگر شما هم جاي كريمي بوديد فكر مي‌كنم چنين واكنشي نشان مي‌داديد.

- اصلا و ابدا.

در حال حاضر هم شايد من در تيم ملي از خيلي‌ها خوشم نيايد اما، به خاطر امانتي كه در دست دارم، نظرات شخصي‌ام را اعمال نمي‌كنم.

يك نفر به من بگايشاند شما كه مي‌دانستيد كريمي به تيم ملي نمي‌آيد پس چرا اين قدر پافشاري كرديد.

مي‌خواهم بدانم آيا ادبياتي كه در نامه‌ي كريمي هستفاده شده بود، آيا ادبيات اوست؟ همه‌ي مسايل از امارات برنامه‌ريزي شده هست.

نمي‌خواهم اسم بياورم.

همه‌ي شما مي‌دانيد منظورم چيست.

بدتر از همين نامه را هم براي باشگاه پرسپوليس فرستاده بودند كه باشگاه پرسپوليس با اصلاح اون نامه را براي رسانه‌ها فرستاد.

كداميك از شما برنامه‌ي جمعه‌ شب ورزش از نگاه دو را ديديد.

دوست دارم به كساني كه به كريمي حق سكوت مي‌دهند به او بگايشانند مواظب صحبت كردنش جلايشان دوربين باشد.

چه طور كسي مي‌تواند اين طور به تيم ملي كشورش توهين كند.

اگر اين برنامه‌ را نديده‌ايد برايشاند cdاش را تهيه كنيد و بعد بيايد با هم صحبت كنيم.
* اما، كار اون خبرنگار اشتباه بود.

ضمن اينكه كريمي به تيم ملي هم توهين نكرد و تنها از باخت تيمش مقابل ابومسلم ناراحت بود.


- ما بايد خودمان مواظب رفتارمان باشيم.

برنامه نيست من همه چيز را به زبان بياورم.

حالتش را جلايشان دوربين نگاه كنيد.

من روزنامه‌هاي ماه‌هاي اخير را دارم.

همه مي‌فرمودند كريمي بايد به تيم ملي دعوت شود.

خيلي از روزنامه‌ها هم نوشته بودند اگر كريمي به تيم ملي دعوت شود، جواب منفي به اون مي‌دهد.

اما، من يك % احتمال داده بودم كه شايد كريمي به خاطر مسايل تيم ملي بيايد كه اين كار هم نشد.من اگر با كريمي مشكلي داشتم كه او را به تيم ملي دعوت نمي‌كردم اما، تيم ملي به عنوان امانت به دست من سپرده شده هست و در اين حريم هيچ گاه مسايل شخصي را وارد نمي‌كنم.

اگر تيم ملي موفق شود علي دايي به موفقيت دست يافته و اگر تيم ايران به جام جهاني برود، اين قيمت علي دايي هست كه سه يا چهار برابر مي‌شود.

من بدم نمي‌آيد كه تيم ملي به جام جهاني برود و من هم در زندگي حرفه‌اي خود پيشرفت كنم.

اما، شما ببينيد ادبيات دو نامه‌ي گذشته‌ي علي كريمي به چه شكل بوده هست.

كريمي فوتباليست خوبي هست اما، ادبيات اين دو نامه نشان مي‌دهد كه اين مطالب براي كريمي نبوده هست.

بلكه صحبت‌هاي مشاوران اوست.

كريمي نيز بازيكني با قابليت‌هاي فني بالايي هست كه مي‌تواند در بارسلون يا رئال مادريد بازي كند اما، اين بازيكن مشاوران بدي داشت.

در حالي كه من يك بازيكن معمولي بودم كه به دليل مشاوره‌هاي خوب توانستم به موفقيت برسم.

در مقابل بازيكناني هستند كه مشاوران و دوستان خوبي ندارند و به جايي مي‌رسند كه اكنون كريمي رسيده هست.علي‌دايي در ادامه نشست خبري‌اش فرمود كه به وظيفه‌اش در قبال علي‌كريمي عمل كرده هست.به نقل ايسنا؛ دايي در جواب به اين سوال كه شما چگونه عنوان مي‌كنيد كه خبرنگاران از تصميم علي كريمي اطلاع داشتند.

آيا خبرنگاري حاضر هست اين ادعاي شما را تاييد كند؟


فرمود: من حداقل پنج بريده‌ي روزنامه‌ دارم كه فراخوان كرده‌اند از تصميم علي كريمي براي نيامدن به تيم ملي خبر داشتند اما، به دلايلي چون رسم امانتداري و با بيان اين موضوع در محافل خصوصي حاضر به انتشار اون نشدند.

حتي من پيش از دعوت از علي كريمي مطلع شدم كه مدير برنامه‌هاي اين بازيكن در مراسم عروسي يك خواننده‌ي ايراني در دبي فراخوان كرده هست كه كريمي به تيم ملي نمي‌آيد با اين حال به خود فرمودم شايد كريمي دوست داشته باشد براي تيم ملي بازي كند، به همين دليل او را دعوت كردم.ايشان اضافه کرد: تيم ملي مانند يك قطار هست كه ما بايد با اون برايشانم و هر كس كه سوار اين قطار نشود، جا مي‌ماند.

من نمي‌توانم كسي را به زور سوار اين قطار كنم.

بي‌ترديد خودم هم تمام تلاشم را انجام مي‌دهم تا كريمي بر رايشان اين عقيده‌اش بياستد.

البته بسيار متاسفم كه در فاصله‌ي سه روز مانده به بازي ايران مقابل كره شمالي و در حالي كه چشم ملت به اين بازي هست، وقت خود را با پرداختن به اين مسايل بي‌فايده سپري مي‌كنيد و به جاي پرسيدن از مسايل فني تنها به يك بازيكن مي‌پردازيم.

من تصور مي‌كنم شما همه چيز را مي‌دانيد ما نبايد خودمان را گول بزنيم اگر شما خبرنگاران از من خوش‌تان نمي‌آيد حداقل رو راست باشيد و حقيقت را بگايشانيد.

از من بد بنايشانسيد اما، تيم ملي را كمك كنيد.دايي تصريح كرد: اگر به جام جهاني برايشانم تيراژ همين رسانه‌ها چند برابر مي‌شود و با خوشحال شدن امت شور و نشاط اجتماعي ايجاد مي‌شود.

اطمينان داشته باشيد كه تيم ملي نتيجه مي‌گيرد.

من تصور مي‌كنم عده‌اي خيال مي‌كردند با خداحافظي علي كريمي آرامش تيم ملي را مي‌گيرند اما، خوشبختانه ما در آرامش كار مي‌كنيم و به موفقيت اعتقاد داريم.

بي‌ترديد اگر علي كريمي نيز براي آمدن به تيم ملي عطش داشت، در مصاحبه‌ي تلايشانزيوني خود فراخوان نمي‌كرد كه به تيم ملي فكر نمي‌كند.

من 10 مصاحبه از علي كريمي دارم كه فرموده هست به تيم ملي فكر نمي‌كند.

در حالي كه اگر كسي ادعاي عشق به تيم ملي را دارد و عطش حضور در اين تيم را داشته باشد، به طور يقين به اين تيم فكر مي‌كند.

من وظيفه‌ي خود را انجام داد‌ه‌ام.

اگر مشكلي با علي كريمي داشتم پيش از اين او را براي بازي مقابل بحرين و كايشانت و همينطور تمرينات اردبيل دعوت نمي‌كردم.

در ليگ برتر نيز اگر كريمي همان بازي مقابل پگاهش را انجام مي‌داد، صد هزار سال او را به تيم ملي دعوت نمي‌كردم اما، كريمي در مقابل هستقلال و ابومسلم بازي خوبي انجام داد و من هم به همين دليل او را دعوت كردم تا وظيفه‌ام را انجام داده باشم.
* آيا قبل از بازي پرسپوليس و ابومسلم براي فراخوان نام كريمي جلسه‌اي با نايب رييس فدراسيون داشتيد؟

- به هيچ عنوان.

جلسه‌ي من با تاج تنها در رابطه با تيم ملي و پاداش عقب افتاده‌ي بازيكنان تيم بود.

تاكنون من با كفاشيان، تاج و حتي علي‌آبادي رييس ساوقت تربيت‌بدني نشستي براي انتخاب بازيكن نداشته‌ام.

تمامي اين مسايل ساخته و پرداخته‌ي رسانه‌هاست.

همان طور كه من اولينفردي بودم كه وارد جلسه‌ي هيات مديره‌ي باشگاه سايپا شدم و از ساعت شش بعدازظهر در محل باشگاه حضور داشتم اما، اكنون بريده‌ي روزنامه‌اي را در اختيار دارم كه عنوان كرده هست علي دايي در نشست هيات مديره باشگاه شركت نكرده و باعث ايجاد سوالاتي شده هست.

ببينيد كه چگونه اين مسايلي را كه ساخته و پرداخته‌ي خودتان هست، بيان مي‌كنيد.

من با تاج در اتاق بيليارد هتل المپيك مذاكره كرده‌ام و تمامي صحبت ما درباره‌ي نحوه‌ي حمايت از تيم ملي و همينطور حق و حقوق و پاداش بازيكنان تيم ملي بود.
* يعني اگر كريمي مقابل ابومسلم خوب بازي نمي‌كرد، دعوت نمي‌شد؟

- بي‌ترديد اگر علي كريمي مقابل ابومسلم همانند پگاه بازي مي‌كرد، او را دعوت نمي‌كردم.
* رييس فدراسيون فراخوان كرده بود ناراحتي پيش آمده را از دل كريمي درمي‌آورد.

آيا او در اين رابطه با شما صحبت كرد؟


- كفاشيان با من صحبت كرد اما من به كفاشيان فرمودم كه مسايل فني به عهده‌ي من هست و كفاشيان هم فرمود كه نامه‌ي كريمي هر وقت به فدراسيون فوتبال برسد، اون را به من تحايشانل مي‌دهد.

(روابط عمومي فدراسيون فرمود: هنوز نامه‌اي به دست ما نرسيده هست) درباره‌ي صحبت‌هايم با تاج نيز با توجه به اينكه او هماهنگ‌ كننده‌ي برنامه‌هاي تيم ملي هست و ما برنامه‌هاي تيم ملي را به تاج ارايه مي‌دهيم، تنها درباره‌ي مسايل كلي تيم صحبت كرديم و من پس از بازي پرسپوليس و ابومسلم اسامي بازيكنان را نه به كفاشيان فراخوان كردم و نه به تاج، بلكه مانند هميشه اين اسامي را در اختيار روابط عمومي فدراسيون گذاشتم.* آيا فشار مسوولين در دعوت كريمي نقشي نداشت؟ آيا دكتر احمدي‌نژاد در اين مورد با شما صحبتي نكرده بود؟

- هيچ كدام از مسوولين در اين باره فشاري به ما نياوردند.

موضوع پيشنهاد آقاي احمدي‌نژاد نيز به چهار ماه پيش بازمي‌گردد كه در اون وقت به رييس جمهور جواب داديم كه اجازه دهيد كارهاي كوچك را ما اجرا کنيم و در حال حاضر علي كريمي آماده نيست كه احمدي‌نژاد نيز اين موضوع را قبول كرد.

من تاكنون با هيچ كدام از مسوولان در اين زمينه صحبت نكرده‌ام.

شما خبرنگاران نيز به خوبي مي‌دانيد كه من فردي توصيه‌پذير نيستم در كارم معتقدم كه بايد حريم‌ها حفظ شود.

در هر صورت من كريمي را دعوت كرده‌ام اما، او خود به تيم ملي نيامد.
* شما عملكردتان را مطابق با منافع ملي مي‌دانيد اما، صحبت‌هاي شما فضاي منفي‌اي را در اطراف تيم ملي ايجاد كرده.

چرا مي‌خواهيد تمامي پل‌هاي پشت سر خود را خراب كنيد.

آيا نيامدن كريمي بخشي از تماشاگران تيم ملي را نمي‌گيرد؟


- اين نظر شماست و من با وجود احترام به اين نظر اون را قبول ندارم.

در هر صورت كسي كه تيم ملي را دوست دارد به ورزشگاه مي‌آيد و تيمش را تشايشانق مي‌كند.

كساني كه به موفقيت تيم ملي فكر مي‌كنند، سكوت نخواهند كرد.

آيا كريمي حداقل در نامه‌اش نمي‌توانست در ابتدا از دست اندركاران تشكر كند كه او را دوباره به تيم ملي دعوت كرده‌اند يا نمي‌توانست يكي، دو ماه پيش و در واقعياتي كه تيم ملي همانند اين هفته بازي حساسي را پيش رو نداشت، خداحافظي‌اش از تيم ملي را فراخوان كند.

بي‌ترديد كسي كه خود را عاشق تيم ملي مي‌داند، به اين مسايل توجه مي‌كند و براي آمدن به تيم ملي بهانه نمي‌آورد.
* نظر شما درباره‌ي "كريم باقري" سپس مدتي تغيير كرد.

ابتدا او را نيمكت نشين مي‌دانستيد اما، اكنون اين بازيكن را دعوت كرده‌ايد.- وظيفه‌ي من بود كه اين كار را اجرا کنم.

كريم باقري پس از بازي مقابل حجاز بسيار عالي كار كرد و بايد به تيم دعوت مي‌شد.

من كريم باقري را مانند برادرم دوست دارم و صلاح او را مي‌دانم.

پيش از وقت بازي مقابل حجاز اعتقادم درباره‌ي كريم اين بود كه ما در پست او بازيكنان بهتري داريم اما، اكنون معتقدم كريم باقري مي‌تواند در تركيب ثابت تيم باشد و بسيار هم مثمرثمر باشد.

در هر صورت اگر ليست تيم ملي را به شما خبرنگاران بدهيم حتي دو بازيكن مشترك نيز انتخاب نمي‌كنيد.

سليقه‌ها با يكديگر متفاوت هست و نظر كادرفني درباره‌ي بازيكنان نيز اين چنين بوده هست.

ما حتي علي كريمي را نيز دعوت كرديم كه اگر اين كار را انجام نمي‌داديم شما در اون وقت مي‌توانستيد بگايشانيد كه ميان ما دشمني وجود دارد.
* ليست جديد شما كمترين انتقادها را داشته هست.

بازيكنان سايپا كمتر شده‌اند و بازيكنان شاخصي به تيم ملي آمده‌اند.

آيا اين نشان دهنده‌ي تغيير نگرش شماست؟

- از ابتدا هم فرمودم كه نياز به وقت دارم تا بازي‌هاي ليگ برتر را ببينم.

در وقت بازي مقابل حجاز رقابت‌هاي ليگ برتر هنوز آغاز نشده بود اما، اكنون موقعيت بيشتري داشتيم و بي‌ترديد بازيكنان جديد به مرور به تيم ملي دعوت مي‌شوند و حتي جاي ثابتي پيدا مي‌كنند.

به عنوان نمونه مهدي كريميان بازيكني هست كه آينده‌ي خوبي دارد و در تيم ملي جاي ثابتي خواهد يافت.

ما عملكرد ساير بازيكنان ليگ برتر را نيز مي‌بينيم و به اونها بها مي‌دهيم.

مطمئن باشيد كه نفرات جوان‌تر به آرامي جاي خود را در تيم ملي پيدا مي‌كنند.

بي‌ترديد اشتباهاتي نيز وجود دارد و ما نمي‌توانيم تمامي بازيكنان فوتبال را دعوت كنيم.

در هر صورت نفرات فعلي نظر سه مربي تيم هست و ما تلاش مي‌كنيم از تمام سرمايه‌ها در تيم ملي هستفاده كنيم.
* دليل دعوت پيروز قرباني چه بوده هست؟ او در دفاع چهار نفره توانايي كافي را ندارد.- اين نظر شماست.

اما، من معتقدم پيروز قرباني و ساير مدافعان ما توانايي بازي در هر دو سيستم سه نفره و چهار نفره را دارند.

بستگي دارد يك مربي از بازيكنانش چه چيزي را بخواهد.

با بازي‌هايي كه از قرباني در هستقلال ديده‌ام او مي‌تواند در هر دو روش كار كند.

شايد نظر شما اين باشد كه قرباني در روش چهار نفره موفق نيست اما، كادرفني معتقد هست كه قرباني توانايي اين كار را دارد.
* آيا دعوت چهار بازيكن از هستقلال بيشتر به دليل جذب تماشاگران اين تيم نبود؟

- من به اين مسايل فكر نمي‌كنم.

ما در حجاز 17، 18 تماشاگر كه كارمندان سفارت ايران بودند، داشتيم و همينطور تعدادي از كارمندان پاكستاني و افغاني سفارت ايران و به غير از اونها كس ديگري را نداشتيم اما، من هيچ گاه به اين مسايل فكر نكرده‌ام.

بازيكناني چون پيروز قرباني در هستقلال عملكرد خوبي داشته هست و به همين دليل دعوت شدند.

بي‌ترديد بازيكنان خوب ديگري نيز وجود داشته‌اند كه در اين برهه ما نمي‌توانستيم تمامي اونها را دعوت كنيم.


علي‌دايي در ادامه نشست خبري‌اش در جواب به اين سوال كه توضيحات بسيار روشني درباره‌ي علي كريمي داديد.

اما، سوال‌ها همچنان در اين زمينه وجود دارد؟ اضافه کرد: من از ابتداي صحبت‌هايم فرمودم كه شما بياييد به مسايل مهمتري بپردازيد.

من سه بار او را به تيم ملي دعوت كردم.

اگر هم با او مشكلي داشتم، چه طور به او در دو بازي بازوبند كاپيتاني داديم.به نقل ايسنا؛ سرمربي تيم ملي فوتبال ايران درباره‌ي بازي با كره شمالي اضافه کرد: ما در حال تمرين كردن هستيم.

چهار بازي گذشته‌ي اين تيم را ديده‌ايم.

اونها در زمين خودشان به صورت فشرده جمع مي‌شوند و بازيكنان شماره‌هاي 9، 10 و 11 جزء بهترين‌هاي اونها هستند.

يك نفرشان از وسط حركت مي‌كنند و دو نفر ديگر از كناره‌ها به او اضافه مي‌شوند.

به بازيكنان‌مان فرموده‌ام كه در بازي با كره شمالي اسير ضد حملات نخواهيم شد.
* چرا شما نگاه ايشانژه‌اي به شايسته‌هاي ليگ امارات نداريد؟

- من دوستاني دارم كه اين بازي‌ها را تماشا مي‌كنند.

همه بازيكناني كه شما مي‌گايشانيد بزرگ هستند.

اما، من بايد كدام بازيكن را خط مي‌زدم تا از بازيكنان اماراتي دعوت مي‌كردم.
* مثلا كاظميان بهتر بود يا مجيد غلام‌نژاد.- به نظرم مجيد بهتر از كاظميان هست.
* اما، تجربه‌ي كاظميان بيشتر هست.- ما بازيكنان با تجربه‌اي مانند مهدايشان‌كيا، نكونام و شجاعي در اختيار داريم.

هميشه تيمي موفق هست كه تلفيقي از بازيكنان جوانان و باتجربه داشته باشد.
* آيا به غير از بازي با كايشانت ديدار دوستانه‌ي ديگري در پيش داريد؟

- خير بازي با كايشانت پيش از ديدار با امارات تنها ديدار دوستانه‌ي ماست.

با اين حال براي سال 2009 برنامه‌ريزي كرده‌ايم و اين برنامه را هم به فدراسيون فوتبال داده‌ايم و بعضي از اين بازي‌ها به نزديكي صد% رسيده هست.

مطمئن باشيد تيم ملي بازي‌هاي دوستانه‌ي خوبي خواهد داشت و با تيم‌هايي بازي خواهيم كرد كه تا به حال با اونها روبرو نشده‌ايم.
* آيا براي بازي كره جنوبي و امارات شخص خاصي را به سئول خواهيد فرستاد؟

- كسي اين كار را نخواهد كرد.

اما، ما فيلم تمام بازي‌هاي اين تيم‌ها را داريم.

حتي فيلم بازي امارات و الجزاير را هم گرفته‌ايم.
* شما هميشه مي‌گايشانيد تيم ملي فعلي يكي از كم حاشيه‌ترين تيم‌ها بوده هست.

اما، هميشه سپس مصاحبه‌هاي شما حاشيه‌هايي به وجود مي‌آيد.- مطمئنا علي دايي چهره‌اي هست كه هميشه بحث‌هايش حاشيه ايجاد كرده هست.

اما، من حرف‌هاي حقيقت را زده‌ام.

شما بايد از تيم ملي و دايي حمايت كنيد.

مگر اين من بودم كه به تيم ملي پشت كردم.

پس چرا كسي از دايي حمايت نكرد.

همين الان هم مي‌گايشانم در تيم ملي فعلي خبري از بي‌انضباطي نبوده هست.

به من حق بدهيد كه حقايق را بگايشانم.

اگر شما درباره‌ي كريمي از من نپرسيد طبيعي هست كه من هم حرفي در اين باره نخواهم زد اما، وقتي از من در اين باره مي‌پرسيد، من هم مجبورم حقايق را بگايشانم چون حرفم واقعيت هست، باعث مي‌شود هزار برداشت مختلف انجام گيرد.

متاسفانه سپس قضيه‌ي كريمي بعضي از روزنامه‌ها تيتر زدند كريمي يك، دايي هيچ.

اشكالي ندارد بگذاريد در چنين مسايلي بازنده باشم اما، من مي‌خواهم تيم ملي كشورم موفق باشد.

وقتي آقايان مي‌نشينند و نامه‌ي حماسي مي‌نايشانسند من هم بايد از تيم ملي دفاع كنم.

شما كه مي‌دانستيد اين آقا نمي‌آيد چرا اين قدر زور زديد.

تيم ملي عاشق مي‌خواهد به غير از اين نه من موفق مي‌شوم و نه تيم ملي.

در اين چند سال گذشته وضعيت اين چنين بوده هست اما، من در تيم ملي كشورم بازيكني را مي‌خواهم كه براي تيم ملي جان بدهد و وقتي سرود جمهوري اسلامي خوانده مي شود، مايشان تنش سيخ شود.

كسي كه تنش براي تيم ملي مي‌لرزد به تيم ملي هم فكر مي‌كند و كسي هم كه به تيم ملي فكر نمي‌كند، معلوم هست كه تيم ملي براي او اهميتي ندارد.
* آيا شما براي بازي با كره از قطبي مشورت مي‌گيريد؟

- اصلا و ابدا.

كره جنوبي فعلي با تيم سابق تفاوت بسيار كرده هست.

هم بازيكنانش تغيير كرده‌اند و هم مربي‌اش عوض شده هست.

اگر بدانم كسي هست كه مي‌تواند به تيم ملي كمك كند حتما از نظر او هستفاده مي‌كنم.

اگر من از قطبي سوال كنم بزرگ مي‌شوم و كوچك نمي‌شوم.
* نمي‌خواهيم دوباره به مساله‌ي كريمي بازگرديم.

اما، من معتقدم كريمي در نگارش نامه‌اش دچار اشتباه شده هست.

اما آيا بهتر نبود با كريمي به عنوان يكي از بازيكنان اسثتنايي فوتبال ابتدا صحبت مي‌كرديد و بعد او را به تيم ملي دعوت مي‌كرديد؟


- واقعيات ايشان با ديگر بازيكنان هيچ فرقي نمي‌كند.

شايد او ليونل مسي ايران باشد اما، فوتبال بازي 24 نفري هست و 11 نفر در زمين اون را به نمايش مي‌گذارند.

ما مي‌خواهيم گروهي بازي كنيم و كساني را داريم كه مي‌توانند جاي خالي ايشان را پر كنند.

هر كس مي‌خواهد در تيم ملي بازي كند بايد عطش داشته باشد.

اگر من جاي او بودم به تيم ملي مي‌آمد.

تيم ملي چيز ديگري هست و نمي‌توان با هيچ چيز ديگر اون را مقايسه كرد.
* آيا امكان اضافه شدن فرد ديگري به كادرفني وجود ندارد؟

- ما با روته مولر صحبت كرديم.

برنامه بود كه او فردا به ايران بيايد اما،‌ من فرمودم دو روز قبل از بازي با كره شمالي فايده‌اي ندارد.

اما، مطمئنا از بازي با امارات روته مولر به ما اضافه مي‌شود ضمن اونكه قرارداد او تنظيم شده و از ابتداي سال 2009 به طور رسمي در كنار ما خواهد بود.
* آيا درست هست كه فرموده مي‌شود شما با نيكبخت براي بازگشتش به تيم ملي جلسه‌ داشته‌ايد؟

- خير چنين چيزي نيست.

نيكبخت سپس بازي با كايشانت به من زنگ زد و فرمود كه نمي‌تواند در اون بازي همراه تيم ملي باشد.

من هم فرمودم ايرادي ندارد اما، نيكبخت فعلي با نيكبخت گذشته به لحاظ فني يكسان نبوده هست.

اگر او آماده باشد مثل ساير بازيكنان به تيم ملي دعوت مي‌شود.
* كره شمالي با چه سيستمي مقابل ايران بازي خواهد كرد؟

- اجازه بدهيد كه ما كار خودمان را انجام بدهيم.

ا ما،‌بايد بگايشانم كره شمالي از سيستم سه، شش، يك هستفاده مي‌كند.

به طوري كه سه بازيكن خط دفاع اين تيم به صورت خطي بازي مي‌كنند.

با اين حال بگذاريد درباره‌ي مسايل فني خودمان به جمع‌بندي برسيم.

شايد من نتوانم مثل شما خبر بدهم و بنايشانسم اما، اجازه بدهيد به من به عنوان كسي كه چهار پيراهن بيشتر در زمين پاره كرده، درمورد مسايل فني تصميم‌گيري كنم.

دروغ نيست اگر بگايشانم بيش از 15 ساعت رايشان اوناليز بازي‌هاي كره شمالي كار كرده‌ام.
* آقاي دايي تا به حال اظهارنظري صريح درباره‌ي دادگاه مايلي‌كهن نداشته‌ايد.

تنها يك بار فرموده شد كه شما فرموديد با عذرخواهي مايلي كهن مشكل برطرف مي‌شود.

آيا درست هست كه دو پيشكسوت اين چنين با هم رفتار كنند؟

- من هيچ وقت نفرموده‌ام كه مايلي كهن بايد عذرخواهي كند.

از روز اول بحث‌مان رايشان اين بود كه حق بايد ثابت شود.

امت بايد بدانند كه حق با كيست.

مايلي كهن بزرگ و هستاد من هست اما، اين حقي هست كه نمي‌شود از اون گذشت.

چطور من شدم آدم قلدر و آرم پيراهنم كنده شد.

آيا تا به حال از من مصاحبه‌اي سراغ داريد كه درباره‌ي اين مساله صحبت كنم اما، مي‌خواهم بدانم برپايه چه سندي مايلي كهن پس از جام جهاني اون حرف‌ها را زد.

اگر مايلي‌كهن يك قدم برداشته بود، تمام مسايل حل شده بود.

چه طور من مي‌شوم آدم قلدر اما، ايشان مي‌شود كارشناس نساجي و ايشان نسبت به كيفيت لباس‌هايم ايراد مي‌گيرد.

هر چند خيلي از چيزهاي او را قبول ندارم اما، همواره به او احترام گذاشته‌ام.

اين حق امت بود كه خيلي مسايل را بدانند.

پس از جام جهاني ما را گذاشتند كنار ديوار و تير باران‌مان كردند اما الان مي‌گايشانند گذشت كنيد.

شما يك قدم بردار اگر من هزار قدم برنداشتم، حق با شماست.

الان ايشان هم حرف مي‌زنند اما، من باز هم سكوت كرده‌ام.
* به نظر مي‌رسد وزن كادرفني سنگين نيست و اين كادر فني در بازي‌هاي بزرگ نمي‌تواند تصميمات بزرگي بگيرد.- اتفاقا وزن كادر فني سنگين هست.

من و همكارانم هر كدام بيش از 100 كيلو وزن داريم و خيلي سنگين هستيم.

قبول ندارم كه اين كادر نمي‌تواند در بازي‌هاي حساس تصميم‌گيري كند.

در بازي‌هاي قبلي نشان داديم كه مي‌توانيم در لحظات سخت تصميم درستي بگيريم.

مگر ما سخت‌تر از بازي با حجاز داريم.

هميشه فرموده‌ام كه علاقه‌اي به نيمكت شلوغ ندارم.
* كمي هم درباره‌ي وضعيت سايپا صحبت كنيد.- هيچ جاي دنيا سراغ نداريم يك مربي روز قبل از بازي بازيكنان را 30 بار در مسافت 100 متر بدواند.

اين تمرينات بدنسازي هست و 72 ساعت وقت مي‌خواهد كه بدن انرژي از دست رفته را جبران كند.

قبل از بازي با ذوب آهن ليتبارسكي چهار بازيكن اصلي سايپا را كنار گذاشت اما، سجادي در جلسه‌اي كه با او داشت فرمود كه تيم نبايد در اين بازي ببازد و اگر در اين بازي شكست نخوريم، همه جوره با شما كنار مي‌آييم.

پس از اين بود كه چهار بازيكن كنار گذاشته شده به تيم بازگشتند.

اما، اون نتيجه كسب شد.

پس از اين نتيجه تصميم گرفتيم كه دو مربي داخلي‌مان به كادر اضافه شود.

ليتبارسكي هم مي‌ماندو بايد به اندازه‌ي پولي كه گرفته كار كند.

او يك سري تجربيات دارد كه مي‌تواند از اونها هستفاده كند.
* اما، ليتبارسكي ديشب به امارات رفت.- ايشان بدون اجازه‌ي هيات مديره به امارات رفت.

ما طبق قرارداد همه‌ي وظايف‌مان را انجام داديم و كوچكترين ايرادي به سايپا وارد نيست.

او پس از پايان هفته‌ي قبل فرمود كه تمرينات سه روز تعطيل هست.

ديروز هم آمد و فرمود تمرينات سه روز ديگر تعطيل هست.

چه طور مي‌شود تيمي كه هفته آينده بازي دارد، شش روز تعطيل باشد.

تا امروز باشگاه به او اطمينان كرده بود و همه چيز را به او داده بود اما، از اين به بعد همه‌ي مسايل كنترل مي‌شود.
پس از پايان كنفرانس مطبوعاتي خبرنگار يكي از شبكه‌هاي راديايشاني بين‌المللي از دايي پرسيد آيا موقع پرسيدن اين سوال‌ها از خبرنگارها عصباني شديد كه دايي با خنده فرمود: با آمادگي لازم به اين كنفرانس آمده بودم.

مي‌دانستم كه چه كسي، چه چيزي مي‌پرسد.

به همين خاطر عصباني نشدم.* خبرنگار پرسيد، چرا به خبرنگاران انتقاد مي‌كنيد؟ كه دايي با خنده فرمود همان طور كه اونها انتقاد مي‌كنند من هم حق دارم از اونها انتقاد كنم.


انتهاي پيام

33:

ببخصید تا وقتی من شرملبی هستم کلیمی لو دعوت نمی کنم


تیم ملی نمیخواهیم ****** ترک مافیایی نمیخواهیم


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

جلالي در فرمود و گو با فارس:
كريمي نمي‌خواهد مقصر ناكامي‌هاي تيم ملي قلمداد شود
پايگاه خبري فارس: مدير برنامه هاي علي كريمي فرمود: دايي هرگز خود را مقصر ناكامي ها نمي داند و كريمي نمي خواهد مقصر قلمداد شود.


ابوالفضل جلالي در فرمود و گو با خبرنگار پايگاه خبري فارس، فراخوان نمود: هم اكنون براي كارهاي فارغ التحصيلي فرزندم و يك سري كارهاي اداري در كانادا هستم و شنيدم كه دايي حرف هايي عليه من زده هست.

بايد بگايشانم در 10 سال اخير من به عنوان يك رفيق و بدون اونكه به دنبال مسائل مالي باشم به كريمي در خارج از كشور كمك كردم و تمام كمك‌هايي كه يك ايراني در غربت نياز دارد به او ارائه كردم و هيچ وقت هم دنبال مسائل مالي نبودم.ايشان اضافه کرد: بارها تلاش كردم تا رابطه حسنه اي بين علي دايي و علي كريمي بر برنامه كنم؛ اما موفق به اين كار نشدم.

تنها شخصي بودم كه مخالف كناره گيري علي كريمي از تيم ملي بودم و مدت ها با ايشان كلنجار رفتم تا چنين اقدامي نكند.مدير برنامه هاي كريمي ادامه داد: اين بازيكن معتقد هست دعوت رئيس جمهور محترم، سيد حسن خميني، توصيه علي آبادي و نامه برخي از جانبازان و معلولين كشور هيچ اثري رايشان دايي نداشت و او متقاعد نشد كريمي به تيم ملي دعوت شود، بنابراين دلش با دايي صاف نشد.

جلالي تاكيد كرد: كريمي مي‌گايشاند دايي علاقه اي به من ندارد و اگر به تيم ملي بروم باز هم بهانه اي مي‌آورد و اتفاقي رخ مي‌دهد و دايي همه كاسه كوزه‌ها را بر سر من مي‌شكند.

دايي هيچ وقت خود را مقصر نمي داند و هميشه ديگران مقصر هستند.


جلالي در خصوص سخنان علي دايي مبني بر اينكه كريمي مشاوران خوبي ندارد، عنوان كرد:

وقتي كه علي دايي نامش براي سرمربيگري تيم ملي مطرح نبود كريمي مصاحبه كرد و فرمود، چرا دايي نبايد سرمربي تيم ملي باشد و اينگونه نام او براي سرمربيگري تيم ملي بر سر زبان‌ها افتاد.

اين حسن نيت كريمي بود؛ اما در عوض دايي چگونه جواب او را داد.


ايشان ادامه داد: دايي ابتدا كريمي را از تيم ملي كنار گذاشت و سپس به گونه اي رفتار كرد كه بازيكني با 108 بازي ملي انگار وجود خارجي ندارد.

اگر دايي مربي بزرگ و خير خواهي بود مي‌توانست كريمي را كه در خارج از كشور دچار افسردگي روحيه شده بود و به قول دايي بيرون نشسته بود نزد خود فراخواند و دوباره او را از لحاظ روحي آماده كند.

اين كار يك مربي بزرگ هست؛ اما علي دايي فرمود علي كريمي كجاست؟


جلالي خاطر نشان كرد: خود دايي هم به قطر رفت و هم به امارات و در نهايت به فوتبال ايران بازگشت.

كريمي هم با وجود داشتن فاكتور هاي بزرگ نتوانست به تيم هاي بزرگ راه پيدا كند؛ اما اين مسئله هيچ ربطي به مشاوران كريمي ندارد، زيرا وقتي يك بازيكن به جاه طلبي لازم، خواسته هاي بزرگ و ثروت هاي كلان بي اعتنا مي‌شود مشاورانش چه كاري مي‌توانند اجرا کنند؟ مانند دانش آموزي كه دوست ندارد درس بخواند.

بنابراين هستخدام مربي و معلم درجه يك نيز در او كار ساز نيست؛ ولي برخي ديگر با نور چراغ به درجات بالاي علمي مي‌رسند.

پس در اين زمينه نبايد مشاوران او را سرزنش كرد.جلالي ادامه داد: خود من يك از دوستان دايي در گذشته بودم و يك لحظه از او جدا نمي‌شدم؛ اما اينكه ديگران در گوش او فرو مي‌كنند كه هر كاري عليه او توسط من انجام مي‌گيرد به انحراف كشيدن دايي هست، مثلا عنوان كردند مايلي كهن در وقت حضورش در امارات در خانه من بوده هست و تمام حرف هايي كه مي‌زند را من به او ديكته كردم، در حالي كه مايلي كهن شخصيتي هست كه به توصيه هيچ كس عمل نمي‌كند، مي‌توانيد از خودش اين مسئله را بپرسيد.مدير برنامه هاي علي كريمي در خصوص ادعاي دايي مبني بر اينكه نامه كريمي به فدراسيون را او نوشته هست، فراخوان نمود: كريمي بازيكني زود رنج، حساس و منزايشان و گوشه گير هست و هيچ گونه رابطه اي با رسانه ها ندارد، بنابراين تلاش كرديم رابطه او توسط آب باريكه‌اي با امت و رسانه ها حفظ شود.

اونچه از قول كريمي نوشته شده حرف هاي خودش بود كه خواستار اون شده هست، حتي بارها من حرف هاي تنش زايي كه كريمي بيان كرده بود را تكذيب كردم تا واقعيات بهتر شود.

ما فقط در چيدمان كلمات به او كمك كرديم و حرف هاي كه او بر زبان آورد بسيار تندتر بود.انتهاي پيام

34:

علی دایی هم یه چیزیش می شه
امت معلومه کرمی رو بیشتر دوست دارند!
بودش بعداً می فهمه اشتباه کرده وقتی که دیگه کسی براش تره هم خورد نمی کنه!

35:

در فرمود و گو با فارس
كفاشيان: همچنان اميدوار به بازگشت علي كريمي هستيمپايگاه خبري فارس: رئيس فدراسيون فوتبال فرمود: با وجود همه كدورت‌ها، همچنان اميدواريم كه علي كريمي به تيم ملي برگردد.

علي كفاشيان در فرمود و گو با خبرنگار پايگاه خبري فارس، درباره نحوه صعود تيم ملي فوتبال ايران براي صعود جام جهاني 2009 نيجريه فراخوان نمود: خيلي خوشحالم كه تيم ملي اين افتخار بزرگ را به دست آورد.

باتوجه اندكي كه به اين تيم داشتيم، نشان دادند كه توانايي زيادي دارند و چنانچه توجهمان را بيشتر كنيم، مي توانند در جام جهاني نيز افتخار آفريني كنند.ايشان ادامه داد: اطمينان دارم تيم نوجوانان در جام جهاني عملكرد بهتري خواهد داشت و با بازگشت اونها، به ايران برنامه ريزي هاي لازم را انجام خواهيم داد.

نوجوانان ايران نشان دادند كه در مسابقات آسيايي مشكلي ندارند.

بايد توجه اصلي ما را رايشان بازي بين المللي در سطح جهاني متمركز كنيم.ايشان عنوان كرد: اميدوارم فردا تيم ملي فوتسال بازي خوبي را برابر ايتاليا انجام داده و با صعود به مرحله نيمه نهايي، واقعيات برايمان ايده آل شود.

اميدوارم مردان ما در برزيل نيز موفق باشند و افتخار جديدي را رقم بزنند.كفاشيان اظهار داشت كه هنوز نامه اي از سايشان علي كريمي به فدراسيون نرسيده و در اين زمينه تاكيد كرد: ايشان بازيكن بزرگي براي فوتبال ايران هست.

اميدوارم اين كدورت برطرف شود و براي حل اون تلاش خود را ادامه خواهيم داد.


رئيس فدراسيون فوتبال فرمود: در مورد انتخاب نفرات ملي پوش، كادر فني و علي دايي تصميم نهايي را مي گيرند.

به نظر ما هنوز داستان بازگشت كريمي به تيم ملي تمام شده نيست.

او به فدراسيون نامه نوشته هست.

او از دست دايي ناراحت نيست؛ بلكه از فدراسيون و من ناراحت هست.

سعي مي كنم اين كدورت را برطرف كنيم و اميدواريم به تيم ملي ايران برگردد.

دوست نداريم كدورت بين ورزشكاران به وجود داشته باشد.كفاشيان درباره آخرين وضعيت پيش نايشانس قرارداد فدراسيون با صدا و سيما تاكيد كرد: روز گذشته اين قرارداد تنظيم و نهايي شد و در روزهاي آينده اون را به صدا و سيما ارسال خواهيم كرد تا مشكلات حق پخش تلايشانزيوني برطرف شود.انتهاي پيام/

36:

کسی از حرف های دایی تو برنامه 90 چیزی فهمید؟

37:

ببینید من عاشلق ایلان هشلم ، شلونهای ما لفتن شبهه
ببینید من اون موقع بشه بودم ، نتونشم بلم شبهه

38:

وقتی شنیدم کریمی به تیم ملی دعوت شده چقدر خوشحال شدم اما بعدش........
کریمی بازیکن خیلی خوبیه فقط توانایی هاش رو باور نداشت بخصوص وقتی در بایرن بود در حالی که من معتقد بودم بهترین هست اونجا در میانه میدان میتونه همه کاره تیم باشه اما اون نتونست توانایی های خودش رو باور کنه ولی بازم کار خوبی کرد از اون تیم اومد بیرون اما بجای اینکه پیشنهادهای که از تیم های دیگه بهش میشد و درسته که تیم های بزرگی نبودن اما میتونست جای خوبی برای نشون دادن توانایی های اون باشه بخصوص موندن تو اروپا اما کریمی بدترین انتخاب رو کرد و اومد تو امارات و الکی خودش رو انجا تلف کرد الان حداقل خوبه اوده ایران به نظرم ایران خیلی بهتر از اماراته.......ولی بازم باید تیم ملی مون با بازیکنی مشکل داشته باشه هیچوقت هیچکدوم از کارههای تیم ملی ایران درست نیست همیشه باید چیزی خراب باشه.......اخه چرا هردوتاشون برام فرقی نداره مشکل از طرف کیه همه چیز رو کنار بذارن و به فوتبال و فقط فوتبال فکر کنن.......ولی با یه چیز موافقم این دایی که من میشناسم اگه کریمی دعوتش رو قبولم میکرد بازم بازیکنی نبود که تو ترکیب یازده نفره جاش بده مطمئن یه نیمکت نشین میشد

39:

مرسی از این نکته ای که اشاره کردی

دقیقا همینطور هست و این از هوش بالای کریمی بود که فریب این دعوت شدن رو نخورد

40:

زنده باد علي دايي.


41:

بهتر که خداحافظی کرد.

همچین ادم تحفه و مهمی هم نبود !


خدا شاهده منم دل خوشی از این علی ....

(دایی) ندارم ! ولی با این کارش و حرفایی که توی مصاحبه تلویزیوتی زد کلی حال کردم.

آخه کریمی بازی سرش میشه که دعوتش کرد.

3 تا گل زدن که ملاک بازیکن بودن نیست !

42:

افسوس

43:

دیشب این علی دایی چقدر چرت فرمود!!!
بابا بگو جلو کریمی کم می یارم دعوتش نکردم!!!
خطیبی رو که کلاً سر تا پاش یک قرون نمی ارزه دعوت می کنه ولی ....


44:

بنده واقعا براي علي كريمي متاسفم.

با اين كار ابرايشان خودش رو برد.علي دايي در مدت سر مربي گري تيم ملي بهترين كار رو در قبال علي كريمي انجام داد .

تا وقتي كه علي كريمي يا بازي نمي كرد يا خوب بازي نمي كرد دعوتش نكرد .

تا وقتي هم كه خوب بازي كرد دعوتش كرد .فقط من نمي دونم اين جور بچه بازي ها كه علي كريمي كرد چه معنايي داشت؟

45:


Rani عزيز

يك چيزي رو فراموش كرديد
اقاي دايي علي كريمي رو به تيم ملي دعوت كرد

46:

نوشته اصلي بوسيله اقا صمد نمايش نوشته ها
Rani عزيز

يك چيزي رو فراموش كرديد
اقاي دايي علي كريمي رو به تيم ملي دعوت كرد

میخواست صد سال سیاه دعوت نکنه
خوب کریمی این ترک خر رو ضایعه کرد و دعوتی که برای نیمکت زخیره ها بود رو رد کردتیم ملی نمیخواهیم ****** ترک مافیایی نمیخواهیم

47:

با ابراز اميدواري براي حضوري دوباره در جام جهاني
باقري: علي كريمي را به تيم ملي برمي‌گردانمپايگاه خبري فارس: كاپيتان تيم فوتبال پرسپوليس شهرستان تهران فرمود: با برگزاري جلسه اي دوستانه، نظر علي كريمي را براي حضور دوباره در تيم ملي جلب مي‌كنم.كريمي باقري در فرمود و گو با خبرنگار پايگاه خبري فارس، فراخوان نمود: خوشبختانه پس از مصدوميت ناخواسته اي كه گريبانگير من شد در حال حاضر در واقعيات بهتري هستم و قصد دارم با انگيزه اي بالاتر به ميدان بازگردم.ايشان اضافه کرد: بازي با ابومسلم در مشهد مقدس بسيار سخت بود و پرسپوليس به راحتي به حريف اجازه گلزني داد.

در اين ناكامي همه مقصر هستند و هيچ وقت نبايد يك نفر را مقصر قلمداد كرد.ايشان در خصوص دعوت از سايشان علي دايي فرمود: بارها فرمودم كه با دايي رابطه بسيار خوبي دارم.

در كنار هم سال‌ها براي اعتلاي نام ايران جنگيده ايم و زندگي ام را مديون ايران مي‌دانم.ايشان اضافه کرد: قصد نداشتم به تيم ملي بازگردم، چون خواستم جا براي جوانان باز شود؛ اما پس از اينكه با دايي صحبت كردم نظرم برگشت، چون از من خواست به تيم ملي كمك كنم و اين براي من يك افتخار هست.باقري ادامه داد: همه مرا مي‌شناسند و مي دانند اهل بازار گرمي نيستم.

اميدوارم سپس رفع مصدوميت بتوانم بار ديگر به تيم ملي كشورم خدمت كنم.كاپيتان پرسپوليس تاكيد كرد: مطمئن باشيد در صورتي كه حس كنم به درد تيم ملي نمي‌خورم با دايي صحبت مي‌كنم تا مرا كنار بگذارد؛ اما اين توانايي را درخود مي بينم كه حتي در جام جهاني بار ديگر بازي كنم.ايشان در خصوص مشكل پيش آمده بين علي كريمي و علي دايي فرمود: نمي‌دانم چرا بعضي ها دوست دارند بين كريمي و دايي را خراب كنند.

اونها سال ها در كنار هم بازي كردند.

سعي مي‌كنم نظر كريمي را براي حضور دوباره در تيم ملي جلب كرده و سپس با دايي در مورد او فرمود و گو ‌كنم.باقري تصريح كرد: مطمئنم دوباره كريمي در تيم ملي حضور پيدا خواهد كرد و دايي با بزرگواري او را در تيم به كار مي‌گيرد.باقري در خصوص خبر جذب رحمان رضايي فرمود: اين مدافع عملكرد خوبي در تيم ملي ايران داشت و بازيكن بزرگي هست، چون سال ها در ليگ ايتاليا توپ زده هست.

بي شك حضور او به سود پرسپوليس هست.انتهاي پيام/

48:


ROZEGAR

مي شه بگيد شما با علي دايي چه پدر كشتگي داريد؟
اقاي كريمي بيشتر از اينكه دايي رو ضايع كنه{كه از نظر من اصلا اينطور نيست} خودش رو پيش ملت خراب كرد .

چون برادريشو ثابت نكرد.

اگر واقعا مرد بود و فقط مشكلش نيمكت نشيني بود .

مي ر فت و اگر دايي نيمكت نشينش مي كرد اونوقا از تيم خداحافظي مي كرد
تا حقانيتش براي امت ثابت بشه

49:

چیزی که عیان هست چه حاجت به بیان هست
تیم ملی ملک خصوصی نیست ، جای باند بازی ، بی غیرتی و اعتقادات شخصی نیست ، تیم ملی متعلق به 70 میلیون ایرانیه


نوشته اصلي بوسيله اقا صمد نمايش نوشته ها
اقاي كريمي بيشتر از اينكه دايي رو ضايع كنه{كه از نظر من اصلا اينطور نيست} خودش رو پيش ملت خراب كرد .

چون برادريشو ثابت نكرد.

اگر واقعا مرد بود و فقط مشكلش نيمكت نشيني بود .

مي ر فت و اگر دايي نيمكت نشينش مي كرد اونوقا از تيم خداحافظي مي كرد
تا حقانيتش براي امت ثابت بشه
کسی که فکر میکنه تیم ملی ملک شخصی هست برای رسیدن به اهدافش خودش رو پیش ملت خراب کرده
برادریش رو ثابت کنه ، شرمنده کریمی ترک نیست

بره نیمکت نشین بشه و بعد خداحافظی کنه !!!!!!! ارزش بازیکن تاثیر گذار و حرفه ای بیش از اینه که روحیه خودش رو با نیمکت نشینی خراب کنه ، متاسفانه تیر دایی به سنگ خورد و کریمی هم پیش از گذشته محبوب تر شد

50:

از طرفي كريمي اشتباه كرد قبول نكرد بايد ميرفتش ولي از طرف ديگه اي دايي هم كم اذيت نكرد كريمي رو كريمي قبل اينكه بياد تو پرسپوليس هم بازي كنه بازيش خوب بود برا چي اون موقع دعوت نكرد چه طور موقعيكه قلعه نايشاني اومد و دايي رو دعوت نكرد يه جورايي خود دايي هم ناراحت شد حالا نبايد از كريمي خرده بگيره
در كل من از دايي تا اون موقع كه بازيكن بود خيلي خوشم ميومد ولي از اون موقعيكه سرمربي تيم ملي شده خيلي قدتر شده و يه جورايي داره عقده هاي قديميشو وا ميكنه نبايد تو تيم ملي اين كارارو كنه

51:

اینطوری نیست ...

من طرف هیچ کدوم نیستم (چه بسا اگه بخواد مقایسه بشه طرف دایی رو هم بیشتر میگیرم چون علی کریمی رو میشناسم) اما محبوبیت نسبیه!
مطلق نیست که اینجوری میگی اما در هر حال مهم تیمه که باید نتیجه بگیره با کریمی بی کرمی اش مهم نیست

52:

همه ی حرف منم همینه! کریمی قبل از تشکیل تیم ملی که هیچ جای درست درمونی که بازی نمیکرد! هیچ درخشش و فعالیت درست درمونی هم که نداشت و اینجوری توقع داشت بلافاصله با پیک بیان دعوتش کنن تیم ملی!
به قول روشنک خانوم 2 تا گل زدن تو لیگ ایران هم دلیل برتری یه بازیکن نیست!
من خودم پرسپولیسیم و کریمی هم تو تیم ما داره بازی میکنه اما واقعا کریمی هنوز خیلی فاصله داره تا به اون کریمی قبل برسه ...
در ثانی نباید اینقدر به دایی خرده بگیریم! اون روز اول در مورد دعوت کردن بازیکننا به تیم و کلا مربی گری اختیار تام گرفت از کفاشیان (در صورتی که این اختیار رسما و قانونا هم از ان ایشون هست) و مهم اینه که تیم ملی ما نتیجه بگیره!
با این حرفا و این جور نیش و کنایه زدن ها هم کاری پیش نمیره ...
با اسطوره ای مثل دایی اینطوری رفتار میکنیم...

کریمی و بقیه باید برن حساب کار خودشونو بکنن وقتی چند صباحی گذشت پیش چشم ما ایرانی ها چی میشن

53:

در فرمود و گو با فارس
كريمي: موفقيت تيم ملي موفقيت من هست
پايگاه خبري فارس: هافبك تيم فوتبال پرسپوليس شهرستان تهران فرمود: موفقيت تيم ملي موفقيت من نيز محسوب مي شود.


علي كريمي در فرمود و گو با خبرنگار پايگاه خبري فارس، در خصوص پيروزي تيم ملي برابر امارات فرمود: به امت ايران و دوستانم در تيم ملي تبريك مي‌گايشانم چون نتيجه خوبي كسب شد.كريمي اضافه کرد: در نيمه اول تيم ملي بسيار آماده بود و به گل رسيديم؛ اما كره شمالي پس از دريافت 2 گل هجومي تر ظاهر شد كه امري طبيعي هست چراكه چيزي براي از دست دادن نداشت؛ اما بازيكنان ما اين تيم را دست كم نگرفتند و به سه امتياز باارزش رسيدند.كريمي تاكيد كرد: از همه اونهايي كه دوست دارند مرا در تيم ملي ببينند متشكرم؛ اما بهتر هست در اين باره حرفي نزنم.

البته پيروزي دوستانم موفقيت من هم محسوب مي شود.انتهاي پيام/

54:

باقري در فرمود و گو با فارس:
كريمي به زودي براي بازگشت به تيم ملي تصميم مي‌گيرد
پايگاه خبري فارس: كاپيتان تيم فوتبال پرسپوليس شهرستان تهران فرمود: با علي كريمي براي بازگشت به تيم ملي صحبت كرده و در انتظار پاسخش هستم.


كريم باقري در فرمود و گو با خبرنگار پايگاه خبري فارس، فراخوان نمود: بازي پرسپوليس مقابل فولاد را نديدم؛ اما متاسفام كه اين ديدار را نيز واگذار كرديم.

ايشان اضافه کرد: بهتر هست در مورد بازي مقابل فولاد و ابومسلم صحبت نكنيم و به فكر موفقيت در بازي هاي آينده باشيم.

كاپيتان پرسپوليس در خصوص اظهارات خود مبني بر تلاش براي بازگرداندن علي كريمي به تيم ملي تصريح كرد: فرمود و گايشاني دوستانه با كريمي در اين خصوص انجام دادم؛ اما هنوز پاسخي نداده هست.

به هر حال نياز به تفكر دارد ولي مي دانم كه مانند هر بازيكني به بازي با پيراهن تيم ملي افتخار مي كند.

باقري در مورد واقعيات خودش نيز فرمود: در تمرين امروز شركت كردم و خوشبختانه مشكل خاصي ندارم.

فردا نيز زير نظر قطبي كار خواهم كرد و پس از فشار آوردن بيشتر در صورتي كه دردي احساس نكنم سعي مي‌كنم در بازي مقابل برق شيراز به ميدان بروم.


55:

/حاشيه ديدار پرسپوليس و برق شيراز/
دايي و كريمي در رختكن پرسپوليس آشتي كردندپايگاه خبري فارس: سرمربي تيم ملي فوتبال ايران با حضور در رختكن پرسپوليس با علي كريمي آشتي كرد.


به نقل پايگاه خبري فارس، علي دايي براي تماشاي مسابقه تيم هاي پرسپوليس و برق شيراز پس از گذشت 20 دقيقه از وقت مسابقه وارد ورزشگاه آزادي شد و از نزديك اين ديدار را تماشا كرد.دايي بين دو نيمه همراه با اعضاي هيئت مديره پرسپوليس راهي رختكن سرخ پوشان شد و پس از روبوسي با علي كريمي و افشين قطبي به همه اختلافات پايان بخشيد.اعضاي هيئت مديره پرسپوليس در رختكن از اين اقدام سرمربي تيم ملي هستقبال كردند.هواداران پرسپوليس با ديدن دايي در ورزشگاه آزادي رفتار دو گانه اي با ايشان داشتند.

اونها ابتدا با سر دادن شعارهايي كريمي را برتر از دايي دانستند؛ اما در ادامه واكنش‌ اونها تغيير كرد و پس از تشايشانق دايي از ايشان خواستند كريمي را بار ديگر به اردايشان تيم ملي دعوت كند.انتهاي پيام/

56:

/حاشيه ديدار پرسپوليس و برق شيراز/
اصرار هدايتي به كريمي براي آشتي با دايي
پايگاه خبري فارس: هافبك تيم فوتبال پرسپوليس با اصرار اعضاء هيئت مديره در رختكن با سرمربي تيم ملي دست داد.

به نقل پايگاه خبري فارس، علي دايي كه براي تماشاي مسابقه تيم هاي پرسپوليس و برق شيراز به ورزشگاه آزادي رفته بود بين دو نيمه به رختكن پرسپوليس رفت تا واقعيات براي آشتي كردن ايشان با كريمي فراهم شود.

كريمي ابتدا قصد حضور در رختكن را نداشت؛ اما به اصرار اعضاي هيئت مديره به ايشانژه با وساطت مستقيم حسين هدايتي وارد رختكن شد و با علي دايي دست داد و به ايشان خوش آمد فرمود.انتهاي پيام/

57:

پس از آشتي با دايي در رختكن ورزشگاه آزادي
كريمي: تلاش‌ها براي بازگشتم به تيم ملي بي‌فايده هست
پايگاه خبري فارس: هافبك تيم فوتبال پرسپوليس شهرستان تهران فرمود: تلاش ها براي بازگشت دوباره ام به تيم ملي بي فايده هست.


به نقل پايگاه خبري فارس، علي كريمي در مورد آشتي با علي دايي در رختكن تيم ملي و احتمال بازگشت به تيم ملي تاكيد كرد: تصميم خود را براي عدم حضور در تيم ملي گرفته ام، بنابراين تلاش دراين زمينه بي فايده هست.ايشان ادامه داد: واقعا حضور علي دايي در رختكن برايم غير منتظره بود و اين نوع رفتار‌ها فقط در ايران انجام مي‌شود.

با كسي قهر نبودم كه بخواهم آشتي كنم؛ اما براي علي دايي و تيم ملي ايران در مسابقات مقدماتي جام جهاني آرزايشان موفقيت مي‌كنم و براي خودم بهتر هست كه حرفي در مورد تيم ملي نزنم.كريمي درباره بازي امشب فرمود: برق شيراز تيمي بسيار جوان و جنگنده بود كه قبل از شروع مسابقه پيش بيني مي‌كرديم بازي سختي را پيش رو داشته باشيم.

خوشحالم كه پس از دو شكست پياپي با برتري در اين مسابقه به ناكامي ها پايان داديم.

اين پيروزي را به هواداران و و امت ايران تبريك مي‌گايشانم.ايشان تصريح كرد: اميدوارم پيروزي‌هاي پرسپوليس تداوم داشته باشد و بتوانيم با كسب امتيازات ميادين را ترك كنيم.

خوشحالم در اين ديدار حساس نمره قبولي گرفتم.انتهاي پيام/

58:

کریمی پس از دیدار با دایی:
تصمیمم را برای خداحافظی از تیم ملی گرفته ام / هیچوقت بر نمی گردم


هافبک تیم فوتبال پرسپولیس پس از دیدار با علی دایی تاکید کرد تصمیمش را از قبل گرفته هست و دیگر قصد ندارد برای تیم ملی فوتبال کشورمان بازی کند.

به نقل خبرنگار مهر، علی کریمی که پس از پیروزی پرسپولیس برابر برق شیراز و دیدار با علی دایی در جمع خبرنگاران سخن می فرمود در مورد دیدارش با سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان فرمود: در ایران همیشه اتفاقات خوبی می افتد و آدم را غافلگیرمی کند.

من از دیدن آقای دایی در رختکن غافلگیر شدم.

علی کریمی ادامه داد: از حضور ایشان در رختکن خبر نداشتم و وقتی وی را دیدم کاملا غافلگیر شدم.

من با آقای دایی قهر نبودم که بخواهم آشتی کنم.

من هنوز هم روی حرفم هستم و برای علی دایی و تیم ملی فوتبال کشورم آرزوی موفقیت می کنم.

هافبک پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد: قبلا همه حرف هایم را در مورد تیم ملی زده ام و دیگر نمی خواهم در این مورد صحبت کنم.

تصور می کنم امت ما خوب می دانند چه بازیکنانی به درد تیم ملی می خورند.

وی اضافه کرد: تصمیمم را از قبل گرفته ام و دیگر نمی خواهم برای تیم ملی بازی کنم.

این تصمیم مربوط به وقت فعلی نیست و برای همیشه از تیم ملی خداحافظی کرده ام.

علی کریمی ادامه داد: من از اردوی اردبیل متوجه شدم که دیگر به درد تیم ملی نمی خورم و به همین خاطر از حضور در اردوی تیم ملی خودداری کردم.

اگر هم مسئولان ورزش تلاش می نمايند زمینه بازگشتم به این تیم را فراهم نمايند محبت می نمايند و من دیگر نمی خواهم برای تیم ملی بازی کنم.

کریمی خاطرنشان کرد: آقای دایی لطف کرده اند مرا به تیم ملی دعوت کردند اما من فکر می کنم باید زودتر از اینها از تیم ملی خداحافظی می کردم.

کاپیتان دوم تیم فوتبال پرسپولیس در مورد دیدار این تیم برابر برق شیراز هم فرمود: بازی خوبی بود و باید به تیم برق تبریک بگویم که پا به پای پرسپولیس بازی کرد اما تیم ما در این دیدار مستحق پیروزی بود و خوشحالم که به حقش رسید.

وی در مورد افت تیم فوتبال پرسپولیس فرمود: این امر در فوتبال طبیعی هست و برخی اوقات تیمی وارد دوران افت می شود و با یک برد از این بحران خارج می شود.

پرسپولیس هم سپس دو شکست به یک پیروزی پرگل دست پیدا کرد و فکر می کنم از بحران خارج شده هست.
کریمی انتقادات از خط دفاعی پرسپولیس را غیرکارشناسانه خواند و فرمود: من تصور نمی کنم در دو شکست قبلی خط دفاعی عملکرد ضعیفی داشت.

ما باید همه به کارهای دفاعی تیم کمک کنیم و این شکست ها تقصیر خط دفاعی نیست.

هافبک میانی تیم فوتبال پرسپولیس در جواب به این سوال که چرا پنالتی را نزده هست فرمود: سپس فراخوان ضربه پنالتی نیکبخت توپ را برداشت و نشان داد که روحیه زدن ضربه پنالتی را دارد.

در فوتبال رسم بر این هست که بازیکنی که توپ را برمی دارد یعنی روحیه دارد و دیگران در زدن ضربه پنالتی دخالت نمی نمايند.


59:

علي دايي و علي كريمي آشتي كردند
سرايشانس: ورزشي - فوتبال

1387/08/01
10-22-2008
8708-00687: كد خبر

پايگاه خبري دانشجايشانان ايران - شهرستان تهران
سرايشانس: ورزشي - فوتبال
علي دايي و علي كريمي با هم‌ديگر آشتي كردند.به نقل ايسنا، سرمربي تيم ملي فوتبال ايران كه امروز براي تماشاي ديدار پرسپوليس وبرق شيراز در ورزشگاه آزادي شهرستان تهران حاضر شده بود، در بين دو نيمه به رختکن تيم فوتبال پرسپوليس رفت و با علي کريمي ديدار و روبوسي كرد.دايي كه به همراه اعضاي هيات مديره باشگاه پرسپوليس در رختكن پرسپوليس حضور يافته بود، با قطبي و همينطور ساير بازيكنان پرسپوليس ديدار كرد.انتهاي پيام

60:

دايي لطف دارد اما
علي كريمي: ديگر براي تيم ملي بازي نمي‌كنم

در فوتبال ايران هر كسي توپ را زود بردارد، پنالتي مي‌زند!
سرايشانس: ورزشي - فوتبال

1387/08/01
10-22-2008
8708-00704: كد خبر

پايگاه خبري دانشجايشانان ايران - شهرستان تهران
سرايشانس: ورزشي - فوتبال
علي كريمي فرمود: با وجود لطف علي دايي، ديگر در تيم ملي ايران بازي نمي‌كنم.علي كريمي پس از پايان بازي پرسپوليس مقابل برق شيراز و حضور علي دايي در رختكن پرسپوليس و ديدار با ايشان به خبرنگار ورزشي پايگاه خبري دانشجايشانان ايران (ايسنا) فرمود:‌ در هر صورت من در ايران به سورپرايز شدن عادت دارم و چنين مسائلي تنها در فوتبال ايران رخ مي‌دهد.

من از حضور دايي در رختكن پرسپوليس خبر نداشتم و البته با سرمربي تيم ملي نيز قهر نبودم كه بخواهم با او آشتي كنم.

هيچ گاه مشكلي با علي دايي نداشتم و اين موضوع را به او نيز فرمودم اما تصميمم را گرفته‌ام و ديگر به بازي در تيم ملي فكر نمي‌كنم، حتي اگر كس ديگري جاي علي دايي سرمربي تيم ملي باشد.ايشان اضافه کرد: اين تصميم را پس از اردايشان تيم ملي در اردبيل گرفته‌ام و معتقدم مدتي هست ديگر خوب بازي نمي‌كنم و بايد جاي خود را به جوان‌ترها بدهم.

باور من اين هست كه ما هستعدادهاي بسياري داريم كه اگر به اين جوانان ميدان داده شود مي‌توانند بهتر از من براي تيم ملي باشند.

البته امت ايران به من لطف دارند و من تلاش مي‌كنم جواب اين لطف را با حضور موفق در پرسپوليس بدهم.كريمي ادامه داد: من بر سر تصميم خود هستم، چرا كه تصميم من براي خداحافظي از تيم ملي مقطعي نيست بلكه يك تصميم دائمي هست و من براي هميشه از تيم ملي ايران خداحافظي كرده‌ام.بازيكن تيم پرسپوليس شهرستان تهران درباره صحبت‌هاي مديرعامل اين باشگاه پيرامون تلاش براي بازگرداندن كريمي به تيم ملي نيز فرمود: مصطفايشان به من لطف دارد و همواره تلاش كرده هست تا به فوتبال ايران خدمت كند اما من در تصميم خود قاطع هستم و امت نيز همه مسائل را مي‌دانند.

من براي تيم ملي آرزايشان موفقيت مي‌كنم و اميدوارم تيم ملي به جام جهاني راه يابد.كر يمي درباره بازي مقابل برق شيراز نيز فرمود: بسيار خوشحالم كه پس از دو شكست پياپي در اين بازي نتايج گذشته را جبران كرديم، به برق نيز تبريك مي‌گايشانم چرا كه اون‌ها به خصوص در نيمه دوم پرسپوليس را تحت فشار گذاشتند.

اما بسيار خوشحالم كه 3 امتياز بازي را به دست آورديم و اين برد براي پرسپوليس بسيار مهم بود.

معتقدم مدافعان پرسپوليس در اين بازي نمره قبولي گرفتند و از اين بازي بار ديگر سير صعودي تيم ما به سمت صدر جدول آغاز مي‌شود.ايشان اضافه کرد: تمامي تيم‌هاي دنيا ضعف دارند و امكان دارد دو بازي پشت سر هم را ببازند اما اين موضوع را نبايد به حساب افول يك تيم گذاشت.كريمي درباره ضربه پنالتي پرسپوليس و علت اين كه اين ضربه را او نزده هست نيز فرمود: در فوتبال ايران هر كسي زودتر توپ را بردارد، پنالتي را مي‌زند! و نيكبخت واحدي نيز كه تازه به زمين آمده بود و آماده بود توپ را برداشت و ضربه را زد و من تنها خوشحالم كه اين پنالتي گل شد.انتهاي پيام

61:

اگه اين طور كه ميگن باشه و ديروز دايي رفته باشه و تو رختكن با هم اشتي كردن به نظر من برگرده خيلي بهتره چون واقعا تيم ملي بهش نياز داره جاش خاليه هر چند با برگشتش دايي پر روتر ميشه ولي تيم ملي مهمتر از دايي هست

62:


به نظر شما با فحش و توهين حق بودن و نبودن كسي مشخص ميشه؟ فكر كنم اگه يكمي مودب تر باشيد و ادبيات تماشاگرنماهاي ايراني رو اينجا هم نشون نديد، آسمون به زمين نمياد.


63:


از کی تا حالا کلمه ( خر ) فحش و توهین شده ؟؟؟!!!!!!


ok دیگه از این کلمه هستفاده نمیکنمخوب کریمی این ترک نفهم رو ضایعه کرد و دعوتی که برای نیمکت زخیره ها بود رو رد کرد


تیم ملی نمیخواهیم ****** ترک مافیایی نمیخواهیم

64:

من نميدونم ترك بودنش مشكل شماست يا نفهم و خر بودنش؟!

اين ملت با اين ادبيات مزخرفش هر چي سرش بياد حقشه.

لياقتشون همين علي دائيه نه بيشتر.


65:

خوردبين در فرمود و گو با فارس:
مشكلات دايي و كريمي را بيشتر از قبل كردندپايگاه خبري فارس: سرپرست تيم فوتبال پرسپوليس شهرستان تهران فرمود: اونهايي كه برنامه آشتي‌كنان دايي و كريمي را ترتيب دادند، مشكلات اين 2 چهره را بيش از گذشته كردند.


محمود خوردبين در فرمود و گو با خبرنگار پايگاه خبري فارس، فراخوان نمود: بين دو نيمه ديدار مقابل برق شيراز، علي كريمي را به طوري نامناسب به سمت رختكن هدايت كردند و به زور قصد داشتند ايشان را با دايي آشتي دهند.ايشان ادامه داد: سوال من اين هست كه آيا واقعا اين كار بين دو نيمه درست بود؟ به نظر من آقاياني كه مي‌خواستند اين دو نفر را آشتي بدهند واقعيات را از قبل بدتر كردند و حالا بايد جوابگو باشند.سرپرست پرسپوليس اضافه کرد: بسياري از مسئولان از جمله كفاشيان و يا تاج مي توانستند براي حل اين مشكل پادرمياني كنند و مراسم نيز در فدراسيون انجام شود.

اين اتفاقات غيرحرفه اي فقط در فوتبال ما رخ مي دهد و از ديدن اين صحنه ها متاسفم..خوردبين در مورد ديدار مقابل سپاهان فرمود: حريف تيمي خطرناك هست؛ اما مطمئن هستم با تدابيري كه كادر فني انديشيده هست و با كمك 100 هزار هوادار مي‌توانيم به راحتي اين تيم را در شهرستان تهران شكست دهيم و خاطره خوش فصل قبل را مجددا تكرار كنيم.انتهاي پيام/

66:

من مشکلی با ترک بودنش ندارم ، رضازاده هم ترک هست ، کریم باقری هم آذری هست ولی اونها کجا دایی کجا ...

خیلی های دیگه هم ترک هستند ، ولی هر گردی گردو نیستمطمئن باشید موارد دوم بوده

67:

به نظر من دايي نبايد كريمي را دعوت كنه
به اين آدم زيادي بها داده شده خودشو گم كرده
دايي هر چي كه هست سر مربيه و نبايد خودشو كوچيك كنه

68:

ترك و آذري يكي نيست آقاي محترم
مشكلي هم داشته باشيد براي كسي فرقي نميكنه
اين ادبيات شما فقط شخصيت خودتون را تخريب ميكنه ولاغير

69:مگه من خواستم فرق بکنه ؟؟؟؟؟؟


کسانی که منو میشناسند ، شخصیت من رو هم میشناسند ، شما به فکر ادبیات باشید

70:

واقعا نحوه ی اشتی دادن علی کریمی با دایی مسخره بود ودر شان هیچکدام نبود.


71:

پس از پيروزي مقابل سپاهان
كريمي: با علي دايي اختلاف نظر دارم
پايگاه خبري فارس: هافبك تيم فوتبال پرسپوليس فرمود: با سرمربي تيم ملي اختلاف نظر دارم؛ اما اين موضوع ربطي به جام جهاني 2006 ندارد.


به نقل پايگاه خبري فارس، علي كريمي پس از پيروزي 3 بر 2 مقابل سپاهان فراخوان نمود: از اينكه سپس هر مسابقه پرسپوليس درباره حضورم در تيم ملي سوال مي‌شود و بايد جواب دهم،‌ خسته شده ام.

ديگر لازم نمي‌دانم توضيحي در اين باره بدهم.

امت واقعيت‌ها را مي داند و آگاه هستند چه اتفاقي افتاده هست.ايشان اضافه کرد: در واقعيات بدني خوبي نيستم.

ترجيح مي‌دهم جوانترها در تيم ملي حضور داشته باشند.

خيلي پير شده ام؛ اما برحلاف شايعاتف با دايي اختلاف نظر دارم؛ اما مشكلي با ايشان ندارم.كريمي فرمود: مشكلات من اصلا ربطي به اختلافم با دايي در جام جهاني 2006 ندارد.

ربط دادن اين موضوع به اون، بي پايه هست.

ترجيح مي‌دهم بازيكنان جوان پيراهن تيم ملي را بر تن كنند.ايشان درباره پيروزي در هفته دوازدهم خاطر نشان ساخت: 3 امتياز با ارزشي را مقابل سپاهان گرفتيم و شايسته اين پيروزي بوديم.

در واقعيات فعلي پرسپوليس بيش از هر چيز برايم اهميت دارد و فقط به اين موضوع فكر مي‌كنم.انتهاي پيام/

72:

تو تمام مشکلت با ترک بودن علی دائیه ولی داری بازیرکی عقده خودتو جور دیگه ای خالی می کنی در ضمن ادعا کردی خر توهین نیست پس اقا خره بهتره بدونی اینجا کسی دوست نداره بهش بگن خر حالا اگه تو اونو توهین نمیدونی ......

73:

اره همه تو رو خوب میشناسن یه ادم بیکار و علاف که ادعا داره توی المان زندگی میکنه


74:اگر کمی چشمان بسته ات رو باز میکردی میدی که من فرموده بودم :

نوشته اصلي بوسيله ROZEGAR نمايش نوشته ها
من مشکلی با ترک بودنش ندارم ...

اتفاقا زیرک تو هستی سپاهانی ، که عقده باخت دیروز شله زرد رو داری خالی میکنی

جام ندادیم بهتون

سی و سه پل تو ***


نوشته اصلي بوسيله nikan نمايش نوشته ها
در ضمن ادعا کردی خر توهین نیست پس اقا خره بهتره بدونی اینجا کسی دوست نداره بهش بگن خر حالا اگه تو اونو توهین نمیدونی ......
مگه تو خری ؟؟؟؟؟
یاد یه ضرب المثل قدیمی افتادم : گربه دزد ، تا چوب رو بر میدارن فرار میکنه

من هم یادم نمیاد به هیچ کدام از اعضای اینجا فرموده باشم خر

75:

نرمش علي كريمي براي بازگشت به تيم ملي فوتبال
كريمي در جواب به پرسش ايسنا:


استقامت كنيد تا ببينيم در آينده چه اتفاقاتي مي‌افتد
سرايشانس: ورزشي - فوتبال


1387/08/06
10-27-2008
14:09:09
8708-02419: كد خبر

پايگاه خبري دانشجايشانان ايران - شهرستان تهران
سرايشانس: ورزشي - فوتبال

علي كريمي درباره حضور دوباره‌اش در تيم ملي فوتبال ايران فرمود: بالاخره در اين مورد بايد استقامت كنيد تا ببينيم در آينده چه اتفاقاتي مي‌افتد.


علي كريمي در فرمود‌وگو با خبرنگار ورزشي پايگاه خبري دانشجايشانان ايران (ايسنا) پيرامون حضور دوباره‌اش در تيم ملي اظهار كرد: هيچ مشكل خاصي با علي دايي ندارم و تصميم‌ام را هم فراخوان كردم.

اين كه مي‌گايشانند از جام جهاني 2006 تاكنون با او مشكل پيدا كرده‌ام چنين نيست، تنها ممكن هست اختلاف نظرهايي باشد كه البته اون‌ها هم ربطي به اين تصميم من ندارد.

واقعا نمي‌دانم چرا پس از هر بازي بايد به اين سوال خبرنگاران جواب دهم؟!


ايشان اضافه کرد: در حال حاضر واقعيات را طوري مي‌بينم كه بهتر هست تمام تمركزم معطوف به پرسپوليس باشد و فكر مي‌كنم اكنون نمي‌توانم تمركزم معطوف به دو تيم متفاوت باشد!

كريمي در جواب به اين سوال كه افشين قطبي فرموده هست رسانه‌ها بايد به علي كريمي و علي دايي براي گرفتن يك تصميم درست موقعيت لازم را بدهند و با پيگيري‌هاي هر روزشان مشكل را سخت‌تر نكنند به ايسنا فرمود:‌ بالاخره قطبي نظر خودشان را داده كه قابل احترام هم هست.

من هم فكر مي‌كنم كه بايد استقامت كنيد و ببينيد در آينده چه اتفاقاتي
رخ مي‌دهد.كريمي هم‌چنين درباره بازي پرسپوليس مقابل سپاهان تصريح كرد: خيلي وقت بود كه مقابل تيم بزرگي چون سپاهان بازي نكرده بودم.

اون‌ها يكي از بهترين حريفان ما در مسابقات اخير بوده‌اند كه فشار زيادي را رايشان دروازه ما آ‌وردند، فكر مي‌كنم اين تيم يكي از شانس‌هاي كسب عنوان قهرماني باشد، همينطور بسيار خوشحالم كه ما توانستيم مقابل تيمي كه بردنش براي هواداران اهميت زيادي دارد پيروز شايشانم و سه امتياز شيرين اون را كسب كنيم.ايشان اضافه کرد: بازيكنان ما خوب كار كردند و حتي مي‌توانستيم با گل‌هاي بيشتري اين تيم را شكست دهيم.

اميدوارم روند صعودي پرسپوليس همچنان ادامه يابد و ما بتوانيم بازي‌هاي بعد را هم با موفقيت پشت سر بگذاريم.انتهاي پيام

76:

علي كريمي در فرمود‌وگايشان تفصيلي با ايسنا:
غـرور و لجبـازي بـاعث بركناري "دايي" شد
دايي فكر مي‌كند بهترين بازيكن تيم ملي بوده هست

تيم ملي به مربي خارجي نياز دارد
سرايشانس: ورزشي - فوتبال

1388/01/14
04-03-2009
12:51:28
8801-01798: كد خبر

پايگاه خبري دانشجايشانان ايران - شهرستان تهران
سرايشانس: ورزشي - فوتبال
علي كريمي بازيكن شماره‌ي هشت فوتبال ملي و تيم پرسپوليس شايد يكي از تاثيرگذارترين بازيكنان فوتبال ايران در مسايل اخير تيم ملي باشد.

به گونه‌اي كه در طول ماه‌هاي گذشته بارها بحث ايشان براي حضور يا عدم حضور در تيم ملي جنجال‌هاي فراواني را به همراه داشته هست.


دعوت او به تيم ملي و عدم پذيرش اون و همينطور آشتي او با سرمربي تيم ملي موضوعاتي بود كه حتي گاهي پررنگ‌تر از متن فوتبال ايران نيز به اون پرداخته ‌شد.

شايد كسي فكر نمي‌كرد كه در آخرين نشست خبري علي دايي پس از ديدار به حجاز باز هم بحث علي كريمي يكي از جنجالي‌ترين موضوعات اين نشست باشد.

در كل "كريمي" در دوران مربيگري علي دايي نامي بوده كه همواره سرمربي تيم ملي را به چالش كشيده هست.


او در فرمود‌وگايشاني مفصل با ايسنا پيرامون تمام اين اتفاقات اظهارنظر كرد و تاكيد كرد كه همچنان حاضر هست در خدمت تيم ملي باشد.
علي كريمي در فرمود‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري دانشجايشانان ايران (ايسنا)، با اشاره به اتفاقات اخير تيم ملي و اخراج علي دايي از سرمربي‌گري اين تيم اظهار كرد: هرچه كه اتفاق افتاده متعلق به گذشته هست.

در حال حاضر بايد براي آينده‌ي فوتبال فكر پايه ي شود.

فدراسيون فوتبال نيز بايد از اين اتفاقات درس بگيرد.


ايشان فرمود: در حال حاضر صعود به جام جهاني به اما و اگر خورده هست و تيمي كه مي‌توانست به راحتي به جام جهاني صعود كند در واقعيات حدس و گمان برنامه گرفته هست.

در اين واقعيات فدراسيون بايد درست عمل كند تا افسوس‌هاي فوتبال بيشتر نشود.

بايد از گذشته درس بگيريم و اين شكست‌ها را عبرت آينده كنيم.


كريمي خاطرنشان كرد: حرف و حديث‌هاي امروز دردي را براي تيم ملي دوا نمي‌كند.

نظرات زيادي مطرح شده اما، معتقدم در اين واقعيات ممكن هست هر اتفاقي براي مربي تيم ملي مي‌افتاد.

حجاز چند مربي عوض كرده هست و اين يك روند طبيعي هست.

مهم اين هست كه در انتخاب مربي بعدي دقت شود.


كريمي در جواب به اين سوال كه آيا علي دايي براي بازي با حجاز با شما صحبت كرد يا خير، فرمود: نه، دايي براي اين بازي هيچ صحبتي با من نداشت.

هر مربي حق دارد كه بازيكنانش را خودش انتخاب كند.

در حال حاضر نيز ممكن هست هر مربي كه انتخاب شود، دست به انتخاب بازيكنان متفاوت بزند و بازيكناني كه تاكنون در تيم ملي حضور داشتند را دعوت نكند.

اين حق هر مربي هست.

ايشان اضافه کرد: من حرفي ندارم.

بهتر هست درمورد گذشته بحث نكنيم.

ولي چيزي كه مهم هست اين هست كه تيم ملي را آماده كنيم.

تيم ملي براي سه بازي آينده‌ي خود وقت اندكي دارد و تمام سه بازي نيز در فاصله‌ي كمتر از يك هفته انجام مي‌شود.


كريمي تاكيد كرد: اگر تيم ملي بخواهد در خدمت هستم ولي اگر مربيان من را نخواهند براي تيم ملي دعا مي‌كنم تا به جام جهاني صعود كند، چرا كه اين آرزايشان هر ايراني هست.


علي كريمي در جواب به ادعاي علي دايي مبني بر موثر ظاهر نشدن علي كريمي براي تيم ملي از بازي دوستانه‌ي ايران و كرواسي تاكنون، اظهار كرد: حرف دايي را قبول دارم؛ اما، ايشان فكر مي‌كنند كه تنها خودشان براي تيم ملي موثر بوده‌اند.

من در مصاحبه‌هايم بارها فرموده‌ام كه خيلي وقت‌ها براي تيم ملي بازي‌هاي خوبي نداشته‌ام.

خودم شجاعت اين را دارم كه فراخوان كنم هميشه خوب نبوده‌ام اما، دايي فكر مي‌كند كه از روزي كه به تيم ملي آمد تا آخرين بازي‌اش بازي‌هاي موثري انجام داد و بهترين بازيكن تمام دوران تيم ملي بوده هست.

ايشان اضافه کرد: چه من باشم و چه نباشم تيم ملي مهم هست.

ممكن هست من يك سال يا شش ماه ديگر نتوانم براي تيم ملي بازي كنم، قطعا بايد جوان‌هاي با هستعدادي كه در فوتبال ايران نيز كم نيستند، بتوانند موقعيت حضور در ميدان را بدست آورند.


كريمي در جواب به اين سوال ايسنا كه علت اصلي اختلافات شما با علي دايي چيست، فرمود: من هميشه در خدمت تيم ملي بوده‌ام.

شما بهتر هست ماجراي برگشت من به تيم ملي را از خداداد عزيزي و حسين هدايتي بپرسيد.

من دوست ندارم در اين موارد صحبت كنم.

بازگشت من به تيم ملي دلايلي داشت كه تنها اين دو نفر مي‌دانند.

من نمي‌خواهم در اين باره صحبت كنم، اگر واقعيت را مي‌خواهيد از اين دو نفر بپرسيد.

هر چند كه معتقدم در برخي از اوقات مطبوعات نيز بيش از اندازه شلوغ كردند.


ايشان همينطور درباره‌ي سرمربي آينده‌ي تيم ملي و بحث‌هايي كه درخصوص مربيان داخلي و خارجي مطرح شده هست، فرمود: فدراسيون فوتبال بايد بداند كه چه كار مي‌خواهد بكند.

مطمئن باشيد كه هيچ مربي نمي‌پذيرد كه براي سه بازي هدايت تيمي را برعهده بگيرد.

در واقعيات كنوني نيز تنها يك مربي خارجي خوب مي‌تواند روند فوتبال ايران را تغيير دهد.

تا كي مي‌خواهيم سرمايه‌گذاري كوتاه مدت داشته باشيم.

جام جهاني را كه داريم از دست مي‌دهيم، حداقل فدراسيون فوتبال براي موفقيت تيم ملي در جام ملت‌هاي آسيا برنامه‌ريزي كند.

فكرمي‌كنم تنها با يك مربي خوب خارجي مي‌توان روند جاري فوتبال را تغيير داد.


كريمي درمورد افشين قطبي يكي از كانديداهاي سرمربيگري‌ تيم ملي فرمود: اگر يك مربي خوب باشد هيچ گاه رايشان زمين نمي‌ماند.

قطبي از وقتي كه از پرسپوليس رفته هيچ جا مشغول به كار نشده هست.

واقعا نمي‌دانم كه چرا اين اتفاق درمورد او افتاده هست.

شايد او منتظر حضور در تيم ملي ايران بوده هست! اگر مي‌خواهيم مربي ايراني انتخاب كنيم همان بهتر بود كه با علي دايي ادامه مي‌داديم.


كريمي با انتقاد از سياست جذب مربي داخلي فدراسيون فوتبال به ايسنا فرمود: اگر مربي جديد ايراني باشد، بايد پنج، شش تغيير در تيم ملي بدهد، چرا كه هميشه مربي جديد سيستم مربي گذشته را با همان بازيكنان ادامه مي‌دهد.

به نظر من اگر مربي ايراني انتخاب شود، بايد پيش از هر چيزي به دنبال اين باشد كه ثابت كند مربي قبلي اشتباه كرده هست.

فكر مي‌كنم با اين روند به جايي نمي‌رسيم.

بايد مربي خارجي با قرارداد دو، سه ساله در فوتبال ايران حضور داشته باشد تا حداقل تيم ملي در سه بازي آينده بتواند با اطمينان بيشتري بازي كند يا حداقل در رقابت‌هاي پلي‌آف به جام جهاني صعود كند.


كريمي درمورد خداحافظي‌اش از تيم ملي فرمود: من قبلا خداحافظي كرده بودم اما، بنا به دلايلي كه تنها اونها را عزيزي و هدايتي مي‌دانند، بار ديگر به فوتبال ملي بازگشتم.

من نيز بايد روزي از فوتبال ملي خداحافظي كنم تا جا براي بازيكنان جديد باز شود.

ولي باز هم تاكيد مي‌كنم كه در خدمت تيم ملي هستم و واقعا اگر مربي جديد احساس كند كه من مي توانم به تيم ملي كمك كنم، در خدمت تيم ملي خواهم بود.


كريمي در جواب به اين سوال كه چه عواملي باعث بركناري علي دايي شد، فرمود: هر كسي نقطه ضعفي دارد.

من هم در بازيگري ضعف‌هايي دارم.

آقاي دايي هر چند براي تيم ملي زحمت كشيد اما، فكر مي‌كنم لجبازي بيش از اندازه بيشترين آسيب را به او زد.

غرور و لجبازي دايي بيش از اندازه بود.

فكر مي‌كنم هيچ كس به اندازه‌ي خود دايي باعث ايجاد اين واقعيات نشد و او خودش بيشتر از همه به خودش آسيب زد.

كريمي همينطور درمورد آخرين وضعيت مصدوميت خود نيز فرمود: خدا را شكر تمريناتم را شروع كرده‌ام.

مشكل خاصي نيست.

مي‌خواستم براي ادامه‌ي مداوا به آلمان بروم اما، در حال حاضر به دليل تغيير واقعيات تمريناتم را در شهرستان تهران پيگيري مي‌كنم، اگر درد كمرم بيشتر شود، شايد براي مداوا به آلمان رفتم.


ايشان همينطور درمورد ديدار آينده‌ي تيم پرسپوليس در ليگ قهرمانان آسيا فرمود: الغرافه از تيم‌هاي بزرگ ليگ قطر هست.

اونها قهرمان فصل پيش قطر بوده‌اند اما، معتقدم كه تيم‌هاي قطري هيچ گاه در رقابت‌هاي آسيايي عملكرد خوبي نداشتند ولي نبايد اين بازي را دست كم گرفت.

بايد بتوانيم بازي خوب همراه با كسب پيروزي اجرا کنيم.

اگر خوب عمل كنيم مي‌توانيم سه امتياز اين ديدار را كسب كنيم.


انتهاي پيام


71 out of 100 based on 56 user ratings 1231 reviews

@