آیت الله حاج سید جعفر حسینى عاملى


آیت الله حاج سید جعفر حسینى عاملىآیت الله حاج سید جعفر حسینى عاملى

علامه سید جعفر عاملى به سال 1364هـ.ق در کشور لبنان، شهر جبل عامل دیده به جهان گشود.

آقاي دكتر محمد كاظم شاكر
تحصیل علوم دینى را از وقت کودکى در نزد پدر گرامى شان شروع و سپس براى ادامه تحصیل به شهر نجف اشرف در سال 1382 هـ.ق هجرت نمودند.

آيت‌ الله‌ سيد ابوالفضل‌ خسروشاهي
در اونجا دروس مقدماتى و بخش زیادى از مرحله سطح حوزه را نزد اساتید مبرز درس گرفتند و در سال 1388هـ.ق با تمایل و امر پدر و هستخاره اى که جهت ادامه تحصیل گرفتند به شهر مقدس قم منتقل شدند و در سرانجام در سال 1413 هـ.ق به مسقط الرأس خود یعنى جبل عامل برگشتند و تا کنون به امر تدریس و تألیف و تبلیغ دین و دیگر شئون روحانیت مشغول مى باشند.

آيت‏اللَّه حاج شيخ محمد مظفري قزويني
آیت الله سید جعفر عاملى داراى مقام علمى والایى هست و این امر در کتابهایى که مرقوم داشته اند واضح و هویداست به خصوص در مسائل تاریخى و سیره پیامبر عظیم الشأن اسلام و ائمه اطهار صلوات الله علیهم اجمعین که سعى شده از هرگونه شائبه و تحریفى به دور باشد .
ایشان از جمله دانشمندانى هست که در کتاب گرانقدرشان به نام ( الصحیح من سیرة النبى الاعظم) هستدلال مى نمايند که حضرت خدیجه علیها السلام قبل از ازدواج با پیامبر همسرى نداشته هست.
این کتاب در سال 1421هـ.ق مقام اول کتاب سال ایران را به خود اختصاص داد.

آیة الله پسندیده
ایشان داراى خدمات فراوانى در حوزه علم و فرهنگ اسلامى انجام داده اند از جمله: در شهر مقدس قم چند مدرسه علمیه تأسیس نمودند و در تأسیس مدرسه علمیه که به زبان عربى زیر نظر حوزه علمیه قم مى باشد سهیم بودند.
و نیز مدرسه علمیه دیگرى در لبنان با نام امام على ابن ابى طالب علیه السلام تأسیس نمودند.

حجت الاسلام عباسعلى عمید زنجانى
همجنین مرکز مطالعات اسلامى را در بیروت راه اندازى کردند که در حال حاضر دروس حوزوى در سطوح عالى تدریس مى شود و در دروس هفتگى خود تفسیر قراون کریم و مسائل مربوط به فرهنگ اسلامى و دینى را تدریس مى نمایند.

فقیه مردمی (یادنامه آیت الله سید مهدی روحانی)
علامه سید جعفر عاملى داراى تألیفات گرانقدرى هست.

نظرات کاربران

78 out of 100 based on 23 user ratings 698 reviews

@