تاریخچه و اطلاعاتی از شرکتهای خودرو سازی دنیا


تاریخچه و اطلاعاتی از شرکتهای خودرو سازی دنیاتاریخچه شرکت تویوتا

موسس شرکت تویوتا آقای ساکیچی بوده است.این کارخانه در سال ۱۹۱۸ احداث شده است.در ابتدا شرکت تویوتا کارخانه نساجی بود.در ابتدا اسم شرکت تویوتا بدین صورت نبوده است .در بدو تاسیس شرکت اسم کارخانه تویودا بوده که به معنی کشتزار وسیع برنج می باشد.در سال 1936 کیچیرو ه پسر ساکیچی موسس شرکت تویودا این کارخانه را تبدیل به یک کمپانی خودروسازی کرد .و در همان سال اولین خودروی تویوتا وارد بازار شد .

مدلهای جدید - خودروهای غیرعادی

شركت خودروسازی تویوتا قصد دارد مدلهای جدید خودروهای غیرعادی خود را در چندین نمایشگاه خودرو به نمایش بگذارد.به گزارش ایسنا، شركت تویوتا در حال طراحی و ساخت خوروهایی است كه از نظر شكل با نمونه‌های خودروهای موجود در بازار متفاوت است. به نظر می‌رسد شركت تویوتا برای مقاصد تبلیغاتی این خودروها را ساخته باشد، زیرا این مدل از خودروها در محبوبیت نشان تویوتا بسیار موثر خواهند بود. مقامات تویوتا می‌گویند كه این خودروها با باطری‌های لیتیومی ‌ حركت می‌كنند. این خودروها به شكل برگی هستنند كه چهار چرخ دارد و از مواد گیاهی مانند الیاف و كنف كه پایه گیاهی دارند، در ساخت آنها استفاده شده است. حركت این خودروهای برگی شكل در ابتدای حركت به صورت عمودی‌ است و با افزایش سرعت به حالت افقی در می‌آید. شركت تویوتا سعی می‌كند خودروهای i-foot كه شبیه تخم‌مرغ و خودروی i-unit كه شبیه برگ است را مدرن تر كند. شركت تویوتا همچنین در خودروهای تخم‌مرغی شكل خود مقوله ایمنی را رعایت كرده و مد نظر برنامه داده است.

فناوري ايمني

شركت خودروسازي تويوتا ژاپن فناوري ايمني ابداع كرده است كه به جلب حواس راننده به هنگام رانندگي در جاده كمك مي‌كند. به گزارش پايگاه اينترنتي آسوشيتدپرس، سامانه رايانه پردازش تصوير ساخت شركت تويوتا موتور از دوربيني كه نزديك فرمان نصب شده براي تشخيص زماني كه راننده به جلو نگاه نمي‌كند استفاده مي‌نمايد. اين سامانه بر روي داشبورد نوري مي‌تاباند و بوق مي‌زند. اگر راننده بازهم واكنش نشان ندهد ترمز مي‌كند. اين ويژگي در نمونه‌هاي لوكس ‪ lexus‬تويوتا كه برنامه است از بهار سال آينده در ژاپن عرضه شود بكار خواهد رفت. هنوز مشخص نيست در نمونه‌هاي خودروهاي تويوتا كه به خارج از ژاپن نيز صادر مي‌شود اين فناوري بكار رفته است يا خير. تحقيقات نشان مي‌دهد بيشتر تصادفات رانندگان زماني رخ مي‌دهد كه حواس راننده متوجه رانندگي نيست.

گروه تویوتا، بزرگ‌ترین گروه تولیدكننده خودرو در ژاپن، برنامه دارد كه در سال آینده ‪ ۲۰۰۶‬میلادی تولیدات خودرو خود را در جهان به سطح ‪ ۹‬میلیون و ‪ ۸۰‬هزار دستگاه رسانده و در رده نخست شركت‌های تولیدكننده خودرو در جهان برنامه بگیرد.

به گزارش ایرنا، روزنامه «ماینیچی» روز چهارشنبه گزارش داد: این آمار مشمول كل تولیدات گروه تویوتا است، شامل شركت‌های «تویوتا»، «دایهاتسو» و «هینو» می‌باشد.

بر پایه این گزارش در سال جاری شركت آمریكایی جنرال موتورز با ‪۹‬ میلیون و ‪ ۸۰‬هزاردستگاه در رده نخست شركت‌های تولیدكننده خودرو در جهان برنامه دارد، اما با توجه به مشكلات مالی و تصمیم این شركت برای بستن سه كارخانه‌اش در آمریكا، پیش بینی می‌شود، در سال ‪ ۲۰۰۶‬میلادی آمار تولیدی این شركت كاهش پیدا كند.

گروه «تویوتا» همچنین برنامه دارند، در سال آینده ‪ ۲۰۰۶‬میلادی فروش خودرو در جهان را به سطح هشت میلیون و ‪ ۸۵۰‬هزار دستگاه برساند، ‪ ۹‬درصد بیشتر از سال جاری است.
دو میلیون و ‪ ۴۷۰‬هزار دستگاه از این خودروهای گروه «تویوتا» در درون ژاپن بفروش خواهد رسید.

شركت «تویوتا» نیز به تنهایی برنامه دارد، در سال آینده میلادی هشت میلیون و ‪ ۱۱۰‬هزار دستگاه در جهان تولید كند، ‪ ۱۰‬درصد بیشتر از تولیدات سال جاری است.

حدود چهار میلیون و ‪ ۱۱۰‬هزار دستگاه از این خودروهای شركت تویوتا در كارخانه‌های این شركت در درون ژاپن ساخته خواهد شد.

گفتنی است، در چارچوب گروه تویوتا، شركت تویوتا تولیدكننده خودروهای سواری، شركت «دایهاتسو» تولیدكننده خودروهای كوچك و شركت هینو تولیدكنندگان خودروهای سنگین چون كامیون هستند.ضبط هاي usb پايونيير ماشين هارد 160 گيگ يو اس پي رو ميخونه؟!!!

1:

تاریخچه فولکس بیتلتاریخچه فولکس بیتل (beetle به معنای سوسک که در آلمانی به اون Kaefer فرموده می شود) یا بقول ایرانی ها فولکس قورباغه ای به قبل از جنگ جهانی دوم در آلمان برمی گردد.


سال آينده بنزين400 تومان مي‌شود
اون هنگام که فردیناند پورشه (Ferdinand Porsche) در این فکر بود تا به تولید انبوه اتومبیلی بپردازد که قشر متوسط آلمان هم بتوانند اون را خریداری نمايند.


مجله Car_And_Driverاو فکرش را با آدولف هیتلر (Adolf Hitler)، جوانی که حتی رانندگی کردن نمی دانست ولی از علاقمندان جدی اتومبیل بود در میان گذاشت.


میباخ ( Maybach )
هیتلر از مدت ها قبل - سال 1923 - با مطالعهزندگینامه هنری فورد (Henry Ford) در زندان به شدت تحت تاثیر او و تولیدات شرکت فورد بود.
فردیناند پورشه پیش از این روی یک سری اتومبیل کوچک کار کرده بود.


بنزين زياتي
هدف او از اینکار آزمایش قطعاتی بود که برنامه هست بعد ها در اتومبیل مورد علاقه اش بکار برده شود.


زانتيا و مشكل باتري
یک نمونه ساخته شده از این اتومبیل ها مدل 32 NSU در سال 1934 بود که چهار سیلندر داشت و موتورش در قسمت عقب ماشین بود و تا حدودی شبیه فولکس قورباقه ای امروزی کار می کرد.
فوریه سال 1933 هیتلر صدر اعظم آلمان شد و در نمایشگاه اتومبیل برلین تصمیم خود را برای تولید ماشین در آلمان فراخوان نمود.


دوو اسپیرو
یک سال بعد در نمایشگاهی توضیح داد که دولتش از تولید یک اتومبیل امتی حمایت خواهد کرد.
تحت تاثیر قابلیت های طراحی پورشه، هیتلر طراحی اولیه اتومبیل مورد نظر خود را به او داد، هدف اون بود که اتومبیل بتواند دو بزرگسال و سه کودک را با سرعت شصت کیلومتر در ساعت و با مصرفی در حدود 33 مایل بر گالن حمل کند.


درخواست : كاربرد رياضيات در مكانيك
قیمت این ماشین نباید بیش از قیمت یک موتور سیکلت، یعنی حدود 1000 مارک (Reichmark) در می آمد.
پورشه مطمئن نبود که قیمت تمام شده این ماشین را بتوان واقعا تا این اندازه پایین آورد، اما به هر حال این پروژه را قبول کرد.

نام این پروژه مدل 60 بود و به دلیل محدودیت وقتی در ساخت اون از همان اجزاء و طراحی NSU هستفاده شد.اواخر 1935 اولین نمونه ساخته شده از این ماشین در دو مدل V1 و V2 - که کروکی بود و سقفی قابل باز و بسته شدن داشت - در خیابانها مشاهده می شد.

بدنه اونها متشکل از آلومینیومی بود که روی چوب پرس شده بود.

اما در سال 1936 بدنه هستیل و یک موتور با حجم 984 سی سی و قدرت 22 اسب بخار که حداکثر سرعت اون 65 مایل بر ساعت بود جایگزین بدنه و موتور مدلهای قبلی شد.


مدل 30 ، نمونه ساخته شده بعدی بود که توسط دیملر بنز (Daimler-Benz) ساخته شد.

هر چند او معتقد بود شهرت و اعتبار نامش با ساخت چنین ماشین ارزان قیمتی ممکن هست به خطر بیفتد و به همین دلیل برای ساخت اون خیلی مشتاق نبود.
ماشین ساخته شده توسط دیملر بنز در سربازخانه های نیروهای SS در نزدیکی شهر اشتودگارت (Stuttgart) تست شد و حدود 200 سرباز با اون رانندگی کردند، تا وقتی که تمام اشکالات داخلی اون رفع شد.

در این مدت پورشه به منظور آشنایی با روش های جدیدی که در ساخت ماشین هستفاده می شد به آمریکا رفت و تعدادی از مهندسان مهاجر آلمانی را که در کارخانه های آمریکایی کار می کردند، هستخدام کرد.
در سال 1937 از کارخانه اصلی که درشهر اشتودگارت بود درخواست شد تا تعداد سی عدد اتومبیل برای ارسال به فستیوال ها و نمایشگاه های مختلف بسازد.

اونها می خواستند از این طریق توجه عموم امت آلمان برای خرید این ماشین را جلب کند.

هیتلر همچنین یک طرح پس انداز به امت ارائه کرد، در این طرح عموم امت می توانستند تمبر جمع نمايند و به جای پول ماشین به دولت بدهند.
در ماه مه 1938، طی مراسم جشنی با حضور جمعیتی هفتاد هزارنفری از امت و 150 خبرنگار، هیتلر کارخانه جدید ساخت این ماشین را افتتاح کرد.

او فراخوان نمود که مدل این ماشین بنام 'KdF-Wagen' یا Wagen Strength through joy هست.

شهری که کارخانه این اتومبیل در اون واقع بود به حمایت از کارخانه، کی دی اف اشتاد (KdF-Stadt) نام گرفت.

تولید این کارخانه از سپتامبر 1939 آغاز شد، همان ماهی که جنگ جهانی دوم آغاز شد و هیچ یک از هزاران نفری که تمبر جمع آوری کرده بودند صاحب ماشین نشدند.در وقت جنگ، KdF-Wagen تبدیل به وسیله نقلیه نظامی شد و Kubelwagen (کوبل واگن) نام گرفت که یک ماشین تست شده با بدنه ای بسیار محکم بود و بعدها موتور اون برای هستفاده در ماشین های دیگر توسعه داده شد.
در سال 1942، Kubelwagen با Schwimmwagen که یک وسیله نقلیه چهار چرخ بود که هم در خشکی و هم در آب حرکت می کرد، ادغام شد.

در سال 1943 بیش از دوازده هزار نفر از زندانیان در این کارخانه کار می کردند که در اون وقت تقریبا کارش تعمیر هواپیما بود.

پس از اون نیز در این کارخانه تا پایان جنگ بمب های دور برد ساخته می شد که سرانجام توسط نیروهای آمریکایی تخریب شد.
بالاخره جنگ به پایان رسید و در سال 1945 هیتلر خودکشی کرد.

آلمان به چند بخش تقسیم شد و کارخانه KdF در بخشی که تحت کنترل انگلیس ها بود برنامه گرفت.

کارخانه مذکور، به منظور حمل و نقل نیروهای اشغالی شروع به ساخت مجدد فولکس قورباغه ای (beetle) کرد.

نام شهری که کارخانه در اون برنامه داشت به ولفزبورگ (Wolfsburg) و نام کارخانه به 'Wolfsburg Motor Works' تبدیل شد.
تا سال 1946 تنها از قطعات قابل دسترس و موجود در انبار برای ساخت ماشین ها هستفاده می شد.

پس از اون به تدریج تولیدات کارخانه به هزار عدد در ماه رسید.

در این سال دو مدل مخصوص ماشین ساخته شد که یکی از اونها Radclyffe بود، ماشینی دو نفره برای رفت و آمد کلنل Charles Radclyffe در تابستان 1946 و دیگری ماشینی چهار نفره بود که برای رفت و آمد شخصی Ivan Hirst هستفاده می شد.در سال 1948 بعد ازاینکه هینز نوردهوف (Heinz Nordhoff) به عنوان مدیر کمپانی فولکس واگن منصوب شد، تصمیم گرفت کمپانی را توسعه دهد و در این راستا دو کارخانه برای تولید نمونه هایی با سقف متحرک (کروکی) فولکس قورباغه ای در نظر گرفته شدند.

یکی از اونها کارمان (Karmann) برای ساخت نمونه چهار نفره و هبمولر (Hebmüller) برای نمونه های دو نفره در نظر گرفته شد.

کاپوت و پنجره ها در هر دو یک شکل بودند و مدل های ساخته شده توسط فولکس واگن تست و تایید می شد.
تا اخر سال 1949 تعداد 358 نمونه کروک دار دو نفره و 364 نمونه چهار نفره ساخته شده بود.

در23 جولای همان سال کارخانه Hebmüller دچار حریق شد، با وجود خسارات بسیار پس از چهار هفته به کمک کارگران، مجددآ شروع به کار کرد.

اما خط تولید کند پیش می رفت بطوریکه در سال 1950 فقط 319 اتومبیل ساخته شد در حالیکه درهمان وقت تعداد تولیدات Karmann به 2679 رسیده بود.

سرانجام در سال 1952 خط تولید اون به کارخانه Karmann منتقل شد.
فولکس واگن ادعای فروش 696 مدل Hebmüller از 750 ماشین تولید شده را کرد.

کارخانه Wolfsburg تا سال 1978 به تولید خود ادامه داد.

در سال 1971 با ساخت Super Beetle تغییر بزرگی بوجود آمد (از انواع قدیمی که هم اکنون در برخی شهر های ایران هم مشاهده می شود).

در این مدل جدید جای باک بنزین و لاستیک زاپاس عوض شده بود، پس از اون مدل 1302S از Super Beetle که دارای موتور 1600 سی سی و قدرت 50 اسب بخار بود نیز به بازار آمد.

در 17 فوریه 1972، بالاخره فولکس قورباغه ای از مدل T کمپانی فورد که عنوان محبوب ترین اتومبیل را بخود اختصاص داده بود، پیشی گرفت.

آخرین تولیدات آلمانی این ماشین در ژانویه سال 1978 بود.

پس از اون در پوابلای (Puebla) مکزیک در کارخانه ای که در سال 1954 ساخته شده بود، تولید اون ادامه پیدا کرد.

در ماه مه سال 1981 تعداد بیست میلیون beetle در مکزیک ساخته شد و برای فروش به اروپا صادر شد

2:

تاريخچه شورلتنام اتومبیل های این کمپانی ار نام راننده موفق سوئیسی ٬ louis chevrolet ، گرفته شده هست .

او در سال 1878 در شهر chaux defond متولد شده و بعدها به شهر beaune فرانسه مهاجرت و در اونجا به کار در یک کمپانی مورس پرداخته و سپس با برادران خود بنامهای arthur و gaston تصمیم به مهاجرت به کانادا گرفت .


در شهر نیویورک امکان کار بر روی اتومبیلها و کامیونهای کارخانه William Walter برای Louisفراهم آمد .

وی سپس شروع به کار در کارخانه های متعدد کرد و توانست خود را بعنوان یکی از بهترین رانندگان مسابقات نشان دهد و همین امر باعث شد تا توجه William Durant - موسس کمپانی General Motors - به وی جلب شده و durant او را بعنوان راننده General Motors هستخدام کند .
Louis Chevrolet و Durant اتومبیل جدیدی به سبک اتومبیلهای فرانسوی طراحی نموده و نام اون را Chevrolet گذاشتند .

در سال 1911 نمونه کلاسیک و شش سیلندر این مدل برای عرضه به بازار تولید شد .

در سوم نوامبر اون سال کارخانه ChevroletMotor تأسیس شد و 2999 دستگاه از این اتومبیل را ، در همان سال تولید کرد .
کمپانی Mason Motor که قبلاً تحت نظارت Durant بود واگذار و در سال 1913 این دو کمپانی در هم ادغام شدند .

در سال 1913 اتومبیل چهار سیلندر Baby در دو مدل یک سرنشینه و مدل سلطنتی ، در رنگ های آبی و سفید تولید شد .

طرح رنگ آمیزی این اتومبیل از روی کاغز دیواری هتلی که Durant در فرانسه در اون اقامت داشت ، الهام گرفته شده بود .
در سال 1913 Louis Chevrolet و درو نفر دیگر بنام های V.R Hefler و Jboyer تصمیم گرفتند تا کارخانه تولید موتورهای هوایی Chevrolet را تأسیس نمايند .

اما این کارخانه در همان آغاز کار ورشکست گردید و در سال 1941 ، Chevrolet به صورتی مرموز کشته شد و راز قتل او در پرده ای از ابهام باقی ماند .
در سال 1914 ، نام کمپانی به Maxwell Motor تغییر و در شهر نیویورک تعداد 5005 دستگاه اتومبیل تولید شد و درهمین سال مدل دیگری نیز به نام 490 و یا قیمت 490 دلار به بازار عرضه شد .
طی دویال تعداد 70701 دستگاه از این اتومبیل به فروش رفت و در سال 1917 اولین اتومبیل مستقف این کمپانی ساخته شد .

در 1918 ، Chevrolet شروع به تولیدات تجاری مانند کامیون کرد .

در سال 1919 chevrolet به دو بخش کمپانی Durant و بخش General Motors تقسیم و تا قبل از جنگ جهان 149904 دستگاه اتومبیل تولید نمود .
در سال 1921 ، یعنی سپس جنگ به علت کمبود سرمایه پنج میلیونی کمپانی Chevrolet تا مرز سقوط پیش رفت اما در سال 1911 با مدیریت خوب WilliamKnuden در مدتی کمتر از ده سال به یکی از بزرگترین کارخانجات اتومبیل سازی جهان تبدیل گشت .
یکی از بزرگترین مشکلات کمپانی ، در سال 1923 ، برگشت خوردن موتورهای هواپیمای تولیدی Chevrolet بود که ضرری بزرگ به کمپانی وارد ساخت.
در سال 1927 اتومبیل جدید Chevrolet ، توانست از نظر تعداد تولیدات مقام نخست را در صنعت بخود اختصاص دهد .

این وسیله نقلیه به تعداد یک میلیون و هزار و هشتصد و هشتاد دستگاه تولید شد .
در سال 1929 طرح جدیدی از یک اتومبیل شش سیلندر و طرحی چهار سیلندر از همین اتومبیل ، به منظور کاهش قیمت ، ارائه و از ان به تعداد 1328605 دستگاه تولید شد .
مشکلات مالی کمپانی در دهه 1930 با فروش بالای اتومبیل در بازار آمریکا بر طرف شد .

در سال 1933 Knudsen مدیریت کارخانه GM را بعهده گرفته و M.E.Coyle نیز مدیریت کمپانی Chevrolet را عهده دار شد .

با شروع کار Coyle ، مدلهای Chevrolet به اتومبیلهای مستحکم و قوی تبدیل شدند .
در سال 1935 ، Chevrolet ، تولید 10.000.000 امین اتومبیل خود را جشن گرفت .

در سال 1936 سیستم ترمزهای Chevrolet بصورت هیدرولیک درآمد .

در سال 1939 کمپانی با تولید 15.000.000 امین اتومبیل خود ، اتومبیلهای هستیشن را به بازار عرضه کرد .
قبل از آغاز جنگ جهانی ، کمپانی رکورد فروش اتومبیل در سال را شکسته و در سال 1941 رقمی معادل 4/1 میلیون فروش را در بازارهای جهانی به نام خود ثبت کرد .
در اون سال یکی از اتومبیلهای کوپه کمپانی در چند مسابقه اتومبیلرانی موفق به کسب مقام شد .

در سال 1948 ، W.F.Armstrong ، یکی از مدیران موفق GM سرپرستی Chevrolet را به عهده گرفت .
با ورود این مدیر جدید ، سبک تولید اتومبیل در کارخانه مجدداً تغییر و مدلهای Bel Air Hard - Top را در سال 1950 به بازار عرضه کرد .

بر اثر این سبک جدید غیر از تقییرات در بدنه اتومبیل ، تغییرات عمده ای در ساختار موتور و قیمت اون حاصل شد .
از سال 1950 به بعد بیشتر مدلهای Chevrolet تمام اتوماتیک بودند .

یکی از کارهای مهم Armstrong تولید مدلهای بسیار ارزان قیمت بود که در رشد اقتصادی کارخانه اهمیت بسیار داشت .
همچنین در سال 1950مهندس Harley J.Earl ، اتومبیل Corvette را طراحی و تولید کرد و در سال 1959 در مدل Corvair و Impala به بازار عرضه شدند.
علی رغم اینکه این دو مدل نتوانستند مانند اتومبیلهای مطرح کمپانی فروش بالایی داشته باشند ولی با این حال تا سال 1969 تولید اونها ادامه داشت .
در سال 1962 Chevy ll بعنوان مدلی برگرفته از Corvair و impala طراحی و ساخته شد و در سال 1964 مدلی بزرگتر از اون تولید و به بازار عرضه شد .

همچنین در در همان سال coprice با قدرت 90bhp و قیمت 3347 دلار در کنار Chevy که قیمتی معادل 2028 دلار داشت .

به معرض فروش گراشته شد.
در سال 1967 مدلی sport و کوپه بنام Camaro ساخته و تا دو دهه بعنوان یکی از مطرحترین اتومبیلهای Sport ، که نظر تمام حادثه جویان را به خود جلب کرده بود تولید میشد .
یکی از مطرح ترین مدلهای camaro مدل Iroc - z ، با حجم موتور 5700cc که با موتور L98 مدل Corvette ، در سال 1989 به بازار عرضه شد .

قدرت این اتومبیل 240bhp و سرعت اون 240 کیلومتر در ساعت می باشد.
در دهه 1970، از موتورهای کمپانی Chevrolet توسط بسیار از کارخانه های دیگر مانند Opel و Oldsmobile ، که موتور اتومبیلهای شش و هشت سیلندر خود را از این کمپانی خریداری می کردند ، هستفاده می شد .
در اوایل دهه 1970 قراردادی بین دو کمپانی Chevrolet و Isuzu منعقد و طبق اون مقرر شد ، که Chevrolet تمام تجهیزات اتومبیل سازی این کارخانه را تأمین کند .
کمپانی در سال1971 مدلهای Nova , Mont Carlo , Bel Air , Blazer و Suburban را به مرحله تولید رساند و در همین سال مدل لوکسی از Coprice نیز به بازار عرضه کرد که نظر همگان بار بخود جلب نمود .


در سال 1975، مدل Cavalier ، یکی از موفقترین اتومبیلهای این کمپانی ، طراحی و تولید شد .

در اواسط دهه 1980 ، نیز این کمپانی روابط تجاری خود را با کمپانیهای ژاپنی مانند Suzuki و Toyota گسترش داد .

در حال حاضر این کمپانی به عنوان یکی از بزرگترین تولیدنمايندگان اتومبیل مطرح هست و نیر مدلهای جذاب این کمپانی مانند Corvette ZR-1 ، طرفداری بیشماری دارد .


3:

تاریخچه پونتیاکهفده سال سپس تأسیس کمپانی GM در سال ۱۸۹۰ ، کمپانی Pontiac با الهام گرفتن نام خود از شهر Pontiac واقع در ایالت میشیگان به منظور تولید اتومبیل تأسیس گردید .اولین مدل این کمپانی Six نام داشت که در سال ۱۹۲۶تولید شد .

تا سال ۱۹۲۹ تعداد دویست هزار دستگاه از این اتومبیل به فروش رسید .

در طول بحران های اقتصادی آمریکا در دهه ۱۹۳۰ این کمپانی نیز مانند مابقی کارخانجات اتومبیل سازی از فروش پایینی برخوردار بود اما با حمایت های کمپانی GM ، توانست به راه خود ادامه دهد .

در سال ۱۹۳۴ ، مدل Pontiac Eight با طرحی بسیار خوب ارائه شد که از این اتومبیل نیز تا سال ۱۹۳۷ ، تعداد ۲۰۰۰۰۰ هزار دستگاه به فروش رفت .

این اتومبیل تا اواسط دهه ۱۹۴۰ بعنوان یکی از بهترین اولیدات امریکا محسوب می شد .

یکی از علل موفقیت این اتومبیل ، موتور هشت سیلندر اون بود که توسط شخصی به نام َAmibal طراحی شده بود .

این موتور هشت سیلندر بسیار قوی تر و نرمتر از موتورهای هشت سیلندر وی هشت تولید شده در آمریکا کار می کرد.

در ضمن از موتورهای شش سیلندر تولید شده در این کمپانی نیز در اتومبیل های Chevrolet هستفاده می شد .

اگر چه این کمپانی بعلت سود دهی بیشتر ، از قسمتهایی از بدنه اتومبیل های دیگر کارخانه ها هستفاده می کرد اما با این وجود محصولات اون در مقایسه با تولیدات کمپانی های دیگر کاملاً متفاوت بود .

در اوایل دهه 1950 ، این کمپانی اتومبیل هایی تمام هیدرولیک و کاملاً اتوماتیک را تولید کرد و در سال 1955 نیز توانست با بهره گیری از موتور جدید هشت سیلندر وی هشت و هستفاده از نیروی برق 12 ولت ، فروش خود را به 53000 دستگاه در سال برساند .

در اواخر دهه 1950 اتومبیلهای این کمپانی پهن تر ، کشیده تر و کم ارتفاع تر بودند .

مدل Tempest ، محصول سال 1961 ، اتومبیلی چهار سیلندر با بازدهی بسیار بالا بود .بحران شدید بنزین در دهه 1970 باعث شد تا کمپانی دچار مشکل در زمینه فروش اتومبیل هایش شود .

از اتومبیل های تولید شده در این دهه می توان به مدل Firbird Trans AM اشاره کرد که بیشتر شبیه اتومبیل های اروپایی هست تا مدلهای قبلی این کمپانی .

شهار دهه 1980 این کمپانی این بود : " ما هیجان را به شما هدیه می کنیم " مدل دو سرنشینه Fiero که بخوبی گویای این شعار بود توانست بر مشکلات اقتصادی فائق آید و از فروش بالایی برخوردار شود .

این کمپانی با تولید اتومبیل های اسپورت خود توانست به شهرتی جهانی دست یابد و تولیدات اون هنوز در لیست اتومبیل های مطرح جهان برنامه دارد .


4:

تاریخچه CORDین کمپانی در سال 1929 توسط شخصی بنام Erretlobban Cord در آمریکا تأسیس و اولین اتومبیل دیفرانسیل جلو را در این کشور تولید نمود .

Cord قبل از تأسیس این کارخانه در زمینه خرید و فروش اتومبیل های Ford در شهر Los Angeles فعالیت داشته و در این کار متضرر شده و در حالیکه فقط 20 دلار پول برایش باقی مانده بود ، تصمیم گرفت تا شانس خود را در شهر Chicago به شغلی دیگر امتحان کند و در اونجا بعنوان فروشنده Moon هستخدام شد و توانست مدل Victory را با بازاریابی خوب ، به مدلی مشهور تبدیل کند .

هستعداد فروشندگی او سبب شد تا در سن 20 سالگی ثروت زیادی جمع آوری کند و درآمدی در حدود پانزده برابر یک کارگر ماهر داشته باشد .

با کاهش فروش مدل Cord ، Victory تصمیم به خرید کمپانی Aubum گرفت .

وی با خرید این کمپانی و سرمایه گذاری و ساوقتدهی مجدد ، کارخانه را در Aubum گسترش داد .

کمپانی Cord برای کسب اعتبار از دست رفته خود در اکتبر 1929 اتومبیل Cord L29 را به نمایش گذاشت این اتومبیل دیفرانسیل جلو با موتور هشت سیلندر و 4900cc و قدرتی مدل 125bhp ، توجه بسیاری را بخود جلب نمود .

تولید سری های J Duesenberg بمدت طولانی ادامه داشت .

این سری در چهار اتاق مختلق تولید می شد.

تولید این اتومبیل تا سال 1932 ، بدترین سال فروش در آمریکا پس از جنگ جهانی اول ، ادامه یافت و تا اون وقت حدود4429 دستگاه از اون تولید شد .

رکورد فروش در اوایل دهه 1930 به ضرر Cord تمام شد و تولید این کارخانه تای سال 1936 افزایش نیافته و در این سال Cord مدل کاملاً جدید 810 را که توسط Gordon Buehirg طراحی شده بود به بازار عرضه کرد .

این مدل جدید نیز دیفرانسیل جلو و دارای موتور Lycoming V8 4700cc با دور موتور 3500 دور در دقیقه ، بوده و قدرتی معادل 125ذاح تولید می کرد.

مدل سوپر شارژر دار این اتومبیل در سال 1937 با نام 812 عرضه شد که قدرتی معادل 195bhp تولید می کرد اما این مدل حیرت آور و بسیار گران قیمت از فروش بالایی برخوردار نشد ، چرا که برای وقت خودش بسیار مدرن بود ، ولی در سال های بعد اعتبار زیادی کسب کرد .

علی رغم اینکه کمپانی Cord در طول حیات خود ، اتومبیل هایی بسیار با ارزش تولید کرد ، ولی قربانی قیمت بالای تولیدات و نیز رکود طولانی بازار شد .

راننده سابق اتومبیل های مسابقه ای کمپانی Cord ، در سال 1928 کارخانه Duesenberg و همچنین کارخانه Lycoming را خریداری کرد .

تولیدات کمپانی Aubum در سال 1936 کاهش یافت و Duesenberg در سال 1937به Cord پیوست .

در همین سال Cord ورشکست شد .

اما سهام او در کمپانی Lycoming که در طول جنگ جهانی دوم موتور هواپیما تولید می کرد ، باعث نجاتش شد .

Cord پس ار پشت سر گذاشتن موفقیت و شکستهای بسیار تولید تعدادی از زیباترین اتومبیل های جهان سرانجام در سال 1974 در گذشت .


5:

پیکان


پیکان نام یک اتومبیلی بود که شرکت ایران خودرو در حدود ۴۰ سال اون را تولید کرد .

پیکان بر پايه خودرو هیلمن هانتر (۱۹۶۶) ساخته شده بود و طراحی اصلی پیکان کاری از شرکت موسوم به Rootes بود .


در سال ۱۳۸۴ تولید پیکان سپس ۳۵ سال به پایان رسید و این خودرو با سمند(خودرو) و رنو L۹۰ (لوگان) جایگزین شد.6:

تاریخچه بی ام و""Bayerische AG"" زندگي خود را در مونيخ به عنوان يك توليد كننده موتورهاي هوايي آغاز كرد و سپس اون در سال 1923 شروع به توليد موتورسيكلت كرد.


اولين محصول او موتور مدل R 32 فروش بسيار موفقي داشته و اين كمپاني بعدها به نام BMW معروف شد.

در سال 1928 با به كار گيري Dixi كارخانه مدلهاي گوناگوني توليد كرد.

از جمله اين اتومبيلها مدلهاي BMW 3 , BMW 15 بودند.


در سال 1933 كمپاني با اطمينان از وضعيت مالي و پشتوانه علمي و عملي خود تصميم به ساخت اتومبيلي با موتور 6 سيلندر گرفته و نيز با ايجاد تغييراتي در شاسی اون دو محور چرخ ها را از هم بيشتر كرد.

طي مدت كمتر از يك سال حجم موتور شش سيلندر به 1500CC افزايش يافت و در مدلهاي جديدي به نامهاي Sport و Saloon به بازار عرضه شد.

در سال 1935 حجم اين موتور به 2000CC رسيد.


در سال 1936 بهترين اتومبيل اين دهه يك 326 قدرتمند به بازار عرضه شد.

اين اتومبيل داراي شاسي متفاوتي بود و به عنوان پدر اتومبيلهاي دهه 1930 لقب گرفت.

در سال 1937 مدل Sport دو نفره 328 به اتومبيلي سريع در تمامي پيستهاي اروپا تبديل شده بود.

در همين سال مدل كوپه 327 به مرحله توليد انبوه رسيد.

ولي آخرين اتومبيل قبل از جنگ محصول سال 1939 يك مدل 334 با حجم موتور 3500CC به توليد انبوه نرسيد.


به دليل بمباران كارخانه در شهر مونيخ, BMW سپس جنگ دچار مشكلات بسيار جدي شده و ناچار به آلمان شرقي نقل مكان كرد.


در سال 1948 توليد موتورسيكلت مجددا آغاز شد.

در سال 1952 با توليد مدل 501Saloon توليد اتومبيل از سر گرفته شد.


تا سال 1964 اتومبيلهاي اين كمپاني تقريبا مشابه يكديگر و داراي موتورهاي شش سيلندر V8 بودند.در سال 1955 يك مدل كوپه 503S ساخنه شد.

البته فروش اين مدل به دليل قيمت بالا با مشكلات زيادي روبرو بود و در نتيجه BMW شروع به توليد اتومبيلهاي كوچكتري كرد.


مدل 1500Saloon محصول 1961 كه در اندازه متوسط توليد شده بود BMW را از ورشكستگي نجات داد.

اين ابتكار ساخت يك سري از انومبيلهاي 4سيلندر را در دهه بعد به همراه داشت.

با موتورهايي با قدرت 80bhp براي مدل 1500 كه گاه تا 170bhp براي محصولاتي مانند 2002Turbo افزايش مي يافت.

(واااي 2002 توريو )
اين سري از اتومبيلها در مدلهاي دو در, چهار در و كروك و سپس سال 1871 در مدلهاي هاچبك توليد شدند.


موفقيت در اين سريها باعث شد تا كمپاني ظرفيت خود را بالا برد و در سال 196۷, *پس به همين منظور كارخانه Glas را خريداري كرد و پس از يك سال در اين كارخانه مدل 1600GT را توليد كرد.


ضمنا خط توليد مدلهاي كوپه بزرگ از سال 1965 به بعد ادامه داشت و مدلهاي Bertone از اين جمله بودند.


در سال 1968 توليد موتورهاي شش سيلندر قايشان مجددا شروع شد و حاصل اون اتومبيلهاي Saloon بزرگ بود.

در سال 1971 حجم موتورهاي Saloon به 3200cc افزايش يافت.


BMW در دهه هاي 1970 و 1980 فقط به بهتر كردن كيفيت توليدات قبلي خود پرداخت و حاصل اين تلاش سري 3(توليد اتومبيلهاي Saloon با اندازه متوسط) سري 5 (اتومبيلهاي Saloon در اندازه بزرگ) , سري 7 (اتومبيلهاي Saloon تشريفاتي و راحت) و سري 6(اتومبيلهاي كوپه Sport بزرگ) بود.


در سال 1978 تعدادي از اين اتپمبيلها مانند كوپه M1 با سرعتي در حدود 260 كيلومتر در ساعت و كيفيت بسيار بالا به بازار عرضه شد كه نشانه پيشرفت بسيار در صنعت اتومبيلهاي Sport بود.


انگيزه پيروزي در مسابقات فرمول 1 باعث شد تا BMW مدلهاي M ام (M3 , M5 , M535i , M635 Csi) را توسط بخش سازنده اتومبيلهاي Sport توليد كند.


بخش تكنيكي BMW تصميم به رقابت با بخش توليد كننده اتومبيلهاي مسابقه اي گرفت و حاصل اين رقابت توليد اتومبيلهاي Sport دو سرنشينه Z1 بود كه در سال 1989 به بازار عرضه شد.از جمله ديگر محصولات اين رقابت مدلهاي 328 و 507 و 325i -با قدرت 170hbp و موتوري شش سيلندر و 2500cc - مي باشد.


يكي از مهمترين اقدامات BMW در سالهاي اخير ايجاد دگرگوني در سري هاي گذشته 8,7,6,5,3 و تبديل اونها به اتومبيل هايي مطابق با هستانداردهاي امروزي هست كه از جمله اين اتومبيلها مي توان به مدل هاي 750iL از سري 7 اشاره كرد كه داراي موتور V12 با قدرت 300hbp و حجم موتور 5000CC مي باشد.

اين مدل از اتومبيلهايي بود كه نظر تمام تاجران اتومبيل را به خود جلب نمود.


مدل كوپه دو سرنشينه 850i يكي از اتومبيلهاي Sport هست كه بر رايشان كيلومتر شمار اون سرعت 250 كيلومتر در ساعت خود نمايي مي كند در حاليكه اتومبيل ظرفيت 274 كيلومتر در ساعت را نيز دارد.اين مدل برتري تكنيكي بالايي نسبت به بنز پيدا كند

7:

تاریخچه مرسدس بنزمرسدس نام يك دختر اسپانيايي هست و اصولاً‌ يك اسم اسپانيايي هست كه به معناي وقار و زيبايي هست.


اون آرم جاودان در سال 1903 طراحي گرديد اما در سالهاي 1909 ( دو بار ) ،‌ 1916 و 1921 تكامل يافت تا اينكه در سال 1926 به يك ستاره طلايي با دايره اي كه دور اون را محصور كرده بود تبديل گرديد و تا به امروز به همين شكل و شمايل ماند.كارل بنز در بيست و پنج نوامبر سال 1844 در كاسروه ( يكي از شهرهاي آلمان ) پا به عرصه وجود گذاشت وقتي دو ساله بود پدرش درگذشت .

با وجود وضع بد مالي ‌، مادرش امكانات آموزشي را براي او فراهم نمود .

كارل بنز دبيرستان را زير نظر (( فرديناند رتين بافر )) به پايان رساند و سپس اون در دانشكده فني در شهر كاسروه ادامه تحصيل داد .

هموقت با تحصيل يك دوره دو ساله را در يك كارخانه فني و مهندسي در كاسروه گذراند در مدتي كه اونجا بود ،‌ كارل تجربه هاي مقدماتي را در همه زمينه هاي فني كسب كرد .

اولين تجربه كاري او ،‌ به عنوان يك طراح در ساخت يك كارخانه در شهر (( مانهايم )) بود .

ايشان در سال 1868كارش را از دست داد و جذب شركتي به نام ((‌ Gebruder Benckiser Eisen werke und Maschines Fabrik ))‌ شد اين شركت بيشتر كارهاي ساختماني و پلسازي انجام مي داد .

سپس در كارخانه (( Ben ckiser )) در ايشانن مشغول بكار شد .


در سال 1871 اولين شركت خود را در مانهايم به كمك يك مكانيك به نام آگوست ريتر تاسيس كرد و به زودي معلوم شد ريتر همكار مناسبي نيست در نهايت بنز تنها با كمك نامزدش ‌، برتا رينگر ،‌ موفق شد بر موانعي كه سد راه او شده بودند پيروز شود يكي از دلايل پيروزي او اين بود كه برتا جهيزيه اش را فروخت و بنز توانست سهام ريتر را خريداري نمايد .


در سال 1872 برتا و كارل ازدواج نمودند.

كارل و برتا پنج فرزند به نامهاي ايگن ( 1873 ) ،‌ ريچارد (‌1874 ) ‌، كلارا ( 1877 ) ‌، تايلد ( 182 )‌ ‌، الن (‌1890 ) داشتند .


بنز ابتدا در تجارت موفقيتي بدست نياورد و خوش شانس نبود .براي مثال (( Iron foumdry and mechanical work shop )) كه از كارگاههاي او بود توسط ماموران سلطنتي مصادره شد در طول اين مدت كارل تمام توانايي اش را رايشان توسعه موتورهاي دو وقته متمركز كرد .


بنز چند امتياز مهم براي توليد و تكميل كردن موتور دو وقته اش دريافت كرد ‌، و تا وقتي كه به هستانداردهاي مورد نظرش نرسيد ‌، دست از كار نكشيد به عنوان مثال يكي از اين امتيازهايي كه به بنز اعطا شد اين بود كه سيستم موتورهاي سرعتش را تنظيم كند ايشان با كمك مخترعان و همكاران جديدش ‌، عكاس معروف (( اميل بوهلر )) و برادرش،‌ يك بازرگان و با پشتيباني مالي يك بانك در مانهايم يك شركت سهامي در سال 1882 تاسيس كردند و اون را (( Gas motoren-fabrik Mannheim )) ناميدند.

كارل بنز 50‌% از سهام شركت را در اختيار داشت او به عنوان يك عضو هيئت مديره و سهام دار از حق اظهار نظر كمتري نسبت به ديگران برخوردار بود همكارانش (( ديگر سهامداران )) سعي كردند كه نفوذشان را در شركت بيشتر كنند و بالاخره اين برخوردها باعث شد كه بنز شركت را در سال 1883 ترك كند .


در سال 1883 بنز يك پشتيبان مالي ديگر را در ماكس رز پيدا نمود او كسي نبود جز (( بردريك ايشانلهم ابلينگر )) .

فردريك فروشگاه دوچرخه فروشي را اداره مي نمود و بنز علاقه وافري را به وسايل موتوري در او يافت .

در اكتبر همان سال بنز و 2 نفر ديگر كه يكي از اونها فردريك بود شركت ((‌ Benz & co )) را تاسيس نمودند نيرايشان كار اين شركت به 25 نفر مي رسيد .

اين كمپاني تا جايي پيشرفت كرد كه قادر بود امتياز توليد موتورهاي بنزيني را واگذار كند
اكنون بنز مي توانست بيشتر وقتش را وقف توسعه موتورهاي اتومبيل كند.

ايشان راه خايشانش را از دايلمر جدا كرد و موتور چهار وقته بنزيني خودش را بر رايشان كالسكه اي نصب كرد.

در سال 1886 بنز از اولين خودرايشان خود پرده برداري كرد و اونرا به نمايش عمومي گذاشت .


بين سالهاي 1885 تا 1887 ،‌ سه مدل از اين نوع خودروها را طراحي كرد.

مدل اول كه بنز اونرا در سال 1906 به موزه آلمان اهداء كرد.

مدل دوم كه چندين بار طراحي و بازسازي شد.

مدل سوم كه از چرخهاي چوبي هستفاده مي كرد و (( برتا )) براي اولين بار با اين خودرو به مسافرتي طولاني رفت .


در سال 1886 توليدات بنز جوابگايشان تقاضاي امت براي خودرو نبود و او(( Benz & co .

Rheinische Gas motoren Fabrik )) را به كارخانه بزرگتر در والدهافتتراس منتقل نمود.

دراين كارخانه تا سال 1908 خودرو توليد مي شد.

در سال 1893 مرسدس بنز خودروهايي توليد مي كرد كه مجهز به محورهاي پيچشي بود .


بين سالهاي 1894 تا 1901 بنز خودرو مدل (( velo )) را در كارخانه ((Benz & co )) توليد مي كرد.

اين خودرو از قيمت متعادلي برخوردار بود و از اين خودرو دو نفره جمعاً‌ 120 دستگاه توليد شد.

بتدريج Benz & co به قدري پيشرفت كرد كه پيشتاز در امر خودرو سازي شد و در نهايت در سال 1899 به يك شركت سهامي تبديل شد
(( جوليوس گان )) عضو هيئت مديره و مسئول امور بازرگاني شركت شد كارگران قسمت توليدي از 50 نفر در سال 1890 به 340 نفر در سال 1899 رسيد.

در همين سال بنز به تنهايي 572 دستگاه خودرو توليد كرد .


24 ژانايشانه 1903 ‌، روزي بود كه كارل بنز از كارهاي فني كناره گيري كرد‌، و به عنوان ناظر هيئت مديره به كار خودش ادامه داد.

اين اقدام او نتيجه مشاجره اي بود كه با مدير عامل داشت زيرا مدير عامل تصميم داشت كه از طراحان فرانسايشان در طرح مانهايم هستفاده كند و هدفش مقابله و رقابت با (( مرسدس )) بود .

همينطور دو پسر كارل ‌، ايگن و ريچارد ‌، همراه با اين اقدام او شركت را ترك كردند اگر چه ريچارد در سال 1904 به عنوان مدير توليد خودروهاي مسافرتي به شركت برگشت.

در پايان همان سال كل فروش شركت 3480 دستگاه بود .


در سال 1906 كارل بنز شركتي بنام (( Carl Benz shone )) در ليدنبورگ تاسيس كرد .


سهامداران اين شركت خودش و پسرانش بودند در ابتدا اونها سعيشان بر اين بود كه خودروهايي با موتور بخار توليد كنند با اين حال ‌، وقت به سرعت تغيير مي كرد و تقاضا براي اين موتورها به سرعت رو به كاهش بود .

اونها مجبور شدند كه خط مش را تغيير دهند.

در سال 1923 تعدادي از (( Benz 350 )) توليد شد.

در اين وقت ،‌ خانواده بنز به شهر ليدنبورگ مهاجرت كردند.

در سال 1912 ايشان شركت را به عنوان يك شريك ترك كرد و پسرانش ‌، ايگن و ريچارد را تنها گذاشت.

شركت به سرعت پيشرفت كرد و شعبه هايي در بازارهاي مختلف ايجاد كرد.

براي مثال در انگليس خودروهاي توليدي اين شركت ‌، بخاطر كيفيت بالايي كه داشتند به عنوان تاكسي بكار گرفته شدند و هر روز به محبوبيت اونها اضافه کرده مي شد .

در سال 1923 كارل آخرين خودروهاي توليدي خود را ساخت.

اين خودرو يكي داراي 8 و ديگري 25 اسب بخار قدرت توليد مي كرد.

هر دو اين خودروها را بنز براي هستفاده شخصي خودش نگه داشت و از اونها لذت برد و هرگز اونها را نفروخت اين خودروها امروزه در موزه نگهداري مي شوند .


كارل بنز در چهارم آوريل 1929 در منزلش واقع در ليدنبورگ در گذشت و امروزه خانه اش به عنوان دفتر مركزي مرسدس بنز هستفاده مي شود .


8:

- تاریخچه فولکس واگناين كمپاني بر اثر آرزوري دو نفر با شخصيتهاي كاملا متفاوت بوجود آمد: Adolf hitler وporsche.
Adolf Hitler فردي بود كه علاقه شديدي به اتومبيل داشت اگر چه هرگز نتوانست رانندگي را تجربه نمايد.او علاقه بسياري به مسابقات اتومبيل راني داشت و همينطور بسيار علاقه مند بود تا اتومبيلي در اختيار امت باشد كه همگان بتوانند اون را خريداري كنند.

شخص ديگر Porsche بود .

او نيز همانند هيتلر آرزو داشت اتومبيلي بسازد تا همگان قدرت خريد اون را داشته باشند.تنها تفاوت او با هيتلر بي توجهي Porsche به سياست بود.


porsche در سال 1875 متولد شد و اولين اتومبيل كوچك خود را در سال 1922 ساخت.او آرزايشان خود را براي ساخت اتومبيل همگاني در سال 1930 با ايجاد كارخانه اي برآورده كرد.

او تصميم داشت اتومبيل هايي بزرگتر با كارآيي بالاتر و قيمت پايينتر توليد كند.

او فعاليتش را در سال 1931 با كار بر رايشان Project 12 آغاز كرد و براي اين اتومبيل موتوري 5 سيلندر طراحي كرد.ايشان با حمايت هاي هيتلر توانست اين اتومبيل ها را نسبت به بقيه اتومبيل هاي موجود در آلمان بسيار ارزان تر و در حدود نصف قيمت ارائه كند.

Porsche سه مدل اول خود را در گاراژ خانه اش توليد كرد.و سپس طرح هايش را در اختيار كمپاني Opel برنامه داد و Opel نيز توانست اتومبيلهايي موفق با قيمت هاي ارزان توليد نمايد.Porsche در اكتبر سال 1936 اتومبيلي بهينه توليد كرد كه اين مدل كولردار از موتوري 985cc هستفاده مي كرد.

اين اتومبيل در تست هايي كه از اون به عمل آمد موفق نبود و در اين آزمايشات عمر موتور اون بسيار كوتاه پيش بيني شد و سيستم ترمز اون نيز اطمينان لازم را نداشت.


هيتلر براي اصلاح اين مدل سرمايه گذاري كرد و در نتيجه اين سرمايه گذاري سه ماه بعد كمپاني VolksWagen به معني" گروه توليد كننده اتومبيلهاي امت آلمان" تاسيس شد.


در ابتداي كار حدود 30 مدل مختلف اتومبيل ساخته شد كه تمامي اين مدلها توسط ارتش آلمان تست شدند.Porsche نيز به مطالعه بر رايشان اتومبيل هاي آمريكايي به منظور بالا بردن كيفيت اين توليدات پرداخت.

هيتلر در سال 1938 شعبه جديدي براي اين كمپاني تاسيس كرد و اين قسمت جديد از ماه اكتبر همان سال توليد اتومبيل هاي ارزان قيمت را براي افرادي كه قدرت خريد اتومبيلهاي گران قيمت را نداشتند آغاز كرد.

اولين اتومبيل هاي اين كمپاني KdF-Wagen از محصولات قبل از جنگ ميباشد و از ديگر توليدات قبل از جنگ مي توان به مدل 210KdF-Wagen محصول سال 1939 اشاره كرد.اين نام توسط "هستلر" براي اين اتومبيل انتخاب شده بود اما همگان اونها را با نام Beetle مي شناختند.


در طي جنگ اين كمپاني بر اثر بمباران هوايي شديدا آسيب ديد و پس از جنگ ارتش انگلستان كنترل اين كمپاني را در دست گرفت.اولين اقدام ارتش انگلستان تغيير نام اتومبيل KdF به Wolfsbeurg بود.پس از اون اتومبيلهاي Beetle به كشورهاي ديگر صادر شدند اما نتوانستند از فروش مناسبي برخوردار گردند.اين كمپاني در ماه آگوست سال 1945 توانست 1785 دستگاه اتومبيل به بازار عرضه كند كه از تمامي اونها به عنوان سرايشانس هستفاده گرديد.در سال بعد اين رقم به 10 هزار دستگاه افزايش يافت كه در تمامي اونها از موتورهايي به حجم 1131cc شده بود.


اين كمپاني در ماه ژانايشانه سال 1948 به آلمان پس داده شد و Heinrich Nordhoff بعنوان رئيس اون انتخاب شد.اوكه پسر يك بانكدار بود در گذشته براي كمپاني هاي Opel و BMW كار مي كرد و در زمينه اتومبيلهاي آمريكايي و روش توليد انبوه اونها نيز اطلاعات خوبي داشت و كاملا با علم صادرات اتومبيل آشنا بود.

در نتيجه در سال 1948ربع توليدات اين كمپاني را به خارج آلمان صادر كرد.او همينطور با صادر كردن دو مدل به كشور آمريكا چندين ميليون دلار سود براي كمپاني به دست آورد.


Porsche در اون وقت بعنوان مهندس مشاور كمپاني فعاليت داشت و توسط شهرتي كه در اين كمپاني كسب كرد توانست بعدها كارخانه بزرگ توليد كننده اتومبيلهاي اسپورت خود را تاسيس كند.


در دهه بعد اين كمپاني به تقايشانت بازار هاي خود در آمريكا پرداخت و توانست نيمي از محصولات خود را به كشور آمريكا صادر نمايد.

اين كمپاني در سال 1979 تعدادي معادل 330 دستگاه اتومبيل توليد كرد.

اين كارخانه فروش خود در كشورهاي خارجي را از دهه 1950 آغاز كرد كه از اين كشورها مي توان به هستراليا ? فرانسه و آمريكا اشاره نمود.در سال 1954 با توليد موتوري به حجم 1192cc اتومبيل Beetle را هم از لحاظ تجاري و هم از نظر مكانيكي بهبود بخشيد.

از مدل هاي ديگر مي توان به مدل Karmann Ghina اشاره كرد كه اتومبيلي كوپه و اسپورت بود.


در سال 1961 تعداد 1500 دستگاه از مدل Beetle با حجم موتور 1493cc توليد شد.در ماه دسامبر سال 1961 توليدات اين كمپاني به پنج ميليون رسيد و پس از ان ديگر توليدات این كمپاني به كمتر از يك ميليون دستگاه اتومبيل سقوط پيدا نكرد.


در طي دهه 1960 مدل هاي ديگر مانند TI و نيز مدل سالن 411 به بازار عرضه شدند.از سال 1965 مدل هايي از توليدات كمپاني Audi نيز ارائه مي گرديد.


Nordhoff در ماه آوريل سال 1969 پس از بازنشستگي در گذشت و با تغيير مديريت اين كمپاني دچار مشكلات شديد شد كه به مرور وقت موفق به حل اونها گرديد.


در سال 1971 مدل K70 ساخته شد و در سال 1972 اين اتومبيل بهبود يافته و به مدل قايشانتر K70 L تبديل گشت.تا اين وقت كمپاني توانسته بود حدود 15 ميليون دستگاه اتومبيل توليد كند كه پيروزي بزرگي محسوب مي شد.البته در ماه مي سال 1981 توليد بيتل 20 ميليونم در كشور مكزيك جشن گرفته شد.


نسل بعدي اتومبيل هاي Volkswagen اتومبيل هاي ديفرانسيل جلايشان Passat الهام گرفته از مدل Audi 80 و محصول سال 1973 بودند.


در سال 1974 نيز گلف به بازار عرضه شد.در مدل هاي اوليه اين اتومبيل از موتور هايي به حجم 1093cc هستفاده مي شد و اين مدل بسيار سريع بعنوان يكي از مدلهاي هاچبك معروف جهان توليد گشت.بر رايشان Golf هاي توليد شده در آمريكا نام Rabbit گذاشته شد.


مدل هاچبك Polo با گير باكسي 3 دنده در سال 1975 توليد شد و مدل Getta نيز محصول سال 1979 بود.

توليد Golf در آمريكا در شهر New Stanton دنبال مي شد.

Golf Gti در سال 1976 توليد گرديد.

همينطور اين كمپاني با هستفاده از موتور هاي ديزل در اتومبيل هاي Golf و Passat توانست قدرت اونها را به 110hp برساند.


در ماه ژوئن سال 1979 يك اتومبيل Golf توليد شد كه با توليد اون كمپاني ساخت 35 ميليونومین اتومبيل خود را جشن گرفت.سپس كمپاني امتياز ساخت مدل هاي Passat و polo را به كمپاني SEAT در اسپانا واگذار نمود.همينطور در سال 1982 برنامه دادي با دولت چين امضا كرد تا مدلي از Passat به نام Santana در چين توليد شود.مدل Santana توسط كمپاني Nissan نيز توليد شد.

اگر چه توليد اتومبيلهاي اسپورت براي اين كمپاني سود دهي نداشت اما اين كمپاني براي رقابت با ديگر كارخانجات مجبور به توليد اونها بود.از اين مدل ها مي توان به اتومبيل 16 سوپاپ Scirocco با سرعت 209 كيلومتر در ساعت اشاره كرد.


از سال 1985 موتورهاي 16 سوپاپ در اتومبيل Gti نيز مشاهده شد.همينطور مدل Golf Syncro محصول سال 1988 اتومبيلي دو ديفرانسيله بود.در سال 1989 VW مجهز به موتور چهار سيلندر 16 سوپلپ به حجم 1800cc جايگزين Scirocco شد.


اين كمپاني در حال حاضر از كارخانجات بزرگ اتومبيل سازي جهان هست و همه ساله اتومبيل هاي جديد اون مورد توجه همگان برنامه مي گيرد

9:

تاريخچه پژو 405ا توجه به قدمت طراحي بدنه پيكان و خارج از رده بودن تكنولوژي ساخت اون و نياز شديد به سرمايه گذاري مجدد براي قالب هاي بدنه و تجهيزات مورد نياز .ايران خودرو تصميم گرفت از سال 1368 پژو 405 را در مدل هاي(جی -ال و جی-ال-ایکس) توليد كند.

اين خودرو در سال 1987 ميلادي با مدنترين تكنولوژي به عنوان جديدترين مدل توسط پژو به بازارعرضه شد و در سال 1988 ميلادي به عنوان بهترين اتومبيل سال در اروپا و همينطور به عنوان اتومبيل وارداتي به آمريكا انتخاب شده بود.خطوط جديد توليد پژو 405 نيز در تاريخ 13/9/1369 توسط رئيس جمهور كشورمان افتتاح شد.

از سال 1369 مونتاژ و توليد انواع اتومبيل سواري پژو (از جمله پژو 405 جي ال، پژو 405 جي ال ايکس 1580 و 2000 سي سي و پژو 405 جي ال ايکس اتوماتيک 2000 سي سي) در خطوط توليد سواري سازي به انجام رسيده هست.ساخت داخلي قطعات اين محصول از سال 1373 در دستور کار شرکت ساپکو برنامه گرفت.

تا پايان سال 1377 کل اقلام حذف شده از مجموعه قطعات وارداتي که حاصل تلاش صنعتگران ايراني مي باشد و معادل 77% بوده و با درنظر گرفتن اقلامي که جهت حذف از مجموعه قطعات وارداتي به پژو فرانسه فراخوان شده هست ، ميزان ساخت قطعات داخل اين خودرو به 89% بالغ خواهد گرديد.

بررسي هاي به عمل آمده حاکي از اين بود که از ميان قطعات مورد هستفاده در توليد پژو 405 مي بايست 35 قطعه به کلي تغيير مي يافت و علاوه بر اون 84 قطعه کاملا جديد شامل 17 قطعه مربوط به بدنه و 67 قطعه تزييناتي، طراحي و ساخته مي شد و اين مبناي فعاليت فشرده طراحان و مهندسين مرکز تحقيقات ايران خودرو برنامه گرفت.کليه محاسبات و اقدامات اجرايي اين پروژه در مرکز تحقيقات ايران خودرو انجام شده و خودرايشان پژو 405 تشريفاتي ر(ليموزين) به عنوان اولين دستاورد اين مرکز تحقيقاتي محقق شد.اعمال دقت و ظرافت در ساخت اين خودرو تا بدان حد بود که موجب شفرمودي کارشناسان بين المللي خودرو گرديده و با اختصاص جايگاهي در موزه پژايشان فرانسه به خودرايشان تشريفاتي ساخت ايران، توانمندي صنعتگران ايراني به قضاوت جهانيان گذاشته شد.

اين خبر در جرايد و محافل خارجي انعکاس وسيعي داشته و يکي از مجلات فرانسايشان زبان از موفقيت ايران با تعبير "وقتي پژو مرسدس بنز را مات مي نمايد" ياد کرده هست.

پژو 405 ايران بهترين اتومبيل توليدي در خاور ميانه

يکي از موفق ترين اتومبيلهاي کلاس متوسط پژو که در سال 1988 توسط بسياري از مجلات معتبر اتومبيل به عنوان اتومبيل سال انتخاب گشت ، اتومبيل پژو 405 مي باشد.

انواع مدلهاي پژو 405 که علاوه بر فرانسه در انگلستان نيز ساخته مي شود فقط به صورت سدان ( 4 در ) و هستيشن بوده و موتور به صورت عرضي در امتداد پلسها نصب گشته هست.

در سالهاي گذشته پژو با موتور 1.4 ليتري نيز توليد مي گشت ولي به دليل محدوديتهاي کنترل گازهاي خروجي از اگزوز اين موتور از رايشان اتاق 405 حذف گرديد.

سال 1995 پژو با موتورهاي تکنولوژي بالا و راندمان خوب به بازار عرضه مي شد ، از جمله موتور 1.8 ليتري با قدرت 101 اسب بخار و تورک 153 نيوتن متر ، موتور دو ليتري با 121 قوه اسب و تورک 176 نيوتن متر که همگي مدلهاي نامبرده به صورت 2 سوپاپ براي هر سيلندر مي باشد.

در رديفهاي بالاتر موتورهاي چهار سوپاپ 2 ليتري با 2 ميل سوپاپ بالايي با 150 اسب قدرت و 183 نيوتن متر و همينطور موتورهاي اخير با کمک سيستم توربو ام-آی 16 قدرت خود را به 196 اسب بخار و 196 نيوتن متر و رينگهاي 16 اينچي و لاستيکهاي 205 خود که تی16 ناميده مي شود ، مي تواند شتاب صفر تا صد خود را به 7 ثانيه برساند و حداکثر سرعت 230 کيلومتر را به دست آورد.

پژو 405 همچنان با موتور ديزل 1905 سي سي نيز عرضه شده که مدل معمولي با قدرت 68 اسب بخار و مدل توربو با 90 اسب بخار اتومبيل بسيار کم مصرفي مي باشند.پژو 405 در دو مدل جی-ال و جی-ال-ایکس به بازار عرضه شده و يکي از بهترين اتومبيلهاي مونتاژ شده در ايران مي باشد.

بدنه پژو 405 ايران در عين زيبايي و جاداري با طرح آئروديناميک و با ضريب 31% در برابر جريان هوا مقاومت ناچيزي دارد.فاصله دو محور عقب و جلو از هم 2669 ميليمتر بوده که مانند تمامي مدلهاي پژو از حد متوسط کلاس خود فراتر مي باشد.

اکسل پژو 405 مجهز به بازوهاي عرضي و فنرهاي مارپيچ مجهز به فنر لول و کمک فنر ضد چرخش به کمک فنرهاي دو جهته مي باشد.

سيستم تعليق هر يک از چهار چرخ به صورت مستقل عمل کرده که سبب راحتي سرنشينان و چسبندگي بهتر در جاده و در مانورها مي گرد.سيستم فرمان از نوع دنده شانه اي بوده که به صورت وضعيت بالا و پايين مي توان بر حسب قد راننده اون را تنظيم نمود .

تعداد دور غربال فرمان 4.1 دور و شعاع گردش 5.5 متر هست.

توضيح اون که تعداد دور قفل در قفل در مدل جی-ال-ایکس که مجهز به کمک هيدروليک هست 3.1 دور مي باشد.پژو 405 ايران داراي دو گاردان بوده و ديفرانسيل جلو مي باشد و از اين نقطه نظر تقسيم وزن 1020 کيلوگرمي خالص اون 605 کيلوگرم در جلو و 415 کيلوگرم بر رايشان اکسل عقب مي باشد که نسبت تقسيم 59.3% در جلو و ر40.7% در عقب فراهم مي آورد.

توضيح اونکه مدل جي ال ايکس پژو که وسايل آسايش بيشتري چون کولر ، فرمان هيدروليک ، قفل مرکزي ، شيشه هاي برقي براي سرنشينان جلو و شيشه رنگي را فراهم مي آورد ، وزني حدود ر10 کيلوگرم سنگين تر از مدل جی-ال دارد.حداکثر سرعت پژايشان 405 ايران 177 کيلومتر در ساعت بوده که اين اتومبيل مي تواند شتاب صفر تا يکصد کيلومتر را در وقت 12 ثانيه بپيمايد.ايمني

بادشکنهاي جلو ،لبه سپر ، برف پاک کنهاي متناسب با شيشه هاي جلو و عقب ، درها با واشرهاي لاستيکي خميده که به کاپوت کاملا کيپ شده هست، کناره هاي خميده تحتاني، دستگيره هاي در داخل برنامه داده شده، آينه هاي ديد عقب با دو زاايشانه پهن جهت رسيدن به بهترين وضعيت ايمني تعبيه شده اند.

سيستم ترمزها با نوع موتور و نه با ميزان تجهيزات هماهنگي دارد.

ترمزهاي ديسکي با لوازم اندازه گيري شناور در قسمت جلو، ترمز کاسه اي عقب، مدار هيدروليک با شکل (ایکس انگلیسی) و فرمان هيدروليک، ضربه گيرهاي کناري تمام درها، ايمني در کوچکترين جزئيات درنظر گرفته شده هست.

دربهاي مستحکم محافظت مسافران را در حوادث رانندگي ضربات کناري افزايش مي دهند.کيفيت، بهبود و آسايش، سه نکته کليدي که بر مفهوم 405 سايه افکنده هست در تمامي جنبه هاي اون اعمال شده هست.

هر کدام از بازبيني ها جهت داشتن بهترين تمرکز راننده تعبيه شده هست و تمامي ملزومات در خصوص آسايش و ايمني را در بر دارد.


10:

سلام دوستان میخوام تو این تایپیک تاریخچه شرکتهای خودروساز رو مطرح کنم از مدیریت هم میخوام اگه این تایپیک وجود داره یا ادغام نمايند یا هم حذف نمايند واز دوستان هم میخوام تو پستهایی که جنبه خبری دارند پست ندهند و منو تو ارایه این مطلب یاری نمايند و مطالب خودشون رو بزارند

11:BMW (
بی.ام.و )

دایره بی.ام.و یک ملخ خوش فرم و در حال چرخش هواپیما هست.رنگ آبی یاد آور آسمان هست.شرکت موتور سازی بایرن(Bayerische Motor Werke)موتورهای هواپیماهای جنگی را می ساخت که کارخانه هایی را که اکنون در تصاحب دارند بمباران میکردند !

Bayerische AG"" زندگي خود را در مونيخ به عنوان يك توليد كننده موتورهاي هوايي آغاز كرد و سپس اون در سال 1923 شروع به توليد موتورسيكلت كرد.
اولين محصول او موتور مدل R 32 فروش بسيار موفقي داشته و اين كمپاني بعدها به نام BMW معروف شد.در سال 1928 با به كار گيري Dixi كارخانه مدلهاي گوناگوني توليد كرد.از جمله اين اتومبيلها مدلهاي BMW 3 , BMW 15 بودند.
در سال 1933 كمپاني با اطمينان از وضعيت مالي و پشتوانه علمي و عملي خود تصميم به ساخت اتومبيلي با موتور 6 سيلندر گرفته و نيز با ايجاد تغييراتي در شاسی اون دو محور چرخ ها را از هم بيشتر كرد.طي مدت كمتر از يك سال حجم موتور شش سيلندر به 1500CC افزايش يافت و در مدلهاي جديدي به نامهاي Sport و Saloon به بازار عرضه شد.در سال 1935 حجم اين موتور به 2000CC رسيد.
در سال 1936 بهترين اتومبيل اين دهه يك 326 قدرتمند به بازار عرضه شد.اين اتومبيل داراي شاسي متفاوتي بود و به عنوان پدر اتومبيلهاي دهه 1930 لقب گرفت.در سال 1937 مدل Sport دو نفره 328 به اتومبيلي سريع در تمامي پيستهاي اروپا تبديل شده بود.

در همين سال مدل كوپه 327 به مرحله توليد انبوه رسيد.ولي آخرين اتومبيل قبل از جنگ محصول سال 1939 يك مدل 334 با حجم موتور 3500CC به توليد انبوه نرسيد.
به دليل بمباران كارخانه در شهر مونيخ, BMW سپس جنگ دچار مشكلات بسيار جدي شده و ناچار به آلمان شرقي مقل مكان كرد.
در سال 1948 توليد موتورسيكلت مجددا آغاز شد.در سال 1952 با توليد مدل 501Saloon توليد اتومبيل از سر گرفته شد.
تا سال 1964 اتومبيلهاي اين كمپاني تقريبا مشابه يكديگر و داراي موتورهاي شش سيلندر V8 بودند.در سال 1955 يك مدل كوپه 503S ساخنه شد.البته فروش اين مدل به دليل قيمت بالا با مشكلات زيادي روبرو بود و در نتيجه BMW شروع به نوليد اتومبيلهاي كوچكتري كرد.
مدل 1500Saloon محصول 1961 كه در اندازه متوسط توليد شده بود BMW را از ورشكستگي نجات داد.
اين ابتكار ساخت يك سري از انومبيلهاي 4سيلندر را در دهه بعد به همراه داشت.با موتورهايي با قدرت 80bhp براي مدل 1500 كه گاه تا 170bhp براي محصولاتي مانند 2002Turbo افزايش مييافت.(واااي 2002 توريو )
اين سري از اتومبيلها در مدلهاي دو در , چهار در و كروك و سپس سال 1871 در مدلهاي هاچبك توليد شدند.
موفقيت در اين سريها باعث شد تا كمپاني ظرفيت خود را بالا برد و در سال 1967 , ‌پص به همين منظور كارخانه Glas را خريداري كرد و پس از يك سال در اين كارخانه مدل 1600GT را توليد كرد.
ضمنا خط توليد مدلهاي كوپه بزرگ از سال 1965 به بعد ادامه داشت و مدلهاي Bertone از اين جمله بودند.
در سال 1968 توليد موتورهاي شش سيلندر قايشان مجددا شروع شد و حاصل اون اتومبيلهاي Saloon بزرگ بود.

در سال 1971 حجم موتورهاي Saloon به 3200cc افزايش يافت.

در سال 1978 تعدادي از اين اتپمبيلها مانند كوپه M1 با سرعتي در حدود 260 كيلومتر در ساعت و كيفيت بسيار بالا به بازار عرضه شد كه نشانه پيشرفت بسيار در صنعت اتومبيلهاي Sport بود.
انگيزه پيروزي در مسابقات فرمولا 1 باعث شد تا BMW مدلهاي M ام (M3 , M5 , M535i , M635 Csi) را توسط بخش سازنده اتومبيلهاي Sport توليد كند.
بخش تكنيكي BMW تصميم به رقابت با بخش تپليد كننده اتومبيلهاي مسابقه اي گرفت و حاصل اين رقابت توليد اتومبيلهاي Sport دو سرنشينه Z1 بود كه در سال 1989 به بازار عرضه شد.از جمله ديگر محصولات اين رقابت مدلهاي 328 و 507 و 325i -با قدرت 170hbp و موتوري شش سيلندر و 2500cc - مي باشد.
يكي از مهمترين اقدامات BMW در سالهاي اخير ايجاد دگرگوني در سري هاي گذشته 8,7,6,5,3 و تبديل اونها به اتومبيل هايي مطابق با هستانداردهاي امروزي هست كه از جمله اين اتومبيلها مي توان به مدل هاي 750iL از سري 7 اشاره كرد كه داراي موتور V12 با قدرت 300hbp و حجم موتور 5000CC مي باشد.

اين مدل از اتومبيلهايي بود كه نظر تمام تاجران اتومبيل را به خود جلب نمود.
مدل كوپه دو سرنشينه 850i يكي از اتومبيلهاي Sport هست كه بر رايشان كيلومتر شمار اون سرعت 250 كيلومتر در ساعت خود نمايي ميكند در حاليكه اتومبيل ظرفيت 274 كيلومتر در ساعت را نيز دارد.اين مدل برتري تكنيكي بالايي نسبت به بنز پيدا كند .

BMW در دهه هاي 1970 و 1980 فقط به بهتر كردن كيفيت توليدات قبلي خود پرداخت و حاصل اين تلاش سري 3(توليد اتومبيلهاي Saloon با اندازه متوسط) سري 5 (اتومبيلهاي Saloon در اندازه بزرگ) , سري 7 (اتومبيلهاي Saloon تشريفاتي و راحت) و سري 6(اتومبيلهاي كوپه Sport بزرگ) بود.


12:


13:آئودی
چهار حلقه آرم آئودی نمایانگر چهار شرکت کنسرسیوم اتویونیون هست که با ادغام در یکدیگر این شرکت را بنا نهادند :د.کا.و , هورش , واندرر , ائودی.
پس از جنگ نام آئودی (به زبان لاتین یعنی " بشنو")حذف گردید اما در سال 1965 مجددا انتخاب شد.از طرف دیگر این نام به نوعی جناس معنایی با کلمه Hoerchدر زبان آلمانی دارد که به معنی شنیدن هست و نام یکی از بنیان گذاران شرکت نیز می باشد.


هنگامي كه August Horch در سال 1910 اولين اتومبيل خود بنام Audi نوع B را توليد كرد با موفقيت زيادي روبرو شد.
پس از اون Horch در سال 1911 با Audi B وارد مسابقات Austrian Alpine شد او رهبري يك تيم از رانندگان را كه در بين اونها 2 تن از مهندسانش به نامهاي Graumuller و Lange نيز حضور داشتند بر عهده داشت.اونها موفق شدند مسابقه را بدون هيچ خطائي به پايان برسانند.اونها سال بعد نيز با همين اتومبيل وارد مسابقات شدند و پس از ان در سال 1913 اونها با Audi C در مسابقات شركت كردند.اون سال Audi C برنده مسابقات شد و در سال بعد نيز با برنده شدن نوع C اين اتومبيل با نام Alpensieger (برنده Alpine) شهرت يافت.
از ديگر مدلهاي Audi قبل از جنگ نوع E,D بودند كه در تعداد محدودي توليد ميشدند.
با آغاز جنگ جهاني اول در سال 1914 آيودي شروع به توليد كاميون هاي دو تني بر رايشان شاسي تقايشانت شده نوع C و همينطور وسايل نقليه جنگي نمود.توليد انواع D و C و E پس از جنگ نيز ادامه يافت و در كنار اونها مدل جديد نوع G نيز توليد شد.

اما علاقه شخصي Horch در طي جنگ به دليل عدم وجود خلاقيت كاهش يافت و او در سال 1920 Audi را ترك كرد.
در سال 1922 نوع G جايگزين نوع C شد و دو سال بعد Audi شروع به ساخت اتومبيلهاي شش و هشت سيلند كرد.

در سال 1928 به دليل عدم موفقيت نوع Imperator R به نظر ميرسيد كه اين آخرين مدل Audi باشد زيرا پس از اون وقت شروع به مونتاژ اتومبيلهاي ديگر توليد كنندها نمود.
همينطور در سال 1928 بود كه J.R.Rasmussen از D.K.W قسمت عمده سهام شركت را خريداري كرد.

او امتياز توليد و طراحي را به Rickendbackbr از امريكا داد.موتورهاي آلماني ساخته شده از اين نوع در مدلهاي بعدي Audi هستفاده شدند.
در سال 1931 يك Audi كوچكتر با شاسي D.K.W و موتور 1100cc Peugeot ساخته شد و سال بعد اين Audi بهمراه D.K.W و Wanderer و Horch عضو Auto-Union شد.پس از اون دو مدل موتورهاي Wanderer ساخته شدند و تا قبل از جنگ جهاني دوم فروش خوبي داشتند.
پس از جنگ جهاني Audi تبديل به يك اتومبيل ملي شد و كارخانه اون در Zwickau براي ساخت اتومبيلهايي كه بر پايه طرح D.K.W ساخته مي شدند بكار گرفته شد.
اين وضع تا سال 1949 كه Auto Union مجددا با سهام داري بيشتر Mercedes Benz تاسيس شد , ادامه يافت.

پس از اون نام Audi تا سال 1965 كه VolksWagen اكثريت سهام اونرا خريداري كرد, از بين رفته بود.
در پايان سال 1968 فروش آيودي افزايش يافت و تنوع مدلهاي اون طور قابل توجهي زياد شد.
در سال 1969 آيودي با N.S.U تركيب شد و Audi N.S.U.

Auto Union را بوجود آورد.اگر چه در 8 سال بعد توليدات N.S.U كاهش يافت ولي تحت نظارت VolksWagen آيودي به پيشرفت و توسعه خود همچنين گفت و در ماه مي 1973 تعداد اتومبيلهاي فروخته شده آيودي به يك ميليون رسيد.
از جمله نقاط برجسته تكنيكال اين شركت موتور پنج سيلندري بود كه در اواخر دهه 1970 بر رايشان سري 100 عرضه شد.همينطور توربو شارژ 4WD كه در مدل Quattro در سال 1980 و 1981 هستفاده شد.

از ديگر نقاط قوت اين شركت بود.
Audi Quattro و Quattro Sport كه هر دو فوق العاده خوب و قدرتمند بودند.موفقيت اين مدلها تقريبا موفق به فتح تمامي مسابقات مي شدند.

اين امر سبب شد كه Audi و VolksWagen مدل هاي زيادي از اتومبيل هاي خياباني را توليد كنند.
چهار حلقه موجود بر رايشان آرم Audi بيان گر چهر شركتي هست كه در Auto Union با يكديگر متحد مي باشند

14:تویوتا
ژاپنی ها در مورد نشانهای جنون آمیز کمی ضعف دارند.

نشان کنونی تویوتا شبیه یک گاوچران با یک کلاه بزرگ هست اما در واقع سه بیضی هست که معرفقلب مشتری,قلب تولیدو قلب" پیشرفت فنی در حال گسترش و موقعيتهای بیکران"است که دور دو بیضی دیگر برنامه گرفته هست.


تاریخ تقریبا کاملی از کمپانی تویوتا:
از ابتدای تاسیس این کمپانی تاکنون بیش از 112 میلیون دستگاه اتومبیل تویوتا تولید شده هست.

تاسیس گروه تویوتا را می توان تا وقتی که آقای "ساکیچی تویودا" ماشین نساجی اتوماتیک را اختراع کرد، ردیابی تمود.

ساکیچی تمام عمر خود را وقف طراحی و ساخت ماشین آلات نساجی اتوماتیک نمود و 100 اختراع از خود باقی گذاشت که بعضی از اونها متعلق به خارج از ژاپن بود.
در اکتبر 1929 پسر او که "کیچیرو" نام داشت و مدیر اجرایی شرکت نساجی پدر بود سفری به ایالات متحده کرد.

وی نمی توانست فرموده های پدر خود را فراموش کند.

(من وظیفه خد را با ساختن ماشین آلات نساجی به کشورم ادا کردم.

تو باید با ساخت خودرو این کار را بکنی)
در سی ام مارس 1930 ، کیچیرو دفتری در گوشه کاخانه نساجی دایر کرد و بهمراه چند مهندس تحقیقات بر روی موتورهای کوچک را آغاز نمود.

افراد زیادی او را به این کار تشویق کردند و بعضی ها هم سرمایه گذاری در این طرح را ساده لوحانه می دانستند.
ولی کیچیرو هم مصمم بود و هم معتقد به این اصل که نباید صرفا از آمریکایی ها تقلید کرد.

او می فرمود که می بایست خودروهایی را به تولید انبوه رساند که با شرایط ژاپن تطابق داشته باشد و قابل رقابت با مدل های خارجی باشد.

چه به لحاظ عملکرد و چه به لحاظ قیمت.
بدین ترتیب در سپتامبر سال 1930 واحد اتومبیل تویوتا بنیان گذاری شد.

کیچیرو یا جمع آوری افراد مستعد و لایق توانست محیطی را ایجاد کند که کارکنان گاه فراموش می کردند که غذا بخورند یا بخوابند.
آقای "ایچی تویودا" نیز توسط کیچیرو هستخدام شد و در این واحد مشغول کار شد."تویوتا موتور کورپوریشن" یا TMC در اوت سال 1937 تاسیس شد.

تمامی کارکنان اون وقت معتقد بود که رسالتی بر دوش اونهاست که با تولید خودرویی ژاپنی ، صنعت را در کشور توسعه دهند.

به این صورت بود که تمام دانش و مهارت فنی خود را برای اجرای این خواسته بکار بستند.
در سال 1963 "کیچیرو تویودا" توانست اولین کارخانه مونتاژ را تکمیل نماید.

طراحی این کارخانه با مساحتی معادل 25 هزار متر مربع طوری صورت گرفته بود که بتواند فرایند تولید را پوشش دهد.

در اون وقت فرایند تولید هنوز با مسائل بسیاری مواجه بود از جمله این موارد می توان به بد بودن مواد اولیه ، عدم تقسیم بندی مناسب نیروی انسانی ، کاستی هایی در موارد اولیه اشاره کرد.
نیروی پیش راننده در نوآوری های انقلابی
نولید خودرو با حفظ کیفیت مناسب هنوز آرزویی بیش نبود.

کیچیرو که توجه عمیقی به روش های تولید در کارخانه فورد داشت، سخت معتقد بود که راههایی برای تولید بهتر هم وجود دارد.

پس از تفکر زیاد ، او روش تولید بهنگام (just-in-time) را ابداع کرد.

کیچیرو میفرمود فقط باید اونچه را که نیاز هست تولید کرد و تحویل محصول می بایست در همان لحظه مورد نیاز صورت گیرد.

او معتقد بود که به این ترتیب می توان نیاز به انبار و موجودی های انبار را از بین بود.
برای گسترش این مفهوم ، کیچیرو جمله JUST-IN-TIME را با حروف بزرگ در پوسترهایی بر روی دیوارها نوشت و وقت زیادی را برای توجیه کارکنان گذاشت.

مثالی که کیچیرو از اون یاد میکرد این بود که اگر شما بخواهید سوار قطار شوید ، تفاوتی نمی کند که شما یک دقیقه دیر کنید یا یک ثانیه ، اگر دیر کنید ، قطار را از دست داده اید.

هدف از تولید بهنگام این نیست که به موقع تولید کنید ، به این معنی هست که تولید بیشتر از حد نیاز اتلاف هست.
این نگرش موثر واقع شد و روش تولید بهنگام به مرور در سیستم تولید تویوتا جای گرفت.
هنگامی که تولید در کارخانه جدیدکومورو آغاز شد ، کیچیرو کتابچه راهنمایی با ضخامت 10 سانتیمتر تهیه کرد که در اون به شرح روش اجرایی این مفهوم برای تمام مراحل تولید پرداخته شده بود.
جنگ جهانی در سال 1950 به پایان یافت و پس از اون ، این مفهوم نیاز به تغییر پیدا کرد.

در اون هنگام بود که با کمک "ایجی تویودا" اصلاحات لازم توسط قائم مقام تویوتا ، آقای "تاچی اونو" بر روی این سیستم فراخوان شد.
سال 1957 آغاز یکی از بزرگترین چالش ها برای تویوتا بود.

در اوت این سال دو مدل تویوتا CROWN به آمریکا صادر شد.

این دو خودرو اولین خوردوهای ژاپنی بودند که در خاک آمریکا فرود آمدند.
شوتارو کامی یا ، رییس وقت کمپانی تویوتا همان موقع تصمیمش را گرفته بود.

او میفرمود "امروز وقت این کار هست حتی اگر خودروهای ما دارای کیفیت لازم نباشد ، نباید این موقعيت را از دست داد.

ما وقتی برای نشستن و تماشا کردن نداریم.

ما به یک پایگاه نیاز داریم .

ممکن هست ابتدای کار برای ورود به بازار با مشکلاتی مواجه شویم ولی در تمام این اوقات تجربه های ارزنده ای می اندوزیم که عملکرد ما را بهبود خواهد بخشید."
وحشت اولین خودروهای ژاپن از بزرگراه های آمریکا
شرکت TOYOTA MOTOR SALES در اکتبر 1957 در آمریکا تاسیس گردید و اولین خودروهای CROWN را در ژوئیه 1958 به بازار آمریکا معرفی کرد.
اون وقت مجلات تخصصی اتومبیل از اون به عنوان خودرویی که آسایش خودروهای هستاندارد را دارد و به اندازه خودروهای کوچک اقتصادی هست معرفی کردند.

بدین ترتیب این خودرو توانست توجه زیادی را به خود جلب نماید.

در همان موقع بود که برای مدل های اولیه این خودرو مشکلاتی بوجود آمد.

خودرویی که در جاده های ژاپن از شهرت خاصی برخوردار شده بود ، در بزرگراه های طولانی آمریکا دچار مشکل می شد.

بدنه CROWN خیلی سنگین بود و در سرعت های بالا پایداری خود را از دست می داد.
این مشکل به این دلیل پیش آمد که ژاپن در اون وقت هنوز بزرگراه نداشت و این خودروها برای این کار تست نشده بودند.
در سال 1960 ، مدل بعدی که نام اون "تیارا" بود.

(در ژاپن به نام "کرونا" شناخته می شد) نتوانست فروش خوبی داشته باشد.

به همین دلیل نیز در دسامبر همان سال تویوتا صادرات خود را متوقف کرد.
با این تجربه تلخ ، تیم های تحقیق و توسعه تویوتا هدف جدیدی را برای خود تعریف کردند.

"تولید محصول با کیفیت جهانی".

در سال 1964 ، مدل جدید تیارا کامل شده بود و صادرات اون در آوریل 1965 از سر گرفته شد.

این خودرو که در اون وقت نسبت به خودروهای دیگر کوچک محسوب می شد ، می توانست مدت های طولانی در بزرگراه ها حرکت کند که این امر در دنیای خودروهای هم کلاس وقت هود امری بی سابقه بود.

با هستفاده از یک برنامه روش موثر ، فروش این خودرو به مرور افزایش قابل توجهی یافت.

صادرات از 3800 دستگاه در سال 1964 به 40700 دستگاه در سال 1967 افزایش یافت.
مشکلات کارگری با اعتماد حل می شود
اعتصابی که اتحادیه های کارگری در سال 1949 فراخوان نمودند موجب شد بسیاری از کارها متوقف شود.

بیش از 1100 شرکت از فوریه 49 تا ماه مارس 1950 ورشکست شدند و بیش از 510 هزار نفر شغل خود را از دست دادند.
تویوتا از این امر مستثنی نبود.

جریان پولی تویوتا تا حدی کند شده بود که ورشکستگی دیگر امری غیرممکن پنداشته نمی شد و نیاز به 200 میلیون ین پول نقد مورد نیاز شرکت بود تا این خطر را رفع کند.
گروهی از موسسه مالي ها در آخرین لحظات تصمیم گرفتند که این وام را در اختیار تویوتا برنامه دهند اما با شرایطی که خودشان تعیین می نمايند.

یکی از این شروط ، ساوقتدهی مجدد شرکت بود که موجب می شد فروش شرکت از طریق شرکت مجزایی صورت گیرد و به همین دلیل در آوریل 1950 شرکت فروش تویوتا موتورز تاسیس شد.
در دسامبر 1949 ، شرکت توانست یادداشت تفاهمی با اتحادیه کارگری اون وقت به امضا برساند که برپايه اون 10% حقوق و مزایا کسر می شد و در عوض ، شرکت تعهد کرد از برنامه تعدیل نیروی انسانی خود دست بکشد.

از ابتدای سال 1950 ، وضعیت روز بروز بدتر شد و در آوریل همان سال اعتصابات شروع شد ، مذاکرات بین کارگران و مدیران به طول انجامید و هر روز لحن های صحبت فی مابین تندتر می شد.
این کشمکش دو ماه به طول انجامید و سرانجام در دهم ژوئن سال 50 یادداشت تفاهمی برای بازسازی ناراحتی های عمیقی را بدنبال داشت ، یکی از اونها ، هستعفای رییس وقت شرکت ، آقای "کیچیرو تویودا" و بسته شدن تعدادی از کارخانجات بود.

اما بازسازی در مسیر خود برنامه گرفته بود.

این برهه از وقت تلخکامی های زیادی برای تویوتا بهمراه داشت.

تجربه هایی که مدیریت و نیروهای کارگری اصلا مایل به تکرار اون نیستند.
پس از این مناقشات ، مدیریت و نیروی کارگری تویوتا به خوبی دریافتند که تبهات این امر چه مسائلی می تواند باشد و لذا چارچوبی تدوین شد که برپايه اون ، شرایط کارگری با پیشرفت شرکت بهبود می یافت.

با صنعتی شدن ژاپن و دنیا در اون وقت ، این چارچوب همکاری توانست سنگ بنای خوبی برای افزایش تولید به همراه رضایت منطقی کارکنان باشد.

همچنین در سال 1960 که تجارت آزاد شد ، مدیریت و نیروی کارگری توانستند دست به دست هم بسیاری از مشکلات ناشی از بازار رقابتی ایجاد شده را برطرف نماید.
علیرغم ساوقتدهی های مکرر و تغییرات پايه ی در صنعت خودروسازی جهانی ، این توافقات و سیاست ها همچنان در تویوتا حاکم هستند.

مجموع تولیدات کارخانجات تویوتا از ابتدای تاسیس تا پایان سال 99 به یکصد میلیون دستگاه رسید.
اکنون تویوتا بزرگترین ، با کیفیت ترین و پرسود ترین کمپانی خودروسازی دنیاست و همچنین دومین تولید نماينده از لحاظ تعداد که توانست در جشن صد سالگی کمپانی فورد اونرا از مقام دوم به سومی کشید و در جایگاه دوم پس از جنرال موتور برنامه گرفت.
در اوایل دهه نود تویوتا تصمیم به ورود به دنیا خودروهای لوکس گرفت و چون در نظر امت نام تویوتا نمیتوانست تداعی نماينده یک خودروی لوکس باشد تویوتا تصمیم گرفت نام Lexus (لکسس یا لکسوس) را هستفاده کند که بیشتر در بازار آمریکا فروخته میشود.
تویوتا توانست نام لکسس را از یک تازه وارد در ابتدای دهه نود به یکی از با کیفیت ترین خودروها در اوایل قرن جدید برساند و فاصله اش با بهترین اتومبیل های لوکس را به کمترین حد برساند.


15:


16:فورد
دست راست آقاي فورد ; آقاي هارولد ايشانلز در دوران نوجواني از راه چاپ کارت ايشانزيت امرار معاش ميکرد .پس در سال 1903 هنگامي که هنري در جستجايشان يک آرم براي شرکت خود بود آقاي ايشانلز ماشين چاپ قديمي مدل جان بول خود را گردگيري کرد.
مدل ظاهري آرم همان چيزي بود که براي کارت ايشانزيت خودش هستفاده کرده بود.بيضي در سال 1912 ظاهر شد و رنگ آبي در سال 1927 اضافه گرديد.هنري فورد در روز 30 جولاي 1863 در شهر Greenfield ميشيگان به دنيا آمد.

فورد در سن 16 سالگيمزرعه خانوادگي خود را رها کرده و راهي شهر صنعت و ماشين يعني ديترايشانت شد چون هيچ علاقه اي به چراندن گاو و گوسفند نداشت.
او در سال 1891 بعنوان سرمهندس شرکت روشنايي اديسون مشغول به کار مي شود.در اينجا فورد ميتوانست تا اندکي از غطش علاقه به صنعت و اتومبيل بکاهد ولي اين هم براي او کافي نبود.

در سال 1896 هنري فورد اولين اتومبيل خود با نام Quadricycle مي سازد.

براي امت اون وقت که به گاري و درشکه عادت داشتند ديدن چنين وسيله اي تعجب آور بود.

در سال 1899 فورد پس از 8 سال کار در شرکت رو شنايي اديسون ، رسما وارد دنياي اتومبيل سازان مي شود.

فورد به عنوان شريک مالي و سرمهندس همکاري خود با شرکت تازه تاسيس Detroid Automobile Company را آغاز مي نمايد.

اين شرکت ساليانه تعداد اندکي اتومبيل توليد مي کرد.

در سال 1911 Henry Ford Company يا شرکت هنري فورد تا سيس مي شود ولي به دلايل نامعلوم با عدم موفقيت مواجه مي شود (شايد به اين دليل که فورد يک مهندس بود نه يک تاجر) .

در سال 1902 فورد توسط موسسه ماليداران که سهامداران اصلي ين شرکت بودند از کار برکنار مي شود و اين شرکت تازه تاسيس به کارخانه Cadillac Motor Car Co تغيير نام مي دهد.
ولي او همانند فروچو لامبورگيني و انزو فراري آدمي نبود که از رو برود.
يک سال بعد يعني سال 1903 ، کارخانه اتومبيل سازي فود تاسيس شد ولي با رايشانه اي متفاوت.
سياست اصلي فورد ساخت اتومبيلي بود که حتي الامکان ارزان و بادوام باشدو فورد مي خواست اتومبيلي بسازد که قطعات يدکي اون در سرتاسر آمريکا يافت شود.

او براي نيل به اين هدف با 11 شخص ثروتمند وارد مذاکره شده و کار خود را با سرمايه اس معادل 28 هزار دلار آغاز کرد.اولين اتومبيلي که خط توليد اين کارخانه را ترک کرد فود مدل A محصول سال 1903 بود ولي اين اتومبيل تفاوت آشکاري با تمامي هم قطارانش داشت.

فورد مدل A به روش "توليد انبوه" ساخته مي شدو نه به صورت محدود.

شبکه فروش قطعات يدکي و خدمات تعمير اون در سرتاسر خاک آمريکا داير شده بود و البته رقباي فورد کاملا غافلگير شده بودند.
در سال 1908 مدل T توليد مي شود.
در سال 1910 اولين کارخانه توليد انبوه اتومبيل در Highland Park ميشيگان رسما آغاز به کار مي نمايد.
در سال 1913 اولين خط توليد متحرک در Highland Park راه اندازي مي شود.
در سال 1914 فورد فراخوان ميکند که با پرداخت 5 دلار در ازاي 8 ساعت کار قصد دارد سود کارخانه را با کارگران خود شريک شود.

اين تصميم يک حرکت ظريف و زيبا براي ترقيب کارگران به بهتر کار کردن بود.
در سال 1915 فورد با کشتي اختصاصي خود موسوم به Oscar ll که اونرا کشتي صلح ناميده بود ، راهي نروژ مي شود تا در تلاشي بي فايده به جنگ جهاني اول پايان دهد.
در سال 1919 Edsel B .

Ford پسر هنري فورد به سمت رياست کارخانه فورد منصوب مي شود.
در سال 1921 کمپاني فورد با توليدي بالغ بر 55 % کل اتومبيل ها ، به بزرگ ترين توليد نماينده اتومبيل در جهان تبديل مي شود.
در سال 1932 اولين اتومبيل فورد با موتور هشت سيلندر خورجيني توليد مي شود.
در سال 1943 Edsel B .

Ford بطور ناگهاني و در سن 49 سالگي پدر خود را براي هميشه تنها مي گذارد.
هنري فورد خود رد سال 1947 و در سن 83 سالگي با دنياي اتومبيل ، دنيايي که شايد خود او در پيدايش اون مهمترين نقش را داشت ، خداحافظي کرد در حالي در منزل خود در Dearborn از توابع Fair Lane خاطرات شيرين گذشته را مرور مي کرد.

هنري فورد همانند تمامي اوناني که نامي بزرگ ایجاد کردند انسان بزرگي بود.
آرم کاخانه فورد عبات هست از يک زمينه بيضي شکل به رنگ آبي که در اون کلمه FORD با خط نستعليق نوشته شده هست.

زمينه آبي نشانگر آسمان هست ، آسماني پهناور که وسعت اين کارخانه را تداعي مي نمايد ، آسماني که ساير ستاره هاي اتومبيل سازي هر از گاهي در اون چشمک مي زنند!
امروز 7 کمپاني اتومبيل سازي در زيرمجموعه کمپاني فورد برنامه دارند
Aston martin ,land Rover , Jaguar , Volvo , Mazda , Mercury , Lincoln
جدیداً فورد فراخوان نموده قصد فروش جگوار را دارد و همچنین بخش لندروور از اون فورد هست و جز قسمتی که به چین فروخته شد نیست.
اين کمپاني سومين توليد نماينده اتومبيل دنياست.


17:


18:


پورشه
نشان پورشه نشان محلی شهر اشتوتگارت هست.اسب علامت مزرعه اشتات, شاخها و خطوط مشکی و سرخ بخشی از نشان سلطنتی پادشاهی وورتمبرگ هست.
در سال 1930 Ferdinand Porsche پس از كسب تجربه لازم در كارخانه Austro Daimler و نيز كمپاني Ster بزرگترين كارخانه ماشين سازي اتريش شركت طراحي خود را افتتاح كرد.
اولين طرح او پروژه 12 , ماشينس بود با موتور 5 سيلندر كه با آب خنك مي شد و به سفارش Zundapp طراحي شده بود.اين طرح به علت قيمت بالايي كه داشت موفقيت چنداني كسب نكرد.

پروژه مشابهي براي N.S.U در ژانايشانه سال 1934 طراحي شد كه ماشيني 4 سيلندر و مجهز به سيستم خنك شونده با هوا بود.هنگاميكه فروش N.S.U گسترش يافت اين طرح نيز متوقف شد.
در همان سال Porsche از طرف هيتلر ماموريت يافت تا ماشيني جهت مصرف عموم بسازد, كه چگونگي ساخت اين اتومبيل را در تاريخچه VolksWagen خواهم نوشت.در دهه 1930 Porsche جهت آشنايي با تكنولوژي اتومبيل سازي به كشورهاي امريكا و انگلستان سفر كرد و در سال 1937 با Henry Ford ملاقات نمود و در مورد ايده اتومبيل امتي با او صحبت كرد.
Porsche فعاليت خود را به پروژه هاي VolksWagen محدود نكرد و اون را گسترش داد كه اين امر منجر به ساخت ماشين 16 سوپاپه اي بنام Auto Union P Wagen شد كه در مسابقات Grand Prix چندين كورد بجاي گذاشت.
او در زمينه توليد تجهيزات جنگي نيز فعاليت داشت كه حاصل اين تلاش طراحي تانك Tiger بود.به سبب خدمات Porsche به آلمان در اوج جنگ هيتلر به او لقب پروفسور داد.
Porsche سالهاي جنگ را در اشتوتگارد گذراند و در سال 1945 بوسيله امريكائيان دستگير و به فرانسه تبعيد شد.او دو سال زنداني بود.

اما ايتاليايي ها يك ميليون فرانك براي بازگشت Porsche به تيم طراحي كارخانه Cisitalia پرداختند كه اين اقدام منجر به آزادي او در آگوست سال 1947 شد.
Porsche در اواخر سال 1947 تصميم به ساخت ماشينهاي اسپورت گرفت.اولين اتومبيل Project356 نام گرفت كه ماشيني سبك , رو باز , دو نفره مجهز به موتور 1131cc بهبود يافته Volkswagen بود.پس از اون اولين شاسي در مارس سال 1947 تكميل شد و در ناه مي بدنه روباز اون نيز توليد گشت.

يك سايشانيسي اولين نمونه را در ماه سپتامبر خريداري كرد و در ماه آگوست خط توليد اتومبيل هاي اسپورت راه اندازي شد.

اين مدل براي اولين بار در سال 1949 در نمايشگاه Geneva با موتور 1086cc به نمايش گذاشته شد.البته در ابتدا برنامه بر اين بود كه اين اتومبيل با موتوري 1131cc به بازار عرضه شود.اولين سري پنجاه تايي اين ااومبيلها در كارخانه Gmund ساخته شدند.اما Porsche دريافت كه به فضاي بيشتري نياز دارد و سر انجام در سال 1949به اشتوتگارد برگشت.تا اون سال كمپاني داراي 150 كارمند بود و نيز تا سال 1950 تقريبا 300 اتومبيل توليد كرده بود.
در مارس 1951 پانصدمين Porsche توليد شد و سه ماه سپس اين جريان مدلهاي اين كمپاني به صورت جدي در دنياي رقابت كارخانجات اتومبيل سازي مطرح شدند.Ferdinadn poesche در ژانايشانه 1952 در گذشت و پسرش جانشين او شد.مدل 356 ابتدا در سال 1951 با موتور 1500cc و سپس در سال 1955 با موتور 1600cc به بازار عرضه شد.
ده هزارمين Porsche در مارس 1956 ساخته شد كه تا اون وقت بسياري از اتومبيلها به امريكا صادر شده بودند و در اواخر دهه 1950 كارخانه سالانه 8000 دستگاه اتومبيل توليد مي كرد.

توليد مدل 356 تا سال 1964 ادامه يافت تا اينكه در اين سال مدل معروف 911 جايگزين اون گرديد.
مدل 911 در سپتامبر 1964 با موتور 911Turbo را توليد نمود.حجم موتور 911 در سال 1977 به 3300cc افزايش پيدا كرد و اين مدل هم اكنون از پر شتابترين اتومبيلهاي جهان هست.
علارغم محبوبيت زياد مدلهاي مختلف 911 , سال 1975 سال بدي براي اين كمپاني بود و فروش به كمتر از 10000 دستگاه اتومبيل در سال كاهش يافت.اما مدل نسبتا ارزان 924 كه در سال 1977 -پس از مدل 928-عرضه شد , پورشه را از خطر ورشكستگي نجات داد.

اين مدل تحول بزرگي در صنعت اتومبيل سازي محسوب مي شد زيرا ابتكارات جديدي در اون بكار رفته بود كه از اون جمله مي توان به عقب بودن موتور سيستم خنك كننده آبي و ديفرانسيل عقب اشاره كرد.
مدل توربو شارژر دار 924 در سال 1979 ساخته شد و سپس اتومبيل Carrera Turbo نيز به بازار عرضه شد.
Porsche از اختلافات زياد بين مدلهاي 924 و 928 آگاه بود لذا در سال 1928 مدل 944 با موتور 2479cc را به بازار عرضه كرد.

اين اتومبيل مدلي بين 924 و 928 بود.
مدل (Cabriolet) درشكه اي 911 نيز در همان وقت عرضه شد.سر انجام مدل نهايي 911 در سال 1985 مجهز به توربوشارژر دوقلو و بدنه اي سبك از جنس كولار و 4WD به بازار عرضه گرديد.اين مدل مسابقه اي B 959 نام گرفا و هر 250 دستگاه اون قبل از ساخت به فروش رفت.
Porsche به بهبود مدلهاي اوليه خود همچنين گفت و S 928 با موتور 4 سوپاپه در سال 1985 و 924 -كه به خاطر بازدهي كمش اغلب مورد انتقاد بود- با موتور تضعيف شده در سپتامبر سال 1985 در كلاس S عرضه شد.
در سال 1988, Carrera 4 در بيست و پنجمين سالگرد تولد 911 به بازار عرضه گرديد.اين اتومبيل مدلي با قدرت 250 اسب بخار و دو ديفرانسيله (4WD) بود.
مدل 911 كه طراحي موتور اون به سال 1912 بر ميگردد همچنان به پيشرفت خود همچنين گفت تا اينكه سرانجام به محبوبترين مدل Porsche تبديل شد.


19:


20:


مرسدس
ستاره سه پر مرسدس بنز نشان تسلط اون بر زمین ,دریاو آسمان هست.این نشان برای اولین بار روی دایملر 1909 دیده شد و ترکیبی بود برای نشان دادن تاج افتخار بنز در تاریخ 1926.

نشان کنونی حلقه محاط بر ستاره در تاریخ 1937 طراحی شده هست.

مرسدس نام يك دختر اسپانيايي هست و اصولاً‌ يك اسم اسپانيايي هست كه به معناي وقار و زيبايي هست.
اون آرم جاودان در سال 1903 طراحي گرديد اما در سالهاي 1909 ( دو بار ) ،‌ 1916 و 1921 تكامل يافت تا اينكه در سال 1926 به يك ستاره طلايي با دايره اي كه دور اون را محصور كرده بود تبديل گرديد و تا به امروز به همين شكل و شمايل ماند.

كارل بنز در بيست و پنج نوامبر سال 1844 در كاسروه ( يكي از شهرهاي آلمان ) پا به عرصه وجود گذاشت وقتي دو ساله بود پدرش درگذشت .

با وجود وضع بد مالي ‌، مادرش امكانات آموزشي را براي او فراهم نمود .

كارل بنز دبيرستان را زير نظر (( فرديناند رتين بافر )) به پايان رساند و سپس اون در دانشكده فني در شهر كاسروه ادامه تحصيل داد .

هموقت با تحصيل يك دوره دو ساله را در يك كارخانه فني و مهندسي در كاسروه گذراند در مدتي كه اونجا بود ،‌ كارل تجربه هاي مقدماتي را در همه زمينه هاي فني كسب كرد .

اولين تجربه كاري او ،‌ به عنوان يك طراح در ساخت يك كارخانه در شهر (( مانهايم )) بود .

ايشان در سال 1868كارش را از دست داد و جذب شركتي به نام ((‌ Gebruder Benckiser Eisen werke und Maschines Fabrik ))‌ شد اين شركت بيشتر كارهاي ساختماني و پلسازي انجام مي داد .

سپس در كارخانه (( Ben ckiser )) در ايشانن مشغول بكار شد .
در سال 1871 اولين شركت خود را در مانهايم به كمك يك مكانيك به نام آگوست ريتر تاسيس كرد و به زودي معلوم شد ريتر همكار مناسبي نيست در نهايت بنز تنها با كمك نامزدش ‌، برتا رينگر ،‌ موفق شد بر موانعي كه سد راه او شده بودند پيروز شود يكي از دلايل پيروزي او اين بود كه برتا جهيزيه اش را فروخت و بنز توانست سهام ريتر را خريداري نمايد .
در سال 1872 برتا و كارل ازدواج نمودند.

كارل و برتا پنج فرزند به نامهاي ايگن ( 1873 ) ،‌ ريچارد (‌1874 ) ‌، كلارا ( 1877 ) ‌، تايلد ( 182 )‌ ‌، الن (‌1890 ) داشتند .
بنز ابتدا در تجارت موفقيتي بدست نياورد و خوش شانس نبود .براي مثال (( Iron foumdry and mechanical work shop )) كه از كارگاههاي او بود توسط ماموران سلطنتي مصادره شد در طول اين مدت كارل تمام توانايي اش را رايشان توسعه موتورهاي دو وقته متمركز كرد .
بنز چند امتياز مهم براي توليد و تكميل كردن موتور دو وقته اش دريافت كرد ‌، و تا وقتي كه به هستانداردهاي مورد نظرش نرسيد ‌، دست از كار نكشيد به عنوان مثال يكي از اين امتيازهايي كه به بنز اعطا شد اين بود كه سيستم موتورهاي سرعتش را تنظيم كند ايشان با كمك مخترعان و همكاران جديدش ‌، عكاس معروف (( اميل بوهلر )) و برادرش،‌ يك بازرگان و با پشتيباني مالي يك بانك در مانهايم يك شركت سهامي در سال 1882 تاسيس كردند و اون را (( Gas motoren-fabrik Mannheim )) ناميدند.

كارل بنز 50‌% از سهام شركت را در اختيار داشت او به عنوان يك عضو هيئت مديره و سهام دار از حق اظهار نظر كمتري نسبت به ديگران برخوردار بود همكارانش (( ديگر سهامداران )) سعي كردند كه نفوذشان را در شركت بيشتر كنند و بالاخره اين برخوردها باعث شد كه بنز شركت را در سال 1883 ترك كند .
در سال 1883 بنز يك پشتيبان مالي ديگر را در ماكس رز پيدا نمود او كسي نبود جز (( بردريك ايشانلهم ابلينگر )) .

فردريك فروشگاه دوچرخه فروشي را اداره مي نمود و بنز علاقه وافري را به وسايل موتوري در او يافت .

در اكتبر همان سال بنز و 2 نفر ديگر كه يكي از اونها فردريك بود شركت ((‌ Benz & co )) را تاسيس نمودند نيرايشان كار اين شركت به 25 نفر مي رسيد .

اين كمپاني تا جايي پيشرفت كرد كه قادر بود امتياز توليد موتورهاي بنزيني را واگذار كند
اكنون بنز مي توانست بيشتر وقتش را وقف توسعه موتورهاي اتومبيل كند.

ايشان راه خايشانش را از دايلمر جدا كرد و موتور چهار وقته بنزيني خودش را بر رايشان كالسكه اي نصب كرد.

در سال 1886 بنز از اولين خودرايشان خود پرده برداري كرد و اونرا به نمايش عمومي گذاشت .
بين سالهاي 1885 تا 1887 ،‌ سه مدل از اين نوع خودروها را طراحي كرد.

مدل اول كه بنز اونرا در سال 1906 به موزه آلمان اهداء كرد.

مدل دوم كه چندين بار طراحي و بازسازي شد.

مدل سوم كه از چرخهاي چوبي هستفاده مي كرد و (( برتا )) براي اولين بار با اين خودرو به مسافرتي طولاني رفت .
در سال 1886 توليدات بنز جوابگايشان تقاضاي امت براي خودرو نبود و او(( Benz & co .

Rheinische Gas motoren Fabrik )) را به كارخانه بزرگتر در والدهافتتراس منتقل نمود.

دراين كارخانه تا سال 1908 خودرو توليد مي شد.

در سال 1893 مرسدس بنز خودروهايي توليد مي كرد كه مجهز به محورهاي پيچشي بود .
بين سالهاي 1894 تا 1901 بنز خودرو مدل (( velo )) را در كارخانه ((Benz & co )) توليد مي كرد.

اين خودرو از قيمت متعادلي برخوردار بود و از اين خودرو دو نفره جمعاً‌ 120 دستگاه توليد شد.

بتدريج Benz & co به قدري پيشرفت كرد كه پيشتاز در امر خودرو سازي شد و در نهايت در سال 1899 به يك شركت سهامي تبديل شد
(( جوليوس گان )) عضو هيئت مديره و مسئول امور بازرگاني شركت شد كارگران قسمت توليدي از 50 نفر در سال 1890 به 340 نفر در سال 1899 رسيد.

در همين سال بنز به تنهايي 572 دستگاه خودرو توليد كرد .
24 ژانايشانه 1903 ‌، روزي بود كه كارل بنز از كارهاي فني كناره گيري كرد‌، و به عنوان ناظر هيئت مديره به كار خودش ادامه داد.

اين اقدام او نتيجه مشاجره اي بود كه با مدير عامل داشت زيرا مدير عامل تصميم داشت كه از طراحان فرانسايشان در طرح مانهايم هستفاده كند و هدفش مقابله و رقابت با (( مرسدس )) بود .

همينطور دو پسر كارل ‌، ايگن و ريچارد ‌، همراه با اين اقدام او شركت را ترك كردند اگر چه ريچارد در سال 1904 به عنوان مدير توليد خودروهاي مسافرتي به شركت برگشت.

در پايان همان سال كل فروش شركت 3480 دستگاه بود .
در سال 1906 كارل بنز شركتي بنام (( Carl Benz shone )) در ليدنبورگ تاسيس كرد .
سهامداران اين شركت خودش و پسرانش بودند در ابتدا اونها سعيشان بر اين بود كه خودروهايي با موتور بخار توليد كنند با اين حال ‌، وقت به سرعت تغيير مي كرد و تقاضا براي اين موتورها به سرعت رو به كاهش بود .

اونها مجبور شدند كه خط مش را تغيير دهند.

در سال 1923 تعدادي از (( Benz 350 )) توليد شد.

در اين وقت ،‌ خانواده بنز به شهر ليدنبورگ مهاجرت كردند.

در سال 1912 ايشان شركت را به عنوان يك شريك ترك كرد و پسرانش ‌، ايگن و ريچارد را تنها گذاشت.

شركت به سرعت پيشرفت كرد و شعبه هايي در بازارهاي مختلف ايجاد كرد.

براي مثال در انگليس خودروهاي توليدي اين شركت ‌، بخاطر كيفيت بالايي كه داشتند به عنوان تاكسي بكار گرفته شدند و هر روز به محبوبيت اونها اضافه کرده مي شد .

در سال 1923 كارل آخرين خودروهاي توليدي خود را ساخت.

اين خودرو يكي داراي 8 و ديگري 25 اسب بخار قدرت توليد مي كرد.

هر دو اين خودروها را بنز براي هستفاده شخصي خودش نگه داشت و از اونها لذت برد و هرگز اونها را نفروخت اين خودروها امروزه در موزه نگهداري مي شوند .
كارل بنز در چهارم آوريل 1929 در منزلش واقع در ليدنبورگ در گذشت و امروزه خانه اش به عنوان دفتر مركزي مرسدس بنز هستفاده مي شود .


21:


22:


مازاراتی
مانند آلفا رومئو سمبل شهر بولونیا هست که این خودرو برای اولین بار در اون تولید شد.
ايتاليا از ديرباز کانون صنعت و هنر اروپا بود در اوايل قرن بيستم و در بحبوحه انقلاب صنعتي مبحث اتومبيل تبديل به مشغله ذهني اهل فن شده بود در حال پرورش هستعدادهاي درخشاني بود که نام بسياري از اون ها در دنياي اتومبيل جاودانه شد.
هفت برادر مازراتي درVogheraاز توابع بولونيا بدنيا آمدند.پدر اين هفت پسرRodolfo Maserati يک راننده لوکوموتيو و مادرشان Carolina Rosi نام داشت .بزرگترين برادر کارلو در سال 1881 بدنيا آمد و پس از او بيندو وآلفيري, ولي آلفيري پس از چند ماه درگذشت ونام خود را به پسر بعدي داد .پس از اونها ماريو , انتنوره و ارنستو پسرهاي بعدي خانواده بودند.تمامي اين پسر ها مانند پدر خود به صنعت و اتومبيل رايشان آوردند بجز ماريو که رشته نقاشي را همچنين گفت .فرموده مي شود آرم مازراتي نيز توسط همين پسر يعني ماريو ابداع شده هست.ابتدا کارلو بود که با طراحي يک موتور تک سيلندر نام اين خانواده را بر سر زبان ها انداخت .او در يک کارخانه دوچرخه سازي کار ميکرد و موتور خود را براي ساخت يک وتور سيکلت کوچک بکار برد .او در سال 1900 رکورد سرعت 50 کيلومتر بر ساعت را ثبت کرد و توانست با موتور سيکلت خود در بسياري از مسابقات برنده شود.کارلو در سال 1901 به فيات و در سال 1903 به ايزوتا فرانچيني نقل مکان کردهو در اونجا مشغول به کار شد.او برادر کوچکتر خود يعني آلفيري را نيز با خود به ايزوتا فرانچيني برد اگر چه آلفيري 16 سال بيشتر نداشت .آلفيري پس از مرگ ناگهاني کارلو در 29 سالگي کار برادر خود را با همان جديت دنبال کرد .بيندو و انتنوره نيز کمي بعد به ايزوتا فرانچيني پيوستند.ايزوتا فرانچيني در سال 1912 و به لطف سعي وتلاش برادران مازراتي به يک شرکت بين المللي با شعباتي در آمريکا و آرژانتين تبديل شد.
حالا برادران مازراتي تجربه اعتبار و سرمايه لازم را در اختيار داشتند .آلفيري که برادر ارشد بود در سال 1914 کارخانه Societ Anonima Officine Alfieri Maserat را پايه گذاري کرد ولي کار مازراتي ها کماکان تقايشانت و تيونينگ اتومبيل هاي ايزوتا فراچيني بود.در سال 1926 اولين اتومبيلي که کاملا کار مازراتي ها باشد با نام Tipo 26 توليد شد.
آلفيري در روز 3 مارس 1932 درگذشت و رياست کارخانه به بيندو واگذار شد.پس از اون بود که با ورود رانندگان و مهندسان کم نظيري چون Nuvolari به کارخانه مازراتي آوازه اين اتومبيل در دنيا پيچيد.
آرم مازراتي عبارت هست از يک نيزه سه شاخ که توسط يکي از برادران مازراتي با نام ماريو طراحي شده و به نيزه اي اشاره ميکند که در دست نپتون (يکي از الهه هاي يونان ) برنامه دارد .مجسمه اين الهه در ميدان مرکزي شهر بولونيا برنامه دارد شهري که مازراتي در اون ایجاد شد.


23:


24:Lamborghini
لامبورگینی


Ferrucio Lamborghini در سال 1916 در شمال شهر Bolonga واقع در ايتاليا متولد شد.او تحصيلات خود را در زمينه اتومبيل هاي صنعتي كشاورزي به پايان رساند و سپس وارد ارتش شد و در قسمت نيرايشان هوايي مشغول به كار گشت.

او عاشق اتومبيلهاي سريع بود و رايشاناي سرعت در سر مي پروراند.ايشان در سال 1947 به تقايشانت يك اتومبيل Fiat پرداخت و در سال 1948 با اين اتومبيل در يك مسابقه Mille Miglia شركت كرد.
در سال 1949 لامبورگيني كمپاني خود را تاسيس كرد.اين كمپاني كار خود را با توليد سيستمهاي هوائي گرمازا و سرمازا آغاز نمود.
رايشاناي ساخت اتومبيل باعث شد تا در سال 1963 تصميم به ساخت اتومبيلهاي مدرن بگيرد.

اولين اتومبيل او 350GTV نام داشت كه اين مدل از يك موتور V12 به حجم 3500cc هستفاده ميكرد.اين اتومبيل در نمايشگاهي در شهر تورين به نمايش گذاشته شد و از سال 1964 توليد اون آغاز گشت.

كمپاني در سال 1963 تمام قطعات مورد نياز اتومبيلهايش را در داخل كارخانه خود توليد ميكرد.
در سال 1964 Lamborghini گيرباكس پنج دنده ZF را ارائه نمود كه اين گيرباكس يكي از بهترين گيرباكس هاي ساخته شده تا اون وقت محسوب ميشود.
در نوامبر 1965مدل Miura P-400 در شهر تورين ساخته شد و اين اتومبيل با يك مدل به نام 400-Gt با حجم موتور 4000cc پشتيباني شد.در اين وقت لامبورگيني به عنوان يك رقيب بسيار جدي براي كمپاني Ferrari مطرح بود.
اتومبيل Marzal با يك موتور شش سيلند به حجم 2000cc در سال 1967 ساخته شد.اگر چه اين مدل در تعداد انبوه توليد نشد اما راه را براي توليد مدل Espada كه يك اتومبيل 4 سرنشينه بود هموار كرد و اين اتومبيل در سال 1968 به بازار عرضه شد و در سال 1970 مدل Jarama جايگزين اين اتومبيل گشت.
در سال 1971 V8 Urraco با حجم 2500cc اولين اتومبيلي بود كه لامبورگيني براي ورود به بازار اتومبيلهاي اسپورت كوچك توليد كرد.اما اين اتومبيل جذابيتي مانند ديگر محصولات اين شركت نداشت.
يكي از مدلهاي موفق و بسيار سريع Lamborghini به نام That's it در سال 1973 به بازار عرضه شد.در سال 1972 Ferrucio Lamborghini تصميم گرفت تا خود را بازنشسته كند و كنترل كمپاني خود را به Georgs Henry Rosetti سپرد.

بعدها Rosetti قسمتي از كمپاني را به يكي از دوستان خود به نام Leimer واگذار كرد.
كمپاني به علت نوسانات اقتصادي موجود در ايتاليا دچار مشكلات مالي شد و مجبور به ساخت اتومبيل براي ديگر كارخانه ها گرديد.از اين سري اتومبيل ها مي توان به مدل اسپورت M1 اشاره كرد كه به سفارش شركت BMW ساخته شد.
در سال 1981 مدل Jalpa با حجم موتور 3500cc ارائه شد.در سال 1985 موتوري با حجم 5200cc و قدرت 455hp توسط اين كمپاني به بازار عرضه شد.موضوع قابل توجه در اين موتور وجود 4 سوپاپ در هر سيلندر بود.
اين كمپاني بعدها تحت نظر Chrysler در آمد و توليدات خود را با عرضه اتومبيل LM002 كه يك موفقيت بزرگ بود ادامه داد.
از ديگر اتومبيلهاي اون ميتوان به مدل Diablo با حجم موتوري معادل 5700cc و قدرتي در حدود 492bhp اشاره كرد.
توليد اتومبيلهاي رايشانايي اين شركت از 350 دستگاه در سال 1989 به 2500 دستگاه در سال 1994 رسيد.اين كمپاني همچنان يكي از بهترين توليد كنندگان اتومبيلهاي اسپورت در جهان هست.


25:


26:


فولکس واگن


اين كمپاني بر اثر آرزوري دو نفر با شخصيتهاي كاملا متفاوت بوجود آمد: Adolf hitler وporsche.
Adolf Hitler فردي بود كه علاقه شديدي به اتومبيل داشت اگر چه هرگز نتوانست رانندگي را تجربه نمايد.او علاقه بسياري به مسابقات اتومبيل راني داشت و همينطور بسيار علاقه مند بود تا اتومبيلي در اختيار امت باشد كه همگان بتوانند اون را خريداري كنند.

شخص ديگر Porsche بود .

او نيز همانند هيتلر آرزو داشت اتومبيلي بسازد تا همگان قدرت خريد اون را داشته باشند.تنها تفاوت او با هيتلر بي توجهي Porsche به سياست بود.
porsche در سال 1875 متولد شد و اولين اتومبيل كوچك خود را در سال 1922 ساخت.او آرزايشان خود را براي ساخت اتومبيل همگاني در سال 1930 با ايجاد كارخانه اي برآورده كرد.

او تصميم داشت اتومبيل هايي بزرگتر با كارآيي بالاتر و قيمت پايينتر توليد كند.

او فعاليتش را در سال 1931 با كار بر رايشان Project 12 آغاز كرد و براي اين اتومبيل موتوري 5 سيلندر طراحي كرد.ايشان با حمايت هاي هيتلر توانست اين اتومبيل ها را نسبت به بقيه اتومبيل هاي موجود در آلمان بسيار ارزان تر و در حدود نصف قيمت ارائه كند.

Porsche سه مدل اول خود را در گاراژ خانه اش توليد كرد.و سپس طرح هايش را در اختيار كمپاني Opel برنامه داد و Opel نيز توانست اتومبيلهايي موفق با قيمت هاي ارزان توليد نمايد.Porsche در اكتبر سال 1936 اتومبيلي بهينه توليد كرد كه اين مدل كولردار از موتوري 985cc هستفاده مي كرد.

اين اتومبيل در تست هايي كه از اون به عمل آمد موفق نبود و در اين آزمايشات عمر موتور اون بسيار كوتاه پيش بيني شد و سيستم ترمز اون نيز اطمينان لازم را نداشت.
هيتلر براي اصلاح اين مدل سرمايه گذاري كرد و در نتيجه اين سرمايه گذاري سه ماه بعد كمپاني VolksWagen به معني" گروه توليد كننده اتومبيلهاي امت آلمان" تاسيس شد.
در ابتداي كار حدود 30 مدل مختلف اتومبيل ساخته شد كه تمامي اين مدلها توسط ارتش آلمان تست شدند.Porsche نيز به مطالعه بر رايشان اتومبيل هاي آمريكايي به منظور بالا بردن كيفيت اين توليدات پرداخت.

هيتلر در سال 1938 شعبه جديدي براي اين كمپاني تاسيس كرد و اين قسمت جديد از ماه اكتبر همان سال توليد اتومبيل هاي ارزان قيمت را براي افرادي كه قدرت خريد اتومبيلهاي گران قيمت را نداشتند آغاز كرد.

اولين اتومبيل هاي اين كمپاني KdF-Wagen از محصولات قبل از جنگ ميباشد و از ديگر توليدات قبل از جنگ مي توان به مدل 210KdF-Wagen محصول سال 1939 اشاره كرد.اين نام توسط "هستلر" براي اين اتومبيل انتخاب شده بود اما همگان اونها را با نام Beetle مي شناختند.
در طي جنگ اين كمپاني بر اثر بمباران هوايي شديدا آسيب ديد و پس از جنگ ارتش انگلستان كنترل اين كمپاني را در دست گرفت.اولين اقدام ارتش انگلستان تغيير نام اتومبيل KdF به Wolfsbeurg بود.پس از اون اتومبيلهاي Beetle به كشورهاي ديگر صادر شدند اما نتوانستند از فروش مناسبي برخوردار گردند.اين كمپاني در ماه آگوست سال 1945 توانست 1785 دستگاه اتومبيل به بازار عرضه كند كه از تمامي اونها به عنوان سرايشانس هستفاده گرديد.در سال بعد اين رقم به 10 هزار دستگاه افزايش يافت كه در تمامي اونها از موتورهايي به حجم 1131cc شده بود.
اين كمپاني در ماه ژانايشانه سال 1948 به آلمان پس داده شد و Heinrich Nordhoff بعنوان رئيس اون انتخاب شد.اوكه پسر يك بانكدار بود در گذشته براي كمپاني هاي Opel و BMW كار مي كرد و در زمينه اتومبيلهاي آمريكايي و روش توليد انبوه اونها نيز اطلاعات خوبي داشت و كاملا با علم صادرات اتومبيل آشنا بود.

در نتيجه در سال 1948ربع توليدات اين كمپاني را به خارج آلمان صادر كرد.او همينطور با صادر كردن دو مدل به كشور آمريكا چندين ميليون دلار سود براي كمپاني به دست آورد.
Porsche در اون وقت بعنوان مهندس مشاور كمپاني فعاليت داشت و توسط شهرتي كه در اين كمپاني كسب كرد توانست بعدها كارخانه بزرگ توليد كننده اتومبيلهاي اسپورت خود را تاسيس كند.
در دهه بعد اين كمپاني به تقايشانت بازار هاي خود در آمريكا پرداخت و توانست نيمي از محصولات خود را به كشور آمريكا صادر نمايد.

اين كمپاني در سال 1979 تعدادي معادل 330 دستگاه اتومبيل توليد كرد.

اين كارخانه فروش خود در كشورهاي خارجي را از دهه 1950 آغاز كرد كه از اين كشورها مي توان به هستراليا ? فرانسه و آمريكا اشاره نمود.در سال 1954 با توليد موتوري به حجم 1192cc اتومبيل Beetle را هم از لحاظ تجاري و هم از نظر مكانيكي بهبود بخشيد.

از مدل هاي ديگر مي توان به مدل Karmann Ghina اشاره كرد كه اتومبيلي كوپه و اسپورت بود.
در سال 1961 تعداد 1500 دستگاه از مدل Beetle با حجم موتور 1493cc توليد شد.در ماه دسامبر سال 1961 توليدات اين كمپاني به پنج ميليون رسيد و پس از ان ديگر توليدات اين كمپاني به كمتر از يك ميليون دستگاه اتومبيل سقوط پيدا نكرد.
در طي دهه 1960 مدل هاي ديگر مانند TI و نيز مدل سالن 411 به بازار عرضه شدند.از سال 1965 مدل هايي از توليدات كمپاني Audi نيز ارائه مي گرديد.
Nordhoff در ماه آوريل سال 1969 پس از بازنشستگي در گذشت و با تغيير مديريت اين كمپاني دچار مشكلات شديد شد كه به مرور وقت موفق به حل اونها گرديد.
در سال 1971 مدل K70 ساخته شد و در سال 1972 اين اتومبيل بهبود يافته و به مدل قايشانتر K70 L تبديل گشت.تا اين وقت كمپاني توانسته بود حدود 15 ميليون دستگاه اتومبيل توليد كند كه پيروزي بزرگي محسوب مي شد.البته در ماه مي سال 1981 توليد بيتل 20 ميليونم در كشور مكزيك جشن گرفته شد.
نسل بعدي اتومبيل هاي Volkswagen اتومبيل هاي ديفرانسيل جلايشان Passat الهام گرفته از مدل Audi 80 و محصول سال 1973 بودند.
در سال 1974 نيز گلف به بازار عرضه شد.در مدل هاي اوليه اين اتومبيل از موتور هايي به حجم 1093cc هستفاده مي شد و اين مدل بسيار سريع بعنوان يكي از مدلهاي هاچبك معروف جهان توليد گشت.بر رايشان Golf هاي توليد شده در آمريكا نام Rabbit گذاشته شد.
مدل هاچبك Polo با گير باكسي 3 دنده در سال 1975 توليد شد و مدل Getta نيز محصول سال 1979 بود.

توليد Golf در آمريكا در شهر New Stanton دنبال مي شد.

Golf Gti در سال 1976 توليد گرديد.

همينطور اين كمپاني با هستفاده از موتور هاي ديزل در اتومبيل هاي Golf و Passat توانست قدرت اونها را به 110hp برساند.
در ماه ژوئن سال 1979 يك اتومبيل Golf توليد شد كه با توليد اون كمپاني ساخت 35 ميليونومين اتومبيل خود را جشن گرفت.سپس كمپاني امتياز ساخت مدل هاي Passat و polo را به كمپاني SEAT در اسپانا واگذار نمود.همينطور در سال 1982 برنامه دادي با دولت چين امضا كرد تا مدلي از Passat به نام Santana در چين توليد شود.مدل Santana توسط كمپاني Nissan نيز توليد شد.

اگر چه توليد اتومبيلهاي اسپورت براي اين كمپاني سود دهي نداشت اما اين كمپاني براي رقابت با ديگر كارخانجات مجبور به توليد اونها بود.از اين مدل ها مي توان به اتومبيل 16 سوپاپ Scirocco با سرعت 209 كيلومتر در ساعت اشاره كرد.
از سال 1985 موتورهاي 16 سوپاپ در اتومبيل Gti نيز مشاهده شد.همينطور مدل Golf Syncro محصول سال 1988 اتومبيلي دو ديفرانسيله بود.در سال 1989 VW مجهز به موتور چهار سيلندر 16 سوپلپ به حجم 1800cc جايگزين Scirocco شد.
اين كمپاني در حال حاضر از كارخانجات بزرگ اتومبيل سازي جهان هست و همه ساله اتومبيل هاي جديد اون مورد توجه همگان برنامه مي گيرد.


27:


28:

دوستان منبع این اطلاعات لینک زیر هستش و میتونید اطلاعات بیشتر رو از اونجا بگیرید

کمپانیهای دیگه اگه دوستان بتونن بزارن ممنو ن از همه

29:

اول اینکه دستتون درد نکنه
دوم اینکه کدوم لینک ؟؟؟؟!!!!

30:


31:

امیر جان من لینک رو گذاشته بودم نمیدونم چرا حذف شده دوباره میزارم براتون مرسی

کد:
http://www.persiantuning.com

32:


33:

ببخشید تاریخچه شرکت michigan میشه بزارید


62 out of 100 based on 27 user ratings 52 reviews

@