معروفترین اسلحه های بازی ها!


معروفترین اسلحه های بازی ها!سلام
امیدوارم تکراری نباشه ...
از اسلحه های معروفی ک میشناسید بگید یا اصن اسلحه های مورد علاقتون ! (تو بازیا)

حالا من یه مطلب از سایت دنیای بازی دارم ک فک کنم میتنی واسه استارتینگ تاپیک خوب باشه :Lancer — Gears of War Series

سری Gears of War را می توان موفق ترین IP این نسل مایکروسافت نامید. داستانی گیرا و جذاب، شخصیت های بیادماندنی و گیم پلی انقلابی همه و همه دست به دست هم دادند تا این سری به موفقیتی بی نظیر برسد. اما مطمئنا عوامل دیگری هم در موفقیت این سری موثر بودند که قطعا Lancer یکی از آنهاست. Lancer اسلحه ی اصلی گروه دلتا و مارکوس فینیکس است. این اسلحه را می توان تقریبا در همه ی پوستر ها و اسکرین شات های بازی دید. اگر بخواهیم منصف باشیم این اصلحه واقعا خفن است! واقعا به ذهن چه کسی به جز “کلیف بلیزنسکی” خطور می کند که یک اره برقی را زیر یک تفنگ بچسباند؟! (البته برخی می گویند قبل از کلیف بلیزنسکی، استودیوی Relic در بازی Warhammer این کار را کرده بود.) اره کردن لوکاست ها با Lancer در Geow تجربه ی بسیار لذت بخشی است که تا مدت ها از ذهن گیمر ها بیرون نخواهد رفت.


 • Gravity Gun — Half Life 2


اغراق نیست اگر بگوییم ورود فیزیگ واقع گرایانه به دنیای بازی های رایانه ای را مدیون این اسلحه، Half Life 2 و استودیوی Valve هستیم.در واقع Half Life 2 اولین بازی ای بود که فیزیکی که هم اکنون در بازی ها می بینیم با مکانیزمی استاندارد وارد دنیای بازی های کرد. Gravity Gun یک اسلحه ی بسیار کارآمد در بازی Half Life 2 بود که با آن می توانستیم اجسام مختلف را بلند کنیم و به اطراف پرتاب کنیم. مطمئنا تاثیری که Gravity Gun بر روی بازی های رایانه ای گذاشت این اسلحه را در بین معروف ترین اسلحه های دنیای بازی ها باشد.

 • Shape shifter gun—Vanquish


وقتی نابغه ای با نام “شینجی میکامی” تصمیم می گیرد یک بازی شوتر سوم شخص بسازد مطمئنا باید منتظر چیز های عجیب و غریب (به سبک ژاپنی!) در آن بازی بود. اسلحه ی تغییر شکل دهنده در Vanquish یکی از فوق خفن ترین سلاح های دنیاست. این اسلحه با یک اشاره از یک مسلسل ساده به یک شاتگان، راکت لانچر و چند اسلحه ی عجیب و غریب دیگر تبدیل شود. این قابلیت از اولین لحظه ی بازی در اختیارتان برنامه دارد، هیچ محدودیتی در استفاده اش وجود ندارد و هیچ گاه هم خسته کننده نمی شود. نحوه ی تغییر شکل دادن این اسلحه هم بسیار زیباست( توضیحش سخت است! برای اطلاعات بیشتر بروید Vanquish را بازی کنید!)

 • Portal Device —- Portal Series


بازی پورتال و دنباله اش از هر نظر یک بازی خاص هستند. از داستان و فضا سازی گرفته تا گیم پلی و نقش مهم فیزیک در آن. اما جدای از همه ی اینها چیزی که این سری بازی را به یکی از بهترین بازی های نسل هفتم تبدیل کرد، بی شک اسلحه ی پورتال است. شاید این وسیله اولین اسلحه ای باشد که برای کشتن بوجود نیامده! فکر نمی کنم نحوه ی عملکرد این شیء دوست داشتنی احتیاجی به توضیح داشته باشد اما فقط محض توضیح(!) شما می توانید با این اسلحه دو دریچه ایجاد کنید، که از یکی وارد شوید و از دیگری خارج. فقط فکر کردن به اینکه با این ایده و با این وسیله چه تعداد معمای فسفر سوز می توان طرح کرد هم سرگیجه آور است!

 • BFG 9000 — DOOM series


طبق آنچه در “کتاب مقدس دووم” گفته شده، نام این اسلحه یک عبارت غیر قابل ذکر به معنی “تفنگ بزرگ لعنتی” است. که اگر بخواهیم منصف باشیم، واقعا این نام برازنده اش است! سری دووم مبدا تاریخ بازی های اکشن هستند و برای اولین بار مزه ی اکشنی که هم اکنون در بازی ها شاهدش هستیم را به بازی کنندگان چشاندند. BFG 9000 قوی ترین اسلحه در سری دووم است که در یک چشم به هم زدن تمام دشمنان موجود را نابود می کند. مهمات زیادی مصرف می کند، سنگین است و هر کسی لیاقت به دست گرفتنش را ندارد. اگر نازک نارنجی هستید از این اسلحه دوری کنید… برای استفاده از آن باید مثل خودش قلچماق باشید!

 • Magnum —- Resident Evil Series


“… زامبی احمق در حال نزدیک شدن است، دستانش را دراز کرده تا در اولین فرصت شما را بگیرد و دهان کثیف اش را به گردنتان نزدیک کند، مگنوم زیبایتان را بالا می آورید و سر زامبی را نشانه می گیرید، فقط یک کلیک تا کشته شدن زامبی مانده، زامبی نزدیک می شود و بوووم! سر زامبی بیچاره متلاشی می شود! حق اش بود با آن صورت زشت اش. ناگهان یک نفر با بیسیم ازتان کمک می خواهد صدای داد و فریاد ناشی از خورده شدن توسط زامبی ها را می شنوید. زود به کمک اش می روید. باید از این شهر لعنتی خارج شوید!….” آیا واقعا مگنوم احتیاجی به توضیح دادن دارد؟! مگنوم اسلحه ی محبوب همه ی رزیدنت اویل باز هاست. قدرت بالایی دارد، صدای مخوفی هنگام شلیک کردن از خود منتشر می کند و مهماتش بسیار نایاب است. فقط با نگاه کردن به این اسلحه قند در دل آدم آب می شود!

 • The SBC Cannon — Serious Sam Series


یک توپ (از همان هایی که دزدان دریایی در کشتی هایشان دارند!) را در نظر بگیرید. حالا فکر کنید چه می شد اگر می توانستید آن را روی دستان تان ومثل یک تفنگ معمولی حمل کنید! این اسلحه یکی از قدرتمند ترین اسلحه های سام در سری Serious Sam است. یکی از بهترین لحظات در یک بازی از سری Serious Sam این است که یکی از آن رمز های “لطفا” ای بازی را بزنید و به گله ی دشمنانی که با سرعت بالا در حال نزدیک شدن به شما هستند گلوله های توپ شلیک کنید ! فقط کسانی که Serious Sam بازی کرده باشند می دانند دیدن له شدن و ترکیدن دشمن ها چه لذتی دارد!

 • Samus’ Arm Cannon— Metroid series

همانطور که “ساموس″ از سری متروید یکی از محبوب ترین و معروف ترین شخصیت ها در دنیای بازی هاست، توپ دستی او نیز یکی از معروفترین و محبوب ترین اسلحه های گرم است. توپ دستی ساموس یک وسیله ی چند کاره است و می تواند یک راکت لانچر، یک توپ پلاسمایی یا یک اسلحه با قابلیت منجمد کردن باشد. می بینید؟ توپ دستی ساموس بیشتر شبیه به یک چاقوی چندکاره است تا یک سلاح معمولی!
AK-47

حتما با دیدن نام این اسلحه معمولی در لیست تعجب کردید. بله این تفنگ هیچ قابلیت خاصی ندارد. اما تقریبا در همه ی بازی های تیر اندازی وجود دارد. احتمالا جزو اولین سلاح هایی است که در بازی به دست می آورید، مهماتش مثل نقل و نبات در محیط بازی پخش اند و به اندازه ی کافی هم قدرت دارد تا دشمنان معمولی تان را از سر راهتان بردارد! این اسلحه به نمایندگی از همه ی سلاح های معمولی ای که در همه ی بازی ها وجود دارند و همیشه به کمک مان می آیند در این لیست حضور دارد!

 • Pandora — Devil May Cry 4


سری “شیطان هم می گرید” پر است از اسلحه های عجیب و غریب، زیبا، پر قدرت و صد البته به طرز دیوانه واری سوپر خفن! از راکت لانچر “لیدی” (که یک سر نیزه توسط یک زنجیر به آن وصل شده بود!) گرفته تا Ebony و Ivory ، دو یار همیشگی دانته هنگام کشتن شیاطین، همه و همه شایستگی حضور در این لیست را دارند. اما بین تمام سلاح های این سری، یک اسلحه بیشتر از همه خودنمایی می کند: “پاندورا”. پاندورا فقط در DMC4 حضور دارد و بعد از کشن یک غول بی ریخت به شما هدیه داده می شود. پاندورا یکی از موارد خاص این لیست است. این اسلحه می تواند به ۶۶۶ فرم مختلف تبدیل شود! که متاسفانه فقط چندتایشان قابل دسترسی است(احتمالا کپکام حوصله نداشته ۶۶۶ تفنگ مختلف طراحی کند!). به اراده ی شما پاندورا به یک توپخانه ی لیزری، یک راکت لانچر (در واقع سه راکت لانچر!)، یک مسلسل، یک بومرنگ(!)یک سفینه ی عجیب و غریب( که با دیدنش احساس می کنید یک نفر سوزنی برداشته و در حال ترکاندن سلول های خاکستری مغزتان است! از بس که خفن است این سفینه!) و در نهایت خود جعبه ی پاندورای معروف (که وقتی آن را باز می کنید تمام دشمنانی که در نزدیکی دانته حضور دارند دار فانی را وداع می گویند) تبدیل می شود. در وصف وجنات و خفن بودن پاندورا زبان از گفتن حتی یک کلمه قاصر است. باید DMC4 را بازی کنید تا خودتان لذت استفاده از این اسلحه را بچشید.

 • Shrink Ray —- Duke Nukem 3D


دوک نوکم که معرف حضورتان است. بله همان دوک بی اعصابی را عرض می کنم که بازی آخرش افتخار گرفتن F از ۱Up و ۰٫۵ از ۵ از دنیای بازی را دارد. البته بازی های قبلی دوک همه جزو بازی های خوب صنعت گیم به حساب می آیند. حیف که این بازی آخری اعتبار دوک را کمی تا قسمتی پایین آورد. بگذریم، در بازی Duke Nukem 3D دوک یک اسلحه ی بسیار جالب دارد به نام Shrink Ray . این اسلحه می تواند سایز دشمنان را کوچک کند! خیلی مزه می دهد وقتی یک دشمن را کوچک کنی و وقتی به سمت دوک می آید با لگد فق معروف دوک از او پذیرایی کنی!

 • Super Shotgun—- Quake II


شاتگان ها تقریبا در همه ی بازی های اکشن وجود دارند. شاتگان ها اسلحه های قابل اعتمادی هستند. در شعاع کم کشنده اند و در شعاع های زیاد حداقل دشمن ها را تا مدتی دور نگه می دارند. اما معروف ترین شاتگان و یکی از معروف ترین تفنگ های دنیای بازی ها Super Shotgun از بازی Quake II است. متاسفانه نگارنده تجربه ی دسترسی مجازی به این اسلحه را نداشته تا مانند برخی از اسلحه های این لیست تجربه ی شخصی خود را بنویسد اما طبق شواهد و قرائن و خاطرات کسانی که به این افتخار نائل آمدند(!) این اسلحه قدرت باورنکردنی ای دارد! “ابر شاتگان” به خاطر دو چیز معروف است: یکی قدرت بسیار زیادش که پیش تر به آن اشاره شد؛ و دیگری صدای دلنشین اش! می گویند ابر شاتگان صدای شلیک و reload کردن خاصی داشته که خیلی مزه می داده! ما که شلیک با این دوست عزیز را تجربه نکرده ایم، اما خوشا به حال آن هایی که این سعادت را داشته اند.

 • Ripper— Dead Space Series


سری Dead Space جزو موفق ترین بازی های ترسناک نسل هفتم هستند. همه ی المان های یک بازی ترسناک به خوبی در این سری پیاده شدند که تجربه ای باورنکردنی برای بازی کنندگان رقم می زنند. از آنجایی که بازی در فضا اتفاق می افتد، پر از اسلحه های عجیب و غریب است. اما از میان تمام اسلحه های سری Dead Space، یک اسلحه از بقیه خاص تر است: Ripper. نحوه ی عملکرد Ripper بسیار جالب و خاص است. این اسلحه یک اره که با سرعت دیوانه واری می چرخد را به صورت معلق روبه روی شما نگه می دارد! یکی از راه های لذت بردن از این جسم دوست داشتنی این است که یک اره شلیک کنید و به سوی نکرومورف ها)دشمنان زامبی مانند بازی( هجوم ببرید. البته راه دیگری هم وجود دارد. یک اره شلیک کنید و منتظر باشید تا نکرومورف های احمق ) و صد البته وحشی( خودشان به سمت شما بیایند! نتیجه مطمئنا لذت بخش خواهد بود!

 • Needler — Halo Series


یکی از خاص ترین اسلحه های موجود در این لیست که مطمئنا تا به حال نظیرش را ندیده اید.اگرچه رنگ بنفش روشن و صورتی بدنه و نور آبی روشن آن زیاد مردانه (!) به نظر نمی آید، اما باطن این اسلحه و نحوه ی کشته شدن دشمنان توسط آن کاملا با ظاهرش فرق می کند.گلوله های شلیک شده توسط Needler در بدن دشمن باقی می مانند و وقتی تعداد زیادی از آنها در یک بدن وجود داشته باشند، همه با هم منفجر می شوند! البته موضوع به این سادگی ها هم نیست. اگر تعداد گلوله های شلیک شده به حد کافی نرسد از انفجار خبری نیست و این اسلحه عملا غیر قابل استفاده می شود. اگر این اسلحه در دستان یک بازیکن ماهر باشد، شاید رنگ صورتی چندان هم لطیف به نظر نرسد!

 • GunBlade—- Final Fantasy VIII


معمولا تمام شخصیت های فاینال فانتزی شمشیر بدست بودند. اما در فاینال فانتزی ۸ اسکوئر انیکس تصمیم گرفت که برای شخصیت اصلی یک تفنگ طراحی کند… که البته یک شمشیر هم بود! Gunblade ها جزو خلاقانه ترین تفکرات بشری هستند. اگر کلیف بلزینسکی اره برقی را به یک تفنگ چسباند، دست اندر کاران فاینال فانتزی ۸ با استفاده از ذهن خلاق ژاپنی شان اسلحه سرد و گرم را یکی کردند! باز هم بگویید بازی های ژاپنی بدرد نمی خورند! در مورد سرد یا گرم بودن این جسم نا متعارف هنوز شک و شبهه وجود دارد.The Witness

1:Killzone: Shadow Fall

2:


 • Magnum —- Resident Evil Series


واقعا ترکوندن سر یه زامبی با این از لذت بخش ترین کارهای تو بازی ها هستش
هدف گیری رو مخ بنگ یه دیوار خونی و یه زامبی بدون سر وای چه حالی میده

ONLY HEAD SHOT


مشكل fifa 2013 speechcommentary

3:Dear Esther

4:

این اسلحه تو دنیای واقعی هم با همین قدرت هست؟


تفاوت 30 فریم و 60 فریم در ثانیه در بازی ها !؟

5:

فقط سوپر شات گان


كمك براي بازي Reperfection - Volume 1

6:

كلا از لحاظ مكانيزم اسلحه gravity gun بازي halflife 2 با فاصله معنا داري از بقيشون جلوتر ......علتشم اينه كه تنها اسلحه اي هست كه علاوه بر توانايي هدف گيري و كشتن دشمنان كه تو بقيه سلاحهام هست(البته كشتن متفاوت)قابليت تغيير تو محيط بازي رو هم داره.....
يعني يه جورايي با اين اسلحه ميشه فيزيك محيطو تغيير داد....آيتم ها رو از راه دور برداشت و كلي كار ديگه(يعني يه چيز بيشتر از يه سلاح معمولي هست)

از اسلحه هاي خوب و معروف ديگم ميشه به لنسر بازي gears (كه دو كاره واقعي بود) يا به بعضي سلاحاي جالب سري halo و اسلحه بازي portal و اسلحه هاي جالبي از سري serious sam و doom اشاره كرد(اون مگنوم بازي رزيدنت ايول هم تو بازيهاي ديگه هس و چيز خاصي نداره نكته متقاوت كله پوك زامبي ها بود كه مي تركيد)

.


Giana Sisters: Twisted Dreams


خواندن نسخه بعدی Mass Effect به عنوان نسخه 4 زیان آور است

7:


8:

Unreal Tournament هم اسلحه های جالبی داشت ، شاید جالبترینش اون Flac Cannon بود که تیرهاش سپس برخورد با سطوح کمونه می کرد و توی یه مسیر جدید حرکت می کرد.

اگه می خواستیم خطرناک ترین و خشن ترین اسلحه رو انتخاب کنیم Turok به راحتی برنده میشد با اون اسلحه ای که توی جمجمه فرو می رفت و محتویات جمجمه را در میاورد!

قابل اعتماد ترین اسلحه بدون شک Crowbar بود ، از اون اسلحه هایی هست که قصه های نافرموده ی زیادی داره ، مخصوصا روی Hard وقتی عرصه تنگ میشد : دی

نمادین ترین اسلحه هم برای من Raziel بود که موقع مبارزه با آخرین باس Legacy Of Kain تبدیل میشد به اسلحه ی Kain ، لحظات سنگینی بود واقعا : دی

Perfect Dark و Goldeneye روی نینتندو 64 هم اسلحه های جالب زیاد داشتن...


9:


10:

اره ...انريل يادمه ....اونم باحال بود

من فكر كردم منظرر سلاح گرم بود و گرنه crowber كه حتي از gravity gun هم بالاتراسلحه kain هم خيلي قشنگ بود(همون شمشير موجدار)چقدر من با blood omen و soul reaver زندگي كردم

.


11:


12:

نه دیگه متاسفانه شما نمره ی این بخشو نمی گیری

اسلحه kain هم خيلي قشنگ بود(همون شمشير موجدار)چقدر من با blood omen و soul reaver زندگي كردم
قشنگی اسلحه که جای خود داره ، کلا آرت های این سری در اوج بود...

البته من منظورم اون قسمتی بود که خود Raziel شخصا تبدیل میشه به سلاح Kain برای مبارزه با Elder God که یه شرایط احساسی رو ایجاد می کرد مثل اینکه Kain باید به خاطر اسلحش هم که شده از اون مبارزه پیروز بیرون بیاد و Raziel هم باید همه تلاششو می کرد که سلاح خوبی باشه

13:


14:

هوم؟
اين همون شماره آخر legacy of kain بود ديگه نه؟من متاسفانه اين قسمتو بازي نكردم....ولي بقيشونو بازي كردم(بهترينش هم يكي blood omen 2 بود كه آخرش اسلحه kain كبيرو مي گرفتي دستت(عجب اتمسفر خدايي داشت) و يكي هم فكر كنم soul reaver ٢ كه معماي اخرش سر بدست آوردن قدرت آتش دستش پدرمو در آورد اون وقت)

الان كه فكر مي كنم مي بينم اون وقت چقدر خلاقيت داشتن بازيها و فوق العاده بودن....الان بيشتر شده شمردن پيكسل هاي كاراكترا و ارايه تكراري ساده ها

15:


16:

عکسی از اون سلاح مخوف Turok که راجع بهش صحبت شد، البته مراحل بعدی یعنی نفوذ به جمجمه و ...

توی عکس مشخص نیست.آره این همون باس فایت آخر LOK: Defiance بود که ظاهرا ناخواسته اسپویل شد

17:


18:

با تشکر از مطلب جالبتون.
اسلحه جمع مکثر سلاح هست.

یعنی شما نوشتید سلاح ها ها.


19:

اره برقی جی تی آ 4 هم با نمک بود!

20:

کلا شات گان ها یه مزه ی دیگه ای دارن

21:

هیچی به اندازه تیکه تیکه کردن لذت بخش نیست.
اینجوری نیست که ماشه را بکشی و تمام.
باید واستی و ببینی...خون ، اعضای بدن ، فریاد کشیدنها و ...عجب لذتی


22:

Rebelion !
Ebnoy&Ivory ...
Pandora !!!!!
وقتی شارژ میکردم کلت رو بعد شلیک میکردم ....

عاشق این صحنه بودم
البته بخوام بگم زیادن ولی اینا به ذهنم رسیدن الان


50 out of 100 based on 35 user ratings 310 reviews

@