درگذشت روبرت جی ادواردز برنده جایزه نوبل و کاشف لقاح در لوله آزمایش


درگذشت روبرت جی ادواردز برنده جایزه نوبل و کاشف لقاح در لوله آزمایش

دکتر ادواردز چهارشنبه این هفته در سن ۸۷ سالگی درگذشت. شاید تا به حال اسم او را نشنیده باشید اما او فردی است که دوران جدیدی را در علم پزشکی به وجود آورد و به خاطر کشف روش «لقاح در لوله آزمایش» برنده جایزه نوبل شد.

نتیجه تحقیقات دکتر ادواردز بود که سبب شد شیوه ای جدید برای تولد انسان ها به وجود بیاید و مشکل ناباروری در میلیون ها زوج در سراسر دنیا حل شود.

او مبتکر [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بود. شیوه ای که به آن لقاح در لوله آزمایش می گویند و در آن سلول های تخمک در محیط آزمایشگاهی بارور می شوند.

دکتر ادوادرز در کنار خانم براون نخستین انسانی که به طریق لقاح مصنوعی به دنیا آمد (نفر دوم از سمت راست) این تصویر متعلق به سال ۲۰۰۸ است. زمانی که خانم براون تولد ۳۰ سالگی اش را جشن گرفته بود.
دکتر ادوادز ایده لقاح مصنوعی را از سال ۱۹۵۰ در سر می پرورانده و پس از ۹ سال تحقیق موفق شد تا آن را با کمک همکارش دکتر استپتو تبدیل به واقعیت کند.

این شیوه مشکل ناباروری را در زوج های زیادی برطرف کرد و تا امروز حدود ۵ میلیون انسان از این طریق به دنیا آمده اند. انسان هایی که تولد خودشان را مدیون کار دکتر ادواردز هستند.

narenji.irشبدر قرمز، آبی بر آتش گرگرفتگی

1:74 out of 100 based on 84 user ratings 734 reviews

@