ماجرای لوگوی عجیب گوگل چیست؟


ماجرای لوگوی عجیب گوگل چیست؟ماجرای لوگوی عجیب گوگل چیست؟
مجله مهر: سایت گوگل امروز لوگوی خود را به مناسبت سالگرد تولد یک فیزیکدان تغییر داد.این بار اما لوگویی طراحی شده که درنگاه اول کمی عجیب به نظر می رسد. لوگویی که ترکیبی از یک فرمول و دو گربه است.
اما ماجرای این لوگوی عجیب چیست؟
ماجرای لوگوی عجیب گوگل چیست؟
امروز، ۱۲آگوست، یکصد و بیست و ششمین سالروز تولد «اروین شروینگر» است. فیزیکدان اتریشی و یکی از دانشمندان فیزیک کوانتوم که کاشف مکانیک موج و البته مبدع معادله معروف «شرودینگر» و البته آزمایش معروف «گربه شرودینگر» است. شرودینگر به دلیل کشف مکانیک موج موفق شد همراه با «پل دیراک» جایزه نوبل فیزیک را از آن خود کرد.
ماجرای لوگوی عجیب گوگل چیست؟
گوگل با استفاده از ایده معادله شرودینگر و آزمایش گربه شرودینگر، این لوگوی بامزه را به مناسبت زادروز شرودینگر طراحی کرده است.
معادله شرودینگر، معادله ای است که چگونگی تغییر حالت کوانتومی یک سامانه فیزیکی با زمان را توصیف می کند. این معادله در اواخر سال 1925 فرمول بندی شد و در سال 1926 به وسیله شرودینگر منتشر گردید. در مکانیک کلاسیک، معادله حرکت قانون دوم نیوتن است و فرمول بندی های معادل آن، معادله اویلر-لاگرانژ و معادله هامیلتون هستند. در همه این فرمول بندی ها، برای حل حرکت یک سیستم مکانیکی و پیشگویی ریاضی اینکه سامانه در هر زمان پس از شرایط و پیکربندی های اولیه سیستم چه حالتی خواهد داشت، استفاده می شوند.
گربه شرودینگر هم یک آزمایش فکری در فیزیک کوانتومی است که در سال ۱۹۳۵توسط شرودینگر ابداع شد. سناریوی آزمایش درباره یک گربه‌ است که بسته به یک رویداد تصادفی زودتر، ممکن است مرده باشد یا زنده.بر این اساس، این آزمایش، این طور طراحی شده است: فرض کنید گربه‌ای در جعبه‌ای دربسته زندانی است. در این جعبه یک شیشه گاز سیانور، یک چکش، یک حس گر پرتوزا و یک منبع پرتوزا نیز وجود دارد. ذرات پرتوزا بصورت نامنظم تابش می‌کنند و به همین دلیل برای آن‌ها نیمه عمر در نظر می‌گیرند. حال فرض کنید حسگر و چکش طوری تنظیم شده باشند که در صورت تابش موج پرتوزا بین ساعت ۱۲و ۱۲:۰۱، چکش شیشه حاوی گاز را شکسته و گربه بمیرد. اگر در ساعت ۱۲:۰۱در جعبه را باز کنید چه خواهید دید؟ اگر از طریق فرمول نیمه عمر منبع، احتمال تابش بین ساعت ۱۲و ۱۲:۰۱را ۵۰٪پیش بینی کنید. گربه داخل جعبه در هنگام برداشتن درب جعبه ۵۰٪مرده‌است و ۵۰٪زنده است. اما وقتی درب جعبه را برمی‌دارید خواهید دید که گربه یا مرده و یا زنده ‌است. نمی‌توان گفت ۵۰٪سلولهای بدن گربه مرده‌اند و ۵۰٪آنها زنده‌اند. در فاصله یک لحظه، احتمال به یقین تبدیل خواهد شد. این امر کاملاً متضاد با مکانیک کوانتومی است. با این که گفته می شد هیچ گاه نمی‌توان موقعیت یک سیستم را به دقت اندازه‌گیری کرد. اما در این مثال کاملاً این امر ممکن شده ‌است.
ماجرای لوگوی عجیب گوگل چیست؟
شرودینگر ۴ژانویه ۱۹۶۱،در وین، در سن ۷۳سالگی به علت ابتلا به بیماری سل درگذشت.نکاتی که قبل از بهینه سازی سایت می بایست در نظر داشته باشید

1:

چه جالب اتفاقا برا من هم عجيب بود اين لوگو داشتم فكر مي كردم براي چي هست


آیا اپل برای رسیدن به iCar باید از مسیر تصاحب شرکت تسلا بگذرد؟

2:

ممنونم من می خواستم تازه سرچ کنم...


نفوذ آژانس امنیت ملی آمریکا به گوگل و یاهو


گوگل سرویس sms و mms می‌دهد

3:

مردیم و زنده شدیم آخرش این معادله شروینگر و اویلر-لاگرانژ یادمون نموند
تولدش مبارک


دانلود فیلم آموزش ccna به زبان فارسی (جلسه اول)

4:

مرسی اطلاعات


یکی از چالش های طراحی سایت

5:

وقتی دیدمش فهمیدم به فیزیک ربط داره ولی نفهمیدم چرااا
جالب بود


استفاده حرفه ای از اینستاگرام را یاد بگیرید

6:

مرسی


چطور مسیر‌یاب کار می‌کند؟

7:

ایول

8:

منم سوال شده بود واسم این واسه چیه اما خب ب عسکش دقت نکرده بودم اصن که چی ب چی ِ

9:

تازه متوجهش شدم میخواستم سرچ کنم
تولدش مبارک


10:

هعیییییی
هفت شهر علم رو اینا گشتن
ماهنوز اندر خم یک فتواییم
خدابیامرزتش


74 out of 100 based on 39 user ratings 1114 reviews

@