مزایا و معایب طراحی سایت های داینامیک


مزایا و معایب طراحی سایت های داینامیکمزایا و معایب طراحی سایت های داینامیک
در این قسمت از مقالات طراحی سایت می خواهیم شما را با مزایا و معایب طراحی سایت های داینامیک آشنا کنیم .
امروزه طراحی سایت های داینامیک به دلیل قابلیت ویرایش ساده و بروزرسانی ، بیشتر مورد توجه درخواست کنندگان طراحی سایت ها برنامه می گیرند . صفحات داینامیک بیشتر محتوا را از یک پایگاه داده فراهم می کند بنابراین ویژگی شما می توانید به راحتی به بروز رسانی وب سایت خود بپردازید زیرا به جای تغییر چند صفحه ، فقط اطلاعات پایگاه داده به روز رسانی می شود .

مزایا و معایب طراحی سایت های داینامیک

در اینگونه وب سایت ها با توجه به زبان های برنامه نویسی پیچیده ای که استفاده می شود امکاناتی نظیر صفحات هوشمند ،فرمها و جستجوهای پیچیده در آن ها امکان پذیر می باشد و پیاده سازی آن به گونه ای است که در حقیقت صفحه ای وجود ندارد و تنها با درخواست کاربر ایجاد می گردد . آدرس صفحات داینامیک اغلب دارای علامت سوال (?) است؛ همینطور وجود علامتهای % ، = ، +، $ یا & در یک آدرس می تواند بیانگر داینامیک بودن آن باشد که به تمام علامتهای بعد از ؟، Query String می گویند. برای مشاهده یک نمونه از صفحات داینامیک، در گوگل کلمه ای را جستجو کنید؛ صفحه نتایج جستجو، یک صفحه داینامیک می باشد.

تنها مشکل طراحی سایتهای داینامیک اینست که به اندازه سایتهای استاتیک، گوگل فرندلی نیستند و برخی از موتورهای جستجو قادر به ایندکس نمودن آن نمی باشد و یا فقط برخی از صفحات آن را ایندکس می کنند . زیرا برای ایجاد صفحات داینامیک، می بایست یکسری متغیر انتخاب یا تکمیل شود سپس دکمه ثبت کلیک شود؛ و از آنجا که صفحه ای حقیقی وجود ندارد؛ در نتیجه ممکن است رباتهای موتورهای جستجو قادر به خواندن این گونه از صفحات نباشند.
برخی از طراحان وب ، صفحات داینامیک را طوری پیاده سازی می کنند که موتورهای جستجو امکان دسترسی به آنها را ندارند زیرا توانایی فراهم کردن متغیرهای لازم برای ساخته شدن آن صفحات را در اختیار ندارند . با داشتن این آگاهی در زمینه ی طراحی سایت می توانید سایت مورد نیاز خود را انتخاب کنید .62 out of 100 based on 17 user ratings 592 reviews

@