مرورگر کروم قاتل باتری لپ‌تاپ


مرورگر کروم قاتل باتری لپ‌تاپمرورگر کروم قاتل باتری لپ‌تاپ
طبق تحقیقات جدید چنانچه از مرورگر گوگل کروم در سیستم عامل ویندوز خود استفاده می‌کنید حتما در ادامه کار با این مرورگر دچار کمبود شارژ باتری لپ‌تاپ و تمام شدن آن به فاصله زمانی کمی خواهید شد و باید در روز چندین بار لپ تاپ خود را شارژ کنید.

به گزارش ایسنا، طبق آمارها استفاده از این مرورگر باعث می‌شود که پردازنده شما به جای پردازش مثلا ۶۰ برنامه در واحد زمان، به پردازش ۱۰۰۰ برنامه بپردازد که در نتیجه پردازنده شما بیشتر درگیر می‌کند و این موضوع باعث شده که عمر باتری لپ تاپ شما کوتاه شود.

طبق اعلام Forbes contributor این نقص ناشی از ضعف سیستم عامل ویندوز است و متخصصان شرکت مایکروسافت را مقصر این مشکل می‌داند چرا که یک برنامه ساده توانسته کنترل و مدیریت سیستم عامل روی باتری لپ تاپ را از بین ببرد.

مایکروسافت و گوگل تاکنون برای این مشکل چاره‌ای پیدا نکرده‌اند و باید منتظر واکنش‌های این دو شرکت درباره این واقعه باشیم.

چگونه بدون رفتن به فیس‌بوک اکانت خود را چک کنیم؟

1:

ممنون بزرگوار


اطلاعات جالبی از فعالیت اینترنتی و وایبری ایرانیها- هموطنان در بالای لیست وایبر جهان

2:

به تازگی اخباری منتشر شده، مبنی بر اینکه مرورگر معروف گوگل کروم ‌روی سیستم عامل ویندوز با ‌مشکلی پايه ی روبه‌روست که خبر بدی برای کاربران لپ‌تاپ به همراه دارد.


افزونه Tab colors: های‌لایت ۴ تب مهم در فایرفاکس
این مرورگر منجر به اون می‌شود که باتری لپ‌‌تاپ به شدت ضعیف شده و عمر ذخیره انرژی اون کاهش می‌یابد و در عین حال، منجر به کندی سیستم عامل نیز می‌شود.
به نقل «تابناک»، این موضوعی هست که نخستین بار وب‌سایت «فوربس» اون را منتشر کرده هست.


درخواست نظر درباره طراحی وبسایت
پرسش پايه ی ‌اینجاست که چه چیز منجر به اون می‌شود، ‌گوگل کروم بیش از دیگر مرورگرها، ‌ذخیره باتری لپ‌تاپ را به سرعت تحلیل برد؟

اون گونه که فوربس توضیح داده، گویا این مشکل ناشی از ‌Clock Tick Rate هست؛ این سیستم ذاتی ویندوز هست و بدون اونکه خود به دنبال اون بروید، چیزی از اون نخواهید دانست.

مرورگر کروم قاتل باتری لپ‌تاپ
کاری که گوگل کروم به محض اجرا انجام می‌دهد، این هست که نرخ تیک ساعت سیستم را به یک میلی ثانیه کاهش می‌دهد، در حالی که در حالت عادی در ویندوز، این نرخ باید برابر با ۱۵.‌۶۲۵ میلی ثانیه باشد.


افزایش سرعت اینترنت فعلی در ایران، بُرد بُرد به نفع امریکاست


اما نرخ تیک ساعت چیست و چرا این موضوع اهمیت دارد؟ در سیستم عاملی مانند ویندوز، این رویداد‌ها هستند که همه چیز را رقم می‌زنند و این رویداد نیز در فواصل وقتی مشخص پردازش می‌شوند.


اگه بخواین به وبسایتمون از 1 تا 10 نمره بدین چند میدین؟
برای کاهش مصرف انرژی پردازشگر در وقتی که رویدادی نیازمند پردازش نیست، به حالت Sleep رفته و سپس در فواصل وقتی تعیین شده برای پردازش رویداد‌ها به حالت عادی باز‌می‌گردد.


چگونه اینترنت دنیا را ثروتمند کرده است؟ + اینفوگراف


در واقع کاری که کروم می‌کند، این هست که این نرخ را از نو تعریف می‌کند و با کاهش اون به یک میلی ثانیه در نسبت با ۱۵.‌۶۲۵ میلی ثانیه، منجر به اون می‌شود که سیستم برای مدت وقت بیشتری بیدار بماند.


وبسایت الکترونیک
در حقیقت در یک میلی ثانیه پردازشگر، هزار بار در ثانیه برای پردازش رویداد‌ها بیدار می‌شود، ولی در ۱۵.‌۶۲۵ میلی ثانیه این اتفاق تنها ۶۴ بر در ثانیه رخ می‌دهد.مایکروسافت در این باره فرموده هست، کاهش نرخ تیک ساعت سیستم به یک میلی ثانیه، منجر به اون می‌شود که مصرف انرژی تا بیش از ۲۵ % افزایش یابد.

این موضوع همچنین می‌تواند منجر به بروز مشکلاتی در سیستم نیز بشود، زیرا در این صورت یک نرم افزار بیشتر منابع سیستم را از اون خود می‌کند.

اما اگر کروم این کار را با سیستم می‌کند، اوضاع در خصوص سایر مرورگر‌ها به چه ترتیب هست؟

وقتی که ‌آخرین نسخه از فایرفاکس یا Internet Explorer را اجرا می‌کنید، نرخ تیک ساعت سیستم برابر با‌‌ همان ۱۵.‌۶۲۵ میلی ثانیه ‌می‌ماند، تا هنگامی که مرورگر نیاز داشته باشد ‌برای انجام پروسه‌ای خاص این نرخ را افزایش دهد.برای نمونه، وقتی که اقدام به دیدن ویدئویی در وب‌سایت یوتیوب می‌کنید، این نرخ به یک میلی ثانیه افزایش می‌یابد؛ اما پس از بستن تب مذکور به حالت عادی باز‌می‌گردد، ولی گوگل کروم از‌‌ همان آغاز اجرا، این نرخ را به یک میلی ثانیه تغییر داده و تا آخرین لحظه یعنی بستن مرورگر به شکل کامل در‌‌ همان نرخ نگه می‌دارد.
مرورگر کروم قاتل باتری لپ‌تاپ
این موضوع در حالی اهمیت دارد که به یاد آوریم بیشتر کاربران اقدام به اجرای مرورگر خود از وقت روشن کردن سیستم تا ‌خاموش شدن اون می‌نمايند؛ در واقع مرورگر‌ها جزو برنامه‌هایی هستند که همواره در حال اجرا می‌باشند.این موضوع با ‌یک آزمایش نیز به اثبات رسیده هست.

در حالت عادی و با اجرای مرورگر کروم، مصرف انرژی سیستم بین ۱۵ تا ۲۰ وات در تغییر هست، در حالی که بدون اجرای مرورگر کروم، این میزان به ۱۲ تا ۱۵ وات کاهش می‌یابد؛ هرچند بر روی یک سیستم دسکتاپ این موضوع چندان اهمیتی ندارد، ‌موضوع درباره ‌یک لپ‌تاپ به کلی متفاوت هست.
مرورگر کروم قاتل باتری لپ‌تاپ
نکته‌ای که باید در اینجا به اون اشاره کرد، اینکه سیستم‌های مبتنی بر Mac و لینوکس از این مشکل مبرا هستند، زیرا از سیستمی به نام tickles timers هستفاده می‌نمايند.اما ‌برای ‌این مشکل چه می‌توان کرد؟

تقریبا هیچ.

اون گونه که فوربس توضیح داده، ‌این مشکل اکنون مدت وقتی طولانی هست که شناخته شده و برای مدت وقتی طولانی نیز جزو باگ‌های Chrominum به اون اشاره شده هست، اما همواره از اون غفلت‌ شده هست.اگر گوگل فکری به حال این موضوع نکند، در نتیجه مشکلات پايه ی برای کاربران این مرورگر که از اون ‌روی لپ‌تاپ هستفاده می‌نمايند در نسبت با کاربران فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر به وجود خواهد آمد.

راه دیگر برای کاربران گوگل‌کروم تا اون وقت این هست که فعلا به مرورگرهای دیگر از جمله فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر رجوع نمايند.


56 out of 100 based on 31 user ratings 1006 reviews

@