سایت های گنج یاب آنلاین!


سایت های گنج یاب آنلاین!سایت های گنج یاب آنلاین!
سایت های غارت میراث فرهنگی در فضای مجازی زیاد است؛ گردانندگان این سایتها به کاربران خود آموزش می‌دهند که چگونه در یک محوطه باستانی اشیای تاریخی را جستجو کنند و آن را به تاراج ببرند.


سایت های گنج یاب آنلاین!
سایت های غارت میراث فرهنگی در فضای مجازی زیاد است؛ گردانندگان این سایتها به کاربران خود آموزش می‌دهند که چگونه در یک محوطه باستانی اشیای تاریخی را جستجو کنند و آن را به تاراج ببرند. مسئولان سازمان میراث فرهنگی هم پیگیری این موضوع را متوجه دیگری می‌دانند به طوریکه بخش حراست سازمان مشکل را به یگان حفاظت و یگان هم به اداره حقوقی و دوباره اداره حقوقی به یگان حفاظت ارجاع می دهند.
کار سختی نیست. کافی است در فضای مجازی کلمه گنج یابی را سرچ کنید، بیش از 281 هزار نتیجه می‌گیرید و می‌بینید سایتهای زیادی وجود دارد که در آن تبلیغ گنج یابی، کشف دفینه و راههای حفاری در محوطه های تاریخی آموزش داده می شود. در بسیاری از این سایت ها نام و نشان، عکس و شماره تلفن گردانندگان آن هم عنوان شده است. جالب اینکه در این سایتها امکان آموزش هم وجود دارد با این توضیح که اگر در محوطه ای و یا بنایی، نشانه ای هرچند بی اهمیت دیدید، چطوری آن را غارت کنید، بناهای تاریخی را نابود کنید و به دنبال گنج بگردید. دلیلشان هم این است که ایران سرزمین گنج های نهفته است. گنج هایی که هیچ وقت هیچ کسی پیدایشان نکرده است!
البته فقط سایت ها و وبلاگ ها نیستند، شبکه های اجتماعی هم پر شده اند از صفحات مخصوص به فروش آثار تاریخی و کشف آثار عتیقه. عکس و مشخصات آثار کشف شده را هم آنلاین می گذارند تا به بهترین قیمت فروخته شود با تعداد زیادی مخاطب.
آخرین تولید چنین برنامه ها، ایجاد صفحات و یا طراحی و به روز شدن مطالب وبلاگ ها و سایت ها مربوط به چند روز پیش است. حتی بسیاری از این سایت ها از سالهای 86 تا به حال مطالب خود را به روز کرده و همچنان به کار خود ادامه می دهند. بدون ترس از برخورد قهری سازمان میراث فرهنگی با آنها
جالب اینکه شبکه های ماهواره ای هم از کاسبی در این بازار مکاره غافل نشده اند. به تازگی نیز شبکه ای که با حرف های پوچ و خرافات، برنامه می سازد، اعلام کرده" به کمک هفت استاد معنوی می توانیم به شما آیینه ای جادو شده بدهیم تا کمک تان کند مکانهایی که در آنها گنج خفته است بیابید." آنها شماره تلفن هم در اختیار بینندگان این شبکه ها برنامه می دهند. حتی خبر از آموزش نحوه کشف گنج در شهر تاریخی سوخته می دهند و آمادگی برای غارت آن!
آخرین تولید چنین برنامه ها، ایجاد صفحات و یا طراحی و به روز شدن مطالب وبلاگ ها و سایت ها مربوط به چند روز پیش است. حتی بسیاری از این سایت ها از سالهای 86 تا به حال مطالب خود را به روز کرده و همچنان به کار خود ادامه می دهند. بدون ترس از برخورد قهری سازمان میراث فرهنگی با آنها.
تبلیغ در وبلاگ برای فروش گنج‌یاب

فروشندگان گنج‌یاب به هر شگردی متوسل می‌شوند تا به اهداف خود برسند. بسیاری از آنها در فضای اینترنت نقشه خود را به مرحله اجرا می‌گذارند. آنها تصور می‌کنند که در فضای اینترنت هرگز شناسایی نخواهند شد، غافل از اینکه خیلی زود دستشان رو می‌شود. همین چند روز پیش بود که مرد کلاهبرداری به اتهام فروش دستگاه‌های گنج‌یاب از سوی پلیس فتا شناسایی و دستگیر شد. وی با ایجاد وبلاگ و تبلیغ در خصوص فروش تجهیزات گنج‌یابی و فلزیابی افراد ساده‌لوح را شکار کرده و دست به کلاهبرداری می‌زد.
در بررسی‌های انجام شده توسط کارشناسان و رصد فضای مجازی سرانجام متهم شناسایی و دستگیر شد. متهم پس از روبه‌رو شدن با شواهد اعتراف کرد که به واسطه آشنایی با اینگونه تجهیزات، وبلاگی ایجاد کرده و اقدام به کلاهبرداری کرده است. با تلاش ماموران انتظامی، فروشنده قلابی طلایاب که با تبلیغات در فضای مجازی میلیون‌ها تومان به جیب زده بود در آذربایجان‌غربی دستگیر شد.
برخورد جدی با فروشندگان گنج‌یاب و فلزیاب‌ها

واردات گنج‌یاب و تبلیغات گسترده برای فروش این دستگاه‌ها همچنان در کشور ادامه دارد و عده‌ای ساده‌لوح نیز برای تحقق آرزوهایشان حاضر می‌شوند حتی تا 100میلیون یا بیشتر هم برای خرید این دستگاه‌ها بپردازند. بر همین اساس یگان حفاظت میراث فرهنگی استان تهران به شکل جدی فروشندگان این دستگاه‌ها را پیش از هر اقدامی شناسایی کرده و با آنها برخورد جدی خواهد کرد.
قانون چه می گوید؟

عبدالصمد خرمشاهی، وکیل پایه یک دادگستری در این باره می‌گوید: « هرگونه حفاری، خرید و فروش و تخریب و دستکاری و نقل و انتقال روی میراث فرهنگی و آثار باستانی به موجب مواد قانون مجازات اسلامی پیگرد کیفری دارد و قانونگذار مقرراتی در این رابطه اعمال کرده است. طبق ماده 562 قانون مجازات اسلامی هرگونه حفاری و کاوش برای به دست آوردن اشیای عتیقه ممنوع است و مرتکبین به شش تا سه سال حبس محکوم می‌شوند. اگر حفاری در آثار فرهنگی تاریخی ثبت شده باشد مجرمان علاوه‌بر ضبط ‌آلات و ادوات حفاری و جبران خسارت وارده به آثار، به اشد مجازات محکوم می‌شوند.»
به گفته خرمشاهی، «با همه این اوصاف به نظر می‌رسد اهمیت بایسته و شایسته‌ای که باید به میراث فرهنگی داده شود چندان جدی گرفته نشده است. ابنیه تاریخی و آثار باستانی هر کشوری شناسنامه آن کشور است و میراث ارزشمندی برای آن جامعه به حساب می‌آید. اهمیت موضوع به حدی است که کمتر کسی در این رابطه دچار تردید و انکار است. با وجود مقرراتی که گفته شد، شاهد هستیم سودجویان صابون همه مشکلات را به تن خود زده‌اند و حاضر هستند هزینه‌های هنگفتی را متحمل شوند تا سود بیشتری از این طریق عاید آنها شود.»
چنین پرونده‌هایی کم نیستند. از این رو لازم است ضمن آگاه‌سازی افراد از مجازات جرم گنج‌یابی قوانین جدیدی نیز در این زمینه وضع شود.» اما جنایات و حوادث ناگواری که در سودای گنج رخ می‌دهند کم نیستند
خرمشاهی می‌گوید: « تجهیز ماموران سازمان میراث فرهنگی و کمک ماموران انتظامی و سایر نهادها در جهت حفظ و حراست از ابنیه تاریخی و دفینه‌ها لازم و ضروری است. موضوع آنقدر جدی است که به نظر می‌رسد علاوه‌بر کمک سایر نهادها و وزارتخانه‌ها باز هم مقررات سخت‌تری در رابطه با متخلفان و سودجویان باید وضع شود.»
این وکیل دادگستری تاکید می‌کند: «در قانون مجازات اسلامی چند ماده قانونی برای افرادی که مبادرت به خرید و فروش دفینه‌ها و میراث فرهنگی می‌کنند اختصاص داده شده و مجازاتی از زندان تا جزای نقدی برای مجرمان تعیین شده است اما باز هم علی‌رغم این قوانین به نظر می‌رسد مجازات‌های در نظر گرفته شده کارایی و مانعیت ندارد و باز می‌طلبد که مقررات و مجازات‌های سنگین‌تری برای سودجویان در نظر گرفته شود.»
وی به پرونده‌های جنایی که در زمینه گنج‌یابی و یافتن عتیقه‌های زیرخاکی است اشاره کرد و گفت: «چنین پرونده‌هایی کم نیستند. از این رو لازم است ضمن آگاه‌سازی افراد از مجازات جرم گنج‌یابی قوانین جدیدی نیز در این زمینه وضع شود.» اما جنایات و حوادث ناگواری که در سودای گنج رخ می‌دهند کم نیستند.
تبیان
منابع : الف /وبلاگ دفینه / مهر نیوزهک روباتهای جراحی از راه دور! - امنیت سایبری در دنیای پزشکی

1:فارس در مصاحبه با مدیر و موسس هم میهن به مباحثی پیرامون شبکه های اجتماعی پرداخت

2:

اینا که خوبه ! باز ...


چگونه در فضای آنلاین ناشناس باقی بمانیم؟


چطور خودکشی کنیم !
روش ساختن بمب و ...

وووو

همشون تو اینترنت یافت میشن ! یکسری هم باید به انگلیسی تایپ کنی حتی در زبانهای چینی و روسی هم به نتایج جالبی برخورد خواهید کرد


ظرفیت اینترنت ۸سال دیگر به پایان می‌رسد!

3:

سلام.


تاپیک جامع آموزش هک و امنیت(ابتدایی)
بله متاسفانه برای کسب درامد دیگه راهی نمونده که نرفته باشند.


رونمایی از نسخه ی آزمایشی صفحه نوجوان سایت khamenei.irآخرین رتبه بندی کشورها در اینترنت!

4:

این مطلب زیاد ارزشمند نیست

5:

سلام مرجان خانوم عزیز5
کاش فقط درآمد و پولی بود!
یکسری فقط بدلیل ترویج بی فرهنگی و فساد و البته پشتیبانی دولت های مطبوعشون به رایگان اطلاعات و تصاویر نامناسب میذارن حالا در مورد هر چیزی که میخاد باشه...


6:


اینطور که معلومه به همه ی اینا سر زدی

یکی هم هست که یادم نیست امریکاییه یا اسرائیلی

اینه:
(چگونه جاسوس شویم)

7:


شما جدی نگیر
بله از این آت و آشغالا و چیز میزا زیاد پیدا میشه
منتهی بستگی به اون آدمی داره که اینارو میخونه !
بستگی داره که با قصد و منظور بخونیم و تو نیتی باشیم یا فقط خواننده باشیم و بریم ...


68 out of 100 based on 33 user ratings 658 reviews

@