رونمایی از GMail فارسی


رونمایی از GMail فارسیرونمایی از GMail فارسی
Gmail به زبان فارسی صحبت می‌کند


(از: تیم گوگل)


اگر طی یک روز بتوانید در تمام دنیا سیر کنید، به چند زبان برای صحبت کردن نیاز دارید؟ اگر بخواهید از آمریکا، صحراهای آفریقا، اروپا، خاورمیانه و آسیا عبور کنید باید یک زبان شناس عالی باشید. خوشبختانه برای استفاده از Gmail نیاز نیست به همه این زبان‌ها صحبت کنید، چرا که Gmail به یکی از آنها در دسترس است، زبانی که خودتان صحبت می‌کنید. فرقی ندارد که به چه زبانی صحبت می‌کنید، احتمالا Gmail با ۵۴ زبانی که پشتیبانی می‌کند برای زبان شما امکاناتی فراهم کرده است.


در Google ما می‌خواهیم که محصولاتمان در تمام جهان در دسترس و قابل استفاده باشد، و این بدین معنی است که ما باید این محصولات را به بیشترین تعداد زبان ممکن ارائه دهیم. تیمهای Gmail و بومی‌سازی با هم همکاری کرده‌اند تا Gmail را در ۵۳ زبان به مردم دنیا ارائه کنند. امروز این عدد به ۵۴ می‌رسد، چرا که پس از همکاری نزدیک با تیم فارسی ما مفتخریم که فارسی را به عنوان جدیدترین زبان Gmail معرفی کنیم. اگر شما یا کسی که می‌شناسید به زبان فارسی صحبت می‌کند، می‌توانید زبان Gmail را در صفحه تنظیمات Gmail با استفاده از منوی کشویی زبان‌ها به زبان فارسی تغییر دهید.
  • وارد حساب Gmail خود شوید.
  • بر روی نماد چرخ دنده بالای صفحه و سپس «تنظیمات Mail»‏ (Mail settings) کلیک کنید.
  • زبان فارسی (Persian) را از منوی کشویی «زبان نمایشگر Gmail» ‏(Gmail display language) در بخش «زبان» (Language) انتخاب کنید (لیست زبانها ترتیب الفبایی ندارد).
  • روی «ذخیره تغییرات» (Save Changes) کلیک کنید.


رونمایی از GMail فارسیهنگامی که تنظیمات زبان را در حساب Gmail خود بر روی دسک‌تاپ به‌روزرسانی کردید، همان تغییرات در حساب Gmail موبایل شما (Gmail for Mobile) هم اعمال می‌شوند. نسخه موبایل Gmail هم، که از طریق مرورگر وب روی موبایل یا رایانه لوحی (تبلت) شما قابل دسترس است، امکانات زبان فارسی را فراهم کرده است (البته نیاز به پشتیبانی فارسی در سیستم‌عامل شما دارد).
رونمایی از GMail فارسی
ناگفته نماند که حتی اگر زبان را به فارسی تغییر دهید، باز هم می‌توانید نامه‌ها را به هر زبان دیگر بخوانید و بفرستید. اگر به تازگی با Gmail آشنا شده‌اید، راه‌اندازی حساب کاربری بسیار ساده است، و اگر سؤالی دارید ما در اینجا اطلاعات زیادی برای شما داریم (البته فعلا فقط به زبان انگلیسی).

بهتر است بدانید که Gmail از رمزگذاری HTTPS استفاده می‌کند که امنیت آن در حد وب سایت بانک شما است. همچنین در هنگام ایجاد حساب جدید، ما از شما راهی برای تأیید هویتتان، برای زمانی که به مشکل بربخورید یا گذرواژه (رمز عبور) خود را فراموش کنید، درخواست می‌کنیم. به یاد داشته باشید که ما فقط درصورتی که آدرس ایمیل دومتان را در فرم مربوطه وارد ننمایید از شما درخواست می‌کنیم شماره تلفنتان را وارد کنید. پس اگر به فرستادن پیامک در کشور خود اطمینان ندارید، یا اگر روش تأیید صحت دو مرحله‌ای در کشور شما در دسترس نیست، می‌توانید در هنگام ایجاد حساب Gmail خود، آدرس ایمیل دومتان را وارد کنید و از وارد کردن شماره تلفن گذر کنید.


ما کماکان به بهبود رابط کاربری فارسی در محصولاتمان ادامه داده و ویژگی‌های اختصاصی بیشتری برای زبان فارسی پشتیبانی خواهیم کرد. همچنان به ارسال بازخوردهای ارزشمندتان به ما ادامه دهید.


پست شده توسط ایان هیل، مدیر پروژه بومی‌سازی، تیم زبان فارسی (گوگل)
(Ian Hill, Localization PM and Persian Initiative Team)

طراحی Responsive

1:

خوبه برم تستش کنم.....خدا کنه این خذ نشه
مرسی رایان


94 out of 100 based on 54 user ratings 1354 reviews

@