دیکشنری بابیلون به همراه واژه نامه های فارسی - Babylon Pro 10


دیکشنری بابیلون به همراه واژه نامه های فارسی - Babylon Pro 10دیکشنری بابیلون به همراه واژه نامه های فارسی - Babylon Pro 10
دیکشنری بابیلون به همراه واژه نامه های فارسی - Babylon Pro 10

Babylon - احتمالا همه شما با دیکشنری محبوب بابیلون آشنا هستید. این دیکشنری امکان دسترسی سریع به ترجمه کلمات را با یک کلیک فراهم می کند.

سادگی محیط و امکانات متنوع دیکشنری بابیلون باعث شده است تا این نرم افزار محبوب ترین دیکشنری در تمام دنیا باشد. چیزی که باعث محبوبیت Babylon شده این است که واژه نامه های مختلفی برای تمام زبان های دنیا (از جمله زبان فارسی) برای آن وجود دارد. (این واژه نامه ها به اسم Glossary و با پسوند BGL منتشر میشوند)

علاوه بر واژه نامه هایی که به صورت رسمی از طرف سایت Babylon ارائه میشود، خود کاربران هم میتوانند واژه نامه هایی را تولید و منتشر کنند تا توسط سایرین قابل استفاده باشد. امروزه واژه نامه های بابیلون برای بیش از 100 زبان مختلف و همچنین هزاران موضوع عمومی و تخصصی در دسترس کاربران است که میتوانند آنها را دانلود و به نرم افزار بابیلون اضافه کنند.

در این مطلب، نسخه جدید دیکشنری بابیلون را برای شما آماده کرده ایم. دو واژه نامه انگلیسی به فارسی، و فارسی به انگلیسی نیز در محتوایی که دانلود می کنید برنامه دارد.

برخی از مهم ترین قابلیت های نسخه جدید دیکشنری بابیلون:
- دسترسی به ترجمه و تلفظ لغات، فقط با یک کلیک
- امکان تنظیم نحوه اجرای نرم افزار (مثلا با کلیک وسط روی یک کلمه)
- امکان استفاده در محیط ویندوز، اینترنت، فایل های متنی، و ...
- امکان تشخیص متن در عکس (OCR)
- سرعت بالای باز و بسته شدن پنجره نرم افزار
- امکان اضافه کردن هزاران واژه نامه عمومی و تخصصی
- تشخیص هوشمندانه لغات و اصطلاحات تخصصی
- امکان اصلاح غلط های تایپی کاربر
- نمایش واژه های مرتبط با شروع به تایپ (مثلا وقتی 3 حرف اول کلمه ای را تایپ کنید لیستی از کلماتی که با آن حروف آغاز میشوند ظاهر میگردد)
- امکان تلفظ با صدای زن و مرد
- امکان اتصال به فرهنگ نامه های آنلاین (مثل ویکی پدیا)
- امکان ترجمه متن (در صورت اتصال به اینترنت)


دیکشنری بابیلون به همراه واژه نامه های فارسی - Babylon Pro 10
بیشتر نسخه های بابیلون که در سایر سایت ها ارائه شده است نیاز به نصب آنلاین دارد. ولی برای اولین بار در بین سایت های فارسی زبان، دانلود نسخه ی Offline Installer این نرم افزار را ارائه کرده است.
دانلود76 out of 100 based on 46 user ratings 1246 reviews

@