اقای سیبیلو|تاریخچه ماریو: قسمت اول


اقای سیبیلو|تاریخچه ماریو: قسمت اولاقای سیبیلو|تاریخچه ماریو: قسمت اول
اقای سیبیلو|تاریخچه ماریو: قسمت اول

کمتر گیمری پیدا میشود که با اقای سیبیلو دنیای گیم، ماریو خاطره یا حداقل اشنایی نداشته باشد. این شخصیت دنیای بازی های ویدئویی از اولین حضورش در بازی های ویدیویی به قدری محبوب و معروف شد که بسیاری از افرادی را که حتی اسم بازیهای ویدئویی نیز به گوششان نخرده بود را به این صنعت گرایش داد، از همین رو بسیاری از بازیبازان حال حاضر دوران گیمری خود را با همین سری شروع کرده اند. بنابر این تصمیم من بر آن شد تا در این مقاله به بررسی تاریخچه این شخصیت همیشه زنده دنیای بازی های ویدئویی بپردازم. امیدوارم از خواندن این مقاله لذت کافی را ببرید.
تولد یک اسطوره

ماریو دوست داشتنی ما اولین بار در سال 1980 و در عنوانی Arcade با نام Donkey Kong دیده شد. در این بازی ماریو به عنوان شخصیت اصلی ایفای نقش کرده و برای نجات دوستش از چنگال میمونی غول آسا موانع را پشت سر گذاشته و به بالای ساختمان میرود، البته قابل ذکر است در آن زمان این شخصیت دوست داشتنی با نام ماریو شناخته نمیشد بلکه او را اقای نجار می نامیدند. این عنوان بر خلاف بازی های اصیل ماریو از سبکی اکشن بهره میبرد. در این بازی میمونی غول آسا یا همان دانکی گونگ دوست ماریو با نام Pauline را دزدیده و به بالای ساختمان میبرد و اقای نجار برای رهایی بخشیدن دوستش از چنگال این غول به بالای ساختمان میرفت، البته در این راه موانعی هم وجود داشت، برای مثال میمون قصه ما از بالا بشکه هایی را برای شکست ماریو به پایین پرتاب میکرد که ماریو هم در جوابش با چکش خود ان بشکه هارا میشکست و باز هم به راه خود ادامه میداد. این عنوان در همان سال به غیر از دستگاه های ارکید برای اپل 2 و… نیز عرضه شد. این عنوان به موفقیتی عظیم برای نینتندو و صنعت بازی سازی آن زمان امریکا و البته ژاپن تبدیل شد.

اقای سیبیلو|تاریخچه ماریو: قسمت اول

چندی بعد نینتندو با عرضه نسخه جدیدی از بازی ارکید Donkey Kong باز هم موفقیتی عظیم را برای خود رقم زد. این عنوان چیزی نبود جز Donkey Kong JR. . در این عنوان بر خلاف نسخه قبلی که دانکی کونگ دشمن بود، ماریو دشمن یا آنتاگونیست بازی بود. در این بازی ماریو دانکی کونگ را برای سیرک خود به اسیری می گرفت و در قفسی زندانی میکرد. پسر دانکی کونگ نیز که شخصیت اصلی داستان محصوب میشد برای نجات پدر خود با ماریو به مبارزه میپرداخت. در کل این نسخه نیز مانند نسخه قبلی این سری به موفقیت های زیادی چه در حوزه مالی رسید.

اقای سیبیلو|تاریخچه ماریو: قسمت اول

رهایی از دست دانکی کونگ…

در سال 1983 سر انجام ماریو از دست دانکی کونگ رهایی یافت و به عنوانی ارکید با نام خود کوچ کرد. این عنوان چیزی نبود جز Mario Bros که نسخه های اپل 2و… آن نیز چند سال بعد عرضه شدند. تمامی ظواهر ماریو از نسخه های قبلی الهام گرفته شده بود و با همان ماریو قبلی روبرو بودیم، شغل ماریو در این عنوان لوله کشی در فاضلاب های نیویورک بود و در همین بین وی در این فاضلاب ها با موجودات عجیب و غریب بی شماری نیز به جنگ میپرداخت. در این عنوان بر خلاف دانکی کونگ ماریو میتوانست به شکل بیشماری بپرد ولی فقط نه برای بالا رفتن بلکه این حرکت برای نابود کردن دشمنان نیز استفاده میشد ! در همین گیر و دار عوض شدن نوع گیم پلی، برادر ماریو نیز با نام لوییجی به این سری اضافه شد، این کرکتر بر خلاف برادرش ماریو از کلاه و لباسی سبز بهره میبرد!. در کل نینتندو با عرضه این عنوان در بازار دوره جدیدی از بازی های ویدئویی را با نام بازی ها دو بعدی مرحله ای اغاز کرد، تاکنون نیز بسیاری از سازندگان عناوین دو بعدی از این بازی در ساخت بازی های خود الهام میگیرند.

اقای سیبیلو|تاریخچه ماریو: قسمت اول

چند سال بعد نینتندو با معرفی عنوان جدید خود باز هم مانند نسخه های پیشین این سری تحولی را رقم زد. این عنوان چیزی نبود جز Super Mario Bros. 1985 . در این عنوان ماریو از نیویورک به سرزمین قارچ ها نقل مکان کرده و به دستور پادشان این محل می بایست پرنسس پیچ را از دست غول خبیث و لاک پشت مانندی با نام Bowser که پادشاه سرزمین Koopas هاست نجات دهد، در همین راه نیز با موانع، غول ها، مکان های زشت و زیبا و لوکیشن های زیبایی مواجه می شود. این اولین نسخه از این سری است که از المان های جمع کردن سکه و… بهره میبرد. در این عنوان ماریو علاوه بر نابودی دشمنان میتواند به جمع کردن سکه هایی نیز بپردازد که در ادامه میتوانند به آن جان اضافه یا چیز هایی دیگر بدهند. چیزی دیگری که اولین بار در این عنوان دیده شد، قارچ خوردن ماریو بود. قارچ خوری ماریو اولین بار در این عنوان مشاهده شد که بسیار هم برای بازیبازان آن زمان جالب بود. در این عنوان ماریو با خوردن قارچ بزرگ و قویتر میشد، و اگر با دشمنان بر خورد میکرد نمیمرد! قابل ذکر است در ایران نیز به همین دلیل نام این بازی را قارچ خور گذاشتند. تمامی گیمر های آن زمان متوجه ارزش این عنوان شده بودند و فروش کنسول های نینتندو با انتشار این عنوان چند برابر شد، زیرا تمامی گیمر ها با مشاهده این عنوان از رفتن به گیم کلاب ها صرف نظر کرده و با چند روز پول جمع کردن یک کنسول نینتندو همراه با ماریو را خریداری میکردند. در کل این عنوان را میتوان مهمترین نسخه این سری داسنت که در به یر زبان ها افتادن این سری بازی تاثیر شایانی را داشت!

اقای سیبیلو|تاریخچه ماریو: قسمت اول

در همان سال نینتندو با ساخت نسخه جدیدی از این سری با نام Super Mario Lost Levels که در انحصار ژاپن نیز بود طرفداران ژاپنی این سری را خوشحال کرد! داستان بازی به مانند نسخه قبلی به ربوده شدن پرنسس پیچ توسط Bowser میپردازد. در این نسخه Bowser دوباره شاهزاده پیچ را میدزدد در همین بین ماریو دوباره دستور نجات دادن پرنسس را از پادشاه دنیای قارچ ها میگرد، از همین رو به سفری دوباره برای نجات شاهزاده میرود. دراین عنوان لوییجی دوباره به روی کار امده بود، ولی نه فقط به عنوان برادر ماریو بلکه به عنوان یکی از دو شخصیت اصلی بازی! در این عنوان بازیباز میتوانست در صورت دوست داشتن لوییجی را انتخاب و به بازی با وی بپردازد. در اخر بازی نیز ماریو و لوییجی شاهزاده را نجات داده و با تحویل وی به پادشاه پاداشی بزرگ را دریافت میکنند. درست است داستان این نسخه به مانند نسخه قبلی تکراری بود ولی این بازی از لحاظ فروش برای نینتندو یک موفقیت بزرگ محصوب میشد!.

اقای سیبیلو|تاریخچه ماریو: قسمت اول

یک سال بعد در سال 1986 نینتندو از نسخه دوم بازی نیز پرده برداری کرد. این نسخه یک عنوان انحرافی بود که بر هسته اصلی این سری ساخته شده بود. این عنوان به طور کلی بر هسته زبان و بازی های ژاپنی ساخته و پرداخته شده بود(البته نسخه امریکایی ان نیز در همان سال توسط نینتندو به دلیل درخواست های زیاد ساخته شد). در این عنوان یک شب ماریو خوابی عجیب و غریب را میبیند. داستان این خواب نیز از این روست که یکی از سرزمین های کناری سرزمین Subcon به این سرزمین حمله کرده و بخشی از این سرزمین را به تصرف خود در می اورد، از همین رو پادشاه سرزمین Subcon از ماریو برای شکست ارتش متجاوز کمک می خواهد. ماریوی قصه ما هم احساس مسئولیت کرده و به جنگ با این ارتش میپردازد. وقتی ماریو از خواب ناز خود بلند میشود دوباره میخوابد و دوباره به خواب و داستانی دیگر پا میگذارد. ماریوی دوست داشتنی ما خواب میبیند پرنسس پیچ برای باری دیگر توسط bowser دزدیده شده و می بایست توسط لوییجی وی را نجات دهد. در کل بازیباز در این عنوان چند داستان را دنبال میکند که همین عمر تنوعی بسیار زیبا را در گیم پلی بازی ایجاد میکند، چون در هر داستان بازیباز به مکان های مختلفی پای میگذارد. در کل این عنوان هم به موفقیت های زیادی دست یافت.

اقای سیبیلو|تاریخچه ماریو: قسمت اول

ادامه دارد…شایعه: Mass Effect 4 در بهار سال ۲۰۱۵ عرضه خواهد شد

1:

اول اتاری
بعد سگا
یادش بخیر


گزارش: درآمد حاصله از بازی های pc بر کنسول ها غلبه کرده است

2:

بسیار عالی .


اطلاعات جدیدی از بازی Watch Dogs منتشر شد | آقای Jonathan Morin پاسخ می دهد

از این مطالبی که "سیر تکاملی " رو بیان مینمايند خیلی خوشم میاد .
یه بار هم یه مطلب در مورد سیر تکاملی "بازیهای رایانه ای " خوندم
که فکر کنم اولین بازی ویدئویی حدودا 50 _60 سال قبل طراحی شد که ظاهرا یه بازی پینگ پونگ ساده بوده .


Shuhei Yoshida از ارزش تجربه بازی های رقبا سخن می گوید

اگر در این موارد باز هم مطلبی دارید برنامه دهید لطفا


دولت فرانسه معتقد است که این کشور دومین تولید کننده بزرگ بازی های ویدئویی در جهان است

3:

حتما

داداش آواتارتو به ما نمیدی ؟
همش میگن این آواتار خیلی بهم میاد ، موندم از کجا بیارم


تریلر نهایی شبگرد

4:

اینو یکی دیگه بش داده


تصویری جدید از عنوان Watch Dogs منتشر شد | Watch Dogs Vs. Google Map !

5:

تو اینجا چیکار میکنی دختر
داریم 2کلام مردونه حرف میزنیم باهم


Mark Cerny: ما پس از باز خورد ها و واکنش های سازندگان و در یک ملاقات بسیار مهم ...

6:

جالب بود ممنون

7:8:

سلام داداش راستش انتخاب خودم نیست
ولی خب سرچ کنی پیدا میشه زیاد .


اگر بخوای میدم بهت کرایه ای ....

روزی 100 هزار تومان.

نوشته اصلي بوسيله aaa71 نمايش نوشته ها
اینو یکی دیگه بش داده
شما هم میدونید آروشا ؟ اره راستی خودم فرمودم
اره انتخاب یکی دیگه ست وگرنه خودمون که خیلی کج سلیقه ایم

9:


ســـــلامــ
خیییییلی بت میاد
اصن نگاهش خیلی قشنگه مرده
مظـــــلــــــــــومــــه

10:

ای بابا
خوب کی به شما داده این عکس رو باهاش برم صحبت کنم یکی هم به من بده

11:

مَرده ؟ یا مُرده ؟
مرسی .

لطف دارید
نوشته اصلي بوسيله kiumarsgamer نمايش نوشته ها
ای بابا
خوب کی به شما داده این عکس رو باهاش برم صحبت کنم یکی هم به من بده
خب بذار داداش یه منبع در امدی کسب کنیم
تکتم این رو پیشنهاد دادن

12:

گزینه اول☺اقاهه
حالا ک ب منبع درامد فک میکنی لطف من میشه 130هزار

13:

من و تو نداریم که داداش ، باهم نصف میکنیم
دستت درد نکنه داداش ، کی جرات داره به خانوم تکتم بالاتر از گل چیزی بگه

14:

وای دختر تو چقدر کم مصرفی

15:

علیرضا پولداره

16:

اِ پس منم هستم

17:

اینجا اسپم نده
انتقالش بده پاتوق
تو چی هستی؟


62 out of 100 based on 37 user ratings 262 reviews

@