درآمد باورنكردنی مایکروسافت از اندروید!


درآمد باورنكردنی مایکروسافت از اندروید!درآمد باورنكردنی مایکروسافت از اندروید!
به گزارش جی‌اس‌ام آریا، كمپانی بزرگ مايكروسافت با پلت فرم ويندوزفون خود در بازار فناوری همراه حضور دارد، اما اين كمپانی درآمد باورنكردنی از پلت فرم رقيب خود اندرويد نسبت به پلت فرم اصلی اش بدست می آورد.

يك مركز تحقيقاتی مالی به نام Nomura، اطلاعاتی را منتشر كرده است كه نشان می‌دهد اندروید گوگل یک سودآور حسابی برای مایکروسافت محسوب می‌گردد. بر اساس قرارداد حق امتیازی که میان دو اين غول تکنولوژی صورت گرفته است، مایکروسافت طی سال مالی گذشته مبلغ 1.6 میلیارد دلار سود از اندروید کسب کرده است. رقم سود حاصل از اندروید برای مایکروسافت حتی از سود پلت فرم ویندوزفون خود این کمپانی نیز پیشی می‌گیرد.

اين درآمد را می توان جايگزين ديگر بخش های مايكروسافت درنظر گرفت كه با ضرری دادن سودآوری اين كمپانی را كاهش می دهند.

یکی از محققان Nomura توضيح داد که اگر مایکروسافت در ازای هر دستگاه اندرویدی 5 دلار دریافت می‌نماید و حدود 70 درصد از بازار را تحت پوشش قراردادهای خود دارد. با توجه به ارقام ارائه شده، 122.5 میلیون دستگاه اندرویدی طی سه‌ماهه‌ چهارم سال 2012 فروخته شد که سهمی 386 میلیون دلاری برای مایکروسافت رقم می‌زند. در سه‌ماهه دوم سال 2013، حدس زده می‌شود که این سهم به 489 میلیون دلار رسیده باشد. با در نظر گرفتن 90 درصد حاشیه سود ناخالص، آمار حاصل، نشانگر درآمد 1.6 میلیارد دلاری مایکروسافت از اندروید طی سال مالی 2013 است که طی سال مالی 2014 به رقم 1.73 میلیارد دلار خواهد رسید و در 2015 نیز رکورد 1.82 میلیاردی را شاهد خواهد بود.

تخمین‌های پیشین نشان از این داشت که مایکروسافت در چارچوب توافقات اجازه‌نامه‌ موجود، در ازای فروخته شدن هر دستگاه مبتنی بر اندروید رقمی بین 5 تا 15 دلار دریافت می‌نماید که آمارهای مالی این موسسه را در حالتی محافظه‌کارانه و دست پایین برنامه می‌دهد. اگر همچنان این آمارها برای شما کافی نیست، باید بگوییم که درآمد مایکروسافت از اندروید، حتی از میزان منفعت مالی بدست آمده از پلت فرم ویندوزفون خود این کمپانی هم بالاتر است. ویندوز فون طی سال مالی گذشته، رقم 3.3 میلیارد دلار درآمد برای مایکروسافت داشته که تنها 347 میلیون دلار آن سود بوده است؛ این رقم از درآمدی که مایکروسافت بابت ارائه مجوز استفاده از پتنت‌های این شرکت به تولیدکنندگان تلفن‌های هوشمند اندرویدی حاصل می‌شود کمتر است.

مایکروسافت هیچ‌گاه در خصوص جزئیات قراردادهای خود با تولیدکنندگان دستگاه‌های اندرویدی سخنی به میان نیاورده، اما بطور آشکار این مسئله را بیان کرده است که تقریبا با تمامی تولیدکنندگان بزرگ تلفن‌های هوشمند قراردادهای حقوق مالکیت داشته که بطور قطع منبع درآمد مهم و عظیمی برای این غول تکنولوژی محسوب می‌گردد.62 out of 100 based on 27 user ratings 502 reviews

@