موزیلا عرضه گوشی 25 دلاری با سیستم عامل فایرفاکس را در سر دارد!


موزیلا عرضه گوشی 25 دلاری با سیستم عامل فایرفاکس را در سر دارد!موزیلا عرضه گوشی 25 دلاری با سیستم عامل فایرفاکس را در سر دارد!
در کشورهای درحال توسعه، افراد زیادی برای خرید گوشی‌های گران‌قیمت برندهای معروف با مشکل مواجه هستند و دقیقا به همین دلیل، امروز و در نمایشگاه MWC، بنیاد غیرانتفاعی موزیلا اعلام کرد برنامه‌ای برای تولید گوشی‌های هوشمند با سیستم عامل فایرفاکس و قیمت ۲۵ دلار دارد. نقش این شرکت، وضع شرایط خاص و فراهم کردن سیستم‌عامل برای این گوشی‌ها خواهد بود. شرکت‌های سازنده از سیستم‌عامل این شرکت در گوشی‌های خود بهره خواهند برد و محصول نهایی را روانه بازار خواهند کرد. بنابر گزارش CNET، موزیلا با یک شرکت چینی سازنده تراشه‌های موبایلی به نام Spreadtrum همکاری خواهد کرد تا سیستم‌عامل خود را هرچه سریع‌تر روانه بازار کند. مدیر تکنولوژی موزیلا می‌گوید: ” ما با این شرکت همکاری‌هایی را آغاز کرده‌ایم تا بتوانیم رکورد ۵۰ دلاری موجود را جابه‌جا کنیم و گوشی‌های ارزان‌قیمت را روانه بازار کنیم.”


موزیلا عرضه گوشی 25 دلاری با سیستم عامل فایرفاکس را در سر دارد!

البته این گوشی‌های هوشمند شبیه‌ گوشی‌های قدرتمند بازار نخواهند بود و علاوه بر کوچکی، قدرت پایین‌تر و رزولوشن صفحه نمایش کمتری خواهند داشت، اما در کشورهایی که خرید گوشی‌هایی با قیمت ۲۰۰ یا ۳۰۰ دلار برای اکثریت مردم تنها یک آرزوست، موزیلا سعی خواهد کرد اطلاعات و ابزار مورد نیاز آن‌ها را به این طریق در اختیارشان برنامه دهد.68 out of 100 based on 33 user ratings 208 reviews

@