تشخیص گفتار فارسی به سرویس های گوگل اضافه شد


تشخیص گفتار فارسی به سرویس های گوگل اضافه شدتشخیص گفتار فارسی به سرویس های گوگل اضافه شد
تشخیص گفتار فارسی به سرویس های گوگل اضافه شد

یکی از خدمات گوگل که کاربران بسیاری از آن بهره می بردند، تبدیل گفتار به نوشتار بود. این قابلیت، به دلایل گوناگونی از جمله تحریم ها، دشواری ساختن الگوریتم های تشخیص فارسی و … تا امروز در اختیار کاربران ایرانی برنامه نداشت.
گوگل به تازگی پشتیبانی از زبان فارسی را به سرویس دستور صوتی خود اضافه کرده است. برای اطلاعات بیشتر و دیدن تصاویری از کارکرد تبدیل گفتار فارسی به نوشتار.

تشخیص گفتار فارسی به سرویس های گوگل اضافه شد
با اضافه شدن قابلیت تشخیص گفتار فارسی، می توان از خدمات اپلیکیشن های Google Now، Google Keep، Google Maps و دیگر سرویس های گوگل که از دستورات صوتی پشتیبانی می کنند استفاده کرد.

تشخیص گفتار فارسی به سرویس های گوگل اضافه شد

از امکانات ویژه ای که برای کاربران ایرانی در دسترس خواهد بود، امکان نوشتن یادداشت در گوگل کیپ و پیامک با استفاده از گفتار فارسی است. تبدیل گفتار فارسی به نوشتار با دقت بسیار بالایی انجام می پذیرد و می توان با گوگل حتی به فارسی عامیانه نیز صحبت کرد.تشخیص گفتار فارسی به سرویس های گوگل اضافه شد

برای اضافه کردن زبان فارسی به تشخیص گفتار گوگل، کافیست وارد Google Now شده و بخش تنظیمات را باز کنید. سپس در قسمت Language، «فارسی(ایران)» را انتخاب کنید تا تشخیص گفتار فارسی در تمامی بخش ها برای شما فعال شود. نیازی به هیچ به روزرسانی نیست و با اتصال به اینترنت، فارسی به صورت خودکار به گزینه ها اضافه می شود.
این قابلیت برای اندروید نسخه ۴٫۱ به بالا در دسترس است. امیدواریم به زودی، این سرویس در اپلیکیشن Google ویژه iOS هم فعال شود.

تشخیص گفتار فارسی به سرویس های گوگل اضافه شد

منبع دیجینوبا اپلیکیشن Hush عمر باتری گوشی اندرویدی خود را به بیش از 1 روز افزایش دهید

1:

درود بر شرف کفار که این همه برای آسایش و رفاه امت زحمت میکشند و ما اینها را برای امت خودمان فیلتر میکنیم.


آگاهی از موقعیت مکانی افراد خانواده با اپلیکیشن Family Locator


ویرایش حرفه ای تصاویر با اپلیکیشن InstaShape

2:

ولی من تست کردم یکم خنگ بازی در میاره زیاد نباید انتظار معجره داشت ازش ها


74 out of 100 based on 19 user ratings 394 reviews

@