اسیرکردن یک سرباز توسط یک زن


اسیرکردن یک سرباز توسط یک زناسیرکردن یک سرباز توسط یک زن
دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری به تازگی دست به انتشار کتابی با عنوان «فرنگیس» شامل خاطرات خانم«فرنگیس حیدرپور» از بانوان حاضر در دفاع مقدس در منطقه گیلان غرب کرده است.

اسیرکردن یک سرباز توسط یک زن


حیدرپور و فعالیتهای او چنان در تاریخ دفاع مقدس دهان به دهان گشته است که مقام معظم رهبری نیز در دیدار خود در مهرماه سال 90 با مردم گیلانغرب درباره او عنوان داشتند: «در شهر شما بانویی مسلمان و شجاع در مقام دفاع توانست ‏سرباز دشمن را اسیر کند و نیروی مهاجم را به خاک و خون ‏بنشاند. این را نگه دارید برای خودتان و حفظ کنید.»‏
این کتاب به تازگی توسط مهنار فتاحی تدوین و توسط انتشارات سوره مهر در دست انتشار برنامه گرفته است. به همین بهانه همراه می شویم با مهناز فتاحی، نویسنده دفاع مقدسی کشورمان؛تدوین کننده ی این کتاب:
باید اشاره‌ای داشته باشم به تندیسی که از این بانو در کرمانشاه نصب است، من هر گاه این تندیس را می‌دیدم، دوست داشتم با خصوصیات این زن مبارز بیشتر آشنا شوم و بالاخره با تلاش فراوان توانستم وی را در روستای گورسفید از نزدیک ملاقات کنم.
اما انگیزه اصلیم در ثبت خاطرات این بانو بر می‌گردد به سفر مقام معظم رهبری به گیلانغرب، ایشان در این سفر تاکید کردند، باید خاطرات این بانو ثبت شود، از این رو، فرمایش مقام معظم رهبری باعث دلگرمی در من شد و تصمیم قاطع گرفتم، هرطور شده با تمام مشقات و سختی های این کار را به سرانجام برسانم.
ابهت، جذبه و غیرتی که در وجود این زن بود نیز از دیگر دلایلی شد، تا برای نگارش این کتاب گام بر دارم، اگر چه وی در یک روستایی زندگی می‌کرد که برای رسیدن به آنجا باید حدود 4 ساعت زمان صرف می‌کردم و همین موضوع مشکلات زیادی را برای من در بر داشت، ولی به لطف خدا و با حمایت دفتر ادبیات مقاومت حوزه هنری و مرتضی سرهنگی مدیر این دفتر کار را شروع کردم و با تمام سختی‌ها آن را پیش بردم.
فرنگیس به عنوان یک زن کرد و نماینده زنان کرد منطقه است و خود، شاهد هشت سال مقاومت بوده و در درگیری‌ها حضور داشته و کارهای شاخصی انجام داده است، ولی همچنان مهجور و گمنام مانده است. همین موضوعات سبب شد تا با نگارش خاطرات این زن در قالب کتاب، دینی را به وی ادا کرده باشم.
فرنگیس به عنوان یک زن کرد و نماینده زنان کرد منطقه است و خود، شاهد هشت سال مقاومت بوده و در درگیری‌ها حضور داشته و کارهای شاخصی انجام داده است، ولی همچنان مهجور و گمنام مانده است. همین موضوعات سبب شد تا با نگارش خاطرات این زن در قالب کتاب، دینی را به وی ادا کرده باشم.
این کتاب تمامی خاطرات کودکی تا بزرگسالی فرنگیس حیدرپور را تا سال 90 در بر گرفته است.در این کتاب رنج‌ها مظلومیت‌ها و شجاعت‌های مردم گیلانغرب را بیشتر می‌شناسیم؛ اینکه چطور این مردم توانستند با تمامی مشکلات مقاومت و از کشورشان دفاع کنند. به طور کلی می‌توانم بگویم ناگفته‌های در این کتاب وجود دارد که در هیچ کتاب دیگری گفته نشده است. این کتاب یک نمای روشن از فرهنگ و پیشینه منطقه به خواننده ارائه می‌دهد.این کتاب می‌تواند با مخاطب نو و نسل های جدید ارتباط بربرنامه کند. زیرا در این کتاب خاطرات دوران کودکی فرنگیس بسیار ساده و صمیمی بیان شده و این صمیمیت در مقدمه کتاب مشهود است. من در نگارش این کتاب سعی کردم در بخش کودکی فرنگیس، خاطرات را به زبان کودکی بنویسم و مخاطب را در نظر بگیرم حتی در بخش‌های جوانی هم به همین شکل پیش رفته‌ام و همواره سعی داشتم با نثری بنویسم که برای مخاطب و نسل جدید جذابیت داشته باشد.نگارش کتاب فرنگیس برای من فقط یک نگارش خاطره صفر نبود، این کار برای من یک کار پژوهشی بود. زیرا من سعی کردم با تمام کسانی که فرنگیس به آنها اشاره و درباره آنها صحبت کرده بود هم مصاحبه انجام دهم. و از نزدیک با آن ها در ارتباط باشم و تمام ماجرا را هم از نگاه دیگران ببینم. به نظرم این از نگاه قوت این کتاب به حساب میآید. من در این کتاب یک کار تحقیقاتی و میدانی بزرگ انجام دادم به گونه‌ای که اگر با فرنگیس یک ساعت مصاحبه داشتم سه ساعت با مردم محلی صحبت میکردم، و تمام تلاشم را برای معرفی فرهنگ منطقه و مردم به کار گرفتم، که این تجربیات و شناخت مردم و رشادت‌های این زن می‌تواند بر روی نسل‌های آینده تاثیرات مثبت و مفیدی از جمله مقاومت، شجاعت، ایثار و فداکاری ایجاد کند.این اثر شامل زندگی‌نامه مبارزاتی حیدرپور است و علاوه بر بیان خاطرات یک زن، تاریخ جنگ را نیز بیان می‌کند که جنگ از چه زمانی به صورت غیررسمی از قصر شیرین و گیلانغرب آغاز شد.پایان خاطرات فرنگیس به عملیات مرصاد و پس از آن به دیدار با رهبری بازمی‌گردد. در این اثر مقاومت مردم این منطقه به ویژه بانوان بیان می‌شود و از همه مهمتر، خاطرات فرنگیس که یک سرباز عراقی را کشته و سرباز دیگری را اسیر کرده، همچنین رنج‌هایی را کشیده و مقاومت‌هایی که با اطرافیانش انجام داده است، در این کتاب تصویر کرده‌ام.
مهر .ایکنا
کتاب اتحادیه ابلهان

1:

حالا هى ما خانومها رو دست كم بگيريد!:)


مسعود بهنود: کتاب خانوم

2:


چکیده ای از موفقیت های خانم ها.


دانلود سه کتاب از بانو الهه فاخته


معمای هویدا

3:

یاده مامور مِی تو یه سریالی افتادم!!!
ولی خب:
به قول کاربر عزیزlovelylove :
"حالا هى ما خانومها رو دست كم بگيريد!:) "


◕‿- کاریکاتورهای زیبای کتاب و کتابخوانی

4:

‏_________
خوش ب حالتون ھہہہ


آن سوی پیکر طبیعی، دیرین‌شناسی هورمون‌ها و جنسیت

5:

کسی شخصیت و جایگاه یک زن دست کم نمیگیره


سری سوم دختر شینا در راه بازار نشر

6:

درود.
فقط که خوش ب حال مانیست که خوش ب حال جهان ومرداهم هست.
خانماعلاوه بر خانه داری بچه داری میکنن،نام خانوادگی بچه رو میدن به مرداما بچه میارن براشون،بیرون و درون خونه کارمیکنن،ازنظرعاطفی تکمیل میکنن شوهراشونو،پسرارو معطل یه بله میکنن باشه حالا50ساله مهم اینه کی میخوادبله بده،و کارای دیگه ی بانوان عزیز اینان:
اره ی دایره ای توسط خانم(Tabitha Babbitt )اولین بار اختراع شد.
زبان کامپیوتریcobolوکامپایلر توسط خانم(Grace Murray Hopper)اولین بار اختراع شد.
برف پاک کن توسط خانم(Mary Anderson)اولین بار اختراع شد.
بقیه ی چیزارو اگه بگیم کل هم میهن میشه موفقیت های خانم ها.


«لالایی‌ها» به بازار کتاب رسید

7:

غرور برای یک زن موقعی خوبه که بچه صالحی تربیت کنه و فرد لایقی باشه
نه اینکه ادعای بزرگ کردن یک اوباش برای جامعه باشه و برای نوامیس امت باعث مزاحمت باشه
موفقیت یک مرد یا زن تنها در اختراع نیست.
به ائمه نگاهی کنیم بهتره
به شخصیت حضرت زهرا(س)
حضرت زینب(س)
البته در اروپا الان بچه هارو با نام مادرشون شناخته میشن چون پدرانشون معلوم نیست کیه(اونا بهتر افتخار میکنن)

8:

درود.
جالب بودنظرتون.
بچه ی صالح تربیت کردن فقط به عهده ی زن نیست مردهم نقش خودش را دراین زمینه دارد زن هم در زمینه های خاص خودش را.فردلایقی هست به همین خاطرغرور دارد چون فقط مثل خودش مرد لایق را میپسندد.
اوباش بزرگ کردن همه از چشم زن نیست مردخانه هم از وقت خودش بایدبزندتابیرون جامعه رابه وضوح نشان دهدمخصوصادرشب.(می دانیدکه زن اگر شب بیرون برود چه سخنانی درکاراست اون هم بدون شوهر)
ماهم فقط به اختراع واکتشاف بسنده نکردیم اگرمیخواستیدچندین موفقیت های دیگر در زمینه های مذهبی،فرهنگی،پزشکی و...می آوردیم.
برای ما بعد خدا اول ائمه هست پس صدالبته الگوی خانم دستجردی(وزیرسابق بهداشت) از ائمه بوده.
بانوی حضرت زینب(اسوه ی صبر).اینهاچون در ذهن هرکسی هست دنبال موفقیتی بودم که کمتردر ذهن هاباشد.وگرنه کیه که بانوفاطمه بانوزینب بانو خدیجه بانومریم بانو آسیه بانونرگس و و و...نشناسد؟!وندانداولین های وقت قدیم چه کسانی بودند؟
اروپا،آمریکا،قبرس،افغانست ان نداردمهم این هست که زیرپایشان بهشت هست.وکسانی که بایدپاک باشندخودشان را به نحوزیبایی حفظ مینمايند.اینجاایران هست ومشخص هست فرزندفقط ازیک معشوقه هست مگراینکه جنس مذکربخواهدبه طرق مختلف مونث را آزار دهدتا برای خودافتخاری کسب کندبرای نامفهموم بودن پدرفرزند.متوجه هستیدکه؟

9:

درود خانم ‏zeynab
ما ک چیزی نفرمودیم سریع برف باکن وزبان کامپیوتری با ارہ رو پیش کشیدید
زنان ھم قدرت پیشرفت رو دارند حالا اگہ نقصی ھم تو وجودشون باشہ درکنارمردا حل میشہ البتہ اااگہ

10:

شمافکر کردیدمنم چیزخاصی فرمودم؟؟؟؟؟؟
فرمودیدخوش به حالتون،بیشترازموفقیت ها فرمودم چیز خاصی فکرنمیکنم فرموده باشم که بخوام مثلا پیش بکشم.
فقط جواب نقلتونووسیع تر دادم همین.
الله اکبر

11:

بعلہ حق با شماست،فقط من ب شخصہ از زنانی خوشم میاد ک واقعا"ھنری داشتہ باشن ن فقط ب گردی یا بیضی صورتشون اھمیت بدن
زنان ھنرمند(دارای ھرنوع ھنری)واقعا" قابل ستایش اند

12:

دنیا بدون خانم ها هیچ ارزشی نداره

13:

اسید پاشی که می کنیم فقط سرباز اسیر کردنمون مونده بود که اونم دستشون درد نکنه انجام دادن

14:

متاسفانه زمونه بد شده که کسی نه فرموده خدارو قبول داره نه ائمه و معصومین
خیلیا هنوز تو شناختن این اسماء مات و مبهوت مانده اند.(بحث به بیراهه نمیکشم)
بهش زیر پای کسی هست که رو سفید باشد نه کسیکه بهش بگن این کارت گناهه نکن ولی بگه به توچه برو دلت خوشه.
متوجه منظورتان هستم ولی در کل آزار دادن مونث و مذکر کار یک حیوان هست و بس.


15:

بعد یک عده میان از شلیک کردن زنان آمریکایی فیلم میذارن و مقایسه می نمايند با یکی دیگه ...

قوی در برابر قوی ...
انگار کورند و نمی بینند اقتدار سربازان نظامی ما رو در هر عرصه ای که هستند :)

16:

بعد یک عده میان از شلیک کردن زنان آمریکایی فیلم میذارن و مقایسه می نمايند با یکی دیگه ...

قوی در برابر قوی ...
انگار کورند و نمی بینند اقتدار سربازان نظامی ما رو در هر عرصه ای که هستند :)


70 out of 100 based on 60 user ratings 910 reviews

@