آثار 5 فیلمساز زن ایرانی در رم


آثار 5 فیلمساز زن ایرانی در رمآثار 5 فیلمساز زن ایرانی در رم
کنفرانس دو روزه «سینمای معاصر زنان، فیلمنامه‌های جهانی و مفاهیم فراملیتی» در دانشگاه رم تره برگزار شد و در این کنفرانس سمیه قاضی‌زاده درباره «زنان فیلمساز ایرانی بعد از انقلاب اسلامی و فمنیسم» سخنرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، رخشان بنی اعتماد، تهمینه میلانی، پوران درخشنده، نیکی کریمی و سمیرا مخملباف پنج فیلمسازی هستند که آثارشان در این مقاله مورد بررسی برنامه گرفته است.


در این کنفرانس پژوهشگران و استادان دانشگاه از کشورهای مختلف همچون ایتالیا، آمریکا، نیوزیلند، آرژانتین، ترکیه، کانادا، یونان و آلمان شرکت کرده اند که در روزهای 28 و 29 ماه می در این دانشگاه برگزار شد.

از جمله موضوعات مورد بحث در این کنفرانس می توان به «سناریوهای پیشگوی فجایع بشری در فرهنگ بشری»، «لابیرنت های هر روزه»، «سیاست های روایی در سینمای مستند زنان آرژانتین و برزیل»، «سینمای زنان معاصر هند»، «سینمای زنان معاصر ترکیه»، «سینمای معاصر زنان نیوزلند»، «کارگردان متاخر انگلیسی و ایرلندی»، «سیننای زنان در عصر دیجیتال»، «زنان فیلمساز در یونان معاصر» و... اشاره کرد.


سال آینده دومین دوره‌ی این کنفرانس جهانی در ماه اکتبر در دانشگاه استونی بروک آمریکا برگزار خواهد شد.56 out of 100 based on 41 user ratings 166 reviews

@