کارگردان معروف ایرانی به جرم تجاوز به نابازیگر جوان محکوم شد/ ۱۰۰ضربه شلاق و ..


کارگردان معروف ایرانی به جرم تجاوز به نابازیگر جوان محکوم شد/ ۱۰۰ضربه شلاق و ..کارگردان معروف ایرانی به جرم تجاوز به نابازیگر جوان محکوم شد/ ۱۰۰ضربه شلاق و ..
کارگردان معروف ایرانی به جرم تجاوز به نابازیگر جوان محکوم شد/ ۱۰۰ضربه شلاق و دو سال ممنوع الکارکارگردان معروف ایرانی به جرم تجاوز به نابازیگر جوان محکوم شد/ ۱۰۰ضربه شلاق و .. کارگردان معروف ایرانی به جرم تجاوز به نابازیگر جوان محکوم شد/ ۱۰۰ضربه شلاق و دو سال ممنوع الکار
سی و یک نما -کارگردان معروف سینما و تلویزیون که خرداد ماه امسال با وعده ستاره شدن، یک دختر دانشجو را به آپارتمان خصوصی اش در شهرک غرب کشانده و به وی تجاوز کرده است ، به تحمل ۱۰۰ضربه شلاق و ۲سال محرومیت از انجام هرگونه فعالیت هنری، محکوم شد که به نظر می رسد محکومیت وی ازچهار دهه گذشته ی رومن پولانسکی که وی را در 81 سالگی هم به دادگاه کشاند سبکتر باشد.

با این مقدمه به خبر اصلی می پردازیم که مقامات قضایی آمریکا رومن پولانسکی را متهم می‌کنند که در سال ۱۹۷۷در جریان یک مهمانی شبانه در ویلای جک نیکلسون، هنرپیشه نامی هالیوود، از یک دختر نوجوان سوءاستفاده جنسی کرده است.
پولانسکی در ۱۵آوریل ۱۹۷۷با شکایت والدین این دختر دستگیر شد. او در دادگاه به جرم خود ابرنامه کرد و به سه ماه زندان محکوم شد. اما پس از ۴۲روز با سپردن وثیقه آزاد شد و سپس بدون اجازه مقامات قضایی در ۳۱ژانویه ۱۹۷۸به فرانسه پرواز کرده بود. پس از نزدیک چهار دهه ، سال گذشته دادگاه کراکوف برای استرداد کارگردان 81 ساله به امریکا تصمیم گیری کرده و دوباره وی را به دادگاه کشاند.
اوایل امسال و با شکایت دختر ۱۹ساله ای در دادگاه کیفری یک استان تهران پرونده ای به جریان افتاد. پرونده ای برای کارگردان سینما و تلویزیون که پیش از این هم در مورد فساد اخلاقی وی شنیده هائی به گوش می رسید.شاکی مدعی بود که کارگردان معروف به بهانه بازی کردن در یک فیلم سینمایی، او را فریب داده و پس از انتقال به آپارتمانی در شمال غرب تهران و خوراندن مشروبات الکلی، وی را مورد آزار و اذیت برنامه داده است.
این دختر جوان که عاطفه نام دارد می گوید: «سال ۹۳بود که پس از قبول شدن در دانشگاه، راهی تهران شدم. من از بچگی عاشق بازیگری بودم و دلم می خواست وارد سینما شوم. مادرم همیشه می گفت که باید خیلی مراقب باشم. چون اگر پایم را اشتباه بگذارم، ممکن است به باتلاق کشیده شوم اما من با همه وجود دوست داشتم که بازیگر شوم؛ برای همین با مشورت خانواده ام، وقتی به تهران آمدم، در یک کلاس بازیگری معروف و معتبر هم ثبت نام کردم و فعالیتم شروع شد تا اینکه یکی از همان روزها بود که کارگردان معروفی، سرزده وارد کلاس بازیگری آنها شد. او به دنبال بازیگری با چهره ای معصوم می گشت تا از او در فیلم جدیدش استفاده کند.« آن روز آقای کارگردان مرا که دید، گفت که بهتر از من کسی نمی تواند این نقش را بازی کند. باورم نمی شد که برای بازی در یک فیلم سینمایی انتخاب شده بودم. او مرا به دفاتر مختلفی که در تهران داشت می برد و مدام می گفت که مرا تبدیل به یک سوپراستار خواهد کرد.در این مدت، با بازیگران معروف زیادی هم ملاقات کردم. کسانی که شاید در خواب هم نمی دیدم کنارشان باشم. فیلمبرداری فیلم جدید شروع شده بود و ما مدام در حال فیلمبرداری بودیم. در این مدت چنان به آقای کارگردان که جای پدرم بود، اعتماد کرده بودم که هرگز تصور نمی کردم روزی از او ضربه ببینم».
در آخرین روزهای خردادماه بود که این آقای کارگردان با او تماس می گیرد و از او می خواهد برای برداشت یک پلان به آدرسی در شمال غرب تهران برود. دختر جوان راهی آنجا شد. داخل خانه به غیر از آقای کارگردان، دستیار او هم حضور بوده است. فیلمبرداری شروع میشود و کمی بعد حادثه ای که عاطفه تصورش را هم نمی کرد اتفاق افتاد.
با شکایت دختر جوان در دادگاه کیفری یک استان تهران، رسیدگی به این پرونده شروع شد. هر چند آقای کارگردان در ابتدا منکر آشنایی با عاطفه شد و بعد هم گفت که هیچ رابطه ای با او نداشته است، اما نتایج پزشکی قانونی و آزمایش "دی ان ای" نشان می داد که او دروغ می گوید.
رسیدگی به این پرونده چند ماه طول کشید و در نهایت رئیس شعبه ششم دادگاه کیفری یک استان تهران با توجه به شواهد موجود در پرونده، متهم را به اتهام زنا به ۱۰۰ضربه شلاق و به دلیل فریب دختری که شور و اشتیاق بازیگر و سوپراستار شدن را در سر داشت به ۲سال محرومیت از هرگونه فعالیت هنری اعم از سینما، تلویزیون و تئاتر محکوم کرد.
این حکم اما با اعتراض عاطفه روبه رو شد؛ چرا که او معتقد است در این ماجرا همه چیزش را از دست داده است. او می گوید:«پدرم دیگر اجازه نمی دهد که به خانه برگردم. آبرویم در دانشگاه و حتی در محله مان رفته است و حتی چندین بار تصمیم به خودکشی گرفتم. آیا این حکم می تواند آسیب هایی را که به من رسیده، جبران کند؟
پی نوشت : آیا این صد ضربه شلاق که خریدنی نیز هست به همراه دوسال محروم شدن از کار، حکمی در حد حضور یک بازیگر دور از موازین اسلامی در خارج از کشور است ، حکم منصفانه ای است؟بهترین هنرپیشه تاریخ ایران؟؟

1:

این نشان می ده که دادگاه تشخیص داده با میل خود دختره بوده اما بعد چون به آرزوش نرسیده بند رو به آب داده...

به زور می شود در حلق کسی مشروب ریخت؟؟


62 out of 100 based on 27 user ratings 202 reviews

@