دنباله "دونده هزارتو" و "عشاء ربانی سیاه" به ترتیب در رده های اول و دوم باکس آفیس قرا


دنباله "دونده هزارتو" و "عشاء ربانی سیاه" به ترتیب در رده های اول و دوم باکس آفیس قرادنباله "دونده هزارتو" و "عشاء ربانی سیاه" به ترتیب در رده های اول و دوم باکس آفیس قرا
سی و یک نما- فیلم ˝دونده هزارتو: مصائب سوخته˝‌ در اولین آخر هفته اکران در آمریکای شمالی 30.3 میلیون دلار فروخت و صدرنشین باکس آفیس شد و ˝عشاء ربانی سیاه˝ با بازی جانی دپ در رده دوم برنامه گرفت.

تریلر علمی تخیلی "دونده هزارتو: مصائب سوخته" (Maze Runner: The Scorch Trials)از شرکت فاکس قرن بیستم در اولین آخر هفته اکران از فروش افتتاحیه 32.5 میلیون دلاری "دونده هزارتو" فیلم قبلی خود در 2014 جلو بزند، اما "مصائب سوختگی" کمی کمتر فروخت و با 30.3 میلیون دلار به کار خود پایان داد، هرچند با همین رقم رده اول جدول فروش فیلم‌ها در ایالات متحده و کانادا را به خود اختصاص داد.
دنباله "دونده هزارتو" و "عشاء ربانی سیاه" به ترتیب در رده های اول و دوم باکس آفیس قرا
دنباله "دونده هزارتو" در بازار بین‌المللی نیز موفق ظاهر شد و در 66 بازار 43.3 میلیون دلار فروخت. فروش جهانی فیلم تا پایان یکشنبه 108.3 میلیون دلار شد.
در همین حال، درام جنایی "عشاء ربانی سیاه " (Black Mass)با بازی جانی دپ بهتر از حد انتظار ظاهر شد و با 23.4 میلیون دلار در رده دوم برنامه گرفت.
از سوی دیگر، "عشاء ربانی سیاه" از شرکت برادران وارنر فراتر از انتظار ظاهر شد. این فیلمی زندگی‌نامه‌ای درباره جیمز "وایتی" بالجر گانگستر اهل بوستون است که بعدها جاسوس اف‌بی‌آی شد و در دهه‌های 1970 و 1980 و اوایل دهه 1990 از این جایگاه برای از میان بردن رقبای تبهکار خود استفاده کرد. فیلم از روی کتاب "داستان واقعی یک اتحاد شوم بین اف‌بی‌آی و اراذل و اوباش ایرلندی" نوشته دیک لیر و جرارد اونیل خبرنگاران سابق بوستون گلوب که سال 2001 منتشر شد، ساخته شده است.
دنباله "دونده هزارتو" و "عشاء ربانی سیاه" به ترتیب در رده های اول و دوم باکس آفیس قرا
داکوتا جانسن، بندیکت کامبربچ، کوین بیکن، جوئل اجرتن و پیتر سارسگارد از دیگر بازیگران این فیلم به کارگردانی اسکات کوپر هستند که اولین بار در دنیا این ماه در بخش خارج از مسابقه هفتاد و دومین جشنواره فیلم ونیز نمایش داده شد و مورد استقبال برنامه گرفت. تماشاگران در سینمااسکور به فیلم درجه B داده‌اند.
فیلم ترسناک و کم‌هزینه "دیدار" (The Visit) به کارگردانی‌ام. نایت شیامالان در دومین آخر هفته نمایش با 11.3 میلیون دلار رده سوم جدول فروش آمریکای شمالی را به خود اختصاص داد. مجموع فروش داخلی فیلم 42.3 میلیون دلار شده است. "دیدار" درباره یک مادر مجرد است که متوجه می‌شود بعد از دیدار بچه‌هایش با مادربزرگ و پدربزرگشان اتفاقاتی عجیب در خانواده روی می‌دهد.
تریلر پرتعلیق "آدم بی‌نقص" (The Perfect Guy) از شرکت اسکرین جمز با 62 درصد کاهش در مقایسه با هفته پیش 9.7 میلیون دلار فروخت و فیلم چهارم شد. سانا لاتان در این فیلم نقش یک لابی‌گر موفق را بازی می‌کند که بین او و یک غریبه جذاب و خطرناک (مایکل ایلی) ارتباطی پرشور بربرنامه می‌شود و در همین حال سروکله دوست سابقش (موریس چسنات) نیز پیدا می‌شود.
دنباله "دونده هزارتو" و "عشاء ربانی سیاه" به ترتیب در رده های اول و دوم باکس آفیس قرا
جیک جیلنهال در اورست
از سوی دیگر، تریلر "اورست" (Everest) به کارگردانی بالتازار کورماکور فیلمساز ایسلندی با بازی جیک جیلنهال در اولین آخر هفته اکران با 7.6 میلیون دلار فروش در 545 سینما فهرست پنج فیلم پرفروش هفته را کامل کرد. "اورست" که فیلم افتتاحیه جشنواره ونیز امسال بود، از روی اتفاقات واقعی ساخته شده و درباره یک تلاش برای فتح بلندترین کوه کره زمین است. فیلم درباره دو گروه اکتشافی است که در 1996 تلاش کردند هنگام صعود به قله اورست در کولاک برف خود را زنده نگه دارند.
"اورست" در 36 بازار بین‌المللی نیز 28.2 میلیون دلار به دست آورد و مجموع فروش جهانی خود را به 35.8 میلیون دلار رساند.
در حوزه نمایش محدود، درام جنایی "قاتل حرفه‌ای" (Sicario) به کارگردانی دنی ویلنو در شش سینما 390 هزار دلار فروش داشت. متوسط فروش فیلم در هر سینما 65 هزار دلار بود که بیشتر از هر فیلم دیگری از ابتدای سال 2015 تاکنون است.
"فداکاری سرباز" (Pawn Sacrifice) به کارگردانی ادوارد زوئیک نیز 33 سینما 206.8 هزار دلار فروش داشت. این فیلم داستان ظهور بابی فیشر شطرنج‌باز آمریکایی در دهه 1960 است که به رویارویی تاریخی او با بوریس اسپاسکی قهرمان روس در مسابقات جهانی شطرنج سال 1972 انجامید
برای اطلاع از تازه ترین خبرها درباره سینمای ایران، تلویزیون،سینمای جهان و تئاتر به سی و یک نما مراجعه کنید.
88 out of 100 based on 88 user ratings 238 reviews

@