۵ دسته گل صدا و سیما در ماه رمضان!


۵ دسته گل صدا و سیما در ماه رمضان!۵ دسته گل صدا و سیما در ماه رمضان!

هفت سنگ، مدینه، ماه عسل و...
موج رسانه ای که «هفت سنگ» در چند روز اول ماه رمضان ایجاد کرد پیش از این برای هیچکدام از سریال های مناسبتی این ایام، حتی در زمانی طولانی تر از این هم به وجود نیامده بود.
ماه رمضان سال ۹۳ برای صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پر از حاشیه های رنگارنگ بود. حاشیه هایی که هر چند در میان هیاهوی جام جهانی گم شدند اما در نوع خود جزء اولین ها بودند و امتیاز منفی فراوانی در کارنامه رسانه ملی به جا گذاشتند.


به گزارش پیام نو، کپی بودن فیلمنامه و تیتراژ «هفت سنگ»، حذف ربنای تازه و ساخت سریالی درباره ربا با پول موسسه ای که بیشترین سود را از مشتری خود می گیرد مهم ترین حواشی و به عبارتی ۵دسته گل برنامه های ماه رمضانی صدا و سیما محسوب می شوند.


۱- هفت سنگ و ماجراهای بی پایان
حاشیه هایی که از همان روزهای ابتدایی با بحث کپی بودن سریال «هفت سنگ» آغاز شد و حتی بحث آن به رسانه های خارجی هم رسید. دیلی‌تلگراف، ورایتی، تایمز، سیدنی مورنینگ هرالد، اینترنشنال بیزنس تایمز و مجله Slate ایرلند از جمله رسانه هایی بودند که کپی بودن «هفت سنگ» را سوژه برنامه دادند.


موج رسانه ای که «هفت سنگ» در چند روز اول ماه رمضان ایجاد کرد پیش از این برای هیچکدام از سریال های مناسبتی این ایام، حتی در زمانی طولانی تر از این هم به وجود نیامده بود. هنوز حاشیه های مربوط به کپی بودن سکانس به سکانس این سریال به پایان نرسیده بود که خبری از سوی پیام نو مبنی بر کپی بودن تیتراژ این سریال از یک ترانه لس آنجلسی منتشر شد. تیتراژ خوانده شده توسط مازیار فلاحی یک کپی از آهنگ آهنگساز معروف ، یعنی “مرحوم واروژان” و کلمات و آهنگ و ریتم و قافیه شعر مرحوم “ایرج جنتی عطایی” است.


نکته جالب توجه این که پخش این سریال با وجود تمام حاشیه های ایجاد شده همچنان ادامه دارد و صدا و سیما در برابر تمامی این حاشیه ها سکوت کرده است.


۲- «ماه عسل» هدف انتقاد بسیاری از رسانه ها
«ماه عسل» با اجرای احسان علیخانی که به برنامه ثابت ماه رمضان های شبکه سوم سیما تبدیل شده است امسال با انتقادات بسیاری از سوی اهالی رسانه و برخی مردم مواجه بود. تا به آن جا که در فضاهای مجازی جک هایی هم برای این برنامه ساخته شد.


بخشی از این انتقادها به گفت و گوی او با باربَران بازار بر می گشت، همان جا که علیخانی اصرار داشت آن ها اسم عامیانه شغل شان را بگویند اما مهمانان از به کاربردن آن واژه خاص شرم داشتند. این رفتار علیخانی خیلی زود سوژه اعتراضی برخی کاربران فضای مجازی شد تا جایی که این مجری را با الفاظ تند مورد خطاب برنامه دادند.


ورود بیش از حد به زندگی خصوصی افراد در میان مکالمات برنامه و بغض های همیشگی مجری بخش دیگری از انتقادهای بیشمار به برنامه بود. بخش دیگر انتقادها به سوژه های برنامه «ماه عسل» بازمی گردد. در واقع نقطه مشترک تمامی افرادی که به برنامه دعوت می شوند رنجی است که تحمل کرده اند یا می کنند و همین موضوع از «ماه عسل» برنامه ای تلخ ساخته که پیش از اذان مخاطب را به گریه می اندازد. شاید همین نقطه اشتراک باعث نقد بسیاری از رسانه ها نسبت به یکی از برنامه ها شد که از سه برنده قرعه کشی در آن دعوت شده بود. به این برنامه انگ اسپانسری بودن زدند. نقدی که موجب پاسخ احسان علیخانی شد. این مجری گفت: «من خیلی عادت به پاسخ برخی از انتقادات را ندارم ولی این موضوع از نفی عبور کرد و با ادبیاتی نگارش شده بود که به توهین برنامه منجر شد. من به اسپانسرها نه علاقه دارم ،نه می شناسمشون ونه مصرف کننده ی آنها هستم. این را باید بگویم که اگر به خاطر اسپانسری مهمانی را در برنامه بنشانم آن روز ،روزمرگ من در اجرا خواهد بود.»


نقدها به برنامه «ماه عسل» به قدری بر دوش علیخانی سنگینی کرد که در برنامه های بعد به هر بهانه طعنه ای به منتقدان می زد. برای مثال زمانی که سولماز میهمان یکی از قسمت های برنامه از احسان نام ‌برد مجری رو به دوربین توضیح ‌داد «احسان این آقا یعنی همسر سولماز است نروید بنویسید فلان…»


۳- «ربّنا»ی دیگری توقیف شد
امسال هم روزه داران در آرزوی شنیدن ربنای محمدرضا شجریان ماندند هر چند اپراتورهای همراه اول و ایرانسل از این فضا استفاده کردند و آهنگ پیشواز بسیاری از کاربران این دو اپراتور در ماه مبارک ربنای شجریان شده است.


چند سالی است تلویزیون خوانش های متفاوتی از ربنای محمدرضا شجریان پخش می کند اما اصل این دعا و مفاهیم مستتر در آن آیین جدانشدنی روزه داران قبل از افطار است. برنامه «شهر باران» هم امسال خوانش این دعا را به محمد فکار سپرد. ربنای این خواننده جوان به خاطر چند مشخصه خیلی زود جای خود را میان مخاطبان باز کرد اما از برنامه چهارم به بعد در اتفاقی عجیب، ربنایی دیگر از شبکه یک پخش شد. فکار این دعا را به سفارش سازندگان «شهر باران» در قالب کلیپی اختصاصی با لحن و بیانی تازه و به مدت سه دقیقه خوانده که در مقایسه با دیگر خوانش ها ریتم تندتری دارد. با اینحال گویا به دلیل عدم هماهنگی با شورای عالی قرآن، آنها خواستار جلوگیری از پخش ربنای محمد فکار تا اطلاع ثانوی شدند. از سوی دیگر شنیده می شود که چنگیز حبیبیان هم ربنایی خوانده است. گویی این مشکل پخش ربنا از صدا و سیما برنامه نیست به این زودی برطرف شود.


۴- مدینه و داستان ربا که فضای مجازی را پر کرد
«مدینه» عنوان سریال جدید مقدم با درونمایه «ربا» برای ماه رمضان است که از شبکه اول سیما پخش می شود. یکی از کاربران گوگل‌پلاس درباره سریال مدینه و حامی آن که موسسه مالی-اعتباری عسگریه است نوشت: «ایران جاییست که یک موسسه مالی اعتباری با سود ۳۰ %؛ سریال می سازه درباره گناه نزول‌خواری با سود ۷%». این خبر خیلی زود در شبکه های مجازی از جمله فیس بوک و وایبر دست به دست شد و موجب تاسف بسیاری از کاربران این شبکه ها شد.


۵- اصرار برای پخش سریالی که دیده نشد
شبکه دو سیما برای ماه رمضان سریال «فاخته» را در نظر گرفته است. این سریال به خاطر ترافیک جام جهانی و دیگر برنامه ها، از باکس ۲۱:۳۰ به ساعت ۱۸:۳۰ منتقل شد و همین تغییر زمان و حجم برنامه ها و البته موضوع دم دستی فیلمنامه موجب شد این سریال موفق به جذب مخاطبان نشود. گویا صدا و سیما اصرار دارد در ماه رمضان با وجود کمبود بودجه بخشی از سرمایه خود را صرف ساخت سریال هایی نه چندان پر مخاطب کند. شبکه ای که به راحتی می تواند با برنامه هایی مشابه برنامه جشن رمضان پر شود چرا باید مقدار قابل توجهی از بودجه خود را صرف سریالی کند که حتی حاضر نیست زمان مناسبی برای پخش آن اختصاص دهد؟


در واقع صدا و سیما رفته رفته مخاطبان خود را به دلیل ایجاد ممنوعیت کاری برای بسیاری از هنرمندان و بستن قرارداد با تعدادی تهیه کننده و کارگردان خاص از دست می دهد. خبری از حسن فتحی و مجموعه پرطرفدار «صاحب دلان»، رضا عطاران و «متهم گریخت» و بسیاری دیگر نیست. در عوض تلویزیون پر شده است از آثار که کمترین مخاطبان را جذب می کنند و یا همچون ماه عسل تکرار مجموعه های موفق سال های پیش هستند.
منبع خرداد نیوز«لاله» ۷ میلیاردی بالاخره در دادگاه تعیین تکلیف می‌شود

1:

سریال های امسال متاسفانه بار کیفتی زیادی نداشتند...
بعضی اوقات مدینه و ماه عسل
ماه عسل هم ک متاسفانه تکراری شده !


هنرپیشه های یکشبه

2:

حالا بماند که داستان ربنا هستاد شجریان فقط جنبه سیاسی و لج بازی رسانه ملی رو داره
من سریال مدینه رو نصفه دیدیم اونم از خلاصه ای که کذاشته بود بازی های بازیگرا که خیلی اصلأ حرف نداره
ولی اینکه یه موسسه مالی و اعتباری که دیگه بخوایم خوشبینانه ترین حالتش که بخوایم بیخیال مقدار سود وام بشیم یک روز تاریخ اقساط وام دیر بشه بیاد جریمه دیر کرد در نظر بگیره واقعأ مزحک و خنده دار هست
که بیاد از زشتی و بد بودن نزول و اسکنت بیاد حرف بزنه و حامی مالی سریال بشه
به قول معروف دُم خروس رو باور کنیم یا قسم حضرت عباس رو
«پینوکیو» و «دامبو» در میان برترین فیلم‌های کودک تاریخ سینما

3:

من به شخصه مدینه رو انتخاب می کنم چون اگر به انتخاب باشه مدینه از بقیه بهتر بود
هر چند همین موسسه ها و موسسه مالي ها ربا خواری می کنن


گلشیفته فراهانی فاحشه شد!+عکس

4:

بهترین فیلمی که در ماه رمضان دیدم صاحبدلان بود ....
بقیه فیلم ها به درد بخور نبودند ...


"دردسرهای عظیم" در رسانه میلی!

5:

یه دوتا از این جکا
-برنامه ي ماه عسل چيست !؟ برنامه ايست جهت معرفي انواع بدبختي ها؛ گرفتاري ها و امراض مختلف امت، با نشان دادن مصداق هايي از اون !! هدف : ارسال انرژي منفي به ملت ! نتيجه: از شما بدبخت تر هم هست پس به بدبختي خودتون راضي باشيد !!! والاااااااااا....خخ
شما لایک زرشکی کنید
-ای کاش صداوسیما به جای این سریال هفت سنگ یه ساعت پیام بازرگانی میذاشت.
منکه حاضرم هزار بار پریل و موسسه مالي پارسیان لحظات خوشی برام آرزو کنن ولی این هفت سنگا نبینم!!!!!!!!!!!
تازه اگه پیام بازرگانی بذارن پشت ملت هم گرم میشه.
هرکی با نظر من موافقه لایک یادش نره.


سریال «مارمولک» با اقتباس از فیلم تبریزی

6:

ماه عسلکه اصلأ ارزش صحبت کردن نداره و بیخیال اصلأ

ولی از انصاف نگذریم به بظر من مدینه خوب بود نسبت به سریال های دیگه میگم حالا بماند که حواشی این سریال خیلی بیشتر بود ولی پیچش داستانی و بازی بازیگراش خیلی عالی بودنسر تراشیده «رویا تیموریان» دردسر ساز شد

7:

نمیدونم منظورتون چی هست
ولی نظر من راجب ماه عسل همین هست جدی هم هست
در رابطه با هفت سنگ نه اونقدر کعه شما میگید باز بماند که تقلید هست ولی به عنوان برنامه طنز خیلی خوب هست


ویژه برنامه شبکه 3 برای بازی‌های آسیایی

8:


منظوری نبود فرمودی صدا خیلی ها در اومده منم دو تا مثال آوردم...

9:

هیچوقت نتونستم این برنامه ماه عسل رو هضم کنم
چقدر هم اسم نا مناسبی براش انتخاب کردن .


10:

یه عده انگار خیلی از ضرغامی عقده به دل گرفتند ....

شما بشینید همون ماهوارتون رو تماشا کنید

11:

ولی نظر من در مورد ماه عسل مثبته
اولا کسی رو مجبور نمیکنن بیاد تو برنامه
همه بالاخره با رضایت خودشون میان
و دوما فقط نشون دادن بدبختی نیست چرا جنبه های مثبت رو نبینیم چرا نباید با دیدن زندگی یه عده قدر زندگی های خودمون رو بیشتر بدونیم؟
به نظر من این برنامه دید آدم رو وسعت میده اینکه فقط تا نوک بینیمون رو نبینیم

12:

چرا اصرار دارید سلیقه خود را به دیگران تحمیل کنید؟

13:

تفاقا برنامه جالب و اموزنده ایه این اعتراضی نداره هرکی نمیخواد نبینه

14:

در مورد صدا و سیما که باید بگم من نظر خودم فرمودم این ساوقت دچار تکرار عجیبی شده
اما درمورد برنامه ماه عسل
کم و بیش دنبالش میکنم مثلا امسال برنامه همون عاشقا که فکر کنم احسان بود رو دیدم با برنامه دیروز پریروز اون خانمه که تو چاه بود
زیاد تلویزیون رو دنبال نمی کنم مگر مواقعی که برنامه هایی که من انتظار پخششون داشتم پخش بشه

15:

آغا من فقط دوتا جوک فرمودم خب چرا دیس لایک می کنید دوست ندارید نخونید برید همون جوک فیس بوقی تو بخونیم....والا ...

با این دیس لایکاتون

16:

ما که به جز فوتبال و والیبال و منبر حاج اقای انصاریان چیز دیگه ای نگاه نکردیم.

بعضی مواقع هم سریال های تاریخ مثل یوسف پیامبر و اصحاب کهف و اینا...

تازه اونم قسمت هاییشونو که تا حلا موفق به دیدنشون نبودم رو دیدم.
حال و حوصله ی رسانه ی ملی رو ندارم.


17:

تا وقتی که صدا وسیما انحصاری باشه و از پول بیت المال اداره بشه ودر اختیار اقلیت 5تا دسته گل که خوبه هر روز500000هزار دسته گل آب بدن هم کسی به کسی نیست ضرغام تی وی بهترین اسمه

18:

خیلی خوب می شد در کنار نقد برنامه ها (که در سطور آخر مشخص شد همچین از سر دلسوزی نبوده!) راهکار می دادند که چه کار می کردند خوب می شد!
پیشنهادشان برای بهبود برنامه ها چیست؟!
اینکه دکتر به بیمار بگوید تو مریضی و بدبختی و فلان بیماری را داری و ...

کار را درست نمی کند ، نسخه ی دکتر هست که کار را درست می کند.
نسخه ی خرداد نیوز چیست؟!

19:

یه سوتی هم ما خودمون از این سریال گرفتیم
قسمتای نه و ده بود به گمانم
سپس گرفتن پول نزول بهمن زنگ زد خونه ی مدینه
اظهار ناراحتی میکرد
فرمود دایی "مجیدم" به جای دایی "عزیزم"
۵ دسته گل صدا و سیما در ماه رمضان!

خیلی تو نقشش فرو رفته بود بنده خدا
فک کرد مجید صالحی واقعا داییشه
۵ دسته گل صدا و سیما در ماه رمضان!

20:

اتفاقا سریال مدینه بسیار زیباست

سریال خنده دار پخش میکنن میگید چرا خنده دار...آموزنده پخش میکنن میگید چرا غمگین

مشکل از سریالها نیست مشکل از شماست که قانع نیستید

در ضمن مجبور نیستید برنامه هارو ببینید میتونید برید سی دی سریالی که دوستش دارید بخرید ببینید

21:

شما ببخشید
ما یادمون نبود صدا و سیما که هیچ یه ایران رو شما پشت قبالتون به نام شما و همفکرانتون خورده کسی حق نداره انتفاد کنه
شما برو ربای اسلامی 30% بگیر اسکنت 7% نگیر خوش باش


22:

اینم از ظرفیت انتقاد این باجنبه های
شما هم برو همون کارای بالا رو انجام بده
راستی چماق بدم خدمتون

23:


سلام...
نمی دونم منظورتون از جمله قرمز چیه....

ولی داخل همون پاراگراف آخر راهکار داده....

" به دلیل ایجاد ممنوعیت کاری برای بسیاری از هنرمندان و بستن قرارداد با تعدادی تهیه نماينده و کارگردان خاص از دست می دهد.

خبری از حسن فتحی و مجموعه پرطرفدار «صاحب دلان»، رضا عطاران و «متهم گریخت» و بسیاری دیگر نیست "

تلوزیون ما پر شده از برنامه های تکراری...با بازیگران و کارگردانان و سوژه های تکراری...

در عوض کسانی که مادگارترین فیلما رو ساختن الان اثری ازشون نیست ( به هر دلیلی که ما نمی دونیم) و به جاشون یه سری افراد ضعیف روی کار اومدن...


مجری های خوب رفتن...

کارگردانای خوب رفتن...

بازیگرای خوب رفتن...

نویسنده های خوب رفتن...

بعد ما توقع داریم کارای خوب و مفید داخل تلوزیون ببینیم

کاری به برنامه های مناسبتی ندارم...

ولی چی می شد اگه شاهگوش و قلب یخی و قهوه تلخ و امثال اینها از تلوزیون پخش می شد و بودجه ای که برای این برنامه های مزخرف داده می شه مثلا در اختیار مهران مدیری و رضا عطاران و میرباقری و لطیفی و فتحی و خیلیای دیگه بود؟ اینجوری بهتر نبود به نظرتون؟ فکر نمیکنید محمد حسین لطیفی و داوود میرباقری خیـــــــــــــــــــلی بهتر از سیروس مقدم باشن که سالی 4 تا فیلم مسخره می سازه؟؟


24:

دوست عزیز اولا شما مجبور نیستید برنامه رو تماشا کنید

دوما گاهی اوقات نشان دادن دردهای امت برای بیدار شدن و نجات زندگی خودت خیلی موثر میتونه باشه در زندگی تو تغییر ایجاد نشده به این معنی نیست برای همه بی نتیجه بوده

زندگی خیلی از امت با دیدن ماه عسل تغییر کرده از جمله خودم و خانوادم

25:

شما تنها کاری نکردید جواب دادن به من بود

26:

سلام ...
آغا من فقط دوتا جوک فرمودم خب دوست ندارید نخونید ....والا ...
بعدشم اگه من برنامه های صدا سیما رو نگاه نکنم چی کانلی رو ببینم ....

ولی شما فک کنید این پول بیت المال که داره از بین میره با ساخت این برنامه ها ...

ما عسل برنامه خوبیه ولی ...این سریال 7 سنگ روش نمیشه اسم فیلم گذاشت ....

که چیه بشه یه عده مرفه بی دردو جمع کردن دارن از مشکلات اونا برا امتی که بعضیاشون به نون شبشون محتاجن می گن؟ ...27:

درود

منم از هفت سنگ زیاد خوشم نمیاد ولی در اواخر هر قسمت هر دفعه یکی از بازیگرا چند جمله بیان میکنن که خیلی زیباست

شما وقتی نظری میدین باید اینو بدونید که حرفتون هم موافق داره هم مخالف

چه خوبه فرهنگ سازی بشه اول حرفامون بگیم بنظر من

28:

میگم شما ببخشید که درباره ملک شخصیتون ما انتقاد کردم به اون دوستتون فرمودم یادمون نبود پشت قباله ای شماست

29:


یعنی من الان حرف نمی زدم؟

30:

آغا من فقط دوتا جوک فرمودم خب چرا دیس لایک می کنید دوست ندارید نخونید برید همون جوک فیس بوقی تو بخونیم....والا ...

با این دیس لایکاتون

31:

ما که به جز فوتبال و والیبال و منبر حاج اقای انصاریان چیز دیگه ای نگاه نکردیم.

بعضی مواقع هم سریال های تاریخ مثل یوسف پیامبر و اصحاب کهف و اینا...

تازه اونم قسمت هاییشونو که تا حلا موفق به دیدنشون نبودم رو دیدم.
حال و حوصله ی رسانه ی ملی رو ندارم.


32:

تا وقتی که صدا وسیما انحصاری باشه و از پول بیت المال اداره بشه ودر اختیار اقلیت 5تا دسته گل که خوبه هر روز500000هزار دسته گل آب بدن هم کسی به کسی نیست ضرغام تی وی بهترین اسمه

33:

خیلی خوب می شد در کنار نقد برنامه ها (که در سطور آخر مشخص شد همچین از سر دلسوزی نبوده!) راهکار می دادند که چه کار می کردند خوب می شد!
پیشنهادشان برای بهبود برنامه ها چیست؟!
اینکه دکتر به بیمار بگوید تو مریضی و بدبختی و فلان بیماری را داری و ...

کار را درست نمی کند ، نسخه ی دکتر هست که کار را درست می کند.
نسخه ی خرداد نیوز چیست؟!

34:

یه سوتی هم ما خودمون از این سریال گرفتیم
قسمتای نه و ده بود به گمانم
سپس گرفتن پول نزول بهمن زنگ زد خونه ی مدینه
اظهار ناراحتی میکرد
فرمود دایی "مجیدم" به جای دایی "عزیزم"
۵ دسته گل صدا و سیما در ماه رمضان!

خیلی تو نقشش فرو رفته بود بنده خدا
فک کرد مجید صالحی واقعا داییشه
۵ دسته گل صدا و سیما در ماه رمضان!

35:

اتفاقا سریال مدینه بسیار زیباست

سریال خنده دار پخش میکنن میگید چرا خنده دار...آموزنده پخش میکنن میگید چرا غمگین

مشکل از سریالها نیست مشکل از شماست که قانع نیستید

در ضمن مجبور نیستید برنامه هارو ببینید میتونید برید سی دی سریالی که دوستش دارید بخرید ببینید

36:

شما ببخشید
ما یادمون نبود صدا و سیما که هیچ یه ایران رو شما پشت قبالتون به نام شما و همفکرانتون خورده کسی حق نداره انتفاد کنه
شما برو ربای اسلامی 30% بگیر اسکنت 7% نگیر خوش باش


37:

اینم از ظرفیت انتقاد این باجنبه های
شما هم برو همون کارای بالا رو انجام بده
راستی چماق بدم خدمتون

38:


سلام...
نمی دونم منظورتون از جمله قرمز چیه....

ولی داخل همون پاراگراف آخر راهکار داده....

" به دلیل ایجاد ممنوعیت کاری برای بسیاری از هنرمندان و بستن قرارداد با تعدادی تهیه نماينده و کارگردان خاص از دست می دهد.

خبری از حسن فتحی و مجموعه پرطرفدار «صاحب دلان»، رضا عطاران و «متهم گریخت» و بسیاری دیگر نیست "

تلوزیون ما پر شده از برنامه های تکراری...با بازیگران و کارگردانان و سوژه های تکراری...

در عوض کسانی که مادگارترین فیلما رو ساختن الان اثری ازشون نیست ( به هر دلیلی که ما نمی دونیم) و به جاشون یه سری افراد ضعیف روی کار اومدن...


مجری های خوب رفتن...

کارگردانای خوب رفتن...

بازیگرای خوب رفتن...

نویسنده های خوب رفتن...

بعد ما توقع داریم کارای خوب و مفید داخل تلوزیون ببینیم

کاری به برنامه های مناسبتی ندارم...

ولی چی می شد اگه شاهگوش و قلب یخی و قهوه تلخ و امثال اینها از تلوزیون پخش می شد و بودجه ای که برای این برنامه های مزخرف داده می شه مثلا در اختیار مهران مدیری و رضا عطاران و میرباقری و لطیفی و فتحی و خیلیای دیگه بود؟ اینجوری بهتر نبود به نظرتون؟ فکر نمیکنید محمد حسین لطیفی و داوود میرباقری خیـــــــــــــــــــلی بهتر از سیروس مقدم باشن که سالی 4 تا فیلم مسخره می سازه؟؟


39:

دوست عزیز اولا شما مجبور نیستید برنامه رو تماشا کنید

دوما گاهی اوقات نشان دادن دردهای امت برای بیدار شدن و نجات زندگی خودت خیلی موثر میتونه باشه در زندگی تو تغییر ایجاد نشده به این معنی نیست برای همه بی نتیجه بوده

زندگی خیلی از امت با دیدن ماه عسل تغییر کرده از جمله خودم و خانوادم

40:

شما تنها کاری نکردید جواب دادن به من بود

41:

سلام ...
آغا من فقط دوتا جوک فرمودم خب دوست ندارید نخونید ....والا ...
بعدشم اگه من برنامه های صدا سیما رو نگاه نکنم چی کانلی رو ببینم ....

ولی شما فک کنید این پول بیت المال که داره از بین میره با ساخت این برنامه ها ...

ما عسل برنامه خوبیه ولی ...این سریال 7 سنگ روش نمیشه اسم فیلم گذاشت ....

که چیه بشه یه عده مرفه بی دردو جمع کردن دارن از مشکلات اونا برا امتی که بعضیاشون به نون شبشون محتاجن می گن؟ ...42:

درود

منم از هفت سنگ زیاد خوشم نمیاد ولی در اواخر هر قسمت هر دفعه یکی از بازیگرا چند جمله بیان میکنن که خیلی زیباست

شما وقتی نظری میدین باید اینو بدونید که حرفتون هم موافق داره هم مخالف

چه خوبه فرهنگ سازی بشه اول حرفامون بگیم بنظر من

43:

میگم شما ببخشید که درباره ملک شخصیتون ما انتقاد کردم به اون دوستتون فرمودم یادمون نبود پشت قباله ای شماست

44:


یعنی من الان حرف نمی زدم؟

45:

نه کلا میگم خوبه اول هر حرفمون بگیم بنظر من

منظورم شخص خاصی نبود شما اشتباه برداشت کردین

46:

به نظر من سریال هفت سنگ علیرقم تقلیدی بودن خیلی آموزنده و جذاب هست
سریالای خودمون که هیچ جذابتی نداره
در مورد ماه عسل هم باید بگم فوق العاده برنامه قشنگیه و بار معنوی زیادی داره
ایرانیا هیچوقت نقد سازنده بلد نبودن و نیستند

47:

تو هم دلت خوشه آخه اینم شد سریال امت خسته میان یه سریال خوب ببینن اینو میبنن حالشون به هم میخوره

48:

نه کلا میگم خوبه اول هر حرفمون بگیم بنظر من

منظورم شخص خاصی نبود شما اشتباه برداشت کردین

49:

به نظر من سریال هفت سنگ علیرقم تقلیدی بودن خیلی آموزنده و جذاب هست
سریالای خودمون که هیچ جذابتی نداره
در مورد ماه عسل هم باید بگم فوق العاده برنامه قشنگیه و بار معنوی زیادی داره
ایرانیا هیچوقت نقد سازنده بلد نبودن و نیستند

50:

تو هم دلت خوشه آخه اینم شد سریال امت خسته میان یه سریال خوب ببینن اینو میبنن حالشون به هم میخوره


68 out of 100 based on 63 user ratings 538 reviews

@