چرا با «محمد رسول‌الله (ص)» مخالفند؟


چرا با «محمد رسول‌الله (ص)» مخالفند؟پاسخ : چرا با «محمد رسول‌الله (ص)» مخالفند؟
علتش احتمالا ساخته شدن این فیلم توسط کارگردان شیعه هست .کنسرت هنگامه قاضیانی در تالار وحدت دی ماه ۹۴

1:

با انتشار خبر اکران فیلم مجیدی در کشورهای عربی فعالیت‌هایی علیه اون آغاز شده اما منتقدانی داشته هست و این در حالی هست که انتظار می‌رود برای آرام کردن دلسوزان جهان اسلام فعالیت‌های جدی باید صورت پذیرد.
چرا با «محمد رسول‌الله (ص)» مخالفند؟به نقل «شیعه نیوز»، با انتشار خبر اکران فیلم محمد صلی الله علیه وآله مجید مجیدی در ایران، همانگونه که پیش‌بینی می‌شد بسیاری از مخالفان این فیلم سینمایی شروع به فعالیت کرده‌اند.
از آغاز انتشار خبر ساخت این فیلم، جریان‌های تندرو و میانه‌رو در جهان اسلام هر کدام به شیوه‌ای بر اون هستند که علیه این فیلم فعالیت نمايند.

این بار اما در مصر، کویت و همچنین در حجاز سعودی جریان‌های مختلف صدای خود را علیه این فیلم ایرانی بلند کرده‌اند در حالی که به فرموده مجیدی هیچکدام هنوز فیلم را ندیده‌اند و قضاوت پیشینی درباره اون دارند.

در نخستین اتفاق در این زمینه در هفته گذشته، «هیئت جهانی معرفی رسول اکرم صلی الله علیه وآله و یاری او» در حجاز سعودی با اشاره به «فتوای حرمت به تصویر کشیدن انبیا» با فیلم محمد صلی الله علیه وآله به مخالفت برخاست.

* علمای کویتی دلایل تحریم به تصویرکشیدن انبیاء را تشریح کردند

پس از اون عده‌ای از علمای اهل‌سنت در کویت به این فیلم اعتراض کردند و فرمودند: علمای اسلام به تصویرکشیدن پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله ، اعم از صوت، فیزیک و صورت را حرام می‌دانند.

دکتر عجمیل النشمی، رئیس کانون علمای شریعت کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و رئیس سابق دانشکده شریعت و مطالعات اسلامی کویت، یکی از این افراد بود که فرمود: برای حفظ قدسیت پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله این حرمت را قائل شده‌ایم و بازی در نقش این بزرگان موجب باز شدن باب جرأت یافتن بر تاختن بیش از پیش به اعتقادات و مقدسات اسلامی می‌شود.

وی می‌افزاید: سخن فرمودن بازیگر در جایگاه پیامبر صلی الله علیه وآله مستلزم دیالوگ‌هایی هست که ممکن هست اونها را اون حضرت بیان نکرده باشند.

عبدالله الشریکه از دیگر اساتید کویتی نیز با اشاره به حدیثی درباره عصمت پیامبران، فرمود: نباید با بازی در حال و کلام پیامبران از جمله پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله سیره اونها حضرت را مشوه کنیم؛ و وقتی بازی در این نقش‌ها حرام شده دیدن و همراهی با اونها نیز حرام هست که خدا می‌فرماید «در گناه و دشمنی همکاری نکنید»

دکتر محمد طاهری و دکتر مطلق الجاسر نیز از دیگر چهره‌های سنی مذهب کویتی بودند که در فرمود‌وگو با پایگاه «الانباء» کویت به دلایل حرمت به تصویر کشیدن فیزیکی، صوتی و چهره انبیا و صحابه پرداختند.

* مخالفت علما و هنرمندان مصری با ورود فیلم مجیدی به مصر
در مصر نیز در برنامه « شهروند» شبکه تلویزیونی LTC به این فیلم پرداخته شد؛ ابتدا دکتر محمد مهنا مشاور شیخ الازهر بر فتوای حرمت خود مبنی به تصویر کشیدن انبیا و صحابه تاکید کرد.

پس از اون برخی هنرمندان موافق و مخالف مصری به این برنامه تلویزیونی آمدند؛ از یک طرف «حسن یوسف» خواستار ممانعت از ورود فیلم مجیدی به مصر شد و فرمود: سازندگان این فیلم به اشتباه افتاده‌اند و باید بیانیه‌ای صادر شود و ضمن محکومیت این اقدامات بر پايه فتوای الازهر از اکران فیلم جلوگیری شود.

وی اضافه کرد: باید ورود این فیلم به مصر ممنوع شود و هر کس این کار را کرد تنبیه نمايند و حتی اگر لازم بود همکاری‌های هنری با ایران متوقف شود.

* منتقد مصری: تا وقتی که فیلم را ندیده‌ایم نباید درباره اون قضاوت کنیم
در همین حال «طارق الشناوی» منتقد مشهور مصری از همگان خواست که فیلم را پس از دیدن اون نقد و قضاوت نمايند و فرمود: در سال ۱۹۲۶ الازهر هنگامی که برنامه بود «یوسف وهبی» نقش پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله را بازی کند، به تصویر کشیدن اون حضرت را حرام فراخوان نمود و اون را به خلفای راشدین و صحابه گسترش داد و پس از اون حجاز شدیدتر این فتوا را صادر کرد و این در حالی بود که mbc متعلق به حجاز آثاری با به تصویرکشیدن صحابه تولید کرده هست.

در طرف دیگر «احمد بها شعبان» رئیس حزب سوسیالیست مصر عنوان کرد که «ایران دولتی شیعی هست و هیچ مانعی برای اونها برای به تصویر کشیدن پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله و صحابه ندارند و اونها در این باره چون غربی‌ها عمل می‌نمايند! اما در این زیمنه نباید کار را به حدی برسانیم که در دوران بحران‌های سیاسی منطقه‌ای، بین ایران و جهان عرب اختلافات شدیدی ایجاد شود.

* شکل‌گیری کمپین‌هایی در شبکه‌های اجتماعی علیه فیلم محمد صلی الله علیه وآله توسط جریان‌های سلفی

بنابر این گزارش، در این بین فعالیت‌های متعددی از سوی جریان‌های مختلف در کشورهای عربی کمپین‌هایی در شبکه‌های اجتماعی تشکیل شده هست تا با این فیلم به مخالفت برخیزد.

یکی از این کمپین‌ها را گروه «تبلیغ سلفیه» به راه انداخته هست و در اون خواستار تحریم فیلم‌های ایرانی شده و با ارائه لیستی از شبکه‌های ایرانی و شیعی بر روی ماهواره نایل‌ست خواستار تحریم اونها از سوی امت مصر شده هست.

دو گروه دیگر به نام‌های «جبهه میانه‌رو» و «ائتلاف نوادگان صحابه و آل» نیز خواستار اقدامات عملی و حقوقی علیه فیلم «محمد صلی الله علیه وآله » مجیدی شده‌اند و عده‌ای از این گروه‌ها تحت عنوان هشتگ «#ایران_تسیئ_للنبی_محمد» (ایران به پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله توهین کرد) کمپینی علیه فیلم مجیدی به راه انداخته‌اند.

با توجه به تمامی اتفاقات رخ داده از سوی جریان‌های اسلامی در کشورهای عربی که غالبا از سوی کروه‌های سلفی و ضدایرانی هدایت می‌شود به نظر می‌رسد با توجه به غوغاگری اونها باید طرحی جدی برای حضور و اکران فیلم محمد صلی الله علیه وآله مجیدی در کشورهای عربی و اسلامی تهیه شود.

اقدام اخیر و البته دیرهنگام مجید مجیدی در ایجاد ترتیبات لازم برای تماشای فیلم توسط علمای اسلامی می‌تواند موجبات نقش بر آب شدن طرح‌های جریان‌های مخالف فیلم شود و ضمن آگاه کردن جریان‌های میانه‌روی دلسوز چون الازهر، وحدت اسلامی را نتیجه دهد.


دو فیلم ایرانی در جشنواره‌ی پالم اسپرینگز


شایعه حمله ارازل و اوباش به مهناز افشار + عکس

2:

باید دیدنی باشد و اینکه افرین و صد افرین بر فیلمی که اسلامی را نشان میدهد که دشمنان را چنین اشفته کرده!!!


مرگ ناگهانی ولی الله مؤمنی بازیگر سریال معمای شاه

3:

امیدوارم شیعیان هم همانند اهل سنت احترام رو حفظ کنن و به بزرگان اسلام و یاران حضرت محمد و همسر پیامبر اسلام توعین و ناسزا نگویند تا شاهد این برخوردها نباشیم.شماببینید چه میزان قتل و کشتار سر این موضوع در طول سالیان گذشته صورت گرفته؟؟؟!!!!


نویسنده «شب‌ به‌خیر کوچولو» و «قصه ظهر جمعه» درگذشت

4:

وقتی صدای همه دشمنان اسلام و درآورده معلومه که تا اینجای کار موفق بوده


سینمای معنـــاگرا

5:

خوب من ایرادات این ان را خوانده ام.
برای بیشتر اونها و شاید همه ی اونها بتوان یادی از قوم بنی اسرائیل کرد !
مثلاً اینکه چرا هیبت پیامبر را نشان داده اید ؟ یا صدایشان را ؟
به طور قطع اگر صدایشان را هم پخش نمی کردند و از زیرنویس بهره می بردند! یک ایرادی به نوع خط به کار برده شده می گرفتند ! : ))
حتی به موسیقی فیلم هم خرده گرفته و اون را عربی/اسلامی ندانسته اند.

پ.ن:
نکته ی جالب در ساخت این فیلم مشکلی بود که گریمور فیلم با بینی عملی بازیگران زن داشت!! و اینکه مجبور شده بود دوباره برای اونها همان بینی قبلی را بازسازی نماید ! : ))
به قول خودش وجود یک بازیگر با بینی ای که جراحی پلاستیک شده! در یک فیلم تاریخی غیرقابل قبول هست ! : ))


محمدعلی اینانلو درگذشت

6:

کشورهای غربی تجربه تلخی از وقتی دارن که حکومت و قدرت و ثروت دست آدمهایی بوده که خودشون رو مذهبی و نماینده خدا میدونستن .


زندگی نیما یوشیج سریال می‌شود

7:

يُرِيدُونَ لِيُطْفِؤُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ

فیلم بسیار خوبی بود.
معجزات پیامبر بسیار واقعی و باور پذیر به تصویر کشیده شده بود.
و البته مهر و محبت واقعی پیامبر و رحمت للعالمین بودن ایشان در این فیلم مشهود بود.
و همین هست که وهابی ها را سخت می ترساند.
چطور هست که پیامبری که در دوران کودکی این طور پناه بی پناهان و یاور دردمندان هست.

راضی به جنایات بیشمار وهابی ها و دنباله های اون ها باشد.


این فیلم تصویر واقعی اسلام را به جهان نشان می دهد.

بنده به عنوان یک ایرانی موافق این نوع هزینه ها و یا حتی هزینه های بیشتر از این برای ساخت قسمت های بعدی فیلم هستم.

چرا که در عصر حاضر رسانه حرف اول را می زند.


8:

سلام


اين دشمني وهابيون امايشان يهودي با اسلام ناب محمدي كه در تشيع علايشان متجلي هست سابقه اي دراز دارد ...


بر محققين مبرهن هست كه اسلام فعلي كه اكثريت جماعت مسلمين را تشكيل ميدهند نتيجه بدعتها وتحريفات وجعليات واكاذيب امايشانان و يهوديانيست همانان كه بنص آيه 74 سوره فاضحة، از اسلامشان برگشتند و قصد كشتن رسول خدا ص را كردند و سرانجام ايشان واهل بيتشان را بطرز فجيعي كشتند و لعن سب نمودند و با خشونت اسلام را بر ملل دنيا تحميل نمودند .

همين شمشيرخونچكي كه بر پرچم حجاز نقش بسته بدست اجداد عمري امايشان داعش وهابيت ، حك وافتخار شده هست !!!معاویه و انهدام اسلام در :

Download

9:

چرا با «محمد رسول‌الله (ص)» مخالفند؟

10:

بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک یا صاحب الوقت(ع)
السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

با سلام .

خب مسلم بود از اول که دشمنان اسلام و ایران با این فیلم به محض روبه رو شدن دشمنی می نمايند چرا که چهره نابی از پیغمبر مکرم اسلام(ص) و اسلام رحمانی به نمایش گذاشته هست.

درود خدا و پیامبر گرامی اسلام(ص) بر سازندگان این فیلم .
امیدواریم که سازندگان این فیلم با قدرت کارشون رو ادامه بدن

11:

سلام دوست من
بله واقعا دیدنیه ، این فیلم یک شاهکار هنری و اسلامیه ، کاملا دقیق و انسانی و اسلامی تهییه شده ، هیچ نکته منفی در این وجود نداره ! هیچ خرابکاری در این فیلم وجود نداره ! حتما و حتما در سینمایی این فیلم رو ببینید که قدرت صدای dolby 7.1 داشته باشه !
یا علی


نوشته اصلي بوسيله yare-emam نمايش نوشته ها
وقتی صدای همه دشمنان اسلام و درآورده معلومه که تا اینجای کار موفق بوده
سلام دوست من
کاملا درسته ، از اعتراض دشمنان میتونیم بفهمیم که کاری که میکنیم درسته !

نوشته اصلي بوسيله widow نمايش نوشته ها
خوب من ایرادات این ان را خوانده ام.
برای بیشتر اونها و شاید همه ی اونها بتوان یادی از قوم بنی اسرائیل کرد !
مثلاً اینکه چرا هیبت پیامبر را نشان داده اید ؟ یا صدایشان را ؟
به طور قطع اگر صدایشان را هم پخش نمی کردند و از زیرنویس بهره می بردند! یک ایرادی به نوع خط به کار برده شده می گرفتند ! : ))
حتی به موسیقی فیلم هم خرده گرفته و اون را عربی/اسلامی ندانسته اند.

پ.ن:
نکته ی جالب در ساخت این فیلم مشکلی بود که گریمور فیلم با بینی عملی بازیگران زن داشت!! و اینکه مجبور شده بود دوباره برای اونها همان بینی قبلی را بازسازی نماید ! : ))
به قول خودش وجود یک بازیگر با بینی ای که جراحی پلاستیک شده! در یک فیلم تاریخی غیرقابل قبول هست ! : ))
سلام دوست من
برای هرکاری ، هر بهانه ای میاورند ، هرکاری بکنی ، به دلخواه خودشون تفسیر میکنن ، مهم اینه که این فیلم دقیقا منطقی و مودبانه و متین ساخته شده بود و چهره واقعی اسلام رو نشون میداد !

پ .

ن : بازیگران هم باید به خودشون و حجابشون برسن که متاسفانه !


نوشته اصلي بوسيله mohammad12 نمايش نوشته ها
يُرِيدُونَ لِيُطْفِؤُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ

فیلم بسیار خوبی بود.
معجزات پیامبر بسیار واقعی و باور پذیر به تصویر کشیده شده بود.
و البته مهر و محبت واقعی پیامبر و رحمت للعالمین بودن ایشان در این فیلم مشهود بود.
و همین هست که وهابی ها را سخت می ترساند.
چطور هست که پیامبری که در دوران کودکی این طور پناه بی پناهان و یاور دردمندان هست.

راضی به جنایات بیشمار وهابی ها و دنباله های اون ها باشد.


این فیلم تصویر واقعی اسلام را به جهان نشان می دهد.

بنده به عنوان یک ایرانی موافق این نوع هزینه ها و یا حتی هزینه های بیشتر از این برای ساخت قسمت های بعدی فیلم هستم.

چرا که در عصر حاضر رسانه حرف اول را می زند.

سلام دوست من
احسنت محمد جان ، احسنت !
کاملا و کاملا با دیدگاهت موافقم !

نوشته اصلي بوسيله aghl نمايش نوشته ها
سلام


اين دشمني وهابيون امايشان يهودي با اسلام ناب محمدي كه در تشيع علايشان متجلي هست سابقه اي دراز دارد ...


بر محققين مبرهن هست كه اسلام فعلي كه اكثريت جماعت مسلمين را تشكيل ميدهند نتيجه بدعتها وتحريفات وجعليات واكاذيب امايشانان و يهوديانيست همانان كه بنص آيه 74 سوره فاضحة، از اسلامشان برگشتند و قصد كشتن رسول خدا ص را كردند و سرانجام ايشان واهل بيتشان را بطرز فجيعي كشتند و لعن سب نمودند و با خشونت اسلام را بر ملل دنيا تحميل نمودند .

همين شمشيرخونچكي كه بر پرچم حجاز نقش بسته بدست اجداد عمري امايشان داعش وهابيت ، حك وافتخار شده هست !!!معاویه و انهدام اسلام در :

Download


سلام دوست من فقط میشه به خدا واگذارشون کرد !
اینا میخواد اسلام رو نابود کنن ولی خوب خودشون نابود میشن ! چون جنگ با اسلام جنگ با خداست !


نوشته اصلي بوسيله igomnam2 نمايش نوشته ها
بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک یا صاحب الوقت(ع)
السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

با سلام .

خب مسلم بود از اول که دشمنان اسلام و ایران با این فیلم به محض روبه رو شدن دشمنی می نمايند چرا که چهره نابی از پیغمبر مکرم اسلام(ص) و اسلام رحمانی به نمایش گذاشته هست.

درود خدا و پیامبر گرامی اسلام(ص) بر سازندگان این فیلم .
امیدواریم که سازندگان این فیلم با قدرت کارشون رو ادامه بدن

سلام دوست من
کاملا دیدگاه منطقی بود ! ما هم امیدواریم که در این راه به هیچ مشکلی مواجه نشن و محکم ادامه بدهند !

12:

تعدای از منافقین و اعضای گروهک‌های کمونیستی، ضد فیلم «محمد رسول‌الله(ص)» تجمع کردند!
چرا با «محمد رسول‌الله (ص)» مخالفند؟به نقل «شیعه نیوز»، هموقت با آغاز نمایش فیلم «محمد رسول‌الله صلی الله علیه وآله» به کارگردانی مجید مجیدی در جشنواره مونترال کانادا، تعداد انگشت‌شماری از اعضای گروهک منافقین و ساوقت‌های کمونیستی خارج از کشور در مقابل محل برگزاری این جشنواره و نمایش این فیلم تجمع کردند! اونها در این تجمع پرچم‌ها و پلاکاردهایی حاوی شعار علیه نظام جمهوری اسلامی ایران را در دست گرفته بودند.

حبیب ایل‌بیگی، معاون نظارت و ارزشیابی ساوقت سینمایی در واکنش به این اتفاق، در فرمود و گو با کیهان فراخوان نمود: طبیعی هست که منافقین و کمونیست‌ها از ساخت چنین فیلمی ناراحت باشند، اما به تقلید از شهید بهشتی باید به اونها فرمود که عصبانی باشند و از عصبانیت بمیرند.

وی ادامه داد: فیلم «محمد رسول‌الله صلی الله علیه وآله» نیز مثل هر فیلم دیگری، قابل نقد کردن هست و می‌توان این فیلم را هم همچون سایر فیلم‌ها نقد و ارزیابی کرد.

هیچ کس نمی‌گوید که نباید فیلم را نقد کرد.

اما یک کسانی به لحاظ ریشه‌ای با این فیلم مشکل دارند؛ اون‌هایی که دوست ندارند ما فیلم دینی بسازیم.

البته به انحای مختلفی به این فیلم حمله می‌نمايند.


وی در پایان بیان کرد: از اونجایی که این فیلم می‌تواند باعث افتخار جمهوری اسلامی ایران بشود ما هم به عنوان یک ایرانی مسلمان از ساخت و نمایش این فیلم بسیار خوشحال هستیم.


13:

در آستانه اکران فیلم سینمایی «محمد رسوالله(ص)» به کارگردانی مجید مجیدی، نمایش این فیلم با واکنش برخی محافل عربی از جمله اساتید الازهر و انجمن جهانی معرفی پیامبر(ص) مواجه شده هست.
چرا با «محمد رسول‌الله (ص)» مخالفند؟به نقل «شیعه نیوز»، شیخ احمد کریمه، هستاد فقه تطبیقی دانشگاه الازهر در این باره فرمود: تولید فیلمی که چهره مبارک پیامبر صلی الله علیه وآله را به تصویر بکشد، شرعا حرام هست.
وی در ادامه همچنین، بر ضرورت حرام‌بودن به تصویرکشیدن شخصیت انبیاء و صحابه از طریق آثار هنری دیداری و شنیداری تأکید کرد.

شیخ احمد کریمه فرمود: شیوخ مرکز اسلامی الازهر پس از تحقیقاتی که در این زمینه صورت گرفت، تصمیمی جمعی مبنی بر منع کامل تولید این‌گونه فیلم‌ها صادر کردند.محمد البسطویسی، رئیس سندیکای روحانیون مستقل مصر، نیز در این رابطه فراخوان نمود: حضرت محمد صلی الله علیه وآله والاتر از اون هست که شخصی عادی اون را به تصویر بکشد، همچنین به تصویر کشیدن صحابه نبی مکرم اسلام نیز حرام هست.

وی با این ادعا که ایران شأن و منزلت حضرت محمد صلی الله علیه وآله را گرامی نمی‌دارد، تولید این فیلم را بیانگر کوته‌بینی و عدم شناخت کامل ایران نسبت به تعالیم اسلام عنوان کرد(!)
وی در ادامه با ادعای این که شرکت‌های تولید فیلم تنها در پی کسب سود مادی و درآمد بیشتر هستند، از ساوقت‌های سرمایه‌گذار و شبکه‌های پخش فیلم خواست، مانع از اکران این فیلم در مصر و کشورهای عربی شوند.

انجمن جهانی معرفی پیامبر صلی الله علیه وآله نیز که مقر اون در حجاز برنامه دارد، به تصویر کشیدن رسول اکرم صلی الله علیه وآله در فیلم ایرانی «محمد رسول الله صلی الله علیه وآله » را حرام و خلاف شرع فراخوان نموده هست.

پیش از نیز، مرکز اسلامی الازهر نیز با صدور بیانیه‌ای نسبت به ساخت فیلم سینمایی «محمد رسول الله صلی الله علیه وآله » در ایران اعتراض کرده بود و از مسئولان کشورمان خواسته بود مانع از اکران این فیلم شوند.

مرکز اسلامی الازهر و برخی از علمای دینی این کشور، به بهانه این که فیلم «محمد رسول الله صلی الله علیه وآله » مجید مجیدی، صدا و چهره پیامبر صلی الله علیه وآله را مجسم کرده هست، از مسئولان کشورمان خواستند که مانع از اکران این فیلم شوند.

این در حالی هست که مجید مجیدی، کارگردان فیلم، پیش از این فراخوان نموده بود که ادای احترام به پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله در تمام صحنه‌های فیلم مورد تأکید بوده و چهره ایشان به دلیل قداست و حساسیت ویژه‌ای که وجود داشت، به نمایش درنیامده هست.

الازهر با صدور بیانیه‌ای مخالفت شدید خود را با به تصویرکشیدن چهره پیامبران و انبیاء الهی در فیلم‌های نمایشی و هنری به دلیل جایگاه ویژه و قداست اونان فراخوان نموده بود.
مرکز اسلامی الازهر در این بیانیه مدعی شده بود: ساخت این‌گونه آثار از جایگاه مقدس و کمال اخلاقی و مقام والای انبیاء و فرستادگان الهی در قلوب انسان‌ها می‌کاهد.
در این بیانیه همچنین، تأکید شده بود که ممنوعیت مجسم‌کردن شخصیت انبیاء تنها به ممنوعیت به تصویرکشیدن چهره اون‌ها محدود نمی‌شود، بلکه مجسم‌کردن صدای انبیا نیز به هیچ وجه جایز نیست.

الازهر با بیان این که این مرکز نهادی نیست که بتواند مانع از ساخت و نمایش آثار هنری شود، فراخوان نمود: این مخالفت تنها با هستناد به آموزه‌های شریعت اسلامی انجام شده، و تصمیم‌گیری در زمینه ممنوعیت و مجوزندادن به این گونه فیلم‌ها مسئولیت نهادهای مربوطه هست.
شیخ احمد الطیب، شیخ الازهر نیز با تأکید بر این که به تصویرکشیدن چهره پیامبران امری کاملا حرام و ممنوع هست، تبلیغاتی که در زمینه فیلم «محمد رسول الله صلی الله علیه وآله » مبنی بر این که این فیلم به سیره و زندگینامه پیامبر صلی الله علیه وآله پرداخته و در اون لشکرکشی ابرهه به مکه در «عام الفیل» به تصویر کشیده شده را محکوم کرد.

در همین راستا، برخی علمای دینی مصر و الازهر نیز با هشدار نسبت به نمایش این اثر هنری، از مسئولان کشورمان خواستند که در مقابل نمایش این فیلم بایستند و مدعی شدند که این رفتار غیرمسئولانه ایران با اقدامات غربی‌ها در انتشار کاریکاتورهای موهن به پیامبر صلی الله علیه وآله فرقی ندارند(!)

علمای مصری در حالی این ادعا را مطرح کرده‌اند که مجید مجیدی، کارگردان فیلم بارها تأکید کرده که هدف از ساخت فیلم «محمد رسول الله صلی الله علیه وآله »، معرفی صحیحی از پیامبر صلی الله علیه وآله به دنیای غرب هست و موضوع اون هم بیشتر حول دوران پیش از اسلام و عصر کودکی حضرت محمد صلی الله علیه وآله بوده و ابراز امیدواری کرده که این فیلم موجب وحدت بیشتر میان مسلمانان شود.

همچنین، به نظر می‌رسد علمای و روحانیون کشورهای اسلامی اطلاعات دقیقی درباره این فیلم کسب نکرده‌اند، زیرا در این فیلم چهره پیامبر صلی الله علیه وآله به تصویر کشیده نشده هست.
فیلم سینمایی محمد رسول الله صلی الله علیه وآله برنامه هست، در افتتاحیه سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مونترال» کانادا به اکران گذاشته شود و این نخستین اکران جهانی فیلم محمد صلی الله علیه وآله خواهد بود.

جشنواره جهانی فیلم مونترآل کانادا، ۲۷ آگوست تا ۷ سپتامبر ۲۰۱۵ (۵ تا ۱۶ شهریور) در این شهر کانادایی برپا می‌شود.


14:

هنوز در اینجا اکران نشده
و من لحظه شماری میکنم برا دیدن این فیلم

15:


کجا زندگی میکنی مگه ؟؟؟
الان دیشب رییس سینما میفرمود در 54 مرکز سینمایی اکران شده !

16:

در حالی که نگرانی سلفی‌های وهابی مصر از فیلم مجیدی ادامه دارد، یک مسئول سلفی وهابی در مصر از تقاضا برای توقف پخش شبکه‌های یک و دو از نایل‌ست خبر داد.
چرا با «محمد رسول‌الله (ص)» مخالفند؟به نقل «شیعه نیوز»، پس از فراخوان خبر انتخاب فیلم محمدرسول‌الله(صلی الله علیه و آله و سلم) ساخته مجید مجیدی به عنوان افتتاحیه جشنواره بین‌المللی فیلم مونترئال کانادا بار دیگر برخی رسانه‌های عربی به دنبال فرافکنی و تفرقه‌افکنی به بهانه این فیلم برآمده‌اند.

این رسانه‌های خبری به سخنان مسئولان الازهر در گذشته اشاره کرده و اونها را مستمسکی برای مخالفت با اکران در جهان اسلام و عرب برنامه داده‌اند.

بنابر این گزارش، اما در آخرین اظهار نظرها درباره این فیلم، ناصر رضوان موسس ائتلاف سلفی‌های وهابی مصر موسوم به «ائتلاف آل‌بیت و اصحاب» که مدعی هست پژوهشگر امور شیعیان هست، فرموده هست: پخش فیلم محمد(صلی الله علیه و آله و سلم) به تقدس انبیا ضربه زده و شرعا حرام هست.

وی با اشاره به فتوای مشهور الازهر مبنی بر حرمت به تصویر کشیدن انبیاء و صحابه، خواستار توقف پخش شبکه‌های یک و دو ایران که از روی ماهواره «نایل‌ست» پخش می‌شود شد.

رضوان همچنین خواستار اتخاذ گام‌های جدی از سوی الازهر برای مبارزه با اونچه «اندیشه افراطی شیعی» می‌خواند شد و اضافه کرد: این خطر تنها از سوی ایران نیست بلکه در مصر نیز برخی به دنبال مباح شدن به تصویر کشیدن انبیاء و صحابه هستند و بهانه اون را آثار سینمایی و تلویزیونی ایران می‌دانند لذا برای نخستین گام در جهت مبارزه با این افکار باید شبکه‌های یک و دو ایران و شبکه کودک «طه»(متعلق به بیت آیت‌الله سیستانی) که به کودکان مذهب شیعه می‌آموزد را بست.

وی عنوان کرده که لایحه قضائی و شکوائیه‌ای را به دادگاه مصر داده هست تا نزدیک به 30 تا 40 شبکه ایرانی شیعی بسته شود و از روی ماهواره نایل‌ست حذف شود.


17:

«صدای آمریکا» هم همراه با تکفیری‌ها، صهیونیست‌ها و منافقین به فیلم «محمد رسول‌الله(ص)» حمله کرد!
چرا با «محمد رسول‌الله (ص)» مخالفند؟به نقل «شیعه نیوز»، سایت صدای آمریکا به بهانه تخریب فیلم «محمد رسول‌الله صلی الله علیه وآله» تفرقه‌افکنی میان شیعه و سنی را در دستور کار خود برنامه داد.

این رسانه وابسته به دولت آمریکا، ضمن تحریف نام فیلم، به دروغ ادعا کرد که در این فیلم چهره پیامبر اسلام به تصویر کشیده شده هست و سپس مدعی شد که این فیلم با اعتراض اهل سنت مواجه شده هست! به طوری که در این خبر آمده هست: «پرهزینه‌ترین فیلم سینمای ایران به نام «محمد» که زندگی دوران کودکی پیامبر اسلام را به نقش می‌کشد انتقاد بسیاری از مسلمانان سنی را که مخالف تصویرگری پیامبر هستند برانگیخته هست.»

فرمودنی هست، برخلاف جوسازی‌های دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران و در رأس اونها، تکفیری‌ها، صهیونیست‌ها، منافقین و دولت آمریکا علیه فیلم «محمد رسول الله صلی الله علیه وآله» این فیلم با هستقبال پرشور امت در کانادا مواجه شده هست.

همچنین در داخل کشور نیز این فیلم در پنج روز نخست نمایش، بیش از یک میلیارد تومان فروش داشته هست.


18:

یک عضو مجمع مطالعات اسلامی الازهر در ادامه جنگ رسانه‌ای این نهاد، ضمن فراخوان مخالفت با نمایش فیلم "محمد رسول‌الله" ساخت ایران فرمود: اکران این فیلم، شرعا حرام هست.
چرا با «محمد رسول‌الله (ص)» مخالفند؟به نقل «شیعه نیوز»، "محمد الشحات الجندی" عضو مجمع مطالعات اسلامی الازهر ضمن فراخوان مخالفت با نمایش فیلم "محمد رسول‌الله" ساخت ایران فرمود: اکران این فیلم که در اون شخصیت پیامبر [صلی الله علیه و آله] توسط یک شخص بازی می شود شرعا حرام هست.


وی در ادامه ادعا کرد: شیعیان تلاش می‌نمايند نمادها‌ و اصول اسلامی را از خلال تعرض به پیامبران و به ویژه [حضرت] محمد [صلی الله علیه و آله] هدف برنامه دهند.
الجندی سپس فرمود: الازهر شریف اینگونه جُرم‌ها را رد کرده و به صراحت موضع خود را نسبت به فیلم ساخته شده در ایران فراخوان نموده هست.
وی سپس تجسم پیامبران توسط شیعه را به مثابه خروج از اجماع اهل سنت توصیف کرد!
در حالی که مجید مجیدی بارها توضیحاتی را درباره عدم نمایش چهره پیامبر(صلی الله علیه و آله ) در فیلمش ارائه داده هست اما الازهر باز هم این فیلم را هموقت با اکران اون در هفته گذشته محکوم کرد.
«شیح عمر الدیب» معاون سابق الازهر در هفته گذشته فرمود: بازیگری که نقش حضرت محمد(صلی الله علیه و آله ) را بازی می‌کند، ممکن هست، بعدها و در فیلمی دیگر در نقش یک مجرم ایفای نقش کند! و بینندگان ممکن هست این شخصیت مقدس را به جرم و جنایت نسبت بدهند.


19:

من تنها مشکلم با فیلم اینه که لوگوی فیلم از روی علامت داعش تقلید شده

اگر این رو اصلاح کنن میرم فیلمو میبینم البته بعد که تلویزیون پخش کرد
چرا با «محمد رسول‌الله (ص)» مخالفند؟
چرا با «محمد رسول‌الله (ص)» مخالفند؟

مرگ بر مجیدی با این توهینش به اسلام

20:دوست عزیز این نماد مهر شخص پیامبر برای امورشون بوده و داعش هم علاوه بر القایده و جبه النصره و سایرین از این نماد هستفاده کردند !

-------------------------------------------------------------------


forum.hammihan.com/thread197083.html#post5534611
http://forum.hammihan.com/thread1970...ml#post5538013forum.hammihan.com/thread197083-2.html#post5535119 شما در این پست فرمودید فیلم رو دیدید ؟؟؟ ای دروغ گو و منافق !

اینم متنش :


نوشته اصلي بوسيله SAMKING نمايش نوشته ها
خیلی فیلم بدی بود

توصیه میکنم نبینید

کلی هم طول کشید یه 3 ساعتی بود
آخرشم معلوم نشد چی به چیه
نقش اولش معلوم نبود کیه

--------------------------------------------------------------------------------

معلوم میشه فقط اهل حرف هستید ! تناقض در میان حرفهایتان بی داد میکند !

21:

مگه فیلم در حجاز هم پخش شده؟؟؟

22:

بله پخش شده !
این فیلم در جهان پخش شده نه تنها در حجاز بلکه در عمان و مصر و کانادا و ...

پخش شده !

23:

حدیث داریم که فقط فرزندان شیطان به دیگران تهمت میزنن مگه شما فرزند شیطان هستید؟

کور که نیستید؟
فرمودم بعد که تلویزیون پخش کرد...وگرنه دیدمش

24:

به نظر ما بهتر از این ها میشد این فیلم را ساخت ولی متاسفانه عدم درک درست از عظمت وجودی سرور بشریت _ صلی الله علیه و سلم _ باعث میشود که هر چند خرج نمايند و تلاش نمايند نتوانند ان طور که باید حق مطلب را ادا نمايند
به هر حال ایشان به سهم خودش تلاش کرده ولی واقعا نبود ان چه باید میبود
کسی که در شب معراج خداوند خطاب به ایین تمام بشریت فرمود : ای محمد ! اگر خلقت تو نبود رغبتی به ایجاد مخلوقات نبود
چنین شخصیتی بزرگتر از ان هست که در اذهان کوچک انسان های کوچک دنیا و اسیر مادیات درک شود ..

کسی که در عین ان که در عالم وحدت به سر میبرد در عالم کثرات با امت سخن میگوید و رسالت خود انجام میدهد قابل درک و فهم افراد نیست

ز احمد تا احد یک میم فرق هست
جهانی اندراین یک میم غرق هست
یقینا میم احمد میم مستی ست
که سر مست از جمالش چشم هستی ست
-
زاحمد هردو عالم آبرو یافت
دمی خندید و هستی رنگ و بو یافت
اگر احمد نبود آدم کجا بود
خدا را آیه ای محکم کجا بود
چه می پرسند کاین احمد کدام هست
که ذکرش لذت شرب مدام هست
-
همان احمد که جامش جام وحی هست
به دستش ذوالفقار امر و نهی هست
همان احمد که ختم الانبیا شد
کنت و کنز مخفیا شد
همان اول که اینجا آخر آمد
همان باطن که بر ما ظاهر آمد
-
همان احمد که سرمستان سرمد
بخوانندش ابوالقاسم محــــــــــــــــــمد (ص)
محمد میم و حا ء و میم و دال هست
تدارک بخش عدل و اعتدال هست
محمد رحمه للعالمین هست
کرامت بخش صد روح الامین هست
-
محمد پاک و شفاف و زلال هست
که مرات جمال ذوالفقار هست
محمد تا نبوت را برانگیخت
ولایت را به کام شیعیان ریخت
ولایت باده ی غیب و شهود هست
کلید مخزن سر وجود هست


25:


بله آفرین کاملا مشهوده !
نیاز به توضیح اضافه هم نداره !

26:


کجا زندگی میکنی مگه ؟؟؟
الان دیشب رییس سینما میفرمود در 54 مرکز سینمایی اکران شده !

27:

در حالی که نگرانی سلفی‌های وهابی مصر از فیلم مجیدی ادامه دارد، یک مسئول سلفی وهابی در مصر از تقاضا برای توقف پخش شبکه‌های یک و دو از نایل‌ست خبر داد.
چرا با «محمد رسول‌الله (ص)» مخالفند؟به نقل «شیعه نیوز»، پس از فراخوان خبر انتخاب فیلم محمدرسول‌الله(صلی الله علیه و آله و سلم) ساخته مجید مجیدی به عنوان افتتاحیه جشنواره بین‌المللی فیلم مونترئال کانادا بار دیگر برخی رسانه‌های عربی به دنبال فرافکنی و تفرقه‌افکنی به بهانه این فیلم برآمده‌اند.

این رسانه‌های خبری به سخنان مسئولان الازهر در گذشته اشاره کرده و اونها را مستمسکی برای مخالفت با اکران در جهان اسلام و عرب برنامه داده‌اند.

بنابر این گزارش، اما در آخرین اظهار نظرها درباره این فیلم، ناصر رضوان موسس ائتلاف سلفی‌های وهابی مصر موسوم به «ائتلاف آل‌بیت و اصحاب» که مدعی هست پژوهشگر امور شیعیان هست، فرموده هست: پخش فیلم محمد(صلی الله علیه و آله و سلم) به تقدس انبیا ضربه زده و شرعا حرام هست.

وی با اشاره به فتوای مشهور الازهر مبنی بر حرمت به تصویر کشیدن انبیاء و صحابه، خواستار توقف پخش شبکه‌های یک و دو ایران که از روی ماهواره «نایل‌ست» پخش می‌شود شد.

رضوان همچنین خواستار اتخاذ گام‌های جدی از سوی الازهر برای مبارزه با اونچه «اندیشه افراطی شیعی» می‌خواند شد و اضافه کرد: این خطر تنها از سوی ایران نیست بلکه در مصر نیز برخی به دنبال مباح شدن به تصویر کشیدن انبیاء و صحابه هستند و بهانه اون را آثار سینمایی و تلویزیونی ایران می‌دانند لذا برای نخستین گام در جهت مبارزه با این افکار باید شبکه‌های یک و دو ایران و شبکه کودک «طه»(متعلق به بیت آیت‌الله سیستانی) که به کودکان مذهب شیعه می‌آموزد را بست.

وی عنوان کرده که لایحه قضائی و شکوائیه‌ای را به دادگاه مصر داده هست تا نزدیک به 30 تا 40 شبکه ایرانی شیعی بسته شود و از روی ماهواره نایل‌ست حذف شود.


28:

«صدای آمریکا» هم همراه با تکفیری‌ها، صهیونیست‌ها و منافقین به فیلم «محمد رسول‌الله(ص)» حمله کرد!
چرا با «محمد رسول‌الله (ص)» مخالفند؟به نقل «شیعه نیوز»، سایت صدای آمریکا به بهانه تخریب فیلم «محمد رسول‌الله صلی الله علیه وآله» تفرقه‌افکنی میان شیعه و سنی را در دستور کار خود برنامه داد.

این رسانه وابسته به دولت آمریکا، ضمن تحریف نام فیلم، به دروغ ادعا کرد که در این فیلم چهره پیامبر اسلام به تصویر کشیده شده هست و سپس مدعی شد که این فیلم با اعتراض اهل سنت مواجه شده هست! به طوری که در این خبر آمده هست: «پرهزینه‌ترین فیلم سینمای ایران به نام «محمد» که زندگی دوران کودکی پیامبر اسلام را به نقش می‌کشد انتقاد بسیاری از مسلمانان سنی را که مخالف تصویرگری پیامبر هستند برانگیخته هست.»

فرمودنی هست، برخلاف جوسازی‌های دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران و در رأس اونها، تکفیری‌ها، صهیونیست‌ها، منافقین و دولت آمریکا علیه فیلم «محمد رسول الله صلی الله علیه وآله» این فیلم با هستقبال پرشور امت در کانادا مواجه شده هست.

همچنین در داخل کشور نیز این فیلم در پنج روز نخست نمایش، بیش از یک میلیارد تومان فروش داشته هست.


29:

یک عضو مجمع مطالعات اسلامی الازهر در ادامه جنگ رسانه‌ای این نهاد، ضمن فراخوان مخالفت با نمایش فیلم "محمد رسول‌الله" ساخت ایران فرمود: اکران این فیلم، شرعا حرام هست.
چرا با «محمد رسول‌الله (ص)» مخالفند؟به نقل «شیعه نیوز»، "محمد الشحات الجندی" عضو مجمع مطالعات اسلامی الازهر ضمن فراخوان مخالفت با نمایش فیلم "محمد رسول‌الله" ساخت ایران فرمود: اکران این فیلم که در اون شخصیت پیامبر [صلی الله علیه و آله] توسط یک شخص بازی می شود شرعا حرام هست.


وی در ادامه ادعا کرد: شیعیان تلاش می‌نمايند نمادها‌ و اصول اسلامی را از خلال تعرض به پیامبران و به ویژه [حضرت] محمد [صلی الله علیه و آله] هدف برنامه دهند.
الجندی سپس فرمود: الازهر شریف اینگونه جُرم‌ها را رد کرده و به صراحت موضع خود را نسبت به فیلم ساخته شده در ایران فراخوان نموده هست.
وی سپس تجسم پیامبران توسط شیعه را به مثابه خروج از اجماع اهل سنت توصیف کرد!
در حالی که مجید مجیدی بارها توضیحاتی را درباره عدم نمایش چهره پیامبر(صلی الله علیه و آله ) در فیلمش ارائه داده هست اما الازهر باز هم این فیلم را هموقت با اکران اون در هفته گذشته محکوم کرد.
«شیح عمر الدیب» معاون سابق الازهر در هفته گذشته فرمود: بازیگری که نقش حضرت محمد(صلی الله علیه و آله ) را بازی می‌کند، ممکن هست، بعدها و در فیلمی دیگر در نقش یک مجرم ایفای نقش کند! و بینندگان ممکن هست این شخصیت مقدس را به جرم و جنایت نسبت بدهند.


30:

من تنها مشکلم با فیلم اینه که لوگوی فیلم از روی علامت داعش تقلید شده

اگر این رو اصلاح کنن میرم فیلمو میبینم البته بعد که تلویزیون پخش کرد
چرا با «محمد رسول‌الله (ص)» مخالفند؟
چرا با «محمد رسول‌الله (ص)» مخالفند؟

مرگ بر مجیدی با این توهینش به اسلام

31:دوست عزیز این نماد مهر شخص پیامبر برای امورشون بوده و داعش هم علاوه بر القایده و جبه النصره و سایرین از این نماد هستفاده کردند !

-------------------------------------------------------------------


forum.hammihan.com/thread197083.html#post5534611
http://forum.hammihan.com/thread1970...ml#post5538013forum.hammihan.com/thread197083-2.html#post5535119 شما در این پست فرمودید فیلم رو دیدید ؟؟؟ ای دروغ گو و منافق !

اینم متنش :


نوشته اصلي بوسيله SAMKING نمايش نوشته ها
خیلی فیلم بدی بود

توصیه میکنم نبینید

کلی هم طول کشید یه 3 ساعتی بود
آخرشم معلوم نشد چی به چیه
نقش اولش معلوم نبود کیه

--------------------------------------------------------------------------------

معلوم میشه فقط اهل حرف هستید ! تناقض در میان حرفهایتان بی داد میکند !

32:

مگه فیلم در حجاز هم پخش شده؟؟؟

33:

بله پخش شده !
این فیلم در جهان پخش شده نه تنها در حجاز بلکه در عمان و مصر و کانادا و ...

پخش شده !

34:

حدیث داریم که فقط فرزندان شیطان به دیگران تهمت میزنن مگه شما فرزند شیطان هستید؟

کور که نیستید؟
فرمودم بعد که تلویزیون پخش کرد...وگرنه دیدمش

35:

به نظر ما بهتر از این ها میشد این فیلم را ساخت ولی متاسفانه عدم درک درست از عظمت وجودی سرور بشریت _ صلی الله علیه و سلم _ باعث میشود که هر چند خرج نمايند و تلاش نمايند نتوانند ان طور که باید حق مطلب را ادا نمايند
به هر حال ایشان به سهم خودش تلاش کرده ولی واقعا نبود ان چه باید میبود
کسی که در شب معراج خداوند خطاب به ایین تمام بشریت فرمود : ای محمد ! اگر خلقت تو نبود رغبتی به ایجاد مخلوقات نبود
چنین شخصیتی بزرگتر از ان هست که در اذهان کوچک انسان های کوچک دنیا و اسیر مادیات درک شود ..

کسی که در عین ان که در عالم وحدت به سر میبرد در عالم کثرات با امت سخن میگوید و رسالت خود انجام میدهد قابل درک و فهم افراد نیست

ز احمد تا احد یک میم فرق هست
جهانی اندراین یک میم غرق هست
یقینا میم احمد میم مستی ست
که سر مست از جمالش چشم هستی ست
-
زاحمد هردو عالم آبرو یافت
دمی خندید و هستی رنگ و بو یافت
اگر احمد نبود آدم کجا بود
خدا را آیه ای محکم کجا بود
چه می پرسند کاین احمد کدام هست
که ذکرش لذت شرب مدام هست
-
همان احمد که جامش جام وحی هست
به دستش ذوالفقار امر و نهی هست
همان احمد که ختم الانبیا شد
کنت و کنز مخفیا شد
همان اول که اینجا آخر آمد
همان باطن که بر ما ظاهر آمد
-
همان احمد که سرمستان سرمد
بخوانندش ابوالقاسم محــــــــــــــــــمد (ص)
محمد میم و حا ء و میم و دال هست
تدارک بخش عدل و اعتدال هست
محمد رحمه للعالمین هست
کرامت بخش صد روح الامین هست
-
محمد پاک و شفاف و زلال هست
که مرات جمال ذوالفقار هست
محمد تا نبوت را برانگیخت
ولایت را به کام شیعیان ریخت
ولایت باده ی غیب و شهود هست
کلید مخزن سر وجود هست


36:


بله آفرین کاملا مشهوده !
نیاز به توضیح اضافه هم نداره !


56 out of 100 based on 21 user ratings 346 reviews

@