«پشت کوه‌های بلند» روزی روزگاری 2


«پشت کوه‌های بلند» روزی روزگاری 2«پشت کوه‌های بلند» روزی روزگاری 2
منتظر این مجموعه‌ایم: آخرين اخبار از سريال جديد امر الله احمدجو: شجاع نوري نقش خسرو شكيبايي در روزي روزگاري را ايفا مي كند


تصویربرداری مجموعه تلویزیونی "اوسنه پادشاهی" در ۵۰ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی رضا جودی به سفارش گروه فیلم و سریال شبکه سه ادامه دارد.

«پشت کوه‌های بلند» روزی روزگاری 2
امراالله احمدجو، کارگردان مجموعه تلویزیونی "اوسنه پادشاهی" در این باره به خبرنگار مهر گفت: تصویربرداری این پروژه یک ماه پیش به پایان رسیده است. مهدی جودی همزمان با تصویربرداری مشغول تدوین بود و تاکنون بخش عمده‌ای از کار تدوین شده است. بعد از تمام شدن تدوین به سراغ موسیقی متن و صداگذار می‌رویم که هنوز کسی را انتخاب نکردیم.
وی درباره بخش‌های تدوین شده این مجموعه گفت: از تدوین این پروژه راضی هستم. فقط برخی سکانس‌ها نیاز به اصلاحاتی داشت، چرا که باید اطلاعاتی را در اختیار تدوینگر برنامه می‌دادم تا آن سکانس‌ها هم تدوین خوبی داشته باشد. تا این بخش کار راضی هستم و امیدوارم کار خوبی شود.
در یکی از قصه‌های این سریال اشاره مستقیمی به سریال "روزی روزگاری" شده و به این واسطه از مرحوم خسرو شکیبایی و ژاله علو یادی شده است. مهتاج نجومی نقش خاله که علو در "روزی روزگاری" ایفا کرده بود را برعهده دارد و علیرضا شجاع نوری نقش خسرو شکیبایی را ایفا کرده است.
تصویربرداری مجموعه تلویزیونی "اوسنه پادشاهی" در ۵۰ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی رضا جودی به سفارش گروه فیلم و سریال شبکه سه ادامه دارد.

در این مجموعه محمود پاک‌نیت، محمد فیلی، آتش تقی‌پور، پرویز بزرگی، حسن اکلیلی، فریدون سورانی، بهروز مسروری، مهوش صبرکن و ... بازی کردند.
در خلاصه داستان این سریال آمده است: حسام بیگ با نام جدید سامشا اکنون پادشاه شده و برای خوشگذرانی به سمت اصفهان می‌آید. کاروان او را همسرش ملک خاتون، و دو فرزندش ولیعهد و شا دخترو، تلخک دربار قشونسالار، میر غضب و ریز و درشت درباریان، جارچیها، دسته موزیک، آشپزخانه دربار و... همراهی می‌کنند. تا اینکه ....
عوامل "اوسنه پادشاهی" عبارتند از مدیر تصویربرداری: جهان بخش مهربخش، طراح صحنه و لباس: محسن نوروزی، طراح چهره پردازی: احسان روناسی، صدابردار: حسین حجازی، تدوین: مهدی جودی و مجری طرح: موسسه فرهنگی میثاق فیلم.
امرالله احمدجو کارگردانی سریال های "روزی روزگاری" و "تفنگ سرپر" را در کارنامه دارد.
مهرپایان عصر چشم رنگی ها و طلوع دوباره چشم مشکی ها

1:

خوب به سلامتی کی میره رو اونتن ؟
یادش بخیر خسرو شکیبایی ....
روزی روزگاری موسیقی متن بسیار زیبایی داشت امیدوارم قسمت دوم هم به خوبی قسمت اول از کار در بیاد!


آخرين روزهاي زمستان

2:

ما هم امیدواریم...
ولی سعی کن با دید یه سریال جدید بری به دیدنش.


دانلود کارتون زیبای خفته ( دوبله فارسی )
چون ممکنه اون چیزی که تصور میکنی از آب در نیاد...
میدونی که اینجا ایران هست


کارتون زیبا و دوست داشتنی بنر با لینک مستقیم

3:

آیا سریال 50 قسمتی امرالله احمدجو از 20 آذر روی اونتن شبکه سه می‌رود؟
نام مجموعه «اوسنه پادشاهی» به «پشت کو‌ه‌های بلند» تغییر کرد

«پشت کوه‌های بلند» روزی روزگاری 2

کارگردان مجموعه تلویزیونی "اوسنه پادشاهی" از تغییر نام اون به "پشت کوه‌های بلند" اظهار داشت.


دانلود انیمیشن پسر فضایی با لینک مستقیم
"پشت کوه‌های بلند" در 50 قسمت 40 دقیقه‌ای به سفارش گروه فیلم و سریال شبکه سوم سیما تولید می‌شود و محمود پاک‌نیت، محمد فیلی، آتش تقی‌پور، پرویز بزرگی، حسن اکلیلی، فریدون سورانی، بهروز مسروری، مهوش صبرکن و ...


دانلود رایگان کارتون ممول با لینک مستقیم
از جمله بازیگران اون هستند.


اینجا فیلم نمی میرد ( یاد آوری فیلم های گذشته )
بنا به خبر برخی رسانه‌ها برنامه هست این مجموعه از 20 آذر پس از ایام سوگواری عاشورای حسینی روی اونتن برود.


نقد ها ی خودمانی ، فیلم های خودمانی !!!
این درحالی‌که هست که احمدجو در بعضی رسانه‌ها فراخوان نموده که کار آماده‌سازی سریالش تا پایان امسال طول خواهد کشید.

در خلاصه داستان این سریال آمده هست: حسام بیگ با نام جدید سامشا اکنون پادشاه شده و برای خوشگذرانی به سمت اصفهان می‌آید.

کاروان او را همسرش ملک خاتون و دو فرزندش ولیعهد و شادخترو، تلخک دربار قشونسالار، میر غضب و ریز و درشت درباریان، جارچیها، دسته موزیک، آشپزخانه دربار و...

همراهی می‌نمايند.

تا اینکه ....

شرایط "پشت کوه‌های بلند" عبارتند از مدیر تصویربرداری: جهان بخش مهربخش، طراح صحنه و لباس: محسن نوروزی، طراح چهره پردازی: احسان روناسی، صدابردار: حسین حجازی، تدوین: مهدی جودی و مجری طرح: موسسه فرهنگی میثاق فیلم...

تيتراژ اوسنه پادشاهي با صداي دو برادر دوقلو به نام علي و محمد سعيدي خوانده شده و در ساخت اون از دستگاه موسيقي اصفهان هستفاده شده هست.

موسيقي و اشعار مختلفي براي تيتراژ اين سريال تهيه شده كه در ابتدا و انتهاي سريال هستفاده خواهد شد.

اين اشعار به نوعي تفسير قصه‌هاي مختلف اين سريال هست.

امرالله احمدجو کارگردانی سریال‌های "روزی روزگاری" و "تفنگ سرپر" را در کارنامه دارد.
منبع : مهر - سینمای ما

به روز شده در : جمعه 27 آبان 1390 - 12:0

4:

گمانه‌زنی سایت "سینمای ما" درباره شباهت‌های سریال «پشت کوه‌های بلند» و «قهوه تلخ»
علیرضا شجاع‌نوری نقش خسرو شکیبایی را بازسازی و اجرا کرده هست

سینمای ما- تصویربرداری مجموعه تلویزیونی "پشت کوه‌های بلند" با عنوان قبلی "اوسنه پادشاهی" به کارگردانی امرالله احمدجو و تهیه‌نمايندگی رضا جودی چندی پیش به پایان رسیده و مراحل فنی اون کماکان ادامه دارد تا برای پخش از شبکه سه سیما آماده شود.

درباره وقت پخش این مجموعه هنوز تاریخ قطعی فراخوان نشده هست؛ احمدجو در برخی رسانه‌ها فراخوان نموده مراحل مختلف کار سریال تا پایان امسال ادامه دارد و بعضی رسانه‌ها خبر می‌دهند که این سریال از 20 آذر پس از ایام سوگواری عاشورای حسینی پخش خواهد شد.

نکته‌های فرا متنی قابل توجهی باعث شده تا این سریال طنز تاریخی کنجکاوی‌برانگیز و خبرساز شود.

اولین نکته بازگشت امرالله احمدجو به تلویزیون هست که سال‌ها پیش «روزی روزگاری» را به عنوان یکی از بهترین سریال‌های تاریخ تلویزیون نوشته و کارگردانی کرده هست.

مشتاقان و علاقمندان اون مجموعه خیلی کنجکاوند تا کار تازه او را در قالبی جدید ببینند و قضاوت نمايند.سریال تازه احمدجو اولین سریال طنز روتین شبانه‌ در ژانر تاریخی هم هست.

همین عنوان کلی هم باعث شده تا زمزمه‌ی شباهت‌ و مقایسه بین این مجموعه و سریال «قهوه تلخ» (مهران مدیری) سر زبان‌ها بیفتد.

«قهوه تلخ» هم ابتدا برنامه بود از تلویزیون پخش شود و می‌توانست عنوان اولین طنز شبانه تاریخی تلویزیون را به نام مهران مدیری ثبت کند.

با پخش سریال مدیری در شبکه نمایش خانگی، حالا «پشت کوه‌های بلند» به عنوان رقیب «قهوه تلخ» مطرح خواهد شد.

علاوه بر این، شباهت‌هایی در طرح کلی دو سریال هست که ماجراهای یک درباره پادشاهی خیالی با شخصیت‌ها و درباریان عجیب و کاریکاتوری مهم‌ترین این شباهت‌هاست.


«پشت کوه‌های بلند» داستان حسام بیگ شخصیت محبوب سریال «روزی روزگاری» (با بازی محمود پاک‌نیت) هست که سال‌ها بعد با نام جدید سام‌شاه پادشاه شده و همراه کاروانی برای خوشگذرانی به سمت اصفهان می‌آید.

کاروان او را همسرش ملک خاتون و دو فرزندش ولیعهد و شادخترو به علاوه تلخک دربار قشونسالار، میر غضب و ریز و درشت درباریان، جارچیها، دسته موزیک، آشپزخانه دربار و چند شخصیت دیگر همراهی می‌نمايند...

علاوه بر این تشابه طرح داستانی، عکس‌هایی هم که از سریال احمدجو منتشر شده، حال و هوای «قهوه تلخ» را تداعی می‌کند.

با این‌حال برای نتیجه‌گیری نهایی و قضاوت در این زمینه باید منتظر پخش «پشت کوه‌های بلند» بمانیم.

از نکات حاشیه‌ای جذاب و کنجکاو نماينده دیگر این‌که در یکی از قصه‌های این سریال اشاره مستقیمی به سریال «روزی روزگاری» شده و شخصيت‌هاي جذاب سريال روزي روزگاري مثل حسام‌بيگ، بسيم‌بيگ، خاله و مرادبيگ در سريال تازه احمدجو دوباره ديده خواهند شد.

به این بهانه برنامه هست یاد و خاطره زنده‌یاد خسرو شکیبایی (بازیگر نقش مرادبیگ در «روزی روزگاری») زنده شود و از ژاله علو (بازیگر نقش خاله) هم در این بخش یاد شده هست.

علیرضا شجاع نوری نقش خسرو شکیبایی را با نام شیرخان بازسازی و اجرا کرده هست.

امرالله احمدجو، كارگردان اين سريال در فرمود‌وگویی با جام‌جم با توضيح اين كه اين شخصيت‌ها در سريال «پشت کوه‌های بلند» در موقعيت‌هاي تازه‌اي حضور دارند، فرمود: از اونجا كه برنامه هست اين سريال هر شب از شبكه سه سيما پخش شود، ما طنزهاي بيشتري در «پشت کوه‌های بلند» گذاشته‌ايم.

علاوه بر اين نوع شخصيت‌پردازي آدم‌هاي سريال هم خاص خواهد بود.

ايشان درباره شخصيت‌هايي كه در کار جدید هم حضور خواهند داشت فرمود: در اين سريال بعضي از شخصيت‌ها در ادامه شخصيت‌هاي سريال «روزي روزگاري» ایجاد شده‌اند، شخصيت حسام‌بيگ سريال «روزي روزگاري»، اينجا در نقش سام‌شاه ديده خواهد شد و بسيم‌بيگ با بازي محمد فيلي در اين سريال در نقش تلخك هنرنمايي مي‌كند، نقش خاله را هم همچنان براي ژاله علو نوشته بودم كه به دليل كهولت سن ايشان نتوانستيم در خدمتشان باشيم و به جاي ايشان مهتاج نجومي ايفاگر نقش خاله خواهد بود.

در مجموع هشت قسمت از مجموعه را شبيه سريال «روزي روزگاري» ساختيم، حتي اغلب لوكيشن‌هاي اين قسمت‌ها در همان لوكيشن اصلي «روزي روزگاري» تصايشانربرداري شده هست.

بنا به این گزارش، دو شخصيت جذاب هم از سريال «تفنگ سرپر» همین کارگردان به اين سريال اضافه شده كه يكي كدخداي كولي باد (با بازي بهروز مسروري)‌ و ديگري صفرعلي (با بازي فردوس كاايشاناني)‌ هست.به جز بازيگراني كه نامشان آمد، آتش تقي‌پور، پرايشانز بزرگي، انوشيروان ارجمند، حسن اكليلي، فريدون سوراني،مهوش صبركن، سپيده مظاهري، راحيل گلكار، پري كربلايي و آسيه كلاني هم در نقش هاي مختلف ظاهر شده اند.

اين سريال در گروه فيلم و سريال شبكه سه به تهيه‌كنندگي رضا جودي آماده مي‌شود.

در ساخت اين سريال ماني جعفرزاده (آهنگساز)، آبتين سهامي (مدير تصايشانربرداري)، محسن نوروزي (طراح صحنه و لباس)، احسان روناسي (طراح چهره‌پردازي)، حسين حجازي (صدابردار)، مهدي جودي (تدايشانن) و حكيم عمادي (عكاس) همكاري مي‌كنند.
«پشت کوه‌های بلند» روزی روزگاری 2

«پشت کوه‌های بلند» روزی روزگاری 2 «پشت کوه‌های بلند» روزی روزگاری 2

«پشت کوه‌های بلند» روزی روزگاری 2
«پشت کوه‌های بلند» روزی روزگاری 2

«پشت کوه‌های بلند» روزی روزگاری 2 «پشت کوه‌های بلند» روزی روزگاری 2

«پشت کوه‌های بلند» روزی روزگاری 2 «پشت کوه‌های بلند» روزی روزگاری 2منبع : سینمای ما

به روز شده در : جمعه 27 آبان 1390 - 13:6

5:

فکر نکنم جالب باشه ، بالاخص که در سریال روزی روزگاری داستان در آخر متصل شد به قیام مشروطه !

از اونجایی که 20 اذر تو محرم هستیم و بعدش صفر ! و سریال هم طنز هست بعیده تا دوماه آینده پخش بشه !!

6:

ولی من فکر نمیکنم سریال روزی روزگاری سریال طنز بوده باشه

7:

بالاخره سریالی که قراره در ادامه اون باشه به فرموده اینان طنز هست !

8:

شاید...

ممکنه...

احتمالا...


56 out of 100 based on 51 user ratings 826 reviews

@