"تهران ۱۵۰۰" انیمیشن سینمایی ایرانی


"تهران ۱۵۰۰" انیمیشن سینمایی ایرانی"تهران ۱۵۰۰" انیمیشن سینمایی ایرانی
انیمیشن تهران 1500 به کارگردانی بهرام عظیمی، آخرین مراحل تولید را برای حضور در جشنواره سی‌ام فیلم فجر پشت سر می‌گذارد.


"تهران ۱۵۰۰" انیمیشن سینمایی ایرانی


چهره‌های شخصیت‌های این همایش شبیه صدا پیشگان آن طراحی شده‌است. مهران مدیری و هدیه تهرانی از جمله صدا پیشگان این انیمیشن هستند.

"تهران ۱۵۰۰" انیمیشن سینمایی ایرانی

هدیه تهرانی صداپیشگی زنی جوان به نام «نازی» را برعهده دارد.

"تهران ۱۵۰۰" انیمیشن سینمایی ایرانی

در بین شخصیت‌‌های انیمیشن «تهران 1500» ، صدا پیشگی پیرمردی كه فكر می‌كند هنرمند است به مهران مدیری رسیده‌است.
انیمیشن های هایائو میازاکی

1:لیست هنرمندان ممنوع التصویرهای تلویزیون

2:

دهمين برنامه از نشست‌هاي كانون فيلم «هشت و نيم» با همكاري سايت "سينماي ما" انجام مي‌شود
همه چيز درباره ساخت و همكاري ستارگان سينماي ايران در انيميشن «شهرستان تهران 1500» از زبان بهرام عظيمي

"شهرستان تهران ۱۵۰۰" انیمیشن سینمایی ایرانی

"شهرستان تهران ۱۵۰۰" انیمیشن سینمایی ایرانی


"شهرستان تهران ۱۵۰۰" انیمیشن سینمایی ایرانی
دهمين برنامه از سلسله نشست‌هاي «فيلم ديدن با ...» در كانون فيلم هشت و نيم و با همكاري سايت "سينماي ما" جمعه 15 ارديبهشت ساعت 14 انجام مي‌شود.


نقد و بررسی فیلم Hanna ( هانا )
در اين برنامه كه با حضور بهرام عظيمي انيماتور مطرح ايراني برپا خواهد شد، براي اولين بار جزئيات فني و تكنيكي ساخت انيمبشن بلند «شهرستان تهران 1500» براي حاضران شرح داده مي‌شود.


بازیگر محبوبت کیه ؟؟؟
نمايش بخش‌هايي از اين انيميشن موفق جشنواره فجر در كنار مراحل قالب‌گيري از بازيگران مطرح ايراني براي حضور در فيلم و همين‌طور پشت‌صحنه دوبله و صداگزاري فيلم به نمايش درمي‌ايد.
برای اطلاعات بیشتر و رزرو بلیت حضور در این برنامه با تلفن 22544801 (کانون هشت و نیم) تماس بگیرید.
به دلیل ظرفیت خیلی محدود سالن، رزرو جا به ترتیب اولویت تماس و رزور انجام می‌شود.


(رسوایی) تازه ترین فیلم جنجالی مسعود ده نمکی


"شهرستان تهران ۱۵۰۰" انیمیشن سینمایی ایرانی
"شهرستان تهران ۱۵۰۰" انیمیشن سینمایی ایرانی
"شهرستان تهران ۱۵۰۰" انیمیشن سینمایی ایرانی


كليپ شادماني به سبك گاو

3:

اکران "شهرستان تهران 1500" در مهرماه قطعی شد
تهیه نماينده انیمیشن سینمایی "شهرستان تهران 1500 "از قطعیت اکران این انیمیشن در مهرماه اظهار داشت.


سرنوشت کارتونهایی که میدیدیم چی شد؟ (+عکس)
محمد ابوالحسنی تهیه‌نماينده فیلم انیمیشن "شهرستان تهران 1500 " با فراخوان این خبر در توضیح جزئیات اکران این فیلم در فرمودگو با خبرنگار مهر، فرمود: این فیلم سینمایی انیمیشن که به جرات می گویم تحولی نو در تولیدات انیمیشن در ایران بوده هست پیش از این برنامه بود در اکران نوروزی روی پرده رود ولی متاسفانه با توجه به شرایط خاصی که بر اکران نوروزی حاکم بود؛ نوبت اکران به این فیلم داده نشد.
وی در ادامه اضافه کرد: پس از اون برنامه شد تا "شهرستان تهران 1500" در فصل تابستان اکران شود که این نوبت اکران با توجه به تعطیلی مدارس مناسب نبود و به نوعی با مخالفت روبرو شد.


علت قطع شدن شبكه هاي gem tv
اما پس از بررسی های مختلف در نهایت مهرماه را برای اکران این فیلم قطعی کرده ایم.


"شهرستان تهران ۱۵۰۰" انیمیشن سینمایی ایرانی


تهیه نماينده فیلم انیمیشن "شهرستان تهران 1500 " در پایان صحبت های خود با اشاره به تغییرات پس از نمایش در جشنواره فیلم فجر فرمود: تغییرات کوچکی در تدوین و تا اندازه ای موسیقی این فیلم ایجاد شد و پس از اون دیگر تغییراتی در کل اثر ایجاد نشد.
لازم به ذکر هست داستان فیلم "شهرستان تهران 1500" به کارگردانی بهرام عظیمی درباره پیرمردی هست به نام اکبر با بازی مهران مدیری که 160 سال سن دارد و در آستانه مرگ از نوه اش با بازی هدیه تهرانی که در کره ماه درس می خواند می خواهد به زمین برگردد و اول ازدواج کند و بعد مدرکی را پیدا کند مبنی بر اینکه او در دهه 1360 در نمایش های سیاه بازی حضور داشته هست.
اکبر این گواهی را می خواهد برای اینکه آرزوی او این هست که در قطعه هنرمندان به خاک سپرده شود.

نوه او با ورود به ایران گرفتار دردسارهای شهر شهرستان تهران در چند دهه بعد می شود و یک راننده تاکسی جوان با بازی بهرام رادان هم گرفتار عشق این خانم می شود.


4:

اکران شهرستان تهران 1500 در نوروز

92

"شهرستان تهران ۱۵۰۰" انیمیشن سینمایی ایرانی

انیمیشن «شهرستان تهران 1500»به دلیل عدم واگذاری حواله اکران توسط شورای صنفی نمایش در سرگروه سینما آزادی اکران نشد و برنامه هست در نوروز 92 روی پرده برود.

این موضوع واکنش مثبت کارگردان اثر را به دنبال داشته هست.

به نقل خبرنگار تلویزیون سینماپرس، بهرام عظیمی، کارگردان انیمیشن «شهرستان تهران 1500» طی تماس تلفنی در برنامه زنده تلویزیونی هفت فرمود:در اکران فیلم «شهرستان تهران 1500» من هیچ کاره هستم،در برخی از خبرگزاری ها خواندم که نوشته بودند من تمایل به پخش فیلم در این وقت را ندارم.
وی ادامه داد:این فیلم به دلیل عدم واگذاری حواله اکران توسط شورای صنفی نمایش در سرگروه سینما آزادی اکران نشد و تمهیدات لازم فراهم شده که این فیلم در نوروز 92 روی پرده برود.
کارگردان انیمیشن «شهرستان تهران 1500» فرمود: باید بگوییم که اکران این فیلم به درگیری های بین ارگان ها و ساوقت ها خورده هست.

عظیمی اضافه کرد: برنامه بود «شهرستان تهران 1500» در نوروز 91 اکران شود اما نشد سپس اون برنامه بود در 16 آذر اکران شود که باز هم به تعویق افتاد.

وی تصریح کرد: دو روز قبل از افتتاحیه فهمیدم که سینما آزادی از لیست سینماهای اکران حذف شده هست اما شخصا خوشحال هستم که برنامه هست «شهرستان تهران 1500» در نوروز 92 اکران شود.
عظیمی در پایان خاطرنشان کرد: برای اکران فیلم کارهای زیادی انجام دادیم کردیم،پوستر ها و بنرهایمان آماده بود حتی اسپانسرمان از 15 آذر دموی فیلم را برای پخش آماده کرده بود که باز هم اکران به تعویق افتاد.

فرمودنی هست، داستان«شهرستان تهران 1500» به کارگردانی بهرام عظیمی درباره پیرمردی هست به نام اکبر با بازی مهران مدیری که 160 سال سن دارد و در آستانه مرگ از نوه‌اش با بازی هدیه تهرانی که در کره ماه درس می‌خواند می‌خواهد به زمین برگردد و اول ازدواج کند و بعد مدرکی را پیدا کند مبنی‌بر اینکه او در دهه 1360 در نمایش‌های سیاه بازی حضور داشته هست.

اکبر این گواهی را می‌خواهد برای اینکه آرزوی او این هست که در قطعه هنرمندان به خاک سپرده شود.

نوه او با ورود به ایران گرفتار دردسرهای شهر شهرستان تهران در چند دهه بعد می‌شود و یک راننده تاکسی جوان با بازی بهرام رادان هم گرفتار عشق این خانم می‌شود.

5:

آخرین تیزر شهرستان تهران ۱۵۰۰

"شهرستان تهران ۱۵۰۰" انیمیشن سینمایی ایرانی

6:


چه قدر صدای نازنین و نوستالژیکی داره این "ناصر طهماسب".
خدا عمر طولانی بده به این جماعت.

"شهرستان تهران ۱۵۰۰" انیمیشن سینمایی ایرانی

7:

الهی آمین


62 out of 100 based on 57 user ratings 1132 reviews

@