کوسه ای ک ِ رآه میره ! :|


کوسه ای ک ِ رآه میره ! :|کوسه ای ک ِ رآه میره ! :|
خبرآنلاین: دانشمندان موفق شده‌اند در نزدیکی سواحل هالماهرا اندونزی، گونه جدیدی از کوسه‌های راه رونده را در حال گشت و گذار در کف اقیانوس آرام کشف کنند.

دانشمندان موفق شده‌اند در نزدیکی سواحل هالماهرا اندونزی، گونه جدیدی از کوسه‌های راه رونده را در حال گشت و گذار در کف اقیانوس آرام کشف کنند. محققان موسسه Conservation International آرلینگتون ویرجینیا، به همراه محققان موزه غربی استرالیا کاشف این کوسه جدید هستند؛ کوسه‌ای که نهمین گونه از کوسه‌های راه رونده کشف شده به شمار می‌رود. این کوسه سردوشی که با توجه به محل یافت شدن آن نامHemiscyllium halmahera را کسب کرده است، با باله‌های پارومانند خود اندکی عجیب و غریب گام بر می‌دارد؛ حرکتی که بیشتر شبیه به خرامیدنی کرم‌وار است.

نحوه گام برداشتن ناپخته این کوسه که شبیه به راه رفتن سمندر است؛ می‌تواند سرنخی باشد که نشان می‌دهد وقتی نخستین حیوانات ساکن خشکی اقیانوس‌های ماقبل تاریخ را ترک کردند، چطور گام بر می‌داشتند. محققان مرکز تحقیقاتی کوسه‌شناسی ReefQuest کانادا به مطالعه نحوه خرامیدن سایر انواع کوسه‌های سردوشی (Epaulette Shark) پرداخته‌اند، تا از آن به عنوان مدلی برای حرکت مهره‌داران اولیه مذکور استفاده نمایند.


کوسه ای ک ِ رآه میره ! :|رنگ های پنهان مرجان ها

1:

این ک مار ماهیه!


دریای مدیترانه

2:

نه این نوعی کوسه هست و در نوع خودش واقعا جالبه...


جزایر قناری
ممنونم


68 out of 100 based on 53 user ratings 1228 reviews

@