چرا افرادی که ستمکار نیستند مورد ظلم واقع می شوند و ستمگران تقاص پس نمی دهند ؟


چرا افرادی که ستمکار نیستند مورد ظلم واقع می شوند و ستمگران تقاص پس نمی دهند ؟چرا افرادی که ستمکار نیستند مورد ظلم واقع می شوند و ستمگران تقاص پس نمی دهند ؟
سلام
افرادي هستند كه سرشون به كار خودشونه و نه ظلمي به كسي روا داشتن و نه با كسي كاري دارن ، بيشتر اين افراد در جامعه مورد ستم واقع ميشن و از لحاظ مادي هم ضعيف هستند
ولي برعكس افرادي هستند كه به خيليا ظلم كردن و هر جايي هم كه ميرن افراد اون جامعه از دستشون عذاب ميكشن ، خيلي از اين افراد رو سراغ دارم كه ثانيه به ثانيه پول هاي خيلي كلان كسب ميكنند و هيچ تقاصي هم پس نميدن
چرا اينجوريه؟باتوجه به پایان دوره جزم اندیشی و مطلق گرایی،چگونه دین می تواندبا این صفات باقی باشد؟

1:

تازه این افراد ظالم و زورگو دارای مقام و احترام بالایی هم نزد بقیه دارن!


مغز درون خمره

2:

دقيقا همينطوره و خيلي از افرادي كه باهاشون سروكار دارن با اينكه ميدونن اين فرد مثلا آدم خوبي نيست ولي باز هم احترامشون رو دارن ، حالا اين جنبه مادي قضيه هست
من قسمت غير ماديش رو متوجه نميشم ، چرا معمولا اين افراد تقاص پس نميدن؟
باور كنيد من اگه يك ريال به كسي بدهكار باشم و سر وقت پرداخت نكنم ، حتما يك بلايي سرم مياد ، اينو تجربه كردم كه ميگم ، ولي اينجور افراد سر عالم و آدم كلاه ميگذارن و حق خوري ميكنن ولي هم عمر طولاني دارن و هيچ تقاصي هم پس نميدن.
يك نمونه اش اينه : من يك فردي رو ميشناسم كه با اينكه مولتي ميلياردره ولي نصف شبا ميره مسافركشي و سر چهارراه ...


مهمترین و ساده ترین دلیل برای اثبات وجود خدا چیست؟
.
اون موقع شب چند تا تاكسي تو نوبتن و معمولا مسافر كمتر از طول روزه ولي ايشون با ترفندي كه هميشه ميزنه مسافراي بقيه رو سوار ميكنه و به جاي اينكه يك ساعت معطل بمونه در عرض 5 دقيقه پر ميكنه و تا دم صبح كارش همينه ، البته اين فقط يكي از شغل هاييه كه داره و حق و ناحق ميكنه.
به عبارتي حق بقيه راننده تاكسي ها رو فقط با يك ترفند له ميكنه

خوب ايشون غير از اين كار 3 تا شغل ديگه هم داره كه هر كدومش روزانه بيشتر از 1 ميليون درآمدشه و غير از اينا ساختمون 10 واحدي داره كه هر واحدش بيش تر از 500 ميليون ارزش داره
و من اطلاع دارم كه اين چيزا رو از راه حلال بدست نياورده ولي تا حالا هم نشنيدم و نديدم كه تقاص ظلم هايي كه به امت كرده رو پس داده باشه ، روز به روزش جوان تر و سر حال تره و به راحتي هم داره كلاه امت رو برميداره پيشرفت ميكنه!
چرا اينطوريه؟


ترس از ماوراء

3:

کاش حداقل چن تاییشون اینو بخونن شاید درس بشن


ایرانی ها چه اعتقادی به جن دارند

4:

اكثرا ما توقع داريم كه اين افراد درست بشن ولي پول خيلي هاشون رو كور كرده و نبايد توقع درست شدنشون رو داشته باشيم ، كسي كه به مال حرام عادت كرده تا آخر عمر درست بشو نيست مگه اينكه معجزه بشه.


تساهل گرائی در اندیشه کارل پوپر


فلسفه نامگذاری روزهای هفته

5:

تو این دنیا برنامه نیست همه چیز آخرتی باشه! یعنی به افراد آزادی داده شده که
با اختیارشون رشد نمايند چه در جهت مثبت چه منفی و راه های خیر و شر هم براش
بازه.


انتقادات و پیشنهادات تالار متافیزیک و ماوراء
حالا کدوم رو انتخاب کنه بستگی به جهان بینی و ایدئولوژی آدم داره.
همین که میگن الدنیا مزرعة الاخرة دقیقا ماله همینه.

بعضیا راسه تلاششون برداشت
میکنن و بعضی دیگه با ظلم از دسترنج دیگران برمیدارن...
همین شرایطه که باعث ظهور خصلت های نیک و پلید آدم مبشه

6:

بله همینطوری، اینجور آدمها تقاصی پس نمی دهند، اما من و شما ییم که اینجور آدمها رو رفته رفته از نگر پاما پرورش می دهیم و گندشون می کنیم، اگر هرجایی که هستیم یک کمی هم دلیری داشته باشیم، و نگذاریم اینها ستم نمايند (دست کم به خودمون ستم ننمايند) اینجوری نمی شه، گذشت ها و بخشش های الکی نه تنها مایه بیداری اینها نمی شه که مایه پاداشدهی به اونها هم میشه.


7:

جهان را عرصه تصادف بدان نه عدالت.اونگاه زندگی بهتری خواهی داشت

8:دلیلش اینه که اونایی که ضعیف هستند بخاطر ظلم اون گردن کلفت ها ضعیف شدن، و خدا هم خوب به اون گردن کلفت ها مهلت داده که خوب خوب خوب تو گناه غرق بشن تا «اخذناهم بغته فاذا هم مبلسون» ناگهان با عذابش اونا بگیره، اونم عذابی که بخاطر مهلتی که در گناه کردن بهشون داده شده چندین برابر شده

9:

دلیلش حماقته سایر آدم هاست

10:

این دنیا واسه امتحانه و دعای حقی نیست دنیایی پر از ظلم و فساد و کثیفی هستش بستگی داره هر آدمی بخواد کدوم راه و انتخاب کنه ولی اینا همش امتحانه خیلیا هم هستن که پولدارن و با ایمان و خیلیای دیگه هم بی پول و ظالم همه جور آدمی پیدا میشه..


11:

تازه مالشون حرومه ولی بچه هاشون سر به راهند ولی یه بدبخت که شب تا صبح دنبال یه لقمه نونه سرشم به کاره خودشه نمازو روزهاشم به جاست ولی بچش بلای جونشه دیدم که میگم نمیدونم پس تاثیر لقمه حروم چیه

12:

فسق و فجور و بی حیایی در میان کافران گسترده هست و می کوشند تا اون را در همه جامعه گسترش و رواج دهند.

اونان از هیچ امر ناشایست ابایی نداشته و به هرگونه اعمال زشت و زننده دست می یازند.

(اسراء آیه 16) و این گونه هست که مترفان و سرمایه دارانی می شوند که جز فسق و فجور امری را نمی شناسند و با حقیقت و پاکی و امور نیکو و پسندیده سر و کاری ندارند.


اونان امتانی را که به حق و حقیقت فرامی خوانند به تمسخر می گیرند و هرچه بیش تر در دام هستدراج و رفاه و آسایش برنامه می گیرند بیش تر دیگران را که اهل حق و حقیقت هستند به تمسخر می گیرند.

اونها انسان هایی می باشند که تمسخر حق و اهل حق، امری عادی برای ایشان هست و هرگونه حقی را به هستهزاء می گیرند.

(بقره آیه 14 و 15) هرچه بیش تر در دام هستدراج می افتند بیش تر به تمسخر دیگران می پردازند و پا را چنان فراتر از محدوده ها برنامه می دهند که حتی پیامبران را به سادگی، هستهزاء می نمايند چه برسد به انسان های معمولی و عادی از مؤمنان (رعد آیه 32)
اهل هستدراج نه تنها گرفتار گمراهی و ضلالت هستند (مریم آیه 75) بلکه گناه و جرم و تجاوز از قانون های شرعی و عرفی برای ایشان امری عادی هست.

به چیزی از قوانین پای بند نیستند و می کوشند با دور زدن و یا زیر پا گذاشتن قانون، به رفاه و آسایش بیش تر دست یابند.

(انعام آیه 123 و 124 و اسراء آیه 16 و 17)
اونان اهل مکر و حیله هستند و حتی به دوستان خویش نیز مکر می زنند و برای دست یابی به رفاه و آسایش بیش تر اون را به کار می گیرند.

همین مسئله مکر و افزایش اون موجب می شود که هستدراج در مورد اونان به شدت اعمال شود تا هرگونه که خواستند عمل نمايند تا ناگهان خداوند ایشان را چنان بگیرد که جز دوزخ راهی برای ایشان نماند.


این ها اموری هست که موجب می شود تا شخص، گرفتار هستدراج گردد و به ظاهر از نعمت بهره مند شود اما در اصل گرفتار نقمت شود.

همان چیزهایی که به ظاهر نعمت هست برای ایشان لوازم نقمت جاودانی هست.

بنابراین نمی توان به صرف وجود برکات و فراوانی در میان کافران و یا جامعه ایشان حکم کرد که اونان از نعمت های خداداد برخوردار می باشند؛ بلکه اونان گرفتار نقمتی هستند که چون باز شکاری ایشان را می رباید و به دوزخ آتشین می افکند.


13:

خوشبختی در دیدگاه انسان به زندگی هست.


14:

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام
ستمگران قطعا تقاص پس می دهند اما هر ستمگری را سریع مجازات نمی نمايند ...
بعضی از ستمگران پیشینه و اعمال نیک داشته اند و به همین دلیل به زودی موجودی اشان تمام نمی شود .

به اون ها مهلت داده می شود تا در این دنیا به بعضی از لذات و خوشی ها دست یابند و سپس با دست خالی به عالم قیامت وارد شوند ...
اگر فردی یک میلیارد تومان پول ( مشروع ) کسب کرده باشد و سپس شروع به اسراف و تبذیر و تباهی اموالش کند همان موقع که فقیر نمی شود بلکه در آینده اموالش را از دست می دهد .
اما اونچه برای سعادت انسان مهم هست آخر کار هست نه اول و وسط کار و عاقبت نیک برای پرهیزکاران هست .

( العاقبه للمتقین ) .
حال اگر شما دیدید که درهای هر چیزی ( از لذات و خوشی ها و ...

) به روی امت باز شده و اون امت پیوسته و پیوسته بر دوری اشان از خدا می افزایند بدانید که این علامت و نشانه عذاب هست و به هیچ وجه اون امت خوشبخت و سعادتمند نامیده نمی شوند هر چند که قادر باشند روی زمین در یک لحظه جابجا بشوند یا کوه ها را با اشاره انگشت خود خرد نمايند و یا کاخ هائی بسازند که خاطره بهشت را تداعی کند ...
هیچ کدام این چیزها نشانه ای برای خوشبخت بودن یک فرد یا یک قوم محسوب نمی شود .
..........................................
این دنیای گذر و مجاز را سرای ماندنی و حقیقی پنداشتن خطاست ...68 out of 100 based on 63 user ratings 688 reviews

@