جن ها در چه صورتی مزاحم انسان میشوند؟


جن ها در چه صورتی مزاحم انسان میشوند؟جن ها در چه صورتی مزاحم انسان میشوند؟

جن ها در چه صورتی مزاحم انسان میشوند؟ شما چه راه حل هایی پیشنهاد میکنید که صد در صد تضمین میکنید اگر ما آن کارها را انجام بدیم جن ها مزاحم ما نمیشوند؟ مثل گذاشتن نمک زیر بالشت!! آیا این خرافات است یا کاربرد دارد؟


خداوند در آیه‏ى 275 سوره‏ى بقره مى‏فرماید: كسانى كه ربا مى‏خورند (در قیامت) برنمى‏خیزند مگر مانند كسى كه بر اثر تماس شیطان دیوانه شده (و تعادل خود را نمى‏تواند حفظ كند گاهى زمین مى‏خورد و گاهى به پا مى‏خیزد). مرحوم علامه‏ى طباطبایى در تفسیر این آیه مى‏فرماید: اگر چه آیه دلالت ندارد كه هرگونه جنون و دیوانگى ناشى از تماس شیطان باشد و لكن اشاره‏اى است بر این كه بعضى از دیوانگى‏ها از ناحیه شیطان است. و همین‏طور آیه دلالت بر این نمى‏كند كه این گونه تماس فعل خود شیطان باشد براى این كه شیطان به معناى شریر (شرور- مردم‏آزار) است كه هم بر ابلیس اطلاق مى‏گردد و هم بر انسان‏هاى شریر و هم جنّیان شریر و ابلیس هم از طایفه جن است. اما آن چه یقینى است از دلالت آیه این است كه براى جنّ در این گونه تماس (كه حاصل آن دیوانگى است) شأنى است ولو این كه همه‏ى آن‏ها این گونه نباشند ((1)).

اما این گونه نیست كه شیطان سلطه‏اى قهرى و غیراختیارى بر انسان داشته باشد، بلكه سلطه شیطان، همه سلطه‏فتنه و غرور است به این معنى كه انسان را دعوت به آلودگى مى‏نماید و به عبارت دیگر در راه هدایت دام مى‏گستراند، به فرموده قرآن: (اى شیطان) بر بندگانم تسلط نخواهى یافت مگر گمراهانى كه از تو پیروى مى‏كنند ((2)).
نتیجه این كه شیاطین و جنیان هیچگونه تصرف و سلطه قهرى و غیراختیارى بر انسان ندارند و هرگونه انحرافى از ناحیه آن‏ها در مورد انسان صورت مى‏گیرد همراه با اختیار آدمى است، اما این كه بعضى سختى‏ها در زندگى انسان از ناحیه شیاطین است شكى نیست كه همه براى آزمایش و امتحان ماست. از این رو تفاوت است میان انحراف و سختى. انحراف براى مؤمنین نیست، اما چه بسا سختى براى آن‏ها باشد.
اما راه علاج و درمان نیز گوناگون است، از آن جمله:
1. دورى از تنهایى.
2. تغییر مكان و محل زندگى اگر چه به طور موقت.
3. صدقه دادن.
4. خواندن سوره هایى از قرآن مانند «چهار قل» و آیه «و ان یكاد».
5. در نهایت مراجعه به برخى از كسانى كه توانایى رفع آزار جن ها را دارند.
زاهد ار رندى حافظ نكند فهم چه باك دیو بگریزد از آن قوم كه قرآن خوانند
(مضمون مصراع دوم، ترجمه‏ى روایتى است از حضرت على (ع): البیت الّذى یقرء فیه القرآن و یذكر الله عزّ و جلّ فیه، تكثر بركته و تحضره الملائكة و یهجره الشیطان خانه‏اى كه در آن قرآن قرائت شود، و یاد خداوند در آن‏خانه مرتب انجام شود، بركت آن خانه زیاد شود و ملائكه در آن خانه حاضر گردند و شیطانها از آن خانه بیرون روند. (دیوان حافظ دكتر انجوى شیرازى))
ما در پاره‏اى خبرها درباره شرارت‏ها، وسوسه‏ها و تهاجم‏هاى شیطان‏هاى جنّى مطالبى را مى‏شنویم یا مى‏خوانیم و با استفاده از قرآن كریم پى مى‏بریم كه شیطان معنى وسیعى دارد و به معنى هر موجود سركش و طغیانگر و موذى است، لذا در قرآن به انسانهاى پست و خبیث و طغیانگر نیز شیطان گفته شده است.. سوره انعام، آیه 112.
در سوره ناس چنین مى‏خوانیم: «بگو پناه مى‏برم به پروردگار مردم، خدا و معبود مردم، از شرّ وسوسه‏هاى شیطان و موجود شرورى كه همواره ظهور مى‏كند و سپس پنهان مى‏شود و براى تصرّف دل حمله و گریز دارد.. آن كه در سینه‏هاى مردم وسوسه مى‏كند خواه از جنس جن باشد و خواه از جنس انسان»
بنابراین، انسان باید پیوسته از شرّ شیطانهاى جنّى و انسى به خدا پناه ببرد. البته همه جنیان شیطان نیستند شیطان جنّى آن جنى است كه كافر است و اسلام نیاورده و كارش خرابى و شرارت و شیطنت است.
مطلب دیگر این است كه منظور از ظهور جنّ و شیطان این نیست كه از ماهیّت حقیقى خود خارج شوند و تغییر ماهیت بدهند بلكه به این معنى است كه در قوّه حسّ و ادراك انسان به صورتهاى مختلفى محسوس مى‏شوند. به همین جهت، گاهى جنیان به صورت یك آرم، گاهى موجودات كوچك، گاهى موجودات بزرگ با بدنها و چشمها و موهاى عجیب متمثّل مى‏شوند و شیطان نیز بصورت یك پیرمرد، گاهى بصورت جوان و ظاهر شده است. در خبرى مى‏خوانیم كه شیطان انگشت پاى مبارك امام سجاد (ع) را در حال نماز نیش مى‏زند و مى‏خواهد حضرت را از توجه در نماز غافل سازد ولى امام با ذكر الهى از شرّ او نجات مى‏یابد.
شیطان براى عموم مردم از طریق ایادى و لشگریانش لغزشگاههایى بوجود مى‏آورد تا مردم را از یاد خدا غافل ساخته، به گناهان سوق دهد. درباره‏ى كسانى كه به سیر و سلوك و تهذیب نفس روى مى‏آورند شیطان از نیروهاى قویترى استفاده مى‏كند و به تعبیرى از عوامل اجرایى ویژه خود براى فریفتن و گمراه ساختن آن‏ها بهره مى‏برد هر چه سالك در تهذیب نفس تلاش بیشترى مى‏كند بیشتر مورد هجوم شیطان و عوامل او برنامه مى‏گیرد تا جائى كه خود شیطان یعنى شیطان اصلى كه آدم و حوا را اغوا كرد (ابلیس) براى اولیاء الهى تمثل پیدا مى‏كند و بطرق مختلف ایشان را از سلوك الهى باز مى‏دارد یكى از كارهاى شیطان در این مرحله این است كه پاره‏اى كارهاى مستحبّى را براى سالك جلوه و طول مى‏دهد و او را به مستحبات چنان مشغول مى‏سازد تا از امور اصلى دینى (واجبات) خود باز ماند.
اساتید و مشایخ ما براى مقابله با وساوس شیطانى و محفوظ ماندن از شرارتهاى شیاطین جن و انس دستورالعمل‏هایى مى‏دهند كه ما در خصوص مشكل شما برداشت و توصیه‏هایى ویژه‏اى داریم كه انشاء الله جامه‏ى عمل مى‏پوشید.
الف) اگر ترس از هر موجودى سبب شود كه فرد نسبت به تهجّد و شب‏زنده‏دارى، نماز و دعا سست شود این همان دام شیطان است. كم توجهى به امور عبادى، نوعى عقب‏نشینى و تسلیم شدن سالك محسوب مى‏شود. سالك الهى، با استفاده از عبادت و یاد خداوند متعال از مكر، وسوسه و شرّ هر موجودى در امان خواهد ماند به هر مقدارى كه سالك به اعمال صالحه روى مى‏آورد، به همان نسبت تحت ولایت و سرپرستى خداوند برنامه مى‏گیرد و شیطان هرگز بر او تسلّطى نخواهد داشت.
همانگونه كه خداوند مى‏فرماید: «انّ عبادى لیس لك علیهم سلطان تو (اى ابلیس) هرگز بر بندگان من تسلّط نخواهى یافت» (سوره حجر، آیه 42 (خود ابلیس هم اعتراف مى‏كند كه من بر بندگان مخلص سلطه‏اى ندارم. «و لاغوینّهم اجمعین الّا عبادك منهم المخلصین بطور حتم آدمیان را اغوا و گمراه خواهم ساخت مگر بندگان مخلص تو را (حجر، آیه 39 و 40 ((كه بر ایشان قدرت نفوذ ندارم)
آرى خداوند ولى و سرپرست صالحان است- خداوند ولّى و سرپرست مؤمنان است.
ب) امام صادق (ع) چه زیبا و متین فرموده‏اند: در شگفتم براى كسى كه ترس بر او غلبه كرده، چگونه به ذكر «حسبنا الله و نعم الوكیل» (سوره آل عمران، آیه 173 (پناه نمى‏برد زیرا كه خداوند عزّوجل به دنبال ذكر یاد شده فرموده: پس (آن كسانى كه به عزم جهاد خارج گشتند و ترساندن شیاطین در آن‏ها اثر نكرد و به ذكر فوق تمسّك جستند) همراه با نعمتى از جانب خداوند (عافیت) و چیزى كه زائد بر آن (سود در تجارت) بود، بازگشتند و هیچگونه بدى به آنان نرسید. رساله‏ى «نور على نور»، در ذكر و ذاكر و مذكور، علامه حسن زاده آملى.
ج) چهار «قل» را مداومت نمائید یعنى سوره‏هاى «توحید»، «فلق»، «ناس» و «كافرون» را دائما مخصوصا به هنگام خواب ذكر نمائید.
د) صدقه
بدهید به فرموده آیت‏الله شیخ حسنعلى اصفهانى در كتاب نشان از بى‏نشانها، هر روز اگر چه به مقدار كم صدقه بدهید.
ز) توسل به چهارده معصوم و ذكر شریف صلوات در طول بیدارى و قبل از خواب نقش موثرى در اعاده حالات معنوى دارد. كسانى كه اشتغالات روزشان زیاد است، با استفاده از ذكر صلوات مى‏توانند حالات معنوى مانند حضور قلب خود را حفظ نمایند و در عین حال به كار و پیشه خود بپردازند.اثبات فطرت مشترک انسان ها

1:

وای سحر وحشت ننداز به جونم ............
خونه تنهام


دو اتفاق واقعی - منکرین روح بیان جواب بدن

2:

در صورتی که انسان ها مزاحم جن ها شوند


مراحل مختلف مرگ از نظر علم

3:

سلام
چطوری باید مزاحم شم ؟


عقل یا احساس کدامیک کامل ترند؟ آیا می توان با یکی از آنها تصمیم گرفت؟

4:

بیشتر انسانها هستند که وارد دنیای اونها میشن و خودشون رو درگیر مینمايند...


سوالی در مورد حکمت خدا


اگه كودكمان پرسید خدا کجاست چه جوابی داریم که بدهیم؟

5:

با احضار ارواح


عرفان های کاذب

6:

نوشته اصلي بوسيله ariya13 نمايش نوشته ها
با احضار ارواح
سلام
مگه میشه؟


چگونه بفهمیم که واقعا کسی به سمت خدا می رود ؟

7:

از موضوعات مورد علاقه من
نوشته اصلي بوسيله gilda123 نمايش نوشته ها
وای سحر وحشت ننداز به جونم ............
خونه تنهام
مجبوری بیای اینجا که اسم جن داره؟ تازه خوبه که میان از تنهایی درت میارن
نوشته اصلي بوسيله jaleel2007 نمايش نوشته ها
در صورتی که انسان ها مزاحم جن ها شوند

نوشته اصلي بوسيله sahar20 نمايش نوشته ها
سلام
چطوری باید مزاحم شم ؟
اگه دوس داشته باشی میگم بهت
نوشته اصلي بوسيله Alberta نمايش نوشته ها
بیشتر انسانها هستند که وارد دنیای اونها میشن و خودشون رو درگیر مینمايند...
نه خیرم اونا وارد دنیای ما میشن میخان فضولی کنن

8:

باید یک حموم قدیمی پیدا کنی نصف شب بروید اون جا آتش روشن کنید ولله من بی تقصیرم من هم شنیده ام

9:

من هم نمی دانم چرا اینقدر به جن و پن و من علاقه دارم

10:

من تنها رفتم تویه حموم متروکه که 180 سال بود متروک شده بود و بیست تا پله میخورد میرفت زیر زمین تاریک چشم چشمو نمیدید؛ هنوز که فکرشو میکنم میگم چه جراتی داشتم؛ والله!

11:

سلام
بله میشه، به راحتی...
چرا پیگیر این چیزها شدی؟ البته در حد اطلاعات عمومی باشه و هیچوقت به امتحان و عمل نرسه، خوبه.


12:

مشتاقم بشنوم؟

13:

سلام
خب یه جای خوندم کنجکاو شدم
دوست داشتم نظر بچه های هم میهنم بدونم
چطوری؟

14:

به دردت نمیخوره میدونی چرا؟ چون امکان داره به دار باقی بشتابی ؛ اینو جدی میگم

15:

کلا دنبال هر چیزی بری
اون خودش میاد دنبالت
یه قانونه
هیچ راهیم نمیخواد دنبال کنی
کافیه واقعا بخوای
فقط همین
و البته با مطالعه در مورد این دنیای ارواح و اجنه و البته متافیزیک خودمون
پیش ملا و دعا نویس و رمال هم نمیخواد بری

16:

بعضی مکانها هستند که اجنه از اونها محافظت میکنن ؛ اگه به اون قسمت وارد شید ؛ به چشمتون میان و ممکنه صدمه ببینید اگه من چیزایی که دیدم براتون تعریف کنم هیچوقت باورتون نمیشه واسه همین نمیگم

17:

این چیزا عادی شده
..شما بگین

18:

خب حالا دیدیشون؟
من ی دختر خاله دارم اون شبا ک میخواد بخوابه جنارو میبینه......

+
البته نافرموده نماند من خودم از جن بیشتر از هرچیزی میترسم اصن اسمشم میاد شب خوابم نمیبره!
+
تو شهرمون دو تا حموم خیلی قدیمی داریم یکی دیگه هم هست ک خراب شده! قبلا شنیده بودم جنا شبا تو حموم میشینن.....
حتی تا چند سال پیشم حمام میرفتم تا میومدم بیرون میامت از ترس

19:

شاید حمومش زیاد قدیمی بوده جنش گذاشتن رفتن

20:

من فکر کنم یکی از راهاش این باشه که اصلا کاری به کار جن ها نداشته باشی تا ان ها با تو کاری نداشته باشند


74 out of 100 based on 19 user ratings 844 reviews

@