فزرند نيل (داستان زندگي موسي)


فزرند نيل (داستان زندگي موسي)فزرند نيل (داستان زندگي موسي)
درود دوستان

هوارد فاست در كتاب فرزند نيل داستان سفرهاي موسي را براساس كشفيات مصر و قسمتهايي از تورات روايت ميكند تا آنجا كه در خاطرم است برايتان نقل ميكنم:

موسي در ايام جواني بدستور فرعون براي پيدا كردن شهر طلايي سفري به جنوب و در امتداد نيل دارد. هدف رامسس 2 دوركردن موسي از تبس و پيش بيني عدم برگشت او بدليل مخاطرات سفر و برخورد با اقوام وحشي است. اين اولين سفر جنگي موسي در نقش فرمانده ارابه رانان ارتش مصر مي باشد. موسي غلامي قوي هيكل بنام نون دارد كه مترصد فرصتي است تا موسي را بكشد و در صحنه جنگ با جنوبيها نون با گرز به او حمله ميكند و موسي او را ميبخشد و آزادش ميكند. از اينجا نون (يا هارون) با موسي دست برادري ميدهد. در ادامه سفر موسي به قبيله اي برخورد ميكند كه مردم آن بدليل فراواني نعمت خون يكديگر را نمي ريزند و با سادگي دركنار هم زندگي ميكنند. موسي نام آنجا را شهر طلايي ميگذارد و در راه بازگشت ميبيند كه سربازان فرعون خانواده دوستش پزشك يكتاپرست (آتون پرست) و نامزد او را به طرز فجيعي كشته اند.

نون حكايت يوسف نبي و مهاجرت برادرانش به مصر را براي موسي بازگو ميكند كه پس از قحطيهاي مكرر در سرزمين كنعان دوازده برادرش به مصر پناهنده و در دلتاي نيل ساكن شده اند و اقوام او اكنون بجرم نپرداختن ماليات فراعنه قبل به سرزمين بردگان تبديل شده اند. ظلم فرعون فعلي بيش از حد شده بطوريكه يك مرد سالم و يك كودك بالغ در سرزمين كوش يافت نميشود.

موسي سفري به شمال در امتداد نيل دارد و مي بيند كه بردگان اسرائيلي با هيكلهاي نحيف به طرز رقت باري زير شلاق نگهبانان فرعون مجبور به ساخت بناهاي سنگي اند. موسي مي بيند كه بردگان حامل سنگ بزرگي ميلغزند و از بالا بزمين ميافتند و همگي ميميرند. نگهبانان ميرسند و ابتدا سنگ را معاينه ميكنند كه آسيب نديده باشد. و پس از آن مي بيند نگهباني برده برزمين افتاده را بجرم تمارض به ضعف آنقدر زد تا چشمان برده از حركت ايستاد. آتش غضب در دل موسي شعله ور شده و با يك ضربه مشت نگهبان را هلاك ميكند. چون موسي شاهزاده است او را در معيت گروهي مسلح به نزد فرعون ميفرستند و فرعون دستور زنداني كردن موسي را به همراه غلام در خانه شخصي صادر ميكند و به پيشنهاد هارون با فرار شبانه موسي به سمت شرق به شعيب نبي ميرسد.

پس از بعث (در كوه طور) و در ايام شباني روزگاري قاصدي به او ميرسد كه براي نجات قومش به مصر بازگردد. اكنون رامسس مرده و موسي (با معجزات اعطايي) در نزد فرعون جديد (مرنپتاه) از او ميخواهد تا قومش را آزاد كند. فرعون به خواسته موسي وقعي نمينهد و به او فراخوان مبارزه با ساحران را ميدهد. ساحران به خداي موسي ايمان مي آورند ولي فرعون زير بار نميرود تا اينكه در اثر خشكسالي نيل برنگ خون در مي آيد فرعون دستور حفر چاه هاي متعدد در سطح شهرها را صادر ميكند از آنطرف وزغ سرتاسر شهرهاي نيل و ملخ سرتاسر باغات و زمينهاي نيل را پوشش ميدهد. فرعون تحت تاثير حرفهاي مشاورانش قوم بني اسرائيل را آزاد ميكند.

در زمان كوچ و بازگشت به سرزمين پدري ناگهان در مي يابند كه لشكر فرعون به اندازه نيمروز با آنها فاصله دارد. موسي دست به تدبيري ميزند كه پيرمردان، زنان و كودكان جلوتر بروند و مردان از عقب به حالت جنگ و گريز سپاه را معطل كنند تا به خليج عقبه ميرسند و در اثر جزر آب دريا پائين رفته و هوا آرام است. قوم موسي به مدد خداوند از آب عبور ميكنند و زماني كه لشكريان فرعون به لبه خليج ميرسند ساعتي با آنها فاصله داشته اند. سپاه وارد آب ميشود و در ميانه راه مد شروع شده و طوفاني آغاز ميگردد بطوريكه لشكر فرعون غافلگير شده و بخش عظيمي ازبين ميرود.

از اينجا به بعد سند تاريخي وجود ندارد كه برسر قوم موسي چه آمده و فقط روايات مذهبي حاكي از آنست كه قوم موسي در زمان كوچ از او ميخواهند كه از خدايش بخواهد برآنان نعمات بيشتري ارزاني دارد خداوند هم به آنان من و سلوي (گياه و پرنده بياباني) عطا كرد. بعدها اين قوم دراثر تشنگي باهم اختلاف پيدا كردند كه موسي چشمه آب را يافت و آنرا به 12 قسمت تقسيم كرد. بازهم قوم از او تقاضاي نعمت كردند كه خدا به آنها سبزيجات، خيار، سير، عدس، پياز عطا كند كه موسي به خواسته تن پرورانه آنها وقعي ننهاد و گفت هركه ميخواهد به شهرها برود و...

پ.ن: ممكن است در ارائه مكانها و زمان پيامدهاي ذكر شده اشتباه شده باشد.حضرت فاطمه (س) شهید شده یا وفات کرده است ؟

1:

سلام

ضمن تشکر از شروع نماينده ی محترم.

امیدوارم با توجه به موضوع تالار که در زیر مجموعه ی ادیان و مذاهب برنامه دارد بیشتر به متون دینی پرداخته شود.شبحی که از صهیونیست‌ها انتقام خواهد گرفت +تصاویر

2:

درود

شبه جزیره طور(یا سینا) جزو خاک مصر بوده و در مرز با فلسطین اشغالی در شمال دریای سرخ واقع شده و جبل الموسی نقطه نشان داده شده درتصویر زیر هست.


« یوگا »: پرستش شیطان!
خلیج عقبه ضلع شرقی این شبه جزیره واقع می باشد.

فزرند نيل (داستان زندگي موسي)
Ron Wyatt (کاشف کشتی نوح) پس از ماهها تلاش و صرف هزینه بالا با کشف قسمتی از محور و چرخ ارابه (chariot)، مقداری ابزارآلات جنگی، هستخوانهای اسب و انسان در زیر شنهای کف دریا مسیر عبور موسی را پس از عبور از تپه های منتهی به Nuweiba بصورت زیر تشخیص داده هست.


پيدايش انسان ها

فزرند نيل (داستان زندگي موسي)
گروه او پس از مرگش (4 اوت 1999) ادعا کردند او کشفیات مهمی داشته که عبارتند از:
1.


پیامد پخش سریال‌های ترکیه‌ای چیست ؟
کشتی نوح (واقع درکوههای آرارات)

2.


حکم ازدواج با محارم در بهائیت چیست ؟
سنگ لنگر (
drogue stone) که نوح در کشتی اش بکار میبرده هست.
3.


محاصره حرم حضرت رقیه توسط وهابیون
محل فرود آمدن نوح و همسرش از کشتی

4.


برنابا حواری گمشدۀ عیسی (ع) - بخش اول
5 شهر بنامهای
Sodom, Gomorrah, Zoar, Zeboim and Admah : عده ای معتقدند 5 شهر همان پنتاپولیس در روم می باشند و عده ای اونرا بر حاشیه رود اردن میدانند.
5.

گلوله های گوگرد باقیمانده از خاکسترهای سودوم و غوموره (شهر سکونت قوم لوط)

6.

برج بابل (درجنوب ترکیه) : شاید همان باغهای معلق بابل باشد ولی در سفر پیدایش اشاره شده انسانها ابتدا در همینجا سکونت داشته اند.

7.

چگونگی ساخت اهرام مصر

8.

مسیر عبور بنی اسرائیل از دریای سرخ

9.

چرخ ارابه و آثار ارتش فرعون در دریای سرخ

10.

محل جبل اللوز: محل برانگیخته شدن موسی و دریافت ده فرمان از جانب خدا

11.

سنگی که موسی آب از اون جاری ساخته هست.

12.

محل زلزله قارون
(korah)
13.

تونل پرپیچ و خم اورشلیم منتهی به معبد سلیمان

14.

محل مصلوب شدن عیسی

15.

تابوت عهد (عتیق) و لوح ده فرمان

16.

بر صندلی رحمت (
(Mercy Seat چکیده خون عیسی در وقت مصلوب شدن هست.
17.

گوشه ای از تاج انار
Ivory pomegranate))
18.

کوزه های دفن شده در اسقلون (از شهرهای اسرائیل)3:

با درود

دکتر Maurice Bucaille پزشک فرانسوی درسال 1973 پزشک خانودگی خاندان فیصل در حجاز سعودی گردید.

او در سال 1976 کتاب «انجیل، قراون و علم» را منتشر ساخت.

سپس در سال 1991کتاب مومیایی فرعون از او به چاپ رسید.

در این کتاب ذکر گردیده بدن رامسس2 سالمتر از سایر فراعنه مانده هست.

او با آزمایشات فراوان دریافت که مقداری نمک در جسد وجود دارد و پی برد که جسد را از آب دریا بیرون کشیده و بلافاصله مومیایی کرده اند.


4:

با درود

رفع شبهه تاريخي در مورد وقت زيست موسي با رامسس 2:

در سفر تثنيه 28:14 آمده وقتي كه موسي از كوه نبو در سرزمين موعود در سن صد و بيست و يك سالگي بالا رفت، بنزد بني اسرائيل بازنگشت.

وقتيكه او را جستجو كردند مرده بود و اين تاريخ مقارن با 7 آذار 2488 پس از هبوط ميباشد.

كه اين تاريخ مقارن با فوريه/مارس 1271 ق.م مي باشد.
منبع: Moses - Wikipedia, the free encyclopedia

از طرفي وقت جلوس رامسس 2 در خلال سالهاي 1279-1213 ق.م هست.


منبع: Ramesses II - Wikipedia, the free encyclopedia

با اين اوصاف رامسس پس از مرگ موسي سلطنت كرده هست.

براستي اولين بار چه كسي هموقتي موسي و رامسس را مطرح نمود؟

5:

مقدمه ای از کتاب اعداد یا دربیابان: اعداد شرح حال موسی و بنی اسرائیل در گذر از صحرای سینا و رسیدن به سرزمین موعود (اسرائیل کنونی) می باشد.

اقوام 12 گانه پس از ساماندهی ارتش به رهبری موسی قصد فتح سرزمین را داشته اند اما گروه پیشرو با دریافت اطلاعات جنگی اونجا را سرزمین مردان غول پیکر و جنگاور می یابد.

ترس برقوم غلبه می یابد و افرادی پیشنهاد بازگشت به مصر و عده ای پیشنهاد نبرد و پیشروی را میدهند.

این دو گانگی رای سبب میگردد تا بنی اسرائیل 40سال در بیابان سرگردان بمانند.50 out of 100 based on 45 user ratings 670 reviews

@