داعش شهر باستانی «نمرود» را تخریب کرد


داعش شهر باستانی «نمرود» را تخریب کردداعش شهر باستانی «نمرود» را تخریب کرد
مقام های عراقی می‌گویند گروه موسوم به "دولت اسلامی" (داعش) روز پنجشنبه عملیات تخریب شهر باستانی نمرود در نزدیکی موصل را آغاز کرده است.

وزارت جهانگردی و آثار تاریخی عراق با صدور بیانیه ای گفته است گروه داعش پس از نماز ظهر با بولدوزر و دیگر ادوات سنگین، تخریب این شهر تاریخی را آغاز کرد.

شهر تاریخی نمرود که از آن به عنوان نگین تمدن آشوری یاد می‌شود در قرن ۱۳ پیش از میلاد و در حاشیه رود دجله، حدود ۳۰ کیلومتری جنوب‌شرقی موصل، بنیان گذاشته شد.

وزارت جهانگردی و آثار تاریخی عراق خواستار نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل متحد برای رسیدگی به این موضوع شده، اما درباره میزان خسارت به شهر نمرود جزییاتی ارایه نکرده است.
داعش شهر باستانی «نمرود» را تخریب کردپان ترک کیست ؟

1:

با درود و تشکر از هستارتر .چه اسناد و مدارکی که نابود نمیشوند ...


چه کسانی و چرا از حس میهن پرستی وحشت دارند ؟
!
+
این شهر تا به الان توسط دولت عراقبه طور کامل بررسی شده؟


مراسم بیستمین سالگرد کشتار سربرنیتسا

2:

اگر منظورتان برسی باستانشی هست که من بعید میدانم چون عراق باستانشناس ندارد


**** عجم زنده کردم بدین پارسی *****

3:

گروه تروریستی داعش عملیات تخریب شهر باستانی نمرود در نزدیکی موصل را آغاز کرده هست.


خزر ها که بودند؟
در همین حال دولت عراق نشست فوق‌العاده شورای امنیت را خواستار شد.

به نقل تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت جهانگردی و آثار باستانی عراق، دیروز در بیانیه‌ای در صفحه کاربری این وزارتخانه در «فیسبوک» فراخوان نمود گروه تروریستی داعش با هستفاده از «بولدوزر» و لوازم آلات سنگین، برای تخریب آثار باستانی شهر نمرود در شمال کشور که به قرن سوم قبل از میلاد و سپس اون تعلق داشت، اقدام کرده هست.

این اقدام یک هفته پس از اون صورت می‌گیرد که داعش با انتشار ویدیوئی، تصاویری از تخریب موزه آثار باستانی شهر موصل را منتشر کرد.

وزارت جهانگردی و آثار باستانی عراق این اقدام « ضد فرهنگی» داعش را به شدت محکوم کرد و از شورای امنیت ساوقت ملل خواست هر چه سریعتر نشست فوق‌العاده‌ای را در این‌خصوص تشکیل دهد و مصوبات قبلی خود درخصوص تعرض به عراق را فعال‌ کند.

این وزارتخانه همچنین از شورای امنیت خواست از عراق که در خط مقدم نبرد با این وحشیگری‌ها برنامه گرفته هست، حمایت کند و به این وضعیت بحرانی که دنیای متمدن را به چالش کشیده هست، پایان دهد.

در ادامه این بیانیه آمده هست: گروه تروریستی داعش با جنایت اخیر خود در نمرود و تخریب این شهر باستانی با هستفاده از بولدوزر، همچنان به تهدیدهای خود علیه اراده جهانیان و احساسات انسانی ادامه می‌دهد.

برپايه این گزارش، پنجشنبه هفته گذشته نیز گروه داعش ویدئوی جدیدی را منتشر کرده که در اون اعضای این گروه آثار باستانی موزه موصل را که قدمت برخی از اونها به 800 سال پیش از میلاد برمی‌گردد، تخریب می‌نمايند.
در این رابطه بیشتر بخوانید: http://www.tabnak.ir/fa/news/481205/...A9%D8%B1%D8%AF ©


آیا کشور و حکومت فلسطین وجود دارد؟ آیا این سرزمین حق فلسطینی ها است؟

4:

ابتدا بررسی اینکه اشیا با ارزش خارج گشته اند یا خیر سپس

برپايه این گزارش، پنجشنبه هفته گذشته نیز گروه داعش ویدئوی جدیدی را منتشر کرده که در اون اعضای این گروه آثار باستانی موزه موصل را که قدمت برخی از اونها به 800 سال پیش از میلاد برمی‌گردد، تخریب می‌نمايند.
این بخش هم که قلابی در آمد آثار تقلبی برای تخریب اون هم با ژستی فداکارانه


50 out of 100 based on 55 user ratings 130 reviews

@