قتل عام ارامنه‌ی ایرانی توسط سربازان عثمانی


قتل عام ارامنه‌ی ایرانی توسط سربازان عثمانیقتل عام ارامنه‌ی ایرانی توسط سربازان عثمانی


قتل عام ارامنه‌ی ایرانی توسط سربازان عثمانی

قتل عام ارامنه‌ی ایران توسط سربازان عثمانی در سال ۱۹۱۵

یکی از روزها که در اتاق بودم ٬ صدای داد و فریاد از بیرون شنیدم . پنهانی از پشت پرده سرک کشیدم و نتوانستم آن چه را که می دیدم، باور کنم.

یک زن جوان حامله ( ارمنی ) را دیدم که موهای مشکی بسیار زیبا و بلندی داشت و نیمه برهنه وسط کوچه افتاده بود و به عساکر ( سربازان ) عثمانی که احاطه اش کرده بودند، التماس می کرد که به بچه اش صدمه نزنند.

عساکر دور او می رقصیدند و می خندیدند و فریاد می زدند. هر بار که دور او می چرخیدند، تکه ای از لباسش را پاره می کردند. زن جوان در ماه آخر بارداری بود و احتمالا از مخفیگاه خود خارج شده بود تا از حکیم "افتخار" برای زایمان کمک بخواهد، اما عساکر قبل از این که به خانه حکیم برسد، او را یافته بودند.

... سربازان ( ارتش ترکیه عثمانی ) به او لگد می زدند و یکی از آن ها شروع به بالا و پایین کردن روی شکم برجسته ی او ( زن ارمنی حامله ) کرد. آخرین کلمات زن جوان را شنیدم که می گفت به کودکش صدمه نزنند.

در این موقع، یکی از عساکر شمشیر خود را بیرون آورد و شکم زن باردار را از بالا به پایین درید. زن فقط فریاد کوتاهی کشید و ساکت شد...

یکی دیگر از عساکر دست خود را به درون شکم زن جوان برد و بچه ی کاملی را بیرون آورد و با شمشیر خود آن را به دو نیم کرد و با پوزخندی آن را به سمت مادرش پرتاب کرد...

کتاب «آروسیاک بازمانده‌ی خوی»، نوشته: خانم رزماری هارطونیان
ترجمه: زهره باوندی، انتشارات: نشر افکار ۱۳۸۸ تهران
ص۷۶،۷۷تازش آنتیوخوس به اورشلیم

1:

اینها پايه ا با ایرانی بودن مشکل دارند...


ساز های زهی سومری ( ساز هارپ )


« مجسمۀ مردی سالمند در ورزشگاه آی خانم »

2:

اینها کلا با انسان بودن مشکل دارند و به این دلیل دست به جنایات وحشیانه برعلیه غیرنظامیان میزنند دلیل اصلی این هست که اعتقاد دارند طبق اساطیرشان از نژاد گرگها هستند و از همین روی با انسانها و قوانین انسانی به شدت مشکل دارند نه با ایرانیان


دانلود متن پهلوی ساسانی شایست ناشایست

3:

قتل و عام امت بی گناه ارمنی به دست آذربایجانی های پانتورک:
پانتورکیست فرهنگ قتل و عام امت بی دفاع غیر تورک هست و
این آذری های پانتورک بودند که ابتدا با پیروی از ترکیه این کشتارها را
علیه ارمنیان شروع کردند و همیشه این قاتلان خون خوار مظلوم نمایی
مینمايند.حتی در مناطق آذری ایران نیز بیانه هایی مبنی بر قتل وعام فارسها -تاتها-کردهای اذربایجان صادر مینمايند !!!!!!

کشتار سومقاییت
فاجعه‌ای بود که توسط شورشیان آذربایجانی برضد ارمنی‌های جمهوری آذربایجان ساکن شهر ساحلی سومقاییت در خلال فوریه ۱۹۸۸ میلادی به وقوع پیوست.


ویژگیهای نژاد آریایی
برطبق آمار بیش از ۵۳ نفر ارمنی در این حوادث کشته شدند برخی نیز تعداد کشته‌ها را ده‌ها و حتی صدها نفر عنوان می‌نمايند.[۸۶]

این حادثه در روز ۲۷ فوریه ۱۹۸۸ میلادی (وقتی که هنوز هیچ درگیری نظامی در منطقه قره باغ شروع نشده بود) گروه‌های عناصر افراطی جمهوری آذربایجان (در برابر بی تفاوتی نیروهای انتظامی اون جمهوری) شروع به قتل‌عام ارمنیان شهر سومقاییت در نزدیکی باکو نمودند.
در روز ۲۸ فوریه ۱۹۸۸ گروهی از نیروهای انتظامی شوروی وارد شهر سومقاییت شدند تا به این جنایات افراطی‌های آذربایجانی پایان دهند اما با مقاومت آشوبگران، موفق به این امر نشدند.


عکسهای زیبا از درون اهرام مصر
درنهایت دولت مرکزی شوروی ناگزیر به ارسال نیروهای نظامی بیشتر و فراخوان حالت حکومت نظامی برای خاتمه دادن به این قتل‌عام شد.


حق چند شوهری برای زنان آریایی در قوم آریا !
تاکنون پارلمان اروپا در سال ۱۹۸۸ میلادی، مجلس سنای آمریکا در سال ۱۹۸۹ و مجلس آرژانتین قطعنامه‌هایی در محکومیت قتل‌عام ارمنی‌ها توسط پان ترکیست‌های جمهوری آذربایجان در شهر سومقاییت به تصویب رسانده‌اند.

قتل‌عام گنجه

نوشتار اصلی: قتل‌عام گنجه
قتل‌عام گنجه یا قتل‌عام کیروف‌آباد کشتاری بود که در نوامبر ۱۹۸۸ میلادی توسط نیروهای آذربایجانی علیه امت ارمنی تبار شهر گنجه صورت گرفت.


آیا هولوكاست واقعیت دارد؟
علی‌رغم تلاش سربازان روسی برای جلوگیری از وقوع این قتل‌عام بیش از ۱۳۰ نفر از ساکنان ارمنی این شهر کشته و بیش از ۲۰۰ نفر نیز مجروح شدند.

قتل‌عام باکو

نوشتار اصلی: قتل‌عام باکو
این قتل‌عام به مدت هفت روز ادامه داشت، از تاریخ ۱۳–۱۹ ژانویه ۱۹۹۰، بیش از چهارصد شهروند ارمنی، از جمله زن و کودک و سالمند، به فجیع‌ترین شکلی شکنجه شده و به قتل رسیدند.

در این جنایت بسیاری از منازل ارمنیان این شهر مورد غارت برنامه گرفته و به آتش کشیده شدند.

بنا بر فراخوان ساوقت دیده بان حقوق بشر، این قتل‌عام یک اقدام از قبل طراحی شده بود چرا که مهاجمان پان ترکیست فهرست اسامی و نشانی منازل ارمنیان شهر را در اختیار داشتند.

در پی این کشتار، کمیته فرانسوی ساوقت حقوق بشر هلسینکی با انتشار نامه سرگشاده، با اشاره به سلسله کشتارهایی که با رویه‌ای مشابه در باکو و سایر نقاط جمهوری آذربایجان علیه ارمنیان رخ داد، فراخوان نمود که این جنایات اتفاقی نبوده‌اند بلکه به صورتی حساب شده و ساوقت یافته و به منظور پاکسازی قومی و نسل‌کشی ارمنیان در این جمهوری به اجرا درآمده‌اند.

حزب (جبهه ایجاد آذربایجان) در روز ۱۳ ژانویه ۱۹۹۰ گروه عظیمی از تظاهرات نمايندگان که در میدان (لنین) باکو جمع شده بودند، با فرارسیدن شب، با شعارهای، باکو بدون ارمنی‌ها و درود بر قهرمانان کشتار سومقاییت شروع به حمله به منازل ارمنی‌های باکو نمودند.[۹۰]
اعتبار محمد اف، از اعضاء (جبهه خلق)، در یک سخنرانی در روز ۲۴ آوریل ۱۹۹۰ در محل نمایندگی جمهوری آذربایجان در مسکو فراخوان نمود:
«من شخصاً شاهد چگونگی قتل دو ارمنی بودم.

مهاجمان روی اون‌ها بنزین ریختند و اون‌ها را به آتش کشیدند».

(کمیته رفع تبعیض علیه زنان)، وابسته به ساوقت ملل متحد، در نقل خود در سال ۱۹۹۷ اشاره نمود که در جریان قتل‌عام ارمنی‌های باکو، موارد متعددی از قتل و شکنجه و تجاوز علیه زنان حامله و کودکان ارمنی در برابر چشمان والدین اون‌ها از سوی جنایتکاران پان ترکیست جمهوری آذربایجان رخ دادند.

همچنین در این نقل اشاره شده بود که این عناصر افراطی اقدام به داغ نمودن نشان صلیب بر روی بدن قربانیان ارمنی خود می‌نمودند.[۹۲]

کشتار ماراقا واقعه‌ای بود، که منجر به کشتار امت ارمنی تبار روستای ماراقا توسط سربازان جمهوری آذربایجان شد روستای ماراقا یکی از بزرگترین روستاهای قره باغ بود.

این کشتار در آوریل ۱۹۹۲ میلادی و در طول جنگ قره‌باغ اتفاق افتاد.

در این واقعه دست کم ۴۰ نفر ارمنی کشته و بیش از ۴۳ نفر نیز ربوده شدند


82 out of 100 based on 82 user ratings 382 reviews

@