زنده باد جنبش 26 ژوئیه!


زنده باد جنبش 26 ژوئیه!زنده باد جنبش 26 ژوئیه!
زنده باد جنبش 26 ژوئیه!


«ما اگر شکست خوردیم مجدد قیام می کنیم، ولی دیکتاتورها شکستشان زوالشان است» (فیدل کاسترو)

جنبش ٢٦ ژوئیه چه بود و چه شد


جنبش ۲۶ ژوئیه، سازمانی به رهبری فیدل کاسترو بود و در سرنگونی «فولخنسیو باتیستا»، دیکتاتور کوبا در سال ۱۹۵۹، اصلی‌ترین نقش را ایفا کرد. جنبش ۲۶ ژوئیه نقطه سرآغاز انقلاب کوبا بود؛ درواقع در دو جبهه روستایی و شهری با باتیستا به مقابله برخاست. این جنبش نام خود را از واقعه حمله نافرجام به پادگان «مونکادا» در شهر «سانتیاگو» کوبا در ۲۶ ژوئیه ۱۹۵۳، گرفته ‌است. حمله به پادگان مونکادا به فرماندهی فیدل کاسترو و به‌منظور سرنگونی فولخنسیو باتیستا، دیکتاتور وقت کوبا، انجام گرفت. در این حمله گروهی از جوانان نیز مشارکت داشتند. این حمله، اگرچه نافرجام ماند، اما آغازگر جنبش ۲۶ ژوئیه شد که در سال ۱۹۵۵ و با مشارکت ۸۲ تبعیدی ازجمله «فیدل کاسترو»، برادرش «رائول کاسترو»، «کامیلو سین فوئگوس» و «چه‌گوارا» آرژانتینی، مجددا در مکزیک سازمان‌دهی شد. در اواخر سال ۱۹۵۶ این ۸۲ مرد تبعیدی سوار بر قایق تفریحی شدند و بندر «توکسپان» در ایالت «ورزاکروز» مکزیک را ترک کردند، آنها در دوم دسامبر سال ۱۹۵۶ برای قیام علیه باتیستا، مجددا پا به خاک کوبا گذاشتند؛ اما علائم اولیه نویدگر آینده‌ای خوش نبود، زیرا تبعیدیان در روز روشن پا به خشکی گذاشتند و نیروی هوایی ارتش کوبا به آنها حمله کرد. اغلب تبعیدیان در این حمله جان خود را از دست دادند. پس از حمله، گروه دوپاره شد و دو روز سرگردان بودند. تبعیدیان بیشتر آذوقه‌ای را که همراه خود آورده بودند نیز در ساحل رها کردند. درنهایت ١٦ نفر از اعضای این گروه توانستند در کوه‌های «سیرا مائسترا» گردهم آیند. در کوهای سیرا مائسترا تبعیدیان مجددا به نیروهای ارتش کوبا برخوردند. در جریان نبرد سیرا مائسترا، چه‌گوارا از ناحیه گردن و سینه هدف گلوله برنامه گرفت؛ اما جراحت شدیدی برنداشت. چه‌گوارا که در اصل پزشک بود به مجروح‌بودن خود توجهی نکرد و پس از نبرد به مداوای دیگر مجروحان پرداخت. نبرد سیرا مائسترا اولین مرحله نبرد انقلابیون بود. انقلاب کوبا دو سال بعد و در نبردهای متعدد دیگری در ژانویه ۱۹۵۹ به پیروزی رسید. در سال ۱۹۶۵، جنبش ۲۶ ژوئیه با نهضت‌های انقلابی دیگر در قالب حزب کمونیست کوبا ادغام شد. پرچم جنبش ۲۶ ژوئیه، اما همچنان به‌عنوان نماد انقلاب کوبا حفظ شده‌ است.


زنده باد جنبش 26 ژوئیه!مساوات الاغها

1:

مرگ بر مرگ ...


نظام سرمایه داری تنها موجب فقر و بردگی توده هاست .


عکسی از سال 1964 کشور مجارستان که ......
همین تاریخ معاصر ایران را بنگرید ، نظام سرمایه داری عهد قاجار باعث انقلاب مشروطه بود .


دوازده ایزد المپ نشین
متاسفانه ما از تاریخ و سیاست های اون درس نمی گیریم .


شهر های گمشده دوران باستانبرای مطالعه :

مشروطیت در ایران ، ریشه ها و علل ان


موانع استمرار يك حكومت اسلامي چيست؟

2:

زنده باد جنبش 26 ژوئیه!


چرا وچرا

3:

چهار سال پیش فیلم سه قسمتی از داستان زندگی چگوارا را با نام (چه) دیدم
فیلمی که معرف مشهورترین شخصیت مارکسیستی هست .


منابع معتبر تاریخی
در این فیلم به این
سوال می رسیم چگونه یک ماشین کشتار تبدیل به یک شخصیت کاریزماتیک
میشود .


سرنوشت آدولف هیتلر چه شد ؟
اونهم توسط کاپیتالیسم (سرمایه داری) که چگوارا دقیقا با اون مبارزه
می کرد ؟ خیلی جالب انگیزناک هست ! وقتی پیوندهایی مانند سکولاریسم یا
رادیکالیسم با ایدئولوژی کاپیتالیسم را میتوان برعلیه حکومت های دینی مانند
حکومت جمهوری اسلامی ایران بکار برد ، چراکه نه ، چگوارا را تفکر کاپیتالیسم
هم می ستاید .

علائم این ستایش در گوشه کنار جهان هویداست .


4:

آوینی عزیز


فیلم های هالیوودی بدون برنامه ساخته نمی شوند و همگی دارای سیاست از پیش تعیین شده هستند ، حال شما یا هر کس دیگر معتقدید که با هدف تبلیغ سکولاریسم ، از اشخاص ضد کاپیتالیسم چهره ساخته می شود ، صرفا برای تبلیغ ضد حکومت ایران ، دلیلش را هالیوود می داند .


5:

یعنی کشش حرف و اقدام چِ به حدی هست که حتی اگر از فیلتر هالیوود بگذرد می تواند تاثیر گذار باشد درست هم هست و این حیرت انگیز هست! اما این که چگوارا می تواند کارکرد علیه امنیت نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته باشد و موجودیت اون را به خطر اندازد(و باید سرداز نقدی از روی عکسش با تانک رد شود!)یک گنده گویی یک توهم من درآوردی بیشتر نیست که از یک نا آشنا به عظمت بینش انقلابی رهبران کوبا برمی آید.


هرکس در تاریخ با اقداماتش نام آوری کرده هست هرچند کاپیتالیسم کارش مصرف هست و همه چیز و همه کس را مصرف میکند(من جمله دین که خوراک و آلت مطلوب نظامه سرمایه هست) لیکن این نگاه درست نیست که بگوییم چون چِ گردش مالی ایجاد کرده اشکال از چِ هست.74 out of 100 based on 19 user ratings 94 reviews

@