اوباما: همه گزینه‌ها از جمله گزینه نظامی علیه ایران روی میز است


اوباما: همه گزینه‌ها از جمله گزینه نظامی علیه ایران روی میز استاوباما: همه گزینه‌ها از جمله گزینه نظامی علیه ایران روی میز است
«باراک اوباما» در دیدار «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی با تاکید بر این که ایران به خاطر تحریم ها حاضر به مذاکره شد، گفت: با چشمانی باز وارد مذاکره شده‌ایم و هیچ گزینه‌ای از جمله گزینه نظامی را از روی میز برنداشته‌ایم.
اوباما: همه گزینه‌ها از جمله گزینه نظامی علیه ایران روی میز است
به گزارش خبرگزاری فارس، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا و «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی در کاخ سفید با هم دیدار کردند.
دو طرف بعد از این دیدار که گفته می‌شود مسئله ایران اصلی‌ترین بحث مطرح‌شده در آن بوده، در کنفرانس خبری مشترک حاضر شدند.
«باراک اوباما» در این نشست خبری بار دیگر تاکید کرد که بر جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای مصمم است. وی افزود: با چشمانی باز وارد مذاکره شده‌ایم. هیچ گزینه‌ای از جمله گزینه نظامی را از روی میز برنداشته‌ایم.
وی افزود: ایران به خاطر تحریم‌ها آماده مذاکره شد و ما هم می‌خواهیم با حسن نیت، اراده آن‌ها را بیازماییم.
رئیس‌جمهور آمریکا تصریح کرد که در موضوع ایران، با مقامات اسرائیلی رایزنی مداوم خواهد کرد. وی افزود تا زمانی که طرف ایرانی گام عملی‌ای برندارد، آمریکا نیز اقدامی صورت نخواهد داد.
در ادامه نتانیاهو از اوباما به دلیل سخنرانی‌اش در سازمان ملل و اعلام اینکه «اظهارات ایران باید با اعمال این کشور منطبق باشد»، قدردانی کرد و گفت: ما در عبری مثلی داریم که می‌گوید اصل موضوع مهم است، و آن این است که ایران به بمب هسته‌ای دست پیدا نکند.
وی با بیان اینکه «ایران همچنان مصمم به نابودی اسرائیل است»، افزود: برای آنکه دیپلماسی به موفقیت برسد، فشار و تحریم‌ها باید تقویت شود.
اوباما در بخش دیگری از این نشست خبری به موضوع مذاکرات سازش پرداخت و گفت از نتانیاهو خواسته است با حسن نیت این مذاکرات را پیگیری کند. نتانیاهو نیز در پاسخ مدعی شد به این مذاکرات پایبند است.
موضوع سوریه و مصر نیز از دیگر مباحثی بودند که در نشست نتانیاهو و اوباما مورد بحث برنامه گرفته است. اوباما در مورد سوریه از احتمال خروج تسلیحات شیمیایی از این کشور ابراز خرسندی کرد، اما گفت خروج این تسلیحات از سوریه باید مورد راستی‌آزمایی برنامه گیرد. وی در مورد اوضاع مصر هم ابراز نگرانی کرد، اما گفت متعهد است که از تداوم برقراری مفاد قرارداد صلح کمپ‌دیوید، اطمینان حاصل کند.
نتانیاهو برای سخنرانی در نشست سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل به آمریکا سفر کرده است. وی در این سخنرانی قصد دارد علیه مواضع و رویکردهای جدید ایران صحبت کند.بحران امنیتی عراق (+18)

1:

کسانی که بر ایشون درود میفرستاند و آمریکا و اوباما رو صلح طلب خطاب میکردند تحویل بگیرن.........


جزئیات جالب از حکومت "داعش" در سوریه


داعش: با نقشه قاسم سلیمانی نابود شدیم!

2:

قابل توجه بعضیا
.
.
دشمن دشمنه.....شاید گاهی اوقات پوشش میش تنش کنه.....


ناتو، تروریست‌های القاعده را آموزش می‌دهد

3:

ما دست دوستی به آمریکا دراز کردیم ولی اسزائیل نه مواضع ما درمورد اسرائیل روشنه
و هنوز نه ایران نه آمریکا قدمی برای اثبات دوستی بر نداشته چیزی که با وقت روشن میشه
هیچ قدرتی نمیتونه گذینه نظامی و گذینه موفقی بدونه ما دوست و دشمن موافق و مخالف تا زنده ایم برای میهنمون میحنگیم ما امتی هستیم که مرگ با عزت و به زندگی با ذلت ترجیح میدیم
وقتی میتونن ایران و به زانو در بیارن که مثل مغولها همه رو بکشند


جنایات داعش

4:


برادر همین که یعد از سفر رییس جمهور کشورت نخست وزیر کشور دشمنت دست و پاشو گم کرده و رفته آمریکا به رییس جمهورت افتخار کن


آماده باش ارتش ایران در مرز کردستان

5:

اينكه دو كشور بعد سي و چند سال نسبت به هم بي اعتماد باشن كاملا طبيعي اس....
مهم اينه که زمينه ى اين اعتماد سازى فراهم شده


داعش خطاب به مالکی: هدف ما کربلا و نجف است!

6:

غير عادي مگه!؟اسرائيل آمريكاست آمريكا اسرائيل!


فیلم 18+ جنایات فجیع جوخه های داعش در موصل+ عکس

7:

سلام بانو

تا پای اسرائیل وسط باشه خیلی بعیده که آمریکا از خواسته هایش کوتاه بیاد مگر اینکه ما همه ی درخواست های ناحق اونها رو قبول کنیم.

خود اوباما فرموده روابط آمریکا و اسرائیل عمیق و همیشگی هست

اگه به این جمله فکر کنیم متوجه میشویم که این دو اهدافشون یکی هست ولی آمریکا یه خورده نرم تر رفتار میکنه

گزینه ی حمله ی نظامی هم که همچنان روی میز هست

8:

دوستان لازم به ذکره یه تعریف از کسانی ک از سیاست چیزی سرشون نمیشه عرضکنم ک در سیاست هیچ چیز امکان ناپذیر نیست,درسیاست به هیچ حرفو خبری نباید به طور قطع اطمینان کرد و فرمود ک کاملا درسته...

و لازم به ذکره ک اوباما نمیتونست غیر این با نتانیاهویه ملعون صحبت کنه,این شیر ناپاک خورده اصلو نسب حالیش نیستو امکان هرکاری ازش برمیاد...

تمام حرفاش کاملا پیش بینی شده بود و کاملا هم از روی سیاسته...و اینم بگم ک هروقت سیاست مداری حرفی زد,صرفا اون حرف انجام نشده....


9:


دوست عزیز شما جز نپسندیدم کار دیگه ای بلد نیستی؟؟؟؟؟


من یه سوال ازشما میپرسم ازت میخوام جواب بدی,سوالم اینه ک آیا تو این سی و اندی سال امریکا بیشتر به ما ضربه وارد کرد یا عراق؟؟؟؟؟؟؟

10:

عراق مورد حمایت چه کشوری بود؟

من دوست ندارم دیگه با شما هم صحبت بشم چون نمیخوام فحش های رکیک شما نصیب بنده هم بشه

11:

عراق از طرف روسیه هم همایت مستقیم صلاح میشد....

چطور الان با روسیه برادر خونی شدیم؟؟؟

اونا حرفایی ک بود ک عده ای لایقشن و اگر باز هم لایقشو ببینم تقدیمشمیکنم...هرچی هم باشه و لیاقتشو داشته باشه میگم....اگرم محروم شدم مهم نیست,با این مدیریت ک تنها به یک سمت قضیه همیه نگاه کرده و مدیریت عادلانه وجود نداره همون بهتره محروم بشم,حداقل افرادی مثل شما خوب میتونید در نبود افرادی مثل منخوب جولان بدید...


12:

اسرائیلی ها فیلم بازی مینمايند اونها هم از خداشون هست که ایران دوست آمریکا باشه مثل یه کشوری شبیه کره جنوبی.

اونوقت دیگه خطری اسرائیل رو تهدید نمی کنه چون آمریکا سگ نگهبان اسرائیل هست و وقتی رابطه ایران آمریکا گرم بشه هم آمریکا بی نیاز از رژیم های نفتی عرب میشه(که هر روز احتمال شورش و انقلاب در اونها هست) هم اسرائیل خیالش راحت میشه
پس اینا همه فیلمه.

اسرائیل میدونه زور نظامیش به ایران نمی رسه پس نتیجه گرفته بهترین راه تبدیل کردن ایران به هم پیمان آمریکا هست مثل کره جنوبی
ایران هستراتژیک ترین پله ای هست که آمریکا از وقت تاسیسش آرزوی رسیدن بهش رو و قدم گذاشتن روی اون رو داشته
کشوری با بیشترین مجموع نفت و گاز جهان و یکی از 10 کشور اول دنیا در تنوع مواد معدنی هستیم.


13:

اینا همش سیاست برای ارضای اون یارو متطرف از نوع یهود.

خیلی از گزینه ها برداشته شده موقتن.

و گرنه این همه شلوغش نمی کردند مخالفین

ما میگیم اسراییلی وجود ندارد.

پس اوباما داره با خودش می صحبته.

بی اهمیته

ایران به خاطر تحریم ها حاضر به مذاکره شده!!! خب قبول نکنید.

مطمینن نمی تونن چون اونها هم به این مذاکرات احتیاج دارند.


14:

برادر خونی؟!!
فکر نکنم اینطور باشه

اگرم رابطه داریم به خاطر این هست که روسیه هم مثل عراق سیاست هایش عوض شده .....

تو با این فحش های رکیک ادب و شخصیت خودت رو نشون دادی و میدی

محروم شدن یا نشدن شما هم به من ربطی نداره

شما فحش رکیک میدی توقع داری برخوردی صورت نگیره؟!!
این کجاش ناعادلانه هست؟

15:

توافق روسیه و امریکا در مورد سوریه، نزدیک شدن ایران به اروپا و امریکا، به کار بردن کلمه «اشغال» در مورد رفتار اسرائیل در کرانه باختری توسط اوباما و تغییر لحن ایران در مورد هولوکاست نشانه این هست که این کشورها میخواهند به ماجرای فلسطین و اسرائیل پایان دهند.


16:

کاملا درسته.

اصلا خیلی احمقانه بوده و هست که امریکا رو از اسرائیل جدا بدونیم.

دوستان خیلی خنده داره که میگن ما با امریکا دست دوستی دادیم به اسرائیل کاری نداریم.


17:

ای باراک نامرد! آخه ناقلا تو وحسن آقا مگه قولو برنامه نذاشتین؟! مگه شیرینی نخوردین؟ باز تا پای ی پولدار پدر سوخته پیدا شد قیدشو زدی؟ اون همه نامه اون همه تلفن اشکای روی نامه ها...

هیییی دس تو نیس زمونه بی وفاست

18:

گروه بین الملل – رجانیوز: در حالیکه در شهرستان تهران حسن روحانی رییس جمهور کشورمان به اکبر ترکان مشاور خود دستور داده راههای راه اندازی پرواز مستقیم ایران و آمریکا را بررسی کند ، تتها دو روز پس از فرمودگوی تلفنی آقای روحاتی با رییس جمهور امریکا، در اون سوی دنیا اوباما در دیدار با نخست وزیر رژِیم صهیونیستی تاکید می کند که همچنان گزینه نظامی روی میز هست و هیچ تغییری در سیاست های امریکا در قبال ایران به وجود نبامده هست
به نقل رجانیوز، .

روز گذشته نتانیاهو با عجله خود را به کاخ سفید رسانده تا درباره جزییات این تماس تلفنی و احتمال تغییرات سیاست امریکا در قبال ایران اخباری به دست آورد اما اونطور که با عجله و ترس به کاخ سفید رفت ، همانطور ترسیده و نگران از اونجا خارج نشد چرا که دوست و شریک دیرینه اش یعنی نظام سیاسی ایالات متحده و به نمایندگی از این نظام، باراک اوباما رییس جمهور امریکا به او اطمینان خاطر داد که گرینه نظامی در مقابله با ایران همچنان روی میز برنامه دارد و هیچ تغییری در این زمینه رخ نداده هست .


به نقل رویترز ، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از اوباما خواست تا تحریم ها علیه ایران را ادامه داده و حتی اگر ایران در طول مذاکرات با غرب هم به ادامه فعالیت های هسته ای خود پرداخت، دایره تحریم ها را تنگ تر کند .


اوباما برای از بین بردن نگرانی نتانیاهو درباره ارتباط دیپلماتیک با ایران فرمود که شهرستان تهران باید صداقت خود را با اقداماتش ثابت کند و نه با کلمات و به نتانیاهو قول داد که همه گزینه ها از جمله گزینه نظامی را روی میز باقی می گذارد.


تنها سه روز سپس اینکه اوباما و روحانی روسای جمهور آمریکا و ایران با یکدیگر به صورت تلفنی مذاکره کرده و بالاترین سطح مذاکره سپس سی و چهار سال را بین دو کشور به نمایش گذاشتند، نتانیاهو به کاخ سفید رفت تا در این باره با اوباما مذاکره کند.

تماس تلفنی بین دو رییس جمهور گمانه زنی هایی را برای حل شدن مسئله هسته ای ایران به دنبال داشت .

این در حالیست که مقامات رژیم صهیونیستی بر این باورند ایران به دنبال خرید وقت و کاهش تحریم های بین المللی هست و بدین ترتیب می تواند برنامه سلاحهای هسته ای خود را با فراغ بال بیشتری دنبال کند .

با این حال شهرستان تهران همواره این مسئله را که به دنبال تولید سلاح هسته ای هست تکذیب کرده هست .

نتانیاهو که در کنار اوباما نشسته بود ، فرمود : «در حقیقت این اعتقاد شدید اسراییل هست که اگر ایران بخواهد در ادامه فرمود و گوهای هسته ای با غرب، فعالیت های هسته ای خود را توسعه دهد، تحریم ها باید تقویت شود .»
اوباما هم فرمود که آماده هست پیشنهادهای روحانی برای فرمود و گوها را مورد آزمایش برنامه دهد اما اصرار دارد قبل از اونچه او به اون «تسکین تحریم ها» می فرمود ، «بررسی های دقیق و سطح بالایی» در باره مهار برنامه های هسته ای ایران صورت بگیرد .


حتی وقتی که نتانیاهو از او خواست «تهدید نظامی معتبری» را برای فشار بر ایران تعیین کند تا میزان پایبندی ایران به وعده هایش مشخص شود، اوباما مطرح کرد که ایالات متحده در صورت شکست دیپلماسی همچنان گزینه نظامی را روی میز نگه می دارد.
رویترز خاطر نشان کرده هست :« اگر چه اوباما و نتانیاهو روابط تیره ای در گذشته داشته اند، اما به نظر می رسید در آخرین ملاقات خود با یکدیگر راحت تر بوده و هر یک کلمات دیگری را به دقت گوش داده و گاهی اوقات هم لبخندهایی را رد و بدل می کردند.»
دو طرف سپس این دیدار که فرموده می‌شود مسئله ایران اصلی‌ترین بحث مطرح‌شده در اون بوده، در کنفرانس خبری مشترک حاضر شدند.

«باراک اوباما» در این نشست خبری بار دیگر تاکید کرد که بر جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای مصمم هست.

وی اضافه کرد: با چشمانی باز وارد مذاکره شده‌ایم.

هیچ گزینه‌ای از جمله گزینه نظامی را از روی میز برنداشته‌ایم.
وی اضافه کرد: ایران به خاطر تحریم‌ها آماده مذاکره شد و ما هم می‌خواهیم با حسن نیت، اراده اون‌ها را بیازماییم.
رئیس‌جمهور آمریکا تصریح کرد که در موضوع ایران، با مقامات اسرائیلی رایزنی مداوم خواهد کرد.

وی اضافه کرد تا وقتی که طرف ایرانی گام عملی‌ای برندارد، آمریکا نیز اقدامی صورت نخواهد داد.
در ادامه نتانیاهو از اوباما به دلیل سخنرانی‌اش در ساوقت ملل و فراخوان اینکه «اظهارات ایران باید با اعمال این کشور منطبق باشد»، قدردانی کرد و فرمود: «ما در عبری مثلی داریم که می‌گوید اصل موضوع مهم هست، و اون این هست که ایران به بمب هسته‌ای دست پیدا نکند.»
وی با بیان اینکه «ایران همچنان مصمم به نابودی اسرائیل هست»، اضافه کرد: برای اونکه دیپلماسی به موفقیت برسد، فشار و تحریم‌ها باید تقویت شود.
سی ان ان نیز نوشت در کنفرانس خبری سپس ملاقات اوباما و نتانیاهو ، هر دو به این موضوع اشاره کردند که ایران موضوع کلیدی و اصلی در فرمود و گوهایشان بوده هست .


به زعم سی ان ان سفر نتانیاهو به واشنگتن و حضور در کاخ سفید آب سردی بر روی روابط آمریکا و ایران ریخت.


نتانیاهو قبل از ورود به آمریکا و قبل از اینکه سوار هواپیمایش به مقصد واشنگتن شود، فرمود :«من می خواهم در مقابل فرمود و گوهای شیرین و لبخندها، حقیقت را بگویم .

بالاخره کسی باید حقیقت را بگوید»
سپس دیدار با اوباما و وقتی که نتانیاهو تاکید می کرد که ایجاد ممانعت برای ایران در جهت گسترش سلاحهای هسته ای مهمترین چالشی هست که دو کشور با اون رو به رو هستند، به نظر می رسید که آرامش بیشتری گرفته هست .


نتانیاهو خطاب به اوباما فرمود :« من از اینکه شما به طور واضح برای ایران روشن ساخته اید که به این هدف (جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای) پایبند هستید ، عمیقا از شما تشکر می کنم .

همچنین از این مسئله هم قدردان هستم که در بیانیه خود مطرح کردید که کلمات آشتی جویانه ایران باید با اقدامات واقعی همراه باشد؛ اقداماتی شفاف ، مستند و معنی دار.»
او اضافه کرد: «ایران متعهد به نابودی اسراییل هست .

آزمون نهایی برای توافق با ایران این هست که آیا ایران دست از برنامه نظامی خود بر می دارد یا نه .

این حرف آخر ما هست .»
نتانیاهو تصریح کرد:«اگر می خواهید دیپلماسی کارگر باشد، این فشارها و تحریم ها هم باید در طول مذاکرات بالاتر رود و من فکر می کنم که وقتی می توان تحریم ها را کاهش داد که موفقیت ما در این زمینه قابل اثبات باشد .»
اوباما هم فرمود:« مطمئنا کلمات به تنهایی کافی نیستند.

ما باید با اقدامات خود به جامعه جهانی این اطمینان را بدهیم که ایران به تعهدات بین المللی خود پایبند هست و انها در موئقعیت تولید بمب اتمی برنامه ندارند.»

کد خبر:169421 -

19:

آخه برادر اصولا ما با اسرائیل کاری نداریم که.

اونه که با ما کارداره ما هم به والله میگیم اسرائیل مسئله مون نیست! اونه که دانشمندانمونو ترور میکنه اونه که از ی ذره پیشرفتمونم جلوگیری میکنه.

اون از اول با ما سر جنگ داشته.

اونم چون مسلمونو شیعه ایم.

چون ظلم پذیر نیستیم.

میشه جور دیگه هم بود.

فکر میکنی اگه ما اسرائیل و ب رسمیت بشناسیم اون ما رو به رسمیت میشناسه.

جنس جنایتکار خون خوردنه نمیشه عوضش کرد که.

به فرض سروری و سلطه اسرائیل و قبول کنیم.

نفتمونو ببره مث فلسطین و لبنان بریزه تو کشورمون زمینها رو بگیره
؟ اگه جلوش نایستیم میذاره همینجور خوش و خرم واسه خودمون حال کنیم.

برادر همین ی ذره خوشی و آزادی هم که هست حاصل خون 200 هزار تا شهیده والا اگه ما رو سازش پذیر میدیدن تا حالا صد بار زیر چکمه هاشون له شده بودیم


62 out of 100 based on 27 user ratings 652 reviews

@