مهمات ساخت ترکیه‌ داعشی‌ها، آمریکا را غافلگیر کرد


مهمات ساخت ترکیه‌ داعشی‌ها، آمریکا را غافلگیر کردمهمات ساخت ترکیه‌ داعشی‌ها، آمریکا را غافلگیر کرد
..

مهمات ساخت ترکیه‌ داعشی‌ها، آمریکا را غافلگیر کرد
عکس تزئینی

کارشناسان نظامی آمریکا مستقر در اربیل از کشف مهمات و سلاح‌های ساخت ترکیه در دست نیروهای داعش خبر دادند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، کارشناسان نظامی آمریکا که به اربیل اعزام شده‌اند پس از درگیری‌ میان نیروهای پیشمرگ با تروریست‌های مسلح دولت اسلامی (داعش) در شمال عراق، مقادیر قابل توجهی مهمات ساخت ترکیه با آرم شرکت صنایع شیمیایی و مکانیکی ترکیه (MIKE) پیدا کرده‌اند.

رسانه‌های ترکیه اعلام کردند که کارشناسان نظامی آمریکایی از اینکه نیروهای مسلح داعش مهمات ساخت کشور ترکیه را در اختیار دارند بسیار تعجب کرده‌ و غافلگیر شده‌اند. این موضوع باعث یک رسوایی بین‌المللی برای ترکیه می‌شود.

روزنامه زمان دیلی، ترکیه که به انگلیسی منتشر می‌شود اعلام کرد: باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در دیدار با رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در حاشیه نشست سران ناتو در انگلیس، به وی هشدار داده که واشنگتن از آنکارا انتظار دارد خط مشی ناتو و آمریکا را تایید و دنبال کند.

این روزنامه نوشت: مسوولان ترکیه سعی کرده‌اند موضع‌ خود را برای طرف آمریکایی اینگونه توجیه کنند که ترکیه نگران امنیت ملی خود است و به همین دلیل به مبارزه با تروریست‌های داعش وارد نمی‌شود به ویژه اینکه ده‌ها دیپلمات ترک در موصل به دست نیروهای داعش افتاده‌اند و امکان دارد کشته شوند.

روزنامه طرف ترکیه روز سه شنبه گزارشی از وجود مهمات و سلاح‌های ساخت ترکیه در اختیار داعش ارائه کرد و نوشت: برخی از این نیروهای تندرو که کشته شده‌اند، مقادیر زیادی ازمهمات ساخت ترکیه را در اختیار داشته‌اند.

ترک‌ها تلاش می‌کنند طرف آمریکایی را قانع کنند که ممکن است ذخایر جنگی ترکیه به سرقت رفته باشد و یا اینکه نیروهای مسلح داعش این مهمات را از مناطق تحت سیطره‌ خود در سوریه بدست آورده باشند.

برخی از مسئولان امنیتی ترکیه در آن زمان به اردوغان نسبت به خطرات حمایت نظامی از این افراطی‌ها و تندروها در سوریه و اجازه عبور داوطلبان از خاک این کشور هشدار داده بودند. اما اردوغان این هشدار را جدی نگرفت و سپس بیشتر این مسئولان را عزل کرد.

ترکیه بارها شاهد عملیات خشونت‌آمیز جنگجویان خارجی در مسیر عبور از اروپا و خاورمیانه به سمت سوریه بوده که در آن شهروندان ترکیه کشته شده‌اند.

هم‌چنین یک کامیون سلاح چند ماه قبل که از ترکیه به سمت شمال سوریه حرکت می‌کرد متوقف شد. مشخص نیست که آیا این بار اسلحه برای جنگجویان داعش بوده و یا دیگر گروه‌های مخالفان تندرو و یا معتدل سوریه بوده است.

روزنامه زمان ترکیه نوشت: رهبران ترکیه که سقوط رژیم سوریه را دنبال و از گروه‌های مخالف سوریه حمایت می‌کردند، در حال حاضر از ادامه نظام بشار اسد نگران‌اند.


..داعش در کوبانی به زانو درامد

1:

ترکها بار اول نیست که دست به نسل کشی و همکاری در نسل کشی می زنند.
اولین نسل کشی قرن بیستم ( کشتار سفید) به دست ترکها صورت گرفت.
جهان هنوز کشته شدن 3 میلیون و آواره شدن 5-6 میلیون انسان بی گناه به دست ترکها را فراموش نکرده
ترکیه بیمارستانها را در اختیار داعش گذاشته، برای اونان سرباز گیری می کند.


هلاکت ابو خطاب کردی یکی از مهمترین مهره های داعش در کوبانی
نفت از اونان می خرد و منابع مالیشان را تامین می کند به اونها اسلحه می دهد و...
اصلی ترین عامل رشد داعش ترکیه بوده و هست


اظهارات نوام چامسکی درباره شهر کوبانی و انتقادات او از مواضع ترکیه

2:

چرا تعجب ترکها از روز اول از مخالفین سوریه و به طبع اون داعش حمایت می نمايند اصلا ترکیه واسش فقط پول مهمه و هر کی پول بده سلاح میده بهش


«جردن ماتسون» آمریکایی به صفوف نیروی ی پ گ (ypg) در کردستان سوریه پیوست

3:


اکثر امت ترکیه برای پول هر کار مینمايند
کافی یکبار بری ترکیه همچیز را به چشم میبینی


متن کامل گزارش وزارت دفاع چین از توان موشکی ایران

4:

من خودم ترکم امت ترکیه رو هم خوب میشناسم کشوری عاری از هر گونه منابع در سالها قحطی و بیچارگی به طوریکه نون خالی واسه خوردن نداشتن و ...


داعش به نزدیکی فرودگاه بغداد رسید
امتانی چنین بارآورده همین الانم اگه یه هفته توریست نداشته باشن از گشنگی می میرن (هر چند درامد های توریست رو تو صنعت خوب سرمایه گذاری کردن)


فروشگاه داعش در استانبول + تصاویر

5:

نژآد پرست ریخنه در این انجمن


چند درصد عرب‌ها طرفدار داعش هستند؟

6:

ترکیه علاوه بر کسب پول هدف دیگری هم دارد که به اندازه ی درآمد حاصل از داعش برایش مهم هست.
ترکیه از داعش به عنوان اهرمی برای نسل کشی کردها هستفاده می کند.
ترکیه حاضر هست حتی از جیب خودش به داعش پول بدهد به شرطی که با کردها بجنگند و نسل کشی به راه بی اندازند.
شخصا بعید میدانم کردهای سوریه ، خصوصا شهر کوبانی بیش تر از این توان مقاومت را در برابر ارتش مجهز و پیشرفته ی داعش داشته باشند.56 out of 100 based on 31 user ratings 106 reviews

@