تست موفق "جنگنده برهان" + عکس


تست موفق "جنگنده برهان" + عکستست موفق "جنگنده برهان" + عکس
زمان انتشار خبر: شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۰


تست موفق "جنگنده برهان" در تونل باد ملی و دستیابی به قابلیت‌ جدید

تست موفق "جنگنده برهان" + عکس
جنگنده برهان توسط متخصصان کشورمان در تونل باد ملی با موفقیت تست شد."برهان" جدیدترین جنگنده ایرانی به شمار می‌رود و هم‌اکنون در حال طی مراحل طراحی نهایی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر از تسنیم، جنگنده برهان که با نام B92 شناخته می‌شود و یک محصول کاملا ایرانی است، در تونل باد ملی با موفقیت تست شد.

"برهان" جدیدترین جنگنده ایرانی به شمار می‌رود و هم‌اکنون در حال طی مراحل طراحی نهایی است. پیشتر، منوچهر منطقی، رئیس سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح گفته بود: جنگنده برهان فعلاً طراحی مفهومی شده است.

هم‌اکنون 70درصد از مراحل طرحی جزئیات جنگنده برهان که نمونه به روزشده و بهینه‌سازی شده جنگنده شفق است، طی شده و ماک آپ یک‌به‌یک این جنگنده (نمونه آزمایشگاهی یا همان مدل قطعه به قطعه) نیز توسط متخصصان کشورمان ساخته شده است.
تست موفق "جنگنده برهان" + عکس
جنگنده شفق (راست) جنگنده برهان (چپ)

در طراحی جنگنده برهان، تغییراتی در دُم عمومی برای ارتفاع‌گیری جنگنده و آیرودینامیک بال جنگنده نسبت به نمونه قبلی یعنی همان جنگنده شفق ایجاد شده است تا جنگنده برهان قابلیت‌های بیشتری نسبت به شفق داشته باشد.

این جنگنده توسط پژوهشکده سازمان صنایع هوایی و در تونل باد ملی نیز با موفقیت تست شده و عملکرد آن مورد تایید برنامه گرفته و حتی مسئولان توانسته‌اند با تغییرات به وجود آورده شده در بدنه جنگنده، پایداری جنگنده برهان را نسبت به شفق افزایش دهند.

تست موفق "جنگنده برهان" + عکس
نمایی دیگر از جنگنده برهان

در حال حاضر، این جنگنده در انتظار یک سرمایه‌گذار داخلی یا خارجی است تا در داخل کشور به تولید انبوه برسد.دستگیری داعشی های مسلح هنگام ورودبه ایران

1:

جنگنده 2000 کیلویی؟؟؟ این خلبان هم داره یا پهپاده؟؟؟


سردار اشتری فرمانده کل ناجا شد

2:

آفرین بر شیرمردان و شیر زنان ایران زمین


تکریت در دست مریدان اهل بیت (ع) ...

3:

هواپیمای شفق ماکتی در اندازه واقعی از یک هواپیمای تمرینی و سبک حمله به زمین بود که توسط دانشگاه مالک اشتر طراحی شد و ادعا گردید در اون از مواد جاذب رادار هستفاده شده هست.


۸۰۰۰ نیروی اهل سنت در عملیات صلاح‌الدین
در سال ۱۳۸۱ فراخوان شد که اولین پرواز آزمایشی این هواپیما در سال ۱۳۸۳ انجام خواهد شد.


آیا جنگنده F-35 و F-22 Raptor میتوانند در برابر هواپیمای پیشرفته شفق مقاومت کنند؟
اما در سال ۱۳۸۴ پرواز آزمایشی هواپیما به سال ۱۳۸۷ معوق شد.


تصاویر : ارتش به دروازه‌های تکریت رسید
طرح این هواپیما عیناً مشابه یک جنگنده سبک و آموزشی هست که در اواخر جنگ سرد شورای طراحی میکویان (میگ) اون را طراحی کرده بود.


کری: برخی نیروها در نبرد تکریت، از سردار سلیمانی دستور می گیرند
اما با وجود این شباهت آشکار مسئولان دانشگاه مالک اشتر الهام گرفتن از طرح روس‌ها را رد کرده و اون را یک طراحی کاملاً ایرانی معرفی می نمايند.


اولین پیام قانون شکنان به فرمانده جدید نیروی انتظامی

و حالا :
جنگنده برهان که نمونه به روزشده و بهینه‌سازی شده جنگنده شفق هست


56 out of 100 based on 21 user ratings 946 reviews

@