آیا جنگنده F-35 و F-22 Raptor میتوانند در برابر هواپیمای پیشرفته شفق مقاومت کنند؟


آیا جنگنده F-35 و F-22 Raptor میتوانند در برابر هواپیمای پیشرفته شفق مقاومت کنند؟آیا جنگنده F-35 و F-22 Raptor میتوانند در برابر هواپیمای پیشرفته شفق مقاومت کنند؟
اگر روزی ایران به آمریکا حمله پیشگیرانه کند ، حمله نه برای فتح آمریکا بلکه برای بمب باران مراکز نظامی آمریکا تا باعث شود نتوانن به ایران حمله کنن
در ان روز فرضی آیا نیروی هوایی ارتش آمریکا توان دفاع از خود را دارد؟
هواپیمای شفق تنها یکی از هواپیماهای ساخت ایران است و جنگنده لاکهید مارتین اف-22 رپتور (Lockheed Martin F-22 Raptor) ساخت شرکتهای لاکهید و بوئینگ است.

کارشناشان درباره توان نیروی هوایی ایران چی میگن؟

 • دباره اف-22 رپتور (F-22 Raptor)
جنگنده لاکهید مارتین اف-22 رپتور (Lockheed Martin F-22 Raptor) ساخت شرکتهای لاکهید و بوئینگ است. آمریکا تنها کشوری است که این هواپیمای پنهان‌کار و فرا مانور پذیرِ دوموتوره و تک‌سرنشینه را در اختیار دارد. اف-22 در وهلهٔ نخست به عنوان یک جنگنده برتری هوایی طراحی شده اما دارای قابلیت‌های ثانویه‌ای برای مأموریت‌های حمله به زمین، جنگ الکترونیکی و تجسس سیگنال می‌باشد.
آیا جنگنده F-35 و F-22 Raptor میتوانند در برابر هواپیمای پیشرفته شفق مقاومت کنند؟
اف22 رپتور با توجه به تکنولوژی فوق پیشرفته آن به هیچ کشور دیگری فروخته نشده و درخواست‌های ژاپن، استرالیا و اسرائیل برای خرید آن رد شده‌است.
این هواپیما اولین تجربه جنگی خود را در سال ۲۰۱۴ در جریان حمله علیه نیروهای دولت اسلامی داعش در عراق و سوریه به دست آورد.
از F-22 Raptor در این حملات برای شلیک بمب‌های هزار پوندی هدایت GPS به مواضع دولت اسلامی در نزدیکی سد تشرین استفاده شده اما مأموریت اصلی این هواپیما استفاده از سیستم‌های الکترونیکی فوق پیشرفتهٔ خود برای مأموریت‌های جاسوسی، پایش و مراقبت و شناسایی است.

اف-22 از قاعدهٔ «دید اول، شلیک اول» پیروی می‌کند، یعنی این جنگنده قبل از اینکه هواپیمای دشمن او را بر روی صفحه رادار خود تشخیص دهد، شناسایی کرده، به سمت او شلیک کرده و زودتر هم از منطقه جنگ دور می‌شود.

برای اینکه بازتاب راداری موشک‌ها و بمب‌ها موقعیت هواپیما را افشا نکند، تسلیحات F-22 Raptor در محفظهٔ داخل هواپیما حمل می‌شوند. در زمان شلیک در محفظه و بلافاصله پس از شلیک بسته می‌شود. این هواپیما در مأموریت‌های هوابه‌هوا از دو موشک گرمایاب AIM-9 Sidewinder و شش موشک راداری میانبرد و دوربرد آمرام (AIM-120) برای نابودی دشمن بهره گرفته و در مأموریت‌های حمله‌به زمین قادر به حمل دو بمب ۴۵۰ کیلویی هدایت‌شونده یا هشت بمب ۱۱۰ کیلویی در محفظه داخلی خود نیز هست. البته هواپیما به چهار جایگاه خارجی هر یک با قدرت حمل بش از ۲ تن نیز مجهز است و می‌توان بمب‌ها و موشک‌های دیگر و یا تانکر سوخت اضافی را در این جایگاه‌ها نصب کرد. واضح است که در این صورت پنهان‌کاری هواپیما بسیار کمتر خواهد شد.
رپتور یکی از معدود هواپیماهایی است که از قابلیت ابرپیمایش (Supercruise سوپرکروز) برخوردار است یعنی می‌تواند بدون روشن کردن پس‌سوز موتور در سرعت‌های مافوق‌صوت پرواز کند. مانورپذیری بسیار بالا، پنهان‌کاری و حسگرهای یکپارچه و اویونیک بسیار پیشرفته این هواپیما از از جنگنده‌های دیگر متمایز می‌کند. این هواپیما حتی قادر به تشخیص جنگنده خطرناکتر در یک دستهٔ پروازی به لحاظ موقعیت و شناسایی تسلیحات در حال حمل، توسط سامانه هوشمند کمک خلبان دیجیتال است و در صورت شناسایی راداری دارای سیستمهای اخلال راداری و سایر پارامترهای پیشرفته دفاع و فریب می‌باشد.
بدنه رپتور از آلیاژی سرّی از تیتانیوم و کِولار- کربن و نوعی آلومینیوم تشکیل یافته است که این آلیاژ بسیار سختتر و در عین حال سبکتر از فولاد می‌باشند.

 • دباره شفق (HESA Shafaq)
هواپیمای شفق (HESA Shafaq) ساخته شرکت صنایع هواپیماسازی ایران است.
از ویژگی های گشفت انگیز هواپیمای شفق این است که دو سکان عمودی V شکل دارد، دو ورودی هوای موتور آن در طرفین بدنه و نزدیک کابین خلبان برنامه گرفته است.
آیا جنگنده F-35 و F-22 Raptor میتوانند در برابر هواپیمای پیشرفته شفق مقاومت کنند؟
شیشه یا طلق کابین خلبان آنقدر بزرگ است دید خوب و تقریباً 360 درجه دارد که به راحتی میتواند مناظر اطراف را ببینید. طول کلی حدود 11 تا 14متر، دهانه بال 10.5 تا 13 و ارتفاع 4.2 تا 4.7 متر. شفق در زمره هواپیماهای آموزشی کوچک برنامه میگیرد که به هواپیمای تهاجمی تبدیل شده است، دم افقی این هواپیما از نوع تمام متحرک است.

 • درباره اف 35 لایتنینگ Lockheed Martin F-35 Lightning II
آیا جنگنده F-35 و F-22 Raptor میتوانند در برابر هواپیمای پیشرفته شفق مقاومت کنند؟
جنگنده اف ۳۵ به عنوان یک جنگنده نسل پنجم دارای ویژگی‌ها منحصر به فرد و ارتقای ویژگی‌های جنگنده‌های نسل قبل است از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • رادرگریزی
اف ۳۵ از قابلیت رادارگریزی بالایی به خصوص بر روی باندهای ایکس و اس دو باند اصلی سیستم‌های کنترل آتش داراست که بقا پذیری این جنگنده را به طور قابل ملاحظه‌ای در میدان‌های نبرد افزایش می‌دهد.
 • محرک‌های الکتروهیدرو استاتیکی
در اف ۳۵ به جای محرک‌های هیدرولیکی از فناوری نوین محرک‌های الکتروهیدرواستاتیکی استفاده شده که باعث افزایش امنیت پرواز، کاهش نقص فنی کنترلرهای جنگنده و همچنین نیاز کمتر به تعمیرات می‌شود.
 • نمایشگر کلاه خلبان
کلاه خلبانی جنگنده اف ۳۵ به عنوان اولین جنگنده ایست از یک نمایشگر بهره می‌برد این نمایشگر اطلاعاتی که قبلا در نمایشگر هاد وجود داشت را در جلوی دید خلبان نمایش می‌دهد. همچنین تصاویر دید در شب توسط حسگرهای الکترواپتیکی به کلاه خلبان ارسال شده و بر روی آن نمایش داده می‌شود .

 • سیستم پرواز با فیبر نوری
این سیستم در واقع همان سیستم پرواز با سیم است که در آن به جای کانل‌های سیمی از کانال‌های فیبر نوری و استاندارد انتقال داده شبکه IEEE 1394b استفاده شده که سرعت و امنیت داده بهتری برای سیستم کنترل پرواز اف ۳۵ فراهم کرده است.
 • زاویه حمله بالا
هر سه مدل جنگنده اف ۳۵ توان رسیدن به زاویه حمله ۵۰ درجه‌ای در سرعت ۱٫۶ ماخ را دارا هستند. این درحالی ست جنگنده‌های نسل قبل همچون اف ۱۶ و اف ۱۸ توان رسیدن به زاویه حمله ۳۰ درجه‌ای را دارا هستند . زاویه حمله بالا توان مانورپذیری و عدم واماندگی را به شدت افزایش می‌دهد. طراحی و سیستم کنترل پروازی مدرن اف ۳۵ از دلایل اصلی دست یابی به زاویه حمله بالا در این جنگنده هستند.
 • سیستم فرامین صوتی
اف ۳۵ اولین جنگنده آمریکایی است به صورت عملیاتی از سیستم فرامین صوتی (DVI) استفاده خواهد کرد این سیستم قبلا به طور آزمایشی بر روی جنگنده‌های هارییر و اف ۱۶ ویستا مورد استفاده برنامه گرفته بود. این سیستم به خلبان اجازه می‌دهد با گفتار بعضی از فرامین را اجرا کند. .
 • نمایشگر یکپارچه کابین خلبان
اف ۳۵ اولین جنگنده در جهان است که از یک نمایشگر یکپارچه در داخل کابین خلبان استفاده می‌کند. این نمایشگر لمسی با رابط کاربری سیستم عامل اف ۳۵ هماهنگ بوده و خلبان توان سفارشی سازی اطلاعات بر روی نمایشگر را دارد.
 • برنامه کامپیوتری پیشرفته
یکی از نقاط قوت اصلی این جنگنده به شمار می اید. این برنامه بیش از ۸ میلیون کد خط دارد که ۴ برابر بیشتر از نزدیک ترین رقیب اف ۳۵ یعنی جنگنده اف ۲۲ می‌باشد. هوش مصنوعی و اتوماسیون بالا، ترکیب اطلاعات حسگرها و ایجاد یک تصویر واضح از میدان نبرد از وضایف اصلی این برنامه است.
 • مواد مرکب
۴۲ از وزن اف ۳۵ را مواد مرکب به کار رفته در این جنگنده تشکیل می‌دهند که این بیشترین میزان استفاده از مواد مرکب در یک جنگنده آمریکایی است برای مثال ۲۲ درصد از وزن اف ۲۲ و فقط ۲ درصد از وزن اف ۱۶ از مواد مرکب ساخته شده‌اند. استفاده از مواد مرکب باعث کاهش وزن اف ۳۵ و کاهش مصرف سوخت شده است. همچنین نسل جدید مواد مرکب به کار رفته در ساخت سطح بدنهٔ اف ۳۵ (فیبر حصیری) علاوه بر جذب خوب امواج رادار ارزان تر همچین مناسب برای انواع شرایط آب و هوایی، اسیب پذیری کمتر و در نهایت تعمیرات سریع تر می‌باشد.
 • سیستم پشتیبانی اطلاعات خودکار
این سیستم که ALIS نامیده می‌شود در واقع یک سیستم کامپیوتری برای جمع آور اطلاعات از وضعیت جنگندهنگام عملیات و پردازش ان‌ها برای کمک به پشتیبانی، نگهداری و تعمیرات اف ۳۵ پس از عملیات است این سیستم باعث کاهش چشمگیر هزینه هر ساعت پرواز عملیاتی اف ۳۵ شده است. هر ساعت پرواز عملیاتی اف ۳۵، ۲۴ هزار دلار هزینه در بردار که فقط ۱۰ درصد بیشتر از جنگنده ازران قیمت اف ۱۶ است . شایان ذکر است که هزینه هر ساعت پرواز عملیاتی دیگر جنگنده نسل ۵ آمریکایی اف ۲۲، ۶۸ هزار دلار است.

 • کانوپی مقاوم
کانوپی اف۳۵ از مواد بسیار مقاوم ساخته شده تا در مقابل شرایط بد آب و هوایی و همچنین برخود پرندگان مقاومت کند این کانوپی در آزمایش‌ها در برابر پرتاب لاشه یک پرنده ۲ کیلویی با سرعت ۸۹۰ کیلومتر برساعت به خوبی مقاومت کرده است.
 • یکپارچگی ساختار بال و بدنه
یکی از ویژگی هنگام ساخت اف ۳۵ یکپارچگی بال و بدنه ان است بدین معنی که ساختار بال با بدنه یکپارچه‌است و به داخل بدنه فرو می‌رود (برخلاف جنگنده‌های کنونی). این ویژگی باعث کاهش سطح مقطع رادری و همچنین افزایش قدرت حمل تسلیحات بر زیر بال‌ها می‌شود.
 • حسگرهای الکترو اپتیکی
اف ۳۵ از بیشترین تعداد حسگر‌های الکترواپتیکی بر روی یک جنگنده بهره می‌برد به طوری که علاوه بر سیستم هدف گذاری الکترواپتیکی از ۶ حسگر الکترواپتیکی AN/AAQ-37 با پوشش ۳۶۰ درجه محیط اطراف استفاده می‌کند که توانایی کشف هواپیماها، موشک‌ها و حتی تجهیزات زمینی را نیز داراست مجموع اطلاعات جمع اوری شده توسط حسگرها و ترکیب اطلاعات آنها بالاترین آگاهی وضعیتی را از میدان نبرد در اختیار این جنگنده برنامه می‌دهد.

 • رادار نسل جدید
اف ۳۵ از نسل جدید رادار یعنی رادارهای آرایه فازی فعال بهره می‌برد که در واقع توسعه یافته رادار پیشرفته جنگنده اف ۲۲ است. این رادار چند منظوره دارای انواع حالت‌های هوا به هوا، هوا به زمین (تصویربرداری با کیفیت بسیار بالا)، دریایی، ناوبری و هواشناسی است همچنین توانایی حمله الکترونیکی مستقیم را دارد.

آیا جنگنده F-35 و F-22 Raptor میتوانند در برابر هواپیمای پیشرفته شفق مقاومت کنند؟دولت سوریه تمرکز خود را بر دفاع از دمشق خواهد گذاشت؟

1:

برای اینها اندکی شن کافی هست
بسم الله الرحمن الرحیم
فَلَمْ تَقْتُلُوهُمْ وَلَـكِنَّ اللّهَ قَتَلَهُمْ وَمَا رَمَيْتَ إِذْ رَمَيْتَ وَلَـكِنَّ اللّهَ رَمَى وَلِيُبْلِيَ الْمُؤْمِنِينَ مِنْهُ بَلاء حَسَناً إِنَّ اللّهَ سَمِيعٌ عَلِيمٌ سوره : الانفال آیه : 17

«اين شما نبوديد كه اونها را كشتيد بلكه خداوند اونها را كشت، و وقتى [ريگ‏ها را] انداختى اين تو نبودى كه انداختى بلكه خدا بود كه انداخت، تا مؤمنان را بدين وسيله به امتحان خوبى از جانب خود بيازمايد.


میکرو پهپادی برای جاسوسان و انجام عملیات جاسوسی
همانا خداوند شنواى داناست»


تسلیحات و تجهیزات نظامی نیروی دریایی آمریکا United States Navy

2:

چه تیتر مسخره ای !

پیشرفت های دفاعی ایران واضحه

ولی متاسفانه همچنان رو دو بحص نیروی هوایی و یگان های توپخانه واقعا مشکل داریم !

پس این جس تار = توهم !

هرچند توهم شیرینیه !


یک راه برای معاف شدن از سربازی

3:

فکر خوبیه بنظرم باید به شفق کیسه های شن آویزون کرد تا آشیانه های جنگنده های آمریکایی رو بمباران شن کنن این ایده رو پستش میکنم به به وزارت دفاع


سردارسلیمانی: جهانیان به زودی غافلگیر ‌می‌شوند

4:

شما فک کن شوخیه ..


تلاش سرویس امنیتی ترکیه برای ناامن کردن فضای کردستان ایران
اما نمونه عینش رو تو طبس دیدیم


داوود قلیچدار اوغلو: ترکیه عامل خون های ریخته شده بدست داعش است.

5:

تیمسار سردادین یعنی میگی ایران ضعیف هست؟ بنظرم باید به توانایی های متخصصان ایمان داشت
تو که هوز ندیدی شفق آذرخش و 313 چجوری میجنگن پس چرا فکر میکنی در این جنگ فرضی آینده ایران نمیتونه به آمریکا حمله کنه؟


پيش بيني جنگ 3 روزه عليه ايران ( تحلیل یک کارشناس جنگ )

6:

رابین هود گرامی !

اینها ؛ نهایتا یکی دو ورژن از صاعقه جلوتر باشن !


احساسی برخورد نکن !

در جنگ احتمالی با آمریکا

نهایت کاری که بتونیم بکنیم ؛ طولانی کردن جنگ با هستفاده از جنگ نامنظمه !

حالا حمله که بماند !

7:

من شوخی نگرفتم میشه چند تا کیسه شن آویزون کرد نزدیک هدف که شد خلبان با قیچی بچینه بندشو
یه ایده دیگه هم دارم ببین رفق میشه یه سیستم پدافند هوایی روسی رو مجهز به گلوله و موشکهای شنی کرد بهتره شنش هم از شنهای طبس باشه

اگه این روش هم نشه باید بشینیم دعا کنیم یا آمریکا از دوباره از راه طبس وارد ایران باشه یا ایران از مسیر صحرای نوادا یا موهاوی به خاک دشمن نفوذ کنه
البته در نوادا شایعه هست که موجودات فظایی وجود دارن ارتش آمریکا هم هر از گاهی یه چنداتشون رو شکار میکنه و آزمایشهای وحشتناکی روشون انجام میده ، در اون صحرا یه ترمینال فضایی هم زدن ، با توجه به سیاه نمایی هالیوود درباره موجودات فضایی این موجودات خداوند دل خوشی از امریکا ندارن پس برای ورود شفق به آمریکا هم شن های صحرای نوادا نیروی هوایی آمریکا رو نابود میکنه و هم بشقاب پرنده ها شفق رو پوشش میدهند

ببین کی فرمودن بالاخره یه روز از همین ایده های ناب من هستفاده میشه چه توسط ایران چه خود امریکا حالا منو جدی نگیر رفیق

8:

حالا هی بخند ولی سپاه ارتش و بسیج رو دست کم نگیر اگر لازم بشه حمله هم میکنن
این شعار رو شنیدی که میگن وای اگر خامنه ای حکم جهادم دهد ارتش دنیا نتواند که جوابم دهد
خواستن توانستن هست اگر هوایی نشد دریایی حمله میشه نیروی دریایی با کمک نیوری زمینی و و با کمک بسیجی های مکژیکی میتونن امریکا رو ادب کنن
میدونی چقدر در مکزیک طرفدار آقا وجود دار؟ مکزیکی ها بصورت تاریخی دشمن سنتی امریکا هستن و اینها هم در آینده جنگهای چریکی و نامنظم انجام میدهند پس شک نکن ایران ابرقدرت جهان هستن ولی چیزی نمیگه کاری نمیکنه تا ریاکاری و خود پسندی به حساب نیاد

9:

قدرت خدا از هر جنگنده ای بالاتره ...

حالا شما تمسخر کن ...
چه ربطی به روسیه داشت؟
میخوای بحث رو بکشونی که مثلا من از روسیه دفاع کنم
مطمئن باش ما در مقابل آمریکا حرفای زیادی برای فرمودن داریم

10:

در قدرت خدا شکی ندارم
و این خواست و اراده خوادند هست که شفق از صحرای ناوا عبور کند کاخ سفید را بمب باران کند و سالم به آشیانه اش برگردد
من شکی ندارم تو چطور؟
یکم اعتماد داشته باش خود باوری باعث میشه قوی باشی خدا با ایران هست و خداوند اگر بخواهد به شن های نوادا دشتور میدهد حرکت کنن و جنگنده ها و پدافند هوایی آمریکا رو نابود کنن
این باور قلبی من هست و میگم حالا که خدا با ایران هست و با آمریکا نیست پس اگر حمله بشه به آمریکا این ایران هست که پیروزه
خودتون هم که ایه مرتبط رو نوشتین

11:


معلومه ...
تمسخر قدرت خدا عاقبت خوبی نداره

12:

این مقایسه ها فقط برای بر انگیختن حس وطن پرستی امت بیچاره ای هستش که سرشون گرم باشه و در نهایت سر ماه دنبال 45 هزار تومن پول یارانه هستن .

خاله بازی هم بزارین کنار حوصله نداریم .


13:

در محاسبات و روی کاغذ قطعا ایران در مقایسه با تجهیزات نظامی امریکا ضعیفتر هست.
یک گریز موشکی داشتیم که با موشک شهاب 3 و ارتقا اون به نتایج خوبی رسید
اما در مبحث ناو و ناوشکن و هواپیما نسبت به امریکا ضعیف نیستیم بلکه خیلی ضعیفیم.
هواپیمای عمود پرواز و عمود نشین اف 35 فوق العاده هست حتی با هواپیماهای جنگی کشورهای پیشرفته دیگر هم غیر قابل قیاس هست.
ولی همین هواپیما در مقایسه با مکانیزم یک مورچه غیر قابل قیاس هست مورچه بسیار پیشرفته تر هست و ...
نمرود با قدرت و اقتدار خود فقط با یک پشه نابود شد.
خداوند نمایش قدرت بالایی دارد "کل نفس ذائقه الموت " همه نفوس طعم مرگ را میچشند.
انسان با تمام پیشرفت محیر العقول خود هدف یک ویروس میلیون ها برابر کوچکتر از سر سوزن برنامه گرفته و همچنان این موجودات بسیار میکروسکوپی دارند قربانی میگیرند.

اما همه اینها در قیاس با قدرت الهی هست.

اگر بخواهیم از دیدگاه دین اسلام به این مقوله نگاه کنیم.
در جنگ احد مسلمین شکست خوردند و پیامبر هم زخمی شد این بدان معناست که مسلمین باید از عقل و منطق هستفاده نمايند .
در دین اسلام اگر جنگ فقط در راه خدا باشد باخت وجود ندارد.
در مرام شیعه نشات گرفته از مولای متقیان قدرت ظالم دلیل بر سکوت مظلوم نمیشود.

اما بر می گردیم به واقعیت ایران
به نظر شما ایران برای خدا میجنگد؟
قضاوت با شما
اگر فکر میکنید ایران به عشق خدا مبارزه با ظلم میکند که قطعا همیشه برنده هست
اما اگر فکر میکنید
ایران بخاطر اهداف قدرتی و شبه واتیکانی میجنگد در صورت جنگ با امریکا 24 ساعت طول میکشد که سقوط کند.14:

ودر نهایت به این غزل بسیار معتقدم:

سال‌ها دل طلب جام جم از ما می‌کردواون چه خود داشت ز بیگانه تمنا می‌کردگوهری کز صدف کُوْن و مکان بیرون هستطلب از گمشدگانِ لبِ دریا می‌کردمشکل خویش برِ پیرِ مُغان بردم دوشکو به تاییدِ نظر حلّ معما می‌کرددیدمش خرم و خندان، قدحِ باده به دستواندر اون آینه صد گونه تماشا می‌کردفرمودم: «این جام جهان‌بین به تو کِی داد حکیم؟»فرمود: «اون روز که این گنبد مینا می‌کرد»بی‌دلی، در همه احوال، خدا با او بوداو نمی‌دیدش و از دور «خدایا» می‌کرداین همه شعبده خویش که می‌کرد اینجاسامری پیش عصا و ید بیضا می‌کردفرمود: «اون یار، کز او گشت سر دار بلند،جرمش این بود که اسرار هویدا می‌کرد»فیض روح القدس ار باز مدد فرمایددیگران هم بنمايند اون چه مسیحا می‌کردفرمودمش «سلسلهٔ زلف بتان از پی چیست؟»فرمود: «حافظ گله‌ای از دل شیدا می‌کرد!»

15:

با این حال چند اف 22 می توانند تمام جنگنده های ایرانی رو بدون شلیک حتی یک موشک زمین گیر نمايند؛ به ین دلایله که 47 سناتور امریکایی بیانیه دادن که توافق با ایران تنها تا پایان ریاست اوباما اعتبار داره !!

کاملا عقلانیه

16:

نیروی هوایی رژیم صهیونیستی در جنگ ۳۳ روزه لبنان شکست خورد( یا حداقل پیروز نشد)....

چرا؟ مگر قوی ترین نیروی هوایی خاورمیانه را نداشت؟؟.....

در یک نبرد، فقط سلاح نیست که عامل پیروزی هست بلکه تاکتیک و روحیه هم موثر هست....


البته من خودم منتقد عملکرد ضعیف نیروهای مسلح در زمینه هوایی هستم اما اینطور هم نیست که آمریکا با دوتا هواپیما، لزوما پیروز نبرد با ایران باشد زیرا نتايج این حمله برای آمریکا و اسراییل و اعراب منطقه، غیرقابل محاسبه هست

17:

برخلاف تبلیغات صد من ی غاز رسانه های داخل ایران که همه هم دولتی هستن و برخی رسانه های همسو با دولت ایران مثل بی بی سی و ..

، اونی که نگران قدرت نظامی ایرانه ( که متاسفانه بیشترش لافه ) ، آمریکا نیست ، بلکه روسیه هستش که به دلیل نزدیکی و هم مرزی با ایران به شدت نگران هستش .

روسها هستن که در طول قرن اخیر هزاران بار بر ضد منافع ملی ایران حرکت کردن .وگرنه آمریکا که اف 4 داد اف 5 داد اف 14 داد موشک داد هواپیما داد .

وقت حکومت دیکتاتور قبلی ( رضا شاه فقید : خدا بیامرزتش ) تو ایران سرمایه گذاری کردن و دقیقآ ایران مثل آمریکا داشت میشد .


درسته هر کشوری فکر منافع خودش هست ولی این روسها حتی 1 میلی متر منافع مشترک با ایران نداشتن و ندارن .
مطمئن باشین اگه ایران هنوز ی سیستم دموکراتیک و درست و حسابی داشت و به جای اینکه اینقدر زیر پای روسها بخوابه ، یک هزارم با آمریکا بود ، آمریکا همین اف 22 و اف 35 هم به ایران میداد ولی به اسرائیل نمیداد .
الان هم کاری کردن که همه کشورها راحت دارن از ایران هستفاده میکنن .
اگه آمریکا در ظاهر شمشیر رو از رو بسته : چین و روسیه و هند و کره اون زیر میلیاردها دلار از پول ایران رو بلوکه کردن و هر کاری عشقشون بکشه میکنن و هر فشاری بخوان به ایران میارن .
باز خدا پدر و مادر آمریکا رو بیامرزه .
ی فاتحه بفرستین .
خدا رفتگان شما هم بیامرزه .

مرسی ممنون .


18:

به نظر م یک بازی بود تا جنگ 33 روزه اصلا در اون قدرت نمایی نبود یک عملیاتی که از قبل از یک روز تا فقط 33 روز طراحی شده بود.
مبحث این هست امروز در هیج دنیای بخاطر خدا نمی جنگند همه اش حب قدرت هست.
آغا محمد خان قاجار نزد مادرشدر دوران کودکی قران را حفظ کرد
با تمام اون جهان گشایی ها و مشقت کاری نماز شبش را ادا میکرد.
در حمله به نواحی شمالی همانند تفلیس اولین کاری کرد کلیساها را تخریب کرد.
به مردان شریعت احترام میگذاشت و دوستشان داشت
اما همه میدانیم یک لشگر کشی هم در راه خدا نبود.
سلطان سلیمان عثمانی هم چنین مرامی داشت البته در شاخه اهل تسنن.
ایا واقعا شاه عباس صفوی بخاطر جهاد در راه خدا دولت عثمانی را در جنگ چالدران شکست داد؟
اینها یک مشت بازی از قبل تعیین شده هست که بخاطر ثروت و قدرت هست.
اگر اینچنین نبود که نیازی به ظهور منجی نبود
منجی راه حرف را بر هر جکومتی میبندد.

همه امدند یک روحانیون سر کار نیا مده بودند که اونها هم آمدند.

جای حرف نباشد فردا منجی ظهور کند و بگویند هیچگاه حکومت دست ما نیفتاد اگر می افتاد نمی گذاشتیم ستم شود و..
خیلی علما وارد بازی سیاسی نشدند ولی دوست داشتند زودتر روحانیون سر کار بیایند
همین حس بود که موجب شد خیلی از علما و عرفا در لابلای صحبت هایشان اشاره نمايند که ظهور نزدیک هست..
بازهم تاکید میکنم تمام اینها فقط بازی هست حرف خدا و پیغمبر خدا و ائمه معصومین چیز دیگری هست.
حرف خدا حرف عاشوراست جایی که حسین و یارانش حتی یک سر سورن عشق قدرت و حکومت ندارنند جهاد در راه خدا همه شهید شدند به اسارت کشیده شدند اما برنده شدند

19:

بجای توهم و خود بزرگ بینی بهتر هست واقعیت ها را قبول کنیم
یواس‌اس اینترپرایز (سی‌وی‌ان-۶۵) اولین ناو هواپیمابر اتمی جهان هست و با نام مستعار "بیگ‌ای" شناخته می‌شود.

این
رزم‌ناو بلندترین از نوع خود می‌باشد.

این ناو هم اکنون پس از ۵۱ سال خدمت در ارتش آمریکا بازنشسته‌شده‌است.[۱].

دلیل این موضوع پایان عمر
رآکتور هسته‌ای اون و هزینه بالای نگهداری اون هست.

اینترپرایز بزرگترین ناو هواپیمابر جهان هست که با سوخت هسته‌ای کار می‌کند.

طول این شناور ۳۴۲ متر هست و در سال ۱۹۵۲ با هزینه ۴۵۱ میلیون دلار ساخته شد.

حدود ۴۶۰۰ نفر از جمله ۲۵۰ خلبان در این شناور جنگی مستقر هستند

آیا جنگنده F-35 و F-22 Raptor میتوانند در برابر هواپیمای پیشرفته شفق مقاومت نمايند؟

ناوشکن ایران 77(1393):

100 متر طول دارد و مابقی رو بهتر خودتون ملاحظه بفرمایید در رسانه ها ظاهرو امروز یا دیروز به آب انداخته شد

51 سال پیش در مقایسه با امروز ما
چرا از واقعیت فرار کنیم؟
ایران هم میتواند اما نه با این مدیریت نه این روش ها با کار 24 ساعت و تلاش دلسوزانه و اراده قوی و جمایت تمام و کمال جکومت از مغزها و جلوگیری از فرار مغزها..
آیا جنگنده F-35 و F-22 Raptor میتوانند در برابر هواپیمای پیشرفته شفق مقاومت نمايند؟

20:

از خودت چی داری؟
به چیز امت نازیدن که هنر نیست
بعدش حالا کی فرمود شفق ما برتر از اف 22 هست؟
شما به چیر امت بناز ما خودمون یه چیزی میسازیم که از اون چیز بهتر آیا جنگنده F-35 و F-22 Raptor میتوانند در برابر هواپیمای پیشرفته شفق مقاومت نمايند؟

21:

جالب این هست که اول برنامه بود فرانسه ناوشکن برای ما بسازه و بعدا زد زیر قول و برنامه و تعهدش
سپس اینکه ایران ساخت فرمودن شما نسازید ما هر تعداد که بخواهید بهتون میدیم(دلیلشون اینه که ایران رو از دستیابی به تکنولوژی ها محروم نمايند و همانند کشور های منطقه تنها مصرف گرا باشد و تنها دارای یک قدرت پوشالی باشد و فاقد موئلفه های اصلی قدرت)
ما هم فرمودیم زرشک

22:

حالا چرا اینقدر ترسیده اید ....
امریکا اگر توان حمله ای به کشورمون را داشت
منتظر تحلیل ها و مقایسه های شما نمیشد
در ضمن جت شفق سلاح راهبردی ایران در
وقت دفاع از کشورمون نیست بلکه پلکانی
هست برای پیشرفت روز افزون در صنعت هوایی
امتان ایران زمین آسوده بخوابید و بدانید که ایران
کشوری نیست که جولانگاه کفتران و درندگان شود

23:

خودتان را دست کم نگیرید
ایران از نظر ساخت پهپاد در جهان دوم می باشد!!
یعنی از روسیه چین و ژاپن بالاتریم..بروید جستجو کنید!!

24:

سلام،

اگر زیاد از آیه خوشتان نمی آید به جنگ های اخیر نگاه کنید،

به اسرائیل چهارمین ارتش قدرتمند جهان نگاه کنید که در برابر یک گروه فسقلی نصفه نیمه که از همه طرف محاصره شده هست 33 روز حمله می کند و بعد حتما از سر مصالح انسان دوستانه!!!! به غلط کردن می افتد.
به مجهزترین تانک های مرکاوا5 جهان نگاه کنید که با آخرین فناوری های روز جهان ساخته شده که به هیچ وجه هیچ صلاحی در برابر اون کارایی ندارد...

به آمریکا نگاه کنید که از ابتدا آقای جورج بوش در اون ایران را محور شرارت می خواند ولی معلوم نیست چرا به جای محور شرارتش به عراق و افغانستان حمله کرد...

25:

ودر نهایت مگر امریکارو خر گازش گرفته به ایران حمله کنه

کدوم ادم عاقلی نون دونی خودش رو تخریب میکنه

یک ایران تو جهان مطرح کرده با انواع و اقسام القاب
تروریست

هسته ای

و....

یه مشت عرب خنگ هم تا دو تا تیتر از امریکا از ایران میزنه

یکی دو سه جین سلاح های گاکولیشن میکنه تو پاچه اعراب

خر نیست که به ایران حمله کنه
یه ندا میده به اعراب نفت میشه بشکه ای 40 دلار 30 دلار و بعدش هم بز خری میکنه

اینها همه از برکات ایران هست

26:

توان هوایی ایران زیاد جالب نیست

از لحاظ پرسنل و خلبانان ما بهترین های دنیا را داریم ولی از لحاظ تجهییزات و امکانات چند قدمی از ترکیه و اسرائیل عقب هستیم

این مشکل در حوزه تجییزات زرهی نیروی زمینی و سلاح های انفرادی ارتش هم قابل مشاهده هست .


اگر حمله ای هم به ایران نمی شود بیشتر به خاطر توان بازدارندگی موشکی بالستیکی ایران هست .


27:

سلام به همه
در عجبم از امتانی که یا کرند یا کورند یا دریچه عقل را به کلی بر اون بسته اند.ادبیات فرد ایجاد نماينده تاپیک حاکی از شور شوق و خود برتر بینی کاذب نوجوانی و شاید نهایتا جوانی ایشان باشد وقت خود را گرانبها تر از جواب میدیدم اما برای یاوه سرایی ها و دفاع از حق باید کاری میکردم
چند پرسش پايه ی مطرح میکنم و جواب منطقی میخواهم و در جواب فرمودن مراقب باش چون هم علم این زمینه دارم هم سابقه اون را و هم مقالات isi و هم سمت دانشگاهی و هم مدرسی دانشگاه
۱.در صورت ضعف شدید نظامی ایران چرا امریکا خیر اما اسراییل چرا حمله نکرد? چرت دقیقا کار مشابهی که در رابطه با عراق را با ایزان نکرد و شبانه تجهیزات اتمی ایران هدف برنامه نداد? چون این رژیم اثبات کرده ترسی از جنگ ندارد و از ایمنی بین المللی هم برخوردار هست?
۲.چرا لبنان سوریه و عراق سپس بی اثر بودن کمک امریکا سراع ایران امدند و برخلاف امریکا این ایران بود که حکومت انها را سرپانگه داشت و داعش ضربه جدی وارد کرد
۳.چرا با وجود ادوات پیشرفته غربی در کشورهای عربی و کینه شدید انها از ایران (به اسناد ویلیکس رجوع شود) و سپس حادثه منا چرا با یک جمله رهبری شاه سعودی پیام عذرخواهی فرستاد و با وجود دخالت علنی ایران در یمن و سوریه و عراق اما جرات برخورد فیزیکی ندارد?
۴.چگونه پاکستان همپیمان حجاز میلیارد دلاری از حجاز تغذیه شد تا در یمن بجنگد اما با سفر چند ساعته ایران از دخالت علنی متصرف شد(با گواه منابع آمریکایی ایران نه پول نه تجهیزات و و نه کالای نفای و گازی پیشنهاد نکرده هست)
۵.چهه کسی روسیه مجاب به حضور در سوریه کرد و بنا به سخن اسلام ظالمین با ظالمین مشغول شدند و خواهند شد
۶.اگر همین تنش ترکیه و روسیه در اینده یکساله موجب جنگ جهانی اما به صورت پراکنده شود(اخرین نظریات محققین نظامی امریکا) و با فراخوان دخالت اتمی کره شمالی(دیروز خبرش فراخوان شد سرچ کنید) به نفع روسیه آیا امکان کشتار و هزینه بالا برای تمام بلوک شرق و غرب نخواهد بود?
۷.آیا با فراست ایران نمیتوان اینچنین دشمنان را به جان هم انداحت?
8.چقدر اطلاعات تاریختان ایراد دارد مگر نمیدانید پایگاه هسته ای را المان برای ایران پایه گذاری کرد !!!! نه امریکا !!!! ای ناآگاه اگر امریکا انقدر خیر ایران بود محمد پهلوی(ما میگوییم خائن شما بگویید فقید) از آلمان تکنولوژی قدیمیتر را گرانتر نمیخرید
۹.وا عجبا که نمیدانید تامکت های ایرانی دو برابر قیمت یعنی هر فروند حدود هشتاد میلیون دلار خریداری شد !!!!! دو برابر قیمت میشود خیری امریکا برای ایران
۱۰- جمله امام خمینی که میگپید امریکا و انگلیس دشمن هستند و شوروی از اون دو بدتر هست را نشنیدا ای? نمیدانی درست یا غلط اما مکتوب و کهن در منابع شیعه و سنی امده هست که از سه جنگ بزرگ اخرالوقت بین سپاهیان مهدی عج با رومیان و با سرخ ها(روسیه و منطقه قفقاز) و سفیانی(تکفیری ها امثال داعش) اولین نبرد بزرگ با سپاه سرخ ها که احتمال قوی روسیه امروزی میشود خواهد بود?
۱۱.همراهی ایران با سوریه و روسیه راهبردیست نه دینی و فرهنگی و عقیدتی.اگر مدارایی هست برای رسیدن به اهداف معنوی(نبرداخرالوقت) هست نه اهداف مادی و سیاسی
۱۲.بزرگترین اثبات حقانیت اصل نظام و رهبری ( نه دولت و فاسدان و ..) اینکه اگر بدنبال اسایش دنیا و حکومتداری بودند گاوبندی با امریکا بسیار بهتر و آسانتر بود و اینچنین در برابر کل دنیا ایستادن را هیچ توجیه مادی و دنیوی ندارد مگر دلیل قلبی و معنوی
۱۳.گر نمیدانی بدان از روز اول حکومت بنابر رساندن پرچم به منجی بنانهاده شده هست نه احکام دنیوی و ...

و اگر فساد و دزدی بسیاری از حکومتی ها آزارت داده هست ما را هم آزار داده و ما تشنه تر به خونشان هستیم تا تو و بارها در سخنان رهبر هم بیان شده اما کو گوش شنوا
۱۴.تمام حوادث اخیر جهان را از چند ماه من مکتوب پیشبینی کرده و منتشر کرده ام و خیلیها هم همان موقع زودتر از من میدانستند چون معتقد بودیم اخرالوقت هست و احادیث موجود روند را تشریح کرده و اگر همچنان خدا بخواهد و ظهور در چند سال نزدیک باشد جنگ جهانی خارج از جنگهای منطقه ای مسلمین پیش میاید که غرب و شرق جدا از مسلمین تا دو سوم خود را نابود مینمايند و مسلمین به جز ایران همدیگه را داخلی میکشند(مانند سوریه عراق و تا چندماه دیگر حجاز) و در ایران فتنه داخلی خواهد بود که نظام از شر دشمنان رهبری و همین فاسدان و دزد ها خلاص میشود
۱۵.در صورت رویداد بالا سپس گذشت از ظهور جبهه مسلمین واحد میشود و تمام ادوات نظامی کشورهای اسلامی و تنی چند غیر اسلامی در یک جبهه خواهند بود و نبرد اول با روسیه و نبرد دوم سفیانی(داعش و امثالهم ولی بسیار قوی تر) و نبرد سوم غرب فتح خواهد شد
۱۶.حتی در احادیث قدرت بیشتر ادوات رومیان(غرب) هم اشاره شده هست
۱۷.اگر تاریخ شناس بودی طبس را جواب میدادی و ایه را مسخره نمیکردی اگر ایه قران نمود عینی طبس نبود پس طبس چه بود و چه شد و چرا شد?
۱۸.شاید اکنون بخندی اما احادیث بخاطر بسپار اگر روزی پیش بینی که عرض شد پیش امد و یاد سخن امروزم افتادی پس بدان دانسته اظهار داشتیم و بر حقیم پس بر سپاه سید علی و مهدی عج اضافه شو چون بسیار نزدیک هست شاید شاید شاید زودتر از دو سال ...الله اعلم
۱۹.اگر اما اگر سخنان ما را در این مدت غلط یافتی هر چه خواهی بکن اما تا قبل اثبات وقوع پیش بینی ها سکوت کن و احتیاط کن اگر محقق شو بیا که منتظریم و اگر نشد و یا دلایل حقانیت نظام و دین و مهدی عج بر تو آشکلر نشد بر ما لعن و توهین و نفرین کن
۲۰.اگر بر حقانیت قران شک داری اسناد اعجاز علمی قراون توسط اعضای متدین که اساتید و علما هستند و اکثرا دارای دکتری تخصصی و مقالات isi میباشند و ...

در حال جمع آوری هست برای مناظره با داوکینز و ...

اما حاضرم اون را تا همین مرحله در اختیارت برنامه دهم

28:

تیتر تاپیک خیلی مضحکه! باید این عنوان تاپیک بود:
10 فروند هواپیمای شفق چند ثانیه دربرابر یک f-22 میتونن مقاومت کنن...
f22مخوف ترین و پیشرفته ترین هواپیمایی هست که در اسمان پرواز کرده و به دست بشر ساخته شده هیچ هواپیمایی در جهان یارای مقاومت در برابر f22 رو نداره در ییک نبرد شبیه سازی شده دو اف 22 ،هشت اف 15 از صفحه رادار محو کرد!
یکی از افسران ارشد فرماندهی رزمی هوایی به نام سرهنگ اسکات اوندرسون می گوید؛ «هیچ کس یارای مقابله با جنگنده F-22 را در هوا ندارد.

اگر چنین فکری هم به ذهن کسی خطور کند، فقط یک بار می تواند اون را اجرا کند...
در ثانی به قول آقای غریبه مگه آمریکا دیوانه شده به ایرانی حمله کنه که سرهمین مرگ بر امریکا فرمودن فقط سالی چند میلیارد گیرش میاد؟!

29:

خيلي خنديدم خود روسها و چيني ها ميگن كه در براير اف ٢٢ پدافند هواييمون حرفي براي فرمودن نداره البته اف ٢٢ قابل شناسايي هست ولي قبل از شناسايي ترتيب رادار رو داده
اما از اينكه بگزريم لااقل ميزاشتي يه ايشاندءو از پرواز شفق ببينيم بعدا مقايسش ميكردي
خخخخخخخخخخخخخ

30:

درود طبق كدوم منبعي نيرايشان هوايي اسراءيل پيروز نشد ؟ دوستم ؟

31:

نیازی به منبع نیست.....

حزب الله و زیرساختهای نظامی اش همچنان پابرجا هست و بیشترین خسارت از حملات هوایی، به زیرساختها و مناطق غیرنظامی بوده .....

ضمن اونکه تا پایان درگیری، حزب الله همچنان به پرتاب موشک به سوی اسرائیل ادامه می داد.....

پس نیروی هوایی اسرائیل، که ادعا میکرد میتواند با بمب های قدرتمند و لیزری، تمام قدرت موشکی حزب الله را نابود کند شکست خورد......


32:

یه افغانی اومده تایپیک زده درمورد مقایسه f22 با شفق! همه هم جوگیر شدن دارند بحث مینمايند!
شفق به صورت ماکت ساخته شده هنوز قابلیت پرواز نداره که دارید مقایسه میکنید! ای بابا!
.......
خود افغانستان انگاری خط تولید B3 زده میاد که اینجا تایپیک هدف دار میزنه! بیل سازی هم ندارن!چه برسه به هواپیما!

33:

شما اصلا نمیدونید جنگ 33 روزه برای چی آغاز شد و هدفش چی بود
اسرائیل قصد نابودی حرب الله رو نداشت که بگیم چون به این هدف نرسید پس شکست خورده
جنگ 33 روزه سر مسئله اسارت 2 سرباز اسرائیلی توسط حرب الله صورت گرفت .از تعداد کشته شده ها و شهدا چی خبری داری ؟

ظاهرا تعریف برنده و بازنده برای من و شما متفاوت هست .


34:

من حدس میزنم یه عده بهایی بی وطن اینجا با این مقایسه های نا متجانس دارند ابرقدرتی ملجا و ماواشونو بعنوان ستون پنجم یاد اوری میکنن .

در واقع این یه جنگ روانیه .

فراموش نمیکنیم که کارکرد سلاح ها قبل از اینکه جنبه فیزیکی داشته باشه برای ابر قدرت های دنیای سلطه جنبه روانی داره
خوب 37 سال هم گذشت .

جنگ نیابتی هم راه انداختن .


کجا را تونستن بگیرن ؟ علیرغم همه لاف زنی ها اونیکه برنده بوده ماییم

35:


سلام


کار کرد سلاح قبل از فیزیکی بودن روانیه ؟

36:

جنگ 33 روزه جنگ یک ارتش منظم با یک گروه شبه پارتیزانی بود و یک جنگ نامتقارن.

جنگ متقارن اصلا معیار آزمایش یک ارتش و قدرتش نیست چون شرایط فرق میکند.هر کشور دیگه ای جای اسراییل بود نتیجه جنگ فرقی نمیکرد و همان میشد یعنی کشته های فراون از حزب الله و منهدم شدن پایگاههاو تسلیحات اونا و پایان جنگ بدون شکست کامل یک طرف.


37:

بعله روانیه .

همون کاری که شما داری انجام میدی .

البته تصورتون اینه که موثره .طبیعیه که یک ایرانی وطن دوست به لوازم الات کشتار و جنایت دشمنش افتخار نمیکنه و خودی را با اب و تاب تحقیر نمیکنه .


شما از قدرت نظامی ایران بزرگ و ارجمند چی میدونی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
قطعا و حتما از نهاد های اطلاعاتی و نظامی امریکا بیشتر نمیدونی .

انها که لنگ پهن کردن .

نزدیک 5 سال هم هست با حداکثر قوا به اضافه تحریم سوئیفت در حال اداره جنگ نیابتی بر علیه ما هستند .
اگر انها به موفقیتی دست پیدا کردن .

شما هم میکنی
در مورد مقایسه این دو هواپیما هم از قدیم فرمودن جنگ را باید توی جنگ یاد گرفت .

دوستانی که تایپیک را میخونن اصلا تصورشون به این نره که حالا مثلا قراره جنگنده شفق مقابل اف 35 برنامه بگیره .


شما خودتون را بزارید به جای فرماندهان نظامی .

این کار اصلا عاقلانه نیست .

حتی با فرض اینکه اصلا جنگنده شفق بهتر هم باشه .

کشوری که نیروهاش تو منطقه مسلطه قطعا توی سه تا سطح پدافندی به تعداد زیاد ادوات داره .

حالا فارغ از اینکه اصلا پایگاه امریکایی توی تیررسه .

و بد تر اینکه گلوی دردانه عزیزش گروه .

یعنی همون رژیم نحس صهیونی .
خوب حالا تصور کنیم این اسکادران اف 35 اصلا بلند شد .

هم توی سطح اول تو وسعت زیادی در تیر رسه
هم تو سطح دوم باز همین داستانه
هم تو ارتفاع خیلی بالا یعنی سطح سه .


نه اینکه حالا تو فضای ایران هم در تیررس باشه .

از اون نقطه ای که بلند میشه .

این تهدید براش متصوره تا لب مرز های کشور .

داخل کشور که دیگه بماند .
حتما عقل و منطق کارشناسای نظامی امریکایی خیلی خیلی بیشتر از اوناییه که حالا با انگیزه های متفاوت حس امریکا پرستی خودشونو اینجا بروز میدن .

که دم به تله نمیدن

38:

نوشته اصلي بوسيله adibdan نمايش نوشته ها
بعله روانیه .

همون کاری که شما داری انجام میدی .

البته تصورتون اینه که موثره .طبیعیه که یک ایرانی وطن دوست به لوازم الات کشتار و جنایت دشمنش افتخار نمیکنه و خودی را با اب و تاب تحقیر نمیکنه .


شما از قدرت نظامی ایران بزرگ و ارجمند چی میدونی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
قطعا و حتما از نهاد های اطلاعاتی و نظامی امریکا بیشتر نمیدونی .

انها که لنگ پهن کردن .

نزدیک 5 سال هم هست با حداکثر قوا به اضافه تحریم سوئیفت در حال اداره جنگ نیابتی بر علیه ما هستند .
اگر انها به موفقیتی دست پیدا کردن .

شما هم میکنی
در مورد مقایسه این دو هواپیما هم از قدیم فرمودن جنگ را باید توی جنگ یاد گرفت .

دوستانی که تایپیک را میخونن اصلا تصورشون به این نره که حالا مثلا قراره جنگنده شفق مقابل اف 35 برنامه بگیره .


شما خودتون را بزارید به جای فرماندهان نظامی .

این کار اصلا عاقلانه نیست .

حتی با فرض اینکه اصلا جنگنده شفق بهتر هم باشه .

کشوری که نیروهاش تو منطقه مسلطه قطعا توی سه تا سطح پدافندی به تعداد زیاد ادوات داره .

حالا فارغ از اینکه اصلا پایگاه امریکایی توی تیررسه .

و بد تر اینکه گلوی دردانه عزیزش گروه .

یعنی همون رژیم نحس صهیونی .
خوب حالا تصور کنیم این اسکادران اف 35 اصلا بلند شد .

هم توی سطح اول تو وسعت زیادی در تیر رسه
هم تو سطح دوم باز همین داستانه
هم تو ارتفاع خیلی بالا یعنی سطح سه .


نه اینکه حالا تو فضای ایران هم در تیررس باشه .

از اون نقطه ای که بلند میشه .

این تهدید براش متصوره تا لب مرز های کشور .

داخل کشور که دیگه بماند .
حتما عقل و منطق کارشناسای نظامی امریکایی خیلی خیلی بیشتر از اوناییه که حالا با انگیزه های متفاوت حس امریکا پرستی خودشونو اینجا بروز میدن .

که دم به تله نمیدن
شما هم خيلي سخت ميگيري
زياد سخت نگير كسي انگيزه رواني نداره دوست من
منم دارم مقايسه ميكنم و خوب اين هم كه جرم نيست
اصلا همه اف ٣٥ ها رو بزنيد
به من ربطي نداره
كه بخوام خودم رو براي ارتش امريكا پر پر كنم
بعد طبق كدوم سندي امريكا و غرب تو سوريه ٥ ساله مشغول جنگ با ايران هستند
تا جايي كه من ميبينم بيشتر امريكا و اروپا بر ضد داعش فعالن كه براي ايران هم خطر محسوب ميشه
درباره محور مقاومت و صدور انقلاب چي فكر ميكنيد ؟

39:

اونی که برنده بوده ماییم برادر بحث نکن !

40:

در نا کار امدی این لوازم های پر طمطراق غربی در مقابل ایمان و اراده مقاومت ملت ها همین بس که رژیم سعودی چندین ماهه که اتفاقا داره از این نوع لوازم ها بر علیه ملت یمن هستفاده میکنه ولی نتونسته کاری از پیش ببره .
این در حالیه که مقاومت امتی یمن در محاصره کامل تسلیحاتیه و تقریبا هیچ نوع سلاح و موشک پدافندی نداره .


41:

مقاومت امتی یمن !
منظورتون حوثی ها هستن که امت یمن در حال مبارزه با اونها هستن ؟
بعد این نیروی ایمان یه کم ضعیفه داداش ظاهرا سپس شکست های پی در پی حوثی ها الان امت جنوبی یمن و دیگر هستان ها دارن بر ضد حوثی اقدام میکنن حوثی هم با شلنگ افتاده به جون دانش آموزای یمنی
خبرش رو داری دیگه ؟

42:

خوب این منابع خبری شما از جنس توهماتتونه خخخخ حوثی ها با شلنگ افتادن دنبال دانش امزان یمنی.

.

بعد حجاز با تجهیزات امریکایی نه ماهه با کمک همکارانش امت بیگناه کوچ بازار را میکشه.

.

ولی هنز حوثی ها و ارتش یمن هستند و بقول شما شلنگ بازی مینمايند .

خخخخخ
در شرایطی که در.

تحریم کامل نظامی و سیاسی و اقتصادی هم هستن .

حجاز چنین گیلاس اماده و خوش خوراکی را با تجهیزات و پشتیبانی امریکا چرا نه ماهه نتونسته بخوره ؟
خوب اینجا معلوم شد من دارم وقتم را با یک ادم تعطیل تلف میکنم .


اره بابا ایهاالناس باور کنید که اهن پاره های خدای این بابا به یه دردی خوردن خخخخخ
.عزیز دل برادر اگر کشور بزرگ و مقتدر من به مرز های یمن دسترسی داشت و سلاح پدافندی مورد لزوم را به اونها میرسوند .

تا حالا ابرویی برای صنایع هوایی خدات نمیموند .
فکر میکنی چرا حجاز داره این جنگ بی حاصل را کش میده ؟ بخاطر اینکه میدونه اگر جنگ متوقف بشه و وضعیت حوثی ها و ارتش وفادار یمن تثبیت بشه و مرز های یمن از محاصره در بیاد .

دیگه به هیچ عنوان نمیتونه کاری بکنه .

هر چند که الانم.

کاری نتونسته بکنه .


43:

خوب البته من موفقم و نظام ما موفق تر .

تعصب شما روی اسباب بازی های شیطان بزرگ و منافع اون این شایبه را ایجاد میکنه که نسبتی با ساوقت اینترنتی.

سنت کام و کاربران حرامزاده ان داری
اونها هستند که تروریست های القاعده و داعشی ها را در مناقشه یمن امت یمن میخوانند

44:


ای بابا !
شما کمی عربیس کار کن بعد برو تو توئیتر و شبکه های خبری یمن و حجاز تا بدونی امت یمن کیا هستن !

45:

تسلط روی زبان های زنده دنیا و دسترسی به اونها برای همچون منی کار ساده ایه .

ولی موضوع اینه که در حال حاضر ملت واقعی یمن که زیر بمباران های.

سعودی تمام زیر ساخت های.

ارتباطیشون از بین رفته و مورد بایکوت خبری هستند دسترسی به فیس بوک و تویتر ندارند .


اونیکه به این لوازم ها دسترسی داره قطعا مورد حمایت نظام ال سعوده و همین اظهار نظر شما خیلی از حقایق را در مورد شما اشکار میکنه

46:

چه حقايقي در باره من اشكار شده كه شما متعجبي ؟ من بيشتر منابع اطلاعاتيم از سايت هاي داخلي ايران هست كنارش ايشانكي پديا رو هم اضافه ميكنم تا تكميل بشم
مثلا يادمه كه پارسال خوندم تو ايسنا و ايلنا وغيره كه حوثي ها با سلاح مشغول تصرف شهر هاي يمن بودن.

بعد رفتن عدن و رءيس جمهور كشورشون رو فراري دادن
خوب همين چنتا جمله براي من كافي بود تا بفهمم كه حوثي ها زياد هم مظلوم نبودن
بعد رفتم تو ايشانكي و در باره تحولات ميدانيه يمن و بافت امتش و دينشون هم تحقيق كردم
در نهايت رسيدم به فكر امروزم
به نظر من يمن يك راه حل بيشتر نداره اونم اينه كه حوثي ها سلاحشون رو زمين بزارن
بقيه امت طرفدار الهادي هم سلاح رو زمين بزارن
بعد داعش رو از كشورشون حذف كنن
بعد با يك سيستم دموكراتيك و دخالتدادن همه گروه ها در قدرت سياسي و از طريق ايجاد احزاب فعال يه انتخابات انجام بدن
تموم شدو و رفت اين راه حلشه
بهت هم توصيه ميكنم ايشانكي پديا رو فراموش نكني.

يه منبع بيطرف و قدرتمند

47:

دوست عزیز شما اصلا میدونید در مورد چی صحبت می کنید؟؟؟؟؟؟
نیروی هوایی اسرائیل در هوا با کسی درگیر نبود که شکست هم بخوره !!! اهدافی رو که بهشون میدادن رو با دقت میزدن و میرفتن پی کارشون اگر اخبار اون وقت رو دنبال می کردید متوجه می شدید چه اهدافی رو می زدند که حتی بعدش جاسوسهایی رو که مختصات اهداف رو میداند رو هم در لبنان گرفتن و اعدام کردن !!!
در زمین یک ارتش منظم با یک نیروی چریکی درگیر بود همان گونه که امروز در سوریه و عراق شاهد هستیم ، ارتش اسد به کمک هزاران نفر نیروی ایرانی + تجهیزات و ...

4 ساله که دارن درجا می زنن و کار به جایی رسید که روسیه اقدام به مداخله ی مستقیم بزنه !!!

اگر به آمار هواگردهای امریکا و ایران نگاهی بیاندازید بوضوح خواهید دید که لفظ دوتا هواپیمارو برای ایران باید بکار برد نه امریکا !!!
ضمن اینکه شما متوجه نیستید که کسی که بخواد با آمریکا درگیر بشه با ناتو درگیر هست و همچنین اعراب حوزه ی خلیج فارس و در کنار اونها پاکستان !!!
در این صورت عاقبت این جنگ چیزی بمراتب بدتر و وحشتناک تر از یمن و ...

خواهد بود که نتیجش چیزی جز نابودی 100% زیر ساختها و حتی زیر نساختهای ایران خواهد بود
ای کاش به دیده ی عقل به مسائل نگاه کنیم و نه به دیده ی توهم

48:

هم میهنی که اهل افغانستان هم هستی سلام
دوست عزیز برادر عزیز آخه این چه تیتر نا مانوس و نا مربوطیه زدید؟
این چه پستیه که هیچ کدوم از مطالبش اصلا به هم ربط نداره که هیچ با هم در تناقض آشکاری هم هست !!!
شما داری جنگنده رهگیرهای رادارگیز و نسل پنجم و مدرن امروزی رو با یک هواپیمای آموزشی مقایسه می کنی که حتی یک پرواز آزمایشی هم نداشته ؟؟؟ و بخاطر عدم همکاری روسیه پروژش خوابیده ؟؟؟
آیا جنگنده F-35 و F-22 Raptor میتوانند در برابر هواپیمای پیشرفته شفق مقاومت نمايند؟
اینم تمام خصوصیاتش !!!

ضمنا اینی که نوشتید قابلیت دید تقریبا 360 درجه یعنی چی ؟ خلبان رو با جغد اشتباه گرفتید حتی یک نگاه جزئی هم به تصاویرش شفق نداختین !!!
امروزه نه شفق و نه صعقه و نه فانتوم نه حتی میگ 29 و تامکت هم یارای مقابله با اف 35 و اف 22 رو ندارند چون نه به رادار مدرن و درست حسابی امروزی مجهزند که بتونه هدف رو ببینه و کسب کنه و نه مهمات دور برد لازم رو دارند و نه حتی یارای مقابله با جنگ الکترونیک امروزی رو !!!
پست هایی این چنینی چیزی جز تزریق افیون بر اذهان نیست.


49:

په نه په نمیتونن

50:


داری جنگنده فایتر بومی کشورم رو مسخره میکنی ؟
مگه ندیدی که اف 5 های امریکا رو ورداشتیم سکان عمودی بهش جوش دادیم و تبدیل به اف 18 کردیمش
؟
ما میتوانیم
ما نهضت مقابله با نفوذ هستیم

51:

[quote=boyka;5184143]خودتان را دست کم نگیرید
ایران از نظر ساخت پهپاد در جهان دوم می باشد!!
یعنی از روسیه چین و ژاپن بالاتریم..بروید جستجو کنید!![/QUOT
شما کجا جستجو کردید که به مقام دوم رسیدید ؟؟؟؟؟؟؟؟
در حقیقت مقام اول ساخت پهپادهای پیشرفته برای امریکاست مقام دوم قطعا اسرائیل هست و در جایگاههای بعدی حتی کشورهای عربی نظیر امارات متحده هم حضور دارند قبل از ایران !!!
پهپادهای ساخت ایران نه تکنولوزی ساخت بالای دارند و نه تکنولوژی هدایت بالایی و همگی به کنترلهای رادیویی محدود هستند چون ایران ماهواره نداره !!! در مواردی هم که از جی پی اس هستفاده می کنه باز هم دچار محدودیت هستند چون اولا براحتی توسط صاحبان جی پی اس قابل رد گیری هستند و ثانیا قابل گمراه کردن چون جی پی اس آمریکاییست و هر وقت ببینه داره علیه خودش هستفاده می شه خاموشش می کنه !!!

لینک زیر رو حتما ببینید
Gallery
این لینک هم مربوط به یکی از تولیدات اخیر این شرکت اماراتیست که حتی کشوری نظیر روسیه هم طالب خرید چند فروند از اون هست !!! یهبون یونایتد 40
YABHON United 40

و این هلی کوپتر کم نظیر
آیا جنگنده F-35 و F-22 Raptor میتوانند در برابر هواپیمای پیشرفته شفق مقاومت نمايند؟


62 out of 100 based on 57 user ratings 832 reviews

@