پدافند دفاع موشکی s-۳۰۰ چیست ؟


پدافند دفاع موشکی s-۳۰۰ چیست ؟پدافند دفاع موشکی s-۳۰۰ چیست ؟

S-۳۰۰ سامانه‌ی موشکی زمین به هوای میان بردی است که توانایی عملیات در تمام ارتفاع‌ها و شرایط را دارد.
به گزارش گروه وبگردي باشگاه خبرنگاران به نقل از زوميت در اواخر دهه‌ی 70 میلادی و در میانه‌ی جنگ سرد ارتش اتحادیه‌ی جماهیر شوروی برای حفاظت از ساختمان‌های حساس خود سامانه‌ی پدافند موشکی را طراحی کرد که بعدها S-300 نام گرفت. آن‌ها به مرور قابلیت‌های این سیستم را توسعه دادند تا به امروز که گفته می‌شود بجز هواپیماهای فوق رادار گریز F22 و B2 هواپیمای دیگری نمی‌تواند از تیررس این پدافند در امان بماند.
پدافند دفاع موشکی  s-۳۰۰  چیست ؟
S-300 سامانه‌ی موشکی زمین به هوای میان بردی است که توانایی عملیات در تمام ارتفاع‌ها و شرایط را دارد. این پدافند از ابتدا برای رهگیری هواپیما و موشک‌های کروز ساخته شده بودکه بعدها توانایی رهگیری موشک‌های بالستیک نیز به آن افزوده شد. ردیاب راداری S-300 قابلیت رهگیری حداکثر 100 هدف را داشته و سیستم آتش آن می‌تواند با 12، 24 و 36 هدف درگیر شود که آن را به یکی از مرگبارترین سیستم‌های ضدهوایی حال حاضر جهان مبدل می‌سازد. نقطه‌ی قوت دیگر این سامانه عدم نیاز به عملیات نگهداری خاص برای موشک‌ها و ذخیره شدن آن‌ها مانند مهمات عادی است، علاوه بر آنکه S-300 ظرف مدت فقط 5 دقیقه می‌تواند آماده‌ی شلیک شود.

پدافند دفاع موشکی  s-۳۰۰  چیست ؟

تولید گسترده‌ی این سیستم در سال 1975 آغاز شد اما خانواده‌ی ضد بالستیک V+ در سال 1987 تولید شدند. تاکنون سیستم راداری و برد این پدافند چندین بار بهبود یافته و به روز رسانی شده است. رقیب غربی S-300 پدافند آمریکایی MIM 104 پاتریوت است. در مواقع لزوم می‌توان از S-300 به عنوان یک سیستم تهاجمی نیز استفاده کرد. موشک‌های نیمه متحرک از خانواده‌ی V این سیستم با سوار شدن بر روی وسایل نقلیه زرهی و استفاده از قابلیت shoot & scoot می‌توانند اهداف را هدف برنامه داده و سپس محل خود را تغییر دهند، چین به خوبی از این قابلیت برای تهدید تایوان استفاده می‌کند. از سال 2006 ارتش روسیه نمونه‌ی پیشرفته‌تری از این سامانه به نام S-400 تریموف یا طبق نامگذاری ناتوSA-21 را به خدمت گرفته که بردی تا 400 کیلومتر را دارد.خانواده‌ی S-300


پدافند دفاع موشکی  s-۳۰۰  چیست ؟


برد این موشک از 5 تا 47 کیلومتر بوده و قابلیت حمل کلاهک 133 کیلوگرمی را دارد.


S-300 F


این موشک سوخت جامد برای نیروهای دریایی توسعه یافته است. سرعت آن 6120 کیلومتر در ساعت بوده و از 7 تا 90 کیلومتر برد دارد و همچنان می‌تواند کلاهکی 133 کیلوگرمی را حمل کند.


S-300 FM


این سیستم پیشرفته‌ شده‌ی نوع قبلی است که سرعت آن تا 10 هزار کیلومتر در ساعت افزایش یافته و می‌تواند به کلاهکی 150 کیلوگرمی مسلح شود.


S-300 PMU


این موشک بسیار شبیه به مدل FM است. مدل جدیدتر آنکه در سال 1997 ساخته شد MU-2 نام دارد که برد آن تا 195 کیلومتر و توانایی حمل بار آن به 180 کیلوگرم می‌رسد.


S-300 V

این سیستم موشکی نیمه متحرک و ضد بالستیک بر روی خودرو نصب می‌شود و راداری قدرتمند برای درگیری با موشک‌های بالستیک بر روی خودرو‌ی این موشک نصب شده است.
انتهاي پيام/اساتید و طلاب حوزه‌ی علمیه‌ خواستار برگزاری رزمایش محدود موشکی شدند

1:

من نمیدونم تو کشوری که میگن صاحب وقتیه و زیر سایه صاحب وقتیم و ایشان خودشون محافظ ما هستن این تجهیزات به چه درد میخوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!! !!!!!!!!!!!!!! یعنی ایمان به حرفمون نداریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یا نه همش ظاهر سازیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟


سایت اسرائیلی: ایران از چین 150 هواپیمای جنگی می خرد

2:


همین روسیه در این موقعیت حساس تحویل s300 به ایران را تایید کرد

کمک امام وقت (عج) هست

امام وقت (عج) که نمیاد گنبد آهنین دور ایران بکشه

یا خودتو به کم فهمی زدی که مثلن ضد اعتقادات باشی

یا واقعن ضد اعتقاد دینی هستی


آیا ایران 400 فروند جنگنده می‌خرد؟ + تصاویر

3:

بی زحمت مثل اینکه تا 3 ماه دیگه که مذاکرات تکلیفش معلوم میشه روسیه این سیستم رو به ایرن نمیده !
خبر نداشتید ؟


سه دختر روس از تشکیلات "داعش" کلاهبرداری کردند

4:

روسا s500 دارند اینو تو صورت ما پرت کرده اند
منتم گذاشتند !

یادش بخیر روزی ما تام کت داشتیم در این مملکت


هند موشک‌ دوربرد آزمایش می‌کند

5:

هیچوقت روسیه نمیزاره مذاکرات مثبت بشه دشمن اصلیه ایران روسیه ست .


چین سلاح فراصوتی آزمایش کرد/سبقت پکن از واشنگتن در زمینه جنگ افزارهای فرا صوتی
روزانه هزاران نفر به عنوان فرار مغزها رو داریم به جای ساماندهی شغل و مسکن برای جوونها پول بیت المال صرف اختلاسهای میلیاردی و تجهیزات نظامی میشه .مهاجرین از کشورهای همسایه باعث فساد در کشور شدن فقر بیداد میکنه ولی اقسوس ...


بروز رسانی بمب های بشکه ای بشار اسد سری جدید
هیچکس از کشوری که امنیت داشته باشه بدش نمیاد ولی حکومت داری با امت داری فرق میکنه .


داعش شهر قرتین سوریه را تصرف کرد.


62 out of 100 based on 37 user ratings 1162 reviews

@