نفر دوم داعش کشته شد


نفر دوم داعش کشته شدنفر دوم داعش کشته شد
- کاخ سفید آمریکا روز جمعه ۳۰ مرداد از مرگ نفر دوم گروه داعش در حمله هوایی جنگنده‌های آمریکایی به شمال عراق خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، شورای امنیت ملی آمریکا اعلام کرد «احمد الحیالی» معاون ابوبکر البغدادی رهبر گروه داعش که «حاج معتز» لقب گرفته، در حمله هوایی جنگنده‌های آمریکایی کشته شده است.

بنا بر این گزارش، جنگنده‌های آمریکایی خودرویی را هدف برنامه گرفتند که الحیالی را به همراه یکی دیگر از رهبران گروه داعش، حمل می‌کرد.

شورای امنیت ملی آمریکا توضیح داده است که الحیالی یکی از هماهنگ کنندگان اصلی نقل و انقال اسلحه، مواد منفجره، خودروهای زرهی و نیرو، میان عراق و سوریه بود.

در این گزارش به تاریخ حمله هوایی جنگنده‌های آمریکا که منجر به کشته شدن معاون البغدادی شد، اشاره‌ای نشده است. اما شبکه خبری سی ان ان گزارش داده است که بنا بر گزارش‌های اطلاعاتی، حمله منجر به کشته شدن الحیالی، سه شنبه گذشته (۲۷ مرداد) صورت گرفته است.

نِد پرایس، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در این باره گفت: «کشته شدن الحیالی بر روی عملیات گروه داعش تاثیر خواهد گذاشت چرا که نفوذ او شامل مسائل مالی، اطلاع رسانی، عملیات و فعالیت‌های لجستیکی در این گروه می‌شود.»

کاخ سفید تاکید می‌کند که الحیالی «عالی رتبه ترین معاون» ابو بکر البغدادی رهبر داعش است که «طی دو سال گذشته در عملیات این گروه به ویژه در حمله تابستان سال گذشته که به تصرف موصل انجامید نقشی اصلی ایفا کرده است.»

احمد الحیالی که «ابو مسلم الترکمانی» نیز نامیده می‌شود، در بخش تلعفر واقع در غرب موصل به دنیا آمده است. او از افسران سابق در گارد ریاست جمهوری عراق در دوره صدام حسین است که در آستانه ارتقا به رتبه سرهنگ بود. اما حمله ائتلاف بین‌الملل به رهبری آمریکا به عراق و سرنگونی نظام صدام حسین، مانع از رسیدن او به این سمت شد.

نزدیکان الحیالی می‌گویند که او از وفاداران به صدام حسین بود و از اطلاعات و تجربه گسترده نظامی برخوردار بود.

پس از سرنگونی نظام پیشین عراق، الحیالی توسط نیروهای آمریکایی بازدشت و به زندان مشهور «بوکا» انتقال یافت. او مدت زمان زیادی را در این زندان سپری کرد و در دوره نخست وزیری نوری مالکی آزاد شد.

در ماه‌های اخیر پس از انتشار گزارش‌های تایید نشده از زخمی شدن البغدادی، گفته می‌شد که الحیالی، مدیریت گروه حکومت اسلامی را در دست گرفته استכפיר بچه شیر اسرائیلی بازنشسته شد+عکس

1:

یکی از هستراتژیک های فوق العاده نظامی آمریکا !

بسیار عـــالــی


IAI Eitan امپراطوری اسرائیل در آسمان

2:

نباید زودهمه چیز راپذیرفت
یک مدت میفرمودند البغدادی هم کشتند


آیا سپاه پاسدران و ارتش ایران زیر نظر نیروهای دفاعی اسرائیل هستند؟

3:

درود بر امریکا.امید امت منطقه به امریکا و ایرانه.
خداوند به هر دو تاشون توفیق بده


قدرتمند ترین و پیچیده ترین زیر دریایی

4:

واقعا درود بر امریکا یه عده کج فهم و نادان میگن امریکا نتونست با داعش در نبرد موفق باشه یکی نیست بهشون بگه اقا امریکا هستراژدیش اینه نفرات بالارتبه داعش رو هدف میگیره و از بین میبره در نتیجه داعش دچار اختلاف میشه و این بهترین پیروزیه تو این مدت حمله امریکا به داعش نزدیک 10 هزار نفر از این موجودات خبیس رو کشتن اگر نبود تا به حال کردستان در دست داعش بود موفقیت های زمینی عراق هم مدیون تصاویر ماهواره ای امریکاست


ترسناک ترین بمب افکن جهان را مشاهده کنید+تصاویر

5:

امریکا هیچ وقت کشتن ابوبکر البعدادی رو تایید نکرد و همش میفرمود به شدت زخمی شده و بعدها هم تایید شد که فلج شده این رسانه های و مسئولان عراقی بودن که این اخبار رو میفرمودن و که هدفشون هم فشار روحی به جنکجویان داعشی بود که نفهم تشریف دارن فعلا امریکا با ارتش عراق پیشروی هاشون رو کند کرد تو عراق اما در سوریه داعش همچنان در حال پیشروی هست


50 out of 100 based on 45 user ratings 820 reviews

@