سکوت اتحادیه ی اروپا در خصوص قتل عام کردها توسط ترکیه در قبال کنترل پناه جویان


سکوت اتحادیه ی اروپا در خصوص قتل عام کردها توسط ترکیه در قبال کنترل پناه جویانسکوت اتحادیه ی اروپا در خصوص قتل عام کردها توسط ترکیه در قبال کنترل پناه جویان
در دیاربکر کودکان در خانه هایشان حبس شده اند و دارند از گرسنگی می میرند، اما هیچ صدای انتقادی از اروپا به گوش نمی رسد، چون اتحادیۀ اروپا می خواهد به هر قیمتی شده از هجوم آوارگان به سوی اروپا جلوگیری کند.

سکوت اتحادیه ی اروپا در خصوص قتل عام کردها توسط ترکیه در قبال کنترل پناه جویان

به گزارش اسپوتنیک، کلودیا روث سیاستمدار حزب سبز آلمان و نایب رئیس پارلمان آلمان فدرال به روزنامۀ Die Welt گفت اروپا خود را بیش از حد به رئیس جمهور ترکیه وابسته کرده است، کسی که سخت گیری ها و بد رفتاری هایش نسبت به احزاب اپوزیسیون و اقلیت کرد این کشور می تواند عواقب خطرناکی برای اروپا داشته باشد.
روث گفت اتحادیۀ اروپا در ماه نوامبر برای مقابله با بحران پناه جویان توافق به شدت حیرت آوری با ترکیه کرد در حالی که یونان بدون کمک اتحادیه در آستانۀ فروپاشی است.
وی تصریح کرد: «من به شدت نگران یونان هستم. ماه ها است که شرکای اروپایی این کشور آن را در میانۀ توفان رها کرده اند.»
این سیاستمدار آلمانی به این نکته اشاره کرد که اگر چه اتحادیۀ اروپا در حمایت از یونان با خساست عمل کرده است، اما برای معامله با ترکیه برای جلوگیری از ورود پناه جویان به اروپا با هر قیمتی مشتاق است.
روث گفت اگر چه ترکیه آوارگان بسیار زیادی را از سوریه و عراق پذیرفته است، اما شرایط اغلب اردوگاه های آوراگان به هیچ وجه قابل قبول نیست. وی توافق با ترکیه را که براساس آن آنکارا علاوه بر امتیازات سیاسی، 3 میلیارد یورو کمک مالی دریافت کرد، حیرت انگیز خواند.
وی افزود: «اتحادیۀ اروپا خود را به شدت به رئیس جمهور رجب طیب اردوغان وابسته کرده است. اگر سیاست خارجی از منافع و علایق سیاسی داخلی سرچشمه می گیرد، پس ما حقوق بشر و حاکمیت قانون را زیر پا گذاشته ایم. چون اتحادیۀ اروپا می خواهد به هر قیمتی شده از هجوم آوارگان از ترکیه به سوی اروپا جلوگیری کند، دیگر به هیچ وجه نگران حاکمیت قانون در ترکیه نیست. در واقع اینک اتحادیۀ اروپا باج سبیل می دهد. اردوغان فشار حکومت را بر اپوزیسیون و اقلیت ها به شدت افزایش داده و جنگ ظالمانه ای علیه کرد های این کشور آغاز کرده است. در دیاربکر صدها تن از جمله کودکان در خانه هایشان حبس شده اند و دارند از گرسنگی می میرند. با این حال هیچ صدای انتقادی از اروپا به گوش نمی رسد.»ماجرای اف 14 ایران و تدبیر رهبری!

1:

از نظر دوستان پان ترک جنایات ترکیه جنایت نیست
ولی جنایات اسد جنایته


تولید جلیقه ضدگلوله از تار عنکبوت!

2:

جنایت جنایته دیگه
ترکیه فاشیست ترین کشور دنیاست.
ولی این فاشیست بودن ره به جایی نمی بره...


جایگاه f-15e استریک ایگل در بین رقیبان
مثلا چیکار میکنه؟ فوقش 2000-3000 زن و کودک توسط پان ترکها قتل عام بشن، که چی بشه؟؟؟

البته این در مقابل نسل کشی ارامنه و تشکیل داعش تو سوریه هیچی نیستش.


از بین سه تحلیل موجود درباره کودتای ترکیه، کدام یک را بیشتر قبول دارید؟


قدرت نمایی پهپاد سپاه در جولان اشغالی | ناتوانی اسرائیل در هدف قرار دادن پهپاد

3:

ترکیه لحظه به لحظه داره از دموکراسی فاصله میگیره .
جدیدا هم یکی از پرتیراژ ترین روزنامه های ترکیه ای به خاطر مثلا انتقاد از اردوغان پلمپ شده !!!


ابر تانک ام۱ ابرامز

4:

به امید روزی تمام سرزمینهای ایران به مام میهنشان برگردند .

تالش ها و کردها در نژاد پرست ترین کشورهای ممکن زندگی میکنن و ما امت ایران نباید همنژادان تاشی و کورد رو فراموش کنیم.

نفت جمهوری آذربایگان اکثر در مناطق ساحلی تالش تامین میشه ولی دریغ از کوچکترین دموکراسی.


ابر ناو هواپیمابر کلاس نیمیتز
تالشها حق هستفاده از نامهای ایرانی برای فرزندانشان ندارند حتی اخیرا به تالشهای شیعه اجازه سوگواری برای حضرت زهرا رو هم در این کشور نمیدن !!


مصاحبه مهم با سرهنگ رجبیان در خصوص ضربه به تیم های دمکرات

5:

ترکیه هرگز و هیچ جای تاریخ کشور دموکراتی نبوده و نیست و اینجور که داره پیش میره، در آینده هم هرگز نخواهد بود!
بسته شدن روزنامه ی وقت(درست فرموده باشم) با انتقاد کشورهای زیادی همراه بود! امت ترکیه عقل داشته باشن باید بفهمن که اینار دیکتاتوری و خفقان فقط واسه کردها و ارامنه و علوی ها نیست.
خفقان ایندفعه به شکل شدیدی سراغ خود ترکها اومده،
و این وحشتناکه...


6:

تصویری از شهرهای کرد نشین ترکیه!!
کدوم کشوری با شهرهای خودش اینجوری رفتار می کنه؟!!؟؟؟سکوت اتحادیه ی اروپا در خصوص قتل عام کردها توسط ترکیه در قبال کنترل پناه جویان

7:

سکوت اتحادیه ی اروپا در خصوص قتل عام کردها توسط ترکیه در قبال کنترل پناه جویان

8:

چند ماه پیش نزدیک به 1300 هستاد دانشگاه در خارج و داخل ترکیه خواهان توقف خشونت ترکیه و توقف قتل عام کردها شدن، ولی دولت ترکیه بیشتر این اساتید رو روانه ی زندان کرد!

به نقل پایگاه اطلاع رسانی خبر و تفسیر برون مرزی به نقل از پرس تی وی، یک سخنگوی امور خارجی اتحادیه اروپا روز شنبه در بیانیه ای، بازداشت شماری از اساتید دانشگاه ها از سوی دولت ترکیه را اقدامی نگران نماينده توصیف کرد.


بیانیه انتقاد آمیز اتحادیه اروپا یک روز پس از اون صادر شد که در پی آغاز پیگرد قانونی بیش از هزار و 128 تن از اساتید دانشگاه های ترکیه معترض به ادامه درگیری ها در مناطق کردنشین این کشور، 12 تن از دانشگاهیان شهر کوجالی ترکیه توسط نیروهای امنیتی دستگیر شدند.

در بیانیه سخنگوی اتحادیه اروپا با اشاره به فراخوان دادستانی هستان کوجالی مبنی بر ادامه عملیات پلیس برای دستگیری سایر متهمان، از این اقدام ترکیه به شدت ابراز نگرانی شده هست.

در پی تشدید عملیات ارتش ترکیه در هستان های کردنشین این کشور، گروهی از اساتید دانشگاه ها و روشنفکران 89 دانشگاه خارجی و داخلی از جمله "نوام چامسکی"، "دیوید هاروی" و "امانوئل والرستین"، با امضا طوماری خواستار توقف حملات ارتش ترکیه شدند.


9:

کوردها یا اطاعت می نمايند یا کشته خواهند شد.68 out of 100 based on 23 user ratings 748 reviews

@