تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستان


تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستانتشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستان
زمان انتشار خبر: پنج شنبه ۳ تیر ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۳


تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستان

تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستان
فرمانده نیروی زمینی ارتش از فوت ۱۳ سرباز در حادثه سقوط اتوبوس سربازان به دره خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، امیر سرتیپ احمد رضا پوردستان در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با تشریح آخرین وضع جانباختگان و مصدومان این حادثه، این مصیبت جان کاه را به پیشگاه فرماندهی معظم کل قوا و خانواده های داغدار این عزیزان صمیمانه تسلیت و تعزیت گفت.
فرمانده نزاجا افزود: آمار فوتی های سربازان نیروی زمینی در این حادثه 13 نفر است و حدود 32 نفر نیز مجروح شدند که این تعداد مربوط به اتوبوسی است که به شیراز می رفت.
وی گفت: در این اتوبوس در مجموع 19 نفر کشته شدند که 13 نفر آنها سرباز بودند و شش نفر دیگر هم راننده یا کمک راننده و نفرات غیر مجازی بودند که راننده آنان را سوار کرده بود.
سرتیپ پوردستان افزود: در این اتوبوس تقریبا 95 درصد سرنشینان آن مجروح شدند و یا فوت کردند.
وی گفت: بر اساس آخرین آمار اخذ شده، ‌به حمد الله عمده نفراتی که مجروح بودند، ‌از بیمارستان ترخیص شدند و 10 نفر هم هنوز بستری هستند که کار مداوا آنها ادامه دارد.
سرتیپ پوردستان با بیان اینکه کمک هزینه ای برای خانواده های مصدومان و جانباختگان پیش بینی شده است افزود: اقدامات بیمه ای هم برای سربازانی که مجروح شده یا فوت کرده اند پیش بینی شده است.
وی گفت: همچنین اقامه دعوا هم در مرجع قضایی بر علیه تعاونی میهن تور که اتوبوس حادثه دیده متعلق به آن است مطرح شده است تا بتوانیم مطالبات و حق سربازان مجروح و حادثه دیده و سربازانی را که فوت کرده اند و همچنین خانواده های آنها را استیفاء کنیم .
فرمانده نزاجا با اشاره به موضوع آموزش سربازان در این نیرو افزود: نیروی زمینی ارتش، هفت مرکز آموزش دارد که و در حدود 7 تا 15 هزار سرباز را هر دو ماه تحویل می گیریم.
سرتیپ پوردستان گفت: این سربازان ابتدا با کمک 300 تا 350 دستگاه اتوبوس و توسط اداره وظیفه ناجا به ما تحویل داده می شوند.
وی با اشاره به اینکه سربازان دو ماه آموزش سخت و فشرده رزم مقدماتی را طی می کنند افزود: ما مجاز نیستیم که برای جابجایی بین شهری سربازان از اتوبوس های نظامی استفاده کنیم به همین علت با پایانه ها قراردادهایی داریم تا سربازان را جابجا کنیم .
سرتیپ پوردستان گفت: در مرکز آموزش 05 هم همین اتفاق افتاد یعنی سربازان که دوره آموزشی را انجام دادند، طی قراردادی که مرکز آموزشی 05 شهید گنجویی نیروی زمینی در کرمان با پایانه مسافربری داشت حدود 40 تا 50 دستگاه اتوبوس در این مرکز حاضر شد.
وی افزود: این سربازان دوره آموزشی خود را تمام کرده بودند و برای مرخصی 12 روزه اعزام می شدند تا پس از پایان مرخصی، خودشان را به یگان هایی که ما در امریه مشخص کرده بودیم معرفی کنند.
سرتیپ پوردستان گفت: دو دستگاه اتوبوس از این اتوبوس ها یکی به مقصد اهواز و دیگری به مقصد شیراز در حال حرکت بود.
وی افزود: قرارداد ما با تعاونی شماره چهار، شرکت میهن تور بود؛ افسران ترابری ما، اتوبوس ها را به لحاظ معاینه فنی و همچنین به لحاظ دفترچه راننده چک و کنترل و صحت و سلامت آنها را تایید می کنند.
فرمانده نزاجا گفت: سربازان مطابق استاندارد و به تعداد صندلی ها سوار می شوند و جیره بین راهی هم به آنان داده می شود.
وی افزود: اتوبوس نخست که عازم شهرستان اهواز بود در نزدیکی سروستان، به علت آنکه راننده نمی تواند وسیله نقلیه را کنترل کند به بغل می خوابد و تعدادی از سربازان مجروح می شوند .
سرتیپ پوردستان گفت: به حمدالله پس از چند ساعت استراحت در بیمارستان ، ما سربازان را به مرکز پیاده شیراز آوردیم و لباس نو به آنان دادیم و مجدد اتوبوس گرفتیم و همه آنها را بدون آنکه بستری داشته باشند به سمت خوزستان حرکت دادیم .
وی افزود: در اتوبوس دوم که به سمت شیراز حرکت می کرد و عمدتا سربازان استان فارس از شهرهایی مانند مرودشت ،کازرون و قیرکارزین و نقاط دیگر بودند، متاسفانه راننده پس از پلیس راه سیرجان مرتکب تخلف می شود و تعدادی نفرات غیر مجاز که عمدتا افاغنه بودند در موقعی که سربازان خواب بودند، سوار خودرو می کند و حتی در قسمت بار خودرو نیز آنها را جای می دهد.
سرتیپ پوردستان با اشاره به اینکه این اتوبوس یکسری اجناس را قاچاقی حمل می کرد گفت: به گفته پلیس راه به علت سرعت غیر مجاز و تسلط نداشتن به رانندگی، راننده در گردنه «لای زر» نمی تواند اتوبوس را کنترل کند و خودرو به داخل دره سقوط می کند .
وی افزود: حدود اذان صبح دیروز بود که این حادثه به ما اطلاع داده شد و بلافاصله تیم هایی را اعزام کردیم؛ فرمانده ارشد استان فارس و تیم های قضایی، بازرسی و پزشکی و ‌جانشین قرارگاه کرمان به محل حادثه اعزام شدند و درخواست کردیم جلسه شورای تامین استان و شهرستان تشکیل شود.
سرتیپ پوردستان گفت: تعدادی از سربازان متاسفانه در صحنه حادثه به رحمت ایزدی رفتند که اجساد مطهر‌ آنان به سردخانه منتقل شد و مجروحان نیز به بیمارستان های استهبان ، ‌نیریز و دو بیمارستان در شیراز منتقل شدند.
وی با اشاره به اینکه معاون اجرایی نیروی زمینی ارتش را روز گذشته به شیراز اعزام کردیم افزود: خود بنده نیز امروز عازم هستم تا از نزدیک در جریان امداد رسانی به حادثه دیدگان برنامه گیرم.تهیه لایحه مجوز قانونی حمله به ایران در سنای آمریکا

1:

وقت انتشار خبر: پنج شنبه ۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۷


تسلیت رییس جمهور در پی درگذشت تعدادی از سربازان در سانحه جاده ای

تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستان
رییس جمهوری در پیامی تصریح کرد: ضروری هست همه دستگاههای دولتی مرتبط و به ویژه وزارتخانه‌های بهداشت و دفاع امکانات خود را برای رسیدگی به وضعیت حادثه دیدگان و کاهش آلام خانواده های این عزیزان به کار گیرند.


زنان مصنوعی در اختیار تروریست ها !


به نقل پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رییس جمهوری درگذشت تعدادی از سربازان در سانحه جاده ای را تسلیت فرمود/ دستور به وزارتخانه های بهداشت و دفاع برای رسیدگی به وضعیت حادثه دیدگان و کاهش آلام خانواده های این عزیزانبه نقل حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، متن پیام حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی به این شرح هست:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

بار دیگر سانحه‌ای غم انگیز در جاده‌های کشور رخ داد و همه ما را در سوگ تعدادی از سربازان عزیوقت عزادار کرد.

خسارت بزرگ فقدان این جوانان پاک‌نهاد و فرزندان غیور ملت که پوشش پاسداری از میهن پوشیده و سپس دوران آموزشی و در آستانه لیالی مبارک قدر عازم دیدار خانواده خود بودند؛ بار دیگر ضرورت توجه به ایمنی حوزه حمل و نقل را به عنوان اولویتی ملی خاطر نشان ساخت.

ضروری هست همه دستگاههای دولتی مرتبط و بویژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین وزارت دفاع امکانات خود را برای رسیدگی به وضعیت حادثه دیدگان و کاهش آلام خانواده های این عزیزان به کار گیرند.

اینجانب ضمن تسلیت به ملت شریف ایران، خانواده‌های داغدیده، نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی ایران؛ برای اون سربازان به حق پیوسته، علو درجات و رحمت واسعه الهی، برای مصدومان حادثه، شفای عاجل و برای عموم باوقتدگان استقامت و سلامتی مسالت می‌دارم.

حسن روحانی

رییس جمهوری اسلامی ایران


آمریکا ، سیاست دست چدنی ( و دستکش مخملی )

2:

مصدومان تصادف اتوبوس سربازان


این حادثه در ساعت ۱:۲۰ بامداد چهارشنبه در محور سیرجان - نی‌ریز رخ داده و در پی اون یک دستگاه اتوبوس از مسیر خود خارج و به دره سقوط کرد.این اتوبوس شخصی اما در اختیار پادگان «۰۵» ارتش در کرمان بوده و سرنشینان اون نیز همگی سربازانی بودند که از این پادگان به مقصد اهواز در حال حرکت بودند .


لو رفتن برنامه ای خطرناکتر از پریسم
شمار قربانیان حادثه ١٩ تن فراخوان شده هست .


ابعاد جنگ نرم علیه ایران
از میان مصدمان اعزامی به شیراز، ۱۷ تن مرخص شده‌اند اما حال ۱۳ تن دیگر وخیم هست.


خروج نیروهای نظامی ایران از صحنه اقتصاد


کد خبر: ۶۰۰۱۵۸

تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۶ 23 June 2016تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستانتشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستانتشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستانتشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستان تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستان تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستان


تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستان تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستان تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستان تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستان تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستان تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستان


وقتی آمریکا از قاتل کودکان دفاع میکند.

3:

آخرین وضعیت مصدومان حادثه «نی ریز»


تعداد جان‌باختگان در محل حادثه را 16 نفر بود که 3 نفر دیگر نیز در حین انتقال به بیمارستان جان خود را از دست دادند و وضعیت سایر مصدومان که 56 نفر از اونها به بیمارستان شهید رجایی شیراز منتقل شده بودند، رو به بهبودی هست و حدود نیمی از اونها ترخیص شده‌اند اما حال 5 نفر از این مصدومان مناسب نیست.


آتش زدن زنده زنده مسلمانان در میانمار


کد خبر: ۶۰۰۲۵۱

تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۱ 24 June 2016قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت که به همراه تیمی از معاونت درمان وزارت بهداشت برای بررسی وضعیت مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس به شیراز سفر کرده هست، توضیحاتی در مورد این حادثه و نیز اقدامات صورت گرفته اورژانس 115 و بیمارستان‌های شهرستان‌های هستان فارس ارائه کرد.

دکتر ایرج حریرچی اظهار کرد: ساعت 1:20 و 2:17 بامداد چهارشنبه سانحه واژگونی اتوبوس‌های حامل سربازان در محور سیرجان به نی‌ریز اتفاق افتاده که خوشبختانه 26 آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس در مدت وقت کمتر از 10 دقیقه در محل حادثه حاضر شده بودند.

وی تعداد جان‌باختگان در محل حادثه را 16 نفر عنوان کرد و فرمود: 3 نفر دیگر نیز در حین انتقال به بیمارستان جان خود را از دست دادند و وضعیت سایر مصدومان که 56 نفر از اونها به بیمارستان شهید رجایی شیراز منتقل شده بودند، رو به بهبودی هست و حدود نیمی از اونها ترخیص شده‌اند اما حال 5 نفر از این مصدومان مناسب نیست.

تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستان

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه رئیس بیمارستان نی‌ریز به محض وقوع حادثه در صحنه حاضر شده و ترتیب انتقال مصدومان را به مراکز درمانی داده بود، اضافه کرد: به دلیل اجرای طرح تحول سلامت، در بیمارستان شهید رجایی شیراز چندین متخصص حضور داشتند که اقدامات مورد نیاز برای مصدومان این حادثه را انجام داده بودند و خوشبختانه موردی از فوتی در بیمارستان ثبت نشده هست.

حریرچی تصریح کرد: دو اتوبوس شخصی، این سربازان وظیفه را که عمدتا دارای مدرک تحصیلی لیسانس در رشته‌های عمران و الکترونیک بودند را منتقل می‌کردند که سرعت این اتوبوس‌ها بالا و غیر مجاز بوده و یکی از اتوبوس‌ها نیز 8 نفر مسافر قاچاق از اتباع خارجی داشته و دو نفر در صندوق بوده‌اند که در دم فوت کرده‌اند.

وی در ادامه اضافه کرد: این اتوبوس‌ها در چندین محل توقف کرده و اجناس قاچاقی همچون سیگار تحویل گرفتند و توقفی که مسافران تقاضا کرده بودند را انجام نداده‌اند و طبق فراخوان پلیس راهنمایی و رانندگی، عامل حادثه سرعت بالا و عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه بوده هست.

قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت اظهار کرد: در مطالعه ثابت شده بود که اکثر رانندگان سالم هستند و حدود 14 % از اونها سابقه مصرف مواد مخدر را داشته اند که می تواند یکی از شرایط حادثه آفرین باشد بنابراین باید از نظر امنیتی پیش بینی های لازم انجام شود.

حریرچی سومین عامل مرگ و میر امت در کشور را حوادث و تصادفات جاده ای عنوان کرد و فرمود: در سالهای گذشته اقدامات بسیار مهم و اثر گذاری انجام شده تا 23 هزار کشته حوادث جاده ای در اواسط دهه 80 به 17 هزار مرگ کاهش یابد اما کافی نیست و باید بیشتر کاهش یابد اما چون اکثر جان باختگان در تصادفات، جوان هستند خانواده های اونها از ما مطالبه می نمايند که اقدامات پیشگیرانه لازم را اجرا کنیم.

وی با بیان اینکه مراکز درمانی ما خوشبختانه ظرفیت خدمات دهی به حوادث و سوانح جاده ای هستند، اضافه کرد: در بیمارستان شهید رجایی شیراز متخصصان و کادر درمانی و پرستاری بسیار مناسبی وجود دارد که من قدردان اونها هستم و در مورد حادثه واژگونی اتوبوس های حامل سربازان، از نظر بیمارستانی بهترین اقدامات در بمیارستان های شهید رجایی، نمازی، نی ریز و هستهبان انجام شده هست.

حریرچی با اشاره به پیش بینی های لازم برای ادامه روند درمان مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس حامل سربازان، خاطرنشان کرد: اقدامات و اعمال جراحی مورد نیاز پیش بینی شده البته برخی از مصدومان باید با فاصله وقتی جراحی شوند و باید ابتدا وضعیت یک عضو از بدن اونها مشخص شوند تا بتوانیم برای اعضای دیگر بدنشان اقدام کنیم و اگر برای هر یک از مصدومان عمل جراحی برای هفته آینده پیش بینی شود به معنی تاخیر در درمان نیست بلکه پروتکل های درمانی ایجاب می کند که این کار انجام شود.

قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت فرمود: تمامی مصدومان به جز 5 نفر در وضعیت عادی و رو به بهبود هستند و امیدواریم که اقدامات مورد نیاز سایر مصدومان نیز به سرعت انجام شود تا به آغوش گرم خانواده بازگردند.

وی تاکید کرد: کلیه خدمات ارائه شده به مصدومان رایگان هست.


4:

پدری که چشم به راه سربازش هست+عکس


در این تصویر پدر یکی از سربازان وظیفه برای دیدن پسرش لحظه شماری می کند.
به نقل خبرنگار
اخبار داغگروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان
؛ سپس فراگیر شدن خبر جان باختن 19 سرباز وظیفه در تصادف جاده ای، کاربران زیادی با انتشار پست های متفاوت با خانواده داغدیده اونها ابراز همدردی کردند، نمونه ای از این پست ها، تصویری بود که یکی از کاربران منتشر کرد و نوشت: پدر مسافرکشی که اینجوری عکس پسر سربازش رو می‌زاره جلوی چشمش و لحظه شماری می‌کنه برای دیدن دوباره اش، حالا چی میکشه مادری که چشم انتظار برگشت پسر سربازش باشه.

تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستان


فرمودنی هست؛ بامداد چهارشنبه دو اتوبوس شخصی تحت اختیار پادگان 05 کرمان که سرنشینان اون همگی سرباز بوده دچار سانحه شده و تعدادی از سربازان کشته و یا زخمی شدند.تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستان


انتهای پیام/

5:

کمپین تسلیت برای سرباز های پرکشیده فضای مجازی را فراگرفت


پس از حادثه تاسف بار سقوط اتوبوس سربازان کشور در جاده نی ریز، موج تسلیت کاربران فضای مجازی به خانواده های این عزیزان به راه افتاد.
به نقل خبرنگار اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛پس از حادثه تاسف بار سقوط اتوبوس سربازان کشورمان در جاده نی ریز و پرکشیدن 19 سرباز وطن، موج تسلیت کاربران فضای مجازی به خانواده های این عزیزان به راه افتاد.

کاربران فضای مجازی از جمله هنرمندان و ورزشکارن با پست ها و دلنوشته های خود یاد این عزیزان را گرامی داشتند.

تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستان


تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستان


تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستان


فرمودنی هست در این بین اما عده ای هم فضا را برای سوء هستفاده مناسب دیده و قصد داشتند از فضای احساسی مصیبت سربازان وطن که در حال خدمت به کشور بودند سوء هستفاده کرده و با ایجاد جریان سازی و بروز حقد و کینه خود نسبت به شهدا و رزمندگان مدافع حرم این دو را در مقابل یکدیگر برنامه دهند، که اکثریت کاربران با اونها همراه نشده و به اونها اعتراض کردند.

تصاویر پست های کاربران فضای مجازی در مصیبت فرزندان وطن:

تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستانتشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستان

تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستانتشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستان


تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستان تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستان

تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستانتشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستان

تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستانتشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستان

تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستانتشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستان

تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستانتشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستان

تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستان


انتهای پیام/

6:

پست بدرقۀ خواهر یکی از سربازان کشته‌شده در حادثه نی‌ریز+ نظرات کاربران


خواهر یکی از سربازان کشته‌شده در حادثۀ واژگونی اتوبوس چند ماه قبل با انتشار پستی در اینستاگرامش برادرش را بدرقه کرده بود.
به نقل خبرنگار اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ روز گذشته در محور سیرجان به تبریز تصادفی بین دو دسنگاه اتوبوس رخ داد که باعث واژگونی یکی از اتوبوس‌ها و کشته شدن 19 نفر شد که همگی اونها سرباز وظیفه بودند.

فرموده می‌شود این حادثه 22 مجروح نیز داشته هست.

خواهر یکی از سربازان کشته‌شده در این حادثه دو ماه پیش برای بدرقه کردن برادرش در صفحه اینستاگرام خود پستی منتشر کرد و از احساسات خواهرانه‌اش فرمود:

"بزرگ شدي
مرد شدي
آماده ي آغاز يه تجربه ي جديد
مثل تمام اتفاقا و تجربه هايي كه پشت سر گذاشتي،سربازي هم ميگذره
ولي داداشي هرچقدرهم كه بزرگ شده باشي،واسه من هنوز همون داداش كوچولايشان شيطوني.

پ.ن:آچارفرانسه ي خونه رفت سربازي
خداياپشت وپناهش باش"

تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستان

پس از این حادثه و انتشار خبر فوت 19 سرباز وقتی کاربران متوجه شدند یکی از کشته‌شدگان همان کسی هست که خواهرش دو ماه پیش بدرقه‌اش کرده بود، به صفحۀ او آمدند و این حادثه را به او تسلیت فرمودند.

بخشی از کامنت‌های کاربران را مشاهده می‌کنید:

تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستان

تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستانانتهای پیام/

7:

روشن کردن شمع در محل حادثه اتوبوس سربازان + تصاویر


اهالی نی ریز در محل حادثه اتوبوس برای ابراز همدردی با خانواده سربازان شمع روشن کرده و فاتحه خواندند.
به نقل گروه هستان‌های باشگاه خبرنگاران جوان؛ چند روز گذشته در محور سیرجان به تبریز تصادفی بین دو دسنگاه اتوبوس رخ داد که باعث واژگونی یکی از اتوبوس‌ها و کشته شدن ١٩ نفر شد که همگی اونها سرباز وظیفه بودند.

فرموده می‌شود این حادثه ٢٢ مجروح نیز داشته هست.

عصر روز پنجشنبه اهالی نی ریز در محل حادثه اتوبوس برای ابراز همدردی با خانواده سربازان شمع روشن کرده و فاتحه خواندند.

تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستان


تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستان


تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستان

انتهای پیام/

8:

شیراز؛
واژگونی دومین اتوبوس سربازان از زبان شاهد عینی


سقوط دومین اتوبوس سربازان به داخل دره در مسیر سروستان کشته نداشت.
به نقل خبرنگار گروه هستان های باشگاه خبرنگاران جوان ؛بر پايه اظهارات یکی از شاهدان عینی حادثه سقوط اتوبوس سروستان این حادثه کشته نداشت و تنها تعدادی مجروح بر که همگی از ناحیه پا و دست دچار شکستگی شده بودند بر جای گذاشت.


به فرموده این شاهد عینی که خود از سرنشینان سرباز اتوبوس بود:راننده در حالی که چرت می زد با حالت خستگی رانندگی می کرد.


انتهای پیام/پ

9:

شیراز؛
اعزام تیمی از وزارت بهداشت به شیراز


وزیر بهداشت درمان و آموزش، پزشکی تیمی برای بررسی وضعیت درمان حادثه دیدگان واژگونی اتوبوس سربازان به شیراز اعزام می کند.
تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستانبه نقل گروه هستان های باشگاه خبرنگاران جوان از فارس، وزیر بهداشت درمان و آموزش، پزشکی تیمی برای بررسی وضعیت درمان حادثه دیدگان واژگونی اتوبوس سربازان به شیراز اعزام می کند.

رضا زاده مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز فرمود: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قائم مقام خود و تیمی از معاونت درمان را برای پیگیری وضعیت درمان سربازان مصدوم حادثه تصادف در هستان فارس به شیراز اعزام کرده هست.

تیم اعزامی که قائم مقام وزیر را همراهی می کند شامل معاون درمان وزارت بهداشت، رییس اورژانس کشور، مدیر کل اعتبار بخشی و نظارت بر درمان و معاون اجرایی معاونت درمان وزارت بهداشت فراخوان شده هست .

انتهای پیام/ز

10:

شیراز؛
پیام تسلیت فرمانده نیروی زمینی ارتش در پی کشته شدن سربازان حادثه رانندگی


سرتیپ احمد رضا پوردستان، فرمانده نیروی زمینی ارتش جان باختن تعدادی از سربازان در حادثه دلخراش تصادف نی ریز در هستان فارس را تسلیت فرمود.
تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستانبه نقل گروه هستان های باشگاه خبرنگاران جوان از فارس؛ فرمانده نیروی زمینی ارتش جان باختن تعدادی از سربازان در حادثه دلخراش تصادف نی ریز در هستان فارس را تسلیت فرمود

متن پیام تسلیت سرتیپ احمد رضا پوردستان بدین شرح هست:

ٱلَّذِینَ إِذَآ أَصَٰبَتْهُم مُّصِیبَةٌۭ قَالُوٓا۟ إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّآ إِلَیْهِ رَٰجِعُونَ

فَالْجُنُودُ بِإِذْنِ اللَّهِ حُصُونُ الرَّعِیَّةِ وَ زَیْنُ الْوُلَاةِ وَ عِزُّ الدِّینِ وَ سُبُلُ الْأَمْنِ

عزت،‌ هستقلال و آزادی سرزمین ایران عزیز همواره مورد طمع بدخواهان و دشمنان بوده و سربازی برای این آب و خاک، شرافت و شجاعت را جایگاه و معنا بخشیده هست.ضایعه جانکاه درگذشت جمعی از سربازان خدوم و جان برکف نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سانحه تصادف اتوبوس مسافربری مایه تاسف و تاثر اینجانب و مجموعه فداکار نیروی زمینی شد، اما یقین دارم قطرات خون بر زمین ریخته این عزیزان، سرو سرافراز عزت، ایستادگی، امنیت و معنویت قهرمانان این ملت را سربلندتر و عزم اونان را برای انجام رسالت عظیم و تاریخی سربازی صد چندان خواهد کرد.اینجانب این مصیبت جانکاه را ابتدا به محضر بقیه الله الاعظم ارواحنا له الفدا، مقام عظمای ولایت و فرماندهی معظم کل قوا(حفظه الله تعالی) و به خانواده های داغدار صمیمانه تسلیت و تعزیت عرض می کنم، برای اون عزیزان سفر کرده از خداوند بزرگ غفران و رحمت واسعه الهی و برای باوقتدگان استقامت جمیل و اجر جزیل را خواستارم.

انتهای پیام/ز

11:

شیراز؛
جزییات بیشتر حادثه نی ریز از زبان شاهدان عینی+ تصاویر


در حادثه دلخراش بامداد امروز که در کیلومتر 17 محور نی ریز _ سیرجان رخ داد ،شاهدان عینی شرح واقعه را بازگو کردند.
به نقل خبرنگار گروه هستان های باشگاه خبرنگاران جوان؛ در حادثه دلخراش بامداد امروز که در کیلومتر 17 محور نی ریز _ سیرجان رخ داد ،شاهدان عینی شرح واقعه را بازگو کردند.

یکی از سربازان مصدوم و حادثه دیده در فرمودگو با خبرنگار در حالی که صدایش بریده بریده بود درباره شرح حال خود فراخوان نمود:کمرم و پاهایم به شدت درد می کند و بدنم کوبیده شده هست.


تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستان


وی در حالی که از درد پشت سرش به سختی صحبت می کرد ادامه داد: من سرباز صفر _ پنج کرمان هستم و به همراه هم خدمتی های خود قصد رفتن به مرخصی پایان دوره را داشتیم.


سرباز حادثه دیده در جواب به این سوال خبرنگار که "چه چیزی را از این حادثه به یاد داری " اضافه کرد: در حالی که خواب بودم با صدای بلند یکی از سرنشینان که فریاد می زد "اتوبوس ترمز بریده" از خواب هراسان بیدار شدم و اتوبوس را در حالی دیدم که از مسیر خارج و با سرعت زیاد به ته دره حرکت می کرد.


یکی دیگر از سربازان حادثه دیده با تشریح این حادثه فرمود:راننده بسیار بد رانندگی می کرد و در یکی از پیچ ها سبقت غیر مجاز داشت که منجر به تکان شدید اتوبوس و بیدار شدن همه سرنشینان شد.
تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستان


سرعت بالای وی منجر به بریده شدن ترمز و از کنترل خارج شدن اتوبوس شد.


وی ادامه داد:هر دو شاگرد راننده در حالی که فریاد میزدنند ترمز " نداریم" به سمت عقب اتوبوس حرکت کردند و همه را به فرمودن یا علی فرا خواندند.


بنا بر اظهارات این شاهد عینی در مقابل درب ورودی پادگان تعداد زیادی اتوبوس بین شهری وجود داشت که برای انتقال ما به شیراز هماهنگ شده بود.


وی اضافه کرد همه ما را پس از پرداخت هزینه سفر سوار اتوبوس کردند.


انتهای پیام/پ

12:

فراخوان اسامی ۱۵ قربانی حادثه سقوط اتوبوس به دره


پزشکی قانونی هستان فارس اسامی 15 تن از قربانیان حادثه سقوط اتوبوس مسافربری به دره را فراخوان نمود.
تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستانبه نقل گروه هستان های باشگاه خبرنگاران جوان، پزشکی قانونی هستان فارس اسامی 15 تن از قربانیان حادثه سقوط اتوبوس مسافربری به دره، در محور نی‌ریز را که بامداد امروز چهارشنبه دوم تیر ماه اتفاق افتاد، فراخوان نمود.اسامی 15 قربانی هست حادثه سقوط اتوبوس به شرح زیر هست:

1-علی فتحی نژاد

2-ابراهیم مراد زاده

3- منصور صفری

4- مهدی کریمی

5- آرمان ایمانی

6- سیدعلی دهقانیان

7- محمدحسین بخشی

8- سیدامین اشرف

9- ابراهیم شفیعی

10- وحید خانی

11- سعید امیدواری

12- ماجد حافظی

13- رحیم سجادیان

14- وحید قاسم‌پور

15- امین انصاری

انتهای پیام/ز

13:

شیراز؛
اعزام بالگرد به محل حادثه خونین بامداد امروز


به منظور بررسی جزئیات بیشر حادثه تصادف دلخراش نی ریز _سیرجان گروهی از کارشناسان نیروی انتظامی کشوری به محل حادثه اعزام شدند.
تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستانبه نقل گروه هستان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ؛به منظور بررسی جزئیات بیشر حادثه تصادف دلخراش که بامداد امروز در کیلومتر 17 محور نی ریز _سیرجان رخ داد ،تیمی متشکل از کارشناسان نیروی انتظامی کشوری با یک فروند بالگرد به محل حادثه اعزام شدند.

انتهای پیام/پ

14:

شیراز؛
حادثه واژگونی دومین اتوبوس سربازان بخیر گذشت/حال 13 سرباز کرمانی وخیم فراخوان شد


در واژگونی اتوبوس محور سروستان – شیراز 50 سرباز راهی بیمارستان شدند که حال 13 تن از اونان وخیم فراخوان شد.
تشریح آخرین وضع سربازان حادثه دیده از زبان امیر پور دستانبه نقل گروه هستان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ رئیس بیمارستان شهید رجایی شیراز حمید خدیوی با اشاره به حادثه اتوبوس دوم که تعداد 23 مصدوم حادثه دیده داشت فرمود: از این تعداد وضعیت 13 نفر از مصدومان این حادثه را در بیمارستان رجایی وخیم فراخوان شده که 10 نفر در بیمارستان شهید رجایی در بخش آی سیو و 5 نفر تحت عمل جراحی برنامه گرفتند که از این پنج نفر 3 نفر به آی سیو منتقل شد.

خدیوی با بیان این که از حادثه واژگونی اتوبوس اول 29 نفر به این بیمارستان اعزام شده بودند تمام این افراد سر پا مداوا شدند و نیاز به اتاق عمل نداشتند .

حادثه واژگونی دومین اتوبوس سربازان بخیر گذشت

اتوبوس سربازان کرمانی 05 بامداد امروز در محور سروستان- شیراز حادثه ساز شد.این دومین حادثه ای بود که کمتر از یک ساعت برای سربازان در فارس اتفاق افتاده هست.

بر پايه اظهارات یکی از شاهدان عینی حادثه سقوط اتوبوس سروستان کشته نداشت و تنها تعداد 50 سرباز از ناحیه پا و دست دچار شکستگی و مصدومیت شدند.

به فرموده این شاهد عینی که خود از سرنشینان سرباز اتوبوس بود:راننده در حالی که چرت می زد با حالت خستگی رانندگی می کرد.

در همین رابطه مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی هستان فارس با فراخوان این خبر فرمود:در این حادثه در محور سروستان – شیراز کیلومتر 65 واژگونی اتوبوس حادثه ساز شد و 50سرباز را راهی بیمارستان کرد.


حسن همتی اضافه کرد : این حادثه در ساعت 2:18 دقیقه به مرکز پیام اورژانس 115 شیراز نقل شد که 15 دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به محل اعزام شدند و مصدومین این حادثه پس از اقدامات درمانی به بیمارستان های نمازی و شهید رجایی شیراز منتقل شدند.


متاسفانه در حادثه اول که ساعت 1:20 بامداد در محور نی ریز بوقوع پیوست، 19 نفر کشته و 33 زخمی زخمی شدند.
واژگونی دومین اتوبوس سربازان از زبان شاهد عینی


انتهای پیام/ع

15:

بچه های امت را به کشتن دادن و حالا میخوان اخرین وضعیت انها رو تشریح نمايند ؟!
نوشدارو بعد مرگ سهراب ؟!

16:

قبل از این یک قانون سفت و سختی وجود داشت که هر شش ماه رانندگان جاده ای را معاینه میکردن و پزشک متخصص در مورد وضعییت جسمی و روانی اونها نظر میداد و دفترچه اونها با تایید پزشکان متخصص تمدید میشد .

بخاطر اجرای این قانون مدتی بود.

کمتر شاهد چنین حوادثی بودیم .

راهداری ها نقاط حادثه خیز را شناسایی میکردن و با هزینه بیمه ها اونها را ترمیم میکردن .

از وقتیکه این اخوندی به وزارت راه رسید .

همه چیز مزخرف شد .

17:

باید از همه این راننده اتوبوسا تست اعتیاد گرفته بشه همش در حاله چرتن
اخه چقد کشته بشن کسی صداش درنیاد
چرا پیگیر نمیشن .بخدا اون مادر با خون دل بچشو بزرگ کرد حقش این نیست

18:

باید از همه این راننده اتوبوسا تست اعتیاد گرفته بشه همش در حاله چرتن
اخه چقد کشته بشن کسی صداش درنیاد
چرا پیگیر نمیشن .بخدا اون مادر با خون دل بچشو بزرگ کرد حقش این نیست

19:

هرکی به فکر خودشه
همش دزدی دزدی دزدی
مام ک ملت قانع و صبور .از دیوار صدا میاد از ما نع

20:

خدا رحمتشون کنه

21:

تو باید باشی تا برخی اضافه وزن بگیرند
تو بجای دوربین ها در برجک بیدار باشی و من در مدار بسته ی سرمای کولر گازی و گرمای چای و قهوه به تماشایت بنشینم .
تو در مقابل آفتاب بسوزی و من در سایه ات به اضافه کارم بیندیشم.
اگر تو نبودی ته مانده ی غذایم را چه می کردم.
من نمی توانم قدر دان سکوت ذلت آمیزت در مقابل فریاد عقده های حقارتم نباشم.
تو باید باشی تا ارزش حقوق چند میلیونی من و ماهانه ی هفتاد هزار تومانی تو آشکار شود و تو با حقوقی که هزینه لوازم بهداشتی ات هم نیست سمبل مقاومت باشی
تو نردبان ترقی ستاره ها و قبه های روی دوش منی.


اگر تو سرباز نشوی همه می فهمند که من سربارم.
البته نباید بی انصافی کنم چون من هم خدماتی به تو کرده ام.
حمد و سوره ات را من درست کردم و رمضان ها مراقب بودم که روزه ات را نخوری
حالا هم که رفتی روز رفتنت را «روز سرباز» می نامم و دوباره سردوشی می گیرم.

محمد ترکاشوند

22:

یکی از نکات عجیبی که از سوی مصدومین حادثه فرموده شد این بود که بسیاری از سربازان تلاش می‌کردند خودشان از محل پادگان و با خودروهای عمومی خارج شوند اما ظاهراً اصرار شده که اونها همگی با یک اتوبوس از پادگان خارج شوند

با توجه به اینکه راننده در مسیر جاده برای سوار کردن چند تبعه افغان و بار زدن کالای قاچاق توقف کرده به نظر می‌رسد نوعی تبانی بین راننده و قاچاقچی وجود داشته هست.این موضوع باید مورد بررسی برنامه گیرد که آیا مسوولین پادگان نیز در جریان این موضوع بوده‌اند یا خیر؟

به فرموده مصدومین حادثه، پیش از وقوع این اتفاق راننده به سرنشینان اطلاع داده که ترمز اتوبوس از کار افتاده و همه سرنشینان در یک سمت دیگر جمع شدند تا اتوبوس با یک مانع برخورد کند و متوقف شود.متاسفانه راننده یا مهارت کافی نداشته و یا ترسیده و به همراه شاگردش خود را از اتوبوس به بیرون پرتاب کرده و اتوبوس را رها کرده و در نتیجه اتوبوس به همراه سرنشینان به دره پرتاب شده هست.احتمال اینکه ظرفیت اتوبوس به لحاظ وزن اون و به خاطر وجود مسافر اضافه، کالای قاچاق بیش از حد مجاز بوده، وجود دارد.

به فرموده شاهدان حادثه این اتفاق ساعت یک‌ونیم بامداد رخ داده اما تا ساعت 4:30 بامداد و به دلیل خلوت بودن جاده کسی متوجه وقوع این حادثه نشده و نهایتاً یکی از مصدومین حادثه که خودش هم دچار شکستگی بوده خود را به جاده رسانده و کمک خواسته بنابراین نیروهای امدادی نیز سه ساعت دیرتر به محل حادثه رسیدند.


23:

افتخاری دیگر از حکومت اسلامی و آقای صالحی !!!

تا وقتی امثال ایشون هستند، نیازی به دشمن نداریم ....

خودمون ارتش رو از بین می بریم ...

امیدوارم که این دفعه ایشون هستیضاح بشن و با قبول کردن

1- بی عرضگی

2- بی غیرتی

3- بی مسئولیتی

4- بی ناموسی

5- برده بودن

6- خائن بودن

7- عرب پرست بودن خودشون،

از مسئولیت فرماندهی ارتش، کناره گیری کنن...62 out of 100 based on 57 user ratings 682 reviews

@