بالاخره تلویزیون خودش و احمدی نژاد را هم مقصر دانست


بالاخره تلویزیون خودش و احمدی نژاد را هم مقصر دانستبالاخره تلویزیون خودش و احمدی نژاد را هم مقصر دانست
شب گذشته، صدا و سیما در مستندی که برای بازخوانی حوادث 1388 تولید کرده بود، رئیس جمهور سابق، رفتار و الفاظ وی را در آن شرایط بحرانی، کمک کردن به شعله ور تر شدن بحران تلقی کرد.
آفتاب: سایت خبری تابناک می نویسد: شب گذشته، صدا و سیما در مستندی که برای بازخوانی حوادث 1388 تولید کرده بود، رئیس جمهور سابق، رفتار و الفاظ وی را در آن شرایط بحرانی، کمک کردن به شعله‌ورترشدن بحران تلقی کرد. شاید برای اولین بار بود که رسانه ملی، بخشی از کوتاهی و قصور را متوجه رئیس‌جمهور سابق می کرد!


رویکرد تازه و قابل تقدیر رسانه ملی در قبال حوادث 88؛


آنچه در سال 1388 و پس از انتخابات ریاست جمهوری رخ داد، ناشی از سهل انگاری بسیاری از مسئولان و شخصیت های سیاسی کشور از جناح اصلاح طلب و اصولگرا بود؛ حوادثی که در این میان، رویکرد نادرست رسانه ملی هم در آن زمان، بر آتش آن دمید؛ رسانه ای که باید نقش آرام کننده داشته باشد، خود بر آتش آن اتفاقات دمید.


در ماه های پس از آن انتخابات و در آسیب شناسی آن وقایع، برخی از دلسوزان کشور، بار ها هشدار دادند برای آسیب شناسی آن بحران، باید نقش همه کسانی را که به نوعی در آن قائله نقش داشتند، بررسی کرد و با هر کسی به تناسب نقشی که داشته ـ و اگر جرمی مرتکب شده ـ برخورد کرد.


متأسفانه اما این رویکرد حتی سال ها پس از وقایع سال 1388 مورد توجه برنامه نگرفت و به ویژه رسانه ملی در بررسی حوادث آن سال ها، با چشم پوشی از نقش برخی از افراد صاحب نفوذ و قدرت و حتی جانبداری از آنان، نقش بایسته ای را که باید برای اقناع افکار عمومی ایفا می کرد، انجام نداد و خود به دو شقه شدن جامعه ایرانی کمک کرد.


حتی از این بیشتر، دلسوزانی را که معتقد بودند رسانه ملی، باید نقش همه را بررسی کند نیز سرزنش می کرد و گهگاه مورد هجمه تبلیغاتی برنامه می داد؛ رویکردی که برای همه عقلای قوم، ناکارآمدی آن برای اقناع افکار عمومی و ایجاد اجماع ملی روشن می نمود. با وجود این، مدیریت حاکم بر صدا و سیما بی توجه به انتقادات و دلسوزی ها، راه خود را می رفت و باکی از پراکنده شدن مردم و گوش سپردن آنان به اخباری که از خارج کشور برای مردم تولید و پخش می شد، نداشت.


با تغییر دولت و به دنبال آن تغییر مدیریت رسانه ملی، همه منتظر تغییر و تحولی در نوع نگاه رسانه ملی به حوادثی چون حوادث پس از انتخابات 88 بودند؛ حوادثی که بالطبع اگر مدیریت صحیح رسانه ای با آن می شد، نباید به سال 1392 هم کشیده می شد؛ اما به هر حال به هر دلیلی، حوادث آن سال ها هنوز دغدغه مردم است و افکار عمومی عموما تغییر در دیدگاه های رسانه ملی را در نسبت با رفتار رسانه ملی به آن حوادث ارزیابی می کند.


به همین دلیل در روزهای اخیر و در روزهای منتهی به نهم دی، طبیعی بود که رسانه ملی به خاطر چنین مناسبتی، حوادث سال 1388 را بازخوانی کند و افکار عمومی هم کنجکاو که تغییر و تحول در رویکرد جدید رسانه ملی را مشاهده کنند. ذکر این نکته نیز ضروری است که حتی تغییر و تحول در نگاه مدیریت رسانه ملی، نمی تواند حوادث و بلاهایی را که بر سر نظام و مردم رفت، جبران کند؛ اما تحول در نگاه رسانه ملی در راستای اقناع افکار عمومی و ایجاد اجماع حول اصول نظام و انقلاب برای آینده است که حائز اهمیت است.


در همین راستا، شب گذشته صدا و سیما در مستندی که برای بازخوانی حوادث 1388 تولید کرده بود، برای معدود دفعات، رئیس جمهور سابق، رفتار و الفاظ وی را در آن شرایط بحرانی، کمک کردن به شعله ور شدن بحران تلقی کرد. شاید برای اولین بار بود که رسانه ملی، بخشی از کوتاهی و قصور را متوجه رئیس سابق می کرد .


در مستند شب گذشته، رسانه ملی هر چند مختصر، اما به برخی عملکردهای خود نیز انتقاد وارد کرد و اظهار داشت که شاید رسانه ملی نباید به پخش مستقیم برخی از حوادث اقدام می کرد.


اما مهم تر از این اتفاقات، لحن گزارش حوادث بعد از انتخابات در مستند شب گذشته رسانه ملی بود. لحن گزارش این مستند، مؤدبانه و به دور از توهین به اشخاص و گروه های خاص بود. این برای رسانه ملی، بسیار مهم است که بداند حتی در گزارشی که جهت گیری خاص دارد، لزوما نباید به افراد یا جریانات مورد گزارش توهین کند؛ این مطلبی بود که در مستند شب گذشته رعایت شده بود که جای تشکر و قدردانی دارد.


اما مهم تر از واکاوی وقایع گذشته، این امیدواری وجود دارد که رسانه ملی در آوردگاه های سیاسی آینده، در انتخابات های پیش رو، از خبرگان تا مجلس گرفته، همین رویکرد را دنبال کند و با نگاهی همه جانبه، منصفانه و بدون جانبداری از اشخاص و جریانات جناحی، با لحنی مؤدبانه، حوادث سیاسی را برای مردم گزارش و تحلیل کند، زیرا در پیش گرفتن چنین رویکردی در آینده است که می تواند مجددا جای رسانه ملی را در بین همه ایرانیان باز کند.آیا آرمان ما به سانتریفیوژ وصل است؟

1:

شب گذشته، صدا و سیما در مستندی که برای بازخوانی حوادث ۱۳۸۸ تولید کرده بود، رئیس جمهور سابق، رفتار و الفاظ وی را در اون شرایط بحرانی، کمک کردن به شعله‌ور‌تر شدن بحران تلقی کرد.


جدید | ویدئو کلیپ فوق العاده زیبای «لبیک» با صدای حامد زمانی
شاید برای اولین بار بود که رسانه ملی، بخشی از کوتاهی و قصور را متوجه رئیس جمهور سابق می‌کرد!


اونچه ‌در سال ۱۳۸۸ و پس از انتخابات ریاست جمهوری رخ داد، ناشی از سهل انگاری بسیاری از مسئولان و شخصیت‌های سیاسی کشور از جناح اصلاح‌طلب و اصولگرا بود؛ حوادثی که در این میان، رویکرد نادرست رسانه ملی هم در اون وقت، بر آتش اون دمید؛ رسانه‌ای که باید نقش آرام نماينده داشته باشد، خود بر آتش اون اتفاقات دمید.


داستان یک رفراندوم


به نقل «تابناک»، در ماه‌های پس از اون انتخابات و در آسیب‌شناسی اون وقایع، برخی از دلسوزان کشور، بار‌ها هشدار دادند‌ برای آسیب‌شناسی اون بحران، باید نقش همه کسانی را که به نوعی در اون قائله نقش داشتند، بررسی کرد و با هر کسی به تناسب نقشی که داشته ـ و اگر جرمی ‌مرتکب شده ـ برخورد کرد.


با تلاش برای تشکیل محور سنی عربستان تا کجا می‌تواند به اتحاد علیه ایران امیدوار باشد


متأسفانه اما این رویکرد حتی سال‌ها پس از وقایع سال ۱۳۸۸ مورد توجه برنامه نگرفت و به ویژه رسانه ملی در بررسی حوادث اون سال‌ها، با چشم پوشی از نقش برخی از افراد صاحب نفوذ و قدرت و حتی جانبداری از اونان، نقش بایسته‌ای را که باید برای اقناع افکار عمومی ایفا می‌کرد، انجام نداد و خود به دو شقه شدن جامعه ایرانی کمک کرد.


سه انتخاباتی که سرنوشت اروپا را تعیین می کند


حتی از این بیشتر، دلسوزانی را که معتقد بودند رسانه ملی، باید نقش همه را ‌بررسی کند‌ نیز ‌سرزنش می‌کرد و گهگاه مورد هجمه تبلیغاتی برنامه می‌داد؛ رویکردی که برای همه عقلای قوم، ناکارآمدی اون برای اقناع افکار عمومی و ایجاد اجماع ملی روشن می‌نمود.


رهبر معظم انقلاب:مسئولان کشور و دولت به دست بیگانه چشم ندوزند
با ‌وجود این، مدیریت حاکم بر صدا و سیما بی‌توجه به انتقادات و دلسوزی‌ها، راه خود را می‌رفت و باکی ‌از پراکنده شدن امت و گوش سپردن اونان به اخباری که از خارج کشور برای امت تولید و پخش می‌شد، نداشت.


حضور سیدمحمد خاتمی در حرم امام/ گزارش تصویری


با تغییر دولت و به دنبال اون تغییر مدیریت رسانه ملی، همه منتظر تغییر و تحولی در نوع نگاه رسانه ملی به حوادثی ‌چون حوادث پس از انتخابات ۸۸ بودند؛ حوادثی که بالطبع اگر مدیریت صحیح رسانه‌ای با اون می‌شد، نباید به سال ۱۳۹۲ هم کشیده می‌شد؛ اما به هر حال به ‌هر دلیلی، حوادث اون سال‌ها هنوز دغدغه امت هست و افکار عمومی عموما تغییر در دیدگاه‌های رسانه ملی را در نسبت با رفتار رسانه ملی به اون حوادث ارزیابی می‌کند.


اصلاح طلب: دولت روحانی/دولت حسین قلی خانی


به همین دلیل در روزهای اخیر و ‌در روزهای منتهی به نهم دی، طبیعی بود که رسانه ملی به خاطر چنین مناسبتی، حوادث سال ۱۳۸۸ را ‌بازخوانی کند و افکار عمومی هم کنجکاو که تغییر و تحول در رویکرد جدید رسانه ملی را مشاهده نمايند.

ذکر این نکته نیز ضروری هست که حتی تغییر و تحول در نگاه مدیریت رسانه ملی، نمی‌تواند حوادث و بلاهایی را که بر سر نظام و امت رفت، جبران کند؛ اما تحول در نگاه رسانه ملی در راستای اقناع افکار عمومی و ایجاد اجماع حول اصول نظام و انقلاب برای آینده هست که حائز اهمیت هست.در همین راستا، شب گذشته صدا و سیما در مستندی که برای بازخوانی حوادث ۱۳۸۸ تولید کرده بود، برای معدود دفعات، رئیس جمهور سابق، رفتار و الفاظ وی را در اون شرایط بحرانی، کمک کردن به شعله ور‌ شدن بحران تلقی کرد.

شاید برای اولین بار بود که رسانه ملی، بخشی از کوتاهی و قصور را متوجه رئیس سابق می‌کرد‌.در مستند شب گذشته، رسانه ملی هر چند‌ مختصر، اما به برخی ‌عملکردهای خود نیز انتقاد وارد کرد و فراخوان نمود که شاید رسانه ملی ‌نباید به پخش مستقیم برخی از حوادث اقدام می‌کرد.اما مهم‌تر از این اتفاقات، لحن نقل حوادث سپس انتخابات در مستند شب گذشته رسانه ملی بود.

لحن نقل این مستند، مؤدبانه و به دور از توهین به اشخاص و گروه‌های خاص بود.

این برای رسانه ملی، بسیار مهم هست که بداند حتی در گزارشی که جهت گیری خاص دارد، لزوما نباید به افراد ‌یا جریانات مورد نقل توهین کند؛ این مطلبی بود که در مستند شب گذشته رعایت شده بود که جای تشکر و قدردانی دارد.اما مهم‌تر از واکاوی وقایع گذشته، این امیدواری وجود دارد که رسانه ملی در آوردگاه‌های سیاسی آینده، در انتخابات‌های پیش رو، از خبرگان تا مجلس گرفته، همین رویکرد را دنبال کند و با نگاهی همه‌جانبه، منصفانه و بدون جانبداری از اشخاص و جریانات جناحی، با لحنی مؤدبانه، حوادث سیاسی را برای امت نقل و تحلیل کند، زیرا در پیش گرفتن چنین رویکردی در آینده هست که می‌تواند مجددا جای رسانه ملی را در بین همه ایرانیان باز کند.
بالاخره تلویزیون خودش و احمدی نژاد را هم مقصر دانست - سایت خبری تحلیلی تابناك|اخبار ایران و جهان|TABNAK

2:

فقط یه فتنه 88 رو ننداخته بودن گردن احمدی نژاد که اونم صدا و سیما زحمتشو کشید

3:

سلام.
دوست گرامی شمااول متن راملاحظه بفرمائیدبعدفراخوان موضع کنید.
ماکه ازگرانی شیروتخم مرغ گرفته تاتروردانشمندان هسته ای مون به عهده فتنه وسرانش گذاشته شده،بذاریدیکبارهم ازاین دیدبه قضیه نگاه بشه.
ابعادفتنه بدون شک بسیاربیشترازاون چیزیست که بیشتردربوق وکرنامی شود.


4:

حقیقت به مثل ؛ مانند شمشیر دو دم هست .....
از هر سو تند وتیز هست

5:

اگرروزی این اصل لحاظ گرددکه دربررسی یک اتفاق تمام زوایای پیداوپنهان اون به طوربی طرفانه وبدون کمترین اهمالی موردواکاوی وبررسی دقیق قرارگیردبدون شک پذیرش نهائی اونچه درنهایت ازجمیع این زوایابدست خواهدآمدهم برای موافقان تفهیم شده ترخواهدبودوهم مخالفان.
تفهیم نهائی واصولی که صورت گیرداون وقت می توان فراخوان موضعی نمودبرپايه قانون برای تعیین اونان که نقشی چه ابتدائی وکم وچه انتهائی وبسیاروچه عکس این دوحالت دراون داشته اند.


6:

قسمتی ازسخنان تاریخی رهبرمعظم انقلاب درنمازجمعه ی مورخه29خرداد88:
این چهار نفری که وارد عرصه این انتخابات جدی شدند، همه شان جزو عناصر نظام و متعلق به نظام بودند و هستند.

یکی از اینها رئیس جمهور کشور ماست؛ رئیس جمهور خدوم، پرکار، زحمتکش، مورد اعتماد.

یکی از اونها نخست وزیر هشت سال در دوران ریاست جمهوری خود بنده هست.

یکی از اونها فرمانده سپاه در سالهای متمادی و یکی از فرماندهان اصلی دوران دفاع مقدس بوده هست.

یکی از اونها دو دوره رئیس قوه مقننه کشور بوده هست؛ رئیس مجلس شورای اسلامی بوده هست.

اینها عناصر نظامند؛ اینها همه شان متعلق به نظامند.

البته اختلاف نظر دارند، اختلاف برنامه دارند، در جهت گیری های گوناگون سیاسی با هم تفاوتهای متعددی دارند؛ اما همه شان مال نظامند؛ چهار نفر از عناصر نظامند.

این رقابت درون نظام تعریف شد؛ نه رقابت بین درون نظام و بیرون نظام…
البته بنده همه دیدگاه های این آقایان را قبول ندارم؛ بعضی از نظرهایشان و عملکردهایشان از نظر من بدون شک قابل انتقاد هست؛ بعضی را برای خدمت به کشور مناسبتر از بعضی دیگر می دانم؛ اما انتخاب به عهده امت بوده و هست.

امت انتخاب کردند.

اما این رقابتها و مناظرات، که ابتکار مهمی بود؛ ابتکار جالبی بود؛ خیلی صریح بود، خیلی شفاف بود، خیلی جدی بود.

این مناظره ها تو دهن اون کسانی زد که از بیرون تبلیغ می کردند که این رقابتها نمایشی هست، واقعیت ندارد.

اون جهت مثبت، این بود که در این مناظره ها و در این فرمودگوها و در این فرمودارهای تلویزیونی، همه شفاف و راحت حرف زدند، حرف دلشان را بر زبان آوردند، یک سیلابی از نقد و انتقاد به راه افتاد و همه مجبور شدند پاسخگوئی نمايند.

به اونها انتقاد شد، اونها در مقام پاسخگوئی برآمدند و از خودشان دفاع کردند.

مواضع افراد و مواضع گروه ها بدون ابهام، بدون پیچیده گوئی، عریان، در مقابل چشم امت برنامه گرفت؛ سیاستهایشان چیست، برنامه هایشان چیست، پابندی هایشان کدام هست، تا چه حد هست؛ اینها در مقابل چشم امت برنامه گرفت و امت توانستند قضاوت نمايند.
انسان می دید که در این مناظره ها جنبه منطقی مناظره ضعیف میشد؛ جنبه احساساتی و عصبی پیدا می کرد؛ جنبه تخریبی غلبه پیدا می کرد؛ سیاه نمائی وضع موجود به شکل افراطی در این مناظره ها دیده شد؛ سیاه نمائی دوره های گذشته هم در این مناظره ها مشاهده شد؛ هر دو بد بود.

اتهاماتی مطرح شد که در جایی اثبات نشده هست؛ به شایعات تکیه شد، بی انصافیهائی احیانا دیده شد؛ هم بی انصافی نسبت به این دولت با این همه حجم خدمت، و هم بی انصافی نسبت به دولتهای گذشته و دوران سی ساله.


7:

:))
این تازه اولش هست
تا هشت سال آقای روحانی تموم بشه
تلویزیون خیلی چیزهای دیگر هم به اینها
اضافه خواهد کرد
آهسته پیوسته ...68 out of 100 based on 53 user ratings 178 reviews

@