پولداری آسان است... رواج کوه خواری کنار زمین خواری؟!


پولداری آسان است... رواج کوه خواری کنار زمین خواری؟!پولداری آسان است... رواج کوه خواری کنار زمین خواری؟!
رئیس سازمان امور اراضی از شکل گیری پدیده ای به نام "کوه خواری " در کنار زمین خواری خبر داد و گفت: این روند اگر قاطعانه قطع نشود ، امنیت غذایی کشور و عرصه های منابع طبیعی را تهدید خواهد کرد.

قباد افشار در گفتگو با رادیو اقتصاد اظهار داشت : تغییر کاربری کوه ها و تپه ها در برنامه زمین خواران برنامه گرفته است که در اطراف کلانشهرها دیده می شود و به عرصه های مسکونی و دیگر کاربری ها تبدیل می کنند.

وی با اشاره به تقویت ۷۵ درصدی بودجه سازمان امور اراضی گفت : البته فعالیت های مقابله با این روند تشدید شده و تغییر کاربری اراضی در کشور در سال ‌جاری ۳۰ درصد کاهش یافته است.

افشار افزود : طرح کاداستر (نقشه برداری ثبتی)، راه اندازی گشت های ویژه حفظ کاربری اراضی کشاورزی و نیز سنددار شدن زمین های کشاورزی نقش مهمی در کاهش مشکلات اراضی دارد و باید همکاری و همگرایی دهیاری ها و شهرداریها و بخشداری ها بیشتر شود.

رئیس سازمان امور اراضی با اشاره به تغییر کاربری سالانه بیش از ۶۵۰۰ هکتار زمین های کشاورزی کشور گفت : سرانه زمین کشاورزی در ایران به حدود ۲۰۰۰ متر مربع می رسد که باید حفاظت شود.

وی تصریح کرد : همه تمام مناطق استان های تهران، مازندران، گیلان، البرز، قزوین و گلستان و حاشیه های شهرهای بزرگ مانند اصفهان، مشهد، شیراز، تبریز در معرض تهدید و تغییر کاربری زمین های کشاورزی و پدیده کوه خواری برنامه دارد.

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی هم از اول امسال بارها درباره خرید ویلا و زمین در شهر‌های شمالی بدون در نظر داشتن شرایط لازم هشدار داده است.

برخی افراد سودجو، زمین‌های دارای کاربری کشاورزی را به ویژه در استان های شمالی بدون مجوز از مراجع ذی‌صلاح تفکیک می کنند و به معرض فروش می گذارند و حتی در مواردی پس از ساخت غیرقانونی ویلا آن را می فروشند.

این موضوع موجب شده است بخش قابل توجهی از آگهی های نشریات به فروش زمین‌ها و ویلاهای فاقد اسناد مالکیت و مجوز ساخت اختصاص یابد که وزارت راه و شهرسازی به هموطنان توصیه می‌کند دقت لازم را به هنگام خریداری این املاک به کار گیرند.

در این زمینه استعلام از اداره کل راه و شهرسازی، مشورت با مشاور حقوقی و دیدن اسناد لازم برای خرید زمین و ویلا توصیه می‌شود.اوباما تحریم‌ها علیه ایران را تمدید کرد

1:

یه جوکی بود میفرمود اینروزا خواننده شدن اسون شده باید سعی کنم خواننده نشم
حالا من میگم اینروزا دزدی اسون شده باید سعی کنیم دزد نشیم


جان کری:تاریخ ایران و شیعیان پیچیده است؛ایرانیها شیمیایی شدنداما پاسخ مشابه ندادند

2:

یک نفری بود که زمین خواربود
مسول یک ازهمین قواهم بود
کی بود کی بود؟


74 out of 100 based on 19 user ratings 694 reviews

@