آیت‌الله مصباح‌یزدی: زرق و برق‌های دنیوی مانع رسیدن به لذت‌های اخروی می‌شود


آیت‌الله مصباح‌یزدی: زرق و برق‌های دنیوی مانع رسیدن به لذت‌های اخروی می‌شودآیت‌الله مصباح‌یزدی: زرق و برق‌های دنیوی مانع رسیدن به لذت‌های اخروی می‌شود
آیت‌الله مصباح‌یزدی: زرق و برق‌های دنیوی مانع رسیدن به لذت‌های اخروی می‌شود

محمدتقی مصباح‌ یزدی٬ رئیس موسسه «امام خمینی»٬ انجام بازی‌های کامپیوتری و تماشای مسابقات فوتبال را موجب «خستگی» و محروم شدن انسان‌ از «لذت‌های اخروی» دانسته است.

گاهی انسان از اینکه عمرش می‌گذرد و کاری انجام نمی‌دهد، ناراحت است، برای همین به سراغ سرگرمی‌‌ها می‌رود تا گذشت زمان را احساس نکند، در حالی که چیزی هم با این سرگرمی‌‌ها گیر انسان نمی‌آید، از جمله این کارها می‌توان به تماشا کردن فوتبال اشاره کرد.

آیت‌الله مصباح یزدی با اشاره به ابدی بودن نعمت‌‌های اخروی گفت: نعمت‌‌های دنیا محدود است و انسان آن را با زحمت به‌دست می‌آورد، اما نعمت‌‌های آخرت ابدی است و انسان برای به دست آوردن این نعمت‌‌ها نیازی به زحمت کشیدن و تقلا کردن ندارد. اگر انسان فکر کند، می‌بیند که نعمت‌‌های دنیا و آخرت با یکدیگر قابل مقایسه نیست.


این زرق و برق‌‌های دنیوی، انسان‌‌ها را فریب می‌دهد و اجازه نمی‌دهد که انسان‌ها به لذت‌‌های اخروی برسند. انسان زمانی که سرگرم بازی و خودآرایی و فخرفروشی شود، از رسیدن به لذت‌‌های اخروی محروم خواهد شد. لعب و لهو و کثرت اموال ابزاری برای فریب دادن انسان است تا به آخرت نرسد.


انسان آگاه از این ابزارهای مادی به عنوان اسبابی برای رسیدن به هدف و رستگاری استفاده می‌کند، در آن صورت هر لحظه عمر انسان برای او ثواب خواهد داشت و در نهایت در آخرت به لذت‌‌های ابدی می‌رسد. لذت‌‌هایی که زحمت و خستگی ندارد و انسان بدون هیچ محدودیتی می‌تواند از این لذت‌‌های اخروی استفاده کند.


آیت‌الله مصباح‌یزدی: زرق و برق‌های دنیوی مانع رسیدن به لذت‌های اخروی می‌شود / کثرت اموال ابزاری برای فریب انساناحمدی نژاد خودش را گم کرد و فکر کرد برای خودش کسی شده

1:

عبد الله النجدی: فوتبال حرام هست مگر با این شروط و ضوابط.
سوال: …جوانانی که چیزی از تقوا نمی دانند و به وقتشان اهمیتی نمی دهند و می گویند می خواهیم فوتبال بازی کنیم، می پرسند شروط و ضوابط بازی فوتبال چیست تا ما در ورطه تشبّه به کفار و طاغوتیان و دشمنان دین مثل آمریکا و روسیه و..


ادامه سیر نزولی اعتبار گذرنامه ایرانی
نیفتیم.
جواب: به اونها می گوییم اگر اصرار دارید بازی کنید و وقت خود را بگذرانید، باید شروط و ضوابط ذیل را رعایت کنید:
اول: خطوطی چهار طرف دور زمین نباشد؛ زیرا این خطوط ساخته کفار و قانون بین المللی فوتبال هست!
دوم: کلماتی که کفار و مشرکان به عنوان قانون بین المللی فوتبال وضع کرده اند، مانند گل و اوت و پنالتی و کرنر و …، فرموده نشود زیرا فرمودن این کلمات حرام هست و هر کس که اینها را بگوید تنبیه و باید از بازی اخراج شود و باید به او فرموده شود که به کفار و مشرکین شبیه شده ای…
سوم: هر کس از شما که در اثناء بازی افتاد و دست یا پایش شکست، یا دستش به توپ خورد بازی به خاطر او نباید متوقف شود و به کسی که او را انداخته کارت زرد یا قرمز داده نشود، بلکه به هنگام شکسته شدن یا ضربه دیدن باید به قاضی شرع مراجعه شود تا اون بازیکن حق شرعی خود را همانطور که در قراون هست بگیرد و شما باید شهادت دهید که فلانی عمداً دست یا پای او را شکست…
چهارم: نباید در تعداد بازیکنان با کفار و یهود و نصارا و خصوصاً امریکای خبیث تبعیت کنید، به این معنا که نباید با یازده نفر بازی کنید، بلکه باید بر این تعداد اضافه یا کم کنید.
پنجم: باید با پوشش خواب یا غیره خودتان و بدون شورت ها و پیراهن های رنگارنگ و شماره دار بازی کنید، زیرا این لباسها پوشش اسلامی نیست، بلکه پوشش کفار و غرب هست.
ششم: هر کدام از شما که این شروط و ضوابط را رعایت کرد باید قصدش از بازی فوتبال تقویت بدنی برای جهاد فی سبیل الله و آمادگی برای وقتی باشد که به جهاد فراخوانده شود، نه گذراندن وقت و عمر و شادی از پیروزی ظنّ.
هفتم: نباید وقت بازی را 45 دقیقه برنامه دهید، شما باید با کفار و فاسقان مخالفت کنید و در هیچ چیز مشابه اونان نباشید.
هشتم: نباید در دو نیمه 45 دقیقه ای بازی کنید، بلکه در یک یا سه نیمه بازی کنید تا مخالفت شما با کفار محقق شود.
نهم: هنگامی که یکی از دو تیم بر دیگری غلبه نکرد (تساوی بازی) و اونطور که شما می گویید توپ به دروازه ای وارد نشد، نباید برای بازی وقت اضافی یا پنالتی در نظر بگیرید (تا یکی پیروز شود)، بلکه بلافاصله بازی را تمام کنید، زیرا بازی به این طریق عین اجرای قوانین بین المللی فوتبال هست!
دهم: در بازی فوتبال شخصی را به عنوان داور انتخاب نکنید، زیرا سپس لغو قوانین بین المللی همچون گل و اوت و پنالتی و کرنر و… وجود او دلیلی ندارد! بلکه بودن او تشبّه به کفار و یهود و نصار و اطاعت از قوانین بین المللی است.
یازدهم: نباید در اثناء بازی، گروهی از جوانان جمع شوند و شما را تماشا نمايند، چون قصد شما ورزش و تقویت بدنی هست پس دلیلی ندارد اونها شما را نگاه نمايند! هر چند که بگویید اونها باعث تشویق شما در تقویت بدنی و آمادگی برای جهاد هستند، به اونها بگویید بروید دنبال منکرات خودتان در بازارها و روزنامه ها و بگذارید ما بدنمان را قوی کنیم!!!
دوازدهم: هر کسی که گل بزند و سپس بدود تا بقیه او را دنبال نمايند و بغل نمایند، (همانطور که در آمریکا و فرانسه بازیکنان انجام می دهند) باید به صورتش تف انداخت و تنبیه کرد!!! زیرا ورزش بدنی شما چه ارتباطی به شادی و بغل کردن و بوسیدن دارد!
سیزدهم: دروازه باید به جای دو تیرک، سه تیرک داشته باشد، تا مشابه کفار نباشد تا مخالفت شما با قانون بین المللی طاغوتی ساوقت فوتبال محقق شود.
چهاردهم: هنگامی که بازیکنی مصدوم شد، نباید بازیکن دیگری را جایگزین او کرد، زیرا این روش، ساخته کفار و مشرکین در آمریکا و … هست.
اینها بعضی از شروط و ضوابطی هست که مانع تشبّه به کفّار و مشرکین در بازی فوتبال می گردد… من به اجرای این شروط و ضوابط و سپس پرداختن به فوتبال دعوت نمی کنم، بلکه اینها در واقع برای کسی هست که توان انجام ورزش های شرعی را ندارد و برای مؤمن صادق، ادلّه نقلی و عقلی مبنی بر تشبّه فوتبال به کفّار کافی هست، زیرا انجام بازی فوتبال بغض انسان را نسبت به کفّار متزلزل می سازد، ولی جوانان این امر را شادی و بازی می پندارند (و تحسبونه هیناً و هو عند الله عظیم…).
در پایان امیدوارم که این پیام برای جوانان و دیگران مؤثر و مفید باشد.


حصر موسوی و کروبی برای تامین امنیت عمومی مردم بوده
اللّهم آمین.
به قلم: عبد الله النجدی
ریاض-ربیع الاول1423هـ

برخی ازفتوای عجیب وهابیت


واكنش وزير ارشاد و فرهنگ به سخنان علم الهدي:

2:

آوردن سخنان مفتی وهابی در زیر سخنان علامه مصباح...سخنانی که هیچ تشابه ماهیتی ندارند...


احضار منتظري به دادگاه ويژه روحانيت:
همین هستدلالات سخیف هست که جریان 18تیر را در اقلیت محض برنامه داد !


برای احترام به کرامت اروپایی ها ویزای 90 روزه فرودگاهی می دهیم!

3:

چو فرمودار بیهوده بسیار گشت

سخنگوی در انجمن خوار گشت

ز دانش چو جان ترا مایه نیست

به از خامشی هیچ پیرایه نیست


احکام سختی در انتظار فتنه‌گران است

4:

دیدن روی شما و شنیدن سخنان تان هم کفاره را واجب میکند!


تکذیب اجرای حکم اعدام شیخ استخاره

5:

..........


6:

خب راست میگه انسان میتونه بجای تماشای فوتبال خدارو عبادت کنه تا به سعادت اخروی برسد .


جمله ی بالا صرفا برای افراد خدا پرست خلاصه میشه .


7:

«قُلْ مَنْ حَرَّمَ زِينَةَ اللّهِ الَّتِيَ أَخْرَجَ لِعِبَادِهِ وَالْطَّيِّبَاتِ مِنَ الرِّزْقِ قُلْ هِي لِلَّذِينَ آمَنُواْ فِي الْحَيَاةِ الدُّنْيَا خَالِصَةً يَوْمَ الْقِيَامَةِ كَذَلِكَ نُفَصِّلُ الآيَاتِ لِقَوْمٍ يَعْلَمُونَ» (سوره اعراف ، آیه 32 )
بگو: چه كسى زينت خدا را كه براى بندگان خود بيرون آورده و روزى هاى پاكيزه را، حرام كرده ؟ بگو اون در قيامت مخصوص كسانى هست كه در دنيا ايمان آوردند، اين چنين آيات را براى امتى كه بدانند تفصيل مى دهيم (32)
پ.ن : این تفریحات و نعمات سالم الهی ، نعمت خداوند به بندگانش هست و برترین نعمات همان پاداش اخروی
است .

پس زیبایی های دنیا عاملی بی توجهی به اخرت نمیشود .

حالا اگه نظر ایت الله سرگرمی و رزق و برق حرام هست ، کلامشان صحیح و متین هست .
اما اگر از نوع حلالش هست باید فرمود چه کسی جرات می کند که حلال خداوند را حرام کند ؟!74 out of 100 based on 49 user ratings 1024 reviews

@