این است بذرهای امیدی که کاشتیم!


این است بذرهای امیدی که کاشتیم!این است بذرهای امیدی که کاشتیم!
هفده سال پیش در یک شهرستان کوچک فقیر، در مدرسه‌ای که دخترهای تازه بالغ دوازده تا چهارده ساله، گهگدار با مراقبت و وسواس پشت نیمکت می‌نشستند تا کفشهای کهنه‌شان پیدا نباشد و وصله‌های مانتوهای کهنه‌شان مخفی‌ بماند، دخترک محجوب و متینی بود که هر صبح با ماشین بزرگ و راننده‌ی شخصی به مدرسه می‌آمد. پیاده می‌شد و دربرابر چشمهای حسرت‌بار دخترکان دیگر، خرامان‌خرامان با چادر مشکی‌اش وارد حیاط مدرسه می‌شد. در آن شهر سردسیر کوهستانی، که زمستانهایش می‌سوزاند و می‌چزاند، هر روز از ساعت هفت تا هفت و نیم صبح، دخترکان استخوانی در مراسم صبحگاه می‌لرزیدند و شکنجه می‌شدند. در تمام مدتی که آنها به جان رهبر دعا می‌کردند، نیایش‌های مذهبی گروهی می‌خواندند و گوش‌سپار موعظه‌های معلم پرورشی و خط و نشان‌های ناظم می‌شدند، دخترک چادری در کلاس درس کنار بخاری نشسته بود، می‌گفتند گواهی پزشک دارد و سرما سینوزیتش را تشدید می‌کند. دخترکی با نمرات متوسط و هوش زیر متوسط که هر بار و در پایان هر «ثلث» با شعبده‌بازی، شاگرد ممتاز معرفی می‌شد. دختر بی‌آزار و آرامی که سرش به کار خودش بود و به بقیه نگاه می‌کرد بی آنکه ببیندشان. دختر «استاندار» بود و همین که بینی‌اش را توی کار دیگران فرو نمی‌کرد، برای همکلاسی‌هایش کافی بود.
چند ماه پیش نام دخترک دیروز و زن جوان امروز را در «لیست امید» دیدم که برای خودش خانم دکتری شده بود و چند روز است که فهمیده‌ام بابت تمام آن فرقهایی که با دانش آموزان دیگر داشته در فیش حقوقی پدرش گزینه‌ی جداگانه‌ای درج شده بوده: «کمک هزینه‌ی اوقات فراغت فرزندان». چند روز است که فهمیده‌ام داستان ما آخر ندارد. چند روز است که فهمیده‌ام دستمزد شرافت پدران ما این است که ما باید حالا حالاها نقش جسد، نقش شهید راه والامنصبان، نقش ریگ کف رودخانه را بازی کنیم و باید به همین هم راضی باشیم.
(لیلا سمانی)

این است بذرهای امیدی که کاشتیم!
آرامش بیار که از صدقه سر امثال پدرجان:
این‌همه جاسوس دنبال چه هستند؟!

1:اسنودن: از زندگی در روسیه خسته شده ام

2:

بذر امید که چه عرض کنم! تخم خرزره کاشتین!!


جمهوری اسلامی می‌توانست نباشد، پس چرا هست؟!

3:

دوست عزیز کاش خرزره بود .(لااقل مزایای تزیینی داشت )
علف هرز بیشتر بهش میاد


آیا سید محمد خاتمی به صحنه ی سیاست باز میگردد؟!!

4:

تاسیس صرافی دختر و داماد صفدرحسینی هموقت با آغاز تلاطم ارزی ۹۰/رانت ۷۰۰۰ میلیاردی به جیب کدام صرافی رفت؟+سند

درحالی جهانگیری از نقش برخی صرافی‌ها در ایجاد تلاطم ارزی ۹۰ و ۹۱، خروج ۲۲ میلیارد دلار ارز و رانت ۷هزار میلیارد تومانی اظهار داشته بود که باخبر شدیم، علاوه بر صرافی یکی از نزدیکان رئیس جمهور، صرافی دیگری از داماد و دختر صفدرحسینی در همان ایام تاسیس شد.

به نقل تسنیم، در سال ۹۰ هموقت با تشدید زمزمه‌ها مبنی بر محدود شدن درآمدهای نفتی، افزایش نرخ ارز حالتی شتابان به خود گرفت.


ایا امام خمینی صوفی بودند؟
نرخ غیررسمی ارز در پایان سال ۸۹ معادل ۱۰۳۳۷ ریال بود، اما در پایان اسفند سال ۹۰، بهای ارز در بازار آزاد ایران به میزان ۱۸۹۲۶ ریال تعیین شد.


علی مطهری: سازندگان «مرتضوی» بیش از او مجرمند
شوک ارزی سال ۹۰ در سال‌ ۹۱ نیز ادامه یافت و در تابستان ۹۱ نرخ ارز از حدود ۱۸۰۰۰ ریال در تیرماه، به حوالی ۲۳۰۰۰ ریال در پایان شهریور ۹۱ رسید.


دیدار چندساعته مرتضوی و احمدی نژاد در روز چهارشنبه
افزایش ناگهانی بعدی در نرخ ارز، در مهرماه سال ۹۱ رخ داد.

در این ماه نرخ ارز با تقریبا ۹۰۰۰ ریال افزایش، به رقم ۳۱۸۲۰ ریال رسید، این افزایش همچنان در سال ۹۱ ادامه داشت و نرخ دلار تا مرز ۳۵۰۰ تومان هم افزایش یافت.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در سخنرانی های متعددی در سال های اخیر از نقش آفرینی صرافی ها در ایجاد تلاطم ارزی فرموده و اظهار داشته بود که در همان ایام ۲۲ میلیارد دلار ارز توسط برخی صرافی ها از کشور خارج شده و رانت ۷۰۰۰ میلیارد تومانی هم برای برخی صرافی ها ایجاد شد.

پیش از این خبرهایی منتشر شده بود که حسین فریدون در ایام تشدید تحریمها و افزایش نرخ ارز همراه با شرکای خود یعنی علی صدقی، علی اسدیان و مانی مهاجان اقدام به ایجاد صرافی کرد.

صرافی «صدقی و شرکاء» که اتفاقا فاقد مجوز از موسسه مالي مرکزی بوده هست!

دولتمردان فعلی معتقدند در اون وقت نقش صرافان و محتکران ارز (کاسبان تحریم) در افزایش نرخ ارز کمتر از نقش تحریم ها نبود! بالاخره موقعيت های زیادی برای کاسبی وجود دارد و افرادی که شامه اقتصادی خوبی دارند، از اون بهره مند می شوند.

این در حالی هست که به تازگی اسنادی منتشر شده که نشان می دهد، نزدیکان دیگری از این دولت هم در همان ایام اقدام به تاسیس صرافی کردند تا شاید از سود سرشار رشد ۳ برابری دلار بی نصیب نباشند.

آگهی زیر که در روزنامه رسمی کشور به چاپ رسیده نشان می دهد، شرکت صرافی سیده فاطمه حسینی (دختر صفدر حسینی) و همسرش (هانی میرمحمدعلی) در اوج بحران ارزی سال ۹۰ تاسیس شده هست که سیده فاطمه حسینی رئیس هیات مدیره این صرافی بوده هست.

این هست بذرهای امیدی که کاشتیم!

5:

یادش بخیر دکتر روحانی می فرمود:
برجام به نفع شماها(کاسبان تحریم) هم هست!!!
چه کاسبانی...


6:

یادش بخیر کثافت کاری های مجلس قبلی خریدن نماینده مجلس به اسم کارت هدیه صحبت های محمود احمدی نژاد راجع به هزینه های دفتر هر نماینده با ترجیح بند خدا بده برکت یا زمین خواری نماینده مجلس قبل و فساد اقتصادی نمایندگان مجلس قبل و....

که الان اکثرا فراموشی گرفتن یادشان رفته الان این رو تو بوق کردن
خدا شفا بده همه رو!!!!

7:

این فجایع رو در این حد کل کل جناحی ساده تلقی کنیم بهتر هست، غیر از این به چه دردمان میخورد؟ یحتمل این تسویه حساب درون ساختاری هست مارا چه که گنده کنیم و فراتر از کلفت سفره گرگها باشیم!؟

واکنش کاربران شبکه های اجتماعی به اظهارات جنجالی دختر صفدر حسینی/
بعضیا از سفره انقلاب حقشون نون و بوقلمونه، بعضیام مثل ما نون خشک/اون کارگر بیچاره رو هم سر سفره‌تون راه بدین/اصلاح طلب ها اصلاحات رو باید از همین ها شروع کنن‏


این هست بذرهای امیدی که کاشتیم!
برخی کانال‌های تلگرامی که در ایام انتخابات از حامیان لیست امید بودند این روزها سخنرانی جنجالی سیده فاطمه حسینی را دست‌مایه طنز برنامه داده‌اند که در ادامه به بازخوانی برخی از واکنش‌های کاربران شبکه‌های اجتماعی در این‌باره می‌پردازیم.
به نقل خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پس از منتشر شدن اسناد حقوق نجومی صفدر حسینی و منتشر شدن اسنادی در خصوص تاسیس صرافی سیده فاطمه حسینی نماینده امت شهرستان تهران در مجلس و همسرش در خبرگزاری‌ها و شبکه‌های اجتماعی؛ این نماینده امت شهرستان تهران روز گذشته(یکشنبه) در خلال اظهارنظر نمایندگان درباره عملکرد وزارت ارتباطات‌وفناوری‌اطلاعات ، پشت تریبون رفت و متن دفاعیه‌اش درباره‌ اتهامات وارده به خود و خانواده‌اش در فضای رسانه‌ای را قرائت کرد.
هرچند بر پايه آیین نامه وی باید در خصوص صحبت‌های وزیر ارتباطات صحبت می‌کرد، اما اظهارات حسینی که برخلاف آیین نامه مجلس نیز بود و موجب قطع شدن میکروفن وی شد، این روزها دست‌مایه طنز کاربران شبکه‌های اجتماعی شده هست.
در این بین برخی کانال‌های تلگرامی که در ایام انتخابات از حامیان لیست امید بودند نیز سخنرانی جنجالی سیده فاطمه حسینی را دست‌مایه طنز برنامه داده‌اند که در ادامه به بازخوانی برخی از واکنش‌های کاربران شبکه‌های اجتماعی در این‌باره می‌پردازیم.

" فاطمه حسینی دختر صفدر حسینی یه سخنرانی جنجالی کرده توی مجلس.

در دفاع از پدرش که #فیش_حقوقی با رقم بالا داشت و بخشیش رو‌هم به خزانه دولت برگردوند.

حالا اون لابه‌لا فرموده شبکه‌های اجتماعی جولانگاه خناسانه

چقدر زود یادش رفته همین فضای مجازی، به‌خاطر لیست امیدی بودن ایشون، چقدر رای جمع کرد براش"

" این فاطمه حسینی خیلی خوب فرموده پدرم سهمش از انقلاب را میگرفت، کاش میکروفونشو قطع نمی کردن لاقل نصف مسئلوین عزیز همین طرز تفکر دارن"

" فاطمه حسینی از خوبای سفره انقلاب"

"انتخاب فاطمه حسینی اشکال لیستی رای دادن نیست.مشکل چیز دیگه‌ای ...

" فاطمه حسینی بطور قطع در رشته «با ده دقیقه سخنرانی خود را به یک شخص منفور بدل کنیم» دکترا داره.."

" یه پارچ آب ببرید سر سفره انقلاب ظاهرا اونجا بدجور آب قطعه"

" فاطمه حسینی دختر صفدر حسینی تا اومد بگه امت اگه نون ندارن، برن کیک بخورن، میکروفن #مجلس را قطع کردن!"

" #فاطمه_حسینی چه زودیادش رفت همین شبکه‌های اجتماعی باعث شدن بره مجلس، حالامیگه شبکه‌های اجتماعی جولانگاه خناسانه
وقت انتخابات جولانگاه نبود؟"

" بابا اون بشقاب ته دیگ رو دست به دست کن اینور سفره!!!
فاطمه حسینی و خانواده سر سفره انقلاب"

"وقتی جوگیر بشی به خاطر یه «تَکرار می‌کنم» بری به کل یه لیست رای بدی و بررسی‌ش نکنی،‌ همین می‌شه که دخترصفدرحسینی از توش در می‌آد"

"بعضیا از سفره انقلاب حقشون نون و بوقلمونه، بعضیام مثل ما نون خشک."

تمام اختلاس‌ها و فسادهای مالی آبستن این تفکرند که "انقلاب سفره‌ای ست که سهم‌مان را باید از اون برداریم."

"نتیجه تفکرات مصلحت اندیشانه بوده که امروز "روزنامه آرمان" نوشته صفدر حسینی از خدمتگزاران نظامه!! ماهی 70 میلیون دستمزد آخه؟ چه خدمتی مگه کرده؟"


"دخترصفدرحسینی کجای سفره انقلاب نشستن که ماهی 67میلیون تومن سهمشون بوده؟! اون کارگر بیچاره رو هم سر سفره‌تون راه بدین! وقاحت مرز نداره "

"صفدر جان افرین به بچه بزرگ کردنت.

دمت گرم یکی دقیقا مث خودت تحویل جامعه دادی"


‏‏"اصلاح طلب ها اصلاحات رو باید از همین فاطمه حسینی ها و صفدر حسینی ها شروع کنن‏"

"فاطمه حسینی سپس تشبیه فیش حقوق 680 میلیونی باباش، به سهم ایشان از "سفره انقلاب"؛ مرزهای سایز سفره رو جابجا کرد!"

8:

از #کاسبان_پسابرجام و #جیغهای_بنفش چه خبر


50 out of 100 based on 35 user ratings 460 reviews

@