چینی‌ها برای مصر پایتخت جدید می‌سازند+تصاویر


چینی‌ها برای مصر پایتخت جدید می‌سازند+تصاویرچینی‌ها برای مصر پایتخت جدید می‌سازند+تصاویر
دولت مصر قصد دارد عنوان پایتختی را از شهر قاهره بگیرد و در این راستا برنامه شده است چینی‌ها پایتخت جدید برای این کشور بسازند.
به گزارش خبرنگار گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ انتخاب شهر جدید به عنوان پایتخت مصر یک گام به واقعیت نزدیک‌تر شد و مراکز توسعه‌دهنده چینی اعلام کردند که برنامه‌ریزی‌های لازم برای اجرای این پروژه بزرگ را به انجام رسانده‌اند.


شرکت توسعه زمینی چین (CFLD) موافقت کرد برای ساخت این شهر که هنوز نامی برای آن انتخاب نشده است 20 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کند. این خبر پس از برگزاری مدیرعامل شرکت مذکور با «عبدل فتاح السیسی» رئیس جمهور مصر منتشر شد.


چینی‌ها برای مصر پایتخت جدید می‌سازند+تصاویر


خبرگزاری سی‌ان‌ان در حالی این مطلب را منتشر کرد که پیش از این برنامه بود یک شرکت چینی دیگر هم 15 میلیارد دلار در این زمینه سرمایه‌گذاری کند و به عبارت دیگر، فاز نخست پایتخت جدید مصر با هزینه‌ای بالغ بر 45 میلیارد دلار دایر شود.


چینی‌ها برای مصر پایتخت جدید می‌سازند+تصاویر


طرح جابه‌جایی پایتخت مصر نخستین بار در مارس 2015 اعلام شد و مقامات دولتی این کشور اعلام کردند که به دنبال افزایش جمعیت، آلودگی هوا، و افزایش قیمت خانه در قاهره ترجیح می‌دهند پایتخت جدید احداث کنند.


چینی‌ها برای مصر پایتخت جدید می‌سازند+تصاویر


هم‌اکنون روی سایت اینترنتی مربوط به این پروژه اعلام شده است: «قاهره همواره در طول تاریخ موفقیت‌های خود را به عنوان پایتخت مصر به ثبت رسانده است. اما هم‌اکنون موقع آن فرا رسیده تا یک شهر جدید جایگزین قاهره شود».


منبع: فارسسکوت احمدی‌ نژاد نسبت به سخنان روحانی

1:

خدا کنه این پایتخت چینی مثل اجناس چینی که به ایران میفروشند نامرغوب نباشه ...


ناگفته‌هایی از دادگاه ريحانه جباري


داعش، اجرای احکام اسلامی یا جنایت!

2:

اشتباه بزرگیِ
در قاهره چیزهایی میبینم ک شما نمبینید
ارعــــــــ


74 out of 100 based on 39 user ratings 364 reviews

@