آیا آمریکا و انگلیس در آستانه برقراری رابطه با ایران هستند ؟


آیا آمریکا و انگلیس در آستانه برقراری رابطه با ایران هستند ؟آیا آمریکا و انگلیس در آستانه برقراری رابطه با ایران هستند ؟

علی روندی،
این روزها پیام هایی از طرف دولت انگلیس به صورت غیر رسمی دریافت می شود و می توان آن را نوعی سیگنال از طرف آن کشور برای برقراری ارتباط محسوب نمود. جک استراو وزیر امور خارجه اسبق انگلیس و عضو پارلمان این کشور آمادگی خود را برای حضور در مراسم تحلیف رییس جمهور جدید اعلام نموده و می توان همین را به صورتی پیش فرض در نظر گرفت. سید عباس عراقچی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اعلام نمود پیام رسمی از سوی دولت انگلیس دریافت نشده ولی ما مهمان نواز هستیم و از وی استقبال می نماییم.

آیا آمریکا و انگلیس در آستانه برقراری رابطه با ایران هستند ؟

در تاریخ ۷ اسفند ۱۳۶۷ پس از انتشار کتاب آیات شیطانی با حمایت دولت انگلیس و فرمان حکم اعدام سلمان رشدی مرتد از سوی امام خمینی، طرحی در مجلس با قید دو فوریت تهیه شد و در ۹ اسفند همان سال روابط ایران و انگلیس به کلی قطع شد، پس از آن، مدت ها انگلیس در تکاپو بود و از طرق مختلف پیام هایی برای ایران فرستاد تا کم کم روابط دو کشور بربرنامه گردید.

در ۶ آذر ۱۳۹۰ مجلس مجدداً طرحی دو فوریتی را با ۱۷۹ امضاء جهت کاهش سطح روابط تا حد کاردار و اخراج سفیر انگلیس از ایران تهیه کرد. علت اصلی آن حمایت از فتنه گران سال ۸۸ اعلام گردید که از مهم ترین طراحان آن می توان آقای علاء الدین بروجردی را نام برد. ایران سفیر خود را از لندن فراخواند و سفیر انگلستان را اخراج کرد که متعاقب آن در واکنش به این اقدام، دولت انگیس تمام روابط دیپلماتیک خود را با ایران قطع نمود. از این زمان بود که سردی روابط بین دو کشور آغاز شد.

در مورد آمریکا هم باید گفت بیش از ۳۰ سال است رابطه ایران با آمریکا رسماً قطع شده ولی چند سال قبل باراک اوباما که تازه بر روی کار آمده بود اعلام کرد حاضر به برقراری رابطه با ایران است که با پاسخ سرد ایران مواجه گردید و همچنان قطع روابط ادامه دارد. اما این روزها برخی مقامات آمریکایی درخواست هایی مبنی بر مذاکره مستقیم در مورد پرونده هسته ای، سوریه و عراق را بیان می کنند که می توان از آن به عنوان پیگیری راهی برای بن بست ها نام برد.

واقعیت امر این است که دو کشور آمریکا و انگلیس در صورت وجود کوچکترین روزنه ای، آماده برقراری روابط مجدد هستند زیرا:

به همان میزان که این کشورها با ایران اختلاف نظر دارند، منافعی مشترک نیز دارند. برقراری امنیت در افغانستان که اکنون مبدل به باتلاقی شده و آمریکا همراه متحدانش در آن به سوی غرق شدن پیش می روند، تنها با همکاری ایران میسر می گردد. از جانب دیگر ایران نیز سالهاست ناامنی در نوار مرزی شرقی و غربی خود را تجربه می کند. پس در حوزه هایی مانند عراق، افغانستان، سوریه و بسیاری جاهای دیگر، نقش هماهنگی بین این کشورها مشخص است.

آمریکا و انگلیس خوب می دانند از نظر مذهبی ایران مرکزیت جهان شیعه با صدها میلیون جمعیت را عهده دار است و تنها با یک اشاره می تواند موجی از حرکت اسلامی را به راه اندازد.

آمریکا و انگلیس به توان بالای ایران واقف هستند و می دانند موقعیت ژئوپلوتیک همراه با توان بالای نظامی آن، امکان استفاده از تهاجم نظامی از سوی آمریکا و تکرار سناریوی عراق و افغانستان را محال ساخته و نمی توانند مدت جنگ احتمالی، دامنه آن و خسارت وارده به خود را پیش بینی کنند.

آمریکا و انگلیس نیازمند داشتن برقراری رابطه با کشورهای با ثبات منطقه هستند و می دانند و می بینند سرمایه گزاری بر روی امثال مصر و عربستان سست و شکننده است. برقراری جلسه جنبش غیر متعدها و ریاست ایران بر آن شاهدی بر این امر می باشد.

آمریکا و انگلیس می دانند که روند کنونی باعث نزدیکی دو کشور دارای حق وتو یعنی چین و روسیه به ایران می شود و هرگز مایل نیستند که مثلث قدرتی در آسیا ایجاد شود، خصوصاً حمایت گسترده روسیه از سوریه را می توان به عنوان تلاش روس ها برای برقراری موازنه قدرت و احیای بلوکی با محوریت خود قلمداد کرد.

آمریکا و انگلیس همواره دنبال منافع خود هستند، قطع طولانی ارتباط با یک کشور بزرگ، خسارت آنها را بیشتر می کند، بر این اساس هرچه کشوری منابع انسانی و فیزیکی بیشتری در اختیار خود داشته باشد بر اهمیت آن افزوده می شود. لذا چون ایران کشوری غنی از تمام جهات است، این قطع ارتباط هزینه بیشتری برای آنها خواهد داشت.

آمریکا و انگلیس هرچه بر ایران فشار آورده اند در بسیاری از حوزه ها نتیجه ای معکوس داشته و باعث شتاب دستاوردهای ایران شده است. نمونه بارز آن در تحریم هسته ای، تحریم نظامی، تحریم نفتی، مشهود است که تکمیل چرخه سوخت هسته ای، پیشرفت های گسترده نظامی و خود کفایی در ساخت قطعات لازم در سکوها و پالایشگاه ها نمونه هایی از آن است.

موانع پیش رو
وجود لابی صهیونیسم در آمریکا و قدرت انکار ناپذیر آن برسیاست خارجی این کشور، مهم ترین مانع پیشرفت برقراری ارتباط است. اسرائیل نفوذ بسیار بالایی بر تصمیمات آمریکا دارد و فشار زیادی آورده تا کنگره را متقاعد به تصویب طرحی کند که آمریکا در صورت حمله اسرائیل به ایران، ملزم به حمایت از این رژیم شود.

آمریکا مذاکره نمی کند، بلکه معمولاً قبل از مذاکرات آنچه باید حاصل شود را بیان می کند. فی الواقع در مذاکرات، تسلیم محض طرف مقابل را می خواهد که ما در مذاکرات هسته ای این قضیه را به وضوح دیده و لمس کرده ایم.
اکنون آمریکا خود را در چهار چوب جهان تک قطبی می بیند و تا حدودی پتانسیل های لازم اعم از اقتصادی، سیاسی و نظامی را دارد. بنابراین نمی خواهد در مقابل کشورهای مستقل دست پایین را داشته باشد، زیرا این عمل می تواند به ایجاد الگوهای جدیدی منجر شود.

مهمترین چالش ایران با جهان غرب در دهه گذشته، انرژی هسته ای بوده است. حال وضعیت ایران بسیار متفاوت از گذشته است و هرگز تعلیق غنی سازی اورانیوم را نخواهد پذیرفت، قبلاً مذاکره یا برای مذاکره بود یا گرفتن فرصت، ولی اکنون فناوری هسته ای ایران به مرحله بی بازگشتی رسیده و مذاکرات باید برای غنی سازی باشد و آمریکا نمی خواهد این امر را بپذیرد.

از سویی شرایط در ایران برای برقرای رابطه محیا نیست و برخی گروه های تندرو که نفوذ زیادی هم دارند یقیناً بر دولت فشار زیادی وارد خواهند ساخت تا این رابطه بربرنامه نگردد.

در پایان لازم است بیان کنم آنجا که منفعتی برای جهان اسلام و مسلمین متصور باشد، طبق سنت پیامبر اکرم(ص) مذاکره منعی ندارد. کما اینکه شخص رسول الله در حدیبیه با مشرکین پیرامون برنامه حج توافقاتی داشتند و حتی حاضر شد عبارت «محمد رسول الله (ص)» در توافق نامه به «محمدابن عبدالله» و یا «بسم الله الرحمن الرحیم» به «بسمک اللهم» که سبک نوشتاری مورد قبول مشرکین بود تغییر یافت.حقیقت حاشیه های استقبال از روحانی به روایت دو گروه حاضر در محل

1:دم خروس خبر ساختگی پرتاب لنگه کفش به رئیس جمهور بیرون زد

2:نظر رهبری در خصوص عملکرد دولت روحانی در سفر به نیویورک

3:


بابا بسه این همه توهم دشمن پنداری و توهم داشتن دشمن فرضی....


نتانیاهو: اگر دیدار با روحانی به من پیشنهاد شود، آن را بررسی می کنم!

4:

بله همينطوره!

البته اين جمله در مورد نفوذ پذيري ايران در جهان تشيع، تنها با يك اشاره رو هم فعلا كه موردي يافت نشده!

ياد غزه افتادم و اين فتوا:

"همهٔ مجاهدان فلسطین و همهٔ مؤمنان دنیای اسلام به هر نحو ممکن موظف به دفاع از زنان و کودکان و امت بی‌دفاع غزه‌اند و هر کس در این دفاع مشروع و مقدس کشته شود شهید هست و امید اون خواهد داشت که در صف شهدای بدر و اُحد در محضر رسول‌الله محشور شود."

به هر حال همه عالم و آدم مي دونن كه ايران هيچ نفعي ندارد ولي ميتواند براي منافع خطرناك باشد!

5:

نمیدونم چرا یه عده از مسئولین توهم دارن که مذاکره با کشوری مثل آمریکا معناش اینکه ما باید درخدمتشون باشیم و نوکرشون میشیم.
بابا جان مگه چین نوکر آمریکاس نه خودش یه ابرقدرته ولی با هم مذاکره میکنن!با هم رابطه دارن!
اینقدی که ما به چین و روسیه باج دادیم اگه رابطه ای در حد مذاکره با آمریکا داشتیم اینهمه مشکل نداشتیم.


6:

توجه کنید این دشمن پنداری یا توهم نیست.

منافع اون ها در تضاد با منافع ماست.

پس اون ها با ما دشمنی می نمايند.


7:

فقط یاد گرفتید دشمن دشمن کنید

8:

تا حدودی گیجیدم.توهم نیست یه واقعیته الان میشه فرمود همه کاره جهان انگلیسه.

اتحادیه اروپا رو انگلیس می چرخونه و تا حدودی فرانسه.

هستقبال بسیار خوب مسولان فرانسه از انتخاب روحانی باعث شد نظرم درباره شون عوض بشه ولی با احتیاط واجب....
دشمن با اسراییل طبیعیه.

این تصمیم خودم هست یعنی اگه من امریکایی هم باشم.

دشمنم باز اسراییله در خصوص ارتباط با اسراییل راه نداره ولی با دیگر کشور یه فکری براشون می کنم

مثلن: مسولان بلغارستان چند وقت پیش می فرمودند مطمئن نیستند اون انفجار به اصطلاح تروریستی کار حزب ا...

بوده.

اما وقتی اتحاد اروپا به زعامت انگلیس تصمیم گرفت حزب ا...

رو به لیست گروه های تروریستی اضافه کنه بلافاصله می گویند شک ندارند اون انفجار کار حزب ا....

بوده.

نمی دونم دادگاهی در کار بوده علنی بوده یا نبوده.

چیزی در این رابطه نشنیدم.

ولی برام مشخصه بیش از 80 % نمایش بوده تا واقعیت.درباره امریکا هم بهتر مدرک سنودن...پس توهم نیست واقعیته

9:

ایرانی ها همیشه توهم دشمن میزنن

هر وقت مشکل پیش بیاد اون و تقصیر دشمن میندازن

چرا این دشمن برای بقیه دنیا نیست ..

خدایا ..خداوندا این آمریکا و اسراییل و انگلیس را ازما مگیر..انوقت ما به کی گیر بدیم؟ کی رو دشمن فرضی خود برنامه بدیم؟

________

..وقتی یدفه مثل اجل معلق میریزن تو سفارت و نابودش میکنن میخای برامون هدیه بیارن و ازمون تشکر کنن؟ خب معلومه دشمنمون میشن دیگه


(عجب معمای سختی )

------------

بابا یکم با اطرافیان خودمون مهربان باشیم.تا کی شعار مرگ بر این مرگ بر اون سر بدهیم..الان 30 و اندی ساله شعار میدیم..آیا کسی مرگ سراغش اومد؟

10:

طبق تجربه
مذاکره ای درکار نیست

11:

شما به کشوری که روی اسرای جنگیتون
مواد شیمیایی آزمایش کرده میگید دوست یا دشمن

12:


پس ژاپن که بمب اتم بر سر ش بارید چی بگه؟ الان متحد آمریکاست..حتما الان میخای بگی اونا غیرت ندارن؟

یعنی باید تا روز و روزگار هست ما بگیم بخاطر این بخاطر اون نباید با جهانیان در صلح و آرامش باشیم..


ما غیور و جوانمردیم..بابا بسه کینه....

13:

من چون شغلم آیینه کاریه...فقط برای محض اطلاع شما و دیگر همفکرانت بگم که آیینه هایی که توی حرم و امامزاده ها مثل حرم امام رضا یا شاهچراغ یا امامانی که در عراق هستن ،آیینه هایی که داخل حرم هستفاده میشه انگلیسی و آلمانی هستن..
چون ایران صنعت آیینه فوق العاده ضعیفی داره و اصلا کسی از آینه های ایرانی هستفاده نمی کنه چون بنجل هست دقیقا مثل همه وسایلی که میسازه..
جالب بود نه..پس ادعا بر ندارین و گرنه امروزه توی دنیا از لحاظ صنعت فوق العاده ضعیف هستین..


14:

دوست عزیز ببخشید
ما با کشوری که مستقیم با ما جنگید و عامل جنگ بود دوست شدیم.
در ثانی مذاکره کردن با دشمن هم میتونه باشه حتی تو جنگ هم طرفین با هم مذاکره میکنن.
وقتی با مذاکره سازنده که دنبال حل بحران باشیم بشه مشکلات رو حل کرد،چرا مذاکره نکنیم!؟

15:

آمریکا وانگلیس تو حل مشکل اقتصادی خودشون موندن اونوقت چه جوری می خوان بارابطه باما مشکل اقتصادی ما رو حل کنن؟

16:

دوست شدیم چون نوع حکومت وتفکرش عوض شد.
اما چه تضمینی وجود داره که تفکر انگلیسی ها عوض شده.
اونا هیچ تضمینی ندادن هیچ,زورم میگن.
بروید تاریخچه ی مذاکرات ایران با انگلیس وآمریکا درباره ی مذاکرات هسته ای رو مطالعه کنید و دشمنی اونا با ما وصداقت نداشتن در رفتار وفرمودارشون رو ملاحظه کنید.


17:

وقت جنگ پشت پرده همكاريهايي صورت گرفت و عاليان با اسرائيل هم همكاري كردند و اعراب هم پشت

صدام وايستادن!حالا اسرائيل شده دشمن خوني ما!اگر بناست وقايع جنگ ملاك برنامه بگيره فكر كنم ما بايد فقط با اسرائيل

رابطه بربرنامه كنيمو كلا رابطه رو با اعراب و خصوصا عراق قطع كنيم!

18:

درسته که انگلییس واقعا کشوری بوده که عامل فتنه های بسیاری تو نقاط مختلف جهان بوده ولی باید قبول کرد که در اکثر اون جاها هم از جهالت و بیسوادی خودشون بوده که باعث شده مورد سواستفاده برنامه بگیرن!!!!!
وقتی بشه با حفظ هستقلال کشور با دیگران تعامل کرد و پیشرفت کرد چرا نکنیم!!!!!

19:

اتفاقا اسرائیل توی جنگ ایران با عراق ،کاری کرد کارستان و اینکه حمله کرد به نیروگاه اتمی عراق که برنامه بود شوروی تا یک ماه دیگه براش آماده کنه و صدام وحشی هم مطمئنا ایران رو با بمب اتم میزد همانطور که سردشت رو تبدیل به اولین شهر شیمیایی جهان کرد...


20:

همينطورِ،اسرائيل ايران و تركيه ميتونستن بهترين اتحاد رو داشته باشند باهم اين ظرفيت در كشور

ما هم هست!

21:

کشوری که حتی یک مدرک برای مشروعیت خود ارائه نداده چگونه می تواند با تمدنی که7000سال قدمت دارد وفرهنگ وتفکرش از پايه با او متفاوت ودر تضاد هست رابطه واتحاد داشته باشد؟!

22:

دیروز ماه عسلو دیدی!؟
رزمندهه فرمود امتو تحریک کردن اومدن مارو که 17 نفر مجروح بودیم اینقد زدن که 10 نفر شهید شدن!!!

ببینید این قبول که نباید با کسی که بخواد بت زور بگه مدارا کنی.
ولی وقتی طرف مقابل 1 قدم میاد جلو تو هم برو!
الان همايش آمریکا دور جدید تحریم رو تصویب نکرده چون میگن تو دولت جدید شاید تغییری ایجاد بشه!

در ثانی همین اسرائیل به فرموده هستاد دفاع مقدسمون چند بار درطول جنگ به ما اسلحه فروخته!!!!
در حالی که روسیه اولین حامی عراق بوده و بزرگترین تامین نماينده تسلیحاتش بوده!!

23:

اين همه مدرك ريخته ميره يكي ميگيره اصلا جاي نگراني نيستضمنا من اون رو 10000 سال

ميدونستم!

24:

بله درسته
چون روسیه صادقانه اومد جلو.یه قدم یه قدم.
ولی آمریکا دو پهلو حرف میزنه.
مثلا درباره ی مصر یه بار میگه با مرسی هستم یه بار میگه نه نیستم!
پس نمیشه بهش اعتماد کرد.


25:

ببینید در سیاست هر کشوری به دنبال منافع خودش هست.
روسیه هم از رابطه با ایران سودهای کلانی برده!
چطور روسیه دو پهلو نیست که تو جنگ طرفدار عراقه بعد میاد میشه دوست ایران!

26:

اتفاقا روسیه در طول تاریخ بیشترین ضرر رو به ایران رسونده..این قدر ساده بازی در نیارین..
....


27:

آقا مثل اینکه بحث خیلی داغ شده.منم تو بحثتون

28:

اینم تازه اومد یادم!
در یه رابطه برپايه قوانین بین المللی اگه عمل بشه،و منافع خودتو خوب در نظر بگیری و نذاری ازت سواستفاده بشه.
دیگه نیازی نیست که نگران باشی!

29:

منظورم ماجرای هولوکاسته!

30:

اما تا الاون داره صادقانه عمل می کنه وهمه جا با تفکر ایران(تقریبا)همسو هست ومنافع ایران را نیز در نظر میگیرد.
اما آمریکا از اول تا الاون خلاف ما عمل می کند وخیانت را سرلوحه ی خود برنامه داده هست.
اما روسیه لااقل یه نرمشی از خودش نشون داده.
مثل دیدار رئیس جمهورش با مسلمانان روسیه وآزادی دادن به ترویج تفکر مسلمانان.
اما آمریکا به موهنین به پیامبر اسلام وتفکر مسلمانان جائیزه میده وامثال اینجورکارها ...
خب کدوم بهتره؟

31:

شما تاریخچه مذاکرات را مطالعه کنید تا نقض حرف هایتان به شما ثابت شود.


32:

پس مسلمانان چچنی چه که تحت ظلم زندگی می کنن!؟

33:

ایران در قبال این حرکات واکنش نشان داده هست.


34:

والا ما هر چی اخبار نگاه کردیم فقط کشتار مسلمانان در میانمارو دیدیم!
نه حرف از چین میزنن نه از چچن!

35:

موضوع رو برعکس جلوه ندید
واقعیت رو بپذیرید
امریکا و اینگلیس و اروپا به ما نیازی ندارند
درواقع ما هستیم که نیاز داریم و باید به خاطر خودمون روابطمون رو حسنه کنیم.
تورم بالای 60 %.

بیکاری.
تعطیلیه کارخانه جات
خواهشا شعار ندید

36:

آيت‏الله هاشمی رفسنجانی رييس مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخيص مصلحت نظام در نماز جمعه روز 26 تیر 1388 نسبت به حادثه سين‏کيانگ ابراز تأسف كرد و به دولت چين هشدار داد که اين مسائل به نفع اون نيست.

و فراخوان نمودند :«بر مسلمانان چين روزهاي تلخي مي‏گذرد.

من در اينجا به دولت چين عرض مي‏كنم كه از اون‌ها انتظار مي‌رود بتوانند در مقابل مظالمي كه به اين امت وارد مي‌شود كار درستي اجرا کنند.

ما برادرانه به دولت چين كه اون را يك دولت عاقلي مي‏دانيم و در جهت توسعه كشورش دارد كار مي كند نصيحت مي‏كنيم که اين به نفع اونها نيست.

اينها مي‏دانند يك ميليارد و ششصد ميليون و نزديك 60 كشور مستقل مسلمان در دنيا هست.

در همه دنيا مسلمانان حالا هايشانت و شخصيت دارند و همه اينها دلشان با مسلماناني كه امروز در چين مورد ستم برنامه مي گيرند مرتبط هست.

چين منافع خودش را ملاحظه كند و ارتباط خودش با دنياي اسلام و دولت‏هاي مسلمان را در نظر بگيرد؛ و ان‏شاالله ما از اين به بعد شاهد چنين ظلمي در چين و جاهاي ديگر نسبت به مسلمانان نباشيم».


منوچهر متكي وزیر امور خارجه نيز در دو تماس تلفني جداگانه با «كمال احسان اوغلو» دبير كل ساوقت كنفرانس اسلامي و نيز «يانگ جيه» وزير امور خارجه چين، كشته و زخمي شدن تعداد زيادي از مسلمانان اين كشور مورد بحث و بررسي برنامه داد.

وی در اين فرمود‏وگوهاي تلفني، نگراني جمهوری اسلامی از واقعيات پيش آمده را فراخوان نمود و خواستار حمايت از حقوق مسلمانان چين و پيگيري اين مسأله شد( پايگاه خبری , تحليلی اهل بيت عليهم السلام , نقل جامعی از بحران سين‏کيانگ چين )

37:

حرف آقای گنجی به تنهایی معتبر نیست.واینکه نباید از اون حرف زد ...؟؟؟!!!
معتبر اون هست که مدرکی که نشان دهد هولوکاست رخ داده وجود ندارد.

بیرون کردن یک قوم از محل اسکانش ودادن اون به قوم دیگر به اجبار قابل قبول نیست.
این اسرائیلیان وانگلیسی ها بودند که اولین اشتباه را انجام دادند وبه بهانه ی هولوکاست دروغین به این کار دست زدند.

اما درست هست که اعراب به فلسطینیان ظلم کردند اما مصداق شما نادرست هست.

رسول الله حضرت محمد(صلوات الله علیه وآله) کتابی آوردند که منزل از طرف الله هست.وروشنگر راه مسلمانان به طرق عقلی هست.
طبیعی هست که مسلمانان باید از اون پیروی نمايند.مشکل چیست؟
کاری با اعراب ندارم.خدا اون هارا نیز هدایت کند.

38:

آمریکا وانگلیس تو حل مشکلات اقتصادی خود درمانده اند حال چطور می توانند مشکل اقتصادی مارا حل نمايند؟؟

39:

مذاکره بهتر از مخاصمه هست خصوصا وقتی که این مقابله کمترین منفعتی برای طرفین نداشته باشد.

مطمئنا دشمنی ایران و امریکا شدیدتر از اسرائیل و فلسطین نیست که سالهاست علی رغم مشکلات زیاد بر سر میز مذاکره نشسته اند.
همان اختلاف نظری که در مورد ارتباط با امریکا در ایران وجود دارد در امریکا نیز بین احزاب و لابی های مختلف هست.

جمع آوری امضا در همايش امریکا برای برقراری ارتباط با ایران اقدامی بی سابقه بود که اگر از نگاه دیپلماتیک و به دور از تصورات ایدئولوژیک نگریسته شود موقعيت خوبی برای برقراری ارتباط حداقل در سطح محدود و برای حل مسئله هسته ای هست.


40:

نه چرا حرف نزد ولي شما ميگي دروغين!مگر تحقيق كردي ميگي دروغين!؟خلاصه كلام دشمني علني
نازي ها با يهوديان بر كسي پوشيده نيست و البته اصلا برنامه نيست ما توجيه بشيم!!

و اين كه!خواه ناخواه اسرائيل هست و خواهد بود و اين وسط نظر رژيم ايران هيچ اهميتي نداره

ابتدا مشكلات

داخلي خودش رو حل كنه تا بعد در مورد مشروعيت ديگران فراخوان نظر كنه!

41:

اره تو راست میگی
یادمه یه بابایی میفرمود تو خطبه هاش
امریکا بره فکر خودش باشه که دلارش هر روز گرونتر میشه
چشماتو باز کن
این ماییم که هیچ جای دنیا نمیتونیم بریم
هیچ جا راهمون نمیدن
همه دنیا به ما میگن تروریست
این ماییم که تو اختلاص نفر اولیم تو تاریخ
این ماییم که تورم بالای 60 % داریم.
چرا با همه دنیا باید دعوا کنیم.


اقا من با هیچ کسی دعوا ندارم.


42:

بله، این حرکت نشان دهنده یه قدم رو به جلوست خدا کنه آقای روحانی از این موقعيت هستفاده کند
و حداقل باب مذاکرات باز بشه!

چرا بعضیا چشماشون رو بستن!
آمریکا یه کشور صنعتیه از ظرفیتهاش هستفاده کرده، اونا به بیکاری زیر 10 % میگن بحران،
ما به بالای 20%،
ما به تورم بالای 40 میگیم بحران،اونا بالای 10%!
بابا رابطه با آمریکا این نیست که ما بخوایم لوله نفت بندازیم تو دهنش!!!!
اگه با آمریکا مذاکره بشه ینی با کل اروپا روابط حسنه میشه و میتونیم با هستفاده از این امکان هستفاده کنیم و کشور رو توسعه بدیم.


43:

ما مخلصیم داش!

آخه بعضیا جوری صحبت میکنن(سوتفاهم نشه منظورم بیشتر مسئولینه) که انگار ما تو اوج رفاهیم.
و اونا محتاجن که با ما رابطه بر برنامه کنن و الا میمیرن!

تو یه رابطه بین دو کشور دنبال منفعت خودشونن،مطمئن باشید اگ به % بخوایم بگیم،اگه10% به نفع آمریکا باشه،90 % به نفع ما و اروپاست.
که میتونیم با هم روابط حسنه و دیپلماتیک داشته باشیم.

چون همه میدونن که یه مذاکره کوچیک بین ما و آمریکا باشه،باعث میشه ما و اروپا که هیچ دشمنی با هم نداریم روابطمون حسنه بشه.


44:

درود
خیر مثل الان میریم مملکتش رو آباد می کنیم ...


45:

پس شما هم هولوکاست رو رد میکنی.

البته اگر همون قدر که همیشه در بحث با مخالفان توقع داری درباره هولوکاست هم توقعِ سند داشته باشی مشخصه که نباید وقوعشو قبول داشته باشی.

بله عقاید شما حتمن ِ حتمن درسته مگر اینکه خلافش اثبات(اونم اثباتِ اختراعی خودتون) بشه.


46:

آره این عادت ماست!
یه عمر روسیه از خاک و مال ما خورد حالا شده دوستِ خوب!

47:

یکطرفه به قاضی رفتن ، راضی برگشتن و خود را با رؤیا راضی کردن هست ؛

همین روسیه [اتحاد جماهیر شوروی سابق] که میگوئید اگر در ساوقت ملل به مصدق کمک نمیکرد ، معلوم نبود کی صنعت نفت متعلق به ایران میشد و با توجه به حضور قدرتمند بریتانیا در اون جلسه ، اصلاً میشد یا نه ؟!

48:

درود بزرگمهر
مطمئن باشید روسها جایی نمی خوابند که زیرشون آب بره.
اینها بدجنس تر از تمام قدرتهای دیگر هستند منتها سیاست
کاریشون اینه که آب زیر کار تشریف دارند.
ممطئن باشید اگر هم احیانا زبانم لال جایی نفعی رسوندن
این نفع کاملا سهوی بوده.
توی قضیه هسته ای هم که خیر سرمون ظاهرا پشتمون برنامه گرفتند
از امتیازات خزر بهشون بزل و بخشش کردیم تا برامون دم تکون دادند!
حال اینکه این باج رو به هر کدوم از این مثلا دشمنها می دادیم همین دم رو تکون
میدادن و چندان اتفاق شگرفی رخ نداده هست!

49:

منظورتون رو متوجه نشدم عزیز

50:

دوست عزیز آمریکا حامی اول ایران در ملی شدن صنعت نفت بوده،و اگر هم دو کشور طرف ایران رو گرفتند به دلیل این بود که میخواستند انحصار انگلیس رو بر نفت ایران بشنمايند و خود هم نفعی ببرند

51:

ادب
وضع اقتصاد در آمریکا واروپا بسیار فجیع تر از ایران هست.
اما این دلیل نمیشه که بگیم نباید سعی کنیم خودمان رو اصلاح کنیم.

این مشکلاتی که برشمردید ناشی از نادیده گرفتن قوانین خودمان وحق خوردن ورعایت نکردن عدالت هست نه ناشی از رابطه نداشتن با آمریکا وانگلیس.

همه ی دنیا یعنی آمریکا وانگلیس؟؟

یاد ماجرای قورباغه ی ناشنوایی افتادم که در چاه افتاده بود وفکر میکرد دارند تشویقش می نمايند.

ما با همه ی دنیا دعوا نداریم.لطفا مبالغه نکنید.
خودرا پوچ نبینید وآمریکا را همه چیز.(ضعیف النفس نباشید)
والسلام علی من اتبع الهدی

52:

بله حرف های شما درسته
اما تاکنون مدرک معتبر برای ماجرای هولوکاست ارائه نشده هست.

هم به مشکلات داخلی خود رسیدگی می کنیم وهم نظر می دهیم.
چه اشکالی دارد.
اگر اشکال داشته باشد,این آمریکا و اروپا هستند که به هیچ عنوان نباید نظر بدهند چون بدهی .......20000000 دلاری دارند!!!

53:

دوست عزیز کشوری اگر عزت نفس نداشته باشد که همه چیزش از بین میرود ولی باید با دیگران تعامل داشت تا پیشرفت کرد،
تمام کشورهای صنعتی که صنعت قدرتمند دارند که اروپایی هستند متحد یا حداقل با آمریکا هماهنگند،البته که رابطه با ایران برایشان مفید هست،ولی باید آمریکا دست از تحریم بردارد تا با ما رابطه بربرنامه نمايند.


54:

بله درسته .
ولی صداقت را باید رعایت کرد.درسته؟

55:

ببینید منظور از رابطه دادن دست دوستی بی قید و شرط نیست.
منظور شروع مذاکرات هست،با شروع مذاکره با توجه به موضع های مثبت اخیر کنگره،ما دوباره میتوانیم با اروپا روابط حسنه بربرنامه کنیم.
همچنین برای یکبار و همیشه با آمریکا سنگامون رو وابکنیم.


56:

هدف همینه عزیزم.


57:

نمي توان براي آزادي بهايي تعيين كرد،آزادي از ما آزادي را طلب كار هست!

اين بدهي هم يعني اين كه اروپايي و آمريكايي بيشتر بايد كار كند!ولي وقتي ما بدهكاريم بايد بيشتر

باج بدهيم!

شوخي ميكني؟(ميگي هم به مشكلات داخل ميرسيم هم نظر ميدهيم!)

58:

چه جواب مفصلی!!
بنده قانع شدم!!

59:

ادب؟!

دیوانه هست کسی که فکر می کند همه باید یکجور فکر نمايندعزیز
بنده فقط در بحث شرکت کردم.همین.

به این می گویند عجز !

خداحافظ وهادی شما باشد انشاالله

60:

فکر کنم خیلی از امت راضی باشن در کل کمر امت شکسته شده هر کاری می خوان زودتر انجام بدن

گرچه بعید می دونم اگه مذاکره بشه نتیجه داشته باشه کلا مسئولان باید تغییر سیاست بدن

61:

پیغام ایران به آمریکا: می خواهیم مستقیما فرمودگو کنیم + تکذیب


آیا آمریکا و انگلیس در آستانه برقراری رابطه با ایران هستند ؟نیویورک تایمز نوشت: نوری مالکی به دولت اوباما فرموده هست که ایران علاقه مند به فرمودگوی مستقیم با آمریکا بر سر برنامه هسته ای هست و عراق هم اماده ی تسهیل برگزاری این مذاکرات هست.

به نقل سرویس بین الملل انتخاب، نوری مالکی طی دیداری با سفیر آمریکا در بغداد در اوائل جولای، فرمود که حامل پیغامی از سوی مقامات ایرانی هست و بیان داشت که حسن روحانی رئیس جمهور جدید ایران در مورد فرمودگو با امریکا جدییت خواهد داشت.

مقامات آمریکا می گویند که از وقت آغاز به کار دولت اوباما، اونها برای مذاکره مستقیم با ایران آماده بوده اند.

پاتریک ونترل سخنگوی وزارت خارجه آمریکا فرمود: عراق شریک آمریکا هست و ما فرمودگوهای منظمی با مقامات عراقی در مورد مسائل مشترک از جمله ایران داریم.

گری سیمور دستیار سابق اوباما در شورای امنیت ملی آمریکا می گوید: اینکه ایران از عراق برای ارسال پیام به آمریکا هستفاده کند، قابل باور هست.

وی اضافه کرد: ایران به نوری مالکی اعتماد دارد.

این مقام سابق آمریکایی اضافه کرد: تنها در مذاکرات مستقیم و رو در رو مقامات آمریکا و ایران خواهد بود که پیشرفتی به سوی توافق صورت خواهد گرفت.

سیمور فرمود که ایجاد یک کانال دوجانبه ضروری هست اما برای دستیابی به توافق کافی نیست.

وی مدعی شد: ایران به دنبال توانایی تسلیحات هسته ای هست و آمریکا به دنبال جلوگیری از اون هست.

توافق بر روی این موضوع دشوار هست.

سفير ايران در عراق: اين خبر صحت ندارد و کاملا نادرست هست

در عين حال، ساعتي پس از انتشار اين گزارش، حسن دانايي فر، سفير ايران در عراق در فرمود و گو با ايسنا، خبر روزنامه نيايشانورک تايمز را رد کرد و فرمود : «اين خبر صحت ندارد و کاملا نادرست هست...

عراقي ها هميشه فراخوان نموده اند که دوست دارند به عنوان همسايه ايران تسهيل نماينده روابط ايران با کشورهاي ديگر باشند اما درخصوص خبر روزنامه نيايشانورک تايمز اين مطلب کاملا نادرست هست.»

62:

هیچی.:) فقط دیدم فرمودی مدرک و سند کافی برای هولوکاست وجود نداره پس دروغه، نقل قول گرفتم.

بیخیال.

63:

سلام دوست گلم

من که مخالف مذاکره نیستم من فقط فرمودم آمریکا خیلی در قبال ایران جنایت کرده

در مورد عراق حکومت عراق عوض شد که ما با اون ها دوست شدیم

در کل آمریکا به هیچ کشوری به چشم دوست نگاه نمیکنه؟

نمونه اش فشاگری های اسنودن که نشون داد آمریکا چطور با متحداش رفتار میکنه

64:

درود
نه عزیز
هولوکاستی که مشهور هست اتفاق نیفتاده.
یعنی به اون شدت نبوده.
وگرنه همه از جمله مخالفان می دانند که اتفاق افتاده ولی نه به اون شدت.
باشه بی خیال

65:

من در خودرو سازی مشغول به کارم
میدونی به خاطر تحریم ها و نداشتن روابط با اروپا قطعات به ما نمیرسه و از قطعات بی کیفیت چینی هستفاده میکنیم؟
ویا به خاطر بالا بودن قیمت دلار قیمت خرید مواد اولیه هم بالا رفته و خودرو هارو به قیمت دو برار مجبورید بخرید؟
این هیچ ربطی به تحریم ها نداره؟
ایا نمیشد به جای لجبازی با دنیا راه مذاکره رو پیش میگرفتیم؟
این یک نمونه از هزاران افزایش قیمت در جامعه هست.
میتونی ماشین نخری ولی نمیتونی دارو نخری.
این بیمارای بیچاره چه گناهی کردن به خاطر بالا رفتن ارز باید داروهاشونو چند برابر بخرن یا اینکه حتی پیدا نکنن تا بخرن؟
به نظرت اون بیمار یا خوانواده بیمار به اقتدار کشور چقدر فکر میکنه؟
به نظرت مهمه براش سانتریفیوژ بچرخه یا نچرخه؟
به نظرت اون دختری که جهیزیه نداره و یا اون پسری که از پس خرجو مخارج عروسی یا دانشگاهش بر نمیاد به سانتریفیوژ فکر میکنه؟
من یه حرف حساب دارم.
چرا کل انرژی هسته ای و برنامه هاش رو به رای گیری نمیزارن؟
مثل خیلی از کشورها که این کارو کردن؟
جواب هرچی شد همون رو انجام بدیم.


66:

يعني خلاف قانون پايه ي عمل بشه!؟مصاحت كشور به تشخيص صغير نيست اين ولي هست كه

تعيين ميكند!

67:

آقای روحانی
رئیس جمهور منتخب جمهوری اسلامی ایران

باسلام و تحیات و عرض تبریک به مناسبت انتخاب عالی برای ریاست جمهوری دوره یازدهم.

همانطور که مسبوق هستند میهن عزیوقت با مشکلات گسترده و عمیقی...

روبروست.

قریب به 19 میلیونی که به عالی رأی دادند بی صبرانه در انتظار بهتر شدن اوضاع کشور در جهات عدیده اقتصادی، سیاسی و اجتماعی هستند.

اما واقعیت اون هست که کلید حل بسیاری از مشکلات کشور در گرو بهتر شدن تعامل با دنیا می باشد.

هستمرار تخاصم با غرب و بالاخص با آمریکا حاصلی به جز تداوم مشکلات فعلی ندارد.

بدون تغییری در تعامل با دنیا و اصرار بر تداوم دشمنی با آمریکا و ستیز با غرب، مشکل بتوان تصور نمود که تغییری در شرایط اقتصادی کشور به وجود آورد.

برخی از محافل غربی ازجمله قریب به 120 نماینده همايش آمریکا در نامه ای به رئیس جمهورشان خواهان بهبود مناسبات با ایران شدند.

اما از ایران جواب به این شاخه زیتون ها منفی بوده و تأکید و تصریح همچنان برتداوم دشمنی با آمریکا می باشد.آقای روحانی، علیرغم اونکه هستراتژی دشمنی با غرب و آمریکا هزینه هولناکی برمنافع و مصالح ملی ایران ظرف 34 سال گذشته وارد ساخته و محض نمونه حتی یک دستاورد مثبت هم برای منافع ملی کشور در برنداشته، مع ذالک همچنان بر روی تداوم این سیاست اصرار ورزیده می شود.آقای روحانی، این تفکر که هم می توان با آمریکا و غرب دشمنی داشت و هم کشور را در شاهراه ترقی، توسعه و پیشرفت اقتصادی هدایت نمود، سرابی بوده که بطلان اون را امروز سپس 34 سال در اقتصاد ورشکسته، فاسد و درمانده دولتی ایران می توان مشاهده نمود.

به هرحال 19 میلیون نفری که به عالی در 24 خرداد رأی دادند سپس خداوند منان، امیدشان به حضرتعالی هست که بتوانید با سیاست و کیاست، اسباب رها شدن کشتی به گل نشسته اقتصاد، توسعه و تجارت ایران را به ساحل نجات با حول و قوه الهی هدایت فرمایید.

اگر برنامه شود همان دشمنی ها و همان سیاست های افراطی 8سال گذشته با غرب و آمریکا ادامه یابد؛ اگر برنامه شود ما همچنان خواهان نابودی اسرائیل باشیم و اگر برنامه باشد برنامه های هسته ای مان همانگونه به پیش برود، بعید به نظر می رسد که عالی بتوانید گامی ولو کوچک بردارید.

فقط یک بدنامی برایتان بیشتر باقی نخواهد ماند.

دست کم 19میلیون نفر از امت ایران با رأی دادن به شما خواهان تغییر در سیاست خارجی مان و تعامل با دنیا هستند.

اما برخی از مسئولین همچنان خواهان هستمرار این سیاست می باشند.

بنده تصور می کنم که اصل 59قانون پايه ی مان که تصمیم گیری در خصوص مسائل مهم را از طریق مراجعه به همه پرسی پیش بینی نموده، راه برون رفت از این دوگانگی می باشد.

منطقی ترین راه اون هست که از امت ایران نظرخواهی شود که آیا خواهان دشمنی با آمریکا هستند یا نه؟ اگر اکثریت رأی دادند که کماکان خواهان هستمرار دشمنی با آمریکا هستند، در اون صورت حضرتعالی هم در همین مسیر با جدیت گام بردارید.

اگر هم برعکس اکثریت خواهان توقف دشمنی با غرب و آمریکا و تعامل با دنیا شدند، دراون صورت مسئولین به رأی امت احترام گذارند.

ایام به کام باد
صادق زیباکلام
سوم مرداد 1392

68:

درود
1-بنده منکر مشکلات اقتصادی کشور نیستم.
2-منکر پیشرفت ها ی کشور هم نباشیم.
3-تحریم کردن ودر عین حال پیشنهاد مذاکره دادن نشانه ی عدم صداقت و بی احترامی به حقوق کشورمان هست.
4-توجه داشته باشید که تحریم علیه کشورمان از وقت انقلاب شروع شد.
5- آمریکا وانگلیس همه ی دنیا نیستند.
6-دولت آمريكا با جذب نخبگان فكرى ايران، جلوگيرى از دستيابى ايران به تكنولوژى هاى پيشرفته نظير اونچه كه هم اكنون در مورد انتقال دانش هسته اى به ايران هستيم و در رشد و پيشرفت ملت ايران اخلال به وجود آورده هست, مانند ترور دانشمندان هسته ای و ...
واین هم نشانه ی عدم صداقت آمریکا در ایجاد رابطه با ایران هست.کافیست به تاریخچه ی مذاکره با آمریکا وانگلیس درباره ی مسائل هسته ای نگاهی بیندازید تا عدم صداقت اون هارا درک کنید.
7-كافى هست گوشه نگاهى به سرنوشت كشورهاى همسايه مان (عراق و افغانستان) بياندازيم كه با اسم اعطاى آزادى و دموكراسى بر سر ملت بى دفاع اونان بمب هاى چند تنى ريخته و اولين اقدام در جهت آبادانى كشورشان، چپاول منابع نفتى اونان (عراق) توسط شركت هاى آمريكايى و انگليسى، کشتارهاي ميليوني و ناامني مستمر بود .
علاوه بر اين نمونه ها نگاهي به وضعيت ساير كشورهاي ديگر جهان نيز حاكي از اين هست كه رابطه با آمريكا هرگز معياري براي توسعه و پيشرفت تلقي نمي شود .
8-این نیمه مقاله ی عادلانه را نیز مطالعه بفرمایید:
كشورهاي پيشرفته و در حال توسعه جهان رابه چند دسته تقسيم كرد :
الف – كشورهايي كه از طريق ارتباط با آمريكا به پيشرفت و توسعه مادي رسيدند كه شمار اين كشورها بسيار محدود و در حد همان چند كشور اروپاي غربي بودند و انگيزه آمريكا نيز از اين كمك ، تامين منافع خود بود .
ب – كشورهايي كه پيشرفته هستند و از ارتباط خوبي هم با آمريكا برخوردارند اما در واقع پيشرفت اونها محصول تلاش و هستعدادهاي خودشان مي باشد و نه محصول ارتباط با آمريكا كه از ژاپن به عنوان يك نمونه مهم از اين دسته مي توان نام برد .
ج – كشورهايي كه پيشرفته هستند و از ارتباط خوبي با آمريكا برخوردارند و حتي بخشي از پيشرفت هاي اونها هم مرهون سرمايه گذاري هاي آمريكايي ها مي باشد همچون برخي كشورهاي آسياي جنوب و جنوب شرقي كه اين كشورها نيز هر چند طعم شيرين پيشرفت هاي اقتصادي را چشيده اند اما به دليل وابسته بودن پيشرفت اونها به آمريكا عملا كليت كشورشان وابسته غرب شده هست به گونه اي كه حتي سياست خارجي اين كشورها نيز تابعي از سياست هاي آمريكايي ها بوده و اونان امكان اتخاذ هيچ تصميم مستقلي ندارند و اين مسئله در كوتاه مدت و ميان مدت به دو شكل نتايج خطرناكي براي اين كشورها خواهد داشت : نخست از جهت عدم امكان تصميم گيري مستقل كه عملا باعث مي شود تا حتي در روابط اين كشور با كشورهاي ديگر نتواند تصميماتي را بگيرد كه به نفع اين كشور مي باشد ولي با منافع آمريكا در تعارض مي باشد و به اين صورت بسياري از موقعيت هاي پيشرفت را از دست مي دهد همچون واقعيات فعلي كه به علت تحريم هاي آمريكا عليه کشورمان ، برخي كشورها كه قبلا موقعيت هاي بسيار مناسبي براي توسعه و پيشرفت خود از طريق رابطه با ايران ، سرمايه گذاري در ايران و تامين مايحتاج خود از طريق كشور ما ، به دست آورده بودند ناگهان مجبور به از دست دادن اين موقعيت ها شدند و همين مساله باعث بروز وقفه و اختلال در روند توسعه و پيشرفت اين كشورها شده هست .

اما به دليل وابسته بودن كليه تصميم سازي هاي اين كشورها به نظام سلطه و هستبداد مدرن غربي عملا هيچ انتخاب ديگري نمي توانند داشته باشند ومجبورند عطاي توسعه دلخواه خود رابه لقاي خشم ولي نعمت خايشانش ببخشند .
دوم توسعه اين كشورها به دليل وابستگي به غرب ، نوعي توسعه وابسته مي باشد كه در اثر اون هر گونه تغيير و تحولي در كشورهاي غربي باعث سريان بحران به اين كشورها مي شود بدون اينكه خود اين كشورها نقشي در ايجاد اون بحران داشته باشند همچون بحران اخير اقتصادي كه اگر چه عامل اون سياست هاي غلط آمريكايي ها بود اما عواقب ناگوار اون بيش از هر كشوري دامن كشورهاي ديگر و حتي كشورهاي اروپايي به ظاهر مستقل را گرفت و اين در حالي هست كه در طي اين مدت ،كشور ما از جمله معدود كشورهايي هست كه از عواقب اين بحران ها در امان مانده هست و نوسانات اخير در كشور ما نيز هر علتي داشته باشد به بحران اقتصادي آمريكا ارتباطي ندارد .
د – كشورهايي كه ظاهري پيشرفته دارند كه در واقع علت اين ظاهر پيشرفته ، ثروتي هست كه اين كشور به دليل داشتن ذخاير طبيعي و صدور اون به صورت خام جمع نموده و اون را صرف زيباسازي كشور خود به كمك تكنولوژي هاي وارداتي غربي ها و دخالت مستقيم اونان ، بالا بردن سطح رفاهي امت خايشانش و در نهايت بالا بردن كاذب آمارهاي مربوط به توسعه و پيشرفت مي كند به گونه اي كه در نظر امت جهان اين كشورها جزء كشورهاي پيشرفته جهان به شمار مي آيند و اين در حالي هست كه ضمن وارد بودن اشكال توسعه وابسته به اين كشورها ، به دليل محدود بودن ذخاير طبيعي و پايان يافتن اون در مدت وقتي نزديك يادور و نيز عدم تشكيل زير ساخت هاي لازم براي تداوم اين رفاه نسبي و مظاهر پيشرفت و توسعه ، با پايان يافتن اين ذخاير و منابع ، اين كشورها تبديل به يكي از فقير ترين كشورهاي جهان خواهند شد .

9- در آخر:
همه ی ما دوست داریم با امت آمریکا رابطه داشته باشیم.اما به شرط صداقت.این یک اصل منطقی دو طرفه هست.
والسلام علی من اتبع الهدی

69:

ببین من یه چیزو میدونم که 34 سال گذشته و ما یک ولت برق از این انرژی هسته ای نگرفتیم
تنها چیزی که نصیب ما شده اقتصاد ورشکسته تورم بالای 60 %.

روابط خارجیه بد با دنیا.
ایا این به این معنی نیست که سیاست خارجی ما درست نیست؟

70:

یعنی میخوای بگی عراق از وقتی که صدام رفته بد تر شده؟
یا افغانستان از وقتی که قدرت از دست طالبان گرفته شده بد تر شده؟
بهتره به شعور خواننده احترام بزاری یه کمی

71:

آیا آمریکا و انگلیس در آستانه برقراری رابطه با ایران هستند؟
1- اگر روزی دیدید یا شنیدید که گرگ وروباه از خصوصیت درندگی ومکر ووحشیگری خود دست برداشتند ..............امریکا وانگلیس نیز دست از......بر خواهند داشت
2 -رابطه گرگ ومیش چگونه خواهد بود ؟
3 -در کجای دنیا کشوری پیدا کنید که این دوجانور امریکا وانگلیس حضور دارند واون کشور در رفاه وآسایش زندگی میکند
4 -هرکه با این دو افعی رابطه بر برنامه نکند ................مورد دشمنی انان برنامه میگیرد
5- هرکس از ما به این دو هستعمارگر؛ خوشبین واعتماد کند .....یا ساده هست یا غافل

72:

1 - امریکا درعراق از اول اشغال اون تاپایان .....بیش از یک میلیون نفر از ان کشور کشته هست
2 - امریکا از وقتیکه افغانستان را اشغال کرده وتاکنون .....بیش از 70 % مواد مخدر دنیا از این کشور فلاکت دیده ....تولید می شود

73:

یعنی قبلش تریاک کشت نمیشده تو افغانستان؟
یا اینکه صدام نسل کشی نمیکرده؟
بنظرت امت الان دوست دارن برگردن به وقت زنده بودن صدام؟

74:

درود عزیز
بنده به شما هیچوقت بی احترامی نمی کنم.
بلکه منظورم این بود که رابطه با آمریکا نتیجه ای برای اونها نداشت.همین.
مقاله رو مطالعه کردید؟
nv qlk:
کارنامه مذاکره کشورهایی چون کره شمالی، لیبی و سوریه که مدت ها با آمریکا مبارزه کرده بودند می تواند سند محکمی بر بی فایده بودن مذاکره با دولتمردان آمریکایی- پیش از تغییر رفتارشان- باشد.

این سه کشور از مذاکره با کاخ سفید نه تنها طرفی نبسته اند بلکه به نوعی دور خورده و از انجام این مذاکرات به موضع ندامت رسیده اند.


75:

از وقت حضور دولت سركش آمريكا در منطقه نه تنها هيچ امنيت و آسايشي نصيب ملتهاي منطقه

نشده بلكه اوضاع به مراتب بدتر از گذشته شده!

روزي نسيت كه چند صد نفر امتان بي گناه در دو كشور هلاك نشوند،حتي خود آمريكايي ها

به اين نتيجه رسيدن كه بهترين ترفند شوراندن ملتها عليه حكومتهاست!

آمريكا يا هيچ كشوري ناجي هيچ ملتي نبوده و نخواهد بود!خود ملتها هستند كه تعيين ميكنند

يكي ژاپن،خاكستري محصول آمريكا ميشود دومين كشور صنعتي يكي هم عراق با وصف حال معلوم!

76:

کره شمالی که الان کلی بمب اتمی داره هنوزم منهدمشون نکرده.
سوریه هم که الان درگیر جنگ داخلیه.

بشار اسد خیلی مرد باشه بتونه موضوع داخلی رو حل کنه.
لیبی نمیدونم مذاکره در مورد چی کرده.
در کل مثالهای شما هیچ ربطی به ایران و شرایط ما نداره.


77:

1 - قبل ازاشغال , افغانستان مولد مواد مخدر بود ولی حالا ....................که زیر بار امریکا هست وضعش بدتر وبدتر شد.....
2 - صدام آلت دست ونوکر بی چون وچرای امریکا بود ووقتی سگ هار شد کشتنش
پس از همان اول کشتار امت عراق به دست امریکا بود ....چه مستقیم چه غیر مستقیم

78:

چرا هی میری خاکی بابا
منکه نفرمودم مملکت رو بدیم به امریکا و لوله نفتی بندازیم تو حلق امریکا
من میگم مذاکره کنیم مذاکره مذاکره
نه لجبازی.


مذاکره به قول رضایی این نیست که ما یه چی بگیم اونا یه چی بگن بعدش بزاریم بریم
یعنی برسیم به نتیجه.
بابا چرا هی فکر میکنید نمیشه راه حل مناسب پیدا کرد.
باید با جهان رابطه داشت برای پیشرفت
این غلطه که فکر کنیم به تنهایی میشه رشد اقتصادی داشت.


79:

فرق منو تو میدونی چیه؟
من به خاطر ایران ناراحتم تو به خاطر افغانستان عراق.....


80:

شما کتاب تاریخی مطالعه می کنید؟!

81:

اصلا اگه دست شما باشه کلا مذاکره معنی نداره.
بیخیال بحث همینجا تمومه.


82:

امریکا وانگلیس ............بروید تاریخ ایران در 60 تا 70 سال گذشته مطالعه کنید
جز خیانت وجنایت واستثماروچپاول وظلم وتعدی بر ملت شریف ونجیب ایران از این دو جانورگرگ وروباه صفت ...........دیده نشد .....که نشد
ادم عاقل از یک سوراخ دومرتبه گزیده نمی شود
ما با دنیا قهر نیستیم
اینها از ما نفت وگاز ومعدن و.و وبدتر از همه نوکری وتسلیم ...می خواهند
دینمان به ما اجازه تسلیم وذلت به دشمن نمی دهد .....
ما مذاکره میکنیم ......اما عدلانه , منصفانه ومقتدارنه وعزتمدارانه

83:

شما کیه؟
بله بحث تموم شده بود.
به این نتیجه رسیده بودیم که یک قدم اونها بردارند.(چون ما یک قدم را با بستن نیروگاه هسته ای )برداشته بودیم.
بعد ما هم یک قدم بر می داریم.
یک قدم اونها لغو تحریم ها و مذاکره در شرایط عادلانه هست.

غیر اینه؟
والسلام علی من اتبع الهدی

84:

خیر ....من به خاطر دینم وارزشها وباورها ومکتبم ..................مبارزه میکنم
هرجا که مکتبم هست ............همان جا نیز وطنم هست
انجا که مکتبم نیست وطنم نیست ................
مکتبم میگوید ازوطنم دفاع کنم ............ومن از ایران اسلامی دفاع میکنم

85:

قران به ما اموخته هست که دشمن دست از مبارزه با ما برنمی دارد...مگر دست از دین واعتقادات خودمان برداریم
1 -وَلاَ يَزَالُونَ يُقَاتِلُونَكُمْ حَتَّىَ يَرُدُّوكُمْ عَن دِينِكُمْ إِنِ اسْتَطَاعُواْ
2 -هرگز یهود ومسیحیت دنیا از ما راضی نخواهند شد مگر دنبال روی افکار واندیشه ومرام اونها باشیم ......که هرگز چنین نخواهیم کرد
وَلَن تَرْضَى عَنكَ الْيَهُودُ وَلاَ النَّصَارَى حَتَّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ

86:

اگه عراق وطن شماست.
باید بگم وطنتون وطنمارو 8 سال به گلوله بست.
اگه افغانستان وطن شماست
باید بگم وطنتون سالهاست به وطن ما مواد وارد میکنه و کلی از جوونای مارو معتاد کرده.


87:

پاکستان وهند هردو بمب اتمی دارند...............چرا مورد تحریم امریکا وغرب واقع نمی شوند
اسرائیل چطور؟
اینها همه اش بهانه هست ...............


88:

اقا اقا
این چه حرفیه میزنی
شما به تنهایی داری به ادیان دیگه توهین میکنی
داری جنگ صلیبی راه میندازی
عیسی و موسی مگه پیامبر نیستن؟
مگه این مسیحیت و یهودیت دین های اسمانی نیستن؟
این افکار غلط چیه ؟
متاسفم

89:

1 - عراق به ماحمله نکرد .................امریکا وتمام دنیا مستکبر به ما حمله کرد
عراق گذری وابزاری بیش نبود ..................


2 -افغانستان پایگاه تولید مواد مخدرتوسط امریکا وطالبان که دست پرورده خود امریکا هست
هرجا که فساد هست امریکا ام الفساد هست
هرجا اسلام حکومت کند .................امریکانمی تواند در انجا نفوذ کند ...یعنی دیگر فساد نیست

90:

فرمودی فساد
الان اصلا تو ایران فساد نیست
ما هم رکورد دار نیستیم تو اختلاص.
خوب شد روشن شدم.

91:

1 - شما وقتی از دین وقران چیزی یاد نداری .............اینطور اظهارزنظر نکن
2 -دین مسیحیت ویهودیت هردو تحریف شده هست وامروزه اونچه با اسم مسحیت یا یهودیت وجود دارد ......همان دینی که موسی وعیسی اورده هست ..............نیست...نیست
3 -امروزه نه انجیل ونه تورات هیچکدام ..............کتاب آسمانی اصلی نیست
جنگ صلیبی ما راه نیداختیم ...........این مسیحیت منحرف که بر دنیای اسلام تحمیل کرد
4 - در ضمن اونچه من بعنوان مدرک برای سخنم اوردم ......عین متن قران هست

92:

دوباره سخنم را تکرار میکنم
هرجا اسلام پیاده نشود.....چه در ایران چه در جای دیگر .............فساد خواهدآمد
منتها ام الفساد ولجن پراکنی فساد در دنیا امریکا هست
اختلاس هم یک نوع فساد هست که در نبود نظارت وعدم اجرای احکام اسلام ایجاد میشود

93:

این حرف شما یعنی ما با همه دنیا جنگ داریم چون دینشان تحریف شده.
تشخیص این تحریف شدن با شماست؟
شما چه حقی داری به دین چند میلیارد ادم توهین میکنی؟
موسی به دین خودش عیسی به دین خودش.
چرا میرید تو خاکی.
این حرفا چه ربطی به موضوع فرمودگوی ما با غرب و رسیدن به نتیجه داره؟
فکر کنم دیر وقته از وقت خوابت گذشته

94:

درود عزیز
به نظر بنده شما چند کتاب تاریخی مطالعه بفرمایید.سود مند خواهد بود.
تحریف شدن کتب تورات وانجیل مورد قبول دانشمندان مسیحی ویهودی نیز هست(اینکه به دست انسان نوشته شده)
تاریخ ....

تاریخ ....

تاریخ....


95:

نقدی بر این امضا :
اعتقادات هر فرد مثله مسواکه ،***
***خواهشا تو حلق بقیه نکنین
اتفاقاً من دندانپزشک هستم
اعتقادات هر فرد همچون دندانهای خود فرد هست ......که اگرسالم باشد .....هم زیبا خواهند بود وهم پیام سلامتی برای دیگران خواهد فرستاد
ولی اگر دندانها دچار پوسیدگی شوند ......فرد مربوطه هم درد خواهد داشت وهم زشت خواهد شد وهم عمل جویدنش مختل خواهد شد واگرنسبت به درمان دندانهایش اقدام نکند باید اونها را بکشد

96:

اینکه پیش کی برم دندونمو درست کنم مهمه
وگرنه پیش دندونپذشکی مثل شما ادم بره دندون رو از دست رفته باید دونست.


97:

خوبه بازم اونا یه دینی دارن که تحریف بشه.
این برادرای روس و چینیه ما که کلا دین ندارن.
چرا با اینا رابطه داریم انقدر؟
اصلا اختلاف ما سره دینه؟
اینجا باید در مورد بحث و راه های رسیدن به نتیجه در مذاکرات بحث بشه.
که مثل اینکه شما با درس تاریخ و بینش اسلامی عوضی گرفتید.


98:

1 - خیر ما باکسی سر جنگ نداریم ....اینها با ما جنگ دارند چنانچه در جنگ صلیبی کردند
2 -تشخیص تحریف کتابهای انان هم خودشان اعتراف کردند وهم قران وپیامبر ما ...به ما اظهار داشتند .....(مباهله)
3 -این حرف اتفاقاً ربطی به فرمودگوی ما دارد .....غرب (مسیحیت تحریف یافته )از روی قلدری ودشمنی واستعمارگری وسلطه گری {صهیونیسم}خواهان تسلیم دین ما وذخایرمان وعزتمان ووطنم به اونها هستند
4 - موسی وعیسی هر دو به پیامبری وخاتمیت محمد اعتراف کردند

99:

خیر فقط محض اطلاع عرض کردم.

مقاله را مطالعه کردید؟
نظرتان چیست؟

100:

مدرک دانشنامه دندانپزشکی من..........وزرات بهداشت وعلوم پزشکی داده هست نه پسند امت وخوشی بیماران هست
تشخیص درمان یا دراوردن دندان با دندانپزشک هست نه بیمار....اقای

101:

آیا آمریکا و انگلیس در آستانه برقراری رابطه با ایران هستند؟
خدا کنه اقای روحانی راه حلی برای مذاکرات به بنبست رسیده پیدا نمايند.
و وضعیت اقتصاد و معیشت امت بهتر شود.


شب خوش.


یا حق

102:

1 - رفتن سر میز مذاکره با کدام اصول وباکدام شیوه ................
مذاکره عادلانه .....نه تسلیم مذلت بار.....
مگر داشتن تکنولوژی هسته ای ..................خلاف عقل وعُرف بین المللی ؟؟؟؟؟؟؟؟
اینها زور میگویند ...............با زورگو چه باید کرد؟

103:

سخن رهبر درباره عقب نشینی تیم مذاکره نمايند ایران به ریاست روحانی ....
حقیقت چیست؟
روند عقب نشینی مسئولان هسته‌ای وقت، البته با واکنش صریح رهبر معظم انقلاب روبرو شد.
روایت حضرت آیت الله العظمی خامنه ای از روزهای عقب نشینی تیم هسته ای دولت اصلاحات که مردادماه سال گذشته در دیدار کارگزاران نظام ایراد شد، بیانگر سند سازشکاری مسئولانی هست که به دنبال تکرار پروژه "جام زهر" بودند:
"در همین قضیه‌ى هسته‌اى، اون وقتى که ما با اینها همراهى کردیم و عقب‌نشینى کردیم - البته براى ما تجربه‌اى بود، اما این واقعیت هست - اینها جلو آمدند؛ اینقدر جلو آمدند که من در همین حسینیه فرمودم اگر بنا باشد که این روال از سوى اونها ادامه پیدا کند، من خودم وارد قضیه خواهم شد؛ و وارد قضیه شدم؛ ناچار شدیم؛ اینها کار ما نیست.
عقب‌نشینى‌ها اونها را گستاخ‌تر کرد، طلبکارتر کرد.

یک روزى بود که مسئولین ما قانع بودند که اجازه بدهند ما ۲۵ سانتریفیوژ در کشور داشته باشیم؛ اونها فرمودند نمیشود! اینها قانع شدند که ۵ تا سانتریفیوژ داشته باشیم؛ باز هم فرمودند نمیشود! مسئولین ما قانع شدند که ۳ تا سانتریفیوژ داشته باشیم؛ باز هم فرمودند نمیشود! امروز نقل را شنیدید، یازده هزار سانتریفیوژ داریم! اگر ما اون عقب‌نشینى‌ها را، اون انعطافها را ادامه میدادیم، امروز از پیشرفت هسته‌اى که هیچ خبرى نبود، به این نشاط علمى هم که در چند سال اخیر در کشور وجود پیدا کرده - این حرکت علمى، این جوانها، این ابتکارات، اختراعات، پیشرفتهاى گوناگون در بخشهاى مختلف - قطعاً لطمه میخورد؛ چون اولاً نسبت به هر یک از اونها ممکن بود یک بهانه‌اى بیاورند؛ ثانیاً حرکت هسته‌اى و صنعت هسته‌اى، نماد پیشرفت یک کشور هست.

این هم یک واقعیت دیگر هست."

104:

پدر شهید هسته‌ای مصطفی احمدی روشن فرمود: آقای روحانی با این سخنان به دنبال فرافکنی هست و می خواهد گناه خود را به گردن دیگران بیندازند.
حاج رحیم احمدی روشن پدر شهید مصطفی احمدی روشن در فرمود‌وگو با رجانیوز در واکنش به سخنان شب گذشته حسن روحانی در فرمود‌وگوی ویژه خبری شبکه دو فرمود: یادم هست که مصطفی بر اثر تعلیق غنی سازی که در وقت این آقایان اتفاق افتاد مانند یک گل پژمرده شده بود، وقتی از او جریان را پرسیدم فرمود که بابا در سایت‌های هسته‌ای را بسته و مهر و موم کردند، تلویزیون‌های مدار بسته تعبیه کردند و ما جرات نمی‌کنیم از جلوی سایت‌های هسته‌ای رد شویم.
تعطیل کردن غنی سازی مصطفی را 10 سال پیر کرد
وی با بیان اینکه روشن هست که این از بی‌تدبیری آقایان بود، ادامه داد: مصطفی در اون وقت جزو نیروهای غنی نماينده اورانیوم بود، وقتی که آقایان قبول کردند که سایت‌های هسته‌ای بسته شود و غنی سازی تعطیل شود، این بچه گویا 10 سال پیر شد و آثار یاس و ناامیدی در چهره‌اش نمایان بود و می‌خواست از اونجا بیرون بیاید که به زور و سفارش من ماند.

از او می‌پرسیدم که چرا با خودت این کار را می‌کنی که می‌فرمود که ما صبح تا شب می‌رویم اونجا اما بیکاریم! هیچ کاری نمی‌توانیم بکنیم.

پدر شهید احمدی روشن این موضوع را تلخ ترین خاطره‌ خود از مصطفی عنوان کرد و اضافه کرد: وقتی غنی سازی اورانیوم شروع شد، گویا اینها بال و پر در آوردند و شهید مصطفی و چند تن از دوستانش شبانه روز برای این امت کار کردند و خودم شاهد بودیم و این بچه‌ها قسم خوردند 10 شبانه روز پشت دستگاه‌های سانتریفیوژ بدون اینکه بخوابند کار می‌کردند و بعضی مواقع پشت دستگاه خواب‌شان می‌برد و می‌افتادند.
وی فراخوان نمود: این شبانه روز فعالیت ادامه داشت تا به لطف خداوند اون غنی سازی 5/3 % و در ادامه 20 % محقق شد.
استعداد جوانان ما را کور کردند
حاج رحیم احمدی روشن با اشاره به خاطره‌ای از فرزند شهیدش فرمود: وقتی از مصطفی می‌پرسیدم که این غنی‌سازی 20 % به چه درد می‌خورد وقتی 5/3 % جوابگوی کارهاست، جواب داد که ما می‌خواهیم در مقابل هستکبار جهانی با دست پر صحبت کنیم، اگر اونها احساس نمايند که ما از غنی‌سازی 20 % عاجزیم هیچ وقت به حرف‌ ما گوش نخواهند داد

105:

آقایان با قبول تعلیق غنی‌سازی کلاه گشادی سرشان رفت
پدر شهید احمدی روشن تصریح کرد: آقایان یک کلاه گشادی که سرشان رفت این بود که تعلیق غنی سازی را قبول کردند چرا که غربی‌ها هم متعهد شده بودند که اورانیوم غنی نشده بگیرند و به صورت غنی شده 5/3 %ی تحویل دهند که حتی نیم‌ % اورانیوم غنی شده را هم تحویل این آقایان ندادند.
وی ادامه داد: غربی‌ها می‌خواستند که با التماس مثلا 5 دستگاه سانتریفیوژ به ما بدهند تا جوانان ما با طرز کار این دستگاه‌ها بفهمند، که حتی حاضر نشدند که دو تا دستگاه بدهند تا اونجا که اون آقای جک هستراو فرموده بود که این کار خطرناک هست و ما این کارها را خودمان برای شما انجام می دهیم و به قول معروف فرمود: " حسن خطرناکه! حسن؛ شما به این جور چیزها دست نزنید خطر دارد!"
اگر کشور را بدون رای هم تقدیم کنیم در هیچ موردی توانایی اداره اون را ندارند
حاج رحیم احمدی روشن با بیان اینکه اگر کشور را بدون رای امت هم دو دستی تقدیم اینها کنیم، نمی‌توانند در هیچ موردی کشور را اداره نمايند، اضافه کرد: متاسفانه در وقتی که اختیارات داشتند، هیچ کاری نتوانستند بنمايند، وقتی که در اون وقت نتوانستند وظیفه شرعی و ملی و قانونی خود را اجرا کنند حالا چطور اون وقتی که بساطت‌شان توسط امت ایران اسلامی به هم ریخته شد، می‌خواهند کاری نمايند؟! مگر اینها فکر نمی‌نمايند که پیش امت ایران دیگر آبرویی ندارند؟! چطور می‌توانند از امت ایران آرا بگیرند.
دل‌پرخونی از اونها داشتم
پدر شهید احمدی روشن با تاکید بر اینکه من دل پرخونی از اینها داشتم، فرمود: دلیل ناراحتی ما هم این بود که نگذاشتند شانیت امت ایران حفظ شود و بعد آمدند به هر اونچه که خارجی‌ها فرمودند عمل کردند.
وی با بیان اینکه آقایان نماد سازش و ذلت بودند، فراخوان نمود: اینها نتوانستند در مقابل اخم و تخم هستکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جهانخوار قد علم نمايند ‌و در حقیقت ترسیدند.
حاج رحیم احمدی روشن اضافه کرد: اونها که امت ایران را ذلیل و خوار کردند حالا می‌خواهند چه نمايند؟! مگر اون موقع چه گلی به سر امت زدند که حالا می‌خواهند بزنند؟

106:

کدام یک از شهدای هسته‌ای در وقت شما به شهادت رسیدند؟!
پدر شهید احمدی روشن در واکنش به اظهارات حسن روحانی که فرموده بود ما شهدای هسته‌ای در این راه دادیم، فرمود: شما کجا شهید دادید؟! کدام شهدای هسته‌ای در وقت شما به شهادت رسیدند؟! اینها اصلا لیاقت این را نداشتند که شهید بدهند.
وی با بیان اینکه آقایان برای اهداف انتخاباتی از شهدا سوء هستفاده می‌نمايند، فراخوان نمود: بزرگ‌ اونها - که من نمی‌خواهم از او اسمی ببرم - خانواده شهدای هسته‌ای را دعوت کرد و به نوعی می‌خواست وانمود کند که طرفدار شهدای هسته‌ای هست، اون موقع ما تو دهن اونها زدیم که دیگر از این کارها ننمايند و شهدای هسته‌ای را به نفع خود مصادره ننمايند باز هم از رو نمی‌روند.
به فرموده پدر شهید احمدی روشن به تعبیر رهبر معظم انقلاب در وقت دولت نهم و دهم بحث هسته‌ای راه افتاد و امت طعم پیروزی خود و شکست و زبونی هستکبار جهانی در این جبهه رو حس کردند.
هرجا چراغ سبزی از دشمن می‌بینند سوت و کف می‌زنند
وی ادامه داد: رفتار آقایان نشان می‌دهد که هرجا چراغ سبزی از دشمن می‌بینند خوشحال می‌شوند و سوت و کف می‌زنند و هر جا اخم و تخمی می‌بینند خودشان را قایم کرده و می‌ترسند.
پدر شهید احمدی روشن با یادآوری سخنان حضرت امام مبنی بر اینکه هستکبار جهانی مانند سگ هار هست که اگر در مقابلش ایستادی فرار می‌کند و اگر فرار کردی دنبالت کرده و پاچه ات را می‌گیرد، اضافه کرد: آقایان اگر به مسئولیت برسند کشور را به باد فنا می‌دهند و دو دستی تقدیم هستکبار جهانی می‌نمايند تا اسباب خوشحالی اونها را فراهم نمايند.
با مذاکرات‌شان همه چیز را به تعطیلی کشاندند
وی با اشاره به سخنان روحانی که فرموده بود در دوران ما تحریم نبود، تصریح کرد: سوال ما از ایشان این هست که مگر در وقت شما پیشرفت هسته‌ای اتفاق افتاد که تحریمی هم صورت بگیرد؟! شما با مذاکرات‌تان همه چیز را به تعطیلی کشاندید.
پدر شهید احمدی روشن فراخوان نمود: پیشرفت‌هایی هم که بعدا در زمینه هسته‌ای داشتیم همه با تدبیر رهبر معظم انقلاب و تلاش‌ها و مجاهدت‌های شبانه روزی افرادی مثل شهید احمدی روشن، شهریاری، رضایی نژاد و امثال اونها بود.


107:

فرمودگوی ویژه خبری شب گذشته با حضور حسن روحانی، رنگ و بوی متفاوتی داشت؛ چرا که او موقعيتی به دست آورده بود تا درباره نحوه عملکردش در مذاکرات هسته‌ای که مورد انتقاد بسیاری از کارشناسان و امت برنامه دارد، صحبت کند و هر چقدر بیشتر با انتقادات مجری برنامه مواجه میشد، ادبیات خود را توهین آمیزتر و البته غیرواقعی‌تر می‌کرد.
به نقل رجانیوز، حسن روحانی چنان از عملکرد خود در 22 ماه مذاکرات هسته‌ای دفاع می‌کرد و چنان با آب و تاب درباره اون حرف می‌زد که انگار متوجه نبود هنوز وقت طولانی مدتی از مسئولیت او در شورای عالی امنیت ملی نمی‌گذرد و امت به خوبی به یاد دارند در سعدآباد و بروکسل و پاریس چه گذشت و چه قراردادهای ننگینی در همین دوران به ملت ایران تحمیل شد.به عنوان مثال، ایران در سوم شهریور سال 1382 به صورت رسمی برای مذاکره با آژانس درباره پروتکل الحاقی فراخوان آمادگی کرد که تنها 18 روز پس از فراخوان آمادگی ایران برای جواب مثبت به پیشنهاد سه کشور اروپایی، نخستین قطعنامه شورای حکام علیه فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان تصویب شد.
آیا آمریکا و انگلیس در آستانه برقراری رابطه با ایران هستند ؟
شما که با سواد هستید، اسم این طرح را چه می‌گذارید؟

حسن روحانی شب گذشته در واکنش به سخنان مجری برنامه که از تعلیق فعالیت‌های هسته‌ای در دوران فعالیت او در مذاکرات سخن فرمود، مخالفین خود را افرادی بی سواد نامید که دروغ می‌گویند.

بد نیست خلاصه‌ای از اونچه در جریان دوران مسئولیت آقای روحانی گذشت را بازخوانی کنیم تا ببینیم نظر با سوادها درباره اون چیست.
آیا آمریکا و انگلیس در آستانه برقراری رابطه با ایران هستند ؟

پس از امضای سه قرارداد سعدآباد، بروکسل و پاریس، سه کشور اروپایی طرحی را در 14 مرداد 1384 ارائه دادند که طبق اون، ایران متعهد به توقف دائمی فعالیت‌های چرخه سوخت هسته‌ای شد و سه کشور اروپایی هم متعهد شدند که ارائه تسهیلات برای ورود ایران به ساوقت تجارت جهانی، ارائه تسهیلات برای دسترسی ایران به اینترنت پرسرعت، ارائه تسهیلات برای دسترسی ایران به قطعات هواپیمای مسافری و یافتن شغل برای دانشمندان، متخصصان و کارشناسان صنعت هسته‌ای ایران در اخل کشور که به دلیل توقف کامل فعالیت‌های هسته‌ای بیکار شده‌اند را در دستورکار خود برنامه بدهند.
آیا آمریکا و انگلیس در آستانه برقراری رابطه با ایران هستند ؟

بد نیست الان از "با سوادها"ی موردنظر حسن روحانی سوال پرسید که اسم این طرح که حق مسلم ایران در زمینه فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای را نادیده بگیریم و در مقابل، امکاناتی برای دسترسی به اینترنت پرسرعت به ما داده شود، چیست؟ شاید بهترین جواب را علی لاریجانی، دبیر پیشین شورای عالی امنیت ملی کشور داده باشد: اروپایی‌ها می‌خواستند دُر غلتان از ما بگیرند و آب نبات بدهند.
آیا آمریکا و انگلیس در آستانه برقراری رابطه با ایران هستند ؟

برای یادآوری به با سوادها: در سعدآباد چه گذشت؟

ماحصل مذاکرات سعدآباد، صدور توافقنامه مشترک میان 3 کشور اروپایی و ایران با محتوای کم سابقه‌ای بود؛ توافقنامه‌ای که حسن روحانی در هنگام قرائتش در حضور خبرنگاران مجبور شد بارها توقف کند تا صدای شعارهای اعتراضی انبوه دانشجویان از خارج از محوطه کاخ، مزاحم اطلاع‌رسانی وی نشود.

در این میان شاید مهم‌ترین بخش توافقنامه مربوط به این قسمت بود "به منظور اعتماد بیشتر، ایران به طور داوطلبانه تصمیم گرفته هست که برنامه تعلیق خود را ادامه و توسعه داده تا شامل تمام فعالیت‌های مربوط به غنی‌سازی و بازفرآوری و کلیه آزمایش‌ها یا تولید در هر تأسیسات تبدیل اورانیوم شود، آژانس از این تعلیق مطلع خواهد شد و از اون دعوت خواهد شد که بر اون نظارت و اون را تأیید کند."
آیا آمریکا و انگلیس در آستانه برقراری رابطه با ایران هستند ؟

در ادامه این توافق عجیب با وزرای خارجه تروئیکا آمده بود: "تعلیق به موقع انجام خواهد شد به شکلی که آژانس بتواند قبل از اجلاس نوامبر شورای حکام اجرای اون را تأیید نماید.

تعلیق وقتی که مذاکرات برای یک توافق مورد قبول دو طرف در خصوص ترتیبات درازمدت پیش می رود، ادامه خواهد یافت."


ماجرا اما برنامه نبود به اینجا ختم شود.

به طوری که سفیر آلمان 4 سال بعد در برنامه فرمودگوی ویژه خبری پرده از هدف نهایی کشورهای مذکور از توافقنامه سعدآباد برداشت و فرمود: «من نمی خواهم شمار را فریب بدهم! ما خواستار تعلیق همیشگی فعالیت های هسته ای ایران هستیم!»
آیا آمریکا و انگلیس در آستانه برقراری رابطه با ایران هستند ؟

تونی بلر درباره قرارداد سعدآباد چه فرمود؟

شاید از نظر آقای روحانی، ما بی سواد باشیم و مسئولین کشورهای اروپایی، با سواد.

بنابراین از تونی بلر، نخست وزیر وقت بریتانیا نقل قول می‌کنیم که در مستند شبکه BBC فراخوان نمود: "ما میوه حمله نظامی به عراق را در سعدآباد چیدیم."

آیا آمریکا و انگلیس در آستانه برقراری رابطه با ایران هستند ؟

پروژه "خاورمیانه بزرگ" در آستانه به سرانجام رسیدن بود و آمریکایی‌ها همراه متحدان اروپایی شان داشتند ثمره پیروزی عراق را در سعدآباد درو می کردند، افغانستان را پیش از اون گرفته بودند و از حاکمان دولتی و مجلسی ایران هم مطابق نامه سال 2003 خرازی به اونان قول گرفته بودند که از حزب الله لبنان و حماس حمایت نکند و البته نافرمانی هسته‌ای هم ننمايند.

کار داشت خوب پیش می رفت متحصنان مجلس ششم و کاندیدای منتخب‎شان در انتخابات 84 همچنان بر لزوم لحاظ عاقبت فشارهای غرب پافشاری می‌کردند اما ناگاه ورق برگشت و در نتیجه هم‌صدایی امت و نخبگان و سرانجام ایستادگی ملی در موضوع هسته ای نتیجه دیگری رقم خورد و عاقبت مسئله ای که روزی برنامه بود با نوشیدن جام زهر مختومه شود، به جایی رسید که طرف غربی حاضر شد تنها برای مذاکره با ایران از همه خواسته های خود بگذرد.
آیا آمریکا و انگلیس در آستانه برقراری رابطه با ایران هستند ؟

همان هایی که روزی تنها برای مذاکره پیش شرط گذاشته بودند که باید همه فعالیت های هسته ای تعطیل شود و با جواب "نه" رئیس جمهور جدید روبرو شدند، پشیمان شدند و در ژنو باز پای میز فرمودگو نشستند.

اونها این بار ویلیام برنز، سومین مقام ارشد وزارت خارجه وقت امریکا را برای مذاکره فرستادند، برنز همانی هست که پرونده لیبی را مدیریت کرد و همه تجهیزات هسته ای اون کشور را سوار بر کشتی تا امریکا مشایعت کرد اما او خود در مذاکرات ژنو فرموده بود که از دید وی نیز صحبت از "تعلیق" برای برنامه هسته ای ایران غیرممکن هست.


108:

با مذاکرات‌شان همه چیز را به تعطیلی کشاندند
وی با اشاره به سخنان روحانی که فرموده بود در دوران ما تحریم نبود، تصریح کرد: سوال ما از ایشان این هست که مگر در وقت شما پیشرفت هسته‌ای اتفاق افتاد که تحریمی هم صورت بگیرد؟! شما با مذاکرات‌تان همه چیز را به تعطیلی کشاندید.
پدر شهید احمدی روشن فراخوان نمود: پیشرفت‌هایی هم که بعدا در زمینه هسته‌ای داشتیم همه با تدبیر رهبر معظم انقلاب و تلاش‌ها و مجاهدت‌های شبانه روزی افرادی مثل شهید احمدی روشن، شهریاری، رضایی نژاد و امثال اونها بود.
آیا آمریکا و انگلیس در آستانه برقراری رابطه با ایران هستند ؟
دیگر همه می‌دانند در کاخ سعدآباد چه گذشت
وی تصریح کرد: دیگر همه می‌دانند که در کاخ سعد آباد چه گذشت و هنوز تصویر خنده‌های آقای روحانی با جک هستراو وزیر خارجه وقت انگلیس در ذهن‌ها هست.
پدر شهید احمدی روشن با بیان اینکه آقای حسن روحانی از تیم هسته‌ای‌شان فرمودند و از این تیم تمجید کردند، فرمود: حالا خوب هست آقای روحانی به این پرسش جواب دهند که این تیم الان کجا هستند؟! اعضای این تیم در آمریکا و اروپا چه می‌نمايند؟! اگر اینها تیم هسته‌ای داشتند چطور نتوانستند یک % اورانیوم غنی نمايند.
آقا شاخص‌ها را مشخص کردند و ما نباید گول حرف‌های اینها را بخوریم
به فرموده وی امت ایران اسلامی باید سرنوشت کشورشان را دست کسانی بسپارند که حداقل به خدا، ولایت و امت ایمان داشته باشد و اخم و تخم هستکبار جهانی برایش مسئله نباشد و دنبال چراغ سبز دشمنان نباشند.
پدر شهید مصطفی احمدی روشن در پایان فراخوان نمود: حضرت آقا شاخص‌ها را برای ما مشخص کردند و ما نباید گول حرف‌های اینها را بخوریم.

اینها ثابت کردند که نمی‌توانند و من از اعماق قلبم به اون باور دارم که اونها نمی‌توانند.


109:


110:

رابطه امریکا با ایران محاله

111:

به نظر من نه...چون ما این همه شهید دادیم در راه اونا...پ همش کشکه؟نمیشه که

112:

آمریکا دشمنه خونیه ماس....مرگ بر آمریکاااااااا

113:

احتمالاً دكتر روحاني با درايت مشكلات خارجي ايران را بر طرف مي كند

114:

اميدوارم اين مشكلات دشمن تراشيدن براي كشور تمام شود

115:

آمریکا آمریکا مرگ به نیرنگ تو

116:

نمیدونم من چرا یاد داستان دنکیشوت میفتم

117:

اینها فکر منافع خودشون هستن

118:

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:
سلطان قابوس، پادشاه عمان، برنامه هست هفته آینده به شهرستان تهران سفر کند.

برپايه اخبار غیررسمی، پادشاه عمان در نظر دارد میان مسئولان ایرانی و مقامات آمریکائی برای حل و فصل اختلافات فیمابین میانجی‌گری کند.

هنوز معلوم نیست سلطان قابوس پیامی هم به همراه دارد یا نه و اینکه مسئولان ایرانی چه واکنشی در برابر این اقدام پادشاه عمان نشان خواهند داد ولی در سال‌های اخیر، دولت عمان در چند مورد میانجی‌گری‌هائی میان ایران و آمریکا داشته هست.


119:

به نقل سرویس بین الملل انتخاب به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای «الحیات» چاپ لندن این نامه توسط سلطان قابوس برای آیت الله خامنه‌ای ارسال شده هست.

الحیات در این باره نوشته هست: نامه‌ای از سوی پادشاه عمان و از طرف اوباما برای رهبر جمهوری اسلامی ارسال شده هست که در اون بر چهار محور تاکید شده هست.

نخست ادای احترام واشنگتن به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در ایران، دوم ابراز آمادگی برای کاهش تحریم‌های اقتصادی اعمال شده علیه ایران، سوم تاکید شدید بر اهمیت تعامل مثبت ایران در فرمود‌و‌گوهای هسته‌ای با کشورهای ۱+۵ و در‌‌ نهایت آمادگی آمریکا برای برقراری مذاکرات مستقیم با ایران هست.

اوباما در این نامه تاکید کرده هست که واشنگتن تمایل دارد «صفحه تازه‌ای در روابط با تهران» با توجه به پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری باز نماید.

بر پايه نقل الحیات که در رادیو فرانسه نیز بازتاب داشته، سلطان قابوس در سفر اخیرش به شهرستان تهران در این باره با رهبر معظم انقلاب به فرمود‌و‌گو پرداخته و آیت الله خامنه‌ای تاکید کرده که «آمریکا باید رفتارش را در قبال ایران تغییردهد».

مقامات ایرانی هنوز درباره صحت و سقم این نامه و جواب ایران اظهار نظری نکرده اند، ولی محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در روزهای اخیر پذیرفته بود که میان ایران وآمریکا پیامهایی مبادله شده هست.


120:

ایشاالله هر چه زودتر تصمیمات پر سودی به نفع کشورمون و امت خوبمون ..سیاست مدارها اتخاذ نمايند..که دیگر هیچ حال و حوصله ی دشمن تراشی بیشتری برایمان نمانده...
سیاست دنیاییه که هر لحظه میتونه تغییر بزرگی درش حاصل بشه..

و هیچ چیزی مطلق نیست...

121:

امیدوارم غربی ها بتوانند بدون غرور واهی پای میز مذاکرات بنشینند و به فکر باختن نباشند بلکه برقراری تعامل به نفع هم ما خواهد بود و هم به نفع غربی ها خواهند بود

امیدوارم این امر محقق شود

122:

با توجه به رویداد ها و روابط اخیر ایران با غرب و همچنین اخبار و مسائل احتمالی که در ماه های آینده منتشر خواهند شد، این تاپیک جزء موضوعات مهم برنامه گرفت.


123:

سلام و صبح بخیر
با توجه به عنوان جستار که در قالب سوال مطرح شده میتوان فرمود : ارتباطی بربرنامه نخواهد شد مگر اینکه یا دو کشور امریکا و انگلیس از مواضع خود عدول نمایند و یا ایران تسلیم خواسته های سیاسی اونها شود که هر دو شکل امکان صورت پذیری اون وجود ندارد .

دو کشور امریکا و انگلیس از ایران چه میخواهند ؟
1 - تعطیلی مراکز انرژی هسته ای ( فردو و آب سنگین اراک )
2 - خروج تمامی اورانیوم های تولید شده از ایران
3 - به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی
4 - عدم دخالت در امور منطقه
5 - قطع ارتباط با حزب الله لبنان
جواب ایران چیست ؟
1 - مراکز هسته ای ایران صلح آمیز هست و برابر بررسی های بعمل آمده آژانس این ادعای ایران اثبات شده امریکا و انگلیس چاره ای جز پذیرش این حقیقت ندارند .


2 - رژیم صهیونیستی باید برود .


3 - ایران دخالتی در امور کشورهای منطقه بیشتر از این دو کشور نداشته لذا باید پرسید : آیا دوغ فقط برای درویشان نوشیدنش عیب هست ؟
4 - ایران با تمام دنیا ارتباط دارد الا کشورهایی که در پی نابودی بشریت هستند .


124:

اوباما با تاکید بر اینکه ایالات متحده این رویکرد جدید دولت روحانی را می آزماید اضافه کرد؛ ایران برای اثبات جدیت خود باید نشان دهد که به دنبال هستفاده نظامی از انرژی هسته ای نیست.
باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا در فرمودگو با یک تلویزیون اسپانیاما زبان" تلموندو" از موقعيت ایجاد شده در دولت روحانی برای دیپلماسی هستقبال کرد.

به نقل عصر ایران به نقل از رویترز اوباما در این فرمود و گو تاکید کرد:" نشانه‌هایی وجود دارند که روحانی، کسی‌ست که به دنبال فرمود‌وگویی باز با غرب و ایالات متحده هست؛ به شکلی که پیشتر ما شاهدش نبوده‌ایم".

اوباما با تاکید بر اینکه ایالات متحده این رویکرد جدید دولت روحانی را می آزماید اضافه کرد؛ ایران برای اثبات جدیت خود باید نشان دهد که به دنبال هستفاده نظامی از انرژی هسته ای نیست.

اوباما این سخنان را در حال بیان کرده که برنامه هست بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل در روز 30 سپتامبر ( 12 روز دیگر) در کاخ سفید درباره برنامه هسته ای ایران با رییس جمهور آمریکا فرمود و گو کند.

سه روز پیش نیز اوباما در مصاحبه با شبکه خبری ای بی سی آمریکا فراخوان نمود که نامه ای برای حسن روحانی همتای ایرانی اش ارسال کرده هست.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان با تایید ارسال نامه از سوی اوباما تاکید کرده که این نامه در واقع نامه تبریک رییس جمهور آمریکا به دلیل انتخاب روحانی به ریاست جمهوری بوده هست.

اوباما همچنین درمصاحبه خود با شبکه اسپانیولی تایید کرد که ایران می تواند در برقراری ثبات در سوریه نقش داشته باشد.

حسن روحانی رییس جمهوری کشورمان در هفته آینده در نشست سالانه مجمع عمومی ملل متحد در نیویورک سخنرانی خواهد کرد.

در آستانه سفر روحانی به نیویورک نگاه ها به احتمال دیدار اوباما و روحانی در حاشیه نشست سالانه مجمع عمومی ملل متحد جلب شده هست.


125:

درود
رابطه داشتن با دیگر کشورها به معنای دست کشیدن از اصول و خط مشی ها کلی نیست.

اینها خواسته های لابی صهیونیسم است که لزوما با خواسته ها و منافع انگلیس و امریکا مطابق نیست.

با توجه به دیدار ویلیام هیگ و مقامات ایرانی در حاشیه مجمع عمومی ساوقت ملل، رابطه ایران و انگلیس احتمالا در آینده نزدیک عادی خواهد شد، امریکا هم منافع زیادی در منطقه دارد و بارها خواستار برقراری رابطه با ایران شده هست و اگر ایران هم به این نتیجه برسد که رابطه با امریکا میتواند به ثبات در منطقه کمک کند و به سود کشور باشد احتمال اینکه سطوحی از رابطه بربرنامه شود وجود دارد.

در این زمینه سخنان اخیر مقام معظم رهبری حائز اهمیت هست.


126:

سلام و درود بر شما
اززحمتی که در نوشتن جواب تعاملی متحمل شدید سپاسگزارم .

فرمایش شما متین و به نگرمن
کشور ایران بطور قطع دوستدار برقراری صلح در تمام جوامع بشری هست و دیدار مقامات ایرانی در حاشیه مجمع عمومی ساوقت بین الملل با هیگ ، جان کری و نبیل فهمی و ...

بر همین اصل صلح طلبی هست لیکن این دیدارها به مفهوم فقط همان دیدار هست .

لازم به ذکر هست شرایط عادی سازی روابط بین ایران و دیگر کشورها بر پايه دو پایه ارزشی تعریف شده هست : 1 - مشروعیت 2 - مقبولیت ، آیا انگلیس دارای هر دو پایه یا یکی از این دو خصوصیت شده هست که حال در حاشیه مجمع در پی عادی سازی روابط باشند ؟ سوال دیگر اینکه : آیا ذات سیاسی انگلیس تغییر کرده هست ؟ دیگر به دنبال تحریک و ایجاد تشنج و دخالت در امور کشورهای دیگر نیست ؟ شاید انگلیس روباه مکاری هست که عابد شده هست ؟ از اینها که بگذریم ، به گمان من مقامات ایرانی در حاشیه مجمع عمومی ساوقت بین الملل در فرمودگو با هیگ خواهند فرمود : ببین ویلی وضع رو از اینی که هست بدتر نکن ،توهم نزن ، دست از سر امت سوریه بردار ، آدم باش

127:


البته آقای ظریف بعضا اهل مزاح هم هست :)
به هر صورت امیدوارم اونچه رخ میدهد خیری به امت ایران و منطقه بحران زده خاور میانه برساند.


128:


129:

سپس قضیه ی هیروشیمای ژاپن،یک خبرنگار از یکی از مقامات ژاپنی پرسید:چرا شما با وجود ضربه ای که از آمریکا خوردید ، علیه اون ها شعارمرده باد سر نمیدهید و با آمریکا ارتباط دارید؟میدانید چه جواب داد؟؟؟؟؟؟؟

فرمود : وجود تلفن پاناسونیک در دفتر ریاست جمهوری یعنی مرگ بر آمریکا.

ما نیازی به فرمودن نداریم، عمل میکنیم!!!!

130:

یک رسانه کویتی به نقل از یک منبع آمریکایی مدعی سفر رئیس جمهوری آمریکا به ایران در اواسط سال آینده میلادی شد.
به نقل خبرگزاری مهر، روزنامه الجریده کویت به نقل از اونچه منبع دیپلماتیک آمریکایی خواند، مدعی سفر باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا به شهرستان تهران در نیمه دوم سال آینده میلادی شد.
این منبع ادعا کرد: تمایل مشترکی در این باره وجود دارد، اما جزئیات اون هنوز مشخص نیست و اوباما منتظر دعوت رسمی حسن روحانی رئیس جمهوری ایران هست تا سیاست جدید خود در منطقه بر پايه اصل عدم دخالت نظامی و توازن را پیاده کند.
این منبع آمریکایی مدعی شد: باراک اوباما می خواهد که اولین رئیس جمهوری آمریکایی باشد که از وقت پیروزی انقلاب اسلامی در ایران به این کشور سفر می کند تا خود را حامی صلح و فرمودگو حتی با کسانی که شعار مرگ بر آمریکا سر می دهند نشان دهد.


131:

دعوت مجلس از جک هستراو برای سفر به شهرستان تهران

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از دعوت جک هستراو وزیر خارجه پیشین انگلیس برای سفر به شهرستان تهران اظهار داشت و فرمود: این دعوت را گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس انجام داد.


به نقل خانه ملت، علاء الدین بروجردی از سفر جک هسترو وزیر خارجه پیشین انگلیس به کشورمان و دیدار با مسئولان و نمایندگان مجلس در آینده‌ای نزدیک اظهار داشت و اضافه کرد:عباسعلی منصوری آرانی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس برای فعال‌تر شدن گروه دوستی پارلمانی دو کشور و سفر جک هستراو به تهران، دعوت‌نامه‌ای را برای او ارسال کرد و و هستراو نیز از این دعوت هستقبال کرد.


رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به سفر کاردار غیر مقیم انگلیس به تهران، فرمود: آجی شارما در سفر به شهرستان تهران ماموریت ویژ‌ه‌ای دارد تا با مقامات ایرانی رایزنی کند و اگر شرایط مهیا باشد نمایندگی انگلیس در شهرستان تهران را فعال کند.


دعوت مجلس از جک هستراو برای سفر به تهران

132:

مرگ بر اوباما مرگ بر تمام زورگویان زبان نفهم.چقد ذلت برای زندگی لوکس.اونهیی که درخواب غفلتند حرفهای برده آزاد شده آمریکایی را نمیشنوند چطور با وقاحت در بوقهایشان بدون ملاحظه میگن ایرانی با اجازه اونها نان زحمتکشی خودش را بخورد یا نخورد.گناه از خود ماست اجازه دادیم تولیدات کارخانه هایشان وارد خانه هایمان شود وشدیم معتاد لوازم لوکس وزرق وبرقیشان الان خانمها پدر مردها را درآورده اند که جلوی کابوهای گاوچران جیک نزنید تا وسایل لوکس مارکدارشان بیاد وفخری خانم وصغرا خانم با دماغ عملکرده برای هم فیس وافاده بیان و پز لوازم اروپایشان را بدهند.یادشان رفته مادربزرگهایمان اگر با پاتیلهای دوده گرفته روی آتیش آشپزی کردند مردان با عزت سرشان بالا بود دست پخت زن ایرانی شیرزن بختیاری،کرد،لر،بلوچ زبان زدبود ،هروعده باجیش سرسفره همسایها برکت سفرها بود.سنتهایمان را گرفتند.زنهایمان املت پختن رو اجاقهای اتوماتیک هم سختشان شده با این همه بدبختی که سرمان آوردن تازه بعضیها خودرا روشنفکر هم میدانند اطفال قطعه قطعه شده در آغوش مادران را توهم مینمامند.

بیچارگی تا بدین اندازه برای چی ؟چندسال بیشترباذلت زنده باشیم؟

133:

اینکه فرزندان دلیر ایران باسواد شدنافتخار هرایرانیست.الحمدالله امروزه حتی کشاورزان روستایی هم اظهارنظر سیاسی مینمايند

134:

در مورد برقراری روابط بین ایران و اتحادیه اروپا و کشور های اروپایی این امر امکان پذیر هست و خود به شخص خواهان این هستم که به زودی ایران و اتحادیه اروپا روابط نزدیک و دوستانه ای با هم بربرنامه نمايند

اما در مورد امریکا خیر
دولت امریکا وکیل اسرائیل هست و همه شروط امریکا شروط اسرائیل هست
پس برقراری روابط بین دو کشور ایران و امریکا با وجود صهیونیست ها امکان پذیر نیست


70 out of 100 based on 60 user ratings 610 reviews

@