پیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندم


پیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندمپیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندم
پیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندمدرود – در حالی که شما و خانواده هایتان دور میز نوروز جمع می شوید، می خواهم بهترین آرزوهایم را برای این بهار جدید و سال نو تقدیم کنم. مانند همیشه این تعطیلات فرصتی است برای قدردانی از نعمتهایتان و تعمق در امیدهایمان برای سال پیش رو.

می خواهم، همانطور که هر سال به عنوان رئیس جمهوری این کار را کرده ام، از این فرصت برای سخن گفتن مستقیم با مردم و رهبران جمهوری اسلامی ایران استفاده کنم. من از زمان آغاز ریاست جمهوری ام فرصتی را به حکومت ایران ارائه داده ام – که اگر به تعهدات بین المللی اش عمل کند، رابطه ای نو بین دو کشورمان می تواند وجود داشته باشد، و ایران می تواند بازگشتن به جایگاه راستینش در میان جامعه ملل را آغاز کند.

سال قبل زمانی که شما – مردم ایران – دکتر حسن روحانی را به عنوان رئیس جمهور جدیدتان برگزیدید، صدای خودتان را به گوش رساندید. او در مبارزات انتخاباتی اش به تقویت اقتصاد ایران، بهبود زندگی مردم ایران و تعامل سازنده با جامعه جهانی تعهد داد – و او با حمایت قوی شما انتخاب شد.

من پائیز گذشته با رئیس جمهور روحانی گفتگو کردم. آن اولین گفتگوی یک رئیس جمهور آمریکا و یک رهبر ایرانی از سال ۱۹۷۹ بود. من احترام عمیقم را برای مردم ایران به رئیس جمهور روحانی منتقل کردم، همانطور که او احترامش را برای مردم آمریکا ابراز کرد. و من به وی گفتم، ما می توانیم به اختلافات جدی میان حکومتهایمان بپردازیم، بی اعتمادی را کاهش دهیم و حرکت فرای تاریخ دشوارمان را آغاز کنیم.

از آن زمان ما پیشرفت کرده ایم. جامعه جهانی سالها نگران بوده است که برنامه اتمی ایران می تواند به دست یافتن ایران به سلاح هسته ای منجر شود، که تهدیدی برای منطقه و دنیا است. حکومت ایران، بر اساس توافق اولیه ای که در ماه نوامبر به آن دست یافتیم، پذیرفته است بخشهای کلیدی برنامه اتمیش را محدود کند. ایالات متحده به همراه شرکای جهانیمان تسهیلاتی را در مورد تحریمها برای ایران فراهم می کند. اکنون ما با امید به یافتن راه حلی جامع که نگرانیهای دنیا را در مورد برنامه هسته ای ایران برطرف کند، مشغول گفتگوهای فشرده ای هستیم.
من به دیپلماسی پایبندم چراکه معتقدم زمینه برای یک راه حل عملی وجود دارد. بالاترین مقامات ایران، از جمله رهبر ایران آقای خامنه ای، گفته اند که ایران در حال ساخت سلاح هسته ای نیست. پس چنانچه ایران گامهایی معنی دار و قابل تائید بردارد که به دنیا ضمانت دهد برنامه هسته ای اش تنها برای مقاصد صلح آمیز است، امکانی برای رسیدن به یک توافق وجود دارد.
همانطور که قبلاً گفته ام، هیچ توهم و ابهامی ندارم. این کار دشوار خواهد بود. اما در این صورت ایران به انرژی صلح آمیز هسته ای دسترسی خواهد داشت. و در این صورت ما - به طریقی صلح آمیز، با دیپلماسی –به یکی از بزرگترین چالش های صلح و امنیت بین المللی پرداخته ایم.

یک توافق جامع برسر مساله هسته ای - و ایرانی که حقوق جهانی را در داخل و خارج حمایت می کند – کمک می کند تا ایران در مسیر جدیدی که بسیاری از ایرانیان خواهان آن هستند حرکت کند. به هر حال در طول تاریخ شما، استعدادها و نبوغ ایرانیان به دستاوردهای عظیمی در عرصه ادبیات و هنر، علوم و فناوری منجر شده است. اما دشواریهای اقتصادی که بسیاری از ایرانیان در سالهای اخیر متحمل شده اند – به دلیل انتخابهای رهبران ایران – کشور شما و دنیا را از مهارتهای فوق العاده و مشارکتی که شما می توانستید ارائه دهید محروم کرده است. و شما شایسته بهتر از این هستید.

اگر ایران به تعهدات بین المللی اش عمل کند، ما می دانیم که مسیر گفتگو و اعتماد و همکاری بیشتر به کجا می انجامد. این به معنای فرصتهای بیشتر برای ایرانیان برای تجارت و ایجاد روابط با سایر نقاط دنیا خواهد بود. این به معنای رشد اقتصادی و شغلهای بیشتر برای ایرانیان، بخصوص برای جوانان ایرانی خواهد بود که آرزو دارند در این دنیا اثر گذار باشند. این به معنای فرصتهای بیشتر برای دانشجویان ایرانی خواهد بود که بتوانند به کشورهای خارجی سفر کنند و مشارکتی جدید بنا کنند که به شما کمک می کند توان باورنکردنی تان را بشناسید. بطور خلاصه امسال، پیشرفت دیپلماتیک واقعی می تواند به گشودن فرصتهای جدید و سعادت برای مردم ایران برای سالهای آتی کمک کند.

این پیامی است که مردم ایران سال گذشته در پای صندوقهای رای فرستادند. امیدوارم که کل حکومت ایران نیز این پیام را بشنود. زیرا برای اولین بار در سالهای بسیار، فرصتی داریم که مسیری جدید را آغاز کنیم. اگر ایران این فرصت را غنمیت شمارد، این نوروز می تواند نه تنها آغازی برای یک سال جدید، بلکه فصلی جدید در تاریخ ایران و نقش این کشور در دنیا – از جمله یک رابطه بهتر و ریشه دار در منافع و احترام متقابل با ایالات متحده و مردم آمریکا باشد.

سپاسگزارم و عید شما مبارک.حبس ابد برای ۱۲ تن در بحرین به اتهام جاسوسی برای ایران

1:

رژیم آمریکا تحریم های ظالمانه را علیه ملت ایران وضع کرده و اونوقت این دلقک (اوباما) را جلو فرستاده تا برای ما پیام نوروزی بدهد.

بنده نیز پیام متقابلی برای اوباما دارم ، احمق تر از اون هستی که بتوانی از این خصومتی که علیه ملت ایران آغاز کرده ای با پیروزی بیرون بروی.


«دستور تجاوز جنسی به خبرنگار زن در مقابل دوربین زنده تلویزیون»


اطلاعیه روابط عمومی نهاد ریاست جمهوری در خصوص جشن میلاد حضرت زهرا (س)

2:

اوباما لطفا این تحریمات رو برداره ؛ کمی بهتر هست .


شام همسران سفرای خارجی جشن کاخ چه بوده ؟
به هر حال تبریک عید نوروز به ایرانیان ؛ کار خوبی هست که ایشان کردند .


معاون سابق خاتمی: اختلاس های بزرگ دولتی باعث شد مردم برای دریافت یارانه ثبت نام کنند

3:

از هر کسی که سنت های زیبای ایرانی رو ارج بگذارد و زیبا بدارد و پیام غرور افرین ایرانی بودن را به ما برساند، متشکریم


پناهیان: بچه حزب‌اللهی باید پولدار باشد!

4:

بازم دم اوباما گرم که برای عید نوروزی ایرانیان پیام تبریک میفرسته .


با حکم آملی‌لاریجانی؛ اسماعیلی از سازمان زندان‌ها رفت


ساخت فيلمي عليه رئيس جمهور حسن روحاني

5:

امروزه، این فرهنگ و تمدن چندین هزار ساله ما هست که هنوز سربلندی و عزت برای فرزندان ایران حفظ هست.
جاوید ایران
نوروز پیروز

6:

واقعا درود براین مرد باشخصیت ومودب که هرسال نوروز رو بر پارسیان تبریک میگه

میگه وشخصیت وادب خودش رو میرسونه وتاحالا هرگزحرف لق وزشت وبی ادبانه از دهانش بیرون

نیومدهواقعا پرزدنت ایالات متحده امریکا برازنده این مرد هستش

7:

دلقک مطالعهیک انسان ؛ کاری به دور از ادب هست .
همچنین احمق مطالعه....


8:

جدا ، به دور از همه تنش های معمول ، امیدوارم سال نود و سه
نقطه ی اتمامی بر دشمنی های جهانی باشه .
به امید اون...

9:

پیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندم پیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندمپیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندمپیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندم

پرزیدنت اوباماپیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندم پیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندم پیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندم


پیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندمپیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندمپیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندم

پیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندمپیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندمپیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندم

10:

دیگر پیام‌ها
شیمون پرز، رئیس‌جمهور اسرائیل نیز پیامی به مناسبت نوروز منتشر کرده و در اون به تاریخ مشترک ایرانیان و یهودیان اشاره کرده هست.

او فرموده هست که با توجه به این تاریخ، ایرانیان و اسرائیلی‌ها می‌توانند آینده‌ خوبی داشته باشند.

پیش از این ویلیام هیگ، وزیر خارجه بریتانیا نیز در پیامی به مناسبت عید نوروز نسبت حل اختلاف نظرها با ایران اظهار امیدواری کرده هست.
آقای هیگ فرموده هست که اختلاف‌ها با ایران هنوز حل نشده اس، اما بریتانیا به بهبود روابط با ایران امیدوار هست.

جان برد، وزیر خارجه کانادا نیز ضمن تبریک نوروز از اون چه او تداوم نقض حقوق بشر در ایران خوانده، اظهار نگرانی کرده هست.
او اظهار امیدواری کرده هست که حکومت ایران حقوق و کرامتی را که امت ایران هستحقاقش را دارند به اونان ببخشد.

11:

این بیان واضحی از سیاست دموکرات ها در قبال ایران هست.

حال که اوباما نگران رقابت ریاست جمهوری آینده نیست میتواند این خط مشی را پیگیری کند.

منتها با حرف، شکاف بی اعتمادی بین دو کشور پر نمیشود.

اقدامات عملی زیادی لازم هست.


12:

از همه زیباتر جان برد وزیر خارجه کانادا بیان کرده، همه تبریک فرموده و هم اظهار امیدواری کرده امت ایران به انچه واقعا مستحقش هستند برسند

13:

بیارید این آتش زردشت بگیرد همان زند و اوستا بمشت

نگه دارد این فال جشن سده همان فر نوروز و آتشکده

همان اورمزد و مه و روز مهر بشوید به آب خرد جان و چهر

کند تازه آیین لهراسبی بماند کین دین گشتاسبی

14:

این پیام نشان درایت ، فهم و ادب یک کشور ست و مدالی افتخار برای فرهنگش که ..

که رئیس جمهورش به زیبایی تمام به رخ می کشد ...

اون وقت گروهی با توهین جواب می دهند !!! چه گوییم....

کاری به این قضیه ندارم ..

ازین که اوباما این پیام رو فرستادن خوشحالم ،، و این دست دوستی ست ..

من به عنوان یک ایرانی دست اوباما را به گرمی می فشاااارم

15:

زحمت کشید!

16:

درود
ما نیز دست اوباما را با گرمی میفشاریم .

توهیناتی که عده ای می نمايند ؛ از روی فقر فرهنگی هست و اگر با کس دشمن باشند ؛ تمام کردار و فرمودار او را نقد می نمايند .
همین که ایشان برای ایرانیان احترام قائل بوده هست و نوروز را به ما تبریک فرموده ؛ جای تشکر دارد

17:

چقدر این جملات به دل من نشست, مگر ژاپن و کره جنوبی که دوست امریکا هستند
دچار از خودبیگانگی و هستعمار برنامه گرفتند.
چرا ما باید این قدر از جهان اول فاصله بگیریم.
ژاپن و کره جنوبی نماد الگوی یک سیستم خودکفا و هستقلال امتی برای هر کشور میتواند باشد.
کره جنوبی که رویای ایران شدن داشت سالهای نه چندان دور ...
من هم به عنوان یک ایرانی دست اوباما را به گرمی می فشاااارم

18:

کشور دوست امروز و همسایه غاصب دیروز ، پیامی نفرستاده اند ؟

19:

تبریکات اوباما که سرکاریه فقط در حد تبریک.

تا وقتی که از جعل حمایت کنه.


تبریک فرمودن امثال شیمون پرز طبیعیه چون در جعل و جعلیات - توهم و توهمات به سر می بره.
و افرادی که از این دو حمایت نمايند.

آخرین نفری باشند که از این نیک و اون نیک حرف بزنند.
یادی از فیلم 300 و عواملش.
منم عید رو تبریک میگم .

مبارکا باشه.


20:

با درود

به عنوان يك ايراني از پيام پرزيدنت اوباما بخاطر عرض تبريك به مناسبت عيد سعيد باستاني تشكر ميكنم

رهبر ما و رئيس جمهور ما هم در سال نو ميلادي هم اينكار رو انجام دادند و اين نشان از احترام به ديگران هست حتي در حد همين حرف خالي هم كفايت ميكند و نشان دهنده اين هست كه اعياد و مراسمات مهم كشورهاي ديگر را ميپسنديد و با اونها در اين شادي سهيم ميگرديد
البته ما كه همچون رهبر و رئيس جمهور به فيس بوك دسترسي نداريم و اينها فقط براي مقامات تراز اول كشور خوب هست و براي ما بد هست
البته فرمودم ما كه نديديم كلاغها خبر آوردند

21:

اینکه یک شخصیت کشوری پیام تبریکی می فرستد امری هست مرسوم .

از طرف دیگر باید دقت کرد وقتی کسی ظلمی به ما کرد حقی از ما غصب کرد ، در مجامع خصوصی اش توهینی نمود ، در این صورت نباید به این پیام ها اهمیتی داد .بله در جواب این پیام ها نباید به بی ادبی و توهین جواب داد که این برخواسته از آموزه های دینی ماست ولی نباید گمان کرد که این دشمن راه خود را با این پیام ها عوض کرده هست .هرگاه دیدیم که عملش با فرمودارش مطابق بود اون گاه مانند دو کشور محترم با هم ارتباط بربرنامه می کنیم .

اگر کسی اندکی در هویت نظام سلطه مطالعه کند می بیند که اونها با موجودیت کشور عزیز اسلامیمان دشمنی دارند .

22:

چنین خطاب کردن انسانی(!) که خود رفتارهای احمقانه و دلقک گونه ای دارد بی ادبی نیست.

رژیم فعلی آمریکا با ملت ایران شدیدترین دشمنی رو میکنه ، این ملت رو تحریم میکنه ، این ملت رو به جنگ نظامی تهدید میکنه ، اونوقت سرکردۀ این رژیم میاد نوروز رو تبریک میگه و عده ای نادان داخلی براش کف و هورا راه می اندازند.

ملت ایران دشمنش رو میشناسه و دشمنی دشمنش رو هم میفهمه و با دشمنش هم تقابل میکنه.

سیاست افراد سیاسی میتونه از سیاست حکومت هاشون جدا باشه، افراد سیاسی گاه نسبت به یک چیزی فراخوان موضع می نمايند، اما در نهایت اونان به سیاست های حکومت هایشان وفادار خواهند بود نه به نظرات خودشان و این هوشمندی یک ملت رو میطلبه که بر پايه رفتارهای عملی دوست و دشمنش رو بسنجه .

تا وقتی که رژیم مستقر آمریکا با ما دشمنی کنه ، اگر سیاستمداری که به این رژیم وابسته هست بیاد تبریک نوروز بگه ، یا نظر شخصی خودش هست ( که این مورد الان بعید هست) یا نقش دلقک سیرکی رو پذیرفته که رژیم مطبوعش به راه انداخته!

23:

شما از طرف ملت ایران لازم نیست نظر بدهید .

ملت ما با آمریکا دشمنی ندارد و بلکه حکومت ما با آمریکا دشمن دارد .

آمریکایی در نماز جمعه و راهپیمایی هایشان مرگ بر تمام دنیا نمی گویند .

اونها پرچم ایران را آتش نمی زنند .


اونها نمی آیند مانند حیوان ؛ سفارت ایران را اشغال نمايند .

شما اگر ادعای مسلمانی دارید ؛ سیره ی ائمه هم باید رعایت کنید ؛ آیا اونها مخالفین خود را احمق و دلقک خطاب می کرده اند یا نه ؟
شما همین الان ما را هم " نادان " خطاب کردید .این همه ادب را از بی ادبان آموخته اید ؟


24:


ما را ز کورش و کی و جم اعتبار نیست
فخری به داریوش و به اسفندیار نیست
مرده هست دور رستم و سیروس و کیقباد
ما را به جاهلیت مجوس کار نیست

..............

امضای ضد ایرانی شما هم گویای همه چیز هست .شما که کاری به جمشید ندارید ؛ پس نباید در مورد نوروز جمشید ی هم اظهار نظر کنید .

بروید دنبال ربیع الاولتان

25:

اولا رژیم آمریکا دشمنی رو آغاز کرده نه ما.
رژیم آمریکا با اعمال تحریم های ظالمانه به ملت من ظلم کرده و این ملت در واکنش به دشمنی های این رژیم در راهپیمایی ها پرچمش رو آتش میزنه .
انتظار که ندارید وقتی وزیر خارجه رژیم آمریکا ملت ما را به حمله نظامی تهدید می کند ، امت ایران پرچم رژیم آمریکا رو قاب بگیرند؟
به هر حال نیاز نیست این رژیم به ما تبریک عید بگوید ، دست از دشمنی بردارد ، دشمنی نکند ، دشمنی هایش را ادامه ندهد ، اونوقت این ملت نیز کاری به کارش ندارد.

این همه ادب را از بی ادبان آموخته اید ؟
برای من شعار ندهید که شما را می شناسم.
من رئیس رژیم آمریکا را دلقک خواندم اونوقت شما هموطنان مرا حیوان می خوانید.
پست شما در تالار تاریخ که اهانت بسیار زشتی به یکی از مقامات نظام کردید و باعث محرومیتتان شد را فراموش نکرده ایم.


26:

اشتباه شما این هست که در گذشته سیر می کنید و مانند کسانی که کینه ی شتری دارند عمل می نمايند .

اگر به روابط گذشته باشد ؛ ژاپن را چه می گویید که آمریکا دو شهر اون را بمباران اتمی کرد ؟! حال ژاپن با آمریکا قطع رابطه کرده هست ؟!
اگر شما سفارت آمریکا را نمی گرفتید و اونها را اسیر !! نمی کردید این همه بد بختی و 8 سال جنگ پیش نمی آمد .

بنده به خاطر اونچه که فرمودم محروم شدم و با مدیر هم صحبت کردم که ایشان هم مرا بخشیدند و از این به بعد هم سعی می کنم در این موارد چیزی نگویم .

البته اون کسانی که سفارت انگلستان و امریکا را اشغال کردند و باعث این شدند که دید جهانیان از گذشته هم نسبت به ایرانیان بدتر شود ؛ ایرانی نیستند و صد رحمت به حیوان که از این کار ها اجتناب می کند .

27:

جان کری هم عید نوروز را به ایرانیان تبریک فرمود

وزیر خارجه آمریکا نیز هموقت با رئیس‌جمهور این کشور با صدور بیانیه‌ای عید نوروز را به ایرانی‌ها تبریک فرموده و از صدور مجوزی برای تسهیل روابط دانشگاهی میان دو کشور اظهار داشته هست.به نقل فارس، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای عید نوروز را به ایرانی‌ها تبریک فرموده هست.

وی در این پیام همچنین فراخوان نموده هست که وزارت خزانه‌داری این کشور امروز مجوزی را صادر می‌کند که از طریق ایجاد موقعيت تحصیل در آمریکا، روابط دانشگاهی میان دو کشور را ارتقا می‌دهد.

کری توضیح بیشتری در مورد این مجوز نداده هست.پیش از این «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا طی یک پیام ویدئویی عید نوروز را تبریک فرموده و ابراز امیدواری کرده بود که سال جدید با توافق هسته‌ای همراه باشد.«کارل بیلت» وزیر خارجه سوئد و «ویلیام هیگ» وزیر خارجه انگلیس هم دیگر مقاماتی هستند که در روزهای اخیر عید نوروز را به ایرانی‌ها تبریک فرموده‌اند.


«جان کری» هم عید نوروز را تبریک فرمود/ صدور مجوز ارتقا روابط دانشگاهی ایران و آمریکا

28:

وزیر انگلستان میاد به ایرانیا عید تبریک میگه !!

ایرانیا هم میرن سفارتشون را غارت می نمايند !!

29:

گرانقدر،متاسفانه عده ای دنبال منافع شخصی خودشان هستند نه منافع ملت
، احترامی برای افکار و خواسته امت عوام قائل نیستند تا وقتی که احساس خطر ننمايند.
صحبت با چنین اشخاصی ( صغیر و کبیرشون ) کشتن وقت هست.
نورزتان شاد باد

یا حق

30:

دبیر کل ساوقت ملل در پیامی فرا رسیدن نوروز را تبریک فرمود


دبیرکل ساوقت ملل متحد در پیامی به مناسبت روز بین‌المللی نوروز؛21 مارس 2014 برابر با 1 فروردین 1393 تمامی زنان و مردان جهان را به این فرا خواند تا پیام صلح، یگانگی و تجدید پذیری را که در بطن رسالت ساوقت ملل متحد و در بطن جشن‌های نوروز برنامه دارد فرا راه خود بگذارند.به نقل ایسنا، متن کامل پیام بان کی مون به شرح زیر هست:

نوروز هنگامی هست که میلیون‌ها نفر از غرب، مرکز و جنوب آسیا و مناطق دیگر در سراسر جهان گردهم می‌آیند، همان‌گونه که برای بیش از 3000 سال چنین کرده‌اند تا سال جدید و نخستین روز بهار را جشن بگیرند.نوروز در سال 2009 در فهرست میراث معنوی بشری جای گرفت، این میراث ارزش‌ها و آرزوهایی را به ما یادآوری می کند که همگی‌مان برای برقراری صلح از راه بردباری، احترام و تفاهم متقابل در اون سهیم هستیم.

میراث فرهنگی نوروز به شیوه‌ای آراسته در سراسر جهان، پلی بین امت جهان هست.

نوروز «گوناگونی‌» ها را به عنوان یک نیرو و بنیاد برای دنیایی صلح‌آمیز و پایدار جشن می‌گیرد.

در این هنگام تغییرات جهانی، وقتی که تمامی جوامع با فشارهای جدید رو به رو هستند، نیاز به همبستگی بین تمامی امت و همگامی با سیاره‌ای که در اون زندگی می کنیم، هیچ گاه تا این اندازه ضروری نبوده هست.در این روز بین‌المللی، اینجانب تمامی زنان و مردان را به این فرا می‌خوانم که پیام صلح، یگانگی و تجدید پذیری را که در بطن رسالت ساوقت ملل متحد و در بطن جشن‌های نوروز برنامه دارد فرا راه خود بگذارند.


نوروز بر همه مبارک باد!

دبیر کل ساوقت ملل در پیامی فرا رسیدن نوروز را تبریک فرمود

31:

اگر کسی در وقت اقدام به تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و پیش از به دست آوردن اسناد این سخنان را می فرمود یک چیزی، ولی با اسنادی که از لانه جاسوسی به دست آمد ، دیگر چه جای این حرف هاست.
رژیم آمریکا علیه انقلاب توطئه می کرد و این حق ملت ایران بود که اجازه ندهند لانه جاسوسی رژیم آمریکا بار دیگر 28 مرداد 32 را تکرار کند.

ما در گذشته سیر نمی کنیم ، اتفاقا کینه هیچ نقشی در سیاست خارجی کشورها ندارد ، رژیم آمریکا در حال حاضر نیز دشمنی هایش را ادامه می دهد.

مثال ژاپن مثال بسیار خوبی بود که نشان دهد رژیم آمریکا برای صلح جهان خطرناک هست ، خصوصا که هستدلال خطرناک این رژیم که می گوید اگر ما از سلاح هسته ای هستفاده نمی کردیم ژاپن حاضر به تسلیم نمی شد و جنگ پایان نمی یافت.

این هستدلال توحش ذاتی رژیم آمریکا را نشان می دهد.

ایرانی نیستند و صد رحمت به حیوان که از این کار ها اجتناب می کند .
آفرین به ادب شما ، حداقل اجازه می دادید دوستانتان که از سوابق تان اطلاع ندارند ، بی اطلاع بمانند.


32:

هر چند از صمیم قلب تبریک نگه همین که حساب میبره از ایران و شیرین زبونی میکنه خودش خوبه...! بد میگم..؟!

33:

نوشته اصلي بوسيله sydney نمايش نوشته ها
گرانقدر،متاسفانه عده ای دنبال منافع شخصی خودشان هستند نه منافع ملت
، احترامی برای افکار و خواسته امت عوام قائل نیستند تا وقتی که احساس خطر ننمايند.
صحبت با چنین اشخاصی ( صغیر و کبیرشون ) کشتن وقت هست.
نورزتان شاد باد

یا حق
نوشته اصلي بوسيله mori_hema30 نمايش نوشته ها
امثال ایشان کسانی هستند که از اسلام فقط پشم گذاشتن و تسبیح و قل قل عربی را بلدند .

احترام به عقاید دیگران = 0

البته ایشان وقتی که رئیس جمهور کشوری که در مشخصات کاربریشان را تبریک فرمود ؛ یعنی ربیع الاول ؛ اونگاه حق دارند که اظهار نظر نمايند

نوروز شما هم خجسته باد گرامی

یا حق
چون قافیه تنگ آید ، ...


اگر هستدلال و نقدی دارید در خصوص موضوع بحث ارسال کنید ، حمله شخصی سودی به حال عقایدتان نخواهد داشت

34:


هر کس به هر عنوان و به هر دلیل که عید نوروز باستانی رو به ما ایرانیها تبریک بگه باید ازش تشکر کنیم .مگر انکه ذهن بیمار داشه باشیم .35:

اون چارتا کاغذ پاره که اصلا معلوم نیست خودتان درست کرده بودید مثلا سند جاسوسی هست ؟ بفرمائید جاسوسی چه چیزی را می کردند ؟ آمریکا سپس غارت سفارتش می خواست با این صلح کند و خواستار آزادی گروگانهایشان شدند ؛ ولی خمینی اونها را جاسوس خواند ! و دست رد بر سینه ی اونها گذاشت .

دشمنی آمریکا از سیاست های غلط هست .

آمریکا مگر بیکار هست این همه کشور را ول کند بیاد با ایران دشمنی کند ؟ اتفاقا تحریم ها که به فرموده شما ها که تاثیری نداشته و حتی باعث پیشرفتتان هم شده خب باید از آمریکا هم تشکر کنید که باعث پیشرفتتان شده هست پس چرا می نالید ؟

دولت آمریکا برنامه نیست تا ابد و دهر یک شکل باشد .

اگر قبلا ژاپن را بمباران کرد برنامه نیست که ایران را هم همین بلا به سرش بیاورد .

حال چگونه هست که ایران خواستار مذاکرات با این آمریکای جهانخوار شده هست ؟

اتفاقا شما هم سابقه درخشانی از توهین کردن هم دارید ! ما هم حرف های شما را یادمان نرفته

شما اینقدر مغرور هستید که از توهینتان عذر خواهی هم نمی کنید .


36:


شما بروید بچسبید به همان ربیع الاول و سال هجری قمری خودتان و کشور مشخصات کاربریتان

صحبت های شما جای قسطی هم نداره چه برسه نقد

37:

بله به نظر منم در روابط هر کی فرمود سلام..

ما هم باید بگیم علیک سلام..

و اگه جسارت کرد مطابق جواب بدیم..

نه اینکه ما مسلمانان جواب خوبی را بی محل کنیم یا تحلیل های خاص کنیم!! نیتش به کنار عمل مهمه..


38:

اگر عده ای که فقط دشمنتراشی بلدند اجازه دهند ؛ روابطمان با آمریکا نیکو خواهد شد .

فعلا اونها در دهه ی 60 سیر می کنن .

39:

ولی به یک چیز دقت کردین دوستان؟
خبر پیام نوروزی اوباما زودتر از پیام نوروزی رهبر جمهوری اسلامی اشاعه شد.

انگار همه منتظر بودن/دی

40:


من هم به نوبه خود سال نو رو به همه دوستان و ایرانیان عزیز سرتاسر دنیا تبریک میگم و امیدوارم سالی خوش به دور از هرگونه ظلم و ستمی پیش روی همه باشه....

موافق حرفاتون هستم فقط دو تا جمله....
سران ایران به همه مسیحیان دنیا ( اروپا و آمریکا و آسیا و آفریقا ) سال نو رو تبریک فرمودند
سران دنیا مخصوصا پرزیدنت اوباما سال نو رو فقط به ایران و ابرانی تبریک فرمودند...
البته مطمئنا دلیلی جز احترام متقابل نداره

به امید ارج و قرب ایران و ایرانی سر تاسر دنیا

41:

واقعا؟؟؟ خبرتون موثقه؟؟

برادر من دکتراشو مونترال کانادا گرفت...

به امید اینکه پست دکتراشو تگزاس آمریکا بگیره دعوتنامه دانشگاه خودشو رد کرد...

ولی دولت آمریکا با این توجیه که " ایرانی تروریسته و نمیخواهیم !! " برادر منو رد کرد
برادرم از نظر روحی داغونه...

هم دانشگاه خودشو از دست داده هم آمریکا رو...امیدوارم این خبر موثق باشه و مشکل برادرم حل بشه...

یعنی شامل حال اونم میشه؟؟

42:

درود
این خبر موثق هست.
همین خبر را جستجو کنید ،منبع موثق اون را هم پیدا میکنید.

43:


اصولا هر کشوری و هر ریس کشوری به دنبال منافع کشورش خودش در روابط با دیگران هست که اگر چنین نباشد باید در شعور اون شک کرد !
پس نباید انتظارات بیهوده از دیگران داشته باشیم در حالی که خودی ها از پشت خنجر می زنند و با دشمنان دیرینه میهنمان روابط حسنه بر برنامه می نمايند اونهم فقط برای ماندن در مسند قدرت برای چند صباحی بیشتر ...


44:

خبر که موثق هست و میتونید با سرچ در اینترنت صحت انرا تحقیق کنید .بنظر میرسه در ماههای اخیر روابط ایران و امریکا در حال بهبود پیدا کردنه و امیدوارم این بهبودی روایط شامل درست شدن وضعیت برادر شما و بسیاری از ایرانیان دیگه هم بشه .


45:


حتما اینم یکی دیگه از دسیسه های کثیف آمریکاست

واقعا این ملت ما چقدر ساده هستن!!

یعنی حالا فقط با یه پیام تبریک ( که اونم از دسیسه های این کشور فاسده) تمام توطئه ها و توهین هایی که این کشور فاسد بر علیه ما انجام داده رو فراموش کردید؟

مقصر 8 سال جنگ کی بود؟ آمریکا

مقصر این همه ریخته شدن خون شهدا کی بود؟ آمریکا

این همه توهینرو کی انجام داد؟ آمریکا

این همه فیلم های وقیح و زشت ضد ایرانی رو کی ساخت؟ آمریکا

و ..................

حالا شما فقط با یه پیام تبریک که نمیدونین توطئه هست یا نه جشن گرفتین؟

الان این اوبامای .........

داره به ما می خنده که چقدر ساده و زود باور هستیم

تبریکش تو سرش بخوره46:

الان که داشتم سایتهای خبری رو نگاه میکردم اینو دیدم :

رفع برخی محدودیتهای دانشجویان ایرانی در امریکا

رسانه های غربی شامگاه پنجشنبه اظهار داشتند: وزارت دارایی آمریکا برخی محدودیت ها برای دانشجویان و دانشگاه های ایرانی را رفع کرده هست.

به نقل ایرنا، مطابق مجوز جدیدی که وزارت دارایی آمریکا صادر کرده هست دانشگاه های آمریکایی می توانند به تبادل دانشجو با دانشگاه های ایرانی بپردازند و همچنین برخی خدمات آموزشی را به نهادها و افراد ایرانی ارائه نمايند.

بنا بر بخشی از این مجوز جدید، موسسات مالی و اعتباری و صرافی های آمریکایی اجازه دارند برای تحصیل، تبادل دانشجو و خدمات آموزشی دیگر که بنا به این مجوز مجاز فراخوان شده اند، نقل و انتقال های مالی لازم را اجرا کنند.

این رسانه ها نوشتند: جان کری وزیر خارجه آمریکا ابراز امیدواری کرده هست که با مجوزهای جدیدی وزارت دارایی موقعيت های تحصیلی بیشتری در آمریکا برای دانشجویان ایرانی فراهم شود.

البته در مجوزی که وزارت دارایی صادر کرده، ذکر شده هست که نمی توان مطابق اون به صدور کالا یا فناوری به ایران و دولت ایران و یا ارائه خدمات به اشخاصی پرداخت که مورد تحریم برنامه گرفته اند.

در فرمود وگوهای ژنو میان ایران و کشورهای 1+5 توافق شد که تسهیلاتی برای بهره مندی دانشجویان ایرانی خارج از کشور از کمک ارزی در نظر گرفته شود.

رفع برخی محدودیت‌های دانشجویان‌ایرانی در آمریکا - سایت خبری تحلیلی تابناك

امیدوارم مشکل برادرتون هم حل بشه .

47:

پیام تبریک نوروزی نخست وزیر انگلیس

دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس با ارسال پیامی نوروز را به همه کسانی که در انگلیس و دیگر نقاط جهان جشن می‌گیرند، تبریک فرمود.

به نقل ایسنا به نقل از دویچه وله، کامرون در پیام خود نوشت: «فرارسیدن سال نو، چالش‌ها و موقعيت‌های تازه‌ای را با خود به همراه می‌آورد.

نوروز وقتی هست که امت و ملت‌ها به‌هم نزدیک می‌شوند تا به رسیدن به صلح و شکوفایی و کامیابی کمک نمايند.»

نخست‌وزیر انگلیس سپس به روابط کشورش با ایران اشاره کرد و فرمود: روابط انگلیس و ایران در حال تحول هست.

با این‌حال او تاکید کرد که هنوز گام‌های بیشتری باید برداشته شود.

کامرون اضافه کرد: «رئیس جمهور روحانی و من توافق کرده‌ایم که برای بهبود روابط دو کشور به تلاش‌های خود ادامه دهیم.»

کامرون در پیام خود ایرانیان ساکن انگلیس را نیز خطاب برنامه داد و فرمود: «می‌خواهم از این موقعيت هستفاده کرده و به همه شهروندان بریتانیایی که نوروز را جشن می‌گیرند بگویم، به خاطر همه کارهایی که برای کشور ما انجام داده‌اید، از شما متشکرم.»

نخست‌وزیر انگلیس در پایان پیام خود به زبان فارسی نوشته هست: «هر روزتان نوروز، نوروزتان پیروز»

پیام نوروزی نخست وزیر انگلیس - سایت خبری تحلیلی تابناك

48:

یک کلام برو خودتی .

هر وقت پیام دادی اون سال زر زیادی بیشتری زدی .

دم به دقه هم رو میزو زیر میز راه انداختی

49:

رضا جان شما دیگه چرا ؟
مقصر جنگ همین عراقی بود که الان ایران بیشتر از امت خودش داره بهش می رسه .

چرا از کشور های عربی حامی عراق در جنگ کسی چیزی نمیگه ؟
فیلم ضد ایرانی را مگه اوباما ساخته ؟ فیلم 300 ساخته صهیونیسم هاست .

همچنین فیلم های خوبی هم مانند " در جستجوی کوروش بزرگ " را هم ساخته اند .
برعکس ایرانش از مختاری که پدرش دستش آغشته به خون ایرانیان هست ؛ فیلم میسازه و او را تقدیس هم میکنه !

جوری میگی اوباما ؛ که انگار اون بیکاره بیاد مسخره ایرانیان بکنه ؟

50:

عراق که سلاح و امکانات نداشته بیاد به ایران حمله کنه

همین آمریکا سلاح و تجهیزات بهش داد بعد صدام رو گذاشت تا به ایران حمله کنه

بعدش ساخت این فیلم ها کار آمریکایی ها هستن همین پارسال یه فیلمی ساختن که به مسلمانان توهین کرده بود ظاهرا یادت نیست!

بعد من کی فرمودم مسخره میکنه؟ فرمودم باز داره یه توطئه ی جدیدی راه اندازی میکنه با این هشکلاتی که در طول سالیان دراز توی این ملت درست کرده بیکار نیست از روی دوستی بیاد تبریک بگه حتما یه توطئه ای چیدن

آمریکا از وقت قبل حکومت ناصرالدین شاه دشمن مسلمانان هست اونا یهودی هستن

یهودی ها هم هیچ وقت با مسلمونا رابطه نداشته و ندارن اصلا از مسلمونا بدشون میاد

انگار ترور دانشمندای هسته ای کشورمون یادت رفته؟ اونا میخوان ما رو از پیشرفت عقب دارن

توبه ی گرگ مرگه

امیدوارم ناراحت نشی من فقط نظرمو فرمودم

51:

در عجبم که عده ای با سطحی نگری با یک پیام تبریک ذوق زده شده اند

این افراد وقتی اوباما صحبت از گزینه های روی میز میکند چرا چیزی نمیگویند؟!!!

بیشتر این افراد هم خودشان را دوست دار ایران میدانند!!!!!!!

52:

اولا در بردن نام بزرگان ادب را رعایت کنید.
شما یک بار از موضع مثلا شیعه به پیشوایان اهل سنت زشت ترین الفاظ را نسبت می دهید تا میان اونان و ما کدورت ایجاد کنید و در تاپیک دیگر می آیید زشت ترین اهانت را به بزرگان و علمای شیعه می کنید که بخاطر اون محروم شدید.


حداقل اگر از نظر سیاسی حضرت امام را قبول ندارید ، به عنوان یک مرجع شیعه با احترام نام ایشان را ببرید.
دشمنی رژیم آمریکا با ما بخاطر سیاست های سلطه جویانه این رژیم هست.
در مورد ژاپن، آمریکا نه تنها تغییر نکرده بلکه اقدامش را توجیه می کند.

به طور متوسط آمریکا هر هفت ، هشت سال با یک کشور جنگ می کند (و در دیگر اوقات نیز دیگران را تهدید به جنگ می کند) اگر در جریان یکی از جنگ های سریالی رژیم آمریکا با دیگر کشورها دوباره کشوری مثل ژاپن حاضر به تسلیم نشود ، با این هستدلال رژیم آمریکا بار دیگر برای خاتمه یافتن جنگ از سلاح هسته ای هستفاده خواهد کرد.

ایران نیز برای دفع شر شیطان بزرگ با اون مذاکره می کند.

نوشته اصلي بوسيله mori_hema30 نمايش نوشته ها
اگر عده ای که فقط دشمنتراشی بلدند اجازه دهند ؛ روابطمان با آمریکا نیکو خواهد شد .

فعلا اونها در دهه ی 60 سیر می کنن .
و شما هم ظاهرا در خواب سیر می کنید.
کسی دنبال دشمن تراشی نیست ، شما انتظار دارید ما تحریم ها را نبینیم ، تهدیدات نظامی را نبینیم ، دشمنی رژیم آمریکا با خودمان را نفهمیم و فقط پیام تبریک نوروز را ببینیم و اونرا باور کنیم؟
نیکو شدن روابط باید با اقدامات عملی آغاز شود نه با یک پیام نوروز.

در حالی که ما را تهدید نظامی می نمايند ، ما را تحریم می نمايند چه انتظاری برای نیکو شدن روابط دارید؟
رژیم آمریکا باید اقداماتی که در پنجاه سال گذشته علیه ملت ایران انجام داده جبران کند ، اما چگونه می تواند جنایاتش نظیر حمایت از رژیم بعث عراق در جنگ تحمیلی را جبران کند؟

53:

جواب شما، در پست های پیش را پیشاپیش دادند دوستاننوشته اصلي بوسيله nader1368 نمايش نوشته ها
بلاهت و بي عرضگي داخلي رو ناديده مي گيرم و امريكا رو شماتت ميكنم كه چرا دچار تحريم شده ايم!؟

54:

عجب جوابی!!!!!

آقا من با این جواب دیگه طرفدار آمریکا و غرب شدم!!!!!!!!!!

55:

خیر دوست من
درگیر تکمیل نیروگاه بوشهر و ارسال پدافند هوایی و وتوی قطعنامه ها و اعطای هستقلال به هستقلال طلبان بودند.

56:


(...)

امریکا دوست ترین دوستهاست نسبت به این کشور .
خودت رو هم با ملت ایران یکی نکن چون همه دوست دارن با امریکا رابطه داشته باشیم

رژیم امریکا با ملت ایران هیچ دشمنی نداره با امثال شما دشمنی داره
فلذا اگر جنگی دارید با امریکا خودتون وارد عمل شید و دست از سر کچل این ملت بردارید
18 میلیون رای به روحانی (نه جلیلی) (...)

57:

فعلا که اوباما و رفیقای گنگستر و گاوچرونش هیچ تغییری تو سیاست هاشون ندادند ...اگه برای ملت ایران هست ....تحریم ها رو قطع نمايند...
دوصد فرموده را چو نیم کردار نیست ....از این حرف ها زیاد زدند ....
اتفاقا ما هم عید های کریسمس به امت امریکا نه سردمداران ..تبریک فرمودیم ...


58:

امیدوارم سال اخر دوره ی ریاست جمهوری روحانی 18 میلیون رای فابریک داشته باشند ...


59:

آفرین به تو که فرق دوست و دشمن رو میدونی!!!!!!

همین آقا سعید عزیز هم جزء 18 میلیون نفری هست که به روحانی رای داده اند

عقل کل بودن شما را با این پست فهمیدیم!!!

60:

اختلال شخصیت نمایشی شما نه با حضور در بحث ها و فراخوان برائت از گذشته تان از طریق حمله به کاربران، که با مراجعه به درمانگران روانپزشک درمان خواهد شد.

61:


ظاهرا افرادی مثل شما نشانه ی دوستی های آمریکا رو با جنایت هاش توی این مملکت میشناسن

تو که از سیاست چیزی سرت نمیشه چرا میای چرت و پرت میگی

62:

اوباما
دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس رو.

من از بعضی از کاربرا تعجب می کنم که به راحتی باور می نمايند.


شما در جمع صهونیست ها یک طور حرف می زنی و این جا یک حرف دیگر.

حتی در این پیام هم سعی کرده ای عقاید خود را به ملت بزرگ ایرن تحمیل کنی.

شما اگر انسان بودی ایران را تحریم دارو نمی کردی و با تحریم های فلج نماينده ات سعی نمی کردی زندگی را با کام ما تلخ کنی.

شما اگر خودت هم آدم خوبی باشی قدرت نداری.

اصل دنیای سرمایه داری این هست که قدرت در دست سرمایه دار ها باشد نه رییس جمهور بیچاره ای چون تو.


نه ، شما لازم نیست که معلوم کنی پیام ملت با رای 50 %ی به آقای روحانی چه بوده؟ چرا که شما فقط به دنبال منافع خودتان هستید.
شما دروغ می گویی.

به راحتی دروغ می گویی.

سیاست شما در مقابل اکراین معلوم شد که چگونه در اون جا مقابل رای ملت ایستادید.

شما فقط به دنبال منافع خود هستید.

اما دنیا این گونه نخواهد ماند.

اون روز نزدیک هست که دیگر تحریم های شما بی اثر خواهد بود و تا اون روز شما ضعیف و ضعیف تر خواهید شد و نشانه های اون پیدا شدا هست.
خنده دار هست.

جمهوری خواه ها لااقل مردانه می جنگند.

این ها لبخند می زنند و گردنت را می برند و سپس برای مرگت عزاداری هم می نمايند.

وای به نیرنگ شما

63:

به هر حال بیشترین علت حضور تو در تاپیک ها ، روانی هست تا سیاسی.

این حرف هم از تو نیست ،اگر شخص نرمالی درباره سیاست های آقای روحانی چنین چیزی میفرمود وی را نسبت به اشتباهش توجیه می کردیم.

نوشته اصلي بوسيله mamad1 نمايش نوشته ها
عجب پررویی هستی تو دیگه
صد رحمت به سنگ پای قزوین

وسط تاپیک عمومی هر کسی که نظرش خلاف تو بوده رو نادان خطاب کردی و مدیران محترم از جمله ویلیام والاس (مدیر ارشد) هم که این حرکات شما رو پشم هم حساب نمیکنن و چشمای تیز بینشون دیگه نمی بینه
انتظار داری من بشینم و واست دست بزنم
خیر
تو دهنی رو از من میخورید به حمد الله همیشه.
تو که زمین خورده خدایی هستی من دیگه چرا بزنمت.
در خصوص نادان خطاب کردن هم بله ، کسی که برای رژیمی که ملت ما رو تحریم کرده ، کشور منو به حمله نظامی تهدید میکنه ، 8 سال از جنگ علیه کشور من حمایت کرده و ....

کف و هورا بکشه و از دشمن کشور من حمایت کنه ، نه از من و نه از دیگر هموطنانم که مورد ظلم این رژیم برنامه گرفته اند احترام نخواهد دید.


64:

همیشه همین طور بوده.
ضد انقلاب می گوید در انتخابات شرکت نکن و وقتی می بینند امت محل پشم هم به اونها نمی گذارند تغیر تاکتیک می دهد و می آید برای امت تعیین و تکلیف می کند و هدف هایشان را از انتخابات بازگو می کند.
شما که رای نداده ای بهتر هست ساکت باشی.

یا لااقل نگو رای ندادی.

65:

درود بر شما آقای اوباما.

ما هم چیزی جز صلح و آرامشِ جانی و مالی نمیخوایم تا بتونیم در این شرایط زندگی بهتری داشته باشیم.

امیدوارم در سال جدید برای از بین بردن جهل و بدی بکوشیم تا دنیا رو جای بهتری برای زندگی کنیم.

نوروزتون پیروز ...


66:

حضور ما قبل از روانی یا سیاسی بودن خاریست در چشم شما
فکر نمیکنم در این حد و اندازه ها دارای شعور بحث و سیاست و تحلیل وقایع باشید که بخواید کسی رو هم توجیح کنید.
نیازی نیست با این بهانه ها ما رو بخندونید.

تو که زمین خورده خدایی هستی من دیگه چرا بزنمت.
در خصوص نادان خطاب کردن هم بله ، کسی که برای رژیمی که ملت ما رو تحریم کرده ، کشور منو به حمله نظامی تهدید میکنه ، 8 سال از جنگ علیه کشور من حمایت کرده و ....

کف و هورا بکشه و از دشمن کشور من حمایت کنه ، نه از من و نه از دیگر هموطنانم که مورد ظلم این رژیم برنامه گرفته اند احترام نخواهد دید.


اگر یک احمق دست توی لانه ی زنبور بکنه قطعا عواقبش رو هم خواهد دید.

چه برسه به ابر قدرت دنیا.بار ها فرمودم انقدر من من نکنید.

کشور من،ملت من و...

.فقط بگید ما و دوستان همفکر
و الا همین امروز در همین تاپیک شما اکثریت ملت رو نادان خطاب کردی
مثل گشت ارشاد و صدا و سیما هستید شما
موقع انتخابات از گشت ارشاد که خبری نیست هیچ دوربین صدا و سیما هم در 90 % حالات روی مو های مش کرده و برجستگی اندام جوانان این مملکت هست
چند روز که از انتخابات میگذره همون جوانان همیشه در صحنه و دلسوز نظام و انقلاب تبدیل میشن به فاحشه و مانکن های خیابانی و گسترش دهندگان بی عفتی و بی حیایی
خدا رو شکر این شامورتی بازی هاتون دیگه برای همه رو شده و کسی اهمیتی نمیده
امریکا با شما و همفکراتون دشمنه نه با ملت ایران
چنانچه می بینید به ملت ایران همیشه نوروز رو تبریک میگن و ملت هم همیشه هستقبال میکنن
و اتفاقا این موضوع همیشه موجب سوزش شدید شما میشه
ما هم به قول رییس جمهور فقید میگیم اب رو بریزید اونجایی که سوخته

67:


چرا فکر میکنی امت محل پشم هم به ما نمیزارند؟
چند میلیون نفر رای ندادند؟ فکر میکنم حدود 14 یا 13 میلیون یا همین حدود ها
به نظر این رقم کمیه؟
میدونی اگر این مملکت 14 میلیون اتش زیر خاکستر داشته باشه یعنی چی ؟
یعنی از همین الان باید به فکر بلیط سن پترز بورگ و موسکو یا پیونگ یانگ باشی .

ضمن اینکه یک نفر باید خیلی چشم و گوش بسته باشه که اون جوانان فیس بوکی که 18 میلیون رای واسه روحانی ساختن رو موافق بدونه

اخبار تلخی بود نه؟

68:

کسی که دلیل محکمی داشته باشه هیچ وقت توهین نمی کنه ...


69:

و این نشان از ادبشان دارد
"ادب آداب دارد"

70:

اگه رای ندادند دلیل بر این هم نمیشه به دیگران رای بدند...


71:

جون به جونت کنن سیاهی لشکر هستی و فقط حرفایی که یاد گرفتی رو میخوای یه جوری خرج کنی.

تو پست قبلی ت من اعتراضی به ادبیاتت نکردم ، چون مشکل تو رو سیاسی نمیدونم و روانی میدونم و فقط راه حل مشکلاتت رو نشونت دادم ولی چون از قبل میخواستی چیزایی که تو ذهنته بگی اومدی فرمودی "انتظار داری من بشینم و واست دست بزنم"

تو این پست باز هم یه چیزایی کپی/پیست کردی که ارتباطی نه به پست من و نه به تاپیک داشت.

البته یکی دو جمله مرتبط هم فرمودی ولی این بحث ها فعلا برای تو مهم و دارای اولویت نیست ، فعلا درمانت رو پیگیری کن، بعدا بیا بشین باهات بحث هم میکنیم

72:

به سبک الن دلون خانده شود:

آه خدای من.....

باشد ....

تو راست میگویی

73:


مگه اهمیتی داره یک بی مغز در مورد من چی میگه؟
برو دنبال کارت عمو
بیش از این مدیرای حامیتو تو دردسر ماله کشی ننداز.


74:

چیزی که برای من عجیبه اینه که چرا آقای پوتین و یا وزیر امور خارجه روسیه عید نوروز را تبریک نفرموده اند .

با توجه به اینکه آقای پوتین قبلا از مقامات بالای ساوقت امنیت شوروی سابق ( kgb ) بوده اند بخوبی از مسائل قسمتهای اسیائی شوروی سابق که امروزه به کشورهایی مستقلی تبدیل شده اند اطلاع دارند منجمله عید نوروز که در برخی از ان کشورها بربرنامه هست .

لذا تبریک نوروزی فقط برای ایران نیست .ولی خبری از تبریک ایشان نیست لااقل منکه جائی ندیده ام .


75:

پیام فارسی سفیر لهستان برای نوروز

سفیر لهستان در ایران در پیامی ویدئویی فرا رسیدن عید نوروز و سال نو را به امت ایران تبریک فرمود.

به نقل خبرگزاری تسنیم؛ سفیر لهستان در شهرستان تهران در یک پیام ویدئویی فرا رسیدن عید نوروز و سال جدید شمسی را به امت ایران تبریک فرمود.

وی در این پیام که به زبان فارسی منتشر شد فرمود: "از طرف سفارت لهستان در شهرستان تهران مایلم فرا رسیدن سال نو و عید نوروز را به شما دوستان ایرانی تبریک بگویم و برایتان آرزوی سلامتی، سعادتمندی و خشنودی دارم."

سفیر لهستان در ایران اضافه کرد: "در شادی‌تان به شما می‌پیوندیم و بهترین آرزوهای‌مان را به امید آینده‌ای بهتر و روشن‌تر با شما سهیم می‌شویم."

پیام فارسی سفیر لهستان برای نوروز

76:

ببین چه کردیم که اومده فارسی میزنه اوباما

77:

اوباما دیروز تبریک فرمود...چندماه بعدش باید تحریم های ضد ملت ایران رو امضا کنه....دیروز تبریک فرمود فردا باز تهدیداتش رو شروع میکنه...

و بعضی ها چقدر ساده هستند...بعضیایی ک دم از وطن پرستی ! هم میزنند...میگن دستشو میفشاریم! اخه اون شماهارو ادم حساب میکنه ک شما رو لایق دست دادن بدونه؟! این سیاهی لشکر به قول یکی از مقامات امریکایی(اسمشو یادم نیست) تنها برده امریکا هستند...

کسانی که یک ذره عرق دینی هیچ،یک ذره عرق ملی ندارند ک دوست و دشمن رو تشخیص دهند...این تبریک مثل یه اب نباتی هست ک دست بچه ها میدن تا سرشون رو گرم کنه...


78:

منم بهش تبریک میگم وامیدوارم که مادرش داغشو نبینه//چقد این مرد مهربونیه واقعا//هرسال به یادمونه//اوباما دوست داریم وپارسال سال خوبی برا تو بود میدونی چرا؟؟چون خودتو دارو دستت همه چی بار ما کردی واقای دیپلماسی لبخند واقای تدبیر جز ادا کاری نکردن//ولی خوشحالم که رهبر بارها مثل خمینی تحقیرت کرد//خب اقای اوباما این همه بودجه ای که میدی شبکه های ماهواره ای بیا والت هستریت درست کن//امتت %یشون از گشنگی واز پرخوری دارن میمیرن اونا رو درست کن//یه پوشش گوسفند پوشیدی فکر کردی امت یادشون میره//پارسال توی22بهمن حالیت شدکه امت هرروز بهتر میان وبه تعبیر رهبر به درک

79:

تحريم هاي وضع شده بر عليه ايران يك اقدام جهاني هست در قبال دهن كجي و بي اعتقادي
به قوانين بين اللملي.


از شما نقل قول گرفتم براي اين كه بدانيد آمريكا خودسرانه و بي دليل ايران را
تحت فشار و تحريم برنامه نداده! يك كشوري كه سردمدارانش صحبت از نابودي يك ملتي را كرده و يكي
از شرایط ناآرامي در منطقه باشد طبيعتا اتحاد بر عليه اين كشور اجتناب ناپذير هست.
جست و جايشان ساده هم مي تواند ليست كشورهايي كه ايران رو مشمول تحريم هاي خود برنامه داده اند نمايان كند.


80:

سلام علیکم//من برام جالب شد//شما واقعا ایران رو بدنامتر میدونید یا امریکا رو توی موضوع بمب اتم؟؟ناارمی وکشت کشتار بخاطر ایرانه؟؟؟؟

81:

یا مثلا بشار اسد یا احیانا شیخ حسن و ...

که جیبشان از پول همین امت پر هست

82:

اسرائیل عین نجاست هست به انگلیس بی‌اعتمادیم پیام نوروزی بدون عذرخواهی تأثیری بر روابط ندارد

سرویس سیاسی بی باک ـ بخش بین الملل:
نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی در فرمودگو با مشرق:
- ویلیام هیگ وزیرخارجه انگلیس و شیمون پرز رئیس رژیم صهیونیستی در اقدامی که پیش‌تر از باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا دیده شده بود، در پیامی تصویری سال نو را به امت ایران تبریک فرمودند.

هر دوی اونها علاوه بر پیام نوروزی از واژه‌های فارسی برای تبریک به امت ایران هستفاده کردند.برای جواب به سوالاتمان درباره علت این اقدام به خصوص دولت انگلیس با آقای منصور حقیقت‌پور نماینده مجلس و نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی فرمود‌و‌گویی را انجام دادیم.
پیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندمآقای حقیقت پور لطفا در خصوص علت صدور پیام نوروز که تا جایی که بنده اطلاع دارم برای اولین بار هست که توسط انگلیس ها صورت می گیرد توضیح بدهید.

کشورهایی که در سال های گذشته دست به تحریم جمهوری اسلامی ایران زده اند بزرگترین ضرر را خودشان کرده اند.

با هوشمندی و توانمندی و صبوری، امت ایران توانسته اند تحریم ها را دور بزنند و این کشورهای تحریم نماينده ایران و به خصوص غربی ها هستند که شرکت هایشان از هستفاده از بازار ایران متضرر شده اند.
خسارت غربی ها در تحریم و مخالفت با ایران صرفا ضرر اقتصادی نبوده هست و اینها از جنبه سیاسی هم بازنده تحولات منطقه بوده اند.

مخالفتی که کشورهای غربی در مذاکرات ژنو یک و دو با جمهوری اسلامی ایران کردند فرجامی را برای اینها رقم زد که اگر مذاکرات تا ژنو 10 هم ادامه پیدا کند این مذاکرات شکست خورده هست.
این کشورها تلاش می نمايند که اشتباهات خود را جبران نمايند و شما در آینده نزدیک کورس دویدن این کشورها به سمت ایران را شاهد خواهید بود.

این پیام ها زمزمه آغاز این کورس هاست.

با ملاقات هایی هم که با مقامات آلمانی داشته ایم فراخوان نموده اند که بی صبرانه به دنبال فضایی مناسب تر برای مشارکت بیشتر شرکت های کشورشان در ایران هستند.

البته ما نباید دوستان دوران سخت خود را فراموش بکنیم.

کشورهایی که ناجوانمردانه و نامشروع امت ایران را تحت فشار برنامه داده اند باید در انتهای صف برنامه بگیرند و با یک پیام عید نوروز نمی توانند گذشته خود را جبران نمايند.

انگلیس ها بهتر بود در پیام عید نورزو خود از ملت ایران بابت گذشته خود نیز عذر خواهی هم می کردند و ما منتظر هستیم که این معذرت خواهی هم توسط اونها صورت بگیرد.
پیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندم

شما فرمودید که قبلا برخود خصمانه داشتند.

این برخورد در صدور پیام تبریک رفتاری دوستانه محسوب می شود؟
ما به این زودی ها رفتار این کشورها را باور نمی کنیم و دیوار بی اعتماد خیلی بلند تر از این سو سوهایی هست که اینها نشان می دهند.

اینها جنایت هایی در ایران کرده اند که باید خسارت اون را بدهند.

اینها تا آخرین روزهای جنگ از صدام علیه ایران حمایت کردند
از لحاظ عقلی و هم از لحاض عرف بین المللی وقتی که دو کشور به خاطر برخورد ناشایست یک طرف روابطشان رو به سردی می رود برای بهبود روابط طرفی که باعث خسارت طرف دیگر شده هست باید خسارت های خود را جبران کند.آیا مجلس در خصوص بهبود روابط با برخی از کشورهای غربی و به طور خاص انگلیس که نماینده گروه دوستی پارلمانی اونها نیز به ایران آمد برنامه ای برای پیگیری خسارت های وارده به ایران توسط انگلیس را در دستور کار دارد؟
موضع اصولی مجلس برگرفته از سیاست های کلان نظام هست.

ما هم موافق توسعه سیاسی با کشورهای جهان هستینم ولی حساب کشورهایی که در گذشته با ما جفا کرده و به امت عزیز ما ظلم کرده اند با بقیه جدا هست و یک عذر خواهی رسمی توسط انگلیس ها که دستش به جنایات زیادی در ایران آلوده هست کف انتظارات ماست.

قطعا اگر این اتفاق نیافتند عمق روابط اقتصادی و سیاسی ما با انگلیس زیاد نخواهد بود.
پیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندم

دو تا از منفورترین رژیم ها در میان امت ایران یکی رژیم صهیونیستی هست و دیگری رژیم پادشاهی انگلیس هست.

این دو رژیم امروز به مناسبت نوروز خطاب به ملت ایران پیام های تصویری را منتشر کرده اند.

فکر می کنید چرا این کار را کرده اند و مخاطب خود را امت انتخاب کرده اند؟
این ها بزرگترین بازنده های تحولات منطقه اند و به نحوی در تلاش هستند که جبران نمايند.

البته این مربوط به کشورهای غربی میشود و ما با رژیم اشغالگر قدس ارتباطی نداریم و نباید هم داشته باشیم.

اینها از لحاظ فقهی عین نجاست هستند مگر اینکه از لحاظ جوهری تغییری در اونها صورت بگیرد.پیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندم + 0
پیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندم - 0

83:

پس چرا ایران با آلمان قطع رابطه نکرد ؟ آلمان که به عراق سلاح میکروبی میداده !!

عده ای در آمریکا هستند که زیاد هم هستند که از مسلمانان خوششان نمی آید ؛ اونهم به خاطر تروریست هست .

توقع ندارید که سپس 11 سپتامبر ، اونها با دسته گل از مسلمانان پذیرایی نمايند ؟

آمریکا در وقت ناصر الدین شاه قدرتی نداشته هست .

یهودیان نیز یکی از اقلیت های مذهبی ایران هستند و این طور که معلوم هست ؛ شما با صهیونیسم مشکل ندارید و بلکه با خود یهود مشکل دارید ؟

ترورویست های دانشمندان ما معلوم شده اند ؟ اگر در این رابطه چیزی می دانید به ما هم بگویید .

اوباما هم چیز بدی نفرموده که رگ متعصبین باد کرده و شعار مرگ بر این و اونشان بلند شده فرموده شاید امسال مذاکرات نتیجه یابد .84:

بحث آلمان و چرا با آلمان قطع رابطه نکرد یه بحث جداست بیخود اونو ربطش نده به این موضوع

این جریان 11 سپتامبر مال 12-13 سال پیش هستش؟ جنایت های آمریکا از وقت دوره ی قاجار شروع شدن

شما ظاهرا تاریخ و دنبال نمی کنید پس اون همه امتیاز و مقام که از ناصرالدین شاه و غیره می گرفتن کار کی بود؟ به زور در امور داخلی ایران دخالت می کردن

چرا از بعد برکنار شدن شاه آمریکا روابطش رو با ایران قطع کرد؟

به خاطر این بود که تنها مهره ای که با اون هر کاری می خواست اینجا بکنه از بین رفته بود

تروریست ها هم که اگر کمی اخبار رو دنبال می کردید متوجه می شدید یکی از تروریست ها رو که یکی از دانشمندان رو توسط یک بمب ساعتی در زیر ماشینش ترور کرده آورده بودن همه چی رو اعتراف کرد؟ بازم دلیلی برای بی گناه نشان دادن آمریکا دارید؟

همین یهودی ها که داری میگی مسلمون هستن ببین توی کشور خودشون با مسافران ایرانی چه رفتار وحشیانه ای دارن.

شما که اینقدر سنگ آمریکا رو به سینه میزنین بد نیست یه خورده به بلاها و تحریم هایی که سر کشورت آورده فکر کنی نه اینکه با یه پیام تبریک خودتون رو ببازید.

در ضمن اگه افراد متعصبی مثل شهدا نبودند الان شما در راحتی و آسایش زندگی نمی کردین

85:

مشخص نیست...

شاید هم مثل دکتر محمد خاتمی کمتر که نشد بیشتر هم شد....

شاید دو برابر شد و شد 36 میلیون....

به هر حال هنوز برای قضاوت زوده...یه بنده خدائی زحمت کشیده در عرض 8 سال خیلی ببخشید گند زده به روابط خارجی و داخلی....


کار حضرت فیله اگه بتونه در عرض یکی دو سال همه چیزو درست کنه...
ما به استقامت کردن عادت داریم....

خونه پرش 8 ساله که ما به راحتی تجربه ش کردیم...

اینم روش

86:

سلام

ماجرای 11 سپتامبر کار خود امریکاییها بود........


87:


آفرین ........

کار خودشون بود که مسلمونا رو خراب جلوه بدن و بهانه ای داشته باشن برای ایرانی های مقیم اونجا و همینطور قطع روابطش با ایران

88:

ما که بخیل نیستیم ...ارزومندم با عملکرد صحیح رای شون بیشتر از این ها باشه ...
فعلا وقت باید بگذره ..تا چهره ی حقیقی برای عموم اشکار بشه ...
اگر در توانشون نبود وارد گود نمی شدند ...
در سال های قبل از این 8 سال هم همه چی عالی بود ...!!!!هیچ کار بدی نشد ....

89:

سلام //من واقعا تعجب میکنم بعضیا چرا اینقد حرفاشون فضاییه واکثرا هم مال خودشون نیست ودارن دیکته میکنن //کی فرموده تعصب بده؟؟بله تعصب باید به علاوه عقل بشه//امریکایی که میشیل فوکو و تمام دنیا و ویل دورانت میگن که انقلاب ایران و نظام ایران کاملا فرق داره وامتش البته در جهت خوب//حالا بعضیا میگن چرا ایرانی ها بدشون اومده که اوباما تبریک فرموده؟؟ببین اوباما داره از دیپلماسی دم میزنه

90:

ببخشید من متوجه نشدم شما با مایی یا کسانی که دارن از آمریکا دفاع میکنن؟

91:

خب بابا جمله هام که مشخصه//کسایی که سنگ امریکارو سینه میزنن//

92:

آقای اوباما ما ایرانی هستیم .

آیین امت ما جز خداپرستی نبوده .

چه مسلمان چه زرتشتی چه ..

در مذاهب خود اموخته ایم که جواب سلام را با سلام بدهیم و دوستی و احترام را با احترام جوابگو باشیم .

در فرهنگ هزاران ساله ما هم جز دوستی و مهرورزی نخواهید یافت.

پس سلام بر شما و هر کس حتی اگر فقط بر زبان درودی بر ما فرستد.

ولی همانقدر که با گذشت و با فرهنگ هستیم باهوش و وطن پرست هم هستیم .

و ناخوداگاه باشنیدن کلمات شما و دیگران این جملات به ذهنمون میاد!!

مولا علی (ع) :

من از اونچه درباره ام به زبان آوری فرودتر و از اونچه که درباره ام می اندیشی والاترم....

****

ديوان شمس:

کجا باشد دورايشانان را ميان عاشقان جايي ...

که با صد رو طمع دارد ز روز عشق فردايي
طمع دارند و نبودشان که شاه جان کند ردشان ...

ز آهن سازد او سدشان چو ذوالقرنين آسايي
دورايشاني با چنان رايشاني پليدي در چنان جايشاني ...

چه گنجد پيش صديقان نفاقي کارفرمايي
که بيخ بيشه جان را همه رگ هاي شيران را ...

بداند يک به يک اون را بديده نورافزايي
بداند عاقبت ها را فرستد راتبت ها را ..

ببخشد عافيت ها را به هر صديق و يکتايي
براندازد نقابي را نمايد آفتابي را .... دهد نوري خدايي را کند او تازه انشايي
اگر اين شه دورو باشد نه آتش ایجاد و خو باشد .... براي جست و جو باشد ز فکر نفس کژپايي
دورايشاني او هست بي کينه ازيرا او هست آيينه ...

ز عکس تو در اون سينه نمايد کين و بدرايي
مزن پهلو به اون نوري که ماني تا ابد کوري...

تو با شيران مکن زوري که روباهي به سودايي
که با شيران مري کردن سگان را بشکند گردن نه مکري ماند و ني فن و نه دورايشاني نه صدتايي

****

مار اگر گايشاند که مورم، بشنو و باور مکن ...

ديو اگر گايشاند که هورم، بشنو و باور مکن
گر بگايشاند روبه افسونگر نيرنگ باز ...

کز فريب و حيله دورم، بشنو و باور مکن


****
بهترین راه برای تعامل با امت ایران جز احترام گذاشتن به فرهنگ و تمدن و دین این امت چه در زبان و چه در عمل نیست.

راهی رو که امت و دولت ما هم باید برای تعامل و دوستی با همه کشورها در پیش بگیرند که به صلاح ما و شما وهمه دنیاست.


شاید کسانی در داخل و خارج خواسته و ناخواسته دین مارو بد اجرا نمايند .ولی دین ما فقط اونی نیست که نتیجش تروریست و خشونت باشه که در عقایدتون دارید و در فیلمهاتون تبلیغ میکنید هر چند در حرفهاتون احترام به ادیان رو تکرار میکنید.
فرهنگ و تمدن ایرانیان هم وحشی گری و تجاوز گری و زورگویی نیست که عقیده دارید و نتیجش میشه فیلمهایی مثل 300 و...

سربازان ایران دیو نبودند و...

هر چند بر زبانتان دم از احترام به فرهنگ ایرانیان میزنید!!

جای تاسف هست که یک عده همیشه دایه دفاع از فرهنگ ایرانی دارند شیطنتهای شمارو و توهینهاتون به فرهنگ و ملت ایران رو نادیده میگیرند و تمجیدتون مینمايند!!ندیدند به کسی که دستور شلیک به هواپیمای ایرباس ایرانی رو داد نشان لیاقت دادید!! ندیدند که چگونه صدام رو حمایت کردین که به خاک این سرزمین و ناموس ما تجاوز کنه !!خاکی که دم از عشق به اون میزنند و اشعار حماسی واسش میخونند !! واقعا راه ورسم کوروش که بهش مینازیم این بود که ظلم به ایرانی رو ببینه و ظالمان رو تمجید کنه!!!


عشوه دهد دشمن من عشوه او را مشنو ...

جان و دلم را به غم و غصه بمسپار و مرو
دشمن ما را و تو را بهر خدا شاد مکن ...حيله دشمن مشنو دوست ميازار و مروو عده ای هم که دم از دشمنی با شما میزنند و شمارو شیطان بزرگ میخونند و به خونتون تشنه هستند ولی شیطنتهاتون و توهینهاتون به فرهنگ و امت ایران رو که نمونش در فیلمهایی چون 300 نمایان هست رو نادیده میگیرند و کور و کر میشوند و کارتون رو تایید مینمايند!!! راهتون رو ادامه میدند!! ،ایرانیان رو مجوسی میخوانند!! ایرانیان رو بی فرهنگ میخوانند و تجاوز گر!!

کسي که بد به وطن فرمود بي وطن بادا ...

که بر وطن نزند طعنه غير بي وطني


درسته این صفت بد ماست که همیشه یا از این ور بوم میفتیم یا اون ور بوم !!

قومی متفکرند اندر ره دین

قومی به گمان فتاده در راه یقین

می ترسم از اون که بانگ آید روزی

کای بی خبران راه نه اون هست و نه ایناقای اوباما این هم دسیسه شماست؟!! یا جهل خودمان هست؟!! چرا دشمن ستیزی رو با بیگانه ستیزی یکی میکنیم؟ چرا وطن پرستی را با دین ستیزی یکی میکنیم؟!!


دوش چشمت به خواب غفلت بود غافل از خايشانشتن، چو دوش مباش
چون شغالان به لانه ات تازند کم ز مرغ ار نه اي، خموش مباش
ميشايشان سهم شعله، خار مشو ميشايشان صيد گربه، موش مباش
اهل هوشت دهند پند همي غافل از پند اهل هوش مباش
حامي رنجبر اگر هستي روز و شب، گرم عيش و نوش مباش
هرچه گردي، عدوپرست مگرد هرچه هستي، وطن فروش مباش

اقای اوباما اینهارو فرمودیم که بدانید :

اگر قصد دوستی با ملت ایران دارید :

از این دوستانی که خودشان را به خونتان تشنه نشان میدهند و تا نام شما می اید مثل اسپند در اتش میپرندهراسی نداشته باشید که رفتار اینده تان ملاک هست و این آتش تندی که دارند با اندک نسیمی و با زیر و زبر کردن چند حدیث خاموش میشود.
مگر عراق 200 هزار جوامان را بپر پر نکرد؟ حالا شده کشور دوست وبرادر ما.

هر چند دولت شما بیش از هر دولتی به ما ظلم کرده.

ولی شاید دست سربازان و امت شما کمتر از عراقی ها به خون ملت ما اغشته هست.

و مگه روسهاکم جنایت کردن بر علیه ما!؟ شاید برادر ما نشده باشه ولی دشمن ما هم دیگه به حساب نمیاد.

شما هم که اگر دست از ضربه زدن ما بر دارید همه چیز درست میشود.

اگر قصد فریب ملت ما و چشمداشتی به اب و خاک ما دارید :

هم به دوستانی که اینجا از شما تعریف و تمجید مینمايند یا روی خوش نشان میدهند هم دل نبندید که اگر روزی ببینند که بیگانه ای چشم بر اب و خاک و وطنشون دوخته شعاری ندارند جز این :

سیاوش منم نه از پریزادگان از ایرانم از شهر آزادگان

که ایران بهشت هست یا بوستان همی بوی مشک آید از بوستان

سپندارمذ پاسبان تو ( ایران ) باد ز خرداد روشن روان تو باد

ندانی که ایران نشست من هست جهان سر به زیر دست من هست

هنر نزد ایرانیان هست و بس ندادند شیر ژیان را به کس

همه یکدلانند و یزدان شناس به نیکی ندارند از بد هراس

دریغ هست که ایران ویران شود کنام شیران و پلنگان شود

همه جای جنگی سواران بدی نشستن گه شهریاران بدی

چو ایران نباشد تن من مباد بر این بوم و بر زنده یک تن مباد

همه روی یکسر به جنگ آوریم جهان بر بد اندیش تنگ آوریم

ز بهر بر و بوم و پیوند خویش زن و کودک وخرد و فرزند خویش

همه سر به تن کشتن دهیم از اون به که کشور به دشمن دهیم
***

ما که اطفال این دبستانیم

همه از خاک پاک ایرانیمهمه با هم برادر وطنیم
مهربان همچو جسم با جانیماشرف و اَنَجب تمام ملل
یادگار قدیم دورانیموطن ما به جای مادر ماست
ما گروه وطن پرستانیمشُکر داریم کَز طفولیت
درس حُب الوطن همی خوانیمچون که حُب وطن ، زِ ایمانست
ما یقینا ز اهل ایمانیم
گر رسد دشمنی برای وطن
جان و دل رایگان بیفشانیم


آقای اوباما چه دوستانی که بر پست من کلید پیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندم رو میزنند چه اونها یی که پیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندم رو و چه اونهایی که همیشه ممتنع هستند همگی چه مسلمان چه زرتشتی چه مسیحی چه ترک چه عرب چه فارس و..

همانطور که دست دوستی و احترام هر کسی رو که به سمت ایران دراز بشه با محبت میفشارند .

تردید نکن اگه احساس نمايند اون دست میخواد به سمت اب و خاکشون دراز بشه هریک بند بند انگشتان اون دست رو جدا خواهند کرد و پای هر کسی رو که از گلیم خودش درازتر بشه خواهند کوفت و زبان هر زبان درازی رو از حلقوم بیرون میکشند .


93:

فرو نرود میخ آهنی در سنگ

94:

فرو نرود میخ آهنی در سنگ

95:

پریزدنت ما هم پیامک تبریک فرستاده !!!!!! بهتون رسیده ؟؟؟

96:

اقا رضا////یه حرف نو::::امروز صبح همه حرفای سید علی رو گوش کردم اخر حرفاش فرمود امریکا توی عراق افغانستان فلسطین وسوریه و..

وحتی اوکراین شکست خورده وهیچ جا ابرویی براش نمونده//اقا یه حرف خنده دار یه نفر میفرمود عامل جنگ وبی ثباتی توی خاور میانه ایرانه//منم فرمودم واقعا این حرفو از کجا اوردی اونم دیگخ کلا دید ساکت بشه بهتره/ههههههههههههههه

97:

عجب پاسخی! عجب منطقی!! دهن کجی به اعتقادات بین المللی!! کدام اعتقادات؟! این اعتقادات رو چند نفر از جهانیان قبول داره؟ امریکا منطقه رو ناآرام کرده یا ایران؟ این اعتقادات بین المللی ک میگید چرا امریکا رو تحریم نمیکنه بخاطر جنگ افروزی عراق و افغانستان و حمایت از کشتار فلسطینیان ووووو

98:

راست میگه ؟؟ دنبال اعتماده ؟؟ باشه ..کافیه خفه شه و بره پی کارش ..همه چی تموم میشه.

بذاره نه فقط ما ..که تمام امت دنیا نفس بکشند..واقعا این جانی دیوانه خیال میکنه امت عالم اونو قبول دارند....دروغ ..دروغ ..

99:

عرض كردم عدم اعتقاد به قوانين بين المللي! شايد اينطور به شما القا شده كه همه دنيا جنگل هست

و درش قوانين جنگل جاري ولي يكسري قانون و قاعده هست در جهان كه كشور ها بايد تابع اون باشند

در مورد ساير مسائل مشتاق به تبادل نظر با شما نيستم

100:

آفرین آفرین
دنبال ی جواب درست بودم ک خدایی بهتر از این جواب شما نمیشد

101:

تحریم ها را دولت ما به جان خریده و دست بردار فعالیت های خطرناکش نیست .

بحث آلمان هم فقط نیست و خیلی از کشورهای اروپایی و عربی از صدام حمایت می کردند ولی فقط الان آمریکا شده حامی اون ؟
آمریکا در وقت قاجار قدرتی نداشته و روس هایی که بیشتر اراضی ایران را از ما جدا کردند و دریای خزر هم رسما مال اونها شده ؛ پدرمان را دراوردند و الان شدند دوست جونجونی ما !!!

البته کسایی که زیر اعتراف ها برنامه بگیرند ؛ به نکرده هایشان هم اعتراف می نمايند و مثلا همه ی قضیه ی شیشه نوشابه کردن در مقعد را می دانیم .

اگر در مقعد کسی شیشه نوشابه جای بدهند ؛ به قتل بروسلی هم اعتراف می کند .!!!

یهودی ها با مسافران ایرانی ؟

رضا جان ؛ شما اسرائیل هم رفته اید ؟ یهودیان با ایرانیان روابط خوبی دارند .

با رژِم ما رابطه ی خوبی ندارند چون وقتی سران می گویند باید اسرائیل از صحنه ی روزگار محو شود !!!

فلسطین تنها مال اعراب نیست .

مسکن یهودیان در طول تاریخشان بوده هست که اونها را آواره کرده بودند .

حال حق دارند که به زادگاه و کشور اجدادیشان برگردند .

بنده خاک پای شهدای عزیز هم هستم .

اما این دهن کجی ها فقط به ضرر ملت هست و الان هم خودتان می دانید که زندگی برای همه شده زهر مار ..

102:

کدام قوانین...یک مثالب بزنید ک به کدام قانون اعتقادی نداره ایران ؟ شاید این قوانین بگن کشورتون رو دودستی تقدیم حضرت اوباما کنید ،باید به انها اعتقاد داشت؟ کسی ک دنیا رو شبیه جنگل کرده امریکایی ک از ان دفاع میکنید هست نه ایران

بنده هم علاقه ای به تبادل نظر با سیاهی لشکر باراک ندارم

103:

ما را به خیر تو امیدی نیست شر مرسان...

آمریکا همین که به کشورهای دیگه لشکرکشی نکنه، آدمهای بیگناه رو به خاک و خون نکشه، در اوضاع کشورهای دنیا دخالتی نداشته باشه، بمب اتم روی سر امت نندازه، لطف بزرگی به بشریت کرده، نیازی به پیامهای انسان دوستانه و تبریک عید نوروز نیست...


104:

اگر این طور باشد امت خیلی از کشور ها زیر خاکستر هستند رتبه مشارکت ایران در جهان نمونه هست.

آقا این تحلیل آب ، دوغ ، خیاریتون بدرد خودتان می خورد.

شما حتی اجازه ندارید کسانی که رای ندارند را به نام ضد انقلاب مصادره کنید.

خیلی تلخ هست ، نه؟
حتی فیس بوکتان هم هیچی نشان نمی دهد.

وقتی هر نفر هر چند تا پروفایل می تواند بسازد.

از کجا معلوم که تمام ضد انقلاب های سایت خود شما نباشید و تمام انقلابی های سایت من نباشم؟ و البته ، این جوانان انقلابی فیسبوکی نبودند که رای آقای روحانی را ساختند بلکه این رای عموم ملت بود نه جوانان فیسبوکی که نهایت زورشان این هست که خودشان را حفظ نمايند یا نهایتا صد هزار رای را جابجا نمايند.

البته اون هم با کلی تبلیغات و دروغ و تهمت و لودگی و مسخره بازی.
تنها معیار انتخابات هست که با اقتدار می گویم که آرای بالا نشان دهنده اون هست که امت هنوز نظام را قبول دارند و امید دارند که مشکلاتشان را نظام حل خواهد کرد و به امید خداوند مشکلات اقتصادی امت هم حل خواهد شد تا دیگر ضد انقلاب هیچ بهانه ای نداشته باشد.

البته بهانه همیشه خواهد بود.

بلکه بهانه ای که بتواند توجه امت را جلب کند.
.......................................
من هنوز هم شما را دوست خودم می دانم حتی اگر شما از من بدت بیاید.


105:

اوه اوه حاج آقا رفیقای روس چطورن خوبن سلام برسونید
من به شخصه مرده این تخیلات فانتزی شما و دوستانتون هستم ها
حیف که قوانین اسلام دست و پای ما رو بسته بقول رضا مارمولک تو فیلم مارمولک وگرنه ما همچین دست و پا بسته هم نیستیم

106:

الان بسیاری از کشورهای دیگه رابطه شون با ایران خوب شده

این آمریکا هستش که میخواد به زور سلطه تمام جهان رو به دست بگیره

به ما میگه بیایید مذاکره کنیم تا شما حرف ما رو قبول کنید !!! وگرنه گزینه های هسته ای و نظامی روی میزه!!!

به نظرتون واسه چی اینقدر به مجسمه ی آزادی اهمیت میده؟

چون اون مجمسه نماد روم هست که وقتی حکمران کل دنیا بوده

در ضمن یهودی ها هر روز دارن صد ها ایرانی رو توی کشور خودشون اذیت و آزار میکنن از تجاوز به دختر 6 ساله گرفته تا قتل و .........توی دوره ی قاجار هم آمریکا میمومد به خاطر منافع خودش برنامه دادها و پیمان با ایران می بست اما به خاطر موقعیت خودش بود و هیچ کدام از کشور ها هیچ وقت با ایران دوست دائمی نبودند


الان به نظرت رفتار اعراب برای چی توی حجاز با ایران بده؟

چون اونا با آمریکا تجارت دارن و این آمریکا هم اونا علیه ما تحریک میکنه که با حجاجی که به اونجا میروند مثل بلانسبت حیوون رفتار کنه

آدم هم بازم هر چقدر گذشت داشته باشه باز نمیتونه چشمش رو به روی این توطئه ها ببنده.


107:

اینم یه آهنگ زیبای مرگ بر آمریکا کاری از حامد وقتی

چون به حس و حال تایپک می خوره اینجا میذارمش

تقدیم به تمامی دوستداران


دانلود از لینک زیر


Download File : 1700534_897.mp3 | Uplooder.net

108:

دوستان بعضی وقتها جواب کسانی رو بدید به شخصیت ادم بر میخوره

پس کسانی که لایق حرف میزنند جواب بدید

109:

تمام حرف های فرمودنی فرموده شد

من که دیگه حرفی ندارم

110:

سلام سید...سال نو مبارک...
نمیدونم چرا نمی خوام نسبت به حرفاتون حس بدی داشته باشم...

شاید از سپس پست هاتون داخل تاپیک دختر بچه های کنسرت رستاک میدونم اگه انتقادی هم دارید واقع بینانه ست نه از روی کینه و نفرت دروغین....
میدونم اگه مخالف صلح با امریکا هستید...

اگه امریکا رو نقد می کنید...

چشمتون روی حقایق داخلی هم بازه...

می بینید داخل مملکت هم چه آشفته بازاریه....

با امت همدردی می کنید...

پس به همین دلیل پستتون رو لایک کردم...

چون حس میکنم نقدتون به دور از هرگونه تعصب بی جائی بود....

ولی من میخوام یه چیزی بگم...

اگه ما خواهان صلح با امریکا هستیم نه از روی وطن فروشی...که فقط از روی وطن پرستیه ...

چون نابود شدن کشورمونو با پوست و خون داریم حس می کنیم....نابودی یه سرزمین فقط به غارت بخشی از خاک اون نیست....

به نابودی شرف و فرهنگ و تمدن و میراث تاریخی ووووووو کلی چیزای دیگه هم هست غیر از اینه؟؟؟

امریکا دشمن ، درست...یه وقتی در حق ایران ظلم کرده اینم درست....

ولی حداقل از پشت خنجر نمی زنه...مرد و مردونه روبرومون ایستاده و به قول دوستان گزینه های روی میز تعیین کرده...
ولی روسیه چی؟؟ چین چی؟؟؟خب اینا کشورای دوست و برادر هستن دیگه...

اینا که بارها و بارها از پشت خنجر زدن بهمون....

چطور وقتی که تالاپ و تالاپ!! هواپیماهای توپولوف ( که قراضه ها و از دور خارج شده های روسی بودن و به کشور ما می فروخت) سالی چند بار سقوط میکردن و خیلی راحت هزاران خانواده رو عذادار می کردند کسی نمیفرمود مرگ بر روسیه؟؟ چرا نه تنها لعنت نمیشد که کشور برادر هم می شد؟؟ یعنی جون امت اینقدر بی ارزشه؟؟
چطور وقتی که لوازم آرایش و داروهای چینی عین نقل و نبات ریخت داخل بازار و چند صد نفر از امتمون یا درجا کشته شدند...

یا به کما رفتند...

یا مرگ مغزی شدند....

کسی نمی فرمود مرگ بر چین؟؟؟ که کشور دوست و برادر هم شد؟؟؟ خیلی ببخشید...

بی ادبیه...

از همه معذرت میخوام...

ولی مگه امت گوسفندن که راحت بایستی جون دادنشونو تماشا کنی و ککت هم نگزه؟؟ والا گوسفندش هم آدم موقع دیدن جون دادنش دلش می لرزه

مگه جنگ به اینه که فقط بمب و موشک و خمپاره روی سر ملت بریزن؟؟؟
بازم به شرف اون کسی که با اسلحه و پوشش جنگی از روبرو حمله کنه...

آدم تکلیفشو میدونه...

میدونه اونم باید اسلحه دست بگیره و از خودش دفاع کنه....

ولی الان چی؟؟؟چکاری از دستمون بر میاد غیر از اینکه با تحریمها بسوزیم و بسازیم و یه عده بدبخت روز به روز بدبخت تر و یه عده شکم گنده روز به روز شکم گنده تر بشن؟؟؟


بحثو کوتاه می کنم...

امت خواهان صلح با امریکا هستند چون خیری از دشمنی با امریکا ندیدن...

خیری از دوستان و برادران ایران ندیدند...

و در مقابل دیدند کشورهائی که هیچی نبودند...

ولی با دوستی با امریکا به همه جا رسیدند از جمله ژاپن و کره جنوبی و مالزی و....

دوستان میگن لشکر کشی نکنه...

به خاک و خون نکشه..

بمب و موشک نریزه...تحریم نکنه...

خب وقتی میدونیم چنین اتفاقاتی به بار میاد دشمنی چرا؟؟ چرا صلح و دوستی نه؟؟ غیر از اینه که در عرض همین دو سه ماه که حرف صلح و آشتیه امت به آرامش نسبی رسیدند؟؟ امیدوار شدند؟؟ چرا این امیدواری باید از امت گرفته بشه...

به نظر من فقط یه دلیل داره و اون نظر تنگی و از دست دادن منافع شخصی..

ارجحیت دادن خواست خود به خواست دیگران..

که اگه کسی...

بدون در نظر گرفتن خواست ملت...

از ترس از دست دادن پست و مقام دم از مخالفت بزنه بزرگترین دشمنه ایرانه....

دوستانی که متعصبانه و افراط گرانه صحبت میکنن به نظر من درکی از درد امت ندارن.

دیدشون فقط شامل خودشون و شعاع نیم متریه همفکرانشون میشه..

چون امت دردشونو با کسی درمیون میذارن که باهاشون همدردی کنه نه با حرفای اعصاب خردکن بدتر نمک روی زخم دلش بپاشه....

خودِ من به شخصه هیچ وقت جلو کسی که میدونم افراطیه حرف نمی زنم...

دروغ چرا...

اینقدر بی اعتمادم که میترسم حرف بزنم و....

هرچند به اینجا هم اعتمادی نیست و هر بار سپس ارسال پستهام میگم دفعه آخرمه...

ولی خب...

حالا!!

حرف آخر ایران میتونه بهترین باشه اگه خودش بخواد....

واگه می خواست شاید الان ما ابرقدرت جهان بودیم...با همه این حرفا بازم نظر شما برام محترمه...

111:


این پست شما رو خوندم
حدود دو سه دقیقه ای مدام داشتم با خودم فکر میکردم که چه جوابی بدم
نگاهم به نوشته های شما میخورد و برای هر خط 3 یا 4 نوع جواب به ذهنم میرسید
یک جواب ملایم.

یک جواب طنز .

یک جواب تند .

یه جواب ..
همین که اومدم شروع کنم به نوشتن جواب ها .

سرد شدم
و به خودم فرمودم این پست نیاز به جواب نداره
فقط اگر من ساقی شما رو پیدا میکردم تا اخر عمر مریدش میشدم
شبتون بخیر باشه

112:

حالا هر كي نفهمه خيال ميكنه چي فرمودين
يه مشت حرف سي و اندي سال كه همه پوسيده و نخ نما شده رو زدين سر هم مثل هميشه فرمودين و با يه شعار مرگ بر آمريكا تمومش كردين و دنيا ديگه نجات يافت و آمريكا نابود شد
هر وقت هم كم بيارين فقط شعار كار سي چهل ساله و بي نتيجه يك نتيجه اين شعارها داشته
ببينيد كشور به چه روزي افتاده
حالا نوبت اقتصاد مقاومتي هست
فقط من نفهميدم دارن از كدوم اقتصاد حرف ميزنن كه ميخوان مقاومتيش كنن مگه اقتصادي هم مونده
همه شركتهاي بزرگ شدن بخر بفروش اين اقتصاد مملكت ما هست از اين ذست بخر گرونترش كن از اون دست بفروش و پ.ل دربيار نه رشد اقتصادي نه توسعه اي نه پيشرفتي
فقط حرف و حرف و حرف
بازم بگين براي خودتون
دنيا داره چهار نعل بسمت پيشرفت و ترقي ميره ما بشينيم سر نبودن و بودن آمريكا حرف بزنيم
دنيا كجا هست ما كمجا
بنده تايشان خونه خودم نشستم كامپيوترم روشنه به هيچ جايي ارتباط نداره با تلفن و سيمي فقط با امواج نامرئي تايشان كل دنيا دارم ميچرخم با امواج موبايل بي سيم ده پانزده سال پيش به كسي ميفرمودي خنده اش ميگرفت به خدا ميفرمود مگه ميشه بدون سيم هم اينترنت داشت حالا ميبينيم كه داريم خوبش هم داريم امروز ميگيم مگه ميشه اونو ولش كن بذار مثال روشن تر بزنم اين شيطان بزرگ شيطانيه كه از سنگ....سنگ كه ميدونيد چيه ديگه تو بر و بيابون هست ازش ريخته از دل سنگ اين كامپيوتر رو درآورده بيرون (سليكون) اونوقت ما نشستيم اينجا سر تاريخ خودمون با خودمون بحث ميكنيم
دو سه ميليارد دلار مرتيبكه همون آمريكا هزرينه ميكنه نجات سرباز راين و بندر پيرل هاربر رو بسازه براي اينكه براي خودش تاريخ بسازه اونوقت ما ميريم سه چهار ميليارد دلار خرج ميكنيم تاريخ عربها رو براشون احيا كنيم تازه قبولش هم ندارن خنده اش اينجا هست يك دونه از سريالهاي ديني ما رو اصلا قبول ندارن هيچكدومشون و همه اش ميگند تحريف كامل تاريخه
اونوقت ما بايد با هموطناي خودمون سر تاريخ خودمون بحث و جدل كنيم
فقط ببينيد چقدر وقت مفيد و با ارزش صرف شده براي اين بحثهايي كه تماما هم راه به جايي نبردن اين همه وقت با ارزش رو صرف كار مفيدي ميكرديم چيا ميشد كرد من متخصص به جاي پرداختن به كار و تخصص خودم بايد بيام اينجا بشينم بحث تاريخي كنم اگه 1000 ساعت فعاليت تايشان سايت داشته باشم دقيقا نيمي از اون فقط صرف همين بجثهاي بي نتيجه و بيحاصل ميشه
البته بي نتيجه كه نه نتيجه اش اينكه هر روز شكاف ميونمون عميق تر و بزرگتر ميشه و تا برسه جايي كه خود خدا هم نتونه از ميان برش داره

عزيز دلم آمريكا نشسته سرجاش دست گرفته رو دلش از خنده ريسه ميره با ديدن من و شما كه چهل ساله داريم درباره اش همين حرفها رو ميزنيم تا حرفها فروكش كنه خودش فورا دست به كار ميشه يك موضوع جديد مياره به خدا اولين نفري كه بحث دروغين بودن سفر آمريكايي ها رو به ماه مطرح كرد يك نفر از افراد سيا بود و تماما همه اش هم حساب شده صدها نفر جوان اين مملكت كارشون شده بود اين برن تو اينترنت عكسهايي كه خودشون گذاشته بودن براي خوراك مطلب رو جمع كنن بيارن بگن اون گوشه سفينه پارچه اش پاره شده با اين رفتن ماه
آخه كسي نيست بگه عزيز من يه احمق ننشسته اگر برفرض موضوع هم دروغ باشه اونو طرح كرده باشه كه با يك نگاه من و تايشان نوعي تشخيص بديم به اين دليل و اون دليل اين موضوعات اشتباهه تايشان مراكز علمي دنيا شديم مضحكه خاص و عام به خاطر چنين موشوعاتي

بله عزيز من آمريكا آمريكا هست الكي كه آمريكا نشده كه چهل پنجاه ميليون 40.000.000 ترانزيستور رو تايشان يك سطح كمتر از يك سانتيمتر مربع جا بده برو تايشان فكر اين براي 40 ميليونش رو كار نداريم يك ميليونش رو مثال بزنيم تو بشين براي يك ميليون ترانزيستور كار تعريف كن براشون ولتاژ تغذيه ببر به هم ارتباطشون بده بعد تايشان مغزت تصور كن اين جايي كه اين كارها رو كردي يك سانتيمتر مربع هست ببين ميتوني با ميكروسكوپ هم اونا رو از هم تشخيص بدي
تكنولوژي به اينجا رسيده البته سي چهل سال قبل نه حالا حالا دارن كار ميكنن كه ديگه براي حافظه از نباتات و موجودات زنده هستفاده كنند يك برگ مثلا بشه رم كامپيوتر يا يه بافت پروتئيني يا يك ژن بشه هارد ديسك كامپيوتر دارن كم كم به راز مغز در انباشته كردن اين حجم شفرمود انگيز از اطلاعات پي ميبرن و سي چهل سال ديگه ميبيني من يك ربات هستم به واقعيت پيوست
اونوقت من و تو بشينيم اينجا باز بزنيم سر و كله خودمون اين اون رو مسخره كنه اون اينرو اينم شده آخر عاقبتمون

از همه عزيزان عذر ميخوام سرتون رو درد آوردم
كسي هم نقل قول چيزي نگيره دوست گرامي كه ازش نقل قول هم گرفتم ديدي كه موضوع اطلا تو نبودي كلا همه رو عرض كردم ناراحت نشي

113:

کا‌ترین اشتون فرارسیدن نوروز را به ملت ایران تبریک فرمودسخنگوی کا‌ترین اشتون مسوول امور سیاست خارجی اتحادیه اروپادر صفحه توییترش پیامی از سوی خانم اشتون یک پیام شادباش نوروزی خطاب به محمد جواد ظریف و ملت ایران توییت کرده هست.

مایکل مان از قول خانم اشتون، ضمن تبریک نوروز و آرزوی سالی سرشار از سلامتی و شادی برای ایرانیان، آورده هست: «ما نیازمند پیشرفتِ بیشترِ روابطِ ایجاد شده در طول چند ماه اخیر می‌باشیم.»
خانم اشتون در پایان، ابراز امیدواری کرده که «جشن نوروز، حرکتی به سوی ایجاد دوران جدیدی از روابط سودمند و به نفع همه شهروندانِ» طرفین باشد.
در روزهای گذشته بسیاری از مقامات جهانی از جمله باراک اوباما رییس جمهوری امریکا و‌بان کی مون دبیرکل ساوقت ملل متحد فرا رسیدن جشن نوروز را به ملت ایران تبریک فرموده‌اند

114:

شبتون خوش.


خوابای خوب ببینید.


115:

کمر حکومت ما نشکسته ..اگر هم اسیبی دیده بخاطر وطن فروشی وبی غیرتی کسانیه که جاهلانه به دنبال قدرت پوشالی امریکا هستند..کی ناز امریکا رو میکشه؟؟ کدوم حرف رهبر یا دلسوزان کشور معنای ناز کشیدن داره..؟؟ ما داریم ناز میکشیم یا اوبامای بدبخت که برای گول زدن ساده لوحان داخلی داره با پیام مسخره نوروزی بیشتر به سادگی وخوش باوریشون میخنده..؟؟!!
واقعا مصیبت بزرگیه که عده ای اینقدر خوش باور باشند ..این یعنی خود رو به خواب زدن و انکار حقیقت..
اوباما میتونه منتظر پاسخگویی امت باشه روز قدس/22بهمن و...با مرگ بر امریکا

116:

آره به دیپلماسی پایبنده
و در عین حال گزینه حمله نظامی هم روی میز هست
واقعا امت ایران رو احمق فرض کرده

مثل اینکه یه نفر چاقوی تیزی رو بذاره روی گلو و بهت بگه تولدت مبارک عزیزم

117:

چی دارین میگین شمـــــــــا؟؟؟/ واقعا خودتون متوجهید چی میگید؟؟؟
چرا هرکس هرچی میگه بلافاصله ربطش میدید به 22 بهمن؟؟ یه جای دیگه فرمودم پستم درجا دیلیت شد...

امیدوارم سال نوئیه حداقل مدیران عزیز لطف کنن برای عیدی دادن هم که هست این پستو پاک نکنن...
راس راستی هرچی هیچی نمی گیم فکر کردین جواب نداریم بهتون بدیم؟؟؟
کدوم 22بهمن خانم جان؟؟
شما جمع و تفریق و ضرب و تقسیم بلدید؟؟؟
محاسبات آماری بلدید؟؟ بلدید جدول تناسب چهارم ابتدائی درست کنید؟؟؟
نظام شما چند % طرفدار داره؟؟؟ فرض کـــــــن در ایده آل ترین حالت که دیگه خیــــــلی خوب باشه 35 %....

میدونی 35 % یه جمعیت 70-80 میلیونی یعنی چقدر؟؟؟؟

اگه با 70 میلیون بخوای حساب کنی 35 %ش میشه 24 میلیون و نیم...نه 30 میلیون...

به نظرتون چنین جمعیتهائی که داخل راهپیمائی ها هستند شایسته 30 میلیون طرفدار نیستند؟؟؟ تازه بقیه مسائل که امتو به راهپیمائی ها میکشه فاکتور میگیرم...

ولی اینم درنظر بگیر که این 30 میلیون نیمی از جمعیت 70-80 میلیونی نیست...


حالا به نظرتون چنین تظاهراتی شایسته یه جمعیت 30 میلیونی که خودش یه کشور بزرگه هـــــــست؟؟؟ والا کم هم هست!!! بیشتر از اینا باید باشه....

یعنی با وجود 30 میلیون طرفدار خالص خیابونا باید منفجر بشه!!!

پس لطفا اینقدر واسه این چیزای مسخره به خودتون افتخار نکنید....لطفا نقل قول هم نگیرید ممنون می شم...

چون من جواب نمیدم

118:

جنگ و این هم توهین و قتل و غارت و ترور حرف های پوسیده ای هستن؟

یکم فکرکن بعد بیا اینجا حرف بزن

بعدش خودت داری خودتو مسخره می کنی با این حرفای صدمن یه غاز

119:

کسی منکر حضور امریکا و بقیه کشورها در پشت صحنه جنگ نیست
ولی چرا کسی نمیگوید عراقی ها با تانک های روسی t-72 و t-62 و ...

یا جنگنده های سوخوی و میگ و توپولوف با قایق های اوزا ی روسی بودند که بر سر امت بمب می ریختند ؛ حالا روس ها شدند برادر

120:

اوباما و کاترین اشتون پیام تبریک می دهند و بعد ملت رو تحریم می نمايند !!

خوشم میاد از این همه دورویی !


مثل این می ماند : رئیس جمهور کریسمس رو به امت امریکا تبریک بگه و بعد بگه ما اماده حمله به امریکا هستیم !

کلا با منطق ناسازگار هست .

121:

امان از جهل ادمهاییکه خودشون رو عاقل میدونند وتظاهرات وراهپیماییهای میلیونی رو به % عقلشون میسنجند..گناهی ندارید اخه منابع شما از امتتون اخبار سوخته ماهواره هاست..ما افتخار میکنیم به مرگ بر امریکا

122:

چرا از ملت مایه میذارید همچین وقت ها ،جمهوری اسلامی ایران رو تحریم کردند ،به ملت ایران پیام تبریک نوروز فرستادند ،بدونید ...

همینطور که شما میگوید مرگ بر آمریکا .ولی میگوید با ملت آمریکا مشکلی ندارید.

امت ما هم به چوب شما میسوزد ،امت را قاطی خودتون نکنید

من هم تشکر میکنم از تبریک به ملت .
هر کس جای خودش رو بشناسه
من از طرف خودم خواهان ارتباط با امریکا و هر کشوری که سرش به تنش بیرزد نه

کشورهای درجه ۴،۵ جهان

123:

پیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندم

124:

درود
جمهوری اسلامی داروی مربوط به پزشکی هسته ای می خواد یا امت؟...
جمهوری اسلامی تو هواپیما نشسته بود و آمریکایی ها زدنش یا امت؟


به ملت ایران پیام تبریک نوروز فرستادند ،بدونید ...

مقامات آمریکایی کار بزرگی نکردند...منتظر دست بوسی و معذرت خواهی اون ها هم هستیم.


همینطور که شما میگوید مرگ بر آمریکا .ولی میگوید با ملت آمریکا مشکلی ندارید.

بله نداریم.

امت ما هم به چوب شما میسوزد ،امت را قاطی خودتون نکنید
؟
سیل عظیم جمعیت راهپیمایی های ضد مستکبرین جزو امت محسوب نمی شوند؟!

من هم تشکر میکنم از تبریک به ملت .
هر کس جای خودش رو بشناسه
من از طرف خودم خواهان ارتباط با امریکا و هر کشوری که سرش به تنش بیرزد نه
کشورهای درجه ۴،۵ جهان
هر کسی اگر مفهوم انسانیت را درک کرده باشد می داند که همه ی انسان ها با هم برابرند و حقوقی مساوی دارند و باید همه با هم ارتباط داشته باشند...
اینکه سرش به تنش بیارزد و پولدار باشد و ...ملاک های قابل قبولی برای روابط عادی دوستانه نیستند چه رسد به روابط دوستانه با امت دنیا.
چه اینکه انسانیت با قدرت و پول شناخته نمی شود.


125:

شما درست میگید

126:

شما کلا با مرگ خیلی رفیق هستید

امان از جهل کسانیکه راهپیمایی حکومتی چند صد هزار نفر رو راهپیمایی امتی ایران میدانند ولی از ماهوراه میترسند و پارازیت میفرستند و باعث میشوند اینترنت کشور در همه دنیا از اخر اول باشد و نفر اول فرار مغزها در دنیاست و و و وو و و و

127:

با مرگ نه
با مرگ دشمنان کشورم..قاتلان امت دنیا!
اینو راست فرمودی ..امان از جهل وجاهل..میبینند اوباما هرجا میره پیام جنگ ومرگ میبره ..اما

128:

امت نه داروی هسته ای میخوان .

نه خود هسته ای .

نه برقش
نه کشک هسته ای نه پشم هسته ای
نمیخوایم اقا
میشه؟

در مورد هواپیما هم متاسفانه یک اشتباه بود که در یک شرایط جنگی محتمل بود
به هر حال نمیخوایم تا ابد روی این قضیه با امریکا دشمنی کنیم
چه بسی
اگر بخوایم اینجوری حساب کنیم t 72 های روسی از ما بیشتر کشتند تا موشک وینسنس
مقامات آمریکایی کار بزرگی نکردند...منتظر دست بوسی و معذرت خواهی اون ها هم هستیم.
فعلا نرمش قهرمانه تون رو ادامه بدید
؟
سیل عظیم جمعیت راهپیمایی های ضد مستکبرین جزو امت محسوب نمی شوند؟!
این سیل عظیم همه ی ملت محسوب نمی شوند
شما صد هزار نفر حامی داشته باشید در تمامی تظاهرات میتونید گلیمتون رو از اب بکشید بیرون
و الا من در جواب جمعیت رای نداده انتخابات اخیر رو به رخ میکشم

129:

درود گرامی
اولا مگر چند دارو از مواد رادیو اکتیو ساخته میشود که اینهمه برای ضرورت اون باید سختی بکشیم؟ وقتی ما مواد اولیه اسپرین رو وارد می کنیم سخن فرمودن از رادیو دارو خنده آور هست !
در ثانی فکر نکنم تولید داروی هسته ای (بقول شما) نیاز به تاسیسات آب سنگین داشته باشد که هیچ حتی نیروگاه های هسته ای هم چنین نیازی ندارند


مقامات آمریکایی کار بزرگی نکردند...منتظر دست بوسی و معذرت خواهی اون ها هم هستیم.
منتظر بمانید
هر کسی اگر مفهوم انسانیت را درک کرده باشد می داند که همه ی انسان ها با هم برابرند و حقوقی مساوی دارند و باید همه با هم ارتباط داشته باشند...
اینکه سرش به تنش بیارزد و پولدار باشد و ...ملاک های قابل قبولی برای روابط عادی دوستانه نیستند چه رسد به روابط دوستانه با امت دنیا.
چه اینکه انسانیت با قدرت و پول شناخته نمی شود
گرامی نمیخواهیم که دوست خانوادگی پیدا کنیم ! شما روابط بین الملل را با رابطه شما و همسایتان اشتباه گرفته اید!
هر کسی که اندکی شعور سیاسی داشته باشد می داند که هدف ار روابط با دیگر کشورها کسب سود از طریق خرید و فروش و تبادلات دانش و تکنولوژی هست

130:

هیییی
چی بگیم
روباه روباه

131:

درود گرامی
سخن از طرز تهیه ی رادیودارو نبود بلکه شخصی فرمود که ملت را تحریم نکرده اند حکومت را تحریم کرده اند...که ما هم چند مثال نقض آوردیم.

منتظر بمانید
انشاالله سر عقل بیایند و به آغوش انسانیت بازگردند...

به نظرتان این سیل عظیم چند % از جمعیت ایران بودند ؟ 2% ؟؟!! 3% ؟؟؟
اکثریت

گرامی نمیخواهیم که دوست خانوادگی پیدا کنیم ! شما روابط بین الملل را با رابطه شما و همسایتان اشتباه گرفته اید!
شما هیچگاه نمی توانید با یک گرگ رابطه ی سودمند هم داشته باشید...اگر شخصی به ارزش های انسانی و اخلاق احترامی قائل نباشد چه تضمینی وجود دارد که در روابط خود نیز برای شما ارزش قائل باشد؟

هر کسی که اندکی شعور سیاسی داشته باشد می داند که هدف ار روابط با دیگر کشورها کسب سود از طریق خرید و فروش و تبادلات دانش و تکنولوژی هست و این مهم در دست چند کشور معدود هست که ماپرچمشان را هر ساله آتش می زنیم و البته اون ها منطقی تر رفتار کرده و مانع دست یافتن ما به دانش روز می شوند
هر کسی که اندکی شعور انسانی داشته باشد می داند که لازمه ی رابطه با دیگر کشورها احترام متقابل و احترام به ارزش های انسانی ست...خیر شما می توانید در اون کشورها تحصیل علم کنید و به ایران بازگردید...چنانکه اروپایی ها در وقت اوج حکومت ایرانیان مسلمان به ایران می آمدند و به وطن خویش بازمی گشتند.

نوشته اصلي بوسيله MAMAD1 نمايش نوشته ها
امت نه داروی هسته ای میخوان .

نه خود هسته ای .

نه برقش
نه کشک هسته ای نه پشم هسته ای
نمیخوایم اقا
میشه؟
درود
نکاتی را در نظر بگیرید:
1-بعضی از بیماران هستند که به رادیودارو ها نیاز دارند.
2-چیزی به نام کشک یا پشم هسته ای نداریم...به کتاب آشنایی با فیزیک هسته ای نوشته ی کنت کرین (برای شروع) و مقالاتی پیرامون فواید انرژی هسته ای ارجاعتان می دهیم.

در مورد هواپیما هم متاسفانه یک اشتباه بود که در یک شرایط جنگی محتمل بود
به هر حال نمیخوایم تا ابد روی این قضیه با امریکا دشمنی کنیم
ما هم همین را می گوییم که اون برای سی سال پیش بود که نوکرشان را از کشور بیرون کردیم اون ها هم این ها را فراموش نمايند و دست از تحریم بردارند!

چه بسی
اگر بخوایم اینجوری حساب کنیم t 72 های روسی از ما بیشتر کشتند تا موشک وینسنس
از این واقعه ای که فرمودید اطلاعی نداریم ...چه اینکه ما تا ابد که نمی خواهیم سر این با روسیه دشمن باشیم!

فعلا نرمش قهرمانه تون رو ادامه بدید
یعنی چی؟

این سیل عظیم همه ی ملت محسوب نمی شوند
شما صد هزار نفر حامی داشته باشید در تمامی تظاهرات میتونید گلیمتون رو از اب بکشید بیرون
و الا من در جواب جمعیت رای نداده انتخابات اخیر رو به رخ میکشم
بله همه نیستند بلکه اکثریت هستند...
صدهزار فقط هستادیوم آزادی ست...
مگر اون ها فراخوان موضع کرده اند که حال می خواهید به رخمان بکشید؟!

132:

درود
شما که ناراحت بودید که با مرگ بر آمریکا فرمودن و سوزاندن پرچم آمریکا ممکن هست خدشه ای به دل امت آمریکا وارد شود ...
حال احتمال نمی دهید که امت تانزانیا و لبنان و سومالی ناراحت شوند وقتی بدانند یک ایرانی با تحقیر ملتشان را یاد می کند؟
بین امت آمریکا و امت سومالی تفاوتی هست؟آری اون ها گرسنگی کشیده اند...محیط زندگیشان تجملی نیست...مسلمانند...سیاه پوستند...ثروتمند نیستند...مستضعفند...
پس لایق دوستی با کشور ما نیستند چه اینکه ما از سرزمین کورش کبیر هستیم!!!

133:

شما که دست به وارداتون خیلی خوبه تا جایی که دسته بیل و پرچم و جانمازتون رو هم وارد میکنید
بفرمایید رادیو دارو ها برای معدود بیماران وارد کنید و کشور رو در دردسر هسته ای نندازیدما هم همین را می گوییم که اون برای سی سال پیش بود که نوکرشان را از کشور بیرون کردیم اون ها هم این ها را فراموش نمايند و دست از تحریم بردارند!
مثل راهزن های سر گردنه گروگان گیری کردید
البته اشتباهتون اینجا بود که حواستون نبود با ابرقدرت دنیا دارید درگیر میشید و با این کارتون ملت رو یک عمر بد بخت کردید
راستی نگران تحریم ها نباشید
مگر نمیفرمودید عاشق تحریم ها هستید
هر طور که حساب کنیم امریکا دوست ماست
تحریم کنه که کشور پیشرفت میکنه
تحریم هم نکنه که دیگه خیلی کمک میکنه

از این واقعه ای که فرمودید اطلاعی نداریم ...چه اینکه ما تا ابد که نمی خواهیم سر این با روسیه دشمن باشیم!
بعله گذشته های گذشته
الان فکر زنده کردن اس 300 ها باشید
درست وقتی که تهدیدات اسراییل در اوج خودش بود دوستتون موشک های پدافند ضد هوایی ما رو نداد
نیروگاه بوشهر رو هم که هنوز که هنوزه تکمیل نکرده( به اندازه 6 تا نیروگاه هم پول گرفته)
به نظر من شما لایق همچین دوستانی هستید
دوستان از پشت خنجر زن

یعنی چی؟
هیچی
زیاد بهش فکر نکن اذیت میشی

بله همه نیستند بلکه اکثریت هستند...

بلوف که کنتور نمیندازه
کره شمالی هم چند وقت پیش انتخابات داشت
99 % امت به نظام حاکم رای دادند
از این دست مثال ها زیاده.

صدهزار فقط هستادیوم آزادی ست...

20 هزار تا از اون صد هزار واسه پر کردن خیابان ازادی در حدی که دوربین های صدا و سیما مشکلی برای تصویر برداری نداشته باشند کافیه
من شک دارم همون 20 هزار نفر هم باشید
مگر اون ها فراخوان موضع کرده اند که حال می خواهید به رخمان بکشید
اره فراخوان موضع کردند یواشکی

134:

سوزاندن پرچم انگلیس و امریکا یکی از کارهای فرهنگی و ارزشی برادران مخلص هست
ما خودمان تحقیر شده ی کل جهان هستیم ؛ لذا با تحقیر اونها نیز با اونها همدردی می کنیم

بین امت امریکا و امت سومالی زمین تا اسمان فرق هست ؛ بفرمائید چه اشتراکی دارند ؟
این صفاتی که از امت سومالی هم فرمودید را چرا راهِ دور می روید ؟

امت ایران امتی تحقیر شده هستند : زیرا وقتی که به کشوری می روند به خاطر ایرانی بودن کلی بی احترامی به اونها می نمايند و کلی پرس و جویشان می نمايند و ما امتی هستیم که دخترانمان در کشورهای دیگر از سرِِ فقر و تنگدستی خود فروشی در کشورهای عربی می نمايند

امت ایران ثروتمند نیستند : به این دلیل که هر وقت سری به خیابانها بزنید ؛ محال هست که کودک و دختر بچه ای را نبینید که از روی نداری شیشه ی ماشین ها را پاک نکند و گل و فال نفروشد .

اون وقت جکومت بی غیرت ما , برود پی خوش گذرانی هایشان

امت ایران سفید پوست نیستند : چون دیگر با این وضعیت ؛ رو سیاهِ عالم شده اند

امت ایران تجملاتی نیستند : زیرا از سر نداری مانند قحطی زده ها باید سر صف سبد کالا وایسند چه برسد به داشتن زندگی تجملاتی در این گرانی ها135:

هر کشوری باید به فکر منفعت خودش باشه
قطعا دوستی با یک کشور پیشرفته و جهان اولی میتونه ما رو بالا بکشه

دوستی با کشور هایی که خودشون خودشون رو دارن میخورن و مهد دزدی های دریایی هستند
سودی واسه ما نداره
و الا ما کاری به امت سیاه پوست و مستضعف اون کشور ها نداریم
و فخر نژادی هم نفروختیم

اگر امریکا با امتان بلوند و سفید پوست هم یک کشور جهان صدمی بود و در عوض تانزانیا یک کشور جهان اولی بود
ما دوست داشتیم با تانزانیا ارتباط بربرنامه کنیم
برامونم مهم نبود که امتش مسلمان و سیاه پوست هستند یا مسیی و سفید پوست

136:

رادیودارو به دست معدود کشورهای دنیاست.
اون کسی که چیزهای غیرضروری را وارد کشور می کند برای انسانیت امتش و اقتصاد کشورش ارزشی قائل نیست و ما برایش احترام قائل نیستیم...

مثل راهزن های سر گردنه گروگان گیری کردید
البته اشتباهتون اینجا بود که حواستون نبود با ابرقدرت دنیا دارید درگیر میشید و با این کارتون ملت رو یک عمر بد بخت کردید
این به عوض راهزنی های سرگردنه ی آمریکایی ها و انگلیسی ها بود که یک عمر نفت مملکت را بردند و خوردند و یک آب هم روش!
بدبخت آمریکا شد که دیگر نتوانست نفت کشور را مفت بخورد

راستی نگران تحریم ها نباشید
چرا؟مگه چی شده؟

مگر نمیفرمودید عاشق تحریم ها هستید
نه نمی فرمودیم!

هر طور که حساب کنیم امریکا دوست ماست
تحریم کنه که کشور پیشرفت میکنه
بله کشور هند هم که مدتی آمریکا تحریمش کرد به علومی دست یافت که غیرقابل باور بود!

تحریم هم نکنه که دیگه خیلی کمک میکنه
هم به خودش هم به ما و هم به دنیا


بعله گذشته های گذشته
الان فکر زنده کردن اس 300 ها باشید
درست وقتی که تهدیدات اسراییل در اوج خودش بود دوستتون موشک های پدافند ضد هوایی ما رو نداد
نیروگاه بوشهر رو هم که هنوز که هنوزه تکمیل نکرده( به اندازه 6 تا نیروگاه هم پول گرفته)
به نظر من شما لایق همچین دوستانی هستید
دوستان از پشت خنجر زن
مهم نیست روسیه با ما چه کرد!
گذشته ها گذشته!

تازه این که چیزی نبود قبل از انقلاب هم (آمریکایی ها) حق توحش داشتند و ورود ایرانی و سگ را به اماکن مهم ممنوع می کردند!گذشته ها گذشته!

هیچی
زیاد بهش فکر نکن اذیت میشی
ما با فکر کردن اذیت نمی شویم چه اینکه عقلانی فکر می کنیم.


بلوف که کنتور نمیندازه
کره شمالی هم چند وقت پیش انتخابات داشت
99 % امت به نظام حاکم رای دادند
از این دست مثال ها زیاده.

در اخبار در مورد انتخابات کره شمالی آمده:
رأي‌دهندگان در اين انتخالات هيچ انتخابي درباره کسي که مي‌توانند رأي دهند نداشتند - تنها نام يک کانديد بر رايشان برگه‌هاي رأي‌گيري هر حوزه انتخاباتي وجود داشت.

رأي‌دهندگان تنها مي‌توانستند به ايشان رأي مثبت و يا منفي دهند و بر پايه نقل رسانه‌هاي دولتي تمام امت رأي مثبت داده‌اند.

کره شمالي معمولا حضور امت در انتخابات را بالاي 99 % بيان مي‌کند.

که قابل مقایسه با ایران نیست.20 هزار تا از اون صد هزار واسه پر کردن خیابان ازادی در حدی که دوربین های صدا و سیما مشکلی برای تصویر برداری نداشته باشند کافیه
من شک دارم همون 20 هزار نفر هم باشید
میدون آزادی چه شکلیه؟!
دیگر لازم نیست گنجایش مسیر هر رووقت را یادآوری کنید!!!

اره فراخوان موضع کردند یواشکی
پاسخی نداشتید.

137:

ایران هم با کره شمالی فرقی ندارد .

چونکه با اینکه حق انتخاب کاندید های مختلف را داریم , اما کسی که مورد تایید انهاست و از قبل پیروز بوده , انتخاب میشود .

138:

هیچ توجیهی برای توهین به ملت تانزانیا و سومالی و لبنان نداشتید...چه اینکه شقشقة هدرت ثم قرت!

بین امت امریکا و امت سومالی زمین تا اسمان فرق هست ؛ بفرمائید چه اشتراکی دارند ؟
این صفاتی که از امت سومالی هم فرمودید را چرا راهِ دور می روید ؟
اشتراکشان نام انسان هست و حقوق مساوی برای حیات و احترام به ملیتشان!

امت ایران امتی تحقیر شده هستند : زیرا وقتی که به کشوری می روند به خاطر ایرانی بودن کلی بی احترامی به اونها می نمايند و کلی پرس و جویشان می نمايند و ما امتی هستیم که دخترانمان در کشورهای دیگر از سرِِ فقر و تنگدستی خود فروشی در کشورهای عربی می نمايند
اگر این کارها دلیل بر عزت نداشتن ایرانیان در خارج از کشور هست...وجود پروفسور سمیعی دال بر عزت ایران در خارج از کشور هست و همین کافیست!(البته بدون نفی مشکلات که برای همه هست)

امت ایران ثروتمند نیستند : به این دلیل که هر وقت سری به خیابانها بزنید ؛ محال هست که کودک و دختر بچه ای را نبینید که از روی نداری شیشه ی ماشین ها را پاک نکند و گل و فال نفروشد .

اون وقت جکومت بی غیرت ما , برود پی خوش گذرانی هایشان
چه ربطی به سخن ما داشت؟!
ما فرمودیم که وجود تفاوت ظاهری بین امت آمریکا و سومالی دال بر توهین به ملیتشان نیست.

امت ایران سفید پوست نیستند : چون دیگر با این وضعیت ؛ رو سیاهِ عالم شده اند
عیبی ندارد...شقشقة هدرت!!!

امت ایران تجملاتی نیستند : زیرا از سر نداری مانند قحطی زده ها باید سر صف سبد کالا وایسند چه برسد به داشتن زندگی تجملاتی در این گرانی ها
ربطی به پستمان نداشت...
شبتون زلال
یک لایک محبت بفرمایید برویم لالا!


نوشته اصلي بوسيله MAMAD1 نمايش نوشته ها
هر کشوری باید به فکر منفعت خودش باشه
قطعا دوستی با یک کشور پیشرفته و جهان اولی میتونه ما رو بالا بکشه
و توهین به ملیت برخی کشورها باعث عزت در جهان نمی شود...اگر توهین به ملل باعث نزدیکی به آمریکاست(چه اینکه خوی توهین به ملل در وجودشان ست) ما این عزت و نزدیکی را نمی خواهیم.

دوستی با کشور هایی که خودشون خودشون رو دارن میخورن و مهد دزدی های دریایی هستند
سودی واسه ما نداره
و الا ما کاری به امت سیاه پوست و مستضعف اون کشور ها نداریم
و فخر نژادی هم نفروختیم
ما می توانیم با همکاری با دولتشان و ساخت کارخانه و فروش علم تولید به اون ها کمک کنیم...وگرنه دوستی با مثلا متمدنین که نشان دهنده ی انسانیت نیست...
پس بنی آدم اعضای ....

چه شد؟!!

اگر امریکا با امتان بلوند و سفید پوست هم یک کشور جهان صدمی بود و در عوض تانزانیا یک کشور جهان اولی بود
ما دوست داشتیم با تانزانیا ارتباط بربرنامه کنیم
برامونم مهم نبود که امتش مسلمان و سیاه پوست هستند یا مسیی و سفید پوست
تعامل با همه ی امت دنیا خوب هست...


139:

نام انسان را یدک می کشند یا نه مورد نظر من نیست .

این هست که چرا به جای دوستی با ابرقدرت ها باید برویم با یه مشت گدا گشنه ارتباط بربرنامه کنیم ؟

امثال پروفسور سمیعی و ...

هم باعث عزت برای ما هستند ولی همچنین مایه ی تاسف هم هست که اندیشمندان و عالمانمان از کشور گریزان هستند و در دیگر کشورها پناهنده می شوند .لایک شدید
شبتون خوش

140:

از همون معدود کشور ها وارد کنید
خودشون بارها فرمودن بهتون میدیم

این به عوض راهزنی های سرگردنه ی آمریکایی ها و انگلیسی ها بود که یک عمر نفت مملکت را بردند و خوردند و یک آب هم روش!
خیر در عوضش فانتوم و اف 14 و زیر دریایی و کبری دادند که بتونیم در مقابل t 72 ها مقابله کنیم و کشورمون اشغال نشه روز مبادا
بدبخت آمریکا شد که دیگر نتوانست نفت کشور را مفت بخورد
بدبخت ما شدیم که پولمون از پول زیمباوه ضعیف تره
و الا امریکا خودش دارای بزرگترین ذخایر نفتیه


چرا؟مگه چی شده؟


نه نمی فرمودیم!
معلومه با سردار نقدی و ایت الله جنتی و ایت الله خاتمی و ..

هم نظر نیستید.

بله کشور هند هم که مدتی آمریکا تحریمش کرد به علومی دست یافت که غیرقابل باور بود!
نمیدونم این علوم شکم 1 میلیارد و خورده ای ادمش رو هم سیر کرده یا نه


هم به خودش هم به ما و هم به دنیا
اره دیگه شما یکی از چرخ دنده های بزرگ اقتصاد دنیا هستید با صادرات پراید و سمند

مهم نیست روسیه با ما چه کرد!
گذشته ها گذشته!
گذشته ها کدومه اقا؟
اس سیصد مال سال پیش بود
و الا اگر بخوایم دست بزاریم رو گذشته های روسیه که واویلاس.

تازه این که چیزی نبود قبل از انقلاب هم (آمریکایی ها) حق توحش داشتند و ورود ایرانی و سگ را به اماکن مهم ممنوع می کردند!گذشته ها گذشته!
امریکایی ها در این مملکت هر کاری که کردند اثرات مفیدی هم داشتند
بر خلاف روسها که به اندازه یک اپسیلون هم اثر مثبت ندارند.

در اخبار در مورد انتخابات کره شمالی آمده:

که قابل مقایسه با ایران نیست.
نه شما پیشرفته تر از کره شمالی هستید
به هر حال شورای نگهبانی دارید
دایره ی کاندیدا ها بیشتره


میدون آزادی چه شکلیه؟!
دیگر لازم نیست گنجایش مسیر هر رووقت را یادآوری کنید!!!
میدان ازادی ؟
فکر نکنم یک بار هم تونسته باشید 40 % ظرفیتش رو پر کنید
من از خیابان ازادی حرف زدم

141:

میزان فرهنگتون از پستی که گذاشتین معلوم میشه , فقط میتونم بگم متاسفم

142:


توهین زاییده ی ذهن شماست
ما توهینی در این حرفا به هیچ کس نمی بینیم
اینکه کشور های ذره بینی افریقایی به شدت بدبخت هستند واقعیته نه توهین

کمک به دیگر کشور ها وقتی به جاست که تو صف سبد کالاهای خودمون ملت همدیگه رو تیکه پاره نکنن واسه دو تا مرغ یخی و چند تا تخم مرغ

143:

چرا باید موردنظر باشد...آسیه زن فرعون در ناز و تنعم بود و از خدا کمک می خواست که او را رهایی بخشد...آیا این ملاکی نیست که از گرگ ها فاصله بگیریم؟
ما می توانیم با فروش علم تولید و کمک به اون گداگشنه ها به خودمان و پیشرفتمان جهت تالیف قلوب و مزایای مادی نیز کمک کنیم.

جمله ی آخرتان کاملا درست هست...پیشنهاد می کنیم مستند میراث آلبرتا (1و2) را مشاهده کنید.
والسلام علی من اتبع الهدی

144:

شبتان خوش دوست عزیز موفق باشید

145:

خیر زاییده ی ذوق بیش از حد ارتباط با آمریکاست!!!

ما توهینی در این حرفا به هیچ کس نمی بینیم
اینکه کشور های ذره بینی افریقایی به شدت بدبخت هستند واقعیته نه توهین
توهین اونگاه شروع شد که نام این کشورها با حقارت برده شد و رابطه با اون ها تحقیر و پست شمرده شد.

کمک به دیگر کشور ها وقتی به جاست که تو صف سبد کالاهای خودمون ملت همدیگه رو تیکه پاره نکنن واسه دو تا مرغ یخی و چند تا تخم مرغ
به جز امت ژاپن در تمام دنیا این حرکت مشاهده شد...مثلا هسترالیا بود.
البته که خودمان هم سود می بریم...
والسلام علی من اتبع الهدی

146:

میراث فرهنگمان با فحش هایی که توی صفحه فیسبوک مسی ایرانیان نوشتند مشخص شد .

ایرانیان در کدام وقت اینقدر بی شعور بودند ؟

شما به حال خودتان تاسف بخورید که همین هایی که بهشون کمک می کنید ؛ کشتی هایتان را می خواستند بدزدند .


به دزدان دریایی و ناخداهای یک چشم دوستی کنید .

147:

عاقبت رابطه با سومالی :

دزدان دریایی سومالی(3) : ایران و دزدان دریایی
تهیه نماينده : محمود کریمی
منبع : راسخون


در چند ماه پیش کشتی ایران دیانت در این منطقه از سوی دزدان به گروگان گرفته شد و با ...

میلیون دلار باج آزاد شد.


یک کشتی دیگر نیز که برای ایران بار گندم می برد نیز به گروگان گرفته شد تا اینکه ایران تصمیم به اعزام نیروی نظامی به منطقه بحران گرفت.البته ایران با تعدادی از ارتشهای دوست مثل پاکستان،عمان و...ارتباطاتی دارد ولی اعزام ناو به این نقطه تقریبا در طول 30 سال پس از انقلاب بی سابقه هست.و موجب بهت و حیرت بسیاری از رسانه های ضد ایرانی شد.


در صدر اونها یاهو با عکسی تمسخر آمیز از یک قایق سعی کرد غیر مستقیم به مخاطب القا کند که نیروی دریایی ایران همه اش قایق هست.سایتهای عربی نیز که طبق معمول اظهار فضل مینمودند..ولی سپس گذشت امواح اولیه پخش خبر همگی لب به تحسین ایران در توانایی اعزام به دوردستها داشتند.


من به عنوان یک ایرانی تا انجا که توانستم اندکی به معرفی نیروی دریایی کشورم و زدودن این تفکر از این دوستان غیر هم زبان کردم که ایران نیروی دریایی هم دارد...باور بفرمایید بعضی هاشان حتی نمی دانستند ما ناو هم داریم.


ببینید ضعف تبلیغاتی صدا و سیمای چند 100 میلیاردی ما تا چه حد هست که کوچ پرندگان مهاجر از سی شل به اوگاندا را با پوشش وسیع اطلاع رسانی می کند.یک تظاهرات ضد آمریکایی در جمهوری جیبوتی اتفاق می افتد خبرنگار اعزام می کند.موضوع لنگه کفش را با تحلیل های خواب اور و دیاسپام گونه ساعتها به بحث می نشیند.


ولی از نیروی دریایی برومند ما دریغ از یک خط تقدیر!!!
به هر حال چیز دیگری که مرا بسیار آزار میداد برخی هموطنان بی انصاف و گاها بی وطن بود که در سایتهای خارج نشین به تخطئه و تمسخر این موضوع پرداختند.


مطمئنا از این دست افراد کم نداریم ولی حدود ثغور قوانین الحمدالله دست اونان را برای تمسخر بسته هست.


به همه دوستان عزیزم در نیروی دریایی خسته نباشید می گویم.می دانم در هوای نامطلوب و سخت جزایر بی اب و علف خلیج فارس و جاسک و چابهار سختی های زیادی می کشند.دوستان نمی دانم جاسک گذرتان خورده هست یا نه.ولی یکی از رفقایم که خدمت خود را در پدافند انجا سپری کرد چهره قبل از خدمت و سپس خدمتش قابل قیاس نبود.خیلی شکسته و پوست خشکی زده و کاملا سیاه شده ای داشت و از رطوبت شدید هوا و انواع و اقسام حشرات کمیاب و بیماریزای اونجا داستانها برای من فرمود.


علاقه مندم این نوشتار بیشتر بر مسخره نمايندگان نظامیان ایران اثر بگذارد.

رسانه های غربی در هنگام آزمایش سلاح های ایرانی در رزمایشها توان ایران را شفرمود انگیز می نامند و اون را تهدید قلمداد می نمايند.

وقتی کار به نشان دادن اقتدار ایران می رسد قایق تندرو به جای ناوهای ما نشان میدهند.

احتمالا تا اژدرهای ما در سینه ناوهای هواپیمابر اونها ننیشند باورشان نخواهد شد که ما ناو داریم، ناوشکن می سازیم و هر وقت بخواهیم می توانیم تنگه هرمز راببندیم، با خاک پر کنیم و در اون گندم بکاریم.
کسانی که جان در جانشان کنی ایران و ایرانی و تواناییهایش را باور ندارند و تا میتواند زبان به نیش و کنایه باز می نمايند.کلا کار و زندگی دیگری ندارند و اموزش دیده اند برای همین حرفها...دلهای خجسته و خوشی دارند
محمد سوري - مديرعامل شركت ملي نفتكش - در فرمود‌وگو با ايسنا در اين باره اظهار كرد: وسعت بسيار زياد منطقه، حضور دزدان دريايي در كنار تنگه باب‌المندب، قوانين بازدارنده كشورهاي صاحب پرچم از هستبرنامه نيروهاي امنيتي و سلاح رايشان كشتي‌هاي تجاري و عدم شمول بيمه در رابطه با پيامدهاي درگيري امنيتي و با سلاح توسط خدمه كشتي با دزدان دريايي ازجمله چالش‌ها وپيامدهاي مقابله با دزدان دريايي هست.


او خاطرنشان كرد: در اين زمينه همينطور مي‌توان به عدم شمول بيمه در تامين امنيت بار كشتي، جان خدمه، خسارت ناشي از آلودگي محيط زيست، خسارت به كشتي، افزايش هزينه‌هاي بيمه‌اي، هزينه‌هاي كلان تامين نيروهاي امنيني و عدم وجود ضمانت‌هاي حقوقي در رابطه اشاره كرد.


تفاوت‌هاي كشتي تجاري و نظامي

ايشان با اشاره به تفاوت‌هاي كشتي تجاري و نظامي اضافه کرد: در كشتي تجاري امكان حمل هيچ‌گونه سلاح وجود ندارد.

كشتي‌هاي تجاري براي عبور فقط از ساوقت بنادر كشورها مجوز مي‌گيرند، ولي كشتي‌هاي نظامي براي عبور از منطقه‌اي بايد از ساوقت بنادر و همينطور از نيروهاي نظامي و مقامات سياسي كشورها مجوز دريافت كنند.


ضروزت تصايشانب قانون فعاليت كشتي در اقيانوس در ايران

فرموده او كشتي‌هاي نظامي هرگاه احساس خطر كنند، مي‌توانند با رعايت واقعيات خاص درگير شوند.

البته براي كشتيراني در اقيانوس‌، قانوني هست (ماده‌هاي 101 و 107 قانون ساوقت جهاني دريانوردي) كه اجازه مي‌دهد هرگاه كشتي‌هاي تجاري احساس خطر كردند، يعني در حد فاصل گذر كشتي از اقيانوس، از سلاح هستفاده كرده و از خود دفاع كنند، ولي چون تاكنون نياز نبوده، اين بند از قانون فوق در كشور ايران به تصايشانب نرسيده هست.


قطعنامه شوراي امنيت براي مقابله با دزدي دريايي

سوري با بيان اين‌كه شوراي امنيت، طي قطعنامه‌هاي شماره 1814 و 1816 به نيرايشان دريايي كشورهاي عضو به مدت شش ماه اجازه داده هست با هماهنگي حكومت موقت سومالي، وارد آب‌هاي اون كشور شوند، توضيح داد: ممكن هست به‌اين ترتيب بتوان عمليات دزدان دريايي را مهار كرد.


ايشان با اشاره به اين‌كه در شهريورماه امسال كريدور عبور كاروان ناوگان تجاري توسط نيرايشان دريايي آمريكا طراحي و پيشنهاد شد كه ناوگان تجاري بين‌المللي از اين راهرو حفاظت شده عبور كنند، خاطرنشان كرد: شوراي امنيت در قطعنامه شماره 1838 از كشورهايي كه از امنيت فعاليت‌هاي دريانوردي در منطقه شاخ افريقا سود مي‌برند، خواسته هست كه در مبارزه با دزدان دريايي سواحل سومالي كمك كنند.


او همينطور فرمود: شوراي امنيت در قطعنامه شماره 1846 مورخ 12 آذرماه نيز تاكيد كرده تا به مدت يكسال با هماهنگي حكومت موقت سومالي و همكاري كشورهاي منطقه، با بهره‌گيري از نيروهاي نظامي و ناوها و هواپيماهاي جنگي وارد آب‌هاي سومالي شده و با دزدي درياي به صورت قاطعانه برخورد كنند.


حضور و كمك يگان‌هاي نيرايشان دريايي نظامي وابسته به اتحاديه اروپا

سوري با تاكيد بر اين‌كه در اين قطعنامه شوراي امنيت تاكيد كرده كه بر پايه قوانين بين‌المللي بايد از هر وسيله‌اي براي مقابله با دزدي دريايي هستفاده كرده و اضافه بر اون به اوضاع سياسي نابسامان سومالي كه به تشديد پديده دزدي دريايي دامن زده، توجه شود، تصريح كرد: در اين زمينه اتحاديه اروپا نيز فراخوان كرد كه يگان‌هاي نيرايشان دريايي نظامي وابسته به اين اتحاديه، كشتي‌هاي عبوري از خليج عدن را به منظور حمايت و مراقبت از اونها همراهي مي‌كنند.


نبود حكومت مركزي در سومالي و عدم امكان مقابله قانوني با دزدها

ايشان با بيان اين‌كه در سومالي حكومت مركزي وجود ندارد و توسط شبه نظاميان محلي اداره مي‌شود و اين سبب شده نتوان در چارچوب حقوق قوانين بين‌الملل با فعاليت دزدان دريايي مقابله كرد، اضافه کرد: اكنون در شمال افريقا نيرايشان دريايي كشورهايي مانند آمريكا، روسيه، انگليس، كانادا، دانمارك، فرانسه، پاكستان، هند و چين به منظور مبارزه با دزدي دريايي و تروريسم و نظارت بر عبور آزاد كشتيراني حضور دارند.


148:

شما خودتان به امتان یک نژاد توهین میکنین و اونوقت از بقیه ی ایرانیها انتقاد میکنین؟ اول خودتونو درست کنین لطفا
نوشته اصلي بوسيله mori_hema30 نمايش نوشته ها

شما به حال خودتان تاسف بخورید که همین هایی که بهشون کمک می کنید ؛ کشتی هایتان را می خواستند بدزدند .
بنده هم مخالف کمک به کشور های دیگر در این وضعیت بحرانی هستم(مخصوصا به جنایتکارانی مثل بشار اسد) ولی به هیچ وجه نمیتوان توهین به امتان کشورهای دیگه و "گدا گشنه" مطالعهاونها را توجیه کرد.


149:

امت سومالی حقیقتا گشنه هستند ؛ مگر این دروغ هست ؟ بفرمائید فرمودن حقیقت کجا توهین حساب می شود ؟ اگر گشنه نبودند که کشتی های تجاری را در خلیج عدن نمی دزدیدند .


150:

پیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندم

151:

ما رابطه با دزدان دریایی نداریم که....عه!!!
باز اون ها ندارند و می دزدند...آمریکا که اینقدر دارد چرا می دزدد؟!!

152:

سومالی فاسدترین کشور جهان شناخته شد
پیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندم در نقل سالانه‌ای که از سوی یک ساوقت ضد فساد منتشر شد، سومالی، کره شمالی و افغانستان فاسدترین کشورهای جهان در سال 2013 شناخته شدند.
ساوقت "شفافیت بین‌الملل" که در برلین مستقر هست، شاخص سالانه خود از سطح فساد را که بر مبنای نظرسنجی از امت در 177 کشور تهیه کرده، منتشر کرد.

این شاخص به کشورهایی که عاری از فساد هستند، 100 امتیاز می‌دهد.

در "شاخص درک فساد" سال 2013 این ساوقت، هر سه کشور سومالی، کره شمالی و افغانستان هشت امتیاز کسب کردند.

همچنین سودان با 11 امتیاز در رتبه 174، سودان جنوبی با 14 امتیاز در رتبه 173 و لیبی با 15 امتیاز در رتبه 172 برنامه گرفت.

رابرت بارینگتون، مدیر اجرایی "شفافیت بین الملل" می‌گوید: کشورهایی که بدترین عملکرد را در این زمینه دارند، کشورهایی هستند که درگیر جنگ بوده اند.

در این شاخص ایران با 25 امتیاز در رتبه 144 برنامه گرفت در حالیکه در میان کشورهای همسایه، ترکیه با 50 امتیاز در رتبه 53، ترکمنستان با 17 امتیاز در رتبه 168، عراق با 16 امتیاز در رتبه 171 و پاکستان و آذربایجان هر یک با 28 امتیاز در رتبه 127 برنامه گرفتند.

در مقابل دانمارک و نیوزیلند هر یک با 91 امتیاز و پس از اونها فنلاند و سوئد با 89 امتیاز، کشورهایی بودند که حداقل فساد را داشتند.

همچنین نروژ و سنگاپور با 86 امتیاز در رتبه پنجم و پس از اونها سوییس، هلند، هسترالیا، کانادا، لوکزامبورگ، آلمان، ایسلند، انگلیس و باربادوس برنامه گرفتند.

بر پايه فراخوان این ساوقت، آسیب‌های فساد گسترده هست و ممکن هست دسترسی امت به غذا، آب، دارو و آموزش را محدود کند.

همچنین ممکن هست به آسیب دیدن زیرساخت و ضعیف شدن بهداشت منجر شود.

طبق یافته‌های "شاخص درک فساد" ساوقت "شفافیت بین الملل"، در سال جاری میلادی 69 % کشورهای جهان شدیدا فاسد یا بدتر از اون بوده اند.

در سطح منطقه ای اروپای شرقی و آسیای مرکزی (95 % فساد) بدترین رتبه را داشتند و اروپای غربی و اتحادیه اروپا (23 % فساد) بهترین رتبه را به دست آوردند.

میزان فساد در خاورمیانه و شمال آفریقا نیز 84 % عنوان شد.سومالی فاسدترین کشور جهان شناخته شد


153:

طوری حرف میزنید که انگار همه ی امت سومالی در این دزدی نقش داشته اند .

بعدشم اگر می خواهید درباره فقر اون ها صحبت کنید لازم نیست اون ها را "گدا" که کاملا معلوم هست توهین آمیز هست صدا کنید.
البته من هم 1 ذره با عصبانیت صحبت کردم ولی قبول کنید که حرفتون توهین آمیز بود.


154:

شما از کجا می دانید که امت اونها در این دزدی شرکت نمی نمايند ؟ کشوری که این همه دزد تحویل دنیا می ده و کشورش فاسد ترین کشور جهان می شود ؛ چرا نباید اونها را گشنه خطاب کرد؟

حال اگر شما بهتون بر می خوره ؛ بنده به اونها می گویم امت فوق پیشرفته ی سومالی !

موفق باشید

155:

مثلا اگر کسی که در کشوری مثل نروژ زندگی میکند ایرانیان را "عقب مانده و بی فرهنگ" یا به قول شما "گدا گشنه" خطاب کند شما ناراحت نمی شوید؟

156:

رابطه دارید که برای آزادی کشتی هایتان به اونها باج می دهید .

خوب این هم یک جور کمک برای امت سومالی محسوب می شود خب .

حال امریکا اگر چیزی می دزدید ؛ کمی هم از دستش میریخت .

فعلا که اقایان زیر دستشان هم یک دست دیگر هست که چیزی از ان به زمین نریزد که امت بخورند .
انگلیسی ها در همین ابادان با اینکه دزدی هم می کردند ؛ ابادان یکی از ابادترین شهر های ایران بود ؛ اما الان به برکت نظام ؛ جزو محروم ترین شهر های ایران هست .

157:

اگر ما را بی فرهنگ خطاب نمايند ما هم به اونها می گوییم سلت های گوش دراز .

گدا گشنه هم خطاب نمايند ؛ ناراحت نمی شوم .

158:

مثلا جواب دادید؟باسند؟
بله آمریکا می دزدید از دستش می ریخت دست شاه و دوستانش...
بهتره بحث رو تموم کنید و توهین ناشی از ذوق زدگی رو لاپوشانی نکنید!!!
آبادان؟!!!
ایندفعه دیگه واقعا خداحافظی

159:

البته که برادران سومالی از شما باج گرفتند و مطلبش هم نوشتم .

خرمشهر و ابادان را وقتی دست همین امریکایی ها و انگلیسی ها بود ؛ جزو بهترین شهرهای ایران بود جوری که امت ایران برای تفریح می رفتند انجا ؛ اما الان حتی اب نوشیدن سالم هم ندارند و به خاطر نداشتن تفریح ؛ جوانانش همه از دم به اعتیاد روی اورده اند .خداحافظ

160:

خب این خیلی ساده هست بدون تحریم ملت چگونه می توان حکومتت را تحریم کرد .

سوال اینجاست که آیا واقعا می ارزید ؟ اگر آرامانی فکر بکنیم بله چون به دانش نصفه و نیمه هسته ای اونهم فقط هستفاده از ابزارهای هسته ای رسیده ایم و می توانیم با خریدن هزار سانتریفیوژ ار پاکسنان و ...

اوارنیم 20% غنی شده بسازیم ولی اگر افتصادی بیاندیشیم و کمی دلمان به حال کسانی که مانند برخی ها جیبشان از منابع سرشار پر نمیشود بسوزد می بینیم که نه نمیصرفید که اقتصاد کحدار و مریضمان را به خاک سیاه بنشانیم و بعد بیاییم و از جهاد اقتصادی بگوییم ...

انشاالله سر عقل بیایند و به آغوش انسانیت بازگردند...
؟
ان شالله روزی برسد که فراتر از نوک بینیمان ببینیم و اونروز دیگر برای کسی خط تعیین نخواهیم کردشما هیچگاه نمی توانید با یک گرگ رابطه ی سودمند هم داشته باشید...اگر شخصی به ارزش های انسانی و اخلاق احترامی قائل نباشد چه تضمینی وجود دارد که در روابط خود نیز برای شما ارزش قائل باشد؟


هر کسی که اندکی شعور انسانی داشته باشد می داند که لازمه ی رابطه با دیگر کشورها احترام متقابل و احترام به ارزش های انسانی ست...خیر شما می توانید در اون کشورها تحصیل علم کنید و به ایران بازگردید...چنانکه اروپایی ها در وقت اوج حکومت ایرانیان مسلمان به ایران می آمدند و به وطن خویش بازمی گشتند.

اگر شخصی در اینگونه روابط سودی بجز سود ملت خویش و میهن خویش را بجوید باید در صحت عقل ، درایت و هدفش شک کرد

ارجاعتان می دهم به پست قبلیم در این مورد توضیح بیشتری لازم نمیبینم چون عالی دارید از فلسفه می گویید ولی روابز بین الملل بر پايه منافع ملی سنجیده میشود

161:

عرض سلام
اول من هم سال جدید رو به همه هم وطنانم تبریک می گم و امیوارم سالی پر بار و پر رونقی به همراه سلامتی برای تمام هم میهنان عزیزمون باشه که برای پیشرفت و توسعه ایران اسلامی تلاش می نمايند
مرد بارانی چند کلمه جهت عرض تشکر از پرزیدنت اوباما می نویسم
پرزیدنت اوباما(نیست)پیام تبریکتان را دریافت نمودیم اما بدلیل خنجری که در سینه مان فرو کردید انتظار جواب شیرین از این امت نداشته باشید.
امت ما هنوز ان پیامهای شما در اوایل ریاست جمهوری و جشنهای پیروزی انتخاباتی شما رو فراموش نکردند که چگونه با حمایت همه جانبه از فتنه گران چهره واقعی خود را نشان دادید.و جواب امت رو دریافت کردید.
هنوز جای مشت محکم ملت ایران بر دهان شما باقی بود که با فرستادن پرونده ایران به شورای امنیت دست به تحریم همه جانبه بر علیه امت ایران زدید!!!
بهتر از هست با این رفتار دوگانه به شعور امت ایران توهین نکنید...ازموده را ازمودن خطاست

نوشته اصلي بوسيله Alberta نمايش نوشته ها
ما را به خیر تو امیدی نیست شر مرسان...

آمریکا همین که به کشورهای دیگه لشکرکشی نکنه، آدمهای بیگناه رو به خاک و خون نکشه، در اوضاع کشورهای دنیا دخالتی نداشته باشه، بمب اتم روی سر امت نندازه، لطف بزرگی به بشریت کرده، نیازی به پیامهای انسان دوستانه و تبریک عید نوروز نیست...
گرامی فقط می توان همان مثال رهبر انقلاب رو زد دست چدنی زیر دستکش مخملی

نوشته اصلي بوسيله 92sa نمايش نوشته ها
درود
شما که ناراحت بودید که با مرگ بر آمریکا فرمودن و سوزاندن پرچم آمریکا ممکن هست خدشه ای به دل امت آمریکا وارد شود ...
حال احتمال نمی دهید که امت تانزانیا و لبنان و سومالی ناراحت شوند وقتی بدانند یک ایرانی با تحقیر ملتشان را یاد می کند؟
بین امت آمریکا و امت سومالی تفاوتی هست؟آری اون ها گرسنگی کشیده اند...محیط زندگیشان تجملی نیست...مسلمانند...سیاه پوستند...ثروتمند نیستند...مستضعفند...
پس لایق دوستی با کشور ما نیستند چه اینکه ما از سرزمین کورش کبیر هستیم!!!
این پست جای هزار بار تکرار داره

نوشته اصلي بوسيله mori_hema30 نمايش نوشته ها
البته که برادران سومالی از شما باج گرفتند و مطلبش هم نوشتم .

خرمشهر و ابادان را وقتی دست همین امریکایی ها و انگلیسی ها بود ؛ جزو بهترین شهرهای ایران بود جوری که امت ایران برای تفریح می رفتند انجا ؛ اما الان حتی اب نوشیدن سالم هم ندارند و به خاطر نداشتن تفریح ؛ جوانانش همه از دم به اعتیاد روی اورده اند .خداحافظ
فکر می کنم دچار فراموشی شدید و یا از ذوق و هیجان غرب شیفتگی چشمتان رو بر روی واقعیت بسته اید!! دلیل فقر امت سومالی چیست؟چه کشورهایی در امور داخلی ان دخالت می نمايند؟
اما در مورد خرمشهر و ابادان هم اگر کاری در ان منطقه انجام میدادند برای رفاه حال خودشان بوده نه امت منطقه مثلا در ابادان یک خیابان کیان پارس را برای رفاه کارکنان خود ساختند که هر چه بود در جنگی که به ایران تحمیل کردند نابود شد

162:

ذوق زده که شما هستید برادر ارزشی

اونها اگر هم برای رفاه خود کاری می کردند ؛ به منطقه هم می رسیدند و به امت هم میرسیدند .


اما الان با اینکه نفت ما را می دزدند ؛ پولش را می برند برای تهرانی ها و بیت فلانی و ...

جنگ را هم همان برادران عراقی و کشورهای عزیز اسلامی تو پاچه ی ما کردند و همچنین طول کشیدن اون هم به لطف خودتان بود .

یار غار امام خمینی ؛ اقای رفسنجانی وقتی در مورد فعالیت های زمین های نیشکر که اتا اشغالش وارد اب خرمشهر می شد پرسیدند ؛ در کمال بی توجهی فرمودند که ما به خاطر دو تا داهات ؛ فعالیت های دولتی را متوقف نمی کنیم .

البته راست هم فرموده ؛ الان هم دو تا داهات شده ایم .

163:

چه کسانی در آفریقا برده داری می کردند ...چه کسانی هستعمار می کردند...چه کسانی هر جا را دلشان بخواد تجزیه می نمايند....منابع طبیعی سرشاری که در افریقاست .....


164:

درست هست mamad گرامی

ایران رفته دار الایتام باز کرده به جای روابط دیپلماتیک ....

بعد توقع هم می رود که اقتصاد اشفته ی ما به یکباره درست شود .


165:

مگر امریکا برده داری در افریقا می کرد ؟ فرانسه و انگلیس و پرتغال برده داری می کردند .

حالا قبلش هم خیلی وضعشون خوب بوده ؟ این همه سال که اونها رفته اند که شکمش هایشان چسبیده به کمر هایشان !!! تا همیشه هم همینطور هستند .

حال برده باشند باز یک نونی می خوردند .


166:


حرفهاي صد من يه غاز ميدوني به چي ميگن

به اينكه بشيني پاي يك كامپيوتر آمريكايي و تايشان اينترنت آمريكايي بگي مرگ بر آمريكا

به اينكه تايشان جنگي تمام سلاحها و ادوات ارتشت آمريكايي باشه و بگي مرگ بر آمريكا

به اينكه براي گرفتن يك باتري موشك فونيكس و قطعات هواپيماي اف-14 بري ناز اسرائيلي ها رو بكشي برات برن از آمريكا بخرنش و چند برابر قيمت بدنش بهت و تشكر هم بكني ازشون و بري بگي مرگ بر آمريكا

خجالت كشيدي اندازه كافي يا تا پايين صفحه ادامه بدم برات

167:

خب این خیلی ساده هست جنگ رسانه ای و سیاسی با دولت نه با امت و نه اقتصادی...
سری به نظریات اساتید اقتصاد و مهندسین هسته ای دانشگاه ها بزنید و از فواید نیروگاه های هسته ای مطلع شوید.
البته که رسیدن به این مرتبه از علم می ارزد...

ان شالله روزی برسد که فراتر از نوک بینیمان ببینیم و اونروز دیگر برای کسی خط تعیین نخواهیم کرد
هر کشوری برای خود خطوط قرمزی دارد...مگر اونکه مدینه ی فاضله ای تشکیل دهیم که با وجود آمریکا بعید هست.


اگر شخصی در اینگونه روابط سودی بجز سود ملت خویش و میهن خویش را بجوید باید در صحت عقل ، درایت و هدفش شک کرد
خب مثل اینکه نظریات فلسفه اجتماعی هابز را قبول دارید...این نظریات به اخلاق و انسانیت پشت می کند...ما که نمی گوییم به فکر منافع مادی نباشیم...اتفاقا با اعتماد به گرگ نمی توان امیدی به منافع دوطرفه داشت.

ارجاعتان می دهم به پست قبلیم در این مورد توضیح بیشتری لازم نمیبینم چون عالی دارید از فلسفه می گویید ولی روابز بین الملل بر پايه منافع ملی سنجیده میشود
ارجاعتان می دهم به نظریات فلسفه اجتماعی هابز و نقد وارد بر اون...

وقتی شما اون تعداد را اکثریت می دانید من دیگری حرفی منطقی برای فرمودن با شما ندارم
بهدوستتان هم عرض کردم .

دروغ جایی خریدار دارد که کسی نفهمد چه خبر هست و چه می گذرد ! خودسانسوری اجباری را دلیل بر صحت ادعایتان نگیرید
بله حرف حساب جواب ندارد...و حضور حداکثری ملت در راهپیمایی های ضد مستکبرین غیر قابل انکار هست...همانطور که از چهره ی برافروخته ی مجریان شبکه های بیگانه در روز 9دی مشخص شد!

...رهبر انقلاب خاطر نشان کردند: ظرفیتهای عظیم نیروی انسانی از جمله جمعیت جوان، ده میلیون دانش آموخته‌ی دانشگاهی، بیش از 4 میلیون دانشجو و میلیونها نیروی ماهر و مجرب صنعتی و غیر صنعتی، در کنار منابع طبیعی فراوان و بسیار پر ارزش، موقعیت جغرافیایی کم نظیر و زیرساختهای نرم افزاری و سخت افزاری، نشان می دهد که اقتصاد مقاومتی حتماً قابل تحقق هست.
ایشان اضافه کردند: البته ممکن هست کسی بگوید شرایط تحریم اجازه هستفاده از این ظرفیتهای فوق العاده را نمی دهد اما مگر ما در همین شرایط در عرصه های علمی و دفاعی از جمله نانو، هسته ای، سلولهای بنیادی و صنایع دفاعی و موشکی به پیشرفتهای خیره نماينده دست نیافتیم؟
رهبر انقلاب تاکید کردند: با توجه به این واقعیات اگر عزم خود را جزم کنیم، دست بدست یکدیگر دهیم و چشممان بدست دشمن نباشد که چه وقتی تحریم ها را برمی دارد یا برنمی دارد، در عرصه های دیگر از جمله اقتصاد نیز حتماً به اقتدار ملی دست می یابیم.

والسلام علی من اتبع الهدی

168:

جمعیتی که در امریکا یهویی ظرف چند قرت اخیر سبز شد مسلما از مریخ نیامد ...حالا بماند که یا بومیان انها چکار کردند ...و چه بلایی سر بومیان انجا اومد ...
مسلما همین اروپایی ها مهاجرت کردند...فکر نکنم رفته باشند ....آفریقا همیشه در تب جنگ میسوزه ...با منابع سرشاری که دارند میتونند توسعه پیدا نمايند...
گرامی سعی نکن آمریکایی ها رو دوست تقی کنی با فرستادن یک پیام انهم فقط یه صرفا حرف هیچ دوستی بربرنامه نمیشه,,sدوست معرفی کنی....آمریکایی ها هم هر وقت منافع شان ایجاب کند هر دوستی را زیر چکمه میگیرند رد میشوند...
فعلا اوباما با یک پیام چنین ماها رو به جان هم انداخته بماندکاره دیگری می کرد چی میشد...


169:

امریکایی ها اصلیتی انگلیسی دارند که جنگ هایی خونینی با همین انگلیس هم داشته اند .

همچنین در یک برهه از تاریخ ؛ لینکلن تمام برده های امریکایی را ازاد ساخت .
عربها نیز با شام چکار کردند ؟ کل ان سرزمین خالی کردند و مسکن عربهایش کردند .دوستی در سیاست معنا نمی دهد .

رسیدن به منافع ملی و پیشرفت مد نظر هست .

که امریکا ابرقدرت جهان می تواند در این راستا بسیار مفید باشد .

اونها هم محتاج دوستی ما نیستند بلکه ما محتاج انها هستیم و باید نرمش قهرمانانه اجرا کنیم

170:

خوب حق با شماست منافع مد نظر هست..مسلما این پیشرفت را شما میگی همینجوری هم نمیدند...باید خیلی از اوامر امریکا اجرا شود...مثلا هلوکاست را دیگرمطرح نکنیم ...یا اسرایل را ب رسمیت بشناسیم گدایی کردن ....این انقلاب بعد جنگی پشت سر گذاشت....

هزینه های .....تازه شروع کرده ...بهتر نیست موقعيت داده بشه به قوله شما ناکارامد بودن ان اثبات برسد...
حالا این نظام الافرض کنار برود چه کسانی میخواهند سر کار بیایند...
ایا یهویی وضع کشور تغییر میکنه.....نه ...پس باید موقعيت داد ...


171:

عزیزم چقدر موقعيت میخواهید ؟ 100 سال خوبه ؟

172:

بنده کاره ای نیستم که موقعيت صدساله میدهی....


173:

تو باید خجالت بکشی که به خاطر یه زندگی راحت تر و یه کالای دو هزار ارزونتر حاضری تن به هر ذلتی بدی بدبخت

در ضمن الان ایران تجهیزات نظامیشو داره خودش تهیه میکنه اون وقت جنگ هم که آمریکا بهش اسلحه نمیداد خود رزمنده ها میرفتن از بازار سیاه میخریدن

کاملا مشخصه این اراجیفی رو که از یکی شنیدی اومدی اینجا داری کپی شون میکنی

اول برو یه کم درباره ی تاریخ مطالعه کن بعد بیا اینجا با ما کل کل کن که بگیم یه چیزی بارت هست

اون پست رو که خلافیش رو نقل دادی بهتر بود اول یه سرچی میزدی تا ببینی خبر واقعیت داره ، یا نه بلدنیستی سرچ کنی

اصلا نفهمیدی خبر چی هست رفتی گزارششو دادی

ایران همین افراد ماشالله باهوشی!! مثل شما رو داره که الان شدیم جهان سوم

174:

اون وقت جنگ هم که آمریکا بهش اسلحه نمیداد خود رزمنده ها میرفتن از بازار سیاه میخریدن
175:

یعنی الان این همه کشوری که با امریکا روابط سیاسی دارند ؛ ذلیل شده اند و فقط ما ذلیل نیستیم ؟؟
پیشرفت های سلاحی هم لابد نمونش کپی کردن هواپیمای بدون سرنشین امریکایی های جهانخوار بوده !

176:

پیشرفت سلاحی منظورم این بود


ویژگی های منحصر بفرد این موشک ها که در نهایت باعث افزایش قدرت چانه زنی مذاکره نمايندگان هسته ای در دفاع از حقوق هسته ای ایران در ژنو شده و تاثیر مثبت اون در شکل گیری توافق نامه ژنو به صورت کامل تهیه شده هست.


به نقل تکناز، توان مندی نظامی و دفاعی کشور، بدون شک یکی از مهم ‏ترین محورهای راهبرد نظامی جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با تهدیدات هست همینطور بر پايه مولفه های قدرت توان موشکی به عنوان یکی از مهم ترین عامل بازدارنده تهاجم نظامی برنامه دارد.سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه نیز در مورد در همین راستا در مورد توان مندی موشکی ایران فرمود: اونچه باعث شده دشمنان ما سر میز مذاکره بنشینند، توانمندی دفاعی ملت ایران هست که امیدواریم از اون پاسداری شود.

وی با بیان اینکه اطلاعات دشمنان از محل نگهداری موشک های ما واقعی نیست، تصریح کرد: اونها شاید محل های اولیه نگهداری موشک ها را بدانند اما محل های نگهداری موشکها مخفی بوده و روش های شلیک این موشک ها در سراسر کشور گسترده شده هست لذا دشمن با هزاران بمب نیز نمی تواند مانع از شلیک موشک های ما شود.

در سال های اخیر با همت مسئولان نظامی و خدمات شهید طهرانی مقدم پدر صنعت موشکی ایران توان موشکی با پیشرفت های بسیاری همراه بوده هست به همین منظور در ادامه گزارشی از آخرین توانمندی های موشک های ساخت داخل به همراه برخی از ویژگی های منحصر بفرد این موشک ها که در نهایت باعث افزایش قدرت چانه زنی مذاکره نمايندگان هسته ای در دفاع از حقوق هسته ای ایران در ژنو شده و تاثیر مثبت اون در شکل گیری توافقنامه ژنو به صورت کامل تهیه شده هست.

موشک سجیل؛ اولین موشک دوربرد سوخت جامد

موشک سجیل نخستین موشک زمین به زمین برد بلند دو مرحله ای سوخت جامد در کشور هست که توسط متخصصان ساوقت صنایع هوافضای وزارت دفاع طراحی و ساخته شده هست.

این موشک برد بلند بالستیک برد عملیاتی نزدیک به 2000 کیلومتر و از ویژگی های منحصر بفرد اون دقت بالا در اصابت به اهداف تعیین شده،وقت بسیار کوتاه آماده سازی و عملیاتی شدن سامانه پرتاب،وقت بسیار کوتاه انتقال سایت پرتاب دیسک پس از شلیک،قابلیت لانچر متحرک،قابلیت حمل موشک آماده شلیک و بهره مندی از سیستم tvcمی توان اشاره کرد.پیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندم

سجیل اولین موشک دوربرد سوخت جامد ایران هست که برخی کارشناسان اون را برترین موشک بالستک ایرانی می دانند که از سامانه پرتاب متحرک با قابلیت حمل موشک آماده پرتاب برخوردار هست.

این موشک به دلیل هستفاده از سوخت جامد به سرعت و ظرف چند دقیقه آماده پرتاب شده و پس از شلیک نیز پرتابگر اون به سرعت محل را ترک می کند که این ویژگی باعث کاهش احتمال نابودی موشک قبل از پرتاب می شود.

همچنین به دلیل شتاب بسیار بالای سجیل امکان ردگیری اون برای دشمن در فازهای اولیه پرتاب بسیار کم و عملآً شانس دشمن برای انهدام سجیل در طی پرواز ناچیز هست.پیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندم

سجیل جزو اون دسته از موشک های بالستیک کشور هست که با خروج از جو و طی مسیر در چنین ارتفاعی به داخل جو بازگشته و با سرعت حدود 10 تا 12 ماخ (حدود3400 تا 4080 متر بر ثانیه) به سوی هدف سرازیر میشود که انهدام اون از سوی سامانه های دفاع هوایی موجود را ناممکن می سازد و تاکنون در دو نمونه سجیل 1 و 2 معرفی شده هست که رژه 12 موشک سجیل در مراسم هفته دفاع مقدس امسال مورد توجه بسیاری از رسانه های خارجی برنامه گرفت.موشک خلیج فارس؛مافوق صوت بالستیک علیه کشتیها و ناوها

موشک بالستیک و هوشمند خلیج فارس با سرعتی مافوق صوت میتواند انواع ناوها و شناورهای دشمن را مورد اصابت برنامه دهد.

موشک هوشمند و بالستیک "خلیج فارس " یک موشک مافوق صوت و کشتی زن بوده و تفاوت اون با موشک های قبلی این هست که دیگر موشک ها عمدتاً با سرعتی زیر صوت و به صورت کروز عمل می کردند اما "خلیج فارس " با سرعتی مافوق صوت و به صورت بالستیک از سطح زمین شلیک شده و به صورت عمودی از ارتفاع بالا میتواند هرگونه ناو و یا شناور دشمن را مورد هدف برنامه دهد.
شعاع برد عملیاتی این موشک 300 کیلومتر هست که در آینده نزدیک نسل جدید اون با بردی بیشتر تولید خواهد شد.

پیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندم

موشک "خلیج فارس " به صورت هدایت ترکیبی عمل کرده به طوری که جستجوگر اون در فاز نهایی بر روی هدف قفل می کند و در این حالت هرگونه شناور دشمن هیچ راه گریزی از اصابت این موشک که کلاهکی با حدود 650 کیلوگرم مواد منفجره دارد، نخواهد داشت.

سوخت موشک "خلیج فارس " جامد هست و این موشک توسط مرکز تحقیقاتی نیروی هوافضای سپاه طراحی و توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تولید شده هست.بالستیک دوربرد شهاب

خانواده موشکهای شهاب (شهاب1، 2 ،3 و .

.

.

) را باید معروف ترین موشک های ایرانی در دنیا دانست.

این موشکها که در انواع میان برد و دوربرد ساخته شده اند، می توانند به راحتی سرزمین های اشغالی را مورد هدف برنامه دهند و شاید همین ویژگی بود که نام شهاب را به عنوان کلید واژه مرگ برای رژیم صهیونیستی در جهان جا انداخت.

بالستیک دوربرد شهاب 5
موشک دوربرد شهاب 5 یکی از موشک های بسیار پیشرفته با برد حداکثری می باشد که اطلاعات کمی درباره این موشک منتشر شده هست.


بالستیک دوربرد شهاب 4

موشک شهاب ۴ با برد بیش از 3000 کیلومتر، یک موشک ساخت ایران هست که در برنامه موشک های بالستیک دوربرد ایران برنامه دارد.

این موشک نخستین موشک ایرانی هست که برای حمل ماهواره و برنامه دادن اون در مدار طراحی شده هست.

تغییرات روی موشک شهاب ۴ منجر به ساخت موشک فضایی ایرانی که کاوشگر ۱ نام دارد، شده هست

بالستیک میان برد شهاب 3
شهاب ۳ یکی از بهترین موشک های بالستیک میانبرد با سوخت مایع هست.

موشک شهاب 3 اولین موشک بالستیک میان برد ایران هست.

مدل اول این موشک که با نام شهاب - آ3 شناخته می شود بردی برابر 1300 کیلومتر را دارست.

مدل بعدی این موشک که با نام شهاب - ب3 شناخته می شود از کلاهکی سنگین تر بهره می گیرد و توانایی هدف برنامه دادن اهدافی در 2000 کیلومتری را داراست.

نوع آخر این موشک شهاب - دی 3 نامیده می شود که بردی بین 2200 تا 3000 کیلومتر را داراست و این به معنای پوشش کامل اراضی اشغالی هست.پیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندم

فاتح 110:قابلیت تغیر جهت در طول مسیر

موشك Fateh-110 یا NP-110 یك موشك بالستیك هستراتژیك با برد كوتاه هست.این موشك از یك موتور تك مرحله ای كه با سوخت جامد كار می كند بهره می برد,فاتح 110 موشكی سطح به سطح هست كه با هستفاده از سوخت جامد توانایی هدف برنامه دادن اهدافی در 200 كیلومتری را داراست.فاتح 110 یكی از طرحهایی هست كه در صنایع هوا و فضای ایران برای ساخت موشك های سوخت جامد و مایع دنبال میشود.افزایش برد، افزایش دقت و کاهش وقت مورد نیاز برای هستبرنامه و پرتاب و سهولت در نحوه انبارداری در مناطق مختلف آب و هوایی از ویژگیهای موشک فاتح ۱۱۰ هست.پیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندم

در سال ۸۹ نسخهی بعدی این موشک آزمایش شد.

این نسخه که به نسل سوم فاتح ۱۱۰ معروف هست دارای برد ۳۰۰ کیلومتر، دقت بیشتر و توانایی نگهداری در مناطق مختلف ایران بود.

ابعاد موشک فاتح ۱۱۰ با موشک زلزال ۲ یکی هست.

اما علاوه بر ۴ بالک ثابت زلزال، ۴ بالک مثلثی شکل ثابت در انتهای موشک و ۴ بالک متحرک در سر اون دارد که مسئولیت تغییر جهت و هدایت موشک را بر عهده دارند.

نسخه های موشک فاتح 110 عبارتند از فاتح 110 نسل 1 با برد 200 کیلومتر،فاتح 110 نسل 2 با برد 250 کیلومتر،فاتح 110 نسل 3 با برد 300 کیلومتر و فاتح 110نسل 4 با برد بیش از 300 و قابلیت نقطه زنی

تفاوت سوخت جامد با سوخت مایع

سوخت مایع برای موشک های طراحی شده باید در مخازنی تا دمای منفی 252 سانتی گراد نگهداری میشد و بارگذاری اون در موشک ها باید تا یک ساعت پیش از پرتاب و با پمپ های بسیار قوی صورت می گرفت شیمیدانان به تدریج سعی کردند تا به سوخت هایی جدید از نوع مایع دست یابند تا هم ذخیره سازی اونها امن تر و راحت تر باشد و در کنار این مزایا وقت بارگذاری اون هم به یک دقیقه برسد.

اما از اونجا که نگهداری سوخت های مایع حتی در مکانهای امن نیز ذاتاً خطرناک و سرعت در بارگذاری موشک ها با امنیت بالا بسیار حائز اهمیت هست، دانشمندان صنعت سوخت %د برآمدند تا نسل سوم سوخت ها را با نام "سوخت جامد" طراحی نمايند.

سوخت های جامد دارای مزایای قابل توجهی هستند که نحوه ساخت راحت تر و ذخیره سازی ایمن تر از مهم ترین اونهاست اما وزن کمتر این سوخت ها نسبت به نوع مایع اون به دلیل عدم کاربرد پمپ های پیچیده سنگین باعث می شود تا بتوان از این نوع سوخت در موشک هایی برای برد بالا و وزن کلاهک سنگین هستفاده کرد.

البته به کارگیری موشک هایی با سوخت جامد اون چنان بی خطر و بی عیب نیست؛ در حالی که در پیشرانه هایی با سوخت مایع می توان نیروی رانش موتور را کنترل و تنظیم کرد اما این قابلیت در موتور موشک هایی با سوخت جامد امکان پذیر نیست.

از دیگر معایب به کارگیری سوخت جامد ایجاد موج شوکی یا احتمال تغییر سرعت ناگهانی در موشک هست که روی سیستم و سامانه های هدایت و کنترل تأثیر منفی می گذارد و در نتیجه موجب بی دقتی در اصابت به هدف میشود.قدر: سریعترین در دنیا

موشک قدر 110 یکی دیگر از موشکهای ایران هست که از لحاظ سرعت جز سریعترین موشکهای دنیاست و قادر هست بر تمام رادارها و موشکهای ضد موشک فائق آید.

در نتیجه هر چقدر قدرت سامانه دفاعی ضد موشک دشمن قوی باشد، این موشک به هدف اصابت میکند.

برخی منابع به برد 2500 تا 3000 کیلومتری این موشک اشاره کردهاند با این تفاسیر این موشک توان ضربه زدن به دورترین نقاط اروپا را داراست و بیش از 70 % آسیا را در تیررس توان موشکی ایران برنامه میدهد.

قدر-110 نسخه ی بهبود داده شده ی موشک معروف ایرانی شهاب 3 هست.این موشک بر خلاف شهاب 3 از موتوری 2 مرحله ای بهره می جوید که توانایی رسیدن به بردی 2500 تا 3000 کیلومتر را برای ان فراهم می اورد.اعتقاد بر این هست که موتور اول این موشک سوخت مایع و موتور دوم این موشک از سوخت جامد بهره می برد.
پیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندم
ایران در سال 2005 میلادی طراحی موتور جدیدی با سوخت جامد را به پایان رساند و بنابر منابع نا معتبر احتمالا از این موتور در طراحی گروهی از موشک ها از جمله Ghadr-110,Ghadr-110A,Ghadr-101 مورد هستفاده برنامه گرفته هست.
البته برخی از وجود دو نسخه از موشک قدر نام برده اند که نسخه دوم ان با نام Ghadr-110 A نامگذاری شده و از موتوری سه مرحله ای سود می برد.از دیگر تفاوت های این نسخه و نسخه Aاین موشک می توان به طول 19 الی 20+ متری این موشک نسبت به طول 17.5 متری نوع اول اشاره کرد.
منابع غربی طبق سیاست خود موشک قدر را به یک موشک چینی با نام M-18 ارتباط داده و قدر-110 را نوع ارتقا داده شده این موشک چینی معرفی کرده و فراخوان داشته موشک های شاهین پاکستان هم در زمره ی این گروه از موشک ها برنامه می گیرند.

موشک قدر-110 قابلیت مانور بهتری را نسبت به شهاب 3 دارا می باشد و وقت آماده سازی اون برای شلیک نسبت به نسخ های اولیه شهاب 3 پایین تر بوده و در حدود 30 دقیقه می باشد در حالی که در نسخه های اولیه شهاب این وقت بالغ بر چندین ساعت بود.

سر جنگی این موشک ماسوره انفجاری، ضربتی و مجاورتی هست و به صورت عمود پرواز شلیك میشود.

بسیاری از منابع غربی این ساخت این موشک را تلاش مخفیانه ایران برای تولید شهاب 4 و دستیابی به موشک هایی با برد بلندتر عنوان ساختند اما ایران این اطلاعات را بارها تکذیب و عنوان کرده هست که برنامه ای برای تولید موشک هایی با برد بیشتر از 2000 کیلومتر را ندارد.

این موشک توان ضربه زدن به دورترین نقاط اروپا را داراست و بیش از 70 % آسیا را در تیرس توان موشکی ایران برنامه می دهد کهبه همت متخصصین داخلی و در صنایع موشکی شهید همت طراحی و تولید شده هست.

قیام ؛بالستیک بدون بال


این موشک هموقت با راه اندازی نیروگاه بوشهر آزمایش شد"قیام-1" موشکی با سوخت مایع هست که از قابلیت جابجایی و متحرک بودن بهره مند هست.
موشك بالستیك "قیام" قابلیت پرتاب از انواع لانچرهای خاص را دارا بوده و سرعت آماده سازی اون به حداقل رسیده هست.

علاوه بر ویژگیهای متنوع رادارگریزی در "قیام" ، ویژگیهای دیگری مثل جنس و مواد این موشك را با سایرموشك ها متفاوت كرده هست.

پیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندم

از ویژگیهای بارز موشك"قیام" این هست كه احتمال ردیابی، شناسایی و مورد اصابت برنامه گرفتن اون توسط سیستم های ضد موشک(مانند پاتریوت، ارو و ...) به علت سرعت بالا هنگام پرتاب، چرخشی شدن، هستفاده از آلیاژ خاص و جذاب امواج رادار و به احتمال زیاد هستفاده از کلاهک 3 تکه MIRV به شدت كاهش یافته هست.
یكی از مهمترین ویژگیهای این موشك زمین به زمین، عدم وجود بالك هست كه از لحاظ فنی، نداشتن بالك برای یك موشك بلند برد بسیار قابل توجه و حائز اهمیت هست به طوری كه در دنیا كشوری كه توانایی طراحی و ساخت موشكی بدون بالك با برد بالای هزار كیلومتر را دارا باشد، در زمره كشورهای دارای تكنولوژی بسیار بالا برنامه می گیرد.

این ویژگی همچنین علاوه بر افزایش سرعت، قابلیت پرتاب موشك از انواع لانچرهای خاص (پرتابگر ها) را به اون میدهد.در فناوری موشك، بالك به عنوان عامل اصلی تعادل در هدایت مسیر هست و معمولا پرتاب موفقیت آمیز موشك بدون بالك به سختی صورت می گیرد بنابراین نداشتن بالک در موشك "قیام" ، پیشرفت شگرف جمهوری اسلامی ایران در زمینه سیستم های هدایتی موشک را نوید می دهد.

پیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندم
بارزترین ویژگی موشک قیام که بیشتر مورد توجه برنامه گرفته هست نداشتن بالک هست که قابلیت پرتاب از سیلو های مخصوص، پرتاب از پرتابگر، پرتاب از زیر دریایی و ...

را به این موشک می بخشد.

برد قیام 800 کیلومتر بوده و کلاهکی به جرم 746 کیلوگرم را حمل می کند در حالیکه نكته قابل توجه در این موشك این هست كه با توجه به فناوری در موشك برای تامین 300 کیلومتر برد اضافه نسبت به شهاب-2 لازم هست که حدود 1500 کیلوگرم از جرم ساختار موشک کاسته شده و همین میزان سوخت به اون تزریق شود.
بالستیک میان برد عاشورا

عاشورا با برد 2500 کیلومتر، تاج صنعت موشک ایران لقب گرفته هست.

وقتی که جمهوری اسلامی ایران، آزمایش موفقیت آمیز موشک «عاشورا» را فراخوان کرد، واشنگتن و تل آویو در واکنشی به این موشک اعلم کردند موشک جدید ایران از لحاظ تکنولوژی قادر هست به هر هدف آمریکایی در شرق اروپا و هر هدف صهیونیستی برخورد کند و در محل برخورد ویرانی گستردهای را ایجاد کند.


پیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندم
این موشک بالستیک میان برد دو مرحلهای، به جای فناوری سوخت مایع هستفاده شده در موشک شهاب از موتورهای راکت سوخت جامد بهره میگیرد که به طور چشمگیری وقت راه اندازی و هستبرنامه موشک را کاهش میدهد و از این رو، باعث کاهش مقدار وقت هشدار برای دشمن و افزایش دقت موشک میگردد.


حوت: سریعترین اژدر رادار گریز دنیا

موشک ایرانی «حوت» یکی از سریع ترین موشک های رادارگریز آبی جهان هست که معادل 100 متر در ثانیه سرعت دارد که حدود 3 برابر بیشتر از اون موشکی سرعت دارد که آمریکایی ها از داشتن اون به خود می بالند.

فناوری ساخت چنین موشکی فقط در اختیار ایران و روسیه (موشک اشکوال) هست و به حتم در صورت پرتاب 2 عدد از این موشک ها ناوهای آمریکایی حاضر در خلیج فارس بدون داشتن راه فراری ضربه ای سخت و مهلک متحمل خواهند شد.

موشک انداز های این موشک ترسناک کاملاً رادار گریز بوده و از دید رادارهای دشمن مخفی می مانند.پیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندم

همچنین "حوت" علاوه بر پرسرعت و ترسناك بودن توانسته این ویژگی را داشته باشد كه با بهینه سازی مناسب دقیقتر از موشك مشابه روسی به هدف مورد نظر اثابت میكند.

موشك انداز های این موشك كاملا رادار گریز بوده و از دید رادارهای دشمن مخفی می مانند .

در سال 1385 و در رزمایش پیامبر اعظم (ص )3 با آزمایش " حوت " حیرت بیش از بیش جامعه جهانی از قدرت بلامنازع این موشک رقم خورد .

این موشك قابلیت پرتاب از روی شناور و یا زیردریایی در عمق 100 متری را دارد و با سرعت حدود 50 نات (93 كیلومتر بر ساعت) كپسول پرتاب خود را ترك می كند و با فرو رفتن در آب و رسیدن به عمق مناسب، موتور خود را روشن كرده و به سمت هدف راهی می شود.موشک فجر

راکت فجر 5 با کالیبر 333 میلی متر ساخت ایران بوده و دارای برد فراخوان شده 75 کیلومتر( برخی از کارشناسان نظامی برد واقعی این راکت را بیش از این می دانند که احتمالا بدلایل امنیتی این مقدار ذکر شده) می باشد.

این راکت می تواند سر جنگی 175 کیلوگرمی که شامل 90 کیلوگرم مواد منفجره شدید الانفجار ( HE ) می باشد را حمل نماید.

قابل به ذکر هست که میزان مواد منفجره قابل حمل توسط این راکت کمی از بمب سقوط آزاد MK-82 هم بیشتر هست!! و از این رو قدرت قابل ملاحظه ای را برای هر تیر از این راکت فراهم می آورد.

پیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندم

این راکت از روی خودرو بنز با لانچر 4 تایی شلیک می شود.

وزن هر یک از راکتها در لحظه پرتاب برابر 915 کیلوگرم می باشد.

از وقت پر کردن مجدد اون اطلاع دقیقی در دست نیست.

اپراتور سیستم می تواند توسط دستگاه کنترل از راه دور اقدام به شلیک راکتها نماید.

راکتها می توانند بصورت یکی یکی یا در بازه های وقتی 4 و 8 ثانیه ای شلیک شوند( یعنی هر 4 ثانیه یک راکت یا هر 8 ثانیه یک راکت).

لانچر راکت تا زاویه 57 درجه به بالا و 45 درجه به طرفین می تواند حرکت کند.

این راکت از سوخت 2 پایه ( نیترو گلیسیرین+ نیترو سلولوز) هستفاده می کند که علی رغم اینکه دارای تراست و ضربه ویژه کمتر نسبت به سوختهای مرکب می باشد اما ویژگی منحصر به فردی به این راکت عظیم الجثه میدهد و اون این هست که موتور دارای سوزش بدون دود بوده و حتی در لحظه شلیک نیز تشخیص مکان لانچر اون با سیستم های اپتیکی طیف مریی به سادگی امکان پذیر نیست.موشک صیاد


سامانه پدافندی «صیاد» یکی دیگر از تلاش های کارشناسان و دانشمندان دفاعی و صنایع موشکی جمهوری اسلامی ایران برای ارتقاء توان پدافندی کشور در ارتفاع متوسط و بالا به شمار می رود.

این سامانه شامل موشک های 2 مرحله ای بوده که قابلیت هستفاده بر ضد انواع هواگردها از جمله هواپیماهای بمب افکن را دارد.سامانه موشکی ضد هوایی «صیاد 1» که پیش از این و چند سال قبل مورد رونمایی برنامه گرفته و به تولید انبوه رسیده هست، پدافند موشکی صیاد 1 با سر جنگی 200 کیلویی، با سرعت 1200 متر بر ثانیه، به سمت هدف حرکت کرده و می تواند مکمل خوبی برای دیگر سیستم های پدافندی ایران همچون تور ام 1، هاگ، اس 200 و اف ام 80 باشد.نمونه دیگری از این موشک با نام «صیاد 1-آ» نیز ساخته شده هست که به جای هدایت راداری از هدایت آشیانه یاب برخوردار بوده و برد اون بالغ بر 60 کیلومتر هست.

موشک صیاد 1 آ دارای هدایت مادون قرمز ، توانایی مانور 12 جی و البته برد 60 کیلومتر هست.

پیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندم

این موشک دارای موتور سوخت جامد، با سیستم هدایت ترکیبی و قابلیتهای عملیاتی بالاست.

وزیر دفاع ادامه داد: موشک صیاد 2 یک موشک پدافند هوایی برد متوسط و ارتفاع بلند هست که بر پايه فناوریهای روز دنیا طراحی شده و قادر هست انواع بالگردها، هواپیماهای بدون سرنشین و اهداف با سطح مقطع راداری کوچک و دارای سرعت و مانور بالا را در محدوده عملیاتی خود منهدم کند.

سردار دهقان، قابلیت بالای ضد جنگ الکترونیک و ردیابی خودکار و مستقل را از دیگر ویژگیهای این موشک پدافندی عنوان کرد.

موشک پدافند هوایی صیاد 2 به عنوان نسل دوم از موشک صیاد، یکی از جدیدترین سامانه های ضد هوایی فوق مدرن ایران هست که دارای موتور سوخت جامد، با سیستم هدایت ترکیبی و قابلیتهای عملیاتی بالاست.

موشک صیاد 2 با سر جنگی 200 کیلوگرمی و سرعت بیش از 1200 متر در ثانیه در واقع یک موشک پدافند هوایی برد متوسط و ارتفاع بلند هست که بر پايه فناوریهای روز دنیا طراحی شده و قادر هست انواع بالگردها، هواپیماهای بدون سرنشین و اهداف با سطح مقطع راداری کوچک و دارای سرعت و مانور بالا را در کمترین وقت ممکن به صورت برق اسا در محدوده عملیاتی خود منهدم کند.

قابلیت بالای ضد جنگ الکترونیک و ردیابی خودکار و مستقل از دیگر ویژگیهای این موشک پدافندی عنوان کرد.توفان

نمونه های بومی از موشک های ضد زره در دسترس،که نمونه بومی اون «توفان» نامیده شد از جمله ویژگیهای توفان باید به سرجنگی 3.6 کیلوگرمی، جرم 18.5 کیلوگرم، میزان نفوذ 550 میلیمتر و برد 70 تا 3850 متر و سرعت بیشینه 310 متر بر ثانیه ای اون اشاره کرد.

روش هدایت، پرتابگر و شکل ظاهری توفان صرف نظر از

تفاوتهای اندک در ابعاد، مشابه موشک تاو هست.

پیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندم

با توجه به هستفاده تانک های جدید از زره های واکنشی(ERA)، نسل دوم توفان، با سرجنگی دو مرحله ای ساخته شد.

توفان-2 به دلیل بهره گیری از یک میله نفوذگر، 145 سانتیمتر طول دارد.

جرم اون 19.1 کیلوگرم، جرم سرجنگی 4.1 کیلوگرم، و میزان نفوذ اون 760 میلیمتر هست که 38.2٪ % رشد را نشان می دهد.

سایر مشخصات این نمونه مانند نسل اول هست.

خصوصاً احتمال اصابت هر دو نسل توفان، 95 % عنوان شده هست.

این موشک ها قابلیت بکارگیری در شب را با برد کمتر دارند.پس از ساخت نسل های 3 و 4 توفان که ظاهراً به تولید انبوه نرسیدند، موشک توفان-5 به عنوان توسعه یافته ترین نمونه این خانواده طراحی و ساخته شد که تصاویر اون نشان دهنده تفاوت های محسوسی حتی نسبت به آخرین نمونه های خارجی تاو هست.

این موشک بر خلاف نسل های قبلی از روش هدایت پیشرفته با هستفاده از پرتو لیزر برخوردار هست که ضمن حفظ اون از آسیب پذیری در برابر جنگ الکترونیک دشمن، دقت بسیار بالایی نیز به اون می دهد.

این موشک دارای سر جنگی دو مرحله و یک میله نفوذگر جمع شونده جدید نیز هست.

میزان نفوذ این موشک در زره بیش از نسل های قبلی عنوان شده هست.

موشک نصر

این موشک در کلاس موشک های کوتاه برد هست که در حال حاضر قابلیت شلیک از ساحل و انواع شناورها را دارد و در آینده ای نزدیک امکان شلیک از بالگرد و زیردریایی نیز به قابلیت های تاکتیکی اون اضافه می شودهمینطور قادر هست تا اهداف 3 هزار تنی را منهدم کند.

موشک "نصر یک " قابلیت پرواز در ارتفاعی خاص را دارد و با پروازی هوشمند و پایدار به طرف هدف حرکت کروز ضدکشتی هست نصر که از کروزهای مادون صوت محسوب میشود.

با توجه به اینکه سرعت کروز نصر 0.8 تا 0.9 ماخ هست، میتوان با یک محاسبه ساده دریافت که این کروز ضدکشتی با سرعتی معادل 270 تا 300 متر بر ثانیه بهسمت هدف خود در ارتفاع پایین حرکت میکند

این موشک حدود 30 % از بدنهاش را بالها و بالکها تشکیل دادهاند و جز کمکهای کنترل کروز موشک به شمار میروند.


پیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندم

طول باله بزرگ این موشک کروز که در میانه طول موشک و روی مرکز جرم موشک واقع شده، 0.9 متر هست و موجب میشود موشک تعادل دینامیکی خود را وقت حرکت بهخوبی حفظ کند؛ همچنین سبب افزایش پایداری نصر پیش از برخورد به هدف میشود.

کروز نصر که بهلحاظ ظاهری نسبت به قادر و نور چندان هم بیشباهت نیست، دارای وزنی معادل 350 کیلوگرم هست

و این وزن در طول 3.5متری و قطر حدود 30سانتیمتری موشک توزیع شده هست.

از نکات برجسته این موشک کروز قابلیت پرتاب از سکوهای مختلف و از تجهیزات نظامی گوناگون هست که قابلیت مقابله راهبردی جمهوری اسلامی ایران در برابر شناورهای دشمن را افزایش میدهد.


177:

شاید من و شما زیاد مشکلی تو این زمینه نداشته باشیم ولی کسانی هستند که برای تهیه ی نان شب خود بخاطر گرانی ها دچار مشکل شده اند , وقتی کسانی از نیاز های اولیه خود محروم مانده اند شما حرف از حقوق هسته ای میزنید؟

178:

حالا خوبه یک موشک بالستیک 2000 کیلومتری ساختند از خوشحالی بپر بپر می نمايند .

آمریکا که موشک های بالستیک قاره پیما دارد اینقدر خوشحالی نمی کند !

رده:موشک‌های بالستیک در آمریکا - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

رده:موشک‌های ایالات متحده آمریکا - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

179:

ظاهرا شما هنوز تن و بدنتان از کتکهایی که از امت خوردید درد میکند!! شما هم دندان خورد شده 9 دی هستید لطفا خودتان را به امت تامین ندهید .

کدوم کشور غیر دیکتاتوری را میشناسید که سران قدرتشون هزار فامیل باشند.
پدر و پسر و دامادو پسر خاله ،پسر عمو ................

کدام کشور غیر دیکتاتوری را می شناسید که اینچنین با رافت با مخالفین خود عمل کند که بجای زندان در اون سر دنیا دم از حقوق ملت ایران میزند!!
شما که از آبادان و خرمشهر فقط اسمش رو شنیدید به من بگین کیانپارس خیابان کجا هست‌؟؟؟
مجید دلبندم اون مال اهواز هست
اره درست میگین اصلا ما رو چه به کیانپارس! ما رو همون شلمچه و طلائیه کفایت می کند
بهتر هست بدونی که لبنان با پول ایران بعد جنگ که با خاک یکسان شد آباد شد آبادان خرمشهر با همون ساخته های انگلیس دارند زندگی مینمايند بی غیرت !!!!!!
بهتر بدونی حزب الله ابنان خط مقدم دفاع از ایرانه (البته درک این مطالب پايه ا برای شما که خودفروخته غربی هستید ثقیل هست) تا جنگ به مرزهای ایران کشیده نشود
با غیرت!! تو همون کیانپارس دیگه اثری از اون خونه های ویلایی نیست و تبدیل به اپارتمان شده الطاف انگلیسی ها سالهاست که شامل حال امت ایران شده مخصوصا زنان و دختران اهوازی و ابادانی
معنای غیرت را هم متوجه شدیم (وطن فروشی) حالم از این غیرتتون بهم می خوره
هر کس از طرف خودش حرف بزنه نه ملت

تنها جمله درست در کلام شماست که فقط از ان دم میزنید نه عمل!!!

180:

درود
ما نیاز به اتحاد داریم
اتحادی از روی دانش و تعمق بروی مسایل
بخواهیم و یا نخواهیم ما به جهت اندیشه و تفکر از کشورهای توسعه یافته عقبتریم
بدترین بلای که میتواند در این شرایط بر سر ملتها بیاید این هست که هستدلال ما بر پایه نبود ظرافت و تعمق و دقت کافی بدون جبهه گیری ها و پیش زمینه های گذشته باشد
بقول حافظ رند باشیم راهی را برویم که فردوسی رفت و دانسته رندی کرد
با هوش و خرد و دقت نتیجه بهتری میگیریم
ما نیاز به اتحاد داریم نه جبهه گیری و تفرقه
سپاس

181:

امکان ندارد کسی از امت عادی به مشکل بر نخورد بزرگوار
اما ما سالهاست که از پادشاهان قاجار بخاطر بی لیاقتی با تنفر یاد می کنیم برای همین باید سعی و تلاشمان رو بکنیم تا برای ایندگان این سرزمین پیشرفت و تکنولوژی به ارث بگذاریم نه یک خلای پر تمام این سختیهایی که تحمل می کنیم برای رفاه ایندگان هست

182:

به نظر من هر کشور عاقلی دنبال دوستی و رابطه با آمریکا باید باشه!
نه رابطه با کشور هایی که تو گوگل هم سرچ کنی سرورهای گوگل هنگ کنه ...!

اینهایی هم که میگویند در وقت تحریم به موفقیقت رسیدیم و از این حرفا! و میفرمودند تحریم هیچ اثری نداره باید احمدی نژاد یادشون باشه ...!

وقتی که میفرمود تحریما کاغذ پاره اس و هیچ اثری نداره!
وقتی دید ریال سقوط کرد و قیمت ها چند برابر شد ...!
و وقتی که!!! خانمی که به ایشون فرمود آقای لاریجانی فرموده تحریما اثر نداره! احمدی نژاد برگشت فرمود خب لابد تصمیمات ایشون اثر داره اگه تحریما اثر نداره ...!

ولی شاید اتفاقی که در حدودا سی چهل سال پیش افتاد ! کشور ما را به 200 سال عقب تر برگردوند ...!

بگذریم از این حرفا نزنیم بهتره! الانه که آقایون ساندیس بدست بیان پای کامپیوتر آمریکاییشون و ...


183:

مرتضی بالاخره از یه جایی باید شروع کرد آمریکا سال هاست دارد سلاح میسازد و قطعا تجهیزات نظامی اش بهتر از ماست ما هنوز اول راه هستیم و اگر به تولید نمايندگان داخلی انگیزه داده شود قطعا پبشرفت خواهیم کرد

شما یه کارخونه ی خارجی چرم سازی رو فرض کن که مدتهاست دارد چرم میسازد و توی این کار خبره هست

در این وقت بک کارخانه چرم سازی کارش را در ایران آعاز میکند کاملا واضح هست جنس چرمی که تولید میکند به پای اون شرکت خارجی نمیرسد چون کارش را تازه آغاز کرده ولی با مرور وقت و اگر امت از تولید داخلی حمایت نمايند قطعا این کارخانه ی ایرانی در کارش پیشرفت خواهد کرد و کلا در همه ی موارد اینطور هست ولی اگر حمایت ننمايند و بگویند اون کالا خارجی جنسش بهتر از کالای ماست و خریداری ننمايند قطعا اون کارخانه ورشکست میشود و ما از تولید عقب می مانیم و وابسته به کالاهای غربی میشویم

این دقیقا همان اتفاقی هست که در دوران حکومت محمد رضا شاه رخ داد ایشان به تولید نمايندگان داخلی بها نمیدادن

184:

شما اصلا نمیتونین فشاری که روی طبقه فقیر میاد رو با فشاری که روی شما میاد مقایسه کنید و هر دو این را می دانیم.
اگر خیلی ادعای "مقاومت" دارید می توانید اموال خود را به فقیران بدهید و مقاومت کنید .
در حالی که شما با خیال راحت در حال هستفاده از اینترنت هستید خیلی ها جایی برای خواب شب خود ندارند و اینقدر هم مثل بعضیها ادعای "مقاومت کردن" ندارند

185:

در اتش فتنه خشک و تر با هم میسوزند وکیل مدافع!!! فتنه گران هم کم از امت بی گناه نکشتند خوب هست نگاهی به امار پروازهای ایران و انگلیس بندازید تا متوجه باز شدن ایستگاه مترو خائنان و مزدوران به وطن به داخل شهرستان تهران شوید در ضمن شما اصل قضیه رو هم که مسببین این فتنه بودند رو فراموش کردید!!

186:

آقا کمی به هم احترام بذارین

هرکی نظرات خودشو داره

نظرات دیگر دوستان هم ( موافقان آمریکا) حائز اهمیت هست و باید بهشون احترام گذاشت اونا هم دلایل منطقی خودشون رو دارن

187:

خوب با این تفاصیل بهتره فکر ایرانی توسعه یافته رو هم نداشته باشیم و مانند برده برای غرب خدمت کنیم تا شاید نان خشکی به سمت ما پرتاب کند

188:

شما هنوز توی توهم سیر می کنید ؟ مگر ایران از کره و ژاپن صنعتی تر هست که انها با امریکا رابطه دارند و کسی جلوشان نون خشک هم پرت نمی کرده .

189:

تمام مشکل ما هم همین افراد هستند که فکر می نمايند انقلاب ارث پدری انهاست!! و همچنان سهم خواهی می نمايند...
در رابطه با فتنه به حد کفایت در پست قبل توضیح دادم فکر نمی کنم نیاز به تکرار باشد

190:

چرا اینقدر دور و فرا منطقه ای مگر عراق را نمی بینید!!! واقع بین!!

191:

راه حلشو فرمودم , اگر ادعای مقاومت و ساختن ایران توسعه یافته را دارید میتوانید اموال خود را به فقیران بدین و مقاومت کنین و الکی از فقیران مایه نگذارین.
کسی درباره بردگی غرب را کردن حرفی نزد , منظورم این بود که بهتر هست فعلا فعالیت های هسته ای را متوقف کنیم

192:

اتفاقا امت عراق که در وقت صدام نان خوردن نداشتن ؛ الان میان آبادان خرمشهر ؛ برای یک مسیر کوتاه دویست هزار تومان پول می دهند !! الان وضعشان از ما بهتره و برام تعریف می کردند که سالیانه پولی به ما میدهند که فقط لوازم خانه هایمان را عوض کنیم .

البته شما واقع بین باشید و همین عراق را در نظر بگیرید .

193:

بعله متوقف هم شده مگر نمی بینید الان هم زندگی امت می چرخد هم سانتیفیوژها!!!
ظاهرا از اخبار بی اطلاع هستید

194:

درود
هستدلال شما بر این پایه هستوار هست که برای ایران امروز:
پیشرفت =انرژی هسته ای
پرسشی که پیش می اید این هست که ایا:
تنها راه پیشرفت انرژی هسته ای هست؟
ایا انرژی هسته ای مصداق پیشرفت برای ایران هست ؟
ایا تعریف پیش رفت به جلو رفتن در زمینه ای معقول نیست در این صورت ایا پافشاری بروی پیشرفت هسته ای میتواند پیشرفتی معقول باشد؟
سپاس

195:

سیدنی جان با چه کسانی می خواهی بحث کنی ؟ کسانی که فکر می کنن اسرائیل می خواهد ایران را بگرید ؟!!

هر چی داریم میفرستند اونجا که " شاید " اونها به ما حمله ننمايند .

حتما امت لبنان هم سپر بلای ما هستند !

196:

من که همچین حرفی نزدم
نوشته اصلي بوسيله mmns2001 نمايش نوشته ها
پرسشی که پیش می اید این هست که ایا:
تنها راه پیشرفت انرژی هسته ای هست؟
خیر , زمینه های علمی بسیار زیادی وجود دارد که ایران در اون ها حرفی برای فرمودن ندارد و میتواند روی اون ها سرمایه گذاری کند مثل انرژی های نو و ...

ولی نمی دانم چرا حکومت ما اینقدر روی انرژی هسته ای تاکید دارد
نوشته اصلي بوسيله mmns2001 نمايش نوشته ها
ایا انرژی هسته ای مصداق پیشرفت برای ایران هست ؟
خیر , به عنوا مثال بعضی از کشور های پیشرفته مثل آلمان و ژاپن و ...

در حال متوقف کردن فعالیت های هسته ای خود هستند زیرا اعتقاد دارند که ضرر ها انرژی هسته ای از فایده های اون بیشتر هست

197:

شعار ملی ماست :

مرگ بر آمریکا

پیام نوروزی اوباما به ایرانیان: به دیپلماسی پایبندم

198:

درود
نکته همینجا هست
تا جایی که بنده مطالعه کردم نظرات و ارا مختلف را درباره انرژی هسته ای به این برایند رسیدم که:
منابع اروانیم کشف شده در ایران بسیار محدود هست و چند سالی بیشتر پاسخگو نیست
بدلیل فشار دولتهای دیگر وارد کردن منابع خام اروانیم کاری مشکل و در صورت امکان پر هزینه میباشد که توجیه اقتصادی این امر را بین خرید اارونیوم غنی شده تا رنج 20% که برای مصارف صنعتی و پزشکی مورد نیاز هست از کمپانی های دیگر و تولید و غنی سازی ارونیوم در داخل را کاری غیر عقلی نشان میدهد پس اقتصادی تر این امر هست که ایران برای مصارف خود در جهت صلح با اتحادیه اروپا با ایجاد روابط بهتر هزینه های نجومی تولید ارونیوم را متوقف کرده و سیاستهای خرید مواد خام یا ارونیوم غنی شده با روابط بهتر بین المللی دنبال کند
نکته دیگر این هست که از ابتدا یعنی وقت محد رضا شاه پهلوی که این کار با توهم پیشرفت پایه گذاری شد و رانت خواری و سو هستفاده های اقتصادی که در انوقت در معامله ای که حکومت وقت ایران با کمپانی المانی کرد در بین انقلابیون و روحانیت مبارز که اگاه به مسایل اقتصادی بودند منتقدان بسیاری داشت این امر که ایران پس از انقلاب این سیاست اشتباه حکومت پیشین را دنبال کرد مایه شفرمود زدگی بنده گردیده!
نکته دیگر این هست که هر کشوری در جهت هستعدادهای درونی و منابع انرژی انسانی و معادن خود معمولا بصورت بلند مدت برنامه ریزی هدایت انرژی انجام میدهد و این در حالی هست که کشور ما بشدت در زمینه هایی مستعد هست
منابع نفت و گاز و تکنولوژی پتروشیمی که بسبب ان ایران مستعد هست
موقعیت هستراتژیک ایران بجهت جغرافیایی
داشتن منابع نیروی انسانی جوان (که با توجه به هویت و تاریخ ایران مستعد پویایی و ابتکار و کار و تلاش هستند)
و...
میتواند به عنوان گزینه های اقتصادی تر در بلند مدت منافع ملی ما را تامین کند
این نظر بنده هست
سپاس

199:

بی ربط بود البته
و بی ربط تر اینکه در جستار پیام تبریک سران کشورهای دیگر درباره نورز همچین مسایلی مطرح شود و از موضوع اصلی انحراف صورت گیرد
ولی نکته که قابل تامل هست این هست که دربرابر پیام تبریک نوروز تندروی هایی میبینیم که با این فرمودار ایت الله سعیدی از یک گونه تفکر اب میخورد
در مقابل پیام تبریک گرفتن جبهه مخالف کاری نه ناشی از عقل هست بلکه ناشی از تعصب هست

200:

اوباما دمت گرم دو تا لنگه کفش نثارت

201:

تندروی را دوستان شما دارند که از ذوق زدگی کم مانده دست و پای اوباما را ببوسند

وقتی کسی از یک طرف پیام تبریک میفرستند و از طرفی دیگر صحبت از حمله ی نظامی میکنه توقع دارید براش دست بزنیم؟

202:

تبریک عید را به ملت فرمود حالا بدکاری کرد ؟

203:

امیدوارم حرفی که اوباما زد را روزی تحقق یافته ببینیم /

204:

نکته مهم اینجاست که بر خلاف فرموده اقایون که می فرمایید به همه کشور ها باید کمک کرد
غرض کمک نیست
رابطه با این کشور ها از سر ناچاریه
همه با ما دشمنن مجبوریم بگردیم تو نقشه این کشور ها رو پیدا کنیم و بریم سفارت بزنیم

205:

جمله جالبی بود دوست من

حالا اینو به کاربر 92sa بگی

در جواب بهت میگه بنی آدم اعضای یکدیگرند

206:

اولا سپر شدن امت لبنان وقتی عنوان می شود که وعده ی کمک دهیم و کمکی نکنیم .

چه اینکه از قبل از انقلاب تاکنون گروه های ایرانی در جبهه ها ی لبنان حضور داشتند.
ثانیا این هستدلال که ما به حزب الله لبنان کمک می کنیم تا جنگ به اینجا کشیده نشود...استدلالی ست برای کسانی که ارزشی برای اسلام و مسلمانان که هیچ برای انسانیت قائل نیستند...
در واقع این هستدلالی از الفبای سیاست (بدون دین) هست.
در ضمن بنی آدم اعضای یکدیگرند...


207:

گرامی در پستهای پیاپیم سوالتی مطرح کردم چرا بجای جواب به ان ها تبلیغات صدا و سیما را برای من رله می کنید ؟؟!! کمی تعقل ، کمی هم خودتان جواب بدهید
پست من را در همان نقلی که گرفتید بخوانید جواب دادم که می ارزد یا نه

هر کشوری برای خود خطوط قرمزی دارد...مگر اونکه مدینه ی فاضله ای تشکیل دهیم که با وجود آمریکا بعید هست.
من چه فرمودم و شما چه می گویید !!!! اگر پاسخی ندارید لازم نیست هر چیزی که به دهنتان می اید را تایپ کنید
من می گویم سعی کنید دایره دیدتان وسیع تر شود در جواب شما از حط قرمز سحن می گویید؟؟!!

خب مثل اینکه نظریات فلسفه اجتماعی هابز را قبول دارید...این نظریات به اخلاق و انسانیت پشت می کند...ما که نمی گوییم به فکر منافع مادی نباشیم...اتفاقا با اعتماد به گرگ نمی توان امیدی به منافع دوطرفه داشت.


ارجاعتان می دهم به نظریات فلسفه اجتماعی هابز و نقد وارد بر اون...

شما کماکان غرق در آرمانهایتان هستید و سرتان را زیر برف کرده اید
این دو دلیل می تواند داشته باشد
-یا نمی دانید و تبلیغات دروغین را باور دارید ؛ دنیا روی آرمان ها نمی چرخد ، این دنیا و روابط حاکم بر ان بسیار کثیف تر از اونچیزی هستند که به نظر می رسد
-یا منافعتان مانع از دانستنتان می شود

معادلات حاکم بر روابط بین الملل همانی هست که عرض کردم
حاال اینکه شما چه فکری می کنید تاثیر بر رفتار اون هایی که با شما رابطه دارند نخواهد داشت چون همه به دنبال سود خود از این ارتباط هستند

بله حرف حساب جواب ندارد...و حضور حداکثری ملت در راهپیمایی های ضد مستکبرین غیر قابل انکار هست...همانطور که از چهره ی برافروخته ی مجریان شبکه های بیگانه در روز 9دی مشخص شد!
پاسختان را داده ام در نقلی که از من گرفتید
یا نمی خوانید و با عجله و برای خالی نماندن عریضه فقط می خواهید چیزی نوشته باشید
یا نوشته هایم را در نمی یابید (سعی کردم مانند دوستانتان نگویم نمی فهمید چون بار معنایی منفی دارد)


بر خلاف دوستانتان خیلی سعی می کنید چهره ای منطقی به خود بگیرید و لی متاسفانه دلیل هایتان تکرار همان پروپگندایی هست که همه جا شندیده ایم ، دروغ ، کتمان حقیقت و ...

لطفا نقل نگیرید چون تکرارت مکررات می کنید و بنده میلی به تکرار عرایضم ندارم
شادباشید

208:


اون ملتی که میگی نظر من رو می پذیرد و این رو هم نشان داده


در مورد نکته اخر من هم خواهان رابطه با همه ابرقدرت ها هستم ولی نه از دیدگاه ارباب و نوکر بلکه از دیدگاه برابر

209:

شما درست میگید،میپذیره
خوش باشید

210:

درود
در این پستتان به جای جواب به نقد بنده پرداختید که به اون ها جواب ندادیم

پست من را در همان نقلی که گرفتید بخوانید جواب دادم که می ارزد یا نه
کار ایران کاملا قانونی ست...نظارت دایمی آژانس مؤید اون هست.
اما چون هر کشوری علم تولید انرژی هسته ای را داشته باشد می تواند در مدتی کوتاه سلاح هم داشته باشد آمریکا و پیروانش از این نگرانند که ایران نظارت و کنترل دایم اون ها را پذیرفت.
اما نمی تواند بگوید در هر حال بساط این علم را جمع کنید...چون دخالت مستقیم در امور داخلی کشور هست و حق این کار را ندارد.
چون خودش سلاح دارد پیروانش سلاح دارند...چرا ما نباید اعتراض کنیم؟ما که اولی هستیم؟
صرف اینکه علمی به صرفه نباشد باید جمعش کرد در موردآزمایشگاه بزرگ سرن هم صدق می کند پس باید جمعش نمايند؟در حالی که کشورهای دنیا بسیار برای اون هزینه می نمايند.

من می گویم سعی کنید دایره دیدتان وسیع تر شود در جواب شما از حط قرمز سحن می گویید؟؟!!
نیز
نگذارید دایره ی دیدتان را روابط با آمریکا تعیین کند...حسن و قبح چیزی را او تعیین نمی کند

معادلات حاکم بر روابط بین الملل همانی هست که عرض کردم
حاال اینکه شما چه فکری می کنید تاثیر بر رفتار اون هایی که با شما رابطه دارند نخواهد داشت چون همه به دنبال سود خود از این ارتباط هستند
نیازی نمی بینیم همراه گرگ ها باشیم
هرچند واقعیت دنیا باشد(که هست)


70 out of 100 based on 60 user ratings 1360 reviews

@