خبر فوری :: ظریف در توییتر: راه حل ها پیدا شد


خبر فوری :: ظریف در توییتر: راه حل ها پیدا شدخبر فوری :: ظریف در توییتر: راه حل ها پیدا شدپایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

محمدجواد ظریف در صفحه شخصی توییتر خودنوشت: راه حل ها پیدا شد اماده ایم نوشتن پیش نویس را هرچه سریع تر شروع کنیم.ظریف در توییتر: راه حل ها پیدا شد
زمان انتشار خبر: پنج شنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۷


توئیت های جالب رئیس جمهور و وزیر امور خارجه

خبر فوری :: ظریف در توییتر: راه حل ها پیدا شد
حسن روحانی رییس جمهوری در صفحه توییتر خود نوشت: راه حل ها بر روی پارامتر های کلیدی به دست آمده است. محمد جواد ظریف نیز در توئیتر خود نوشت: راه‌حل‌ها پیدا شد. آماده شروع فوری نگارش پیش‌نویس.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، توئیتر منتسب به دکتر روحانی نیز دقایقی پیش نوشت: راه‌حل‌ها درباره مسائل کلیدی پرونده هسته‌ای ایران حاصل شده است. نگارش پیش‌نویس توافق برای به پایان رساندن آن تا 30 ژوئن، بلافاصله آغاز خواهد شد.
خبر فوری :: ظریف در توییتر: راه حل ها پیدا شد
محمد جواد ظریف در لحظاتی پیش در توئیتر خود نوشت: راه‌حل‌ها پیدا شد. آماده شروع فوری نگارش پیش‌نویس.
خبر فوری :: ظریف در توییتر: راه حل ها پیدا شدگلشیفته فراهانی راه نفوذ دشمن به سینما

1:

خبر فوری از لوزان
خلاصه‌ای از راه‌حل‌های تفاهم شده میان ایران و گروه 1+5

جمهوری اسلامی ایران و کشورهای عضو گروه 1+5 متشکل از چین، روسیه، فرانسه، آمریکا، انگلیس وآلمان در چارچوب عناصر مندرج در برنامه اقدام مشترک مورخ 24 نوامبر 2013 و متعاقب فرایند طولانی مذاکراتی پیچیده و طولانی در ابعاد فنی، حقوقی و سیاسی، به مجموعه ای از راه حل های لازم جهت نیل به برنامه جامع اقدام مشترک در شهر لوزان سویس دست یافتند.
کد خبر: ۴۸۷۳۰۶
تاریخ انتشار:
۱۳ فروردين ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۲
-
02 April 2015
خبر فوری :: ظریف در توییتر: راه حل ها پیدا شدجمهوری اسلامی ایران و کشورهای عضو گروه 1+5 متشکل از چین، روسیه، فرانسه، آمریکا، انگلیس وآلمان در چارچوب عناصر مندرج در برنامه اقدام مشترک مورخ 24 نوامبر 2013 و متعاقب فرایند طولانی مذاکراتی پیچیده و طولانی در ابعاد فنی، حقوقی و سیاسی، به مجموعه ای از راه حل های لازم جهت نیل به برنامه جامع اقدام مشترک در شهر لوزان سویس دست یافتند.


ایران ترکیه را 12 ساعت به عصر حجر برد؟


به نقل «تابناک»، جمهوری اسلامی ایران و کشورهای عضو گروه 1+5 متشکل از چین، روسیه، فرانسه، آمریکا، انگلیس وآلمان در چارچوب عناصر مندرج در برنامه اقدام مشترک مورخ 24 نوامبر 2013 و متعاقب فرایند طولانی مذاکراتی پیچیده و طولانی در ابعاد فنی، حقوقی و سیاسی، به مجموعه ای از راه حل های لازم جهت نیل به برنامه جامع اقدام مشترک در شهر لوزان سویس دست یافتند.


شادترین کشور جهان معرفی شد
مجموعه متضمن این راه حل ها جنبه حقوقی نداشته و صرفا راهنمای مفهومی تنظیم و نگارش برنامه جامع اقدام مشترک را فراهم خواهد ساخت.


غده سرطانی طرح خود را آشکار اعلام کرد.
بر این پايه تدوین برنامه جامع اقدام مشترک با مبنا قرادادن این راه حل ها در آینده نزدیک آغاز خواهد گردید.


تداوم برنامه هسته ای از جمله غنی سازی

در چارچوب راه حل های موجود، هیچ یک از تاسیسات و فعالیت های مرتبط هسته ای متوقف، تعطیل و یا تعلیق نمی شود و فعالیت های هسته ای ایران در تمامی تاسیسات هسته ای از جمله نظنز، فردو، اصفهان و اراک ادامه خواهد یافت.

این راه حل های جامع ، ادامه برنامه غنی‌سازی در داخل کشور را تضمین می کند و بر این پايه جمهوری اسلامی ایران قادر خواهد بود مطابق مفاد برنامه جامع اقدام مشترک تولید صنعنی سوخت هسته ای خود را برای تامین سوخت نیروگاه های هسته ای ادامه دهد.


واکنش سوریه به انتقاد جولی از وضعیت پناهجویان: «او بسیار زیباست»!


بر پايه راه حل به دست آمده ، دوره وقتی برنامه جامع اقدام مشترک در خصوص برنامه غنی سازی ایران 10 ساله خواهد بود.


کتک‌کاری در ختم مادر یکی از سران فتنه
در طول این مدت، تعداد بیش از 5000 ماشین سانتریفیوژ در نظنز به تولید مواد غنی شده در سطح 3.67 % ادامه خواهند داد.


جلیلی چگونه پاسخ سوال توهین آمیز یک دانشجو را داد؟
ماشین های اضافه بر این تعداد و زیرساخت های مرتبط با اونها جهت جایگزینی با ماشین هایی که در طول این وقت آسیب می بینند جمع آوری و تحت نظارت آژانس نگهداری خواهد شد.


"پلیس" موظف به اجرای اسلام نیست، موظف به اجرای قانون است
همچنین ایران قادر خواهد بود ذخایر موجود مواد غنی شده خود را برای تولید مجتمع سوخت هسته ای و یا صادرات اونها به بازارهای بین المللی در قبال خرید اورانیوم اختصاص دهد.


برپايه راه حل های به دست آمده ایران برنامه تحقیق و توسعه خود را بر روی ماشین های پیشرفته ادامه خواهد داد و مراحل آغاز و تکمیل فرایند تحقیق و توسعه سانتریفیوژهایIR-4، IR-5 ،6IR- و IR-8 را در طول دوره وقتی 10 ساله برنامه جامع اقدام مشترک ادامه خواهد داد.تاسیسات فردو

بر پايه راه حل های بدست آمده تاسیسات هسته ای فردو به مرکز تحقیقات هسته ای و فیزیک پیشرفته تبدیل خواهد شد.

بیش از 1000 ماشین سانتریفیوژ و تمامی زیرساخت اونها در فردو حفظ و نگهداری خواهند شد که از این میان دو آبشار سانتریفیوژ در چرخش خواهند بود.

همچنین نیمی از تاسیسات فردو با همکاری برخی از کشورهای(1+5) به انجام تحقیقات پیشرفته هسته ای و تولید ایزوتوپ های پایدار که مصارف مهمی در صنعت، کشاورزی و پزشکی دارد، اختصاص پیدا می کند.راکتور تحقیقاتی آب سنگین اراک

مطابق راه حل های موجود؛ راکتور تحقیقاتی اراک آب سنگین باقی خواهد ماند و با انجام بازطراحی ارتقاء یافته و روزآمد خواهد شد.

در باز طراحی راکتور ضمن کاهش میزان تولیدی پلوتونیوم، کارآیی راکتور اراک به میزان قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد.

بازطراحی راکتور اراک در چارچوب یک برنامه وقت بندی مشخص و در قالب یک پروژه بین المللی مشترک تحت مدیریت ایران آغاز و پس از اون بلافاصله ساخت اون شروع و در چارچوب یک برنامه وقت بندی تکمیل خواهد شد.

تولید سوخت رآکتور اراک و اعطای گواهی بین المللی سوخت راکتور از جمله موارد این همکاریهای بین المللی خواهد بود.

از طرف دیگر، کارخانه تولید آب سنگین نیز مانند قبل به کار خود ادامه خواهد داد.


پروتکل الحاقی

ایران در جهت شفافیت و اعتماد سازی به صورت داوطلبانه پروتکل الحاقی را به صورت موقت اجرا نموده و در ادامه فرآیند تصویب این پروتکل طبق یک جدول وقتی در چارچوب اختیارات رییس‌جمهور و مجلس شورای اسلامی به تصویب خواهد رسید.

لغو تحریم ها

برپايه راه حل های بدست آمده، پس از اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک ، تمامی قطعنامه های شورای امنیت لغو خواهد شد و همه تحریم‌های اقتصادی و مالی چندجانبه اروپا و یکجانبه امریکا از جمله تحریم های مالی، موسسه ماليی، بیمه، سرمایه گذاری و تمامی خدمات مرتبط با اونها در حوزه های مختلف از جمله نفت، گاز، پتروشیمی وخودور سازی فورا لغو خواهند شد.

همچنین تحریم ها علیه اشخاص حقیقی و حقوقی، ساوقت ها، نهادهای دولتی و خصوصی تحت تحریم های مرتبط هسته ای ایران از جمله؛ موسسه مالي مرکزی، سایر موسسات مالی و موسسه ماليی، سوئیفت، کشتیرانی و هواپیمایی جمهوری اسلامی، کشتیرانی نفت به‌طور همه‌جانبه فورا برداشته خواهند شد.

همچنین کشورهای عضو گروه (1+5) متعهد هستند از وضع تحریم های جدید در موضوع هسته ای خودداری نمایند.همکاری های بین المللی

همکاری های بین المللی هسته ای با جمهوری اسلامی ایران از جمله با اعضای 1+5 در حوزه ساخت نیروگاه های هسته ای، راکتور تحقیقاتی، گداخت هسته ای، ایزوتوپ های پایدار، ایمنی هسته ای، پزشکی و کشاورزی هسته ای و ...

امکان پذیر و ارتقاء پیدا خواهند کرد.

بر پايه برنامه جامع اقدام مشترک، دسترسی ایران به بازار جهانی، عرصه های تجاری، مالی، دانش فنی و انرژی نیز فراهم خواهد شد.


وقت بندی اجرا برنامه جامع اقدام مشترک

با پایان یافتن این مرحله از مذاکرات، تدوین پیش نویس برنامه جامع اقدام مشترک تا بازه وقتی 10 تیر در آینده نزدیک آغاز خواهد شد.

با نهایی شدن متن، برنامه جامع اقدام مشترک در قالب قطعنامه ای در شورای امنیت ساوقت ملل متحد مورد تایید برنامه خواهد گرفت.

جهت لازم الاجرا شدن برنامه جامع اقدام مشترک برای تمامی کشورهای عضو ساوقت ملل متحد، این قطعنامه همچون قطعنامه هایی که علیه ایران تصویب شده بودند تحت ماده 41 فصل هفتم منشور ملل متحد تصویب خواهد شد تا بتواند قطعنامه های قبلی را لغو کند.طرف های برنامه جامع اقدام مشترک پس از تصویب قطعنامه شورای امنیت، به یک دوره وقتی آماده سازی برای اجرای برنامه جامع اقدام مشترک نیاز خواهند داشت.

پس از طی مرحله آماده سازی و هموقت با شروع به اجرای اقدامات هسته ای از سوی ایران در یک روز تعیین شده لغو تمامی تحریم ها به طور خودکار به اجراء در خواهد آمد.


در چارچوب راه حل های به دست آمده ؛ برای بازگشت پذیری متقابل تعهدات مندرج در برنامه جامع اقدام مشترک در صورت نقض تعهدات از سوی هر یک از طرف ها سازو کار لازم پیش بینی شده هست.
2:

امیدوارم برنده ی اصلی مذاکرات ، امت ایران باشن ..


3:

شبکه خبر تلاش دارد با ارتباط مستقیم بیانیه را بطور زنده پخش کند

4:

انشاء الله که برنده این مذاکرات ما باشیم و این توافق به نفع امت ایران باشه

5:

الان در شبکه خبر مسئول اتحادیه اروپا داره زنده میخونه بیانیه را

6:

ما که از رسانه ملعون بی بی سی نگاه می کنیم...

بیاینه قرائت شد و رفتن واسه نشست خبری!!

7:

متن کامل قرائت شد
بسیار معتدل هست
برنامه هسته ای و غنی سازی در نطنز ادامه خواهد داشت.


8:

من نشست رو از شبکه ملعون الملعونین نگاه میکنم هنوز پرچم ایران هست

9:

ظریف الان فرمود مذاکرات تا سه ماه آینده ادامه داره که ..


10:

از اول هم برنامه بر همین بود
اما موضوع این بود که برای ادامه روند مذاکره تا سه ماه اینده
باید دو طرف بر سر یک چهارچوب کلی از همکاری در لوزان به توافق می رسیدند یا به عبارتی مذاکرات رو از بن بست نجات می دانند.

حالا انگار چنین کردند و وقت بعدی برای این خواهد بود که بازخورد های داخلی رو بسنجند و بعد بر روی موارد توافق شده به صورت کامل توافق بنمايند(می خندیم)و امضای اخر رو پای برنامه داد بزنند.هر چند با همه ی این احوال این بازی از سالها پیش ،بازی باخت ملت ایران و برد امریکا و جمهوری اسلامی بود.


11:

وقت انتشار خبر: پنج شنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۷


توئیت های جالب رئیس جمهور و وزیر امور خارجه

خبر فوری :: ظریف در توییتر: راه حل ها پیدا شد
حسن روحانی رییس جمهوری در صفحه توییتر خود نوشت: راه حل ها بر روی پارامتر های کلیدی به دست آمده هست.

محمد جواد ظریف نیز در توئیتر خود نوشت: راه‌حل‌ها پیدا شد.

آماده شروع فوری نگارش پیش‌نویس.به نقل پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، توئیتر منتسب به دکتر روحانی نیز دقایقی پیش نوشت: راه‌حل‌ها درباره مسائل کلیدی پرونده هسته‌ای ایران حاصل شده هست.

نگارش پیش‌نویس توافق برای به پایان رساندن اون تا 30 ژوئن، بلافاصله آغاز خواهد شد.
خبر فوری :: ظریف در توییتر: راه حل ها پیدا شد
محمد جواد ظریف در لحظاتی پیش در توئیتر خود نوشت: راه‌حل‌ها پیدا شد.

آماده شروع فوری نگارش پیش‌نویس.
خبر فوری :: ظریف در توییتر: راه حل ها پیدا شد

12:

exactly

همیشه تا یک قدیمی برخورد میرن و بعد یه نفر قهرمانانه نرمش میکنه و چندی بعد در دولت اصولگرایی دیگر، روز از نو .

.

.
و این وسط فقط و فقط امت هستن که له میشن
چقدر ساده ایم اگر باور کنیم این تئتار مزخرف رو

13:

واژه ی خیانت جوانمرادنه هم در اینده مورد هستفاده برای مانور تبلیغاتی برنامه خواهد گرفت.


14:

الحمد لله ! چشم دشمنان ایران اسلامی کور باد ...

به امید پیروزی و سرافرازی روز به روز ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران در سایه خدا و قران کریم

: fav34::f av34::fa v34:

15:

و اینگونه بود دلواپسین خودکشی کردند

16:

من موفق نشدم قرائت متن توافقنامه رو ببینم
میشه یکی لطف کنه بگه چی بوده متن؟

17:


18:

.....همینکه تحریم ها یکجا لغو میشن..فکر کنم امتیار بزرگیه..بازم سته نباشن

19:

خیلی ممنون

20:

خلاصه ش این میشد که ایران تا یه وقت معین(معینش نکردند) از حق مسلمش در فردو و سایر نیروگاهاش دست بکشه،
فردو بازسازی شده و با تغییر کاربری عملا به یک پایگاه تحقیقاتی صرف تبدیل بشه و غرب در این زمینه به ایران کمک کنه،
اراک اب سنگین بمونه اما تولیدی نداشته باشه.
نطنز به صورت خیلی محدود بتونه غنی سازی کنه.
ماموران آژانس هر وقت که دلشون خواست بتونن وارد ایران بشن و نظارت بکنن.
سوخت های مصرف شده به کشور ی خارجی(احتمالا روسیه) صادر بشه.
و در عوض
تمامی تحریم های امریکا و اتحادیه اروپا و ساوقت ملل و...که فقط و فقط در رابطه با مساله ی برنامه ی اتمی ایران تصویب شده بوده سپس عملی شدن موارد بالا توسط ایران برداشته بشه.

تحریم های دیگر هم همچنان باقیست.


21:

یعنی تحریم هایی که از قبل بوده همچنان پابرجاست؟!خیلی بدِ که..


22:

بله تحریم هایی نظیر تحریم هایی که به خاطر نقض حقوق بشر چه قبل بوده و چه بعد صورت بگیره همچنان پا برجا خواهد بود.


23:

تو فیس که نمیشه حرف زد،حرف بزنی یا فحشه یا ساندیس خوری :|

اما بعضی نظرا واقعا خیلی جالبه،اینجا هم دیدم ازین نظرا

یه عده میگن چه فایده توافق!!! مگه چی برای ملت در پی اداره!! شکم آقا زاده ها گنده تر میشه
حالا اگه توافق نشه و هر روز تحریم رو تحریم بشه وضع ملت خوب میشه ؟

یه عده اومدن فرمود اییی واااااای ایران همه چیو داد رفت کههههههههه هرکسی هم خوشحالی کنه خره،نمیفهمه ایران همه چیو داد فقط لغو تحریم هارو گرفت
اصن همه عوام،همه بدون درک بالا اما خداییش دیگه از دکتر ظریف و دکتر صالحی که بیشتر بارمون نیست!! مطمعنا چیزی بر ضررمون نمیشه!! پیشنهاد میگنم سابقه این دو نفر رو حتما تو گوگل سرچ کنید و ببینید!!

یه سری چیزای دیگه هم بود فعلا یادم نیست که چی میفرمودن دوستان دلواپس دیروزی و ناراحت امروزی

24:

چیز مهمی نیست
فقط
درنطنز میتوانیم حق غنی سازی داشته باشیم اون هم درسطح 3/67%
راکتوراب سنگین اراک تغییرکاربری میدهدبا جدیدترین تکنولوژی روزکه نتواند پلوونیوم موردنیازبمب اتم را تولید کند
فردو هم میشه یک راکتورتحقیقاتی مثل راکتورشهرستان تهران درزمینه اگه اشتباه نکنم نپو فیزیک و...
غرب هم تحریم های مربوط به توسعه برنامه هته ای رویکجالغوکرد
قطعنامه های شورای امنیت هم متعهد شدند 6کشورکه بردارند
تحریم های اقتصادی هم که مربوط به برنامه هسته ای باشد درطول وقت برداشته میشود
اما بقیه مربوط به جریان اسراپیل حقوق بشر سرجاشه
ایران هم سوختی که این همه سال تولید کرد مجبورشد به خارج ازایران منتقل کنه
و15سال دوباره وقت میخواد که به سطح این سوخت برسه
چنان اوباما این جمله روبااعتماد به نفس فرمود که فرمودم الان کاخ سفید خراب میشه
این بودماحصل نرمش قهرمانانه

25:

نه بابا اینطوری نیست که فرمودند

من همش رو شنیدم تا سخنرانی اوباما هم گوش کردم

توافق بسیار بسیار خوبیه

تمام تحریم هایی که در مورد موضوع هسته ای در مورد ایران اعمال شده لغو خواهد شد

( تحریم های موسوم به تحریم های فلج نماينده همونها که روی اقتصاد ما و وضع

معیشت ما مهم ترین تاثیرات رو داشتن )

26:

هه ..ﮐﻞ ﭘﻮﻝ ﻧﻔﺖ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﮐﻪ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺗﺤﺮﯾﻢ ﺗﻮ ﺑﺎﻧﮑﻬﺎﯼ ﺧﺎﺭﺟﯽ ﺑﻠﻮﮐﻪ
ﺷﺪﻩ ﻓﻘﻂ ﯾﮏ ﭼﻬﺎﺭﻡ ﭘﻮﻟﯿﻪ ﮐﻪ ﺳﺎﻝ ۲۰۰۸ ﮔﯿﺮ ﺍﺣﻤﺪﯼﻧﮋﺍﺩ
ﺍﻓﺘﺎﺩ ﻭ ﻧﯿﺴﺖ ﻭ ﻧﺎﺑﻮﺩ ﺷﺪ

27:

تحریم های وقطنامه های مربوط به مسءله اسراپیل وحقوق بشر وکلا هرچیزی که به برنامه هسته ای ربط نداشته باشه سرجاشه
تحریم های مربوط به مسءله هسته ای هم باسرعت نبتامناسبی برداشته میشود
این توافق به ضعم کری ظریف واوباما برپايه راستی ازمایی هستش نه اعتماد

28:

خب؟

29:

کسانی که با تکنیک و دانش هسته ای کمی آشنایی داشته باشند قطعا متوجه شدند که قهرمان واقعی این دور از مذاکرات دکتر صالحی بود.


30:

اونقدر کش و قوس دادند و اونقدر موضوع را فرسایشی
و پیچ در پیچ تحویل امت دادند که ادم اصلا متوجه نمیشه
الان باید خوشحال باشه یا ناراحت!!!
البته همین توافق صورت گرفته هم یک قسمت بیشتر کار نیست
مسئله اصلی رعایت این توافقات هست.


بماند که همین توافق شکل گرفته هم در این مقطع برای ما کم چیزی نیست.


31:


برنامه نیست اعتماد نمايند وقت خاتمی بدون اینکه هیچ کسی خبر داشته باشه در فردو

ما شروع کردیم نیروگاه هسته ای تاسیس کردیم در سکوت کامل و مخفیانه بعد مدتها

که این موضوع کشف شد آبروریزی شد و جامعه ی جهانی به ما خیلی بدبین شدند

الانم این بهترین توافق بود موضوع امروز مملکت ما اقتصاده یک خانواده نمی تونه بگه

من درب خونه رو می بندم با هیشکی هم رفت و آمد نمی کنم دیگرانم برن به جهنم !

این در عرصه ی بین الملل هم نمیشه بالاخره نفت ما باید درست فروخته بشه نباید

تحریم نفتی داشته باشیم نباید نفت رو بدیم چین برامون بفروشه و نباید در قبال پول

نفت کالای بونجول وارد کنیم .

این حالا یک قلمش بود شما حساب کنید کلی اتفاقات

دیگر رو .

واقعاً جز تشکر از آقای ظریف کار دیگری نمیشه کرد واقعاً یک مرد بزرگ و تاریخ

ساز هستند حرفهای اوباما رو گوش میدادید کلاً برخوردش رو با ایران و ایرانی جماعت

درست کرده بود این همون آدمی بود که میفرمود اگر امکان داشته باشه آرزو میکنم

خودم تمام پیچ و مهره های نیروگاه های هسته ای ایران رو باز کنم ! این همون بود که

میفرمود تمام گزینه ها روی میزن !!! اما امروز دیدید چی میفرمود ؟ ما انتظار نداریم که

ایران از حقوق هسته ایش بگذره ما فقط با بخش نظامیش مخالف بودیم !!!

ما و شرکامون و همه باید بدونن که دیپلماسی بهترین راهه و خیلی خوبه که با دیپلماسی

از جنگ و کشتار و خونریزی جلوگیری بشه !!!!

کی باعث این چرخش فاحش مواضع شده بود؟ آیا کسی بجز دکتر ظریف؟؟؟

32:

خب به جمالت
میگم دلواپسین دیروز و نگران های اخیر اگه حرف نزنن کسی بهشون نمیگن لالین
اونایی که این تصمیم رو گرفتن خیلی بهتر از من و شما روی این مسائل تسلط دارن و خوب و بد و صلاح و ضرر رو بهتر از من و شما تشخیص میدن
+ هر جور هم حساب کنیم لغو تحریم هیچ وقت برای کسی بد نمیشه و به نفع همست

اینارو فرمودم یه عده جا تشکر،طلبکار ظریف بنده خدا نباشن ;)

33:

من هم همین موضوع رامطرح کردم
اعتمادنه راستی ازمایی

الانم این بهترین توافق بود موضوع امروز مملکت ما اقتصاده یک خانواده نمی تونه بگه

من درب خونه رو می بندم با هیشکی هم رفت و آمد نمی کنم دیگرانم برن به جهنم !
موافقم
تحریم نفتی داشته باشیم نباید نفت رو بدیم چین برامون بفروشه و نباید در قبال پول

نفت کالای بونجول وارد کنیم .

این حالا یک قلمش بود شما حساب کنید کلی اتفاقات

دیگر رو
موافقم
اما درکوتاه مدت تغییرزیادی حاصل نمیشود
منظورتان ازان اتفاقات دیگرچه بود
چون ظریف وایت الله خامنه ای رسما وهمچنین کری واوباماهم فرمودند این توافق احتمالی به منزله برقراری رابطه نیست
صرفا حل مسءله ه
سته ای هستش
واقعاً جز تشکر از آقای ظریف کار دیگری نمیشه کرد واقعاً یک مرد بزرگ و تاریخ ساز هستند
زحمت کشیدند
اما همه کاره ایت الله خامنه ای رهبرجمهوری اسلامی هستش

کلاً برخوردش رو با ایران و ایرانی جماعت

درست کرده بود این همون آدمی بود که میفرمود اگر امکان داشته باشه آرزو میکنم

خودم تمام پیچ و مهره های نیروگاه های هسته ای ایران رو باز کنم ! این همون بود که

میفرمود تمام گزینه ها روی میزن !!! اما امروز دیدید چی میفرمود ؟ ما انتظار نداریم که

ایران از حقوق هسته ایش بگذره ما فقط با بخش نظامیش مخالف بودیم !!!
چیزی برای فرمودن ندارم
فقط اینکه رابطه هادردنیای مدرن صرفا برپايه منافع مشترک هستش
نه عاشق چشم وابروی همدیگر

کی باعث این چرخش فاحش مواضع شده بود؟ آیا کسی بجز دکتر ظریف؟؟؟
بازهم اذعان میکنم زحمت کشیدند واقعا
اما حرف اول واخر را ایت الله خامنه ای میزنند
ایشون بالاترین مقام جمهوری اسلامی هستش
وبرنامه هسته ای را به طورکامل زیرنظردارند

اگرهم نظری باشد باید ایشان تایید نمايند

34:

خب؟

35:


بازم به جمالت

یه خط اضافه کردم برو بخون

36:

هنوز به صورت قطعی چیزی مشخص نیست.
تا اینجای کار، آقای ظریف و تیم مذکره نماينده بچه های حرف گوش کنی بودند.
امریکا فرمود: غنس سازی نطنز را به کمتر از ۵% برسانید
ظریف و تیم: چشم بابایی

امریکا:پلوتونیم غنی سازی نکنید !
ظریف و تیم: چشم بابایی


امریکا: فردو را تبدیل به یک مکان تحقیقاتی و کتابخانه بکنید
ظریف و تیم:چشم بابایی

امریکا: هرچی اورانیوم غنی سازی کردید بدیدش به ما
ظریف و تیم: چشم بابایی

امریکا: میلیاردها دلار پول بلوکه کردیم ولی فعلا پسش نمی دیم
ظریف و تیم: اسکال نداره بابایی

امریکا: مجموعه تدابیر ما برای نظارت سدید برشما باید اجرا گردد
ظریف: چشم بابایی

امریکا:حالا که بچه های خوبی هستین یه توافق هایی می کنیم
ظریف:دست بوسم بابایی

37:

دوست من این چارچوب کلی بود که تصویب شد یعنی مرز خواسته ها و انتظارات

طرفین تعیین شد خودش گام خیلی بلند و خوبی محسوب میشه حالا که این

چارچوب تعیین شد مابقی مسائل جزئیات فنی هست که قراره تا سه ماه آینده

تصویب بشه و روش تفاهم پایانی صورت بگیره .

قبول کنید که نفر داریم تا نفر

یکی میشه جلیلی ! یکی هم میشه ظریف !!! تسلط و تبحر ظریف به زبان آمریکایی ها

فرهنگ آمریکایی ها قوانین آمریکایی ها قوانین بین اللمل اونقدری بود که خود آمریکایی

ها رو مات و مبهوت و حیرت زده کرده بود بی شک چنین حدی از تسلط و هوش و ذکاوت

موجب کرنش اونها و ادب و احترامشون شده و حالا دیگه مثل یک کشور جهان سومی

عقب افتاده به ما نگاه نمی نمايند و مقهور دانش و فراست و ذکاوت ایرانیان شدند

بی شک مقام عظمای ولایت حرف اول و آخر رو در این رابطه خواهند زد و شما شک نکنید

که این حرف همان حرف فرزندان انقلابی خودشون بوده چرا که خود ایشان در فتوایی

تاریخی هر گونه هستفاده از بمب اتمی برای کشتار رو حرام فراخوان نمودند .و واقعاً این

فتوا به تمام حرف و حدیث ها پایان داد و برگ برنده ی موئثری شد در دستان تیم

مذاکره نماينده ایرانی

38:

من اضافه میکنم
امریکا
هروقت عشقمون کشید میایم بازرسی ویک دوری توایران میزنیم
باهم میریم تخت جمشید سی وسه پل نقش رستم و....
ظریف
مهمان حبیب خداست

39:

باید هم خوشحال بود هم ناراحت.

خوشحال از اینکه :
دل غرب به حال امت ایران نمی سوزه،و تحریم هایی انجام داد(همون کاغذ پاره ها)
که کمر جمهوری اسلامی رو شکست(تا جایی که نظام چاره ای جز پذیرفتن این قرارداد ننگین نداشته باشه)
،و به طبع جمهوری اسلامی هم که دلش برای امت ایران نمی سوخت،کمر امت ایران رو شکست.
حالا برنامه شده تحریم های هسته ای که یکی از چکمه هایی بود که امت ایران رو زیر فشار خودش له میکرد برداشته بشه.

من شخصا دوستدار محیط زیستم و از پايه مخالف با انرژی اتمی و کلا خوشحال میشم این صنعت ویرانگر از کشورم حذف بشه و از این جهت خوشحالم که جمهوری اسلامی از شعار حق مسلمیش گذشت.
( یادم رفت بگم مهم ترین دلیل خوشحالی جلوگیری از جنگ هست...)
ناراحت از اینکه:
توی سالهای تحریم یه عده از سران نظام و سپاه و دولت احمدی نژاد،با سوئ هستفاده از تحریم ها پول های هنفرمودی به جیب زدند و فساد مافیایی وحشتناکی رو حاکم کردند،حالا جیب هاشون اونقدر پر شده که حتی نظام قضایی هم کاری به کارشون نداره یا اینکه جیم شدن یا خواهند شد.

این همه سال عمر و جوانی ما سپری شد و تقریبا دو نسل سر این لجبازی و ماجراجویی ابلهانه جمهوری اسلامی سوخت.
هیچکس هم توی این نظام اونقدر مرد نیست که با خاطر اشتباهاتش بیاد از امتی که عمر و وقت و مالشون هدر رفته معذرت خواهی بکنه.
بیست سال پیش هم میشد به همچین قراردادی تن داد...
این همه خفت و خواری به امت توسط غرب و جمهوری اسلامی تحمیل شد که سپس بیست سال بهش بگن نرمش قهرمانانه.


40:


تو ۳۰ سال گذشته بچه های حرف گوش کنی بودیم با عقب نشینی یکباره ی ایران از مواضع هسته ای خودش
و تبديل ساختن بیروگاه های اتمی به کتابخانه و پارک های تفریحی به امریکا ثابت شد که واقعا حرف گوش کنیم.


41:

یعنی هنوز هم افرادی مثل شما هستند که نمی دانند آقای ظریف و تیم مذاکره نماينده نمی توانند خودشان از روی شکم خط قرمز تعیین نمايند و تنها مجری هستند؟ مجری سیاست های نظام؟
یعنی شما واقعا تصور میکنید تیم مذاکره نماينده از صفر تا 100 مذاکره را به عشق و حال خودش ترتیب داده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ظاهرا خیلی از ساختار سیاسی ایران و قوانین ایران پرت هستید!!!
هیچ قدمی بدون تایید مقامات نظام صورت نمی پذیرد( در مسئله هسته ای)

42:

..راستش من موندم تو اوضاع برخی از هم وطنام...تا دیروز احمدی نژاد رو هزار تا بدو بیراه بارش میکردن که ..ای اقا...این نمی فهمه...قطع نامه شورای امنیت یعنی چی؟؟..و اونو کاغذ پاره عنوان میکنه و......تحریم یعنی چی؟ و....................

..الان مسءولان رفتن بعد این همه ...بالاخره یه توافقات یه کمی سایه فشارها..و خدایی ناکرده...سایه شوم جنگ رو از کشور دور کردن....باز ایرادهایی میگیریم....نمیدونم چی شده.برای برخی از هم وطن هام/..من خودم تا اخر گوش دادم..بنظرم برای هردو گروه
یه راه میانی بوده..و فعلا خوبه///.فقط یه خرده از طرف امریکایی ها..و خصوصا همايش شون (گه بیشترشون جمهوریخواهن)..فکر کنم ایرادهایی و سنگ اندازی هایی صورت بگیره//

43:

سمپاشی الکی نکنید .شما مگر عاشق بمب اتم هستید؟ اگر که نیستید رئیس ساوقت انرژی اتمی ایران

مطمئناً بیشتر از شما واقف به منافع هسته ای کشورشان هستند .

و مطمئناً این

بیانیه چیزی که شما نوشته اید نبوده و نیست و نخواهد بود .


44:ماشالا این همه فیزیکدان و اقتصاد دان و کلا دانشمند که توی این فروم هستن و میدونن مثلا فرق غنی سازی x % با غنی سازی y % چیه

میدونن اگه فردو تبدیل به یه جای تحقیقاتی هسته ای بشه تبدیل به کتاب خونه میشه

و اعتقاد دارن اگه تحریما باقی بمونه پول های بلوکه شده ی ما بر میگرده


45:

با شما موافقم.
بعضی از این دوستان نمرات ریاضی شان در دبیرستان و دانشگاه از 13 و 14 بالاتر نرفته!!! بعد مدعی هستند از رییس ساوقت انرژی اتمی (دکتر صالحی) که یکی از نوابغ ایران هست و وزیر امور خارجه دوره ی دکتر احمدی نژاد هم بوده اند بیشتر میفهمند!!!!!!!!!!!!
عجب دنیایی هست!!

به هر حال وقتی بدانند واردات خودروهای لوکس و برنج سرطان زای خارجی به خطر می افتد!!! باید هم لجن پراکنی نمايند!!!! اصلا اگر اینطور ننمايند عجیب هست.


46:

فارغ از بحث توافق، در بحث اقتصادی همین دیدگاه هست که کار ما را به اینجا رسانده ...
ما به جای اینکه خودمان با تکیه بر توانایی هایمان شروع به ساختن کشورمان کنیم ، کشاوروقت در این مملکت وسیع و حاصلخیز کشاورزی کند ، صنعتگرمان صنعتش را بسازد ، محققمان به تحقیقش برسد ...

آستین ها را بالا بزنیم و همه باهم واقعا تن به کار بدهیم ، دنبال این نباشیم که از کارهای خدماتی و اداری سر ماه یک حقوقی به ما بدهند برویم واقعا تولید کنیم و جانمان را به کار بدهیم ، نشسته ایم چشممان به این هست که دوباره دولت نفت بفروشد ، پولدار شود و به ما هم پول بدهد ...
خوب در خانه را نبستیم ، در خانه را باز کردیم ، بیگانه می خواهد بیاید برای توسعه و تولید ما برنامه ریزی کند؟ به جای ما برای ما کار کند؟ حاصل کار خودش را به ما تقدیم کند؟


ما انتظار نداریم که ایران از حقوق هسته ایش بگذره ما فقط با بخش نظامیش مخالف بودیم !!!
لینک این حرفهایش را می توانید برنامه بدهید؟

47:

ظریف اول و اخر یک لیسانس زبان دارد و بس!

عرض کردم ظریف و تیم مذاکره نماينده.

تیم شامل اعضایی در داخل و اعضایی روی صندلی جلوی باراک و کری

خلاصه حق مسلم(حق مسلسل) شعار دیروز بود، اما شعار امروز:فردو باید باغ وحش و پارک تفریحاتی باشد نه نیروگاه اتمی

48:


برخی از امت برعکسن جایی که باید ناراحت باشن خوشحالن جایی که باید خوشحال باشن ناراختن .! اون وقتی که این تحریم های فلج نماينده صورت گرفت دارو نبود برای بیمارانشون قرص های مختلف قحطی اومده بود و امت در داروخانه ها به جان هم افتاده بودند ملت در فشار اقتصادی شدید هستخوان خورد میکرد همه ساکت بودند ( شاید سبقه ی تاریخی دارد جایی که رضاخان به محمد رضا وصیت کرد این ملت رو همیشه گشنه نگه دار و اگر نه بخواهی روی خوش نشان بدهی .....)کشاورزی ملت تحت تاثیر کودهای شیمیایی مسموم چین رو به فنا رفته بود اقتصاد داخلی به دلیل اینکه چین به جای پول نفت فقط حاضر شده بود جنسی که خودش تعیین میکند به ما بدهد به فنا رفته بود عمده امت بدون دریافت پول یارانه قادر به زندگی نبودند در چنین شرایطی ملت سکوت کرده بودند و کسی لب به اعتراض باز نمیکرد .

اما حالا که چند نفر دارند از خودگذشتگی مینمايند تا شرایط را رو به راه بنمايند بوی بهبود ز اوضاع جهان می شنوند حالا شروع کردند به بهانه تراشی و ایراد گیری الکی والا بالله قوم بنی اسرائیل اینطور نبودند که برخی ها هستند

49:

پوزش باعث وارد شدن به بحث
حرف ماجماعت این هست
اگرقراربود ازاولش این شود
خب این دو دهه چراملت ا اینقدرزیرفشارگذاشتیم
چرا به جوانان این دودهه جواب نمیدهند
الان چه چیزی عاید شد
اگرازاولش اینگونه میکردیم چه چیزی عایدمان نمیشد
شما میتوانید بفرمایید؟
تمای حرفایی را که میخواستم بزتنم کاکفا بدون ازقلم انداختن فرمودند

50:

لیسانس زبان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ظاهرا جستجو در گوگل را هم هنوز به شما نیاموخته اند!!
واجب هست.

بروید یاد بگیرید چطور میشود در اینترنت جستجو کرد و بیوگرافی افراد را دید.
خلاصه حق مسلم(حق مسلسل) شعار دیروز بود، اما شعار امروز:فردو باید باغ وحش و پارک تفریحاتی باشد نه نیروگاه اتمی
سخنان شما قطعا توهین به رهبری هست.

بزرگان نظام(آقایان لاریجانی و قالیباف و غیره....

همه تایید کرده اند که مذاکرات زیر نظر رهبری هست.
پس شما ول معطل هستید

51:


چند سالته شما؟
خب عزیزم لااقل قبلش یه سرچی تو نت می کردی بعد سخنان گهر بارتو بیان می کردی


تحصیلات محمد جواد ظریف
  • دبستان و دبیرستان علوی - تهران، از سال ۱۳۴۵ تا ۱۳۵۵
  • دیپلم کالج مقدماتی درو - سانفرانسیسکو، از سال ۱۳۵۵ تا ۱۳۵۶
  • کارشناسی روابط بین‌الملل دانشگاه ایالتی سانفرانسیسکو، از سال ۱۳۵۶ تا ۱۳۶۰
  • کارشناسی ارشد روابط بین‌الملل دانشگاه ایالتی سانفرانسیسکو، از سال ۱۳۶۱ تا ۱۳۶۲
  • کارشناسی ارشد مطالعات بین‌المللی دانشگاه دنور، از سال ۱۳۶۲ تا ۱۳۶۳
  • دکتری مطالعات بین‌المللی دانشگاه دنور، از سال ۱۳۶۳ تا

52:

پس قبول دارید مذاکرات را شخص ایت الله خامنه ای کاملا هدایت میکردند؟

53:

دوستانی که از سواد ظریف بی خبرند

ظریف دکترای حقوق و روابط بین المللی دارد54:

پس چطور شد شما یهویی اقای صالحی رو شوالیه نرمشی ها فراخوان نمودید؟!

55:


الان ما فناوری هسته ای رو به طور کامل داریم فقط هستفاده نظامی جهت ساخت

بمب اتم نمی تونیم داشته باشیم .

می تونیم برای ساخت برق ازش هستفاده کنیم

می تونیم باهاش رادیو دارو بسازیم و هر کار علمی و مفید و مثمر ثمری که میشه

با انرژی هسته ای انجام داد می توانیم انجام بدهیم الا ساخت بمب اتم .

این کجاش

بده ؟ یک دستاورد عالی نیست ؟ درمان سرطان با داروهای ایرانی بده ؟ ساخت

رادیو دارو بده ؟ تولید برق اتمی بده ؟ اینها پیشرفت چشمگیر نیستند؟

56:

تا دیروز می فرمودید انرژی هسته ای حق مسلم(مسلسل) ماست.

به خاطر این جمله تحریم شدیم و دچار تورم ۳۰۰% شدیم.

امروز میگید:نیروگاه ها باید تبدیل به باغ وحش و پارک تفریحی شوند!خب همون روز اول نیروگاه ها را تبدیل به باغ وحش می کردید که تحریم نشویم و زندگی امت بدبخت چکمه مال نشود.
بعد چندسال فشار و چکمه مال شدن رفتید موبه مو حرفهای امریکا رو قبول کردید! از پیروزی هم دم می زنید!

57:


58:

شما مخالفان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نمیتوانید با این مزخرفات ملت ایران را از پیروزی هایش دور کنید.

مرکز مطالعات فیزیک هسته ای با باغ وحش و پارک تفریحی یکی هست؟؟

59:

درود
مثل اینکه سوءبرداشت کرده اید
خب اگرازاولش همین کار رامیکردیم ایا الان بیشترازین ها هم نداشتیم
به قول هستاد دانشگاه ما نیروگاه بوشهر اینقدرتجهیزاتش ازرده خارج بود که به محض وارد شدن درمدار برای تولید برق حتی نتوانست یک لامپ 100وات روشن کند و...به ملکوت رفت
ایا روسیه سرماراشیره نمالید
ایااگرازهمان اول این بحث نابودی اسراپیل رامطرح نمیکردیم وصلح امیزبودن برنامه مان رامطرح میکردیم
الان بیشترازاین جلونبودیم
اقتصادمون درگیراین مافیایی میشد
دارو نداشتیم
نیروگاه بوشهر 70% ساخت ان دروقت پهلوی دوم انجام شد

60:

بعضی از این دوستان نمرات ریاضی شان در دبیرستان و دانشگاه از 13 و 14 بالاتر نرفته!!! بعد مدعی هستند از رییس ساوقت انرژی اتمی (دکتر صالحی) که یکی از نوابغ ایران هست و وزیر امور خارجه دوره ی دکتر احمدی نژاد هم بوده اند بیشتر میفهمند!!!!!!!!!!!!
عجب دنیایی هست!!

به هر حال وقتی بدانند واردات خودروهای لوکس و برنج سرطان زای خارجی به خطر می افتد!!! باید هم لجن پراکنی نمايند!!!! اصلا اگر اینطور ننمايند عجیب هست.


61:


با عرض معذرت از شما کی خرتر از ملت ایران
می خواستن این چند سال هم از آخور بخورن هم از توبره

62:

عالی
بسیارخرسند شدم که این را بیان کردید
ازسرصبح تا به حالا من دارم برسرم میکوبم که این را به دوستان بگویم
موافقم
اما این وسط نقش صالحی رونفهمیدم
وقتی ایت الله خامنه ای مذاکرات ا اداره مینمايند
دیگرفرق ظریف جلیلی صالحی چیست؟

63:

احمدی نژاد هم دکترا دارد! دکتر و پروفسور زیاد داریم...

مقصود بنده این بود ظریف تصمیم گیرنده نیست.

ظریف یک سخنگوست از جانب تیم مذاکره نماينده


تایروز می فرمودید انرژی هسته ای حق مسلم(مسلسل) ماست.

به خاطر این جمله تحریم شدیم و دچار تورم ۳۰۰% شدیم.

امروز میگید:نیروگاه ها باید تبدیل به باغ وحش و پارک تفریحی شوند
حالا با باغ وحش کردن فردو! پراید از۲۰ میلیون میاد ۹ میلیون سابق؟!!!!!!

64:

نه تنها آقایان رضایی و قالیباف این را فرموده اند.

بلکه تا جایی که بخاطر می آورم آقای لاریجانی هم تایید کرده اند و البته حمایت از مذاکره نمايندگان که توسط تعداد زیادی از بزرگان صورت پذیرفته مثل سرلشگر فیروز آبادی و....


65:

امروز میگید:نیروگاه ها باید تبدیل به باغ وحش و پارک تفریحی شوند
این سفسطه های لودگی را شما مخالفان نظام انجام میدهید.وگرنه هیچ کس روی این کره خاکی مرکز تحقیقات فیزیک هسته ای را با باغ وحش یکسان نمی گیرد، مگر احتمالا بیماران روانی!

66:

خب این وسط فرق صالحی باظریف و جلیلی رانفهمیدم
مگرحضرت اقا مذاکرات را اداره نمیکردند
خب اگرهم جلیلی بود همین میشد
چون ایشان دستورمیدادند که نرمش قهرمانانه کنیم الان
قبلا نرمش قهرمانانه نمیکردیم

67:

ابتدا اینکه ما همه زیر سایه ی رهبر مسلمین جهان، مقام معظم رهبری آیت الله عظمی خامنه ای هستیم.


کدام پیروزی؟ تحریم های ۳۰۰ %ی را پیروزی بنامیم و عقب نشینی کامل ایران از مواضعش؟!!!!

68:

همه ساکت بودند؟؟

توهین امامان نماز جمعه و جماعت به منتقدین بوجود اوردنگان ان شرایط را از یاد برده اید؟

احمدی نژاد هم هیچگاه در این باره ساکت نبود و همه ی این قطعنامه و تحریم ها را کاغذ پاره خواند و شخص رهبری هم حمایتی تمام قد از عملکرد ایشان داشت.

فقط منتقدینی که به انها خس و خاشاک و برانداز و...

فرموده می شد تحت یک سری عملیات در اوین و...

ساکت شده یا مجبور به فرار شدند.
وگرنه به یاد نمی اورم کسی ساکت بوده باشد.


69:

مساله اینه که نمیشه به یک بچه ی دبیرستانی فرمود برو اتاق عمل جراحی کن

( ببخشید من عادت دارم با مثالهای خیلی ساده حرفهای پیچیده رو می زنم )

جامعه ی ما یک جامعه ی نوپا محسوب میشه سی و اندی سال همچین سبقه ی

تاریخی محکمی نیست برای تثبیت کامل یک روش اداره ی کشور اگر از این سی و

اندی سال 8 سال دفاع مقدس رو هم کم کنیم و خرابی های بیشمار جنگ رو هم

در نظر بگیریم واقعاً زوده که الان از این مملکت انتظار خودکفایی کامل داشته باشیم

چون به قول عامیانه ( هنوز خیلی چاله چوله ها هستند که پر نشدند !) هنوز ما

یک خط راه آهن گیلان به شهرستان تهران نداریم ( زیر ساخت ابتدایی ) هنوز ما در خیلی جاها

آب رسانی و برق رسانی و گاز رسانی صورت نداده ایم ( بیس کار ) چطور میشود

از این جامعه انتظار خودکفایی صد %ی داشت ؟ اینکه تلاش بشود اینکه فرهنگ

سازی بشود و اینکه توصیه بشود بسیار عالی و درست هست اما اینکه این بچه ی

دبیرستانی به مرحله ی جراحی برسد واقعاً نیازمند وقت و وقت و هزینه هست


بخش دوم :من سخنان اوباما را مستقیماً از شبکه خبر شنیدم با ترجمه ی مستفیم

هنوز خیلی از سایتها این سخنرانی رو کامل برنامه ندادند بزارید بگردم ببینم لینکی

می تونم پیدا کنم ؟ متاسفانه تمام فرموده های اوباما رو هنوز ننوشتن که خبرشو بزارن

بعد حرفهای اوباما تلویزیون با آقای بروجردی ارتباط بربرنامه کرد که حرفهای بروجردی

الان تو سایت بود اینو میزارم براتون

نخستین واکنش مسوولان ایرانی به سخنان اوباما درباره بیانیه مشترک ایران و ۵+۱

جامعه > شهری - رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد هست که سخنان رییس جمهور امریکا، توجیه تمام سخنان قبلی آمریکا درباره فعالیت های هسته ای ایران هست.


به نقل خبرگزاری خبراونلاین؛ علاالدین بروجردی در فرمودگوی تلفنی با شبکه خبر درباره سخنان باراک اوباما در مورد بیانیه مشترک ایران و ۵+۱ فرمود: آقای اوباما تنها توجیهاتی که می توانست داشته باشد، همین بود.

آمریکایی ها با توجه به سوابق خودشان که هر فعالیت هسته ای را برای آزمایش سلاح های هسته ای به کار می برند،‌ گمان می کردند ایران هم فعالیت های هسته ای اش را برای مقاصد غیرصلح آمیز می خواهد.

اما این سخنان توجیه این تصور قبل بود.

ضمن اینکه مخاطب عمده اون رژیم صهیونیستی، همايش آمریکا و همپمانان این کشور در منطقه خاورمیانه بود.

او فرمود: اعتراف آقای اوباما به فعالیت های صلح آمیز هسته ای حائز اهمیت هست؛ موضوعی هست که آمریکایی ها حاضر نبودند به ان اعتراف نمايند.

درواقع اعتراف اوباما به حق هسته ای ایران، تنها برای توجیه سیاست های غلطی بود که آمریکایی ها به ان رسیده بودند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی فرمود: اوباما تلویحا اشاره کرد به واقعیت های مهم این مقطع، قدرت ایران در منطقه و این واقعیت هایی که این منجر شد به اینکه بگوید.

باید راه حل سیاسی را انتحاب کنیم، اگر این سخنان را بگذاریم در کنار حرف های گذشته اوباما که می فرمود همه گزینه ها روی میز هست، نشان می دهد او چاره ای جز توجیه نداشته اند.

او فرمود: این حرف ها صرفا یک مانور سیاسی هست.

با توجه به این بیانیه، اونها همه چیز را پذیرفته اند،‌ اینکه ایران گرایشی به فعالیتهای هسته ای غیرصلح امیز ندارد.
بروجردی درباره تضمین پایبندی گروه ۵+۱ به تفاهم نامه احتمالی فرمود: انها اونقدر برای خودشان احترام قائل هستند که اگر توافقی انجام شود، زیر اون نزنند، اما اگر چنین چیزی شود، سازوکارهایی برای جبران متقابل اون وجود دارد.
۴۷۴۷


ولی این همه ی ماجرا نیست اوباما فرمود من فقط و فقط با هستفاده نظامی از

انرژی اتمی مخالف بودم !!!! و انتظار ندارم ایران تمام پیشرفتهاش رو در زمینه ی

هسته ای یکباره رها کنه !!! + حرفهایی که قبلاً نوشتم .

+ فکر کنم حرفهاش رو

ضبط کردم برم نگاه کنم اگر بود براتون همینجا برنامه میدم

70:


اونایی ک این شعار رو میدادن همونایی هستن ک از تحریمها بنفع خودشون جیبشون رو پر میکردن .

همین حق مسلم هسته ای بود ک زندگی امت رو تو این چند سال تحت فشار شدید گذاشت .

در ضمن فعالیتهای صلح امیز هسته ای همچنان ادامه دارد .

از همون اول حرف دنیا ب مااین بود بمب اتم بسازین ما هم شما رو تحریم میکنیم .

حالا درسته بقول شما چکمه مال شدیم تا دست از خشونت و لجبازی با دنیا برداریم ولی ماهی رو هروقت از اب بگیرید تازست .

بازم خوبه حکومت ب این نتیجه رسید تحریم ها و قطع رابطه با دنیا گرچه میتونه جیب ی عده سودجو رو پر پول کنه ولی از اونطرف با فشارهای زیاد بر زندگی امت و بیشتر شدن نارضایتی ها کم کم جام زهر خودشو هم بالا میکشه

71:

صالحی که گناهی نکرده! مسئله اینه که شما میگی اختیار مذاکره نماينده دست خودش نیست بعد میگی
نابغه تمام اعصار آقای صالحی گل(!) قهرمان هست لازم نیست که به همه توهین کنی!عصبی میشی
جواب نده

72:

مرکز تحقیقات؟!!
مرکز زیاد داریم
اقای دکتر احمدی نژاد فرمودند: دانش اموزان ایرانی با ماهیتابه در زیر زمین خانه هایشان اورانیوم غنی سازی می نمايند.
حیف زحمات پروفسورین فردو به باد رفت و همه اورانیوم را به امریکا دادی ان هم مفت و مجانی!به هر صورت امیدوارم با تبديل ساختن فردو به کتاب خانه و باغ وحش و مرکز خیریه و غنی سازی کردن بسیار محدود، تحریمها لغو و تورم منهدم شود.
ولی بعید میدانم !
رفاه امت کیلو چند؟!!

73:

مقامات خطوط اصول را مشخص مینمايند وگرنه درس و کلاس دیپلماسی که برای دیپلمات ها نمی گذارند.
این افراد که نام بردید مکمل یکدیگر بودند .

گاهی سرعت پیشرفت هسته ای را کم کردیم و گاهی تند.

در نهایت با هوش و دانش بالای رهبری عزیز به جایی رسید که آمریکا دید نه میتواند حمله کند و اگر هم دست روی دست بگذارد سانتریفوژ هاست که زیاد میشود و ما به این دانش رسیده ایم و بومی اش کرده ایم.
اینجا بود که فرمود بیایید مذاکره کنیم.
دکتر جلیلی آمدند و اونها فهمیدند ایران شوخی ندارد و بر اصول خود تا ابد متعهد هست و کوتاه نمی آید.

بعد دکتر ظریف آمدند و با تاکتیک برد -برد دکتر روحانی و به کمک راهنمایی حضرت آقا و نرمش و مثالی که از کشتی گیر ها و ورزشکاران در صحنه نبرد زدند ما را به سمت پیروزی بردند.

حالا هم غربی ها هرگاه بخواهند حرف بی ربط بزنند ، ما دانش بومی داریم و میتوانیم سانتیرفوژ ها و % غنی سازی را تا هر اندازه بخواهیم افزایش دهیم.

حالا اونها به جایی رسیده اند که حاضر شده اند بیایند و حتی کمک بین المللی نمايند تا پیشرفت صلح آمیز داشته باشیم و ir8 را هم امشب فرمودند که پذیرفته اند

74:آره احمدی نژاد هم دکترا داره!!! دکترای مدیریت حمل و نقل از دانشگاه علم و صنعت،آدم با سوادی هم هست تو زمینه تحصیلی خودش اما چه ربطی داره؟؟؟
اگه به سوابق تحصیلی دکتر ظریف نگاه کنین می بینین که مرتبط با دستگاه دیپلماسیه پس همچین پرت هم نیست

تازشم نوار شما رو یه چی گیر کرده از همه نقل و قول میگیری و همونو میگی!!!

من بحث سیاسی کردم؟
مثل شما توافق رو سبک سنگین کردم؟
نظر کارشناسی راجب % غنی سازی و فردو و نطنز و اراک و ...

دادم؟
به من چه که 20 سال پیش کی چی فرمود و چه کرد و ...

من الانو میبینم که توافق بهترین کاره!!
عزیزم حرف من اینه هی پشت کامپیوترت نشین و راجبه چیزی که تخصص کافی نداری بحث نکن!!
اگه تشکر نمیکنی لااقل نمک رو زخم نپاش

75:


از دانش سیاسی عمیق شما مستفیض شدیم به قدر کفایت ممنون

دیگه با کسی که میگه ظریف نهایتش یک لیسانس زبان داشته باشه

چه بحث سیاسی ای میشه داشت ؟

76:

من هنوزنفهمیدم اگرازاول اینگونه برخوردمیکردیم وبه صورت شفاف عمل میکردیم ایا قراربوداتفاق دیگری بیوفتد
یعنی دانش وارداتی میشد
یعن نمیتوانستیم دانش را دوباره خودمان داشته باشیم
الان سانتریفیوژهای بیشتری نداشتیم
روسیه سرمان راشیره می مالید
الان دارو وبقیه رانداشتیم
الان بوشهرباکمک دیگرکشورها درمداربرق ایران قرارنمیگرفت؟
یعنی اگرازاول این دانش رابه صورت شفاف باجهان پیش میبردیم نمیگذاشتند ما دانش هسته ای داشته باشیم
الان پاکستان هم انژی هسته ای دارد


77:


اگر و مگر ها رو باید افراد دیگری جواب بدن به موضوع بیانیه ی امروز ارتباط چندانی

ندارند .اونچه که مسلمه ملت امروز واقعاً خوشحالند خبر رسیده در خیابان ولی عصر

شهرستان تهران قلقله و نشاط و شادمانی خاصی بربرنامه شده

78:


حالا با رفع تحریمها!! دلار سه هزارتومنی میشه هزار تومن سابق؟
امیدوارم بشه


زندگی هایی که درین چند سال به خاطر شعار"انرژی هسته ای حق مسلسل ماست" تباه شدند، زندگی هایی که چکمه مال شدند، التیام می یابند؟ جبران خسارت می شود؟ عمرا

79:

شما عادت داری زیاد تو جو باشیا
یه ذره هم لطف کنید از جو بیاین بیرون ببینید چه خبره!!

ببین کی آمریکا رو داره مسخره میکنه....
شمایی که مدام آمریکا رو میزنی تو سر ایران و اینقدر همیشه شاکی هستی لطفا تمسخر نکن...
اینجا معلوم میشه کی دلسوز واقعیه کی ترجیه میده همیشه چپ گرا باشه...


تا دیروز داد و بی دادتون هوا بود که تحریمیم و فلانیم و ظریف میره چه میکنه چه نمیکنه حالا که رفع تحریم شدیم مسخره می کنید که آمریکاییا عشقشون کشید بیان ایران بازرسی و ظریف بگه چشم؟؟
عجب...
بعضی وقتا آدم میمونه به کی چی بگه!!

80:

اقای جلیلی سیاست و دیپلماسی ب نتیجه رساندن مذاکرات رو نداشتن.اقای رهبر دستوری میدن ی طرف .

مهم سیاست عملی کردن این صحبتها تو جریان مذاکره با کمترین ضرر یا در واقع رسیدن ب یک توافق وین - وین هست .


81:

رفاه امت به شما چه که رفته اید در جزایر توالو!!! نشسته اید(از روی پرچم کشور شما) و نگران تبدیل مرکز هسته ای به باغ وحش هستید!!! و مدعی هستید از دکتر صالحی هم بیشتر میفهمید!!


82:

من قصد جسارت نداشتم
صرفا نظرم رافرمودم
وچندسوال من باب این موضوع برایم پیش امد ازشماپرسیدم
اگرمایه ازارتان رافراهم اوردم
پوزش

83:

بعضی از ما ها فقط و فقط مشکلمان دموکراسی هست.

یعنی نمی توانیم بپذیریم که وقتی با رای به احمدی نژاد فرمودند که سیاست های او و دولتش را قبول دارند و یک وقتی هم با رای به روحانی نشان دادند که سیاست های خارجی ایشان را قبول دارند.


این کسانی که می گویند از همان روز اول توافق می کردیم و غنی سازی را تعطیل می کردیم ، اولا توجه نمايند اگر امروز توافقی صورت گرفته باز هم غنی سازی تعلیق نشده هست ،‌ دوما شما چه کاره ملت هستید که برای ملت تعیین و تکلیف می کنی؟ شما یک رای داشتید که احتمالا از همان یک رای تان هم هستفاده نکرده اید ، همین و بس.
اما اگر حرفتان این هست که دموکراسی را قبول ندارید (به این معنا که هر چه اکثریت می گویند درست هست)‌ باشد ، به شما دیکتاتور عزیز می گویم که وزنه بردار هم وقتی وزنه 200 کیلویی رو بلند می کند ، سپس چند ثانیه امتیاز اون وزنه را کسب می کند ، بله این جوریاست.


84:

شما تا نان گران شد فرار کردید رفته اید جزایر تووالو

ما آمریکا را از اینکه 1 سانتریفوژ را هم نمی پذیرفت رساندیم به جایی که امضا کند برای هستفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای کمک دانشی و علمی بین المللی به ایران بشود.

این هم با خون شهدا و نوابغی بود که ترور شدند.

اون وقت شما نشسته اید در تووالو برای ما نگران باغ وحش و پارک تفریحی هستید؟؟؟؟؟؟؟؟!!!

شما نگران خودتان و زندگی در غربت باشید.

شما را چه به اظهار نظر در مورد امت ایران؟؟

85:

درود
تبریکات وشادباش بابت سال نو
امیدوارم سال جدید راخوب شروع کرده باشیدوادامه دهید
اگراسباب ناراحتیتان رافراهم میکردیم
پوزش میخواهم
من صرفا نظرم رافرمودم
حرف من این هستش

اگرقراربود ازاولش این شود
خب این دو دهه چراملت ا اینقدرزیرفشارگذاشتیم
چرا به جوانان این دودهه جواب نمیدهند
الان چه چیزی عاید شد
اگرازاولش اینگونه میکردیم چه چیزی عایدمان نمیشد
شما میتوانید بفرمایید؟
تمای حرفایی را که میخواستم بزتنم کاکفا بدون ازقلم انداختن فرمودند
نقدی وارد هستش
بفرمایید
بادیده منت


86:

نه دوست من بحث گرم و پر نشاطیم بود ازتون ممنونم .

من مواضع کلی شما رو میدونم و می دونم که روحتون پرسشگره و از پرسیدن و واکاوی

مسائل لذت خاصی می برید و براتون جستجو گری و حقیقت خواهی در راس امور

برنامه داره ولو به اینکه سوالاتتون در راستای نتیجه ی قضاوتتون نباشه پس همیشه

از این موضوع تقدیر میکنم .

لیکن سوال اخیرتون رو به دلیل اینکه پاسخش مساله

ساز میشد موکول کردم به جواب تصمیم گیرندگان اصلیش

87:


پرسیده شد ایا با بوسیدن دستان امریکا، تورم ۳۰۰ %ی ایران منهدم می شود؟!
چرا همون روز اول از شعار"انرژی هسته ای حق مسلسل ماست"
عقب نشینی نکردید؟
مواضع چند ساله ی امثالهم چیزی جز تحریم و چکمه مال شدن زندگی امت و گنده شدن شکم اقازاده ها به دنبال نداشت.


امیدوارم با تبديل شدن فردو به پارک تفریحی سطح رفاه امت افزایش یابد و شکم اقازاده ها کوچیک شود.


88:

دوست گرامی به من بگویید چه کسی حرف اول واخر رامیزند؟

89:

ما اگه بچه محصل بودیم که انرژی هسته ای نمی ساختیم ...
به نظر من، خود کفایی 100% با صبرِ بدون عمل و گذشت وقت حاصل نمی شود ، با قطع امید کامل از بیگانه و امید بستن به خودمان می توانیم به خودکفایی کامل برسیم ، وقت شرطی هست که ذهن ما برای فرار از کار به اون قائل می شود ...


90:

امت

91:

فهمیدم

92:

سپس هزینه پانصد میلیارد دلاری و تحریم فراگیر سقوط اقتصاد به زیر صفر رشد
اخرش رسیدن به نقطه اول
غنی سازی سه و نیم %ی که همون اول هم میشد قبول کرد
نمایشنامه پر هزینه و تکراری
برنده غرب بازنده ملت چون برای هیچ این همه هزینه دادند

93:

سلام
سال نوی شما هم مبارک
بله خداروشکر خوب شروع کردیم..
خیر ناراحت نشدم چون خودمم هنوز نمی دونم از این توافق نامه باید خوشحال باشم یا ناراحت...
اگر و اما زیاد هست آقا سیاوش...
بزرگترین اگری که میشه به کار برد اینه که اگه برنامه بود انقلاب کنیم به این وضعیت دینی و اقتصادی و معیشتی و اجتماعی و غیره بیفتیم چرا انقلاب کردیم؟؟!
بحث اینه که شما اگه یه وقتی اعتراض داشتی که چرا مذاکرات به نتیجه نمیرسه الان که نتیجه نیمه مطلوبی حاصل شده نباید تمسخر کنی.،.


اگرم فقط می خوای یه حرفی زده باشی که مخالفتی کرده باشی بحثش جداست...
بله...

قطعا ما می تونستیم سالها جلوتر از اینکه الان هستیم باشیم...
ولی وقتی نیستیم توهین و تمسخر به ظریف غیر منصفانه ست...

برید یقه اونایی که مارو این همه سال عقب انداختن بگیرید...


94:

با حفظ احترام برای نظر شما با بخشیش موافقم و بخش دیگریش رو دوست دارم جور دیگری

برای ذهن خودم بسازم در مثل مناقشه نیست من هم اگر بخواهم با این منطق جواب بدم

باید بگم اگر جراح بودیم حداقل می توانستیم آب شرب شیرین برای بخش اعظمی از جنوب

نشنینان کشورمان تهیه کنیم یا حداقل می توانستیم با فقر و فساد و فحشا مبارزه کامل

بکنیم یا میتوانستیم آمارهای شدید بیکاری را کاهش بدهیم که البته من نمیخواهم از

این جواب هستفاده کنم چون موجب دور و تسلسل میشود و تسلسل هم باطل هست

من با قیودی که نشان حتمیت هستند قدری مشکل دارم چون وجود چیزهای نسبی

به مراتب بیشتر هست اینکه باید کامل امیدمان را از بیگانه قطع کنیم شعار جذابیت و

آرمان جذابتری اما در ایده آلترین شرایطی که شما هم قادر به تصور اون هستید

وقتی که کارخانه ی ما توسعه پیدا کند تمام جوانان ما شاغل شوند و تولیدات ما تاپ

جهانی باشند باز هم ما به بیگانگان احتیاج خواهیم داشت ( حداقل برای صادرات و

فروش تولیدات داخلی به اونها ) ملت ما هم تلاش مینمايند جوانانمان تحصیل مینمايند

هر مدرکی که لازم باشد می گیرند اما بسترهای لازم برای فعالیتشان موجود نیست

و این مشکلی هست که با قطع رابطه در این شرایط خطیر جهانی امید بهبودش نمیرود

صنایع نیازمند سرمایه گذاران کلان خصوصی هستند با چند نفر شبیه عظیم زاده

سرمایه گذاری کلان در حدی که موجب پیشرفت چشمگیر شود به وجود نخواهد آمد

با در تحریم ماندن فلزات تولید نماينده داخلی ضرر وحشتناک میکند به فروشنده ای که

جنسش را با قیمت مناسب به کشورهای اروپایی و آفریقایی می فروشد آسیب

چندانی وارد نمی شود! جهان جایگاه تعامل هست مهم رفتار ماست و درست تعامل

کردن مهم مصرف نماينده صرف نبودن هست و تولید کردن مهم این هست که میزان واردات

کمتر از صادرات باشد و گرنه که حذف واردات به هیچ وجهی ممکن نیست حتی اگر

شما پیشرفته ترین کشور دنیا باشید

95:

بچه ها افشا شد چرا مزاکرات کش پیدا کرد
چند روز پیش در لوزان سوئيس بحث سر این بود :
همه موارد اختلافی حل شده ، فقط غربیا میخوان ببینن اون دختره که احمدی‌نژاد میفرمود توی ۱۵سالگی، توی زیرزمین اورانیم غنی میکرد الان کجاست...
نكته دوم چالش جدي اينه كه :
عده‌ای از دیپلماتهای غرب هم شدیدا پیگیر این نکته هستند که لولوی لعنتی اون ممه را کجا برده؟؟؟

96:

در یکی از شبکه های ماهواره ای ملعون(فکر کنم صدای امریکا)کامنتی خوانده شد که:
حال تکلیف ان دختر بچه ای که در زیر زمین خانه اش اورانیوم غنی میکرد چه می شود

97:

بالاخره عزیز دموکراسی هزینه بره! این تاوان دموکراسی هست این شکست دموکراتیک بود!

این شکست رو به صندوق تبریک میگم پیش به سوی شکست های متوالی در صندوق های بعدی
پیروزی هایی هم داشتیم در یمن و عراق و سوریه و بحرین گل برتری رو هم مهاجمان سعودی به ثمر رسوندن

98:

حالا چی میشد زودتر بی خیالش میشدید

این همه تبلیغ سور سات
خبر فوری :: ظریف در توییتر: راه حل ها پیدا شد

99:

دوست گرامی کاملا مشخص و واضح هست که هم اقای ظریف هم جلیلی باید در محدودیت ها و خط قرمزهای تعیین شده رهبری حرکت نمايند
منتها جلیلی ی تفکری داره صدبرابر از خود رهبر متعصبتر .

تو جریان مناظرات ریاست جمهوری خیلی راحت میشد خط مشی جلیلی رو فهمید .

ایشون اعتقادشون اینه امت سختی بکشن .

مقاومت کنن .

اصن بمیرن ولی مساله هسته ای باشه .

خو همین اقا وقتی میشینه پا میز مذاکرات با پررنگ تر کردن محدودیتهای رهبری و عدم سیاست .

دور برداشتن و تهدید و خط و نشون کشیدن واسه کشورها نه تنها مذاکرات رو ب نتیجه نمیرسونه ک بعد بازگشتشون کشورهای طرف مذاکرات رو تحریک ب تحریمهای بیشتر هم میکنه !!!
ولی اگه یادت باشه روحانی تو همون مناظران خطاب ب جلیلی فرمود سانترفیوژها بچرخه ولی چرخ زندگی امت هم بچرخه .

صدالبته ک وزیر امور خارجشون هم همین طرز فکر رو دارن .

اقای ظریف طرز فکرشون میانه رو و متعادله و سعی میکنن محدودیتهای رهبری رو کمرنگتر نمايند و تو مذاکرات از میون این محدودیتها ی راه باریکه ای برای کاهش یا لغو تحریمها پیدا کنن !! توجه داشته باشین ظریف درحالی این مذاکرات رو ب نتیجه رسوند ک تحت شدیدترین فشارهای داخلی بود

+همین ک امثال شریعتمداری ( کسانی ک هیچوقت پشت امت نبودن و همیشه نگران جیب خودشونن ) از این توافق بشدت ناراحتن خودش گویای کامل ِ مطلبه ک اوضاع گرچه معلوم نیست حتما بنفع امت باشه ولی قطعا بضرر سودجویان هست ..بشخصه منتظر واکنش تند احمد خاتمی هم هستم !!

100:

اول رو که نه.ولی آخرو منم موافقم.بنده خدا راست میگه.


101:

پس قبول دارید که اشتباه هستراتژیکی کردیم؟
وشماهم کاملا پذیرفتید این رویه ای که الان به این وضعیت رفتیم را میتوانستیم بهتروبیشترجلوببریم؟

102:

یعنی میگی لقمرو دور سرمون چرخوندیم

اگه منظورت اینه اینجا ایرانه مهم اینه لقمه به دهان رسید

103:

خیر لقمه را نچرخاندیم
بلکه لقمه را با پایمان له کردیم وخراب کردیم وانوقت همین لقمه خراب شده را هم نابود کردیم
حال به امت دادیم
اگرازاول شفاف عمل میکردیم
حتی اگر10تاسایت غنی سازی هم میخواستیم برپاکنیم
نه تحریم مشدیم
نه این بلاها برسرملت می امد
متوجه شدید

104:

تا نتیجه ای حاصل نشه
نمیشه فرمود بیانیه خوبی بود یا نه!
امیدوارم امریکا یا هر کشور دیگه از پشت خنجر نزنه:-)

105:

من که متاسفانه خیلی به این تفاهمات خوشبین نیستم ولی خب بالاخره یه توافق اولیه تو لوزان انجام شد با اینکه خیلی زوره چون باید در طول 10 سال آینده هیچ نیروگاه هسته ای جدیدی نسازیم ولی خوبیش اینه که دیگه تحریم جدیدی در کار نیست مثل هشت سال گذشته که هر روز تحریم میشدیم و از همه مهمتره تحریما به تدریج هم برداشته میشه .
البته بهترین حالتش اینه که یکجا برداشته بشه البته نباید انتظار داشت ازفردا روز خوب میاد قیمتا کم میشه دلار ارزون میشه حداقل براد یدن تاثیر این توافق باید 6 ماه استقامت کرد امیدوارم هیچکس دلواپس نباشه البته یه حاج حسین داریم همیشه دلواپسه .


106:

اشتباه هستراتژیکی به چه معنی ؟؟ یعنی عملکرد تیم آقای ظریف اشتباه بوده ؟؟
این وضعیتی که الان درش هستیم نتیجه اشتباهاتیه که 8 سال آقای احمدی نژاد و یارانش کرد ...

اگه از همون اول به جای لج و لجبازی و تحریک جهانیان شفاف عمل کرده بودیم به این وضعیت نمی افتادیم که عالم و آدم بهمون شک داشته باشن ...


اگه تحریما رو کاغذ پاره نخونده بود الان این همه بدبختی نداشتیم که هدفمون اول از همه به جای دفاع از حق هسته ای کشورمون و دفاع از خون شهدای هسته ای لغو تحریمها باشه و اولیتمون برنامه بگیره ...

هرچی بدبختی و حقارت میکشیم به خاطر همین کاغذ پاره هاست !!

درسته اینا همه ش بازی سیاسی و از پیش تعیین شده هست و نمیشه زیاد امیدوار و خوشبین بود و خوشحالی کرد ..

چون ما چه بخوایم چه نخوایم چه راضی باشیم چه نباشیم این بازی پیش میره ...


ولی دیشب جمله قشنگی خوندم ...

" وقتی به رئیس جمهور ایران گوجه پرت کردند و حق را به اسرائیل دادند ...

امروز دنبا نتانیاهو رو منزوی و متوهم می داند ...

تفاوت هست بین سیاست و حماقت "
سیاست کاریه که ظریف انجام میده ....


107:

من منظورم سیاست کلی نظام بود
کاری به الان ندارم

108:

حالا فردا تعطیله یا نه؟

109:

هنوز نمیئونم باید خوشحال باشم یاخیر
گذروقت نشون میده آیا این توافق اثری براقتصاد ایران خواهدداشت یانه

110:

نه اشتباه می کنید ، حتما سنتان نمی رسد.نه اوباما جرج بوش هست ، نه روحانی احمدی نژاد ، نه احمدی نژاد خاتمی.


در طول وقت سیاست ها و حرف ها تغییر کردند.


در وقت خاتمی حرف فقط تعلیق بود و لا غیر.


امروز هم آمریکایی ها از موضعشان کوتاه آمدند و پذیرفتند ما غنی سازی کنیم و هم ما از موضع خودمان کوتاه آمدیم و پروتکل الحاقی رو پذیرفتیم.70 out of 100 based on 60 user ratings 1210 reviews

@