احمدی نژاد در انتخابات و 96 شکست روحانی ؟


احمدی نژاد در انتخابات و 96 شکست روحانی ؟احمدی نژاد در انتخابات و 96 شکست روحانی ؟
احمدی نژاد در انتخابات و  96 شکست روحانی ؟یکی از سوالاتی که طی ماه های اخیر همواره مطرح بوده و اذهان کارشناسان سیاسی را به خود مشغول داشته، فعالیت های محمود احمدی نژاد ریاست جمهوری سابق و اطلاع از کم و کیف فعالیت های وی و یاران نزدیکش می باشد.
در انتخابات آینده ، نامزدی که با برنامه کار و کارآفرینی و بالا بردن سطح زندگی مردم وارد عرصه انتخابات شود ، پیروز خواهد شد ...

اکبر هاشمی رفسنجانی ( دوره پنجم و ششم ) ، محمد خاتمی ( دوره هفتم و هشتم ) و محمود احمدی نژاد ( دوره نهم و هشتم ) ، به کرسی ریاست جمهوری ایران رسیدند . اگر این سناریو دوباره تکرار شود ، دکتر روحانی در دوازدهمین دوره ، ریاست جمهوری ایران خواهد شد . رمز پیرروزی دکتر حسن روحانی در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ، اعتماد مردم به جریان اعتدالگرا بوده است و به عبارتی " مردم به اعتدال پناه آوردند " . در این انتخابات ، روحانی نزدیک به 51 درصد آرا را به خود اختصاص داد .

رقبای اصلی رئیس جمهوری کنونی ایران ، دکتر حسن روحانی در انتخابات آینده ریاست جمهوری ؛ به احتمال زیاد عبارت است از : محمود احمدی نژاد ، علی لاریجانی ، محمد باقر قالیباف ، سعید جلیلی ، حسن خمینی ، محمد رضا عارف ، محسن رضایی و اسفندیار رحیم مشایی . اگر این چیدمان در انتخابات خرداد ماه سال 1396 قطعی شود ، مسلما دکتر حسن روحانی با چالش اساسی مواجه خواهد شد .

شايد از الان صحبت در مورد انتخابات 96 خيلي زود باشد اما تحليل آن مي تواند كمك شاياني به همه ي جناح ها در جهت چگونگي طي مسير تا آن زمان بكند. طبق تجربه ي چندين ساله ي برگزاري انتخابات در كشورمان مي توان گفت كه در تمام آنها رقابت بين دو قطب صورت پذيرفته است.
با مروري بر چند انتخابات اخير مي توان دريافت كه تنها دو قطبي واقعي در كشور مربوط به جريان محمود احمدي نژاد و جريان اكبر هاشمي رفسنجاني بوده است كه شايد بتوان از آنها تحت عناويني مثل كوخ نشيني-كاخ نشيني و يا عدالت خواهي-اشرافيگري نام برد ولي در ديگر دوره ها دوقطبي هاي به وجود آمده كاملا كذايي و ساخته ي برخي گروه ها و رسانه هاي تحت امرشان بوده است؛ مانند انتخابات سال 76 كه رقابت بين دو نامزدي بود كه در ظاهر كاملا متفاوت از يكديگر نمايش داده شدند اما در باطن، " هم قبله " بودند. يا انتخابات 92 كه به دليل عدم حضور گزينه احمدي نژاد، زمينه براي شكل گيري يك دوقطبي واقعي از بين رفت و به همين دليل فضا براي القاي يك دوقطبي بچه گانه فراهم شد. دو قطبي سازش - مقاومت كه با توجه به شرايط آن زمان كاملا مشخص بود كه به شكست طرف مقاومت منتج خواهد شد.
پس خيلي دور از ذهن نيست اگر بگوييم انتخابات 96 نيز بين دو قطب برگزار خواهد شد. حال اين سوال بوجود مي آيد كه آيا انتخابات سال 96 بين دو قطب واقعي و اصلي برگزار خواهد شد يا خير ؟
ابتدا بايد بررسي شود كه دو قطبي 96 بين چه كساني خواهد بود. همانطور كه گفته شد فقط و فقط جريان احمدي نژاد و هاشمي هستند كه مي توان به آنها لقب قطب داد و باقي جريانات در كشور كاملا فرعي و حاشيه اي هستند و با توجه به بصيرت و هم اين طور منافع جناحي، دائما بين اين دو قطب حركت سيالي دارند. تقريبا واضح است كه تيم آقاي هاشمي به هيچ عنوان نمي خواهد جايگاه فعلی خود را از دست بدهد و به دنبال تمديد سيطره ي 4 +24 ساله ي خودش بر قوه مجريه خواهد بود. پس تا حدودي حضور يكي از قطب هاي اصلي را بايد قطعي دانست. اما طرف ديگر اين مسئله احمدي نژاد است. با شناختي كه از هوشياري و ذكاوت او سراغ داريم شايد تا آخرين لحظات نتوان حدس زد كه او خواهد آمد يا خير؟! اما قطعا جريان هاشمي از حضور او استقبال نخواهد كرد. زيرا بدون حضور احمدي نژادبه راحتي مي تواند گروه هاي ديگر را در دستانش بازي دهد و گزينه هايشان را مغلوب كند. به همين دليل تا آن زمان اقدامات لازمه براي جلوگيري از ورود احمدي نژاد به انتخابات را انجام خواهد داد. شايد يكي از راه هاي جلوگيري از حضور احمدي نژاد كه مخالفين خيلي بر روي آن مانور مي دهند بحث تاييد صلاحيت وي باشد كه به نظر مي رسد با سابقه اي كه احمدي نژاد دارد و تاييدات مكرر رهبري طي سالهاي رياست جمهوري او و پس از آن و حمايت هاي ايشان از سياست ها و گفتمان دولت احمدي نژاد و همچنين درخواست ها و فشار مردم براي حضور احمدي نژاد كه احتمالا تا آن زمان به اوج خواهد رسيد، مخالفين نتوانند به خواسته ي خود در اين زمينه برسند.
پس حضور و يا عدم حضور احمدي نژاد مي تواند تمام برنامه هاي جريانات مختلف را دچار دگرگوني كند.در صورت عدم حضور او تقريبا شرايط انتخابات همان چيزي ميشود كه در سال 92 اتفاق افتاد و يك دو قطبي پوشالي و زيركانه توسط جريان هاشمي طرح ريزي خواهد شد و يك پيروزي آسان را به دست خواهند آورد. اما در صورتي كه احمدي نژاد در انتخابات حضور داشته باشد، معادلات انتخاباتي بسيار پيچيده مي شود و مي توان اميد وار بود كه يك رقابت جذاب شكل بگيرد.
جريان سيال اصولگرايي دو راه بيشتر ندارد: يا از سر ناچاري بايد زير پرچم احمدي نژاد باشد (مانند سال 88) و يا اينكه همچون سال 84 بخواهد گزينه و يا گزينه هاي مخصوص به خود را روانه ي انتخابات كند که در اين صورت گزينه هايي مانند محمدباقر قاليباف مي توانند انتخاب آنها باشند. شايد هم در برابر جريان هاشمي سر تعظيم فرود آورند و به حمايت از گزينه ي او بپردازند.
جريان اصلاحات نيز به مانند اصولگرايان، اشتراكات زيادي با آقاي هاشمي دارد و به دليل حساسيتي كه پس از فتنه ي 88 بر روي آنها به وجود آمده است ممكن است همچنان زير خيمه ي جريان هاشمي به كار خود ادامه دهد. ديگر احتمالي كه براي ورود اصلاح طلبان مي توان در نظر گرفت، معرفي يك نامزد اختصاصي و جداي از هاشمي است كه البته با توجه به تجربه ي سال 84 و معرفي مصطفي معين و شكست مفتضحي كه متحمل شدند بعيد است چنين خبطي را دوباره مرتكب شوند.
راه سومي كه براي آنها باقي مي ماند، سناريو سال 76 است. به گونه اي كه طي زمان باقيمانده تا انتخابات 96 بتوانند در اذهان عمومي خودشان را منفك از هاشمي و دولت يازدهم نشان دهند و با فضا سازي رسانه اي بخواهند گزينه ي خود را ناجي مشكلات اقتصادي و اجتماعي و... كشور مطرح كنند.
اما جريان هاشمي در صورت حضور احمدي نژاد چند راهكار پيش روي خود دارد.
1-به دليل آنكه گزينه هاي اعتدال و كارگزاران ياراي رقابت با احمدي نژاد را ندارند و پايگاه اجتماعی اصلاحات نسبت به كارگزاران قویتر است، ممكن است روي به گزينه اي از اصلاح طلبان بياورد كه بهترين گزينه براي آنها محمد خاتمي است كه البته احتمال تاييد شدن صلاحيتش بسيار پايين است.
2-معرفي چهره اي كه هم از لحاظ كاريزما(فاكتوري كه در راي آوري يك فرد به شدت موثر است) توانمند باشد و هم از لحاظ مشروعيت نزد شوراي نگهبان مشكلي نداشته باشد. شايد تنها گزينه اي كه هر دو فاكتور ياد شده را مي تواند داشته باشد كسي نيست جز سيد حسن خميني.
3- در صورتي كه دولت كنوني بتواند موضوع هسته اي را به سرانجام مطلوب و مقبول برساند ,محمدجواد ظريف به عنوان قهرمان و بازكننده ي قفل پرونده ي هسته اي بازتاب داده خواهد شد و همين مسئله او را يكي از گزينه هاي بالقوه ي جريان هاشمي براي سال 96 خواهد كرد. البته احتمال دارد كليد را از دست روحاني نگيرند و او را به عنوان رييس دولتي كه توانست پرونده را حل و فصل كند به رقابت با احمدي نژاد بفرستند. شايد به همين دليل است كه ظريف و روحاني مدام پالس هايي را مبني بر وجوب رسيدن به يك توافق (خوب و بدش خيلي اهميتي ندارد) به طرف غربي مي فرستند.
4-ديگر تاكتيكي كه ممكن است توسط آنها در پيش گرفته شود معرفي يك گزينه اي است كه در بين هر دو طيف اصولگرا و اصلاح طلب مقبوليت نسبي داشته باشد. محمدرضا عارف از اين جمله گزينه ها مي تواند باشد.
5-شايد هم يك گزينه ي اصولگرا كه قرابت بيشتري با آنها داشته باشد را معرفي نمايند. با اين كار هم بين اصولگرايان دودستگي ايجاد مي كند و هم از نزديك شدن بخشي از آنها به احمدي نژاد جلوگيري مي كند.علي لاريجاني و محسن رضايي و همين طور علي اكبر ولايتي گزينه هاي اصولگرا و به شدت نزديك به هاشمي هستند اما به دليل عدم مقبوليت اين گزينه ها نزد افكار عمومي به نظر مي رسد اگر جريان هاشمي بخواهد با اصولگرايان بر عليه احمدي نژاد ائتلاف كند بايد بر روي باقر قاليباف سرمايه گذاري كند.
6-يك راه ديگري نيز وجود دارد و آن هم حضور شخص هاشمي در انتخابات 96. البته احتمال تحقق اين موضوع بسيار كم است اما با توجه به شناختي كه از آقاي هاشمي داريم بعيد نيست بتواند تبصره اي قانوني براي حضور در انتخابات دست و پا كند. همانطور كه در انتخابات 92 اگر گزينه ي احمدي نژاد تاييد مي شد قطعا هاشمي نيز ساكت نمي نشست و هر طور بود خود را وارد گود انتخابات مي كرد.(به هر شكل استوانه ي نظام بودن، يك سري مزايا نيز با خود دارد).
7-شكست حصر نامزدهاي شكست خورده ي سال 88 نيز مي تواند به عنوان يكي از راهكارهاي اين جريان براي حضور در انتخابات باشد. بدون شك حمايت محصورين كنوني از هر نامزدي مي تواند احساسات هوادارانشان را براي حمايت از آن گزينه به وجد آورد.
البته نبايد از انتخابات مجلس شوراي اسلامي و مجلس خبرگان به راحتي عبور كرد. شايد قدرت گرفتن جريان هاشمي در اين دو نهاد مهم و تاثير گذار بتواند زمينه هاي نفوذ بيش از پيش او را براي تاييد صلاحيت گزينه ي مد نظرش و همچنين برداشتن حصر محصورين فراهم آورد.
به هر حال يك هدف مشترك بين تمامي اين گروه ها وجود دارد(هم اصولگرا و هم اصلاح طلب و هاشمي) و آن هم هراس وعدم استقبال از حضور احمدي نژاد در انتخابات آتي رياست جمهوري است. و براي كنار گذاشتن او از هيچ كاري دريغ نخواهند كرد. حتي ممكن است گروه هاي مختلف با رقباي ظاهري و سنتي خود نيز متحد شوند تا شايد بتوانند از روي كار آمدن مجدد جريان عدالتخواه جلوگيري كنند .
نه تنها در داخل بلكه در آن سوي مرزها نيز كساني هستند كه انتخابشان هر كسي هست به غير از احمدي نژاد؛ زيرا همانطور كه احمدي نژاد در داخل توانست هيمنه جريان اشرافيت و سرمايه داري را بر هم بزند در نظم بين المللي مورد نظر نظام سرمايه داري نيز مصيبت هاي فراواني را براي آنها پديد آورد. يكي از بارزترين مخالفين خارجي احمدي نژاد "شيمون پرز" (رييس رژيم صهيونيستي) است. جمله ي تاريخي او شايد بتواند بهترين راهكار براي جريانات داخلي در جهت عدم ورود و يا عدم موفقيت احمدي نژاد باشد:
" ما باید وضعیتی به وجود بیاوریم که در آن، بودن با احمدی نژاد به یک ننگتبدیل شود. او یک دیکتاتور است. او یک قاتل است. او یک تروریست است… اوتقریبا به عنوان یک قهرمان فرهنگی پذیرفته شده است. چنین وضعیتی مایهشرمساری است. ما باید ارزشهایمان را تقویت کنیم. باید اهمیت شرمسار بودن رابرگردانیم."....."نباید گذاشت که محمود احمدی نژاد از مجازات در امان بماند. او در حالیدوران خود را به پایان برد که مصیبت های زیادی پدید آورد. تاریخ هرگز احمدینژاد را نخواهد بخشید."
مي توان گفت هر فردي غير از احمدي نژاد پيروز انتخابات 96 باشد هيچ كدام از اين گروه هاي داخلي و خارجي احساس شكست نخواهند داشت. از نگاه اين جريانات هر كسي اجازه دارد رييس دولت دوازدهم باشد غير از احمدي نژاد. غافل از اينكه قانون اساسي در اين زمينه حقي براي جريانات و گروه هاي سياسي قائل نشده است و ريش و قيچي را به دست ملت سپرده است. پس بهتر است گروه هاي مختلف خيلي به فكر مهندسي آاراي مردم نباشند. به قول احمدي نژاد:" مردم نشان داده اند كه هر كسي بخواهد ملت را مهندسي كند، ملت، آنها را مهندسي خواهد كرد."
بايد منتظر ماند تا گذر زمان نشان دهد كه آيا احمدي نژاد براي انتخابات 96 حضور مي یابد يا خير؟ البته تا آن زمان قطعا جريانات مختلف تمام تلاششان را براي عدم ورود او به كار خواهند بست.

رييس دولت دوازدهم، هر كسی غير از احمدی نژادفرمانده سپاه قدس گیلان: اگر حضرت آقا اجازه دهند سه روزه اسرائیل را می‌گیریم

1:

همه سر تا پا یه کرباسن


طرح کنگره و این پاراگراف در تابناک، نظر شما ؟

2:

بعید میدونم احمدی نژاد تایید صلاحیت بشه


آمریکا تا سال 2030 آل سعود را حذف می کند?حکومت آینده عربستان جمهوری اسلامی یالائیک؟

3:

درود گرامی
در این سرزمین عجایب، هیچ چیزی بعید و دور از ذهن نیست!


10 خبرخوش 2015 میلادی

4:

محمود که بد جوری تر زد و زفت بوش همه کشور رو گرفته

هیچ کدوم مثل خاتمی برای امت دلسوزی نکردن


10 داستان عجیب علمی 2015

5:

همچین بعیدم نیست...این امت عبرت نمی گیرن


جلوگیری از پخش مصاحبه ظریف و دعوت از حدادعادل در ویژه برنامه شب یلدا

6:

یارو رو تو دهِ راه نمیدادن سراغ خونه کدخدا رو میگرفت
حالا حکایت هستاد هست انگار دسته گلها وقت ریاست جمهوریش یادش رفته


پرداخت یک میلیارد تومان پول توسط سعید مرتضوی به برخی از نمایندگان مجلس

7:

سال 96 هم روحانی رای می اورد! دوستان خودتون را خسته نکنید! ریاست جمهوری (8) ساله هست تمام!!!


299 نفر برای خبرگان، 2355 نفر برای مجلس / کدام شهرها، بیشترین کاندیدا را دارند؟

8:

اگر رد صلاحیت نشه صد% رای میاره
از امتی که پراید بیست میلیونی رو تحریم مینمايند میرن پراید 45 میلیونی میگیرن هیچ چیز بعید نیست از جمله رای دادن به این شخص خخخخخخخخخخخخ

9:

اگر احمدی نژاد دوره بعد رئیس جمهور بشه من شده سینه خیز هم کشور را ترک میکنم

10:

امیدوارم مرد باشی سر حرفت بمونی و سینه خیز کشور رو ترک کنی .

گرچه بعید میدونم مرد عمل باشی

تعداد قشر ضعیف بسیار بیشتر از مرفهینه و البته تماما طرفدار احمدی نژادیم .

چون از جنس خودمون بود و زندگی کرد

11:

به نظرم ايشون هم خوبي هايي داشت و هم بدي...:)
مثل اين رييس جمهور فعلي!

كلا طرفداري يك طرفه اشتباست...!

12:

بله هم خوبی داشت هم بدی
ولی اصلا با رییس جمهور فعلی قابل قیاس نیست اصلا
اون عاشق بهار بود این عشق کدخدا داره

13:

فرقی نداره کی بیاد و کی بره قهر خدا داره این جماعت رو میگیره

14:

احمدی نژاد خودش از جنس خودمون بود یا دولت اختلاس گرش ...

شاید موسسه ای ک زد و بالا کشید

شاید رحیم مشایی از جنسمون بود

شاید سه هزار میلیارد از جنس ماست

میتونه بیمه ایرانیان و بالا کشیدنش از جنس ما باشه

اختلاس بنیاد شهید ب جنس ما میخوره

رانت میلیاردی مناصق ازاد

دکل نفت خخخخخخخخخ

شایدم جنس ما خرابه و ب محمود نمیخوره

15:

همین الانم.

رای دکتر احمدی نژاد.

بیشتر از تک تک مدعیان.

ریاست جمهوریه .

ریزش رای روحانی کاملا مشهوده .

تحریم ها هم که برداشته نمیشه دیگه بدتر .مملکت کلا خوابیده.

فشار هزینه های حامل های انرژی روی گرده طبقه متوسط بیداد میکنه .

فضای اقتصادی غیر شفاف و مبهمه .

کارخانجات رو به ورشکستگی و قاچاق بیداد میکنه .

بیکاری چند برابر شده و تورم هم کم نشده .

میران پیر و تنبل.

جلوی گردش مدیریتی جوان ها را گرفتن .

دولت روحانی.

دولت بی عملیست .


16:

احمدی نژاد به هیچ وجه از جنس شما کم حافظه ها که هر مورد رو براتون صد بار توضیح دادیم نبود
ضمنا یه نگاهی هم به کارهای روحانی و رفسنجانی بندازه

راستی یه سوال دو نمره ای : در مورد رحیم مشایی هرچه میدانید بنویسید و چرا انحرافی و از طرف چه کسی لقب گرفت
جواب ندی همراه رفیقت باس سینه خیز کشور رو ترک کنی

17:

انیشتن با نمک رحیم مشایی جوابشو از محمود بپرس ده نمره داره تستی هم نیس کاملن تشریحی

هرکی خواست بیرونش کنه محمود یه پست دیگه بهش داد تا با هم خوب بخورن از بغل همین امت

18:

الان این جواب بود
بگیر همراه رفیقت سینه خیز برو بیرون سنگین تری

19:

سلام .اولا در صورت تغییر سیاست خارجی و وابستگی ان به سیر صعودی یا نزولی پیشرفت
کشور که با رضایت یا نارضایتی افکار عمومی همراه می باشد رئیس جمهور توسط امت برای تغییر وضعیت حاکم بر کشور انتخاب می شود این انتخاب بستگی به این دارد که ایا در دوره 4 ساله حاکمیت رئیس جمهور کشور از ابعاد گوناگون فرهنگی-اقتصادی-ورزشی-علمی -امنیتی و...

پیشرفت داشته هست یا خیر انچه که مطلوب ملت تاکنون بوده جریان اعتدال گرا بوده و اینکه
جریان مرد نظر و مطلوب امت اصلاح طلبی یا اصول گرایی باشد بستگی به این دارد که امکان پیشرفت کشور در اینده خود اتکایی کشور هست یا تعاملهای بینل مللی انچه که هم اکنون شاهد ان هستیم افزایش فقر جهانی و تروریسم که باعث افول اقتصادی می گردد وضعیتی را که برای انتخاب مطلوب امت در اینده تعیین می کند جریان اعتدال گراست و فعلا انتظار اینکه جهت گیری امت به سمت اصول گرایی یا اصلاح طلبی باشد وجود ندارد چون شرایط برای تحقق ارمانهای ان احزاب فعلا وجود ندارد برای مثال ارمان اصلاح طلبی با تحقق وحدت حوزه و دانشگاه محقق می شود و ارمان اصول گرایی با رسیدن به یک بستر اقتصادی مناسب محقق می شود .یا حق

20:

واقعا مشکل مملکت ما سینه خیز رفتنه ...یا انداختن تو زندان و اختلاسه محموده ...

سنگینیش جایه دیگست

21:

یا محمود میاد ، یا یکی مثل محمود ؛ امت از ترس رئیس جمهور شدن محمود به روحانی رای می دن ، 4 سال دیگه هم از ترس رئیس جمهور شدن روحانی به محمود رای می دن ، البته اون وقت روحانی میشه اصولگرا ، محمود هم میشه مغز متفکر اصلاح طلبان ؛ هر چند همه مسولین همگی یکی هستند و هدفی جز خدمت به امت ندارند.


22:

نوشته اصلي بوسيله lord007
--
وقت بخیر ...
گرامی اینجا تالار طنز نیست !!
رعایت کنید در صورت ادامه برخوردات لازم انجام خواهد شد

23:

ک ل ه

احمدی نژاد در انتخابات و  96 شکست روحانی ؟

فرقی نداره کی بیاد و بره

قهر خدا داره این جماعت رو میگیره

24:

به این می گن فرار مغزها
مغز پسته نرووووووووو
(شوخی کردم .

ناراحت نشید.)

25:

شتر در خواب بیند پنبه دانه نه اینکه اون موقع ...به کشور مون الان میخواد ایران رو بکنه گلستان حالا که هنوز روحانی نتونسته گندهاش رو رفع و رجو کنه البته یه دلیل خوب برای روحانی شد چون همه چی خوابیده مسکن و کار تنها بازار طلاق رونق گرفته .....


26:

طبيعتا نبايد تأييد صلاحيت بشه ،اما اگه بشه و رأى بياره...واقعا خنده داره ! (مگه ملت خودآزارى دارن؟)

27:

این نکته کاملا مشخص هست که دوره بعدی ریاست جمهوری هم به پیروزی قاطعانه روحانی
منجر میشه .

ریاست جمهوری در ایران اسمن 4 ساله هست اما در اصل 8 ساله بوده .


کما اینکه با انتخابات مجلس و تغییر نماینده ها که قراره هم سو با عقاید دولت کنوکی باشه
دست دولت برای فعالیت های بیشتر و روبه جلو باز تر باشه.

(البته رو به برنامه های خودش )

اما چیزی که خیلی مهمه اینه که احمدی نژاد حتی اگر تایید صلاحیت باشه که احتمالش خیلی کمه
باز هم رای نمیاره حتی با توجه به افکار عموم که فکر مینمايند طیفی که از امت و روستا نشینان و ...
از طرفداران احمدی نژاد هستند تعداد زیادی رو شامل میشن که در اصل و بطن ملت اینجوری نیست .

اما اینکه از جبهه اصولگرا رئیس جمهور انتخاب بشه یه چیزی حدود 70 % هست ( برعکس دوره های
قبل که هر هشت سال نوبتی از بین این جبهه ها رئیس جمهور انتخاب میشه ) .


اما همین اتفاق هم اگر بیوفته امکان نداره شخصی با خط فکری احمدی نژاد دوباره روی کار بیاد.


امت میتونن خیالشون ازین بابت راحت باشه !

28:

واقعا سند و هستدلال از این تحلیل.

میباره خخخخ امت اسوده باشید.

برنامه نییست به دکتر احمدی نژادد رای بدید.


روحانی.

فقط و فقط بخاطر دروغ صدروزش.

و بن بست برجام محکوم به فناست
دکتر احمدی نژاد هم بخاطر امت داریش.

قطعا انتخاب میشه

29:

گاهی اوقات نگاه کردن به برنامه کاری رئیس جمهور های گذشته سند خوبی
جهت فعالیت های اونها توی دوره ریاست جمهوریشونه .


قطعا فعالیت های اقتصادی و اجتماعی و البته سیاسی نتیجه های این فعالیت ها روی
زندگی امت از هر سند و مدرکی بهتر هست ...

نگرش دنیا از لحاظ سیاسی به کشور ایران در گذشته و حال ،
بحران اقتصادی که در کشور بود در گذشته و حال
و خیلی مسائل دیگه در طول ریاست جمهوری اقای دکتر(!) گواه همه حرفاست ...


با این حال وقت ایتمی هست که حقیقت این فرمودگو رو مشخص میکنه و اگر عمری باشه
شاهد این موضوع خواهیم بود .


30:

ببخشید دوستان ولی لطفا با فرمودن اینکه شما از طبقه فقیر هستید و احمدی هم عین امت فقیر زندگی میکرد پس شما طرفدارش هستید به شعور دیگران توهین نکنید واقعا این حرف نمیگنجه زشته وانمود کنیم طبقه فقیر کشور ما این قدر از لحاظ ذهنی مشکل دارند

31:

از اینکه احتمالا نا خواسته.

هستدلالی ارایه دادید که حرف منو تایید کرد ممنون
بله البته وقت عنصر تعیین نماينده ایه.


وقتی در صد روز برجسته بشه .


من اصراری ندارم شما چیزی را بپذیرید .

میتونید کما کان به برنامه های کاری وابسته به وقت شیخ روحانی دل ببندید .
چیزی که باید اتفاق بیفته قطعا میفته.

و شیخ روحانی.

به چهار سال بعد نمیرسه

32:

سرورتون احمدی نژاد با 30 ملیون رای خاهد بود کور شود هران کس که نتواند دید

33:

ما شاء الله به این همه عفت کلام!

34:

چه فرقی می کند برای ما؟.......


اکبر و محمد و محمود و حسن مگر چه گُلی به سرمان زدند که بود و نبودشان برای ما مهم باشد.......
خانه از پایبست ویران هست/ خواجه در فکر نقش ایوان هست:-)

35:

اگر روزی چنین اتفاقی افتاد و خواسته یا پشت پرده دوباره قدرت به دست لگدمال نمايندگان بیت المال بیفتد
بنده با ایمانی راسخ و قلبی فراخوان می کنم بین دوران کنونی و حاکمیت اموی یک ذره اختلاف نیست .
فقط انان سنی بودند و مدعی اسلام و جانشینی پیامبر ، دوران حاضر شیعه (که البته شیعه ظاهر هست
وگرنه کجایند ارمان های حاکمیت علوی ؟)

36:

اره والا الان ته جیب من کمی پول خرد درحد دومیلیون تومنی ریخته میخوام ادامس بخرم

37:

ترفند بعدی برای کشاندن امت پای صندوق رای تایید صلاحیت احمدی نژاد هست

38:

آره والا خوبه بیاد بلکه سرو سامونی به این اوضاع بده.
همه چی قاطی پاطی شده.
فقط خودش

39:

البته عفتم دارند دارو دسته هاشمی و موسوی وحالام میترسم کبکهای که سر در برف کردند اگه این تدبیر وامید چهارسال دیگه باشه همه از گشنگی بمیرند باشعور وادب برای با ادبان هست بنشین وبتمرگ هم یک معنی رو میده البته باید مخاطب رو ببینی از چه قماشیه

40:

بله حق با شماست
من اشتباه کردم و می کنم که با امثال شما هم پست میشم
سعی می کنم دیگه تکرار نشه
شما به بزرگی خودتون ببخشید

41:

خوشم میاد طرفداران کفن پوشی جوری از محمود صبت میکنن انگار در دوره ایشون همه چی گل و بلبل بوده

دوره همین دولت پاک بود ک مرغ 1500تومنی شد 7000تومن ...پراید 5میلیونی شد 18تومن ...

سکه 120تومنی شد یک میلیون چهارصد تومن .....سیب زمینی 200تومنی شد 2هزار تومن

حاشا ب این امت ک سیب زمینی هم نیستن با رای دادن ب دولت پاک

رد صلاحیت شدن یا نشدن مهم نیست مهم دزدی هست ک حاصل شد

42:

به احتمال خیلی زیاد کسی از دو حزب اصولگرا و اصلاح طلب در انتخابات96 شرکت نمی کند بخصوص اصلاح طلبها اگر هم شرکت نمايند به نفع روحانی هستعفا میدهند باز هم روحانی برای4سال دیگر باقی خواهد ماند و احمدینژاد هم در صورت شرکت کردن ردصلاحیت شدن بعید نیست

43:

تکرار نشه

44:

دکتر احمدی نژآد برای ملت ایران زیادی بزرگ بود.لیاقت میخواست که نداشتند

45:

به نظر بنده فقط شهید رجائی رئیس جمهور امتی بود و سپس ان دیگر هیچ ...


46:

احمدی فساد تایید صلاحیت بشه کلید گرفتنش پیشکش!!

47:

مموتی هر وقت تایید صلاحیت شد ازین حرفا بگین!
اعتماد به سقفم حدی داره والا!!!!!

48:

البته امیدوارم رای بیاره و تایید صلاحیت بشهخیلی وقته دلم واسه جملات آهنینش تنگ شده!!!!!!

49:

دولت روحانی هیچ وقت واقعا در نقش یک دولت ظاهر نشد تو این دو سال و نیم .

همیشه اپیزود.

یک پیرمرد زوار در رفته پر حرف.

در یک دفتر کار به هم ریخته پشت میز چوبی اداری در حالیکه یکاستکان چای کمر باریک نیم خورده.

روی میز مدت هاست باقی مونده.

در حال چرت زدن هستش و عصاش را هم بغل کرده

50:

شما ردصلاحیتش میکنی یاخاتمی وموسوی ورفسنجانی سقف بازم خوبه یبار گرگ با خر بحثشون میشه میرند پیش شیر گرگ میگوید شیر من میگویم کلاغ سیاه هست این خر میگویدسبز هست شما قضاوت کن شیر دستورزندانی شدن گرگ را میدهد گرگ میگوید مگر سیاه نیست شیر میگوید سیاه هست اما جرم تو بحث با خر هست

51:

چرا کاپشن احمدی نژاد تبدیل به کت شد؟!

52:

دکتر محمود احمدی نژاد در هشت سال ریاست جمهوری زحمت و تلاش بسیاری انجام داد و در مسند اجرایی کاپشنش را بعنوان پوشش کار و پوششی که مزاحم ایشون نباشه نگاه میکرد .

ایشون در سفر های هستانی و بازدید از پروژه های هستانی و کلا کار های اجرایی به تشخیص خودش از این پوشش هستفاده میکرد .

و طبیعیه که منعی هم وجود نداره .در دید و بازدید های رسمی و دیپلماتیک هم مستندا از کت و شلوار .

من فکر میکنم .

منطقا ایشون حق داره که به تشخیص خودش رفتار کنه .

این روز ها که ایشون کار اجرایی نداره و عضو مجمع هستش به تشخیص خودش کت میپوشه .

البته من نمیخوام بگم توجه به این جزییات از طرف شما چیز بدیه .

ولی حتما پوشیدن کت توسط ایشون به معنای تغییر طرز تفکر و سبک زندگی ایشون نیست .ایشون امتی نژاد هست بوده و خواهد بود.

چه بسیار خانه های خشت و گلی با سقف های چوبی در دوره ایشون تبدیل به بتونی شد .

خانه هایی که در بم و گیلان با یک زلزله هزاران کشته میدادند .


53:

اون وقت چرا در نشستهای دیپلماتیک چرا از همون کاپشن هستفاده نکردند؟ آیا من حق ندارم شک کنم که هستفاده از کاپشن توسط ایشان فقط برای ریا و عوامفریبی بوده؟

54:

شما ازادید به هر کسی و هر چیزی شک کنید و تهمت ریا و دروغ و دلنگ بزنید .

از اونجایی که مطالب را نمیخونید .

طرف تو کار اجرایی دوست نداره کت بپوشه .

وقتی از این روستا به اون شهر میره با کت حال نمیکنه .

ایرادی داره ؟
ولی در دیدار رسمی کت میپوشه .

بازم ایرادی نداره .


نظر من اینه که اگر شیخ روحانی به عبا و عمامه بعنوان بخشی از شخصیت سیاسیش نیاز نداشت.

و مجبور نبود که از حوزه روحانیت.

ریاست جمهوری خودش را به امت یاد اوری کنه.

و در اون نقطه بخودش حق بده که به منتقدانش توهین کنه .

خوب بود اونهم یه پوشش کار میپوشید و با امت عادی.

امتی میبود .

هر چند دولت روحانی کار اجرایی نداشته که نیازی به این کار باشه

55:

چه بحث مسخره ای مطمئن دکتر احمدی نژاد برای انتخابات بعدی نمیاد مطمئن باشید
اما دولتی که فقط گرونی بیاره واس امت رای نمیاره اگر هم بیاره مثل دوره اول انتخابش با رای کمتر از نصف امت انتخاب میشه !
بنزین هزار تومنی ، اقلام ضروری و کالاهای پايه ی امت که قیمتش دو برابر شد ، پراید 40 تومنی ، نون هزار تومنی ، بلیط هواپیمای چند صد هزار تومنی ، آزاد سازی انواع قیمت ها حتی قیمت دارو ! آب ، برق ، گاز که تعرفه اش حداقل دو برابر شده اونم در وقت های اوج مصرف مثلا قبلا از این که این دوره برق کنتور قرائت بشه گرونش کردن بعد اومدن کنتور رو دیدن ! اینو تو خود شبکه های خبری ام فرمودن خودشون !
این دفترچه بیمه رایگان رو هم ظاهرا میخوان پولیش کنن !
بازم بگم ؟ بگم ؟
خداوکیلی اگر بخواید از دولت فعلی حمایت کنید یکم بی معرفتیه انواع گرونی به امت تحمیل شد !
بعد دوسال چیزی درست نشد هیچ وضعیت قبلی هم ثابت نموند بدتر شد
100 روز پیشکش اقا دوسال بعدی چی میشه :D

56:

هستدلال و یا سندتون برای نیومدن دکتر احمدی نژاد چیه ؟؟؟؟ همینطوری که نمیشه اطمینان به نیومدن داد .


57:

adibdan

هستدلال ؟ خیلی از امت گرونی های اخیر رو هنوز تقصیر دولت قبلی میدونن بعید میدونم با وضعیت افراد نزدیک به اقای احمدی نژاد مثل معاون اول ایشون به قول دوستمون حتی تایید صلاحیت هم بشه.

انتخاب اقای روحانی شاید با کار های مثل همین وام 25 تومنی خودرو و یک کار پايه ی که امت رو به وجد بیاره گره خورده ، بستگی به عملکرد ایشون داره که تا قبل انتخابات چیکار کنه که مطمئنن مثل تمامی دولت های قبل ؛ تا قبل انتخابات مخصوصا سال آخر دوره اول کشور میشه گل و بلبل و دوره بعدی میشه انتظار برای رئیس جمهور بعدی !


اومدن هاشمی رفسنجانی یک کار سیاسی بود برای انتخابات قبلی که هر کسی به جاش بیاد رای بیاره اقای رفسنجانی از نظر سن و وضعیت جسمانی رد صلاحیت شدن ن کفایت سیاسی و ...

حتی خود خاتمی هم کاندید نشد مطمئنن اصلاح طلب ها افرادی مثل روحانی و ...

رو دارن که هر چند یک بار رو کنن و رای بیارن فردی از خارج این سیستم هیچ وقت نیومده که امت انتخابش کنن همین افراد بعد انقلابن و انتخاب میشن یک دوره مثل مجلس که در یک شهر یک اقا و خانمی چندین دوره نماینده اند و بنده این خانم رو از نزدیک دیدم اصلا نمیتونن درست راه برن بخاطر کهولت سنشون !!! حتی قول میدم بهتون امت این شخص رو ندیدن فقط اسمش رو شنیدن رای میدن !

متاسفانه امت خیلی زود فراموش میکنن خیلی چیز ها رو باید یک سری افراد مثل قرضی ، روحانی و غیره بیان که برای امت خیلی آشنا نباشن و بعضی افراد از اون ها حمایت سیاسی کنن اینطوری رای اوردنشون حتمی هستش
برای آقای احمدی نژاد خیلی زوده که بیاد برای انتخابات ریاست جمهوری به نظر بنده دولت 17 ام به بعد شاید وقت کافی باشه برای از یاد بردن ایشون از ذهن ها و ایجاد تصویر جدید برای امت.


58:

درمورد اقای روحانی واقعا تعجب میکنم چرا با منتقد ها انقدر بد برخورد میکنن اکثر سخنرانی ها رو شنیدم برخوردشون خیلی نادرسته
حتی دولت قبلی ام با افراد منتقد داخلی اینطور برخورد نمیکردن !

59:

تصورتون غلطه .

بخاطر رحیمی هیچ کس نمیتونه ایشون را رد صلاحیت کنه .

اگر اینجور باشه بیشتر نماینده های مجلس اصلا صلاحیت نخواهند داشت .

موضوع رحیمی مربوط بدولت ایشون نیست .
ایشون کما کان مورد تایید رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت با حکم رهبری هستن .

در مورد امت هم .

همه نظر سنجی های دولتی و دانشگاهی خارج از دولت ایشون را محبوب ترین سیاست مدار ایرانی معرفی میکنه .

شما توجه نکردی هر از چندی سیل تهمت ها و هجوم دولتی ها و عناصر چپ و راست بصورت ساوقت یافته علیه ایشون شکل میگیره ؟؟؟؟؟ شما یک موقع این تصور را نداری که این موج سازی ها بی دلیله ؟ اینها همه بخاطر اون نظر سنجی هاست .

امت تا سال ها خدمات دکتر احمدی نژاد را فراموش نخواهند کرد .

شما به پست ها و کمنت های اینترنتی هستناد نکن .

اینترنت در قرق مخالفین دکتر احمدی نژاده .


موافقین دکتر و حامیان ایشون امت اصیلی هستند که عزت ایرانی بودن را در همه اعصار جستجو میکردند و با امدن ایشون گوشه ای از این عزت را چشیدن

چه انها که دید و بینش سیاسی دارند و چه انها که خدمات ایشون این عزت را برای انها به ارمغان اورد

60:

همچین میگی کار اجرایی یکی نگه میخواد بره بیل و کلنگ بزنه!!!!!

61:

اتفاقا درمورد این کت پوشیدن در یه فیلمی کاملا مسخره کرد ایشون رو ! واقعا شرمم شد در این فیلم ایرانی ها رو اینطور مسخره کردن !

62:

خوب.

در مورد شما این یک ضعفه که میتونن با تمسخر روی نکع پوشش وادار به شرمندگی کنن .

شما باید اینو بدونید که هستند افرادی که در انتخاب نوع پوششون مستقلانه عمل میکنن و کاربری پوشش براشون مهمه و تحت تاثیر نظر دیگران نیستند

63:

به هر حال هرکسی در نوع لباسش اراده و تصرف داره

64:

این اسطوره اصول گرا یه بار برای همیشه فاتحه هر چی اصول گرا و جبهه پایداری و عقایدشون رو یکی پس از دیگری خواند رفت.
حتی در انتخابات پیش رو هیچ حزبی قدرت عرض اندام در برابر دولتی فعلی رو نداره ، همین امر اقای خامنه ای و اطرافیان ایشون رو مجبور کرده دست به دامن بسیج و سپاه شود ، تا یک توازن قدرت به وجود بیارند
سنخرانی های پی در پی در جمع بسیجیان و سپاهان و حتی در دست داشتن رسانه ملی هنوز موفق به این کار نشدند.


65:

من و خانواده ام یک بار توی زندگیم رای دادیم و اونم به احمدی نژاد بود.

همون باری که فرمودن تقلب شده!
اگر بازم بیاد هممون بهش رای میدیم.
احمدی نژاد رو بسیار بسیار دوست داریم.


66:

نمیدونم چرا یه عده همیشه دوست دارن زودتر به سراغ رخدادهای آینده برن ! خوب شاید دنبال سنجش افکار عمومی هستن !
به نظر من گرچه دولت احمدی نژاد نقاط قوتی داشت و همچنین ضعفهایی ، اما برگشت دوباره به صحنه انتخابات به صلاح نیست.

8 سال کفایت میکنه و نیازی به برگشن دوباره نیست.

باید امت در طلب کاندید متعهد ، مومن و تحصیل کرده و .....

باشن.


این دولت هم که تو این چند وقته به غیر از وعده و وعید هیج کاری نکرده و اوضاع کشور نابسمان.به نظرم : اگر عده ای بگذارن طلب و خواهش امت از این کاندیداتوری سنتی بیاد بیرون و امت طلب بهترین رو داشته باشند .
این ی اصله : میزان طلب ما تعیین نماينده سرنوشت ماست.
و اینکه : " نفس به هر چه توجه کنه ، همون میشه "


67:

ویرایش شد !!!!

68:

من به محسن رضایی یا جلیلی یا اجمدی نزاد رای میدم

69:

اگر احمدی نژار ییاد نه تنها خودش رای نمیاره بلکه باعث خرد شدن آرای اصوبگرایان میشه.اصلاح طلبان از خداشونه لحمدی نژاد کاندیدای ریاست جمهوری شه اونوقت توی مناظرات ایشان و کاندیداهای اصوبگرا و پایداری اگر از هم تعریف کنن امت می فهمن دروغه چون تابلوست که قبلا چه اختلافاتی با هم داشتن.اگر هم همدیگه رو رد کنن که همه چیز به نفع اصلاح طلبان تموم میشه

70:

شما زیاد روی مناظرات هستناد نکن .

امت کف خیابون کاری ببه اصول گرایی و اصلاح طلبی ندارن و از هردو متنفرن .

کافیه یک دور با تاکسی تو خیابونا بزنی.

و اگر توان پیش کشیدن بحث سیاسی را داشته باشی.

کاملا این موضوع دستت میاد .اکثریت امت اصلا تفاوتی میون این دو بر پايه منافعشون قایل نیستن و انها را سر و ته یک کررباس میدونن
دکتر هم زرنگه .

در واقع بلده چطور وارد بشه کاسه کوزه این نمایش را به هم بریزه .

در انتخاباتی که دکتر در اون باشه .

دو قطبی عدالت طلبی و عزت انقلابی در مقابل اشرافیت و هستحاله شکل میگیره و بقیه به محاق میرن .


امت دکتر را دوست دارن .

این یک حقیته تلخه برای بازیگران مسخره اصولگرا و اصلاح طلب

71:

بسیاری از امت ایران مقلد مراجع هستند و حرف روحانیون برایشان حجت هست.بسیاری از آرای احمدی نژاد نیز متعلق به همین قشر بود.حال با اختلافاتی که بین دکتر!!! و امثال آقای مصباح یزدی، مکارم شیرازی و بسیاری از بزرگان قم رخ داد و حرفهایی زده شد که میدانید.فکر نکنم احمدی نژاد بتواند زیاد روی آرای این قشر حساب کند.از قضا بزرگترین لیدرهای جریان اصولگرایی در قم هستند جامعه روحانیت یک گروه اصولگراست.


72:

وقته عوض شده .

حمایت این جماعت از دکتر روحانی.

و جریان اشرافی.

مسیری را بدست احمدی نژادی ها داده که بتونن پایگاه اجتماعی اونها را
شنماينده نمايند .

البته این کاهنان معبد امون بسیار تلاش خواهند کرد که دکتر احمدی نژاد در انتخابات اصلا شرکت نکند و شاید بدیلی هم ارایه نمايند .

ولی همچنان دو قطبی عدالت طلبی در مقابل اشرافیت باقی خواهد ماند و چون اینها به اردوی اشراف تعلق دارند کنشگری انها در خطر هست به هر حال .


شما به هر حال بعنوان یک ایرانی به دور بر خود توجه کن دوستان اشنایان فامیل .

این کنشگری را چقدر احساس میکنی .

حتی در روستا ها که اینها مبلغ میفرستند .

این کنشگری خیلی کم شده .

اینها البته تحقیقات میدانی خود اقایونه .

که من نمیتونم سند بدم .

ولی شما در محیط پیرامون خودت میتونی انرا تحقیق کنی .

با این سووال که از کسی تقلید میکنید .

ایا به فلانی اعتماد دارید .

و غیرو
ببینید .

موضوع انتخاب دکتر احمدی نژاد نیست .

موضوع تعادل در کنشگری نیروهای سیاسی جامعه هستش .


73:

اولا خب هممون به خوبی میدونیم که تو کشورمون رئیس جمهور نقش اونچنانی در امور مملکت نداره و فقط نقش یه آبدارچی رو بازی کنه ولی این دکتر قلابی یه مقدار از نقش خودش یعنی آبدارچی فراتر رفت و کشور رو به خاک سیاه نشوند و الاون هم فقط یه مهره ی سوخته هست و مطمئن باشید دیگه حماقت تکرار نمیشه و عمرا اوس محمد دوباره بیاد رو کار

74:

می خواهی بدانی مراجع قم چقدر طرفدار دارند بهتر هست بروی قم ببینی چند نفر پای سخنرانیشان می روند.به تعداد فروش توضیح المسایل ها نگاه کنی و....
در مورد سخنان امت در کوچه و بازار و تاکسی، زیاد این حرفها رو جدی نگیر امت ایران در بسیاری موارد غیرقابل پیش بینی هستند.


75:

بععععععله امت ایران غیر قابل پیش بینی هستند و در مسایل اهم.

و مهم.

مینمايند .

در این شکی.

نیست .

من به تحقیقات میدانی خودشون هستناد کردم.

هرچند قابل ارایه نیست و شما میتونی نپذیری .

این موضوع جز در بزنگاه خودش.

ازمایش.

نمیشه .

من.

این باور را دارم که ملت
ایران مرز بین اشرافیت و خدمت و ریا و اخلاص را تشخیص میدن و بوقتش در موقعيت مناسب خودشون را نشون میدن .

هرچند جز در بزنگاه عمل از قبل.

قابل اثبات نیست

76:

دقیقا کدوم خدمات آقای احمدی نژاد باید یادمون باشه؟ تورم 40 %؟ بیکار شدن صنعتگران ایرانی؟ بیکاری که روز به روز بیشتر شده یااختلاسهایی که الاون خبرش به گوش امت میرسه؟ آقای احمدی نژاد هشت سال رئیس جمهور بود وعین هشت سال میفرمود میخواد اسنادی رو بکنهاز اختلاسها و اتفاق های پشت پرده چی شد؟ هیچ حرفی برای فرمودن نداشت عوضش وقتی رفت اختلاسهای اطرافیانش رو شد.


77:

جالبه بدونی امثال محمد خاتمی تا قبل از انتخابات 92 آقای روحانی را از شرکت در انتخابات منع میکردند چون نظرسنجی ها به هیچ وجه حکایت از پیروزی روحانی نمی کرد.


78:

احمدی نژاد در انتخابات و  96 شکست روحانی ؟
احمدی نژاد در انتخابات و  96 شکست روحانی ؟

هستاد احمدی‌نژاد صد % پیروز انتخابات میشن مگر اینکه نفوذی ها تقلب کنن و باز این اصلاحات چی ها بیان بالا
یادتون هست چقد درباره هستاد مشایی شایعه ساختن و کاری کردن که رد صلاحیت بشن
اطمینان دارم هستاد مشایی محبوبیت زیاد دارن و خیلی امتی هستن درست مثله مولا علی

پایگاه اطلاع رسانی مهندس اسفندیار رحیم مشایی
احمدی نژاد در انتخابات و  96 شکست روحانی ؟
پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمود احمدی نژاد


76 out of 100 based on 46 user ratings 1246 reviews

@