لحن مهربانانه وزیر خارجه با همسایه بی ملاحظه آقای ظریف! ما "برادر سعودی" نداریم!


لحن مهربانانه وزیر خارجه با همسایه بی ملاحظه آقای ظریف! ما "برادر سعودی" نداریم!لحن مهربانانه وزیر خارجه با همسایه بی ملاحظه آقای ظریف! ما "برادر سعودی" نداریم!
کد خبر: ۲۸۵۵۳۴
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۷

وزیر خارجه دولت روحانی این سوال را بی پاسخ گذاشت که مگر کل کشور عربستان همین "سعودی ها" هستند؟! و مگر افراد دیگری از طوایف دیگر در این کشور زندگی نمی‌کنند و فارغ از دیکتاتوری سعودی‌ها، حق حاکمیت ندارند؟


گروه سیاسی صراط - محمدجواد ظریف در اجلاس امنیتی مونیخ که به موضوع بحران سوریه اختصاص داشت، با پیگیری سیاست پیشین خود در خصوص تنش زدایی در روابط با همسایگان، تا جایی پیش رفت که حاکمان عربستان را "برادران سعودی" خواند.

به گزارش گروه سیاسی صراط، ظریف البته انتقاداتی از حاکمان سعودی نیز داشت که با پاسخ های زیاده خواهانه و بی ربط آنها هم مواجه شد. به جز این موضوع، ظریف انتقاد کرد که چرا روابط ما و عربستان به جایی رسیده که موضوع سفر عادل جبیر به مونیخ در حالی که ظریف هم در آن نشست حضور دارد، تبدیل به یک "خبر" شده؛ موضوعی که مورد توجه رسانه های غربی نیز برنامه گرفته بود.

لحن مهربانانه وزیر خارجه با همسایه بی ملاحظه آقای ظریف! ما "برادر سعودی" نداریم!

با این وجود، گاهی زیاده روی ظریف در گشاده رویی با طرف سعودی، قابل توجیه نیست؛ او به صراحت حاکمان عربستان را "برادران سعودی" خواند. او گفت: «هیچ مانعی وجود ندارد که ما و برادران سعودی‌مان را از کار برای رسیدن به آینده‌ای روشن‌تر در منطقه باز دارد».

ظریف در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: «ما و برادران سعودی‌مان با تهدید و چالش‌های مشترک در منطقه مواجه هستیم. این تهدیدی است که برادران‌مان در ترکیه نیز با آن مواجه هستند.»

او حتی در مورد عادل جبیر، از لفظ "دوست من" استفاده کرد و گفت: «خبر خوب این بود که دوست من عادل الجبیر با حضور ایران، به مذاکرات وین بیاید.»

آنچه محل ایراد است اینکه، وزیر خارجه دولت روحانی این سوال را بی پاسخ گذاشت که مگر کل کشور عربستان همین "سعودی ها" هستند؟! و مگر افراد دیگری از طوایف دیگر در این کشور زندگی نمی کنند؟ چرا با به کار بردن الفاظی مانند "برادران سعودی" عملا به آنچه مورد نظر این طایفه است رسمیت داده و غیرمستقیم حکومت عربستان را سهم آنها می دانیم و هیچ حالت دیگری برای آن متصور نیستیم؟ این ایرادات البته، فارغ از اشکالاتی است که می توان به طور کلی به لحن دوستانه ظریف، در شرایط خصومت دو کشور وارد دانست.


پیوند:http://www.seratnews.ir/fa/news/2855...B1%DB%8C%D9%85اصلاح طلب استحاله ای برای رسیدن به اصول گرایی واقعی

1:

غیر از این انتظار دارین؟


صالحی: ایران قطب تولید رادیو دارو در منطقه می‌شود

2:

نویسنده عرصه دیپلماسی را با پخت آبگوشت بزباش اشتباه گرفته هست.


کمک 7هزار دلاری ایران به خانواده شهدای فلسطین
در دیپلماسی باید به هر شکل از جنگ و خونریزی جلوگیری کرد وگرنه داد زدن و ناسزا فرمودن را که همه میتوانند.


آقای روحانی! خرید "هواپیمای لوکس برای اشراف" کجای قرآن آمده؟!
گاهی با برادر خطاب کردن یک حرام لقمه هم شما میتوانید هزاران کودک گرفتار در سرما را نجات دهید وگرنه فحش دادن از بالای منبر را که همه
می توانند.

در جایی که همه صهیونیسم جهانی به دنبال برادر کشی و ریختن خون سنی و شیعه به دست هم هست.


درخواست انتخاباتی مفتی اعظم آل‌سعود‌ از مردم ایران +تکمیلی
به این می گویند تدبیر.


چرا لیست انگلیسی یک واقعیت است؟
وگرنه آدم کشی چون قذافی هم قوانین ساوقت ملل و منشور ملل متحد را که البته ظالمانه هم هست جلوی چشم همه با بی احترامی تکه تکه کرد ولی چه سود؟ که عقل و تدبیر چیز دیگری هست.


کارت هدیه های چند میلیونی به وزرای احمدی نژاد و 37 نماینده مجلس


فیلم:استقبال پرشور از آیت الله جنتی در همایش نه به دخالت انگلیس/جنتی جنتی! منتخب ملتی

3:

راست میگه والا مگه ازین دولت انتظار دیگری داشتید اینها همانهایی هستند که در ایام تجاوز به نوجوانان ما و حادثه تلخ منا و غیره میفرمودند در فرموده هایتان حواصتان به روابط دیپلماتیک با حجاز باشد.دریغ از یک تَشَر !اگر تحدید مقام معظم رهبری نبود جنازه های عزیزان ما رو هم برگشت نمیدادند خدا سایه این مرد بزرگ رو از سر ما کم نکنه که اگر ایشون نبود اینان عزت و اقتدار و شرافت شایدم خود ایران رو تقدیم کرده بودند.


4:

به نام خدا.

درود.آقای ظریف اینهمه با نرمی(منظور در بیشتر مواقع) با سران سعودی سخن فرمود،فایده ای نداشت.شما میگویید با برادر خطاب کردن یک حرام لقمه میشه از فجایاعی جلوگیری کرد.اما در عمل چنین چیزی رو ندیدیم.هر وقت دولتمردان از خود ضعف نشان دادند،دشمن گستاخ تر شد و چند قدم بیشتر رو به جلو برداشت.

بهترین نمونه برای رد سخنان شما،حادثه منا هست که فارغ از این که ظریف و روحانی قبل از سفر به آمریکا از حادثه منا باخبر شدند اما با این وجود نه عکس العمل خاصی انجام دادند و مهمتر از این سفر خود را لغو نکردند!!!(فرموده شده در برنامه متن و حاشیه شبکه 3 سیما از زبان حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهور) که در عرف دیپلماسی مرسوم هست و وقتی سفر خود را به طور کامل انجام دادند،برگشتند و ...

بدتر از اون،درخواست آقای ظریف از عادل الجبیر وزیر خارجه حجاز هست که پذیرفته نشد.عمق فاجعه سپس اون هست که آقای ظریف مقابل وزیر خارجه کویت زانو زد اما باز هم نتیجه نداد و حتی وزیر خارجه کشوری مثل کویت،وساطت را نپذیرفت.اما فردای اون روز رهبر انقلاب با سخنرانی خود در جمع نظامیان،سخنی به این مضمون فرمودند"به شدت با دولت حجاز برخورد میکنیم در صورتی که همکاری ننمايند" سپس این سخنرانی،دولت حجاز طی بیانیه ای فراخوان نمود:فورا با ایران همکاری می کنیم! پس نشان داده شد که همه جا نرمی و سازش بی فایده هست.پس لطف کنید هر اقدام ایشون رو توجیه نکنید.

واکنش سریع ۸ ساعته روسیه به ماجرای سقوط هواپیمایی مسافربری و داغی که برای قربانیان منا تازه شد/ از وزیری که بلافاصله خود را به مصر رساند تا وزیری که دو هفته سپس ماجرای منا به شهرستان تهران بازگشت!

ادامه تلاش آل سعود برای تحقیر ایران: عادل الجبیر درخواست ظریف برای دیدار دو نفره را نپذیرفت؛ علی جنتی همچنان در انتظار ویزا برای سفر به حجاز!

روحانی روغن ریخته را نذر امام‌زاده کرد/ رییس جمهور روز آخر سفر نیویورک و بعد سخنرانی در ساوقت ملل برای پیگیری فاجعه منا چند ساعت زودتر به شهرستان تهران می آید!

موارد و نمونه های مشابه دیگر همچون اجازه ندادن وزارت کشور به تجمع اعتراضی مقابل سفارت حجاز و ...

وجود دارند که دیگر لازم نیست پرداخته شوند.

زیر سایه خدا.


5:


تو مو میبینی و هستاد روابط بین الملل پیچش مو

شما داد میزنی حمللللللللللللللللله!!!!!!!!!! !!!!

آتش بزنید!!!!!!!!!!!!!

شیشه ها را خرد کنید!!!!!!!!!

از دیوار آویزان شوید!!!!!!!!!!!!


اما کسی که عمرش را در این راه گذرانده میداند از فردایش باید ببیند کشتی باری که اونها گرفتند و نگذاشتند حرکت کند را چطور باید بازگرداند یا اگر روغن خوراکی اش را ناگهان از بازار جمع کرد چطور باید جایگزین کرد یا اگر جان اتباعش در سراسر جهان مورد تهدید این لاشخورهای میلیاردر برنامه گرفت باید به کجا زنگ بزند و و و و..................


آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف هست
«با دوستان مروت، با دشمنان مدارا»

6:

اونهایی که عادت دارند با حمله و آتش زدن و اسپری فلفل، عقایدشان را جلو.ببرند طبعاً درک درستی از سیاست بین الملل ندارند و البته شاهکارهایشان در وقت قدرت هم نتایجش معلوم هست!!!!!! :-)

7:

به نام خدا.

اتفاقا" برعکس.شما مو رو فقط می بینید و من پیچش مو.من هیچ وقت از سیاست حمله و آتش زدن و موارد مشابه دفاع نکردم و اشاره هم نکردم.بهتره،به این راحتی به هم وطنتون تهمت نزنید.

دوم-در مورد حادثه منا پاسخی ندادید و به جاش به حاشیه رفتید که مشخص شد حق با من هست و یک نمونه از چندین نمونه دیپلماسی عقب نشینی ...

هست.کسی که عمرش رو در این راه گذاشته دو دهه در غرب حداقل زندگی کرده و منش و فکر جامعه غربی در اون اثرگذاشته.کسی که شم سیاسی قوی ای داشته باشد،به راحتی میفهمد.دیپلماسی فقط سازش نیست.اقتدار و فرمود و گوی عقلانی باید همراه با هم باشد.هر چیزی حد و مرزی دارد.وقتی زبان اقتدار و تهدید جواب می دهد.وقتی فرمود و گو عقلانی.وقتی دیگر ادغام موارد مختلف.

سوم-این که کشتی باری که از سوی ایران به سمت یمن رفته و با تماس جان کری،ظریف در سریع ترین وقت ممکن برگشت داده می شود و از کمک خیرخواهانه امت ایران جلوگیری می کند و جبهه باطل رو تقویت می کند،نمونه دیگری هست که خوب شد خودتون اشاره کردید.در اخبار هم ندیدم،برگردونده باشند.!!! همان طور که میبینید،ترس از دشمن و ایمان ضعیف و عدم خودباوری و خود ضعفیف بینی،سازش پذیری بسیار و عدم هستفاده درست از لوازم ها در پیشبرد اهداف دیپلماسی بخشی از چالش های ساختار دیپلماسی دولت یازدهم و آقای ظریف هست.اظهارات تکان دهنده کری درباره توافق هسته ای

بازرسان به هر سایت مشکوک در ایران دسترسی خواهند داشت
جان کری | با دیپلماسی به چیزی رسیدیم که تحریم ها نتوانست به اون برسد
فیلم: این توافق با سنت رهبری آمریکایی در تطابق هست!+زیرنویس

به سخنرانی های زیر گوش دهید،می بینید چه فجایاعی در قبل برجام برای ایران رخ داده.سخنرانی ها مربوط به آقای حجت الاسلام دکتر سید محمود نبویان هست که فقط بر پايه متن برجام فرموده شد و سخنان دو طیف مختلف یعنی تیم مذاکره نماينده هسته ای دولت قبل و فعلی،ملاک برنامه داده نشده.

همه باید بدانند هسته ای رفت ,تحریم ماند, جنگ در پیش هست

نقد و بررسی ابعاد توافقنامه لوزان سوئیس
کالبد شکافی توافقنامه ژنو-اونچه دولتمردان از فاش شدن اون شرم دارند
فردای توافق-تحلیل توافق‌نامه هسته‌ای برپايه متن برجام
بررسی نقاط قوت و ضعف برجام / دکتر بیژن پیروز و سیروس ناصری / فیلم برنامه ثریا

همین دیشب فراخوان شد که 4 موسسه مالي و 200 شرکت و چند نفر هنوز در لیست تحریم برنامه دارند.در ضمن در کلیپ"اظهارات تکان دهنده کری درباره توافق هسته ای" به وضوح به تحریم های 8 ساله-15 ساله و ...

اشاره شده.در ضمن تحریم سوئیفت که در رسانه ها یاد شده که رفع شده با موانع زیادی روبرو شده و تحریم های دیگر که سپس 8 سال و ...

رفع و تبدیل می شوند.
لغو تحریم سوئیفت و آزادسازی دارایی بلوکه شده در اروپا؛ شاید ۸ سال دیگر! تحریم موسسه مالي، بیمه و کشتیرانی توسط اروپا فقط تعلیق می شود تنها تحریم خرید و فروش فلزات گرانبها لغو خواهد شد
بعیدی‌نژاد: نرم‌افزار سوئیفت آمریکایی هست؛ برای هستفاده از اون باید ...
دروغ بزرگ اتصالِ شبکه موسسه ماليی به سوئیفت
باج بزرگ به خارجی‌ها هم سوئیفت را آزاد نکرد!


در این کلیپ همچنین آمده قبل از توافق چندین هزار موشک از ایران به سمت لبنان و ...

ارسال شده که خیلی از اون ها به سمت اسرائیل پرتاب شده ولی سپس توافق ارسال قطع شده.خب در واقع باید بگیم کمتر شده.این هم تاثیر دیپلماسی آقای ظریف بر امنیت مستقیم کشور ایران.چرا که حفظ کشورهایی مانند سوریه که 60% اون در دستان داعش هست و عراق که به طور تقریبی نیمی از اون در تصاحب داعش هست و لبنان و سایر کشورهای همسایه،تاثیر مستقیم بر امنیت کشور دارد که از زبان فرماندهان کل سپاه دائما" تکرار شده.

از لحاظ اقتصادی هم که مشخصه.رکود بی سابقه در تاریخ کشور که از زبان کارشناسان اقتصادی کشور و حتی برخی افراد زیر مجموعه دولتمردان(برای مثال برنامه تیتر امشب شبکه خبر که نماینده وزارت کار به اون اشاره کرد در فرمود و گو دیشب این برنامه) و تورم و رشد اقتصادی صفر % بنا بر آمار جهانی و ...

البته از سوی دولتمردان این موارد دیده شده که رد شده.اما کسی که در بطن جامعه هست و وضع امت رو مشاهده می کنه و با اون ها برخورد دارد،به خوبی چالش ها رو حس می کنه و نیازی به آمارسازی های دروغین نیست.!!!

8:


شما مو رو فقط می بینید و من پیچش مو.من هیچ وقت از سیاست حمله و آتش زدن و موارد مشابه دفاع نکردم
شما فرمودید مجوز تجمع جلوی سفارت حجاز را وزارت کشور نداد

خب تصمیم درستی گرفته بود چون میدانست چه خواهد شد!!!!! که شد.
هزینه درست کردن برای سرزمین راحت هست.

ساختن سرزمین مشکل هست.

پس باید از وزارت کشور تشکر هم کرد که پیچش مو!! را میدیده


آیت الله خامنه ای حمله به سفارت حجاز سعودی در تهران را محکوم کرده و فراخوان نمود این عمل هم به اسلام و هم ایران ضرر می رساند.
..................................


در مورد حادثه منا پاسخی ندادید و به جاش به حاشیه رفتید
خب چون جواب بی مورد هست در اینباره

معلوم هست که سخن رهبر جمهوری اسلامی ایران بسیار قوی تر و تاثیرگذار تر از سخنان یک وزیر و دیپلمات هست.

شما انتظار دارید یک وزیر چند ساله و یک دولتی که فقط چند سال سرکار هست، بتواند از خودش تصمیمی محکم و با قدرت در حد رهبر یک سرزمین بگیرد؟

انتظار بی جایی هست.

و با تماس جان کری،ظریف در سریع ترین وقت ممکن برگشت داده می شود
حرف شما را کپی میکنم که فرمودید به هم وطنتان تهمت نزنید.

من هم میگویم به وزیر منتخب دولت انتخاب شده 80 میلیون ایرانی تهمت نزنید.

سند خود را برای این ادعا رو کنید.

سند درست و حسابی ها نه سخنان اکبر آقا بقال سرکوچه تان


ظریف اصلا در حد و اندازه ای نیست که کشتی را برگرداند یا برنگرداند!!!!!!!

از لحاظ اقتصادی هم که مشخصه.رکود بی سابقه در تاریخ کشور که از زبان کارشناسان اقتصادی کشور و حتی برخی افراد زیر مجموعه دولتمردان(
هه هه

یعنی میفرمایید در 37 سال پس از انقلاب رکودی نبوده و این 3 سال ناگهان هم چیز را نابود کرده؟!!!!!!!!
تحریم ها شروع شده بود (از سالها قبل) و در این اواخر دیگر آخرین قدرت خود را اعمال میکرد و البته با نفتی که 80 دلار ارزان تر شده و دست دولت جدید را در پوست گردو گذاشته.
در ابتدای دولت قبل ایران 2 میلیون بشکه صادرات نفت داشت.

در این اواخر پیش از برجام در اثر تحریم ها تنها 500 هزار بشکه

پس کمی فکر کنید و نظر دهید.

فراموش کردید تا همین چند روز پیش در ادامه تحریم ها بودیم و دولت قبلی تازه اوایل فشارهای اقتصادی را دیده بود و تا همین چند روز پیش و اجرایی شدن برجام کارد به هستخوان اقتصاد رسیده بود( البته در مقایسه با یک اقتصاد پر رونق میگویم ها وگرنه اقتصاد ایران بزرگتر از اون هست که با تحریم کاملا توخالی شود) و دولت جدید اصلا موقعيت نفس کشیدن نداشته تا بحال.

اون هم با پروژه هایی که از قبل کلنگ خورده و به فرموده خود مسئولین اگر نفت همین امروز هم 200 دلار شود، 20 سال برای پایان دادن به پروژه ها وقت نیاز هست.


https://www.tabnak.ir/fa/news/558398...B4%D8%AF%DB%8C

9:

نظر رهبر انقلاب درباره تعرض به سفارت‌ها در اوج ماجرای سلمان رشدیممکن هست برخی از شرایط نفوذی دشمن بیایند و در جمعیتی بیافتند، برسند به یک سفارتخانه ای از دیوار بروند بالا یک وسیله‌ی آتشی بیاندازند یا جایی را بشنمايند ، خراب نمايند، بدانید این کار قطعا بد هست و جرم هست و به ضرر و اگر کسی آگاهانه این کار را بکند این خیانت هست.


10:

حالا خوب هست وزیر امور خارجه دولت قبل رییس ساوقت انرژی اتمی حال حاضر(دکتر علی اکبر صالحی) بوده هست که میخواهید در اراک دفنش کنید!!! و روی سرش بتن بریزید!!!!!!!!!!!

البته از جمعیتی پر رو که از بزرگترین دانشمند هسته ای ایران دکتر صالحی بیشتر در انرژی هسته ای سر در می آورند و در سیاست از دکتر ظریف کاربلد تر هستند!!!!! نباید انتظار دیگری داشت!!!!!!

11:

ال سعود دنبال تنش و فتنه هستند اقای ظریف با سیاست خودش داره تو دهنی بهشون میزنه با یه برادر سعودی فرمودن اونها همون قاتل فاجعه منا هستند ولی باید سرشون رو با پنبه برید ......


12:

دوست ظریف مدام داره به ایران توهین میکنه
من موندم این چه دوستیه ؟؟

13:

خون شیعه و سنی ربطی به وهابی جماعت نداره
.
.
خب شما نتیجه مثبت این برادر خطابکردن ظریف رو بفرمایید تا همه متوجه بشن.
.
اصلا شما یک نتیجه مثبت واقعی و نه نمایشی و ظاهری و عوام فریبانه
از رفتار دوستانه این دولت با هستکبار و ظالم و کافر به ما نشون بدید
تا ما روشن بشیم
و از آبگوشت بزباش بریم سراغ هستیک

14:

این هستاد روابط بین الممل همون هستاد وقت خاتمی نیست که داشت از البرادئی گدایی میکرد برای حزبش؟!
جزو همون هستادان روابط بین الملل نبودند که فرمودگوی تمدن ها رو راه انداختند
و با تو دهنی بوش و جنگ تمدن ها
و تو دهنی بعدی و محور شرارت خوانده شدن ایران روبرو شدن
.
رئیس فعلی این مرد دنیای سیاست در اون دوره
مستر حسن روحانی نبود که با یک مشت فیشر توافق نامه امضا می کرد؟!

15:

بله نمونه شاهکارها
قرارداد امضا کردن با مشت کوبیدن فیشر روی میز
گدایی از الرادعی برای جزبشون
تِز فرمودگوی تمدن ها
و تو دهنی از بوش و مطرح شدن جنگ تمدن ها
و تودهنی بالاتر و محکمتر و خوانده شدن ایران به عنوان محور شرارت
پلمپ هسته ای
و باز گشایی تاسیسات با اون خفت و خاری
شما یه دست آورد از اونهایی که شاهکار کردند بفرمایید

16:

ظریف که تو چندتا پست بالاتر شما
مرد دنیای سیاست بود!!
حالا شد یه وزیر چند ساله!!؟؟
.
نبود عرضه رو میشه اینطوری که شما توجیه کردی هم توجیه کرد.(آفرین)
.
هنوز جمعیت 80 میلیون نشده؟!
شما از کجا 80 میلیون ایرانی اوردی
.
سندش صحبت جانکری هست
اگر بخواید بهونه دروغ بودن رو وسط بکشید
خب مستر ظریف خیلی راحت تکذیب می کرد که نکرد
سرچ در آپارات
.
خب با این اوضاع
چی شد حرف دکتر حسن روحانی دکترای حقوق و حقوقدان کشور
برنامه حل مشکلات اقتصادی در 100 روز
و حرف اصلیش در همه برنامه های انتخاباتیش؟!
کشور نیاز به یک مدیریت صحیح و کارآمد داره
با یک مدیریت صحیح میشه تمام مشکلات رو حل کرد؟!
فعلا ما از مدیریت فقط برجام رو میبینیم
اونم سپس حدودا 3 سال
خب دولت دیگه چه کار کرده
به جز گرون کردن هم چی؟!
.
نفس کشیدن؟!
تحریم
اقتصاد
وزیر صنعت معدن تجارت: قیمت خوردو سپس توافق پایین نخواهد آمد
وزیر مسکن: قیمت مسکن پایین نخواهد آمد و به توافق هسته ای مربوط نمیشود
در موردقیمت ارز و سکه هم همین رو فرمودند
پس برای چی قیمت خودرو انقدر بالا مونده
اونم خودرو فرقون مانندی مثل پراید
و اینکه ما همه جا فرمودیم قیمت ارز حباب هست بااین حرف ثابت میشه
.
این پروژه ها رو بدن دست کار دانش 4 ساله تمومش میکنه
.
یاد مذاکره نماينده های وقت خاتمی افتادم که میفرمودن 20 سال طول میکشه ایران بتونه 1 سانتریفیوژ تولید کنه
4 ساله تولید کرد
.


17:

اگه این بابا بزرگترین دانشمند هسته ای ایران هست
پس چرا تولید ترور های موساد برنامه نگرفت
آخی
این موساد و CIA خیلی پخمه هستند که این بنده خدا رو نشناختن
اشتباهی بقیه رو ترور کردند
.
کاربلدیش رو هم دیدیم
ریختن سیمان در قلب رئاکتور و سانتریفوژها
باید بهشون مدال شجاعتی ، افتخاری
چیزی داد

18:

فعلا که خبری از سر با پنبه بریدن نیست
جز خفت خاری این آقایون از طرف کشور دوست برادشون حجاز صعودی
.
هر وقت سرشون رو بریدن خبر بدید

19:

سیاست ایشون بر پایه ی صلح و دوستيه
فکر می کنم آدم دانایی هستن

20:

نه عزیز دل.

ایشان وزیر امور خارجه بوده اند و بادیگارد داشته اند.

نه مثل دانشمند شهید ما

کاربلدیش رو هم دیدیم
ریختن سیمان در قلب رئاکتور و سانتریفوژها
وقتی قلب تکنولوژی اش تغییر کند.

چای سوراخ ها تغییر میکند.

شما اون حفره ها را با آب دوغ خیار پر میکنید؟؟؟؟؟ اصولا؟؟؟؟؟؟؟؟

ما که در دهاتمان با سیمان پر میکنیم.

شما را نمیدانم.


شما نمیدانید همان غنی سازی 20 % را ایشان کلید زده که نتانیاهو شلوارش را خیس کرده بود و در ساوقت ملل نقاشی کارتونی میکشید!!!!!!

چون از 20 % تا 99 % در تکنولوژی غنی سازی راهی نیست.

مهم رسیدن به 20 % هست(از نظر تکنولوژیک)

21:

منظورتان از اونها کیست؟ اصلاح طلبان یا دولت فعلی؟
اگر منظورتان اصلاح طلبان هست من در مورد اونها حرفی نزدم.....


اما درباره تیم دکتر ظریف در مقایسه با دولت قبل، قطعاً عملکرد فعلی خیلی بهتر از دولت قبل بوده....

برای نمونه:
توافق هسته ای که دکتر جلیلی و همفکرانش نتوانستند به اون برسند چون گمان میکردند با شعار دادن و انعطاف ناپذیری، طرف مقابل میاید و.حقوق ما را دو دستی تقدیم میکند و یک دسته گل هم به گردنمان می اندازد!!!!!! :-)
البته همینکه پول مملکت را خرج کشورهای عقب مانده ای نظیر سودان نکردند ( که الاون در یمن دارد به نفع حجاز می جنگد!) هم میتواند دستاورد خوبی باشد :-)

22:

شما موجودات کثیفی هستید که برای ضربه زدن به ظریف و سیاسی بازی خودتان حاضر هستید هزاران کودک یمنی تکه تکه شوند.

خداوند اجازه میدهد اگر جانتان در خطر بود خدا و پیغمبر را هم نفی کنید.اما شما از یک واژه برادر که واضح هست برای تلاش در جهت نجات امتان بیگناه سوریه و یمن و ...

هست سوء هستفاده میکنید.

باشه.

ظریف بد.

اصلا نامسلمان

اما اونقدر انسانیت دارد که برای نجات جان انسان ها یه بوگندو را حداقل نمایشی برادر خطاب کند(چون نماینده ملتی سنی مذهب هست)

23:

منظورم شخص ظریف و حسن روحانی بود
.
این این موارد رو شخصا این آقایون رقما زدن
.
چرا اونها به توافق نرسیدن
چون میدونستند این آمریکایی ها چه طور هستند
آدم عاقل هیچوقت با این روش به توافق نمیرسید
.
فقط کسی که چشم به دست و دستش جلو کدخدا دراز هست اینطوری توافق میکنه
شما یه جا تو این توافق بگو که حق هسته ای به رسمیت شناخته شد
و چند تا از دست آوردهای مهم توافق رو بگو
منظورم دست آورد های واقعی هست
نه نمایشی و ظاهری و عوام فریبانه
البته ماجرای نقض بیش از 20 بار توافقنامه رو از سوی آمریکا خودمون میدونیم
مابقی افتخارات رو بگید

24:

رسیدن به بیست % چه فایده ای وقتی خود ایشان یکی از اعضای موافق توقف تولید هست
آفرین
وقتی میگی از 20 تا 99 راهی نیست
پس چرا با این توافق ننگین و حمایت شخص صالحی راهی که نیست رو به 25 سال بعد موکول کردند؟!
کدوم دانشمند بزرگی برای مملکتش این رو خواسته؟!

25:


رسیدن به بیست % چه فایده ای وقتی خود ایشان یکی از اعضای موافق توقف تولید هست
یاد بگیر

در سیاست

100 قدم جلو میروی و بعد که طرف وحشت کرد و دست و پا شکست، 20 قدم عقب بر میگردی که هم دیوانگی اش را مهار کنی هم به خواسته هایت رسیده باشی

وقتی میگی از 20 تا 99 راهی نیست
پس چرا با این توافق ننگین و حمایت شخص صالحی راهی که نیست رو به 25 سال بعد موکول کردند؟!
کدوم دانشمند بزرگی برای مملکتش این رو خواسته؟!
شما تکلیف خود را روشن کنید.

آیا دستور رهبری را که ما به دنبال سلاح اتمی نیستیم و اون را حرام میدانیم قبول دارید یا خیر؟

اگر رهبری را قبول دارید، ما نیازی به بمب اتمی نداریم که بخواهیم 25 سال برای عقب ماندنش ناراحت باشیم.

اما اگر به دنبال بمب اتمی که حرام فراخوان شده هستید خب باید بگویم که شما کاملا باخته اید چون با برجام هیچ راهی برای رسیدن به بمب وجود ندارد.

پس بهتر هست اول تکلیف مشخص شود.

از انرژی هسته ای چه میخواهیم؟

1- دستاوردهای صلح آمیزش را؟

یا

2- بمب اتمی را؟

26:

به قول شما دیوانه
دیوانه رومیگیرن میندازن تیمارستان نه ازش عقب نشینی کنن
.
.
حرف رهبری هچ ربطی به غنی سازی 99 % نداره
شما ببین زیردریایی هسته ای
لرزه نگاری هسته ای
عیب یابی هسته ای در نیروگاه ها و صنایع تولید خاص
تکنولوژی هسته ای در کشاورزی و دامداری
نیاز به غنی سازی چند % داره
بعد در مورد این مسائل و سخن رهبری بحث میکنیم
.
دست آورد های صلح آمیزش
تا 90 % غنی سازی هم هست
.
تحقیق و پژوهش = نزدن سخنان بیهوده

27:

خیلی بده که آدم ندانسته حرف بزنه

غیر از زیر دریایی هسته ای و کلا کشتی یا هر چیزی مشابه که بخواد سوخت هسته ای داشته باشه، بقیه موارد با ایزوتوپ های پایدار هست که فردو هم برای همین درنظر گرفته شده هست.

که عده ای خندیدند و فرمودند میخواهید زیر زمین آزمایشگاه شود!!! چون نمیدانند از روی بی سوادی یک چیزی میگویند.


28:

جای تعجب نیست .

در مرام ما شیعیان توصیه های فراوان وجود دارد که در برخورد با کفار و دشمنان هم
کلامی منطقی و مناسب داشته باشیم و از فحاشی جدا خودداری کنیم

29:

شماهایی که دم از اسلام و...میزنید حضرت علی پشت سر دشمنانش نماز میت خوندن حالا به ایشون هم میخاید ایراد بگیرید ؟؟؟

30:

اگه دقت کنید ایشون وزیر امور خارجه کشور هستند
جزو مقامات بلند پایه کشور که حتی حرکات و رفتار بدنی ایشون
به نوعی یک پیام بین المللی ارسال میکنه ....

!
قطعا نوع ادبیات و برخورد ایشون در سطح جهانی
باید !
با برخورد کوکب خانم و سکینه دایقزی فرق داشته باشه ....!

31:

مابقی دستاوردها را از رهبر بپرسید که این توافق و تلاش تیم هسته‌ای را تأیید کردند :-)

32:

رهبری تایید نکردند
تشکر کردند
این دو خیلی فرق میکنه
حالا چی رو تشکر کردند
این که مستر روحانی رسما پشت تریبون فراخوان نمود حق هسته ای به رسمیت شناخته شده!!!
خب وقتی میاد تو تریبون عمومی این رو فراخوان میکنه رهبری هم تشکر کردند و فرمودند به خاطر زحمات و دست آوردهایی که مرغون داشتید
.
دست آوردشون هم خودشون به رسمیت شناخته شدن فرمودن مستر روحانی
.
اگه تایید کردند پس چرا شرط کذاشتن
اگه تایید کردن پس چرا فرمودند آمریکایی ها سپس اینکه خرشون از پل گذشت به ریشتون می خندند!!
.
امام خامنه ای: یکی از اهداف مذاکره نمايندگان که واقعا زحمت کشیدند و عرق ریختند این بود که گشایش اقتصادی با سرمایه خارجی ایجاد شود / 2 روز قبل مسئول آمریکایی فرمود کاری میکنیم که کسی جرات نکند در ایران سرمایه گذاری کند/ اینکه بنده 10 بار فرمودم به آمریکا نمیشود اعتماد کرد،معنایش این هست/ 2 سال مذاکره، حالا که تمام شد میگویند ما نمیگذاریم

امام خامنه ای: من از فرمودن حقیقت خسته نخواهم شد/ اون چیزهایی که احساس کنم باید با ملت در میان بگذارم خواهم فرمود/ دشمن در صدد هست افکار عمومی را از اهداف پلید خود غافل نگه دارد/ اونها می خواهند اعمال نفوذ نمايند در انتخابات/ امت آگاه باشند و نقطه مقابل خواست دشمن عمل نمايند.


33:

بله برای همین هست که ما الان با ایزوتوپ های فوردو نمیتونیم خیلی از کارهای پزشکی هسته ای رو انجام بدیم
.
شما صحیح می فرمایید
.
یک انسان دانسته و آگاه
.
تبریک

34:

عالی ....


35:

له برای همین هست که ما الان ب
الان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

الان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟

الان ایزوتوپ فردو کجا بود؟؟؟؟؟؟؟

مگر چند روز از اجرایی شدن برجام گذشته؟


اونجا برنامه هست با همکاری روسها تحقیقات در این زمینه پیگیری شود.

مگر آبگوشت بزباش هست که صبح سفارش داده اید میخواهید سر ظهر بعنوان نهار تحویل بگیرید؟؟

باز خوب هست نمی گویید الان که برجام اجرایی شده چرا ما هنوز فضانورد روی مریخ نداریم؟!!

36:

احسنت خودتون جواب خودتون رو دادید
یعنی ایران قبلا ایزوتوپ داشته که داروهای هسته ای تولید میکرده؟!
اگه بله
پس چرا به خاطر برجام و توافق باید بره و از کشورهای دیگه تهیه کنه؟!
اگر خیر
پس ایزوتوپ چی میشده اون وسط؟!
اگر آمریکا می خواست تا حالا تحویل میداد
یعنی اونها نمونه تولیدی ای از ایزوتوپ ندارن؟!
که بخوان تحویل بدن
اگه برجام با بیش از 20 بار نقض توافق و تعهد از سوی آمریکا اجرا نشده؟!
اصلا چرا باید اجرا بشه با این وضع؟!
اگه اجرا شده و ما در پسا برجام هستیم با بیش از 20 بار نقض تواف از طرف آمریکا پس چرا باید ادامه پیدا کنه؟!
.
کشوری که بدون کمک دنیا
تونست ماهواره بپرسته
ماهواره بر تولید کنه و با موفقیت آزمایش کنه
موجود زنده بفرسته فضا و برگردونه
برای به ماه رفتن نیازی به برجام نداره
.
حالا بید دید اون شکلک های توی پستهاتون دارن به کی می خندند؟!

37:

میگم بی سوادین بهتون بر میخوره

پزشکی هسته ای که فقط با ایزوتوپ نیست!

ما پس از برجام به قطب پزشکی هسته ای تبدیل خواهیم شد.

بستگی دارد چه بخواهید.

اگر بعضی رادیو داروها را بخواهید باید به سمت تولید اونها و ایزوتوپ هایی که نیازمند شارنوترونیک بسیار بالا هستند بروید که اینجا مثلا سپس طراحی جدید اراک خواهید داشت.

اون چیزی که شما میگویید(احتمالا تا جایی که من منظور شما را میفهمم) شما در راکتور تحقیقاتی شهرستان تهران هم با غنای 20 % میتوانید سوختش را تامین کنید که الان تا 3 سال سوخت مورد نیاز را داریم.

بستگی دارد چه بخواهید؟

ساماریوم 153 ؟
یا مثلا
رنیوم 186

اولی راکتور و شتابدهنده میخواه و دومی واکنش هسته ای


پس به زبان ساده

بیشتر نیازهای شما را طراحی جدید اراک میدهد

و بخش دیگری نیز که نیاز به تحقیقات بیشتر دارد را فردو


پس راکتور شهرستان تهران که قدیمی هم هست بخشی از نیاز را جوابگو هست .

وقتی راکتور شهرستان تهران از دور خارج شد شما با اراک جدید میتوانید همه نیاز را پوشش دهید.

یعنی اراک هم رادیو دارو ها هم رادیو ایزوتوپ های صنعتی و کشاورزی را به شما خواهد داد.

این هم یادم رفت بگویم شما مثلا میتوانی با راکتور جدید به دنبال نوترون درمانی باشی.

بمباران نوترونی بیمار تومور او را درمان کنید.


38:

سلام گرامی.

شما این پست را در جواب به دوستمان که سیاست ....

ظریف را در مورد حادثه منا با مقام معظم رهبری مقایسه کرده بود گذاشتید.

شما مدعی شدید که ظریف پیچش مو را دیده هست و به فکر کشتیها و امت و ...
بوده هست.خوب در خصوص این حادثه رهبری و دولت برخوردی کاملا متضاد داشته اند و مقام معظم رهبری حجاز را تحدید کردند غیر از این مورد هم در خصوص حجاز رهبری در موارد دیگر برخورد کاملا متفاوتی از دولت داشته هست.
و میبینیم که این برخورد رهبری بوده هست که جواب داده.
اما شما مدعی شدید که این ظریف هست که پیچش مو را دیده هست و ....
ایا از نظر شما رهبری که حجاز را تحدید کردند ایا فقط مو را دیدند ایا ایشان نگران کشتیها نبودند ایا ایشان نگران جان اتباع نبودند ایا رهبری نسبت به امت یمن بی تفاوت بودند که سیاست زانو زدن را انتخاب نکردند!!؟؟
نمیخواد جواب بگویید معلوم هست که الان با یک مثال قرمه سبزی یا اب دوغ خیار سعی در ماست مالی کردن میکنید.
فقط خواستم بدانید بنده دفعاتی را که سعی میکنید فاصله عمیق دولت و اصلاح طلبان را با ولایت فقیه ماست مالی کنید را جمع میکنم بعد برای شما میزارم بعد شما پیش خودتان قضاوت کنید ایا ارزشش را داشت بخاطر اصلاح طلبان که خودشان هم ادعای ولایت مداری ندارند اینهمه ماست مال کردید بعد ببینید اینان باعث دوری شما از ولایت شده هست یا نه؟
بعد یک بار دیگر سیره امام و اندیشه های امام را مرور کنید ببینید کدام سیاست بیشتر به سیره امام نزدیکتر هست.ایا امام نفرمودند ما اگر از تمام کسانی که به ما بدی کردند بگذریم اگر از صدام بگذریم!!! از ال سعود نخواهیم گذشت.ایا امام ال سعود را نماینده کشوری که امتش سنی هستند نمیدید؟؟ که شما در خصوص دولت میگویید رفتار انها با کشوری بوده که امتش سنی هستند؟

39:اگر منظور شما همه منتقدین دولت هست.

خیلی ممنون دستتون درد نکنه.

ال حق که نماینده خوبی برای دولتی هستی که با شعار تریبون ازاد و ....

برسرکار اومد بعد منتقدین را بزدل و بیشناسنامه خطاب کرد.تشکر.


40:

به نظرم یه داستان بسازند دوستانی که سیاست رو با رینگ بوکس اشتباه گرفته اند باز قدری کیف نمايند!!
مثلا بگویند ظریف در دیدار با مقامات حجازی خودکار به سمتشان پرت کرده یا سرشان داد زده که هرگز یک اریائی را تهدید نکنید و تمدن انها را تحقیر کرده.
اینطوری دلواپسان ظاهربین دست از سرش بر خواهند داشت.


41:

ممنون از اطلاعات دقیقتون که تو شونصد سایت فارسی موجود هست و هر کسی که می خواد در مورد هسته ای اطلاعاتی داشتهباشه
حتما یه بار این ها رو خونده

.

خب شما از اول از پزشکی هسته ای و ایزوتوپ حرف زدی نه من؟!
که حالا میگی فقط ایزوتوپ نیست
.
شما هی توضیح دادی تا حالا
من هی توضیحاتون رو با هم مقایسه کردم
.
هیچ کدوم اینها جواب پست قبلی نبود
به جز این مسئله که پزشکی هسته ای فقط ایزوتوپ نیست
.
تکنولوژی هسته ای فقط پزشکی نیست
من در پست های اولیه چند نمونش رو نام بردم و شما گیر دادی به پزشکی
تکنولوژی هسته ای طیف بسیار فراوانی داره
.
شما میگی ما نیازبه بیش از 20 % نداریم
آفرین
پس چرا قبل از انقلاب با سوخت 90 % نیروگاهمون کار می کرد؟!
.
شما میگی نیروگاه شهرستان تهران نیاز رو براورده میکنه
.
و اراک جدید فلان هست و بهمان
.
حالا من میگم
اگه شهرستان تهران نیازمون رو برآورده میکنه
چه نیازی به برجام؟!
.
و قتی ما خودمون اراک رو ساختیم
نمونه اولیه
بدون کمک هیچ جا
وقتی فردو رو ساختیم
وقتی نطنز رو ساختیم
چه نیازی به برجام بود برای پیشرفت بیشتر و به قول شما قطب پزشکی هسته ای دنیا شدن؟!
آیا کشوری که خودش تونسته یه تکنولوژی رو بومی سازیکنه
که مهمترین کار هست
یعنی دانش اصلی تولید و توکنولوژِی
نمیتونه سپس اون تکنولوژیش رو گسترش بده و پیشرفته تر کنه؟!
.
کشوری که در مذاکرات دوره های قبل بهش میفرمود شما یه سانتریفوژ نسل یک بخوای تولید کنی 20 سال طول میکشه
بعد در عرض 3-4 سال تولید کرد
اونم یه همچین تکنولوژی فوق العاده حساس و پیشرفته رو
نمیتونست خودش چرخه تولید رو تکامل بده و تکمیل کنه و به پیشرفت برسونه؟!
.
حرف برجام تو بخش هسته ای این هست که هرچی دارید رو، هرچی خودتون ساختید رو
خراب کنید
بیاد همون رو از ما بخرید
کدوم انسان عاقلی این کار رو میکنه؟!
چیزی رو خودش با عزت به دست اورده رو خراب کنه
بعد بره همون رو از دشمنش گدایی کنه
.
احسنت به این دست آورد افتخار آمیز برجام
.
شما یه همچین مسئله ساده ای رو نمیتونی درک کنی
بعد هی بیا بگو ایزوتوپ،پزشکی هسته ای و فلان
خب همه این ها رو ما داشتیم
برجام چه چیز جدیدی رو اورده؟!
.
.
شاید منظورتون از بیسواد
به خاطر چیزی که در مورد ایزوتپ نوشته بودم باشه
بله من هم میدونم ایزوتپ چی هست و همه عناصر دارند و برای پزشکی هسته ای چه اتفاقی میوفته
اون حرف طبق حرف شما زده شده بود

42:

یه نفر هی بزنه تو سرت
تو هم هی بحش باج بدی و ازش گدایی کنی
بعد یه جمله هم بگی که هیچ وقت یک ایرانی رو تهدید نکنید
.
چه جواب دندان شکنی
.
این کار آدم های ضعیف هست
آدم های واقعا قوی به جای حرف عمل مینمايند

43:


شما میگی ما نیازبه بیش از 20 % نداریم
آفرین
پس چرا قبل از انقلاب با سوخت 90 % نیروگاهمون کار می کرد؟!
.
شما میگی نیروگاه شهرستان تهران نیاز رو براورده میکنه
.
و اراک جدید فلان هست و بهمان
.
حالا من میگم
اگه شهرستان تهران نیازمون رو برآورده میکنه
چه نیازی به برجام؟!
پس چرا قبل از انقلاب با سوخت 90 % نیروگاهمون کار می کرد؟!
قبل انقلاب؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

سوخت 90 %؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟//

والا ما یه نیروگاه اتمی داریم که اونم سپس انقلاب برای تولید برق ساخته شده

نیروگاهی که شما میگید سوخت فسیلی هست نه سوخت هسته ایچه نیازی به برجام؟
پاسخش ساده هست
برای اینکه همه نیاز یک انسان انرژی هسته ای نیست.

انسان نیاز به فروش نفت دارد!!!!!!!!!!!!!!!

انسان نیاز به تعامل با دنیا دارد که پسته و زعفرانش را بفروشد و چوب بستنی و پارچه مشکی چادر وارد کند

مگر خدا انسان را منزوی آفریده؟

مگر میشود از دنیا منزوی شد و صادرات به صفر برسد و ثروتمند هم شد؟

مگر میشود از دنیا جدا افتاد منتظر آمدن توریست برای درآمدزایی شد؟

مگر میشود هر روز فرزند تکه تکه شده این سرزمین را که به دلیل کهنگی و فرسودگی قطعات هواپیما سقوط میکند را دید؟

مگر میشود با جهان تجارت کرد در حالی که موسسه مالي مرکزی شما تحریم هست؟


هر چیز سر جای خودش.

ما امتی افراطی شده ایم.

نه به این شوری شوری نه به اون بی نمکی

آخر من چطور میتوانم با کسی بحث کنم که نمیداند قبل از انقلاب شاه ملعون انرژی اتمی نداشته!!!!!!!
ما یک نیروگاه اتمی بیشتر نداریم که اون هم 2 سال هست راه افتاده

نیروگاه های دیگر سوختشان اتمی نیست!!! فسیلی هست.


44:

به نظر من وزیزان آموزش پرورش باید محاکمه شوند.

کسی که در هم میهن هست حداقل باید دوره راهنمایی باشد که

چطور ممکن هست فردی پنجم دبستان را گذرانده باشد اما نداند سوخت فسیلی با سوخت اتمی متفاوت هست؟!!!!!

چطور به من میگوید اگر برجام خوب هست چرا توانایی های ما را از ما گرفته!! ما که قبل از انقلاب در نیروگاه هایمان سوخت 90 % داشتیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


خدایا توبه

خدایا توبه


یعنی نوجوان یا جوان ایرانی نمیداند سوخت فسیلی چیست؟

حالا فرض که نداند.

آیا نباید بداند که سوخت فسیلی با اتمی کمی !!! فرق دارد؟

45:

تاپیک به لحن و حرف گیر داده نه من.
این حرفا رو به من نگو به دلواپسان بگو.
اونا اینطوری فکر نمینمايند و به لحن و حرف اهمیت میدن به جای عمل.


46:

نوشته اصلي بوسيله tina_piran نمايش نوشته ها
فرمود‌و‌گوی توماس فریدمن با باراک اوباما؛
اوباما: تحريم‌هاي يکجانبه آمريکا باقي مي‌ماند/ اگر توافق نمي‌کرديم رژيم تحريم‌ها از هم مي‌پاشيد/ با اين توافق عملا يک دهه اجماع بين‌المللي را پيش خريد کرده‌ايم/ اگر ايران اجازه بازرسي از مراکز نظامي را ندهد توافق را نقض کرده هستما در اين قرارداد چيزي از دست نمي دهيم.

ما هيچ مقدار از ظرفيت نظامي خود از دست نمي دهيم، ما ظرفيت خود را براي اعمال تحريمهاي يکجانبه از دست نمي دهيم.

ما با اين توافق عملا يک دهه اجماع بين المللي را پيش خريد کرده ايم تا اگر احساس کنيم ايران هر کدام از اين توافقات را نقض مي نمايد ، به ما بپيوندند
رجا نیوزمگر میشود از دنیا جدا افتاد منتظر آمدن توریست برای درآمدزایی شد؟
توریست برای درآمد زایی؟؟!!!
شمااول ببین این دولتی که می خواد توریست بیاره برای مکان های توریستی چی کار کرده
بعد
توریست مگه مغز خر خورده پاشه بیاد اینجا که هیچ زیرساختی برای جهان گرادان تدارک دیده نشده
مگر میشود هر روز فرزند تکه تکه شده این سرزمین را که به دلیل کهنگی و فرسودگی قطعات هواپیما سقوط میکند را دید؟
خب به دولت بگو چی شد؟
مدیریت صحیح که آقای روحانی میفرمود؟
و هی دولت قبل رو به بی کفایتی در مدیریت متهم میکرد؟!
مگر میشود با جهان تجارت کرد در حالی که موسسه مالي مرکزی شما تحریم هست؟
مگه الان تحریم موسسه مالي مرکزی برداشته شده
رئیس که میگه نشده
شما رو نمیدونم
مگه قراره برداشته بشه
وقتی تحریمش به هسته ای ربطی نداره
و به برنامه موشکی و بهانه های دیگه ربط داده شده؟!
وقتی آمریکایی ها میگن اصلا ما تحریم های هسته ای بر علیه ایران تو کشورمون نداشتیم؟!!

هر چیز سر جای خودش.

ما امتی افراطی شده ایم.

نه به این شوری شوری نه به اون بی نمکی

آخر من چطور میتوانم با کسی بحث کنم که نمیداند قبل از انقلاب شاه ملعون انرژی اتمی نداشته!!!!!!!
ما یک نیروگاه اتمی بیشتر نداریم که اون هم 2 سال هست راه افتاده

نیروگاه های دیگر سوختشان اتمی نیست!!! فسیلی هست.

مراجعه شود به خطوط اول همین پست
حالا نمیدونم باید ببینم چطوری باید با کسی انقدر اطلاعات ناکافی هست بحث کنم
یا شما

47:

طبق پست قبلی
شما جات رو با من اشتباهی گرفتی
واقعا باید این آموزش پرورش ر محاکمه کرد
.
به نظر میاد که شما نمیدونی تو مملکت چه خبر بوده
خدایا به امید خودت

48:

.

عزیزم دلبندم من با چه زبونی با شما صحبت کنم؟

راکتور تحقیقاتی با نیروگاه فرق داره
بخدا فرق داره
به پیر و پیغمبر فرق داره!!!!!!!!!!

ای خدا


آخه کی به اینا مدرک میده؟

کی نمره میده به اینا؟

راکتور تحقیقاتی چه ربطی به نیروگاه داره؟


آخه دلبندم

حسن جان

راکتور تحقیقاتی شهرستان تهران یه چیزه

نیروگاه بوشهر یه چیز دیگه!!!

اگر اجازه بدی ما با هم بحث نکنیم بهتره

چون من باید اول دنبال مدیر اون مدرسه و دبیرستانی بگردم که تو توش تحصیل کردی

باید همه ی پرسنل اون منطقه ی آموزش پرورش که به مدرسه شما اجازه فعالیت دادن زندان کرد.

برای 10 سال.

این تنها راهی هست که به ذهنم میرسه

یعنی جوون ایرانی با این سن و سال نباید تشخیص بده راکتور با نیروگاه فرق داره؟

خدایا توبه

49:

culture rescue عزیز

از دست من ناراحت نشو

من مخصوصا اینگونه تهاجمی صحبت میکنم که هر دو برای تحقیق و آگاهی بیشتر تحریک شویم.این هویت من و شما مجازی هست و صدمه ای به ما نمیزند.

پس بهتر هست از این قابلیت هستفاده کنیم و در واقع ذهن و تفکر خود را ورزش دهیم.

اگر من اینگونه تحریک آمیز به شما حمله نکنم و برعکس، اینجا میشود مثل قهوه خانه و شیره کش خانه!!! که همه نوکرم چاکرم به هم میگویند و همدیگر را تایید مینمايند!!!!

پس بهتر هست از نظر فکری با هم بجنگیم تا پیروز اون کسی باشد که بیشتر بخواند و بیشتر بداند و به قول خودم! با سواد تر شود.


به هر حال بخاطر مدل مباحثه خودم عذرخواهی میکنم

همه ی ما سربلندی ایران و پیشرفت اون را میخواهیم هرچند 180 درجه اختلاف نظر داشته باشیم.76 out of 100 based on 56 user ratings 406 reviews

@